Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Guruka válasza popey37 (#50) üzenetére


Guruka
senior tag

Csinálsz rendelésre blokkot? :)

(#52) _az


_az
senior tag

lga-s 2,8-as prescott abit aa8-al, rendszerhűtőm még nincs, ezért levettem a ház oldalát. gyári hűtéssel olyan 55 fokig tudtam izzasztani játszással, most van egy silenttower rajta, ezzel 45 fokig megy kb (hl2-vel teszteltem :D)
alapon kb 38-40 fokos...

szerk: mielőtt elfelejtem: vindóz alatt húztam csak eddíg, 3,6-on már nem tűnt stabilnak :DD

[Szerkesztve]

az

(#53) Guruka válasza _az (#52) üzenetére


Guruka
senior tag

Nálam kicsit melegebb volt. Lehet az alaplapon a hőmérő nem a legjobb. :(

(#54) Petya25


Petya25
addikt

Hali mindenkinek!

Nekem a Prescott 3,2 E procim alap beállításokkal, alaplap által visszafogott Thermaltake Silent Tower hűtővel (~2100ford) szinte hangtalanul jár. Rendszeresen figyelem a hőmérsékletet és zárt háznál (1db 12-es venti tolja befele a levegőt, a táp 12-ese pedig szívja kifelé) amikor csak a Win ketyeg akkor ~45 fok, ha terhelem (pl NFSU2 ami igen meghajtja) ~53 fok. Persze az X800 nélkül még lehetne talán jobb is :).

Abit IC7-max3, P4E 3,2, 2x512 DDR, SATA 160GB, X800pro

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#55) popey37 válasza Guruka (#51) üzenetére


popey37
addikt

igen

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#56) BLC


BLC
tag

Sziasztok!

A témához hozzá szólva. Nekem az LGA775 3.0Ghz-procim alapból 39-43 fok- van, ha mondjuk elindítom a COD-ot (játék) 60 fokig fölmegy. Nekem a procin egy Silent Tower van . Házban elől egy 8cm venti szíja a levegőt, oldalt szintén 8cm fujja és hátúl is. Nekem egy Abit AG8-as alaplapom van, mint tudott ez sacc/kb 7 fokkal fölé mér.

(#57) Guruka válasza popey37 (#55) üzenetére


Guruka
senior tag

Milyen árban? Tudsz képet küldeni? :)

(#58) Sperafico


Sperafico
tag

Nekem C0 a 3G-s prescottom!
Ez milyen? Tud valaki mondani valamit róla??

[kép]

(#59) popey37 válasza Guruka (#57) üzenetére


popey37
addikt

hali a popey37.freeweb.hu oldalon találsz képet. a blokk 3200ft/db.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#60) Guruka válasza popey37 (#59) üzenetére


Guruka
senior tag

Az a tartály érdekel engem nagyon, az mipénz? :)

(#61) popey37 válasza Guruka (#60) üzenetére


popey37
addikt

hali 3k

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#62) camaron


camaron
csendes tag

Hello!

Nekem annyi lenne a kérdésem, h van egy 3,0-ás 478-as prescott procim. Most alapfesz.-en megy 3,6-on. Sajna Abit IC7 terheletlenül 58-60 fokot mutat. De ha már felrakom 3750-re akkor win betöltésnél jön a szövegelős kék képernyő. Ezt fesz. emeléssel ki lehet küszöbölni? Bár nemtom érdemes-e mert teljes terhelésnél pedig 77 fokig megy fel. Mondjuk hallottam h IC7 10 fokkal felül mér. 1ébként egy Glacialtech turbine 4500 hűti a cuccot.

(#63) mATTIAS


mATTIAS
csendes tag

Nekem a konfigom elvileg alant látható (vagy vallahol...)

NAszóval 50fok felé nem megy!!!! (Cooler master jet4 minimumon!)

3.2Ghz-ra húzva már nincs hang:(((

ALAPLAPGOND? NEM?

lekéne cserélni egy 875-re? és kéne vmi valami jókis tuninglap :D

de majd ha ingyen osztogatják, mert még jó ez :D

(#64) Guruka


Guruka
senior tag

Nincs valakinek Abit AG8(-V) alaplapja E0-ás Prescottal? Kíváncsi lennék a hőmérsékletre. Igazából az E0 és a D0 közötti hőkülönbségre lennék kíváncsi. :)

(#65) laragirl83


laragirl83
őstag

Hi!
nekem is ''E0''-ás 3.0GHz-es Prescottom van, és elvileg vinni fogja jol 3750-et, de sajna memoim nem igen bírják, szal most várok a DDR500 KingMax HC-kre, aztán majd közlöm a fejleményeket!:))
amúgy jelenleg 3.3-an üzemel, és egy CoolerMaster XDream III hűti, terhelve se megy jelen pillanatban (több óra Prime95, max heat) 55-58 fok fölé!!;]

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#66) Guruka válasza laragirl83 (#65) üzenetére


Guruka
senior tag

Aszinkron memória hajtást nem próbáltad még? :)

(#67) laragirl83


laragirl83
őstag

de, de vmiért nem szerette:))

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#68) Viewsonic válasza Domy (#30) üzenetére


Viewsonic
aktív tag

Hali! Nemadnad el vmikor a 2,4 Northwoododat nekem? mennyi a max fsb ahol stabil akar fesz emelessel is?

Aprilia Mille R Factory rox! :D

(#69) libi


libi
csendes tag

Lenne egy problémám,kérlek titeket segitsetek!!!
Vettem egy Intel P4 3-GH-es procit-csak az a gáz,hogy 64-66-fokra felmelegszik.
A gyári max 51-fokra melegethetne.
A hűtésemmel nem lehet baj már kipróbáltam mindent.
A proci is jó,beraktam egy másikat,az is felmelegedett.
Ha találkoztatok ilyen hibával segitsetek!!!
Előre is köszi.

(#70) laragirl83


laragirl83
őstag

annyira nem vészes az prescottnál, ha nem hibázik meg fagy, akkor ne parázz:)

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#71) _az válasza libi (#69) üzenetére


_az
senior tag

ház szellőzése lehet, hogy nem megfelelő, vagy hát mégiscsak picit elcsúszott a borda, vagy túl sok a szilikon, de nagy tré nem lehet, mivel akkor 80 fokos lenne,
persze az sem mindegy, hogy milyen hűtés van rajta

az

(#72) libi válasza laragirl83 (#70) üzenetére


libi
csendes tag

Az a gáz,hogy néha felmegy 70-fokra és akkor úgy lelassul,hogy még
az egerem is alig tudom mozgatni.
4-ventilátor hűti a gépem azzal nincs baj.
Nem parázok,de jó lenne egy ötlet.

(#73) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

P4 2.8@3200 (a jelenlegi ramok nem birják többet)
stepping: a cpuz szerint 3
Hő: alap: 27 fok
hl2 után 32 fok
gyári hütő, 5 thermaltake kékledes venti

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#74) libi válasza _az (#71) üzenetére


libi
csendes tag

Köszi a segítséget.
De nem lehet,hogy egy bios-frissítés megoldaná a problémám?
Mert néha 70-fokos a proci és akkor az egerermet szagatottan tudom mozgatni.
A hűtésem jó 4db ventilátor hűti a gépem.
Meg lett nézve a proci is nincs elcsúszva és a paszta is jó rajta.
Viszont amikor vettem a procit a boltos rakta bele és nem kente rá a pasztát.
Akkor tényleg 80-fokra felment de most már be van kenve és nincs se sok
se kevés rajta.

(#75) chop


chop
őstag

360as chieftec eleg ennek a vadallatnak..?:U

(#76) _az válasza libi (#74) üzenetére


_az
senior tag

lehet, hogy a ventik elhelyezése nem elég jó neki :DD

amúgy sok alaplap össze-vissza mér néhány fokkal, viszont ha télleg beszaggat az egér, akkor lehet, hogy télleg túlhevül! biost érdemes cserélgetni, bár kétlem, hogy 1 program változtatni tudna a hőtermelésen, azért próbáld meg, illetve hát erősebb prochűtés, esetleg ha lehet, próbálj direktben kinti levegőt küldeni a procra... sőt, próbáld ki a gépet úgy, hogy le van véve a ház oldala...
amúgy nekem a prochűtő tűnik így gyanúsnak!

az

(#77) libi válasza chop (#75) üzenetére


libi
csendes tag

Nem lehet,hogy a tápom gyenge,mert azt még nem cseréltem.
Egy 300-as van benne.
Ventilátor is cseréltem már az sem volt elég neki.
Frissitettem a bios-t ugyan az az eredmény.
Fel raktam egy progit,az is ugyan azt a hőfokot mutatta mint a bios-ba.
Amúgy köszike...:O

(#78) libi válasza _az (#76) üzenetére


libi
csendes tag

Szeva (az)
Már 4-naja koptatom a gépet a hűtés miatt.
A válaszodra vettem egy (ZALMAN-CNPS7000B-és réz hűtőt.)
Nekem egy Albatron px875p pro v.2-es alaplapom van.
A hűtő fordulat száma 2200-ön megy.
Alapon 54-c-fok.
Meg küldtem 3D Mark 2005- 1024/768-as felbontásban.
70-c-fokra felment.
De nem volt vele semmi gáz.
Légyszi írj választ,hogy mi a véleményed róla.
Köszi a segítséget!!!

(#79) MCGaiwer válasza libi (#77) üzenetére


MCGaiwer
addikt

nem hiszem, h a táppal gond lenne...az én micase tápom is 300w-os, és az alant látható konfigot hajtja teljesen stabilan, és ahogy irtam, az én procim nem meleg. sztem azzal a procival vmi gond lehet, mert bár igaz, h a prescotk elég melegek, de azé enyire nem lenne szabad. próbáld meg garanciálisan kicserélni (bár nem hiszem, h kifogják, de meg lehet próbálni.) az enyém gyári hűtésű, tehát annak a zalmannak simán le kéne hűtenie.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#80) #00809728


#00809728
törölt tag

3.0 telekondis Northwood és 3.75-ön megy mint állat.
Viszont én egy NPH2 hűtőt tettem rá ami igaz kicsit hangos de elég meggyőző a teszteredménye.
Kb 2-3 órai grebbelgetés után max 55fokos.
De nekem egy VM2000 házban lakik a kicsike és 7 venti figyel még rá.



[Szerkesztve]

(#81) Bodika


Bodika
tag

Hallhatjuk sok helyen, hogy néhány alaplap ide-oda félre mér! ASUS P4C800-ról tudtok valamit? Mert pl. nekem egy 3.0-ás E0 steppinges Pre. van benne ht on, és 50 fok fölé nem megy terhelve...Zalman CNPS 7000Cu hűti lehet, hogy tényleg 50? Mert sokaknak 70-80 fok is....

(#82) giba


giba
tag

Sziasztok.

Nem tudom jó helyen járok e mármint vannak e olyan emberek akik tudnának nekem segíteni.

P4p800 x alaplap prescott 3.2 proci gyári hűtővel chieftek 460w táppal és chieftek házzal ami nem valami nagy. A táp állandóan bekapcsol és szívná kifelele a meleget.
A házba még szereltem egy ventit de nem sokat ért.


Tuning nélkül szeretném használni de így

alapon 63-64 fok
terhelve meg 74-75 de ez csak rövid ideig tehát ha nyomnám tovább lehet hogy még följebb menne. Sőt biztos....

Tudom hogy a prescottok melegednek de normális ez? Az is igaz hogy egy panel lekásban van a gép és nincs valami hűs... de akkor sem szeretném ha elfüstölne.... szeretnék rája egy jobb hűtést.

kérdésem:
Lehet ezt a fent említett körülmények között jobban hűteni? Néztem hűtőket de nem tudom melyik jó. Mi a különbség a 7000 ft és a 10000 ft-os hűtő között. Hallom a zalmann a legjobb de Én nem tartom valami szerencsésnek... mármint amit a depon láttam... alacsonyfordulatszámos venillátor... ez mindegyikhaz oda van írva....

Namármost összeszedtem pár hűtőt tudtok benne segíteni melyiket használjam?
Az ár lefele nő... és semmi tapasztalatom.

Zalman CNPS7000-AlCu
Gyártó: Zalman
* Tulajdonságok: INTEL Pentium 4 (Socket 478) kompatibilis
* Aluminium / réz hűtő
* 92 mm-es ventillátor
* Állítható fordulatszám
* 20 dB zaj

Primecooler PC-HC 5+ CU
Tiszta réz hűtő
Gyártó: Primecooler
* Tulajdonságok: Socket 478, AMD 754, AMD 939, AMD 940, AMD 462, Intel LGA 775 CPU
* Tiszta réz hűtő
* 92 mm-es ventillátor
* Állítható fordulatszám
* 20-30 dB zaj
* 1700 - 3000RPM
* Air Flow 35,3 - 53,5 CFM
* súlya: 692g


Zalman CNPS6500B-AlCu
Gyártó: Zalman
* Tulajdonságok: INTEL Pentium 4(Socket 478) kompatibilis
* Aluminium / réz hűtő
* 92 mm-es alacsony fordulatszámú ventillátor
* Állítható fordulatszám
* 20 dB zaj


Primecooler PC-HC 4+ CU
Tiszta réz hűtő
Gyártó: Primecooler
* Tulajdonságok: Intel Pentium 4 (Socket 478), Intel LGA 775,
* AMD Athlon/Duron/Athlon XP (Socket 462), AMD Athlon 64 (Socket 754)
* Tiszta réz hűtő
* 120 mm-es ventillátor
* Állítható fordulatszám
* 15 dB zaj
* súlya:700g

Előre is kösz mindenkinek

MSI k8 neo4-F, amd x2 4400+ 2200 MHz, 4x 512 MB dual channel, e-VGA 7950 512Mb, Chieftek 450W táp, Casetek 1020 5A ház

(#83) DarkByte


DarkByte
addikt

Nem tudom figyeli-e majd valaki még ezt a topik ha beleírok. Lenne egy kérdésem. Nem teljesen értek a stepping-ekhez, így inkább linkelem a képet:

[kép]

Egy ilyen Prescott proci van most a gépemben egy Abit IS7-E társaságában (Intel 865PE chipset, az alaplapi BIOS verziója: 2004.08.16, WinBond hőmérő a lapon: W83627HF). Az érdekelne hogy ennél a lapnál, ezzel a procival mi az a hőmérséklet ami sok? Mert van nekem egy fordulatszabályzós hűtőm rajta (valami Coolink Armor, de hogy pontosan mi a neve azt ne kérdezze senki :D ) és ha közepes furdolaton használom akkor elég gyorsan felszökik a hőmérséklet terhelés mellett 70-75 fok környékére.. ez sok? Elviseli még ezt? Alapjáraton 55-60 fok környékén megy. (ez kicsit több mint szokott, de most kicsit koszos lehet a lamellák köze) Gyári hűtővel egyszer próbáltam, ott 60 fok alatt sosem ment. Ez a fajta hőmérő csalna felfelé? Márcsak mert akkor a BIOS-ban feljebb veszem a Warning Temperature-t. Kezd idegesíteni az hogyha sokmindent csinálok egyszerre akkor felkell vennem a fordulatszámot szélerőműre ha nem akarok visítozást :) PH!-s propeller tesztekben láttam hogy 85 fok környékét is elviseli egy hasonló proci, de ez a típus is bírja ezt a fajta kiképzést? Egy barátomnak ASUS lap társaságában (hogy milyen azt nem tudom) van egy 2,8G Prescott és az 50-55 fokot ír neki terhelve.. ha ekkora eltérés van tényleg két alaplap hőmérője között akkor ennek mi értelme van? :F

Amúgy a stepping az micsoda? :B

(#84) DarkByte


DarkByte
addikt

Éreztem, sikerült kétszer post-olni. Sorry :O

[Szerkesztve]

(#85) mycso válasza DarkByte (#83) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Szia, a tied C0 steppinges --> pont a melegedőbb fajtából való a procid első szériás prescott.
Az a 70-75 fok már sok!!!!!
100%-ra terhelten ha 70fok alatt marad az a jó!!!!!
Lehet valamennyit mér félre a lap is, de ezt így nemtom megmondani --> más procival, más lapban hiába hasonlítgatod abból nem tudsz következtetést levonni. /max ha a te procid átraknád abba az asus lapba/

Egyébként a cooler normálisan fent van??? Van a procin paszta??? És normális mennyiség van????

Az lehet, hogy kibír 80 fokot is, bár akkor már bőven aktiválódik a hővédelem és a proci elkezd throttingolni /visszaveszi a szorzóját/órajelét/ majd lekapcsolja a gépet --> így nemtudod maximálisan kihasználni a processzor teljesítményét.

Itt egy progi: [link] asszem ezzel lehet megnézni, hogy throttingol-e a proci.

Bár mind1, hogy igen vagy nem én a helyedben megnézném a hűtésem és ha minden OK akkor beszereznék valami komolyabb coolert.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#86) DarkByte válasza mycso (#85) üzenetére


DarkByte
addikt

köszi a választ! a hűtéssel nincs gond, mert ha felcsavarom háromnegyedre a hűtőt, akkor megáll 63-65 foknál hosszabb videótömörítés vagy játék esetén is és már 2,5 éve így használom.. csak ezekben a tesztekben a 85 fokon gondolkodtam és gondoltam rákérdezek már, mert ha nem muszály nem hallgatom a szélerőművet, már kicsit zavar :) főleg ha a gyári hűtővel is ilyen hőmérsékletek jönnének ki. a programot köszi, mindjárt megsasolom. örülök neki amúgy hogy pont a legmelegedősebbem van, bár tény hogy amikor kijött a prescott széria szinte akkor vettem meg. mostmár ezt a fél évet kibírom, nyáron nyugdíjazni tervezem a gépezetet; váltok egy Core2 Duo-ra :) amúgy érdekes, most 50 fokon megy e-gépelés közben.. fura, de úgy tűnik van olyan program ami ugyan nem használja ki a processzort teljesen, mégis elkezd tőle fűteni a gép, másik proginál meg 1 HT szál 100%-os használatán sem melegszik annyira. gondolom összefüggésben lehet azzal hogy melyik részét használja a procinak a program intenzíven.

[Szerkesztve]

(#87) Loader


Loader
tag

Tud valaki erről a steppingről valamit? Mennyi az alapfesz (intel.com-on valahogy nem találom)? A (legújabb)BIOS-ban nem tudom 1.375V alá vinni (Asus P4P800-X).

[kép]

[Szerkesztve]

''Te! Hogyis van ez?''

(#88) mycso válasza Loader (#87) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Itt [link] van infó.
1.25-1.4v-ot ír.


G1, ez az utolsó stepping s478-ból --> kevésbé melegszenek, mint elődeik és eszméletlenül húzhatóak.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#89) Loader válasza mycso (#88) üzenetére


Loader
tag

Köszi!

''Te! Hogyis van ez?''

(#90) Innox


Innox
tag

Hello,
Nekem egy P4 3Ghz 531-es procim van G1-es steppingel. Alaplap ASUS P5GD1 (FS)Gyári hűtővel megy. Ház szellőzés: nélkül 50°C terhelve 65°C(illetve ami a BIOSban be van állítva korlátnak.) A baj, hogy a proci hűtő alapon 1200 RPM-en duruzsol, de ha eléri a hőfok limitet akkor egyből felpörög 4500-ra ami eléggé zajos. Semi átmeneti állapot. A hűtő egyátalán képes lehűteni normális fordulatszámon, vagy tegyek rá másikat? A borda viszonylag kézmeleg, ha ez jelent valamit.
A kérdés az hogy ilyen melegnek kell lennie, vagy lejebb tornázható egy normális hűtővel?

(#91) mycso válasza Innox (#90) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Szia, normális hűtővel mindenképpen lejjebb tornázható. (akár 40 fok alá...)
Ez a cooler már rézmagos, vagy csak sima alu????

Egyébként az értékek még pont beleférnek a normába.
A biosban mi van beállítva limitnek??? --> állítsd feljebb és úgy nézd meg, hogy min. fordulaton is 70 alatt tudja-e terhelve tartani a procit.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#92) venember83 válasza Innox (#90) üzenetére


venember83
nagyúr

Prescott borzasztoan melegszik, ne varj tole jobbat, 1 jo kis Zalmannal, vagy Arctic Cooling Freezerrel probalkozz, de szvsz rossz valasztas volt ez a proci.

(#93) Innox válasza mycso (#91) üzenetére


Innox
tag

Csak sima Al :(. A BIOS-ban most 67°C, de ha 70°C-re teszem akkor is ez a helyzet. A fordulatszám szabályozást auto-ra tettem, de lehet ha %-ot állítanék megbírkózna a feladattal. Mindenképpen szeretnék egy másik hűtőt, mert ezzel nem nagyon vagyok megelégedve..
Arctic Cooling Freezer 7 erre gondoltam, ez elég lesz neki? Jah és a CPU feszt nem tudom állítani és 1.42 mér a bios... Ha lejebb venném (ami lap cserével járna) akkor kevesebb hőt termelne?

(#94) mycso válasza Innox (#93) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Persze, ha kevesebb fesz adsz neki, akkor értelemszerűen kevesebb hőt termel.
Hát ha sima alu borda, akkor attól tényleg nemis érdemes többet várni --> bár mint mondtam, még ezis kordában tartja.

Az áldalad említett cooler nem rossz, de ha ráérsz akkor itt: [link] olvasgass kicsit --> van milliónyi procihűtőteszt.



“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#95) mycso válasza venember83 (#92) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Köszönjük a hozzáértő és segítőkész szándékodat...

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#96) hati válasza Innox (#93) üzenetére


hati
addikt

nekem Arctic Cooling Freezer 4 van egy P4 3GHz, e0 steppinges procin és terhelve 65C, terheletlenül 50C (ekkor le van véve 50%-ra a venti fordulata)

[Szerkesztve]

(#97) Innox válasza mycso (#94) üzenetére


Innox
tag

Köszi az infot.. Mindenképpen művelődök még a beruházás előtt egy kicsit. Még az kérdezném meg hogy egyszerű ház esetén mondjuk plusz 3 venti ( 12cm elöl, 8cm hátul, 8cm fent) beszerelése esetén mekkora változásra számíthatok nagyságrendekben (2-5-10°C)?

(#98) Innox válasza hati (#96) üzenetére


Innox
tag

A PRO vagy a sima változat? És ez RPM-ben mit jelent? 1200 mondjuk?

(#99) ANT válasza Innox (#90) üzenetére


ANT
őstag

A Scythe Ninja passzívan jobb eredményt produkál, mint a jelenlegi hűtőd! :) (De legalább ilyet!) Persze meg kell támogatni házventikkel!

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#100) hati válasza Innox (#98) üzenetére


hati
addikt

sima változat, kb 1100rpm lehet alapon, amikor 50C-os,
és 90-100% körül megy, amikor meg teljesen terhelt,
speedfannal szabájzom,
egy 8cm-es 7V-on üzemelő Zalmann házfenti van csak a gépben
amikor alapon megy a gép, akkor a tápventi (12cm-es) is le van szabályozva 70%-ra

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.