Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Skate

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-27 08:17:40

LOGOUT.hu

Végigmegyünk azokon a fontos információkon és kérdéseken amelyek a legtöbbeteket érdekelhet, valamint a készülékről szóló általános információkat vesszük sorra.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12301) Predator2 válasza callvote (#12296) üzenetére


Predator2
addikt

és ezt hogy kell felrakni? mert nem egy sima apk amit astroval fogok és feltelepítek :(

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#12302) Frozzy


Frozzy
őstag

Új szavazást indítottam MoDaCo-n [ milyen launchert használsz? ]

Szavazni itt lehet!

[ Szerkesztve ]

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#12303) Badboys


Badboys
őstag

Kérdezném a tisztelt publikumot érdemes még egy próbát tenni az IA3-al ilyen gondok után vagy felejtős a dolog vagy a V2 inkább,ott meg a töltöttség elcsorgásról panaszkodnak?Akkor melyiket a kettő közül?

(#12304) hunaqua válasza Badboys (#12303) üzenetére


hunaqua
addikt

Megpróbálhatod még a cm7 Nightly-t is.Semmi gondom vele,a kelzsoca féle proxy2 patch ment rá,és tökéletesen működik az is.

#12299) Norbeee01

Köszi,ha még nyüstölöd egy kicsit,és azt mondod,hogy érdemes akkor én is kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#12305) Norbeee01 válasza Norbeee01 (#12299) üzenetére


Norbeee01
tag

ICS további fejlemények...Szerintem még mindíg gyerekcipő, törlöm is...Kamera nem ad képet(nem látod mit fotózol),videót nem lehet készíteni, beállítások egy kisebb művelet után random kifagy,home gombbal lassan életre lehet kelteni,viszont onnantól csak reboot után tudsz belépni a beállításokba, GPU legalább 5fps-el lassabban muzsikál még a modaco-s egl update-el is(Ice Armor III-hoz viszonyítva), néha a kijelző 4sarka közül valamelyikben kb. 1x1 cm négyzetben elkezd villódzni a kép, wifi jelerősség eszméletlen gyenge(közvetlen a router mellett is csak 3 egység a 4-ből, 3m-el odébb már csak 2 kb. 10m-re meg már meg se találja), netsebesség szintén, számomra a színek mintha fakóbbak lennének, töltés közben rohadtul melegszik,akkut szerintem zabálja, marketról néha gondol egyet és a keresés gomb lenyomására kidob, nagyon nehéz rávenni arra hogy usb tárnak használhasd...Néha érthetetlen hülyeségeket csinál ezzel a rommal a telefon ezért számomra jelenleg használhatatlan. Ami pozitívum hogy a marketre való belépés után rögtön frissített google playre,a menüje gördülékeny,szép és rohadt jó a bootanim,de nekem itt ki is fújt az élvezet. Később még biztos valami jól sül ki ebből én egyenlőre megvárom hogy már majdnem teljesen kiforrja magát. Remélem pár emberben felmerülő kérdésre adtam választ!
Jah és a végén 1-2 benchmark pontszám:

Zte Skate 960mhz, 4gb samsung microsdhc class4:

Antutu: 1852pont (IA-n 2075pont)
Linpack: 10.456Mflops (IA-n 12.078mflops)
Quadrant: 1297pont (IA-n 1696pont)
Neocore: 37fps (IA-n 43fps)

[ Szerkesztve ]

,,Elég bizonytalan vagyok, vagy mégsem? A válaszom egy határozott TALÁN!"

(#12306) hunaqua válasza Norbeee01 (#12305) üzenetére


hunaqua
addikt

Köszi,akkor marad a Cm7.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#12307) callvote válasza Predator2 (#12301) üzenetére


callvote
senior tag

amit adtam az sima APK...

(#12303) Badboys

V2-nél semmi nem csorog el,jobban birja mint az összes többi rom :)

[ Szerkesztve ]

Redmi :)

(#12308) Predator2 válasza callvote (#12307) üzenetére


Predator2
addikt

sajna nem az :( letöltöttem és nem az

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#12309) callvote válasza Predator2 (#12308) üzenetére


callvote
senior tag

még a linken is ott van a neve és apk ne mondd már csak tudom mit adok....nézd meg mégegyszer.

Flash_Player_11.0.1.152.apk

[ Szerkesztve ]

Redmi :)

(#12310) Predator2 válasza callvote (#12309) üzenetére


Predator2
addikt

nah akkor kezdjük előröl :D

1 letöltöm az "apk-t" [link]

2 nekem ez mindennek tűnik csak apk-nak nem de lehet h tévedek [link]

3 és ha kibontom se egy apk fájl van benne Szerintem :D [link]

de ha ez mégis egy apk akkor mivel kell telepíteni? astro nem akarja

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#12311) kelzsoca válasza Predator2 (#12310) üzenetére


kelzsoca
félisten

[link]

https://vertigostore.eu

(#12312) tboldi válasza Predator2 (#12310) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nevezd át a zip-et apk-ra, vagy ne operával töltsd le. :)

(#12313) skidrowkill válasza kelzsoca (#12311) üzenetére


skidrowkill
aktív tag

szerinted?
[igen vagy nem?]

iPhone 5S™ 32 GB 9.2 I'm lovin it !!Amikor azt mondod: 'Feladom!', gondolj arra, hogy ilyenkor másvalaki azt mondja: 'Egek, micsoda lehetőség!'

(#12314) Predator2


Predator2
addikt

feltelepítettem egy mozilla firefox-ot
azzal letöltöttem és egy végre egy apk-t kaptam

hát ez most úgy felb@szott h azt elmondani nem tudom

nagyon köszönöm a segítséget mindenkinek
és bocsi de nem gondoltam h az Opera sziv@t arra gondoltam h ez is valami másolgatós cucc

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#12315) kelzsoca válasza skidrowkill (#12313) üzenetére


kelzsoca
félisten

Adreno 200 van a Blade-ben is és a Skate-ben is.

https://vertigostore.eu

(#12316) skidrowkill válasza kelzsoca (#12315) üzenetére


skidrowkill
aktív tag

köszönöm :)

iPhone 5S™ 32 GB 9.2 I'm lovin it !!Amikor azt mondod: 'Feladom!', gondolj arra, hogy ilyenkor másvalaki azt mondja: 'Egek, micsoda lehetőség!'

(#12317) Frozzy


Frozzy
őstag

ezt nem tudja véletlenül valaki, hogy mi?:D esetleg mi célt szolgál ha felrakom ? javulás lesz valamben ?:D

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#12318) Norbeee01 válasza Frozzy (#12317) üzenetére


Norbeee01
tag

Nem akartam elhinni míg ki nem próbáltam...növeli a 3d teljesítményt...benchmarkoknak sem akartam hinni(mivel ott is nagyobb pontszám jött ki),ezért teszteltem pár olyan játékkal ami laggolt a skatemen...Nem mondom hogy csoda történt mert akkor hazudnék,de bőven volt teljesítményjavulás(pl. GTA III stb...). Persze nem lett rögtön tegrás a masina,de javult ténylegesen.

Előtte mindenképp csinálj egy backup fájlt,mert összeomolhat tőle a rendszered...Ja és én Ice Armor III-on és az új CM9 ICS-en teszteltem,tehát a többi romhoz nem tudok véleményt nyilvánítani...

[ Szerkesztve ]

,,Elég bizonytalan vagyok, vagy mégsem? A válaszom egy határozott TALÁN!"

(#12319) Torento


Torento
tag

Én is kipróbáltam a CM9-et.. Nálam is jelentkeztek azok a problémák amik Norbeee01-nél... továbbá én úgy vettem észre nem csak fakóak a színek (IA vagy SkaTe romhoz képest) hanem gányabb az egész :DDD Főként az áttetsző dolgokon lehet észrevenni pl értesítések a statusbarban... Én maxon használom a fényeerőt így meg aztán mégjobban látni a hasonló dolgokat... (hiába kapcsolgattam ki-be a "16 bit-es átlátszóság"-ot és indítgattam újra nem történt semmi változás)
Nekem a bootanimációkor is feltűnt h nem olyan szép (sztem azis le van butítva de lehet tévedek:))

Mi ez a patch ami javítja a grafikus teljesítményt? (Fb ZTE Skate fórumon láttam)
Honnan lehet azt letölteni? Linket tud valaki adni? :)

Úgylátom pont jókor írtam :D

[ Szerkesztve ]

(#12320) coyote66 válasza callvote (#12283) üzenetére


coyote66
aktív tag

Köszönöm sikerült. De a várt eredményt nem hozta. Van jelentősége, hogy a buil-ba hova írom a kívánt sort? Ja és csinált egy bak kiterjesztésű file-t mellé.

Én vagyok

(#12321) Frozzy válasza Norbeee01 (#12318) üzenetére


Frozzy
őstag

esetleg valaki más nem tudja, hogy más rendszerre is fel lehet rakni ?

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#12322) skidrowkill válasza Frozzy (#12321) üzenetére


skidrowkill
aktív tag

minden ROM-on működik(ha ez a kérdés)

[ Szerkesztve ]

iPhone 5S™ 32 GB 9.2 I'm lovin it !!Amikor azt mondod: 'Feladom!', gondolj arra, hogy ilyenkor másvalaki azt mondja: 'Egek, micsoda lehetőség!'

(#12323) Norbeee01


Norbeee01
tag

CM9 ICS-en a Google Play ugyanúgy full magyar ahogy a Market volt (ez csak azok kedvéért akik azt írták a Play nem lesz magyar).

,,Elég bizonytalan vagyok, vagy mégsem? A válaszom egy határozott TALÁN!"

(#12324) Frozzy válasza skidrowkill (#12322) üzenetére


Frozzy
őstag

Köszönöm! :)

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#12325) Adamis válasza Frozzy (#12324) üzenetére


Adamis
őstag

IA II-n is magyar a Play. Legalább is nekem...

(#12326) Norbeee01


Norbeee01
tag

Adok még 1 esélyt a CM9 ICS-nek.Most teljesen kivesézem A-tól Z-ig, mert mióta újraraktam azóta csak a kamera probléma és a teljesítménybeli problémák(ha az problémának számít hogy nem produkál annyi fps-t mint az Ice Armor) állnak fent....Kíváncsi leszek pár nap múlva mi lesz a véleményem. Azóta egy újabb dolgot tudtam meg: a GPS kiváló pillanatok alatt talál műholdat és centire pontosan azt jelzi ahol épp vagyok :)

,,Elég bizonytalan vagyok, vagy mégsem? A válaszom egy határozott TALÁN!"

(#12327) hunaqua válasza Frozzy (#12324) üzenetére


hunaqua
addikt

cm7 nightly-re is felment tökéletesen.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#12328) andyTM válasza Badboys (#12284) üzenetére


andyTM
senior tag

- most már értem, hogy nektek miért van ennyi problémátok a telóval; az enyém gyárilag kártyafüggetlen, de nekem még semmi gondom nem volt vele., hál' istennek, hogy nem a trénél vettem meg, pedig ott szembesültem vele először.

(- amikor rom-ot telepítesz törölsz mindent előtte a telefonból? - másra már nem tudok gondolni, de furi, hogy te mindig ilyeneket fogsz ki)

(#12329) mrskatejoe válasza andyTM (#12328) üzenetére


mrskatejoe
aktív tag

Azért nem ilyen egyszerű a téma ;) " most már értem, hogy nektek miért van ennyi problémátok a telóval; az enyém gyárilag kártyafüggetlen, de nekem még semmi gondom nem volt vele., hál' istennek, hogy nem a trénél vettem meg,

Szerinted honnan vette a "szolgáltatód a telefont "? A kínaiak nem szelektálnak, hogy ez vodkás lesz ez meg trés ;)
Tény hogy nagy szórás van az alkatrészek között :K

ZTE-Skate; SkaTe_v2 by kelzsoca; T-Mobile Hu

(#12330) Norbeee01


Norbeee01
tag

Sikerült már valakinek CM9 alatt életre keltenie a GTA III-at? Ha igen az megírhatná hogy sikerült neki,mert 1.2 alatt FC-zik 1.2-től felfelé meg amint belép rögtön ki,és nem ír semmi hibaüzit

,,Elég bizonytalan vagyok, vagy mégsem? A válaszom egy határozott TALÁN!"

(#12331) callvote


callvote
senior tag

KELZSOCA

EZ működhet skaten?

Redmi :)

(#12332) Adamis válasza callvote (#12331) üzenetére


Adamis
őstag

Már írta valaki itt nem olyan régen, hogy igen.

Szerk.: Ez is az szerintem... Erről volt szó.

[ Szerkesztve ]

(#12333) tboldi válasza callvote (#12331) üzenetére


tboldi
nagyúr

Teljesen ugyanazok lettek kitárgyalva pár poszttal ezelôtt. Igen, mûködik minden Adreno-s géppel. :)

(#12334) callvote


callvote
senior tag

a 2 nem ugyanaz még méretre sem:)
csak azért kérdeztem:)

öhm..idö közben modositotta a topicot a zte portál is...
2 más fajta volt fent de most már 1 és ugyanaz,így tárgytalan :)

[ Szerkesztve ]

Redmi :)

(#12335) callvote


callvote
senior tag

FIREFOX ARMV6-RA

Redmi :)

(#12336) Keeperv85 válasza mrskatejoe (#12329) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Súlyos tévedésben élsz azt kell mondanom. De igen, szelektálnak. A Skateek egyedi PRL-re jönnek ki...

(#12337) bacsi2


bacsi2
csendes tag

Tegnap nekem is előjött pár hiba. Proximity szenzorral eddig soha nem volt gond egyik rommal sem, most meg egyszer csak nem érzékelt. Az 1-es javítással úgy tűnik most megint működik. (Remélem nem csinál belőle rendszert a telefon, hogy elfelejti a kalibrációt.)

A másik, ami jobban zavar, hogy nekem is elkezdtek eltűnni a fényképek az SD kártyáról. Csináltam pár képet, nem írt ki hibát, de PC-re rákötve nem találtam meg őket. A thumbnail könyvtárban benne voltak az előnézetek, de a teljes méretű képek hiányoztak. Gondoltam hátha csak a stock kamera progi rosszalkodik, kipróbáltam Camera ZOOM FX-el is, tökéletesen ugyanazt produkálta.

Visszakeresve látom, hogy másnak is csinált ilyet. Mi lett a vége nálatok, csak az SD kártya döglődik? Esetleg a rommal nem stimmel valami, vagy a teló olvasója kezdi feladni a szolgálatot? :S

(Mindez IA III alatt.)

(#12338) Jano_023 válasza bacsi2 (#12337) üzenetére


Jano_023
őstag

Nekem IA2 van fent és nekem is ezt csinálta pár napja.Fent voltunk a várba párommal és csináltam vagy 12-15 képet egyet feltettem FBra az csak az van meg a többi eltünt.Bár neken csak akkor tüntek el mikor ùjra inditottam a rendszert.Addig csak telon voltak láthatòak.De most már jò és nem csinálja.Nem tudom miért gajdult meg.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#12339) bacsi2 válasza Jano_023 (#12338) üzenetére


bacsi2
csendes tag

Jó lenne kiszűrni mi a hiba. Valaki nem tud egy megbízható alkalmazást az SD tesztelésére? Valami olyasmi kéne, mint HDD-nél a bad sector keresők. Egyáltalán létezik ilyen?

(#12340) Badboys


Badboys
őstag

Jó akkor szelektálják szolgáltató alapján akkor azt magyarázza el valaki,hogy miért talál a gyári Trés rommal pillanatok alatt holdat és tartja is amint fölkúszik a főzött nincs gps?Az előd telón is az IA3 volt és ment a gps ezen meg nem és mások is írták,hogy gondjuk van,ugyanis így vissza sem vihetem mert a gyári rommal ok. Nem vagyok olyan tudás szinten mint itt egyesek mert nem lehet mindenki olyan ez így van rendjén a hiányosságokat lehet valamilyen szintem pótolni .Csak valaki azt magyarázza el,hogy mi a különbség a 2-3-4-5 rom közt a gyárihoz viszonyítva.Mert valahol biztosan van valami mert a hardver az ugye marad.Nem leüvölteni a hajat a fejemről meg akkor használd azzal hanem megtalálni a megoldást a problémára.Szerintem minden Skateban ugyanaz a hardver.

(#12341) Norbeee01 válasza bacsi2 (#12337) üzenetére


Norbeee01
tag

Nekem a fényérzékelő nyűglődik, ha automatikusra állítom a fényerőt, akkor leveszi 25%-ra és kint a napon, vagy bent a sötétben is ugyanakkora marad a fényerő. Így a szabadban használhatatlan a készülék, ha pedig beállítok egy fix fényerőt,ami kint is-bent is jól látható az pedig zabálja az akkut. Vagy ugye B variácinóka ottvan az hogy állandóan állítgatom akárhányszor ki-be megyek, de akkor ismervén magam legalább napi 4-5x elfelejteném és mérgemben 100% hogy földhöz vágnám szerencsétlen deszkámat! Létezik erre valamilyen patch, hogy megjavuljon, mert számomra ez egy elég idegesítő dolog (pl. mikor nem látom hogy ki hív). :R

,,Elég bizonytalan vagyok, vagy mégsem? A válaszom egy határozott TALÁN!"

(#12342) bubus66 válasza bacsi2 (#12337) üzenetére


bubus66
nagyúr
LOGOUT blog

(#12337) bacsi2

Szia, igen nekem is volt ilyen SD kártya probléma, kipróbáltam másik kártyával, ugyan úgy fen állt a hiba. Azért lehet, SD hiba. Nekem a telefon kártya olvasója ment tönkre. Ha van másik SD akkor próbáld ki azzal is, ha továbbra is fent áll, akkor a kártya okvasó hiba, ha meg a másikon lája rendesen. Akkor az SD-vel van a probléma.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#12343) Keeperv85 válasza Badboys (#12340) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

"Szerintem minden Skateban ugyanaz a hardver."

Bár én is szeretem ezt magamban megnyugtató körülményként bizonyítani, midig eljutok oda hogy: sajnos ez nem így van... Mást ne mondjak: a Blade még élete közepén kb. a 4. revíziónál tart, amit követni lehetett. A Skate sem hiszem, hogy megússza...

"Jó akkor szelektálják szolgáltató alapján"

Hogy mást ne mondjak, minden szolgáltatónak más FW jut. Ezekhez persze lehet más-más hardver is, de lehet azonos is két szolgáltatóé, mellé más FW...

(#12345) bacsi2 válasza Badboys (#12340) üzenetére


bacsi2
csendes tag

Elképzelhető, hogy az A-GPS-el van valami. Ez sajnos nem egy olyan pozitív tulajdonság, mint sokan gondolják, hogy "jajdejó, mobilnettel gyorsabban talál holdakat".

A telefonokban (jóval) butább GPS modulok vannak, mint egy dedikált PNA-ban, adatforgalom nélkül elég keservesen találnak magukra (teljesen reális, hogy 10+ perc alatt hozza be a koordinátákat, ezt ráadásul még tetézhetik a környezeti tényezők is).

Szóval az egész A-GPS dolog inkább egy szükséges rossz. Ha nem vagy wifin/mobilneten, akkor lehet nem úgy működik, mint az ember elvárná.

Persze lehet, hogy teljesen más lesz a gond nálad. :)

[ Szerkesztve ]

(#12346) Badboys


Badboys
őstag

Nos akkor a probléma leküzdve megy a navi.A dolog nagyon egyszerű csak rá kellett jönnöm a dolog nyitjára.Letiltottam az adatok beállítását a googlról újra telepítés és rögtön működött a dolog 2 mp jelfogás és stabil.A gps alapból azonnal ki mert ugye adat forgalmat generál.Tutira 2 mp alatt fogott jelet,hogy hol vagyok és nem dobta el.Ez megnyugtató per pillanat

[ Szerkesztve ]

(#12347) Danex válasza Norbeee01 (#12341) üzenetére


Danex
addikt

IA-ban saját magad állitsd be mekkora fénynél mekkora legyen a fényerő
(Beállitások, Extra beállitások, megjelenés, automatikus háttérvilágitás, Egyéni használat pipa, a többi szint szerkesztése)

A-GPS igaz kellhet hozzá internet, de ha indulás előtt Wi-Fi mellett csak bekapcsolod a GPS progit, hogy keresse a holdakat a készülék 1-2 sec alatt letölti a következő pár napra is a műholdak pozicióját/pályáját és egyből csatlakozik. (nálam IA3 egy panelházban a szoba közepén egyből csatlakozik is a műholdakhoz (igaz régi vasbeton épület szóval csak az ablak irányába lévőket látja innen a szobában)

ezt manuálisan is megcsinálhatjuk a (GPS Status & Toolbox progival)

(#12348) Norbeee01 válasza #40993792 (#12344) üzenetére


Norbeee01
tag

Neked nem fagy a beállítások(random mikor egyszercsak kedve tartja, pl. mikor alkalmazást szeretnél törölni)? Van alapból file kezelőd?? Nem produkál jóval kevesebb FPS-t?? Nem melegszik töltés közben nagyon+eszi az akkut? Fényérzékelőd(automatikus fényerőszabályozás) működik nálad rendesen? Google Play is sz.rakodott nálam, és előjött egy olyan hiba hogy néha a kijelző 4sarka közül az egyiken a kép elkezdett villódzni kb 1x1cm négyzetben. Én ezek miatt a hibák miatt álltam vissza az IA III-ra egyenlőre, a kamera app engem sem zavart annyira.

,,Elég bizonytalan vagyok, vagy mégsem? A válaszom egy határozott TALÁN!"

(#12350) pgemil


pgemil
aktív tag

kelzsoca!
Az megoldható-e, hogy az FM rádiónál kihangosítható legyen a készülék?
Ehhez kell egy kiegészítés, vagy csak nem találom a beállításoknál?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Skate
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.