Hirdetés

Android rendszerprogramok törlése

Szeretnék kicsit segíteni azoknak akik még újak az androidban, illetve lehet azoknak is jól jön ez a cikk akik már régóta romolgatnak :)

Rövid kis szösszenetben leírom, hogy milyen rendszerprogramokat lehet törölni a telefonról, anélkül, hogy bármiféle hiba felmerülne.

Figyelem, mindenki csak saját felelősségére távolítsa el a neki nem kellő programokat, felelősséget nem vállalok!

A programok eltávolításához, Rootolt telefonra, illetve pl Titanium Backup pro-ra van szükség, meg persze egy biztonsági mentésre a jelenlegi romunkról!
A programok törölhetőek a még fel nem telepített romból is (zip fájl)

Nem kötelező minden programot eltávolítani. Kinek mire van szüksége

Jelenleg egy HTC Desire HD telefonom van frissen telepített RunnyDrOiD v5.0 rommal, néhány lentebb írt program, csak HTC telefonokon találhatóak meg!, de a legtöbb az összes Androidon ott ékeskedik.

Windows Phone 7 Telepítése HTC HD2-re

Már sok oldalon le van írva ez a dolog, de vagy angol, vagy épp csak felületesen, tehát nagy vonalakban elmondják, hogy kevés cukor, csipetnyi só, és 180fokon süsd meg. Más szóval nem térnek ki arra, hogy hogyan kell Magldr-t telepíteni, vagy, hogy hogyan tegyük fel a Radio romot stb...Igaz ezek nem nehéz lépések, de a kezdőknek fejfájást okozhatnak, nekem is!
Én most megpróbálok, egy teljes és részletes leírást készíteni a dologról.

Nézzük mire is lesz szükségünk:
-Legalább 50%-os akksi, inkább több mint kevesebb
-HSPL
-Radio rom
-És természetesen egy WP7 rom-ra
-Magldr

Windows Phone 7 [5 perces trükkök]

A most felsorolt, trükköket, vagy nem is tudom minek nevezzem őket, már korábban is megírtam egy PH! fórumtól független Google-s weboldalon, azonban, gondoltam itt is közzéteszem őket, hogy tudjatok hozzászólásokban egymásnak segíteni, ha valaki elakadna valahol.
Amikor a weboldalt készítettem, akkor próbáltam minél részletesebben leírni a lépéseket, sok oldalon csak nagyjából levésik, hogy mit és hogy, de az apróbb részletekre nem térnek ki, én minden tőlem telhetőt megtettem, ezért nem igazán akarom átfogalmazni az ott leírt dolgokat, inkább csak bemásolom. - Ezért még egyszer leírom, hogy azért hoztam létre a cikket, mert itt hozzászólásokban tudtok egymásnak segíteni! :)

Sokaknak nem nagyon lesz újdonság a cikkben, de remélem lesznek olyanok is akiknek hasznos lesz az írásom.

Pontok rengetegében

Cikk első oldalának nincs címe

2010-07-22-én kezdtem el, csinálni ezt a "munkát". Láttam, hogy orkester társa, tkesy már elég rég volt online, és gondoltam, hogy akkor orkester egyedül csinálja. Ezért írtam neki egy üzenetet, hogy esetleg, kell-e egy kis segítség. Mondta hogy ez egy ingyenes feladat, de jól jönne plusz egy ember, mert ő osztja most egyedül, ha így is érdekel, akkor írjak. Ez meg is történt, aztán kérdezett, hogy megbízható vagyok-e, mivel akkor még csak 99 napos regem volt

Miután mindent megbeszéltünk, ő leírta, hogyan kell osztani a pontokat, és kezdhettem is.

Játékok, az én felbontásomon

Gép / IDLE

Sokat gondolkodtam, hogy mi lehetne a cikk címe, mert ez egyben egy kis teszt is a gépemről, illetve egy leírás, hogy milyen gép is kell nekünk az általam (natív) használt felbontáson.

Pontosan erről a gépről lenne szó:

Alaplap: Gigabyte GA-MA770T-UD3P
Processzor: AMD Phenom II x4 B55 @ 3.6Ghz, 1.35volt
Hűtő: Cooler Master Hyper TX3 @ 9cm revoltec 1500rpm ventivel
Videokártya: Gainward Radeon HD4870 Golden Sample 512Mb @ Egyedi hűtéssel
Memória: 2× Kingston 2GB 1333Mhz DDR3
HDD: Western Digital Caviar Blue 320GB (WD3200AAKS)
Monitor: Thomson 22HR3234 @ 22" HD READY
Táp: CHIEFTEC CTG-450-80P
Ház: Aerocool aeroengine JR.
További ház hűtők: 1 darab 12cm hátul, kifelé fúj, 1 darab 12cm elöl befelé fúj, 1 darab 8cm oldalt befelé fúj
Ready boost 4GB-os pendrive

Whatpulse

Első nekifutás

A címét az alapján ötlöttem ki, hogy ez lesz az első cikkem, és reménykedem legalább egy kis sikerben, hogy aztán az esetleges pozitív hozzászólások alapján, újabb cikkbe merjek belevágni.

A program, nem csinál mást mint, hogy számolja az általad lenyomott billentyűk, és egérgombok számát, majd ezt, ha kedvünk tartja, feltölthetjük a WhatPulse.org weboldalra lépést tartva a többiekkel.

Az oldalon különféle csoportokat lehet böngészni, létrehozni, esetleg belépni egy nekünk tetsző csapatba. Prohardvernek, már létrehoztam, egy Team-et amelybe remélem minél többen beléptek majd a cikk elolvasása után. A csapatról és a csatlakozásról kicsit később lesz szó :)

Az első lépés, a weboldalra történő regisztráció, amely a következőképen zajlik.

Először is felmegyünk a weboldalra., majd a mezőket értelemszerűen kitöltjük