Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Reaper04


Reaper04
aktív tag

Sziasztok!
Szeretném a segítségetek kérni a címben is említett új adózásokkal kapcsolatban.
AM egyéni vállalkozó vagyok. Kaptam értesítést a kata és kiva -ról.
A kettő közül a KATA érintene engem.

Elolvasva a "lehetőségeket" megtetszett, hogy igaz többet kell fizetni a jelenleginél havi szinten, viszont elég sok mindentől mentesülnék ezáltal. (pl. szja ...stb)

Gondolom ez a mézes madzag része a dolognak, de mi a hátránya ennek a formának?

Olvastam, hogy a nyugdíjjal kapcsolatban érhetnek meglepetések később, mind a kapott pénzben, mind pedig a korhatárnál.

Most jelenleg (2012) minimálbérről adózok, ami 93e Ft után 49.405 Ft. (tehát nem a garantált bérminimumról ami 108e)

Na most kata-val 50e lenne, ami 81300Ft nak felel meg bér szempontjából. És ez is fogja elméletileg a nyugdíjam alapját képezni?
Vagy hogy van ez?

Kérdeztem a könyvelőt, de csak annyit mondott hogy megéri, többször is átszámolták bővel jól járok, sőt az is aki 6m Ft felett keres.

szerk: Egy műkörmös ismerősöm azt mondta nem lépett be, a könyvelője lebeszélte mondván csak pár ezer vállalkozó lépett át a néhány százezerből, ami jelenthet valamit. Meg a táppénz sokkal kevesebb, ha netán lebetegszik. Ez tényleg igaz?

De engem mondjuk aggaszt a nyugdíj kérdés is... bár még nagyon messze vagyok tőle, de azért mégis.
Nem mindegy hogy 70et kapok majd vagy 50-et, és hogy 40 év múlva vagy 48... :F

Tudnátok ezzel kapcsolatban segíteni nekem? Vagy közösen megoldani/ fényt deríteni a problémára?
Ti hogy döntöttetek? Beléptetek, vagy maradtatok?

Köszi előre is, üdv: Dave :R

[ Szerkesztve ]

(#2) neduddki válasza Reaper04 (#1) üzenetére


neduddki
nagyúr

hi!

szertinem masod at ide

udv

neduddki

p.s. a hatrana, hogy legfejebb 2 eig lesz, a nygdijra meg mar most jobb ha keretett vecc /magyarul abbol a pizbol fox oreg napjaidra leni amit eltuntecc az allam elol (nem csaasra buzditak, hanem a hivatlaso utra!)/

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#3) Reaper04 válasza neduddki (#2) üzenetére


Reaper04
aktív tag

kösz a tippet!
A nyugdíjas dologgal én is tisztában vagyok, ilyen téren, de azért valamit még is csak szeretnék kapni. :)

A mondatod első felét nem értettem. Hátránya hogy 2 évig lesz ez a KATA/KIVA? Ezt akartad írni?

(#4) neduddki válasza Reaper04 (#3) üzenetére


neduddki
nagyúr

Hi!

kulenem Neked: Menyhárt J. - Miklós T.: orkervenyu muvet, Homonyik S, eloadasaban
igen ezt, /az indokokkalmideki tosztabn van/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5) Reaper04 válasza neduddki (#4) üzenetére


Reaper04
aktív tag

de rég hallottam ezt a számot ... :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.