Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  19 colos monitor vásárlás... (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) peace&love


peace&love
aktív tag

Na, csak annyit szeretnék kérdezni, hogy erősen megakadtam.
A főnököm 19-es monitort akar venni, de ahogy utánanéztem a gyári honlapoknak, nem találtam komoly különbséget a leírásokban, nem tudom mit javasoljak. Az ár nagyjából hasonló, és a paraméterek is, olyan bruttó 130-140 eFt körül lehet venni egy olyat ami 1600X1200/85Hz-et tud.
Én az LG-t és a Samsungot néztem, mondjatok jobbat, ha tudtok, vagy okositsatok ki, hogy melyik a királyabb, mert a leírás természetesen mindenhol az, hogy ''tűéles'' meg ''kristálytiszta'' meg ilyesmik...

(Jó lenne, ha be lehetne kalibrálni is, hogy ha a Photoshopba valami kék akkor a nyomtatásban ne lila legyen mer' akkor mindenki rosszkedvű, és nincs pénz a végén sörözni):))


Előre is köszi...

Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz!

(#2) Egon válasza peace&love (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

Először azt kellene eldönteni szvsz, hogy milyen képcsővel szerelt monitort vegyen. Végül is 3 alternatíva van: ''hagyományos'', Trinitron/Diamondtron vagy Flatron. Mindnek van előnye és hátránya is, ezt nem akarom boncolgatni (más topicban ki lett ez már vesézve, többször is). A magam részéről mindenképpen a Trinitron/Diamondtron képcsöves megoldásokat javaslom. Így az LG ki is esik, a Samsung (959NF) maradhat...:)
Egy hete vettem Samsung 757NF-et, ami a 959NF 17 colos ''kistestvére''. Szép képe van, összességében meg vagyok vele elégedve. De! Készenléti üzemmódban egyrészt sajna elég hangosan ''zúg'' (aludni biztos nem tudnék egy szobában egy ilyen monitorral), nem azonnal kezdi hanem fél-egy óra után; másrészt a led nem sárgára vált, hanem ütemesen villog készenléti üzzemmódban - ez adott esetben nagyon zavaró lehet...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#3) McJames


McJames
senior tag

19''-os monitor. Ha DTP-re, és CAD-re kellene, akkor nézelődj az EIZO, ViewSonic, Sony, Panasonic, Samsung háza táján a profi készülékek között, még akkor is, ha gömbszelet, vagy hengerpalást geometriájú a képcső. Amit nagyon érdemes megnézni az adatok között:
- rácskarakterisztika: maszk: lyuk vagy rés (Shadow Mask vagy Aperture Grill, pont méret (Dot pitch)
- vízszintes/függőleges frissítés
- sávszélesség (Video Bandwith)
- felbontás/frissítés gyári és lehetséges adatok.
- a szoftveres beállítás lehetőségei: torzítások, képforgatás, élesség, moaré állítási lehetősége jó minőségben legyen elérhető.

Kevésbé jó minőségű képcső esetén a lyukmaszk konvergenciája jobb, részmaszk azonban élesebb képet eredményez. A lyukméret és a maszk adatai, valamint a képcső méretéből megtudható a képcső max. _fizikai_ felbontása.

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#4) BobMaster válasza Egon (#2) üzenetére


BobMaster
senior tag

Meg a DynaFlat, DynaFlatX, MagicBright... van még egy pár :)

Jut eszembe, megvetted? Jól rádsóztam a Samsungot, mi? Kéred a ''fájdalomsört'' ???? :D

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#5) peace&love válasza McJames (#3) üzenetére


peace&love
aktív tag

Köszi, de ezekkel a dolgokkal még – úgy, ahogy – tisztában is volnék, de a száraz adathalmaz alapján nem jött le igazán a különbség, ezért gondoltam, hogy megkérdezem, mondjuk olyanoktól akik egyiket másikat kipróbálták már.

Pl.: Samsung Syncmaster 957p elég jó adatokkal bír, de most itt azt olvasom, hogy esetleg ez is ZÚGhat... (fenetuggya)

Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz!

(#6) peace&love válasza Egon (#2) üzenetére


peace&love
aktív tag

957p? Az is zúghat? Mármint ez a 959NF-el van egymás mellett a gyártó oldalán, csak azért.

Az NF a natural flat rövidítése, akkor ez (a957p) valószínű, hogy henger/gömbszeletes, nem? Nem baj, nem azért, szerintem a henger/gömbszelet se annyira henger/gömbszeletes már és ott szokott az igazi felbontás meg kontraszt lenni, ha jól tudom.

Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz!

(#7) Egon válasza BobMaster (#4) üzenetére


Egon
nagyúr

Ne már...:) A Dynaflat pölö szvsz szinte ekvivalens a Flatronnal... Ezen az alapon a Trinitron és a Diamondtron is két _tök különböző_ technológia...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8) Jester


Jester
aktív tag

Nem típusjavaslatként, csak kérdés szinten:

Van valakinek valamilyen (jó v. rossz) tapasztalata Belinea 106055-el????:(

Mehr Licht!

(#9) Egon válasza Egon (#7) üzenetére


Egon
nagyúr

Mármint arról beszélek, hogy
1. van a hagyományos képcső: gömbpalást, domború, mindenki ismeri;
2. hengerpalást képcső (trinitron/diamondtron): talán legjobban a ''két csík effektusról'' elhíresült;
3. ''álsík'' képcső (jobb duma nem jutott eszembe): szintén gömbpalást képcső, csak éppen ''fordítva'': homorú, emiatt a közepe szvsz torzít, viszont nincs a két csík.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#10) Tompo válasza Egon (#9) üzenetére


Tompo
aktív tag

viszont a két csikot csak nagyon nehéz észrevenni, és szvsz nem zavaró.
MAG 810FD, a mostani árát nem tudom, de kb 140e körül lehet. nekem nagyon bevált

(#11) McJames válasza peace&love (#6) üzenetére


McJames
senior tag

Nem véletlenül azt mondják a nagyok, hogy nézd meg - szó szerint! - hogy min dolgoznál, és, ha valami a többi között úgy megtetszik, akkor azt - és nem raktári bontatlant - kell megvenni.
Tehát a legjobb elmenni egy olyan boltba, ahol van kint mindegyikből 1-2 db működés közben, és azt megvenni, ami legjobban megfelel.

Őszintén szólva szeretném, ha lenne annyi pénzem, hogy egy ilyen boltot nyissak. Azt hiszem van itt néhány ember, aki szívesen csatlakozna is. Filozófia: látható és nem látható, a vásárlóért történő munkárért kérjünk annyi pénzt, hogy megéljünk és a vásárló szívesen jöjjön vissza - nézelődni, a barátját, kollégáját is elhozni, esetleg később új vagy több készülékért. :)

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#12) Tompo válasza McJames (#11) üzenetére


Tompo
aktív tag

ez kicsit futurisztikus gondolat, de tényleg jó volna...

(#13) gerzso


gerzso
csendes tag

Sziasztok! Én is monitor vásárlás előtt állok és most olvasgatok mindenfélét ebben a témában. A mostani állás szerint egy iiyama vision master pro 454-et néztem ki, de itt senki nem is ajánlotta. Miért? Ez is benne van még abban árkategóriában és a külföldi tesztekben sok jót irtak róla.Tapasztalata van valakinek?

Gerzso.

(#14) Disaster


Disaster
csendes tag

Háááát, hamá eLdzsí vagy Samsung, akkó a második.
Az eLdzsí nagyobbmint17''-osok közül, miket eladtunk, eddig 10-9 hanyatttvágta magát...
Nem beszélve a Samsung élesebb képéről.
Iiyamát nézted árban ?

Let's kill it all !

(#15) gerzso


gerzso
csendes tag

Hát elszomorítasz.Néztem az árát 138 a m**land-nál a samsung pedig 116 a depon. Nem is erről van szó mert 140et rászántam csak azért a legjobbat akarom.Tudom ez relatív, de az iiyamáról csak jót írtak amit a paraméterei alátámasztanak. Ennyire szar az iiyama minősége?

Gerzso.

(#16) peace&love


peace&love
aktív tag

Kicsit sokára jöttem vissza...
Irjon már valaki valamit az iiyamarol! Azt nem is ismerem.

Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz!

(#17) peace&love


peace&love
aktív tag

:DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD

Kicsit beindultak a népek, lehet hogy paraszt vagyok, de csak így tudom felhúzni a topicot!

SZAL TIZENKILENCCOLS MONITOR OKOSSÁGOKAT IDE!!!!!!!!!!!

Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz!

(#18) Adi


Adi
senior tag

Ha a Samsungnak van a 19''-os típusok között a 17''-os 757p-nek megfelelő, akkor vedd azt. Nekem 757p van egy ideje (öreg monitorom megpüffedt, beszámították) és nagyon meg vagyok vele elégedve. A régi után olyan egy ideig egy egész jó, bár ennyi mindent nem tudó 17''-os LG volt a gépre kötve, majd jött a Samsung. Olyan éles képe van (Matrox G450-em van), hogy először szinte bántotta a szememet. Azóta megszoktam. :)

Ja, 0,22-es lyukmaszkja van, emiatt az 1152x864 8x Hz-es képfrissítéssel olyan, mintha kiszögezett fotó lenne. :)

ldm start-reconf primary

(#19) emvy válasza Adi (#18) üzenetére


emvy
nagyúr

OFF
Hogy csináltad ezt az arcot? :)
ON

while (!sleep) sheep++;

(#20) McJames válasza Adi (#18) üzenetére


McJames
senior tag

Természetesen van. 957p :)
[L]http://www.samsung.hu/[/L]

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#21) McJames válasza emvy (#19) üzenetére


McJames
senior tag

Fotó-->butít (febontást csökkent). :)
Teheti mer' igen régi ''motoros'', ezér' oszt' van nekije lehetősége arra, amire nekünk ''gyalogjáróknak'' még nincs... :DD

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#22) peace&love válasza Adi (#18) üzenetére


peace&love
aktív tag

Akkor király, meg vagyok győzve, egy kicsit feljebb volt róla hogy zúg, neked nem zúg?


Egyébként meg Matrox G450 előtt ülök én is, biztos egyforma az ízlésünk :) és amit mondasz elhiszem...

Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz!

(#23) >guest<


>guest<
tag

Én mostanában váltottam munkahelyen 19'' csövesről 17'' TFT-re. Csak azért, nert már amúgy is régi volt, és egy jobbfajta új ára már majdnem ott van a TFT kategóriában. Nem bántam meg, 1280*1024 ugan nagyobb felbontás mint 1152*9xx amivel használtam, így kisebbek a dolgok, de már nyitva tudom tartani a szemem este meló után is, nem is beszélve a többlet helyről amit nyertem.
Érdemes elgondolkodni rajta.

Na leléptem...

(#24) peace&love válasza >guest< (#23) üzenetére


peace&love
aktív tag

A TFT szerintem nem kalibrálható be korrekt módon, a TFT még mindíg nem igazán színhelyes, mint technológia, kell még néhány év neki.
Mármint én ezt olvastam sok okos ember tollából...

Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz!

(#25) szekreny válasza peace&love (#6) üzenetére


szekreny
tag

Én most vettem egy 957p-t és nem zúg, meg vagyok vele elégedve, az egyik sarokban talaltam konvergenciahibat, meg meg volt egy ket kisebb aprosag, de semmi komoly amit a menuvel ne lehetett volna beállítani(baromi sok mindent lehet rajta állítgatni)
Szerintem megéri az árát.

''A kő-papír-olló játék nagyon unalmas volt a papír és az olló feltalálásig.''

(#26) marcee


marcee
addikt

Iiyama Vision Master 454 Pro (HM903DT) a best. 130kHz. 1600*1200*102Hz.
az tény hogy 115+fáért mérik, ezzel szemben a 452 Pro a 85+fájával a best buy.

\m/

(#27) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Egy tuti tippem nekem is van: Viewsonic P95f.
Már egy ideje nyúzok egy ilyen moncsit, eszméletlen éles és szép képe van. ELőtte iiyama LS902UT-m volt (az is 19-es) de e mellett a monitor mellet az egyszerűen komolytalannak tűnik... Amúgy ajánlom neked ezt a topikot:
[L]http://www.hwsw.hu/perl/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic&f=17&t=002103[/L] (tudom, nem szép dolog konkurens fórumot ajánlani, de ott tényleg sok hasznos info van a témában, többek között az iiyama moncsikról olvasható pár érdekes vélemény, ami miatt végülis inkább Viewsonic-ot vettem).

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  19 colos monitor vásárlás... (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.