Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Guruka válasza popey37 (#50) üzenetére


Guruka
senior tag

Csinálsz rendelésre blokkot? :)

(#52) _az


_az
senior tag

lga-s 2,8-as prescott abit aa8-al, rendszerhűtőm még nincs, ezért levettem a ház oldalát. gyári hűtéssel olyan 55 fokig tudtam izzasztani játszással, most van egy silenttower rajta, ezzel 45 fokig megy kb (hl2-vel teszteltem :D)
alapon kb 38-40 fokos...

szerk: mielőtt elfelejtem: vindóz alatt húztam csak eddíg, 3,6-on már nem tűnt stabilnak :DD

[Szerkesztve]

az

(#53) Guruka válasza _az (#52) üzenetére


Guruka
senior tag

Nálam kicsit melegebb volt. Lehet az alaplapon a hőmérő nem a legjobb. :(

(#54) Petya25


Petya25
addikt

Hali mindenkinek!

Nekem a Prescott 3,2 E procim alap beállításokkal, alaplap által visszafogott Thermaltake Silent Tower hűtővel (~2100ford) szinte hangtalanul jár. Rendszeresen figyelem a hőmérsékletet és zárt háznál (1db 12-es venti tolja befele a levegőt, a táp 12-ese pedig szívja kifelé) amikor csak a Win ketyeg akkor ~45 fok, ha terhelem (pl NFSU2 ami igen meghajtja) ~53 fok. Persze az X800 nélkül még lehetne talán jobb is :).

Abit IC7-max3, P4E 3,2, 2x512 DDR, SATA 160GB, X800pro

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#55) popey37 válasza Guruka (#51) üzenetére


popey37
addikt

igen

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#56) BLC


BLC
tag

Sziasztok!

A témához hozzá szólva. Nekem az LGA775 3.0Ghz-procim alapból 39-43 fok- van, ha mondjuk elindítom a COD-ot (játék) 60 fokig fölmegy. Nekem a procin egy Silent Tower van . Házban elől egy 8cm venti szíja a levegőt, oldalt szintén 8cm fujja és hátúl is. Nekem egy Abit AG8-as alaplapom van, mint tudott ez sacc/kb 7 fokkal fölé mér.

(#57) Guruka válasza popey37 (#55) üzenetére


Guruka
senior tag

Milyen árban? Tudsz képet küldeni? :)

(#58) Sperafico


Sperafico
tag

Nekem C0 a 3G-s prescottom!
Ez milyen? Tud valaki mondani valamit róla??

[kép]

(#59) popey37 válasza Guruka (#57) üzenetére


popey37
addikt

hali a popey37.freeweb.hu oldalon találsz képet. a blokk 3200ft/db.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#60) Guruka válasza popey37 (#59) üzenetére


Guruka
senior tag

Az a tartály érdekel engem nagyon, az mipénz? :)

(#61) popey37 válasza Guruka (#60) üzenetére


popey37
addikt

hali 3k

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#62) camaron


camaron
csendes tag

Hello!

Nekem annyi lenne a kérdésem, h van egy 3,0-ás 478-as prescott procim. Most alapfesz.-en megy 3,6-on. Sajna Abit IC7 terheletlenül 58-60 fokot mutat. De ha már felrakom 3750-re akkor win betöltésnél jön a szövegelős kék képernyő. Ezt fesz. emeléssel ki lehet küszöbölni? Bár nemtom érdemes-e mert teljes terhelésnél pedig 77 fokig megy fel. Mondjuk hallottam h IC7 10 fokkal felül mér. 1ébként egy Glacialtech turbine 4500 hűti a cuccot.

(#63) mATTIAS


mATTIAS
csendes tag

Nekem a konfigom elvileg alant látható (vagy vallahol...)

NAszóval 50fok felé nem megy!!!! (Cooler master jet4 minimumon!)

3.2Ghz-ra húzva már nincs hang:(((

ALAPLAPGOND? NEM?

lekéne cserélni egy 875-re? és kéne vmi valami jókis tuninglap :D

de majd ha ingyen osztogatják, mert még jó ez :D

(#64) Guruka


Guruka
senior tag

Nincs valakinek Abit AG8(-V) alaplapja E0-ás Prescottal? Kíváncsi lennék a hőmérsékletre. Igazából az E0 és a D0 közötti hőkülönbségre lennék kíváncsi. :)

(#65) laragirl83


laragirl83
őstag

Hi!
nekem is ''E0''-ás 3.0GHz-es Prescottom van, és elvileg vinni fogja jol 3750-et, de sajna memoim nem igen bírják, szal most várok a DDR500 KingMax HC-kre, aztán majd közlöm a fejleményeket!:))
amúgy jelenleg 3.3-an üzemel, és egy CoolerMaster XDream III hűti, terhelve se megy jelen pillanatban (több óra Prime95, max heat) 55-58 fok fölé!!;]

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#66) Guruka válasza laragirl83 (#65) üzenetére


Guruka
senior tag

Aszinkron memória hajtást nem próbáltad még? :)

(#67) laragirl83


laragirl83
őstag

de, de vmiért nem szerette:))

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#68) Viewsonic válasza Domy (#30) üzenetére


Viewsonic
aktív tag

Hali! Nemadnad el vmikor a 2,4 Northwoododat nekem? mennyi a max fsb ahol stabil akar fesz emelessel is?

Aprilia Mille R Factory rox! :D

(#69) libi


libi
csendes tag

Lenne egy problémám,kérlek titeket segitsetek!!!
Vettem egy Intel P4 3-GH-es procit-csak az a gáz,hogy 64-66-fokra felmelegszik.
A gyári max 51-fokra melegethetne.
A hűtésemmel nem lehet baj már kipróbáltam mindent.
A proci is jó,beraktam egy másikat,az is felmelegedett.
Ha találkoztatok ilyen hibával segitsetek!!!
Előre is köszi.

(#70) laragirl83


laragirl83
őstag

annyira nem vészes az prescottnál, ha nem hibázik meg fagy, akkor ne parázz:)

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#71) _az válasza libi (#69) üzenetére


_az
senior tag

ház szellőzése lehet, hogy nem megfelelő, vagy hát mégiscsak picit elcsúszott a borda, vagy túl sok a szilikon, de nagy tré nem lehet, mivel akkor 80 fokos lenne,
persze az sem mindegy, hogy milyen hűtés van rajta

az

(#72) libi válasza laragirl83 (#70) üzenetére


libi
csendes tag

Az a gáz,hogy néha felmegy 70-fokra és akkor úgy lelassul,hogy még
az egerem is alig tudom mozgatni.
4-ventilátor hűti a gépem azzal nincs baj.
Nem parázok,de jó lenne egy ötlet.

(#73) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

P4 2.8@3200 (a jelenlegi ramok nem birják többet)
stepping: a cpuz szerint 3
Hő: alap: 27 fok
hl2 után 32 fok
gyári hütő, 5 thermaltake kékledes venti

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#74) libi válasza _az (#71) üzenetére


libi
csendes tag

Köszi a segítséget.
De nem lehet,hogy egy bios-frissítés megoldaná a problémám?
Mert néha 70-fokos a proci és akkor az egerermet szagatottan tudom mozgatni.
A hűtésem jó 4db ventilátor hűti a gépem.
Meg lett nézve a proci is nincs elcsúszva és a paszta is jó rajta.
Viszont amikor vettem a procit a boltos rakta bele és nem kente rá a pasztát.
Akkor tényleg 80-fokra felment de most már be van kenve és nincs se sok
se kevés rajta.

(#75) chop


chop
őstag

360as chieftec eleg ennek a vadallatnak..?:U

(#76) _az válasza libi (#74) üzenetére


_az
senior tag

lehet, hogy a ventik elhelyezése nem elég jó neki :DD

amúgy sok alaplap össze-vissza mér néhány fokkal, viszont ha télleg beszaggat az egér, akkor lehet, hogy télleg túlhevül! biost érdemes cserélgetni, bár kétlem, hogy 1 program változtatni tudna a hőtermelésen, azért próbáld meg, illetve hát erősebb prochűtés, esetleg ha lehet, próbálj direktben kinti levegőt küldeni a procra... sőt, próbáld ki a gépet úgy, hogy le van véve a ház oldala...
amúgy nekem a prochűtő tűnik így gyanúsnak!

az

(#77) libi válasza chop (#75) üzenetére


libi
csendes tag

Nem lehet,hogy a tápom gyenge,mert azt még nem cseréltem.
Egy 300-as van benne.
Ventilátor is cseréltem már az sem volt elég neki.
Frissitettem a bios-t ugyan az az eredmény.
Fel raktam egy progit,az is ugyan azt a hőfokot mutatta mint a bios-ba.
Amúgy köszike...:O

(#78) libi válasza _az (#76) üzenetére


libi
csendes tag

Szeva (az)
Már 4-naja koptatom a gépet a hűtés miatt.
A válaszodra vettem egy (ZALMAN-CNPS7000B-és réz hűtőt.)
Nekem egy Albatron px875p pro v.2-es alaplapom van.
A hűtő fordulat száma 2200-ön megy.
Alapon 54-c-fok.
Meg küldtem 3D Mark 2005- 1024/768-as felbontásban.
70-c-fokra felment.
De nem volt vele semmi gáz.
Légyszi írj választ,hogy mi a véleményed róla.
Köszi a segítséget!!!

(#79) MCGaiwer válasza libi (#77) üzenetére


MCGaiwer
addikt

nem hiszem, h a táppal gond lenne...az én micase tápom is 300w-os, és az alant látható konfigot hajtja teljesen stabilan, és ahogy irtam, az én procim nem meleg. sztem azzal a procival vmi gond lehet, mert bár igaz, h a prescotk elég melegek, de azé enyire nem lenne szabad. próbáld meg garanciálisan kicserélni (bár nem hiszem, h kifogják, de meg lehet próbálni.) az enyém gyári hűtésű, tehát annak a zalmannak simán le kéne hűtenie.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#80) #00809728


#00809728
törölt tag

3.0 telekondis Northwood és 3.75-ön megy mint állat.
Viszont én egy NPH2 hűtőt tettem rá ami igaz kicsit hangos de elég meggyőző a teszteredménye.
Kb 2-3 órai grebbelgetés után max 55fokos.
De nekem egy VM2000 házban lakik a kicsike és 7 venti figyel még rá.



[Szerkesztve]

(#81) Bodika


Bodika
tag

Hallhatjuk sok helyen, hogy néhány alaplap ide-oda félre mér! ASUS P4C800-ról tudtok valamit? Mert pl. nekem egy 3.0-ás E0 steppinges Pre. van benne ht on, és 50 fok fölé nem megy terhelve...Zalman CNPS 7000Cu hűti lehet, hogy tényleg 50? Mert sokaknak 70-80 fok is....

(#82) giba


giba
tag

Sziasztok.

Nem tudom jó helyen járok e mármint vannak e olyan emberek akik tudnának nekem segíteni.

P4p800 x alaplap prescott 3.2 proci gyári hűtővel chieftek 460w táppal és chieftek házzal ami nem valami nagy. A táp állandóan bekapcsol és szívná kifelele a meleget.
A házba még szereltem egy ventit de nem sokat ért.


Tuning nélkül szeretném használni de így

alapon 63-64 fok
terhelve meg 74-75 de ez csak rövid ideig tehát ha nyomnám tovább lehet hogy még följebb menne. Sőt biztos....

Tudom hogy a prescottok melegednek de normális ez? Az is igaz hogy egy panel lekásban van a gép és nincs valami hűs... de akkor sem szeretném ha elfüstölne.... szeretnék rája egy jobb hűtést.

kérdésem:
Lehet ezt a fent említett körülmények között jobban hűteni? Néztem hűtőket de nem tudom melyik jó. Mi a különbség a 7000 ft és a 10000 ft-os hűtő között. Hallom a zalmann a legjobb de Én nem tartom valami szerencsésnek... mármint amit a depon láttam... alacsonyfordulatszámos venillátor... ez mindegyikhaz oda van írva....

Namármost összeszedtem pár hűtőt tudtok benne segíteni melyiket használjam?
Az ár lefele nő... és semmi tapasztalatom.

Zalman CNPS7000-AlCu
Gyártó: Zalman
* Tulajdonságok: INTEL Pentium 4 (Socket 478) kompatibilis
* Aluminium / réz hűtő
* 92 mm-es ventillátor
* Állítható fordulatszám
* 20 dB zaj

Primecooler PC-HC 5+ CU
Tiszta réz hűtő
Gyártó: Primecooler
* Tulajdonságok: Socket 478, AMD 754, AMD 939, AMD 940, AMD 462, Intel LGA 775 CPU
* Tiszta réz hűtő
* 92 mm-es ventillátor
* Állítható fordulatszám
* 20-30 dB zaj
* 1700 - 3000RPM
* Air Flow 35,3 - 53,5 CFM
* súlya: 692g


Zalman CNPS6500B-AlCu
Gyártó: Zalman
* Tulajdonságok: INTEL Pentium 4(Socket 478) kompatibilis
* Aluminium / réz hűtő
* 92 mm-es alacsony fordulatszámú ventillátor
* Állítható fordulatszám
* 20 dB zaj


Primecooler PC-HC 4+ CU
Tiszta réz hűtő
Gyártó: Primecooler
* Tulajdonságok: Intel Pentium 4 (Socket 478), Intel LGA 775,
* AMD Athlon/Duron/Athlon XP (Socket 462), AMD Athlon 64 (Socket 754)
* Tiszta réz hűtő
* 120 mm-es ventillátor
* Állítható fordulatszám
* 15 dB zaj
* súlya:700g

Előre is kösz mindenkinek

MSI k8 neo4-F, amd x2 4400+ 2200 MHz, 4x 512 MB dual channel, e-VGA 7950 512Mb, Chieftek 450W táp, Casetek 1020 5A ház

(#83) DarkByte


DarkByte
addikt

Nem tudom figyeli-e majd valaki még ezt a topik ha beleírok. Lenne egy kérdésem. Nem teljesen értek a stepping-ekhez, így inkább linkelem a képet:

[kép]

Egy ilyen Prescott proci van most a gépemben egy Abit IS7-E társaságában (Intel 865PE chipset, az alaplapi BIOS verziója: 2004.08.16, WinBond hőmérő a lapon: W83627HF). Az érdekelne hogy ennél a lapnál, ezzel a procival mi az a hőmérséklet ami sok? Mert van nekem egy fordulatszabályzós hűtőm rajta (valami Coolink Armor, de hogy pontosan mi a neve azt ne kérdezze senki :D ) és ha közepes furdolaton használom akkor elég gyorsan felszökik a hőmérséklet terhelés mellett 70-75 fok környékére.. ez sok? Elviseli még ezt? Alapjáraton 55-60 fok környékén megy. (ez kicsit több mint szokott, de most kicsit koszos lehet a lamellák köze) Gyári hűtővel egyszer próbáltam, ott 60 fok alatt sosem ment. Ez a fajta hőmérő csalna felfelé? Márcsak mert akkor a BIOS-ban feljebb veszem a Warning Temperature-t. Kezd idegesíteni az hogyha sokmindent csinálok egyszerre akkor felkell vennem a fordulatszámot szélerőműre ha nem akarok visítozást :) PH!-s propeller tesztekben láttam hogy 85 fok környékét is elviseli egy hasonló proci, de ez a típus is bírja ezt a fajta kiképzést? Egy barátomnak ASUS lap társaságában (hogy milyen azt nem tudom) van egy 2,8G Prescott és az 50-55 fokot ír neki terhelve.. ha ekkora eltérés van tényleg két alaplap hőmérője között akkor ennek mi értelme van? :F

Amúgy a stepping az micsoda? :B

(#84) DarkByte


DarkByte
addikt

Éreztem, sikerült kétszer post-olni. Sorry :O

[Szerkesztve]

(#85) mycso válasza DarkByte (#83) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Szia, a tied C0 steppinges --> pont a melegedőbb fajtából való a procid első szériás prescott.
Az a 70-75 fok már sok!!!!!
100%-ra terhelten ha 70fok alatt marad az a jó!!!!!
Lehet valamennyit mér félre a lap is, de ezt így nemtom megmondani --> más procival, más lapban hiába hasonlítgatod abból nem tudsz következtetést levonni. /max ha a te procid átraknád abba az asus lapba/

Egyébként a cooler normálisan fent van??? Van a procin paszta??? És normális mennyiség van????

Az lehet, hogy kibír 80 fokot is, bár akkor már bőven aktiválódik a hővédelem és a proci elkezd throttingolni /visszaveszi a szorzóját/órajelét/ majd lekapcsolja a gépet --> így nemtudod maximálisan kihasználni a processzor teljesítményét.

Itt egy progi: [link] asszem ezzel lehet megnézni, hogy throttingol-e a proci.

Bár mind1, hogy igen vagy nem én a helyedben megnézném a hűtésem és ha minden OK akkor beszereznék valami komolyabb coolert.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#86) DarkByte válasza mycso (#85) üzenetére


DarkByte
addikt

köszi a választ! a hűtéssel nincs gond, mert ha felcsavarom háromnegyedre a hűtőt, akkor megáll 63-65 foknál hosszabb videótömörítés vagy játék esetén is és már 2,5 éve így használom.. csak ezekben a tesztekben a 85 fokon gondolkodtam és gondoltam rákérdezek már, mert ha nem muszály nem hallgatom a szélerőművet, már kicsit zavar :) főleg ha a gyári hűtővel is ilyen hőmérsékletek jönnének ki. a programot köszi, mindjárt megsasolom. örülök neki amúgy hogy pont a legmelegedősebbem van, bár tény hogy amikor kijött a prescott széria szinte akkor vettem meg. mostmár ezt a fél évet kibírom, nyáron nyugdíjazni tervezem a gépezetet; váltok egy Core2 Duo-ra :) amúgy érdekes, most 50 fokon megy e-gépelés közben.. fura, de úgy tűnik van olyan program ami ugyan nem használja ki a processzort teljesen, mégis elkezd tőle fűteni a gép, másik proginál meg 1 HT szál 100%-os használatán sem melegszik annyira. gondolom összefüggésben lehet azzal hogy melyik részét használja a procinak a program intenzíven.

[Szerkesztve]

(#87) Loader


Loader
tag

Tud valaki erről a steppingről valamit? Mennyi az alapfesz (intel.com-on valahogy nem találom)? A (legújabb)BIOS-ban nem tudom 1.375V alá vinni (Asus P4P800-X).

[kép]

[Szerkesztve]

''Te! Hogyis van ez?''

(#88) mycso válasza Loader (#87) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Itt [link] van infó.
1.25-1.4v-ot ír.


G1, ez az utolsó stepping s478-ból --> kevésbé melegszenek, mint elődeik és eszméletlenül húzhatóak.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#89) Loader válasza mycso (#88) üzenetére


Loader
tag

Köszi!

''Te! Hogyis van ez?''

(#90) Innox


Innox
tag

Hello,
Nekem egy P4 3Ghz 531-es procim van G1-es steppingel. Alaplap ASUS P5GD1 (FS)Gyári hűtővel megy. Ház szellőzés: nélkül 50°C terhelve 65°C(illetve ami a BIOSban be van állítva korlátnak.) A baj, hogy a proci hűtő alapon 1200 RPM-en duruzsol, de ha eléri a hőfok limitet akkor egyből felpörög 4500-ra ami eléggé zajos. Semi átmeneti állapot. A hűtő egyátalán képes lehűteni normális fordulatszámon, vagy tegyek rá másikat? A borda viszonylag kézmeleg, ha ez jelent valamit.
A kérdés az hogy ilyen melegnek kell lennie, vagy lejebb tornázható egy normális hűtővel?

(#91) mycso válasza Innox (#90) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Szia, normális hűtővel mindenképpen lejjebb tornázható. (akár 40 fok alá...)
Ez a cooler már rézmagos, vagy csak sima alu????

Egyébként az értékek még pont beleférnek a normába.
A biosban mi van beállítva limitnek??? --> állítsd feljebb és úgy nézd meg, hogy min. fordulaton is 70 alatt tudja-e terhelve tartani a procit.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#92) venember83 válasza Innox (#90) üzenetére


venember83
nagyúr

Prescott borzasztoan melegszik, ne varj tole jobbat, 1 jo kis Zalmannal, vagy Arctic Cooling Freezerrel probalkozz, de szvsz rossz valasztas volt ez a proci.

(#93) Innox válasza mycso (#91) üzenetére


Innox
tag

Csak sima Al :(. A BIOS-ban most 67°C, de ha 70°C-re teszem akkor is ez a helyzet. A fordulatszám szabályozást auto-ra tettem, de lehet ha %-ot állítanék megbírkózna a feladattal. Mindenképpen szeretnék egy másik hűtőt, mert ezzel nem nagyon vagyok megelégedve..
Arctic Cooling Freezer 7 erre gondoltam, ez elég lesz neki? Jah és a CPU feszt nem tudom állítani és 1.42 mér a bios... Ha lejebb venném (ami lap cserével járna) akkor kevesebb hőt termelne?

(#94) mycso válasza Innox (#93) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Persze, ha kevesebb fesz adsz neki, akkor értelemszerűen kevesebb hőt termel.
Hát ha sima alu borda, akkor attól tényleg nemis érdemes többet várni --> bár mint mondtam, még ezis kordában tartja.

Az áldalad említett cooler nem rossz, de ha ráérsz akkor itt: [link] olvasgass kicsit --> van milliónyi procihűtőteszt.



“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#95) mycso válasza venember83 (#92) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Köszönjük a hozzáértő és segítőkész szándékodat...

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#96) hati válasza Innox (#93) üzenetére


hati
addikt

nekem Arctic Cooling Freezer 4 van egy P4 3GHz, e0 steppinges procin és terhelve 65C, terheletlenül 50C (ekkor le van véve 50%-ra a venti fordulata)

[Szerkesztve]

(#97) Innox válasza mycso (#94) üzenetére


Innox
tag

Köszi az infot.. Mindenképpen művelődök még a beruházás előtt egy kicsit. Még az kérdezném meg hogy egyszerű ház esetén mondjuk plusz 3 venti ( 12cm elöl, 8cm hátul, 8cm fent) beszerelése esetén mekkora változásra számíthatok nagyságrendekben (2-5-10°C)?

(#98) Innox válasza hati (#96) üzenetére


Innox
tag

A PRO vagy a sima változat? És ez RPM-ben mit jelent? 1200 mondjuk?

(#99) ANT válasza Innox (#90) üzenetére


ANT
őstag

A Scythe Ninja passzívan jobb eredményt produkál, mint a jelenlegi hűtőd! :) (De legalább ilyet!) Persze meg kell támogatni házventikkel!

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#100) hati válasza Innox (#98) üzenetére


hati
addikt

sima változat, kb 1100rpm lehet alapon, amikor 50C-os,
és 90-100% körül megy, amikor meg teljesen terhelt,
speedfannal szabájzom,
egy 8cm-es 7V-on üzemelő Zalmann házfenti van csak a gépben
amikor alapon megy a gép, akkor a tápventi (12cm-es) is le van szabályozva 70%-ra

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#101) hati válasza hati (#100) üzenetére


hati
addikt

szabáj=szabály

(#102) mycso válasza Innox (#97) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Hát ez sokmindentől függ.
Egyébként ha meleg van a házadban --> proci, vga, táp, winyók, stb. .. melegszenek nagyon, és legalább az elejébe és a hátuljába raksz 1-1 ventit, szerintem olyan 4.5 fokot is tud számítani.
(de mondom, ezt nehéz megmondani, hogy mennyit számít mert rengeteg dologtól függ)

A lényeg, hogy érdemes egy normális házhűtést kialakítani --> nem kell, csak 5v-on járatni a házhűtőket, csak hogy egy kis légmozgást csináljanak, DE csendes maradjon a rendszer.

Egyébként talán ez a legjobb választás: ár/teljesítménye alapján: CM Hyper TX

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#103) Innox


Innox
tag

Köszi mindenkinek a válaszokat!
Így már sokkal könnyebben tudok mérlegelni és dönteni. Már kiváncsi vagyok mit sikerül kihozni az új szellőzéssel.
Üdv.

(#104) Innox válasza ANT (#99) üzenetére


Innox
tag

Megnéztem az árát is, hát igen...
Nem mérik olcsón :))

(#105) ANT válasza Innox (#104) üzenetére


ANT
őstag

Ha komolyan érdekel, itt[link]most akciósan megkapod.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#106) bb68


bb68
tag

Sziasztok!
Nekem egy G1 steppinges 3.0Ghz Prescott van Abit IC7-es alaplapban.
Vízhűtést használok/a léghűtés nem igazán jött be/,így a proci hőmérsékletét 3.6Ghz-en több órás terhelés esetén is 52fok alatt tartom.Ebből lejön az alaplap 7-8 foka, amenyivel többet jelez ki.Kb. 42-45 fok között mozog a procihőmérséklet terhelés alatt.

(#107) tomaaa


tomaaa
csendes tag

Üdv! P4 S478 3G Prescott magos procin gyári hűtőm van. (Rézmagos, de proci legszélére eső, kelleténél zajosabb venti, szóval nem vagyok túlzottan elégedett vele)
Van otthon egy Glacialtech Igloo-m, 4320-as, egy 2.66 Celeron D-t hűtött, azt sokkal jobban kamáltam. Erre a procira ugyan már nem merném rátenni. Valakinek van tapasztalata, hogy a Gl. Igloo 4360-as is hasonlóan beválik vajon prescottra?

(#108) Auratech


Auratech
őstag

Gyárilag a 3-as 84w fűtőteljesítményű. Teljes terhelésen persze. Az én masinámban 3.75Ghz-n megy majd egy éve már. fix 250-es fsb-vel. 500-s ddr1-el 2,5-ös késleltetéssel
Levegővel hűtöm, mert az alaplapra amúgy is kell huzat. Alapjáraton 44 fokos, terhelve meg max 58. 1200-as 12cm-es venti fúj rá. A mai procihűtők elbánnak vele, csak a friss levegőt kell neki biztosítani, hogy ne meleget szívjon. A levegő egyetlen hátránya a por és a tisztítás emiatt. De ez is csökkenthető szűrővel. Nem véletlenül vannak a procifoglalat mellett a melegedő alkatrészek.

Auratech Field Recording

(#109) Auratech válasza Innox (#104) üzenetére


Auratech
őstag

Jé most olvastam végig a totyikot! Nekem is pont ilyen alaplapom meg procim van! A ddr ramom miatt vettem ilyet, hogy ne kelljen eladni. Azért még működget.

Auratech Field Recording

(#110) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

3.2-es Prescott-om van P4 640 a pontos megnevezése ( R0 stepping-es, 2 Mb L2)

na most az a problémám, hogy iszonyú gyorsan pörög a gyári cooler, már előtte a Celeron D-vel is ugyan ezt csinálta. Alaptalanul gyorsan teker úgy kb 48-50 C fok fölötti CPU hőmérsékleten.

Az alaplapom Asrock 775V88+-os, állítólag ez miatt van, ő vezérli ilyen hülyén a ventit, hát ez nekem nem tiszta. Na mindegy én nem vagyok egy zseni ebben a témában, úgy hogy csak kérdem, van-e rá megoldás.

1 óra game után olyan hangosan sikít a venti, hogy tv-t nem lehet tőle nézni, csak ha kierősítem azt. Nyáron a helyzet rosszabb.

Ilyenkor a proci kb 52-54 C fokos.

(#111) Skizz válasza tzsolesz (#110) üzenetére


Skizz
addikt

Próbáld meg Speedfan-al manuálisan szabályozni a ventit, vagy vegyél 7-800 forintért egy Zalmi Fan Mate-t. Pclandon van asszem valami 770 forintért, és azzal le tudod szabályozni a ventit.

(#112) tzsolesz válasza Skizz (#111) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Köszi, most már csak azt kellene tudni, hogy mi az a fordulatszám ami optimális, és full terhelésnél is elegendő.

(#113) Skizz válasza tzsolesz (#112) üzenetére


Skizz
addikt

Ha meglesz a Fanmate, akkor tekergeted, s közben nézed a legfrissebb Everestet. ;)

(#114) Jazz


Jazz
veterán

Ide is bedobom hátha jön a segítség:

P4 530 Prescott 240x4=960MhzFSB 240x15=3.6Ghz-es procim van.
1:2 (Cpu: Ram) aszinkron memória hajtással akarok hajtani DDR1066-os modult.
így: 240x2x2=960Mhz-en tudnám a memót hajtani igaz?

A következő kérdés: CPU-m tudja e kezelni ezt a magas memória frekit? (most invesztálnék a fejelsztésbe, azért kérdés hogy egyáltalán érdemes e)
Köszi!!

free your mind

(#115) hesszan


hesszan
aktív tag

elég régi a téma, de most vettem egyet használtan.
intel szerint
sSpec Number: SL7PM
CPU Speed: 3E GHz
PCG:
Bus Speed: 800 MHz
Bus/Core Ratio: 15
L2 Cache Size: 1 MB
L2 Cache Speed: 3 GHz
Package Type: 478 pin
Manufacturing Technology: 90 nm
Core Stepping: E0
CPUID String: 0F41h
Thermal Design Power: 89W
Thermal Specification: 69.1°C
VID Voltage Range: 1.287V-1.4V

ugyanabban a gépben amiben ment egy P4 1.8A nortwood (coolink bat 12cm+táp 12cm) ez a proci + 4-5 fok terhelve avagy terheletlenül. tehát még igy is 50C üresjárat, és max 65öt láttam több óra játék után. Zárt gépházban még a 2600xt is fűt meg két vinyó.

[ Szerkesztve ]

Sungdurung

(#117) cajn


cajn
tag

Üdv mindenkinek

Kérdésem lenne: van egy asus p4p800-x alaplapom egy 266 GHz-es intel celeron procival.
Ha megpróbálom fejebb húzni max 2.9GHz ig akkor bekapcsolásnálújra indúl ha alapon hagyom tökéletes. SZal az lenne a kérdés hogy mért nem lehet feljebb húzni a procit 2.9 nél amikor a másik alaplapommal egy asus p4p800-SE alaplappal viszon fel lehetett húzni 3.3GHz ig is. De nem adtam neki nagyobb feszt!

(#118) Fred23 válasza szokrika (#19) üzenetére


Fred23
nagyúr

Egy 160W-os Dell táp, ami 12V-on 9A-t tud (108W), tuning nélküli 3 GHz-ces Prescott procit (SL7PM) visz nálam gond nélkül egy GF 6200-zal. Más régi VGA-k mellett sem volt baj.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.