Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Skate

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-27 08:17:40

LOGOUT.hu

Végigmegyünk azokon a fontos információkon és kérdéseken amelyek a legtöbbeteket érdekelhet, valamint a készülékről szóló általános információkat vesszük sorra.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11151) FeRkE válasza XSiGma (#11150) üzenetére


FeRkE
őstag

ha van wifi kacsolat, akkor kellene mennie a szinkronizációnak, mert annak mindegy, hogy wifi vagy 3g, mindkettőn tud szinkronizálni.

(#11152) XSiGma válasza FeRkE (#11151) üzenetére


XSiGma
aktív tag

pontosan ez járt a fejemben nekem is :F

(#11153) bubus66


bubus66
nagyúr
LOGOUT blog

Arany árban mérik a ZTE Skatet ezek szerint nagyon jó telefonunk van. 65 000 kemény magyar forint. Extrákkal. Lásd a képen!!!! Ennyi pénzért én is oda adom!!!!! Bárkinek.. Pedig nehezen válnék meg tőle.

[link]

Extrák::

ZTE SKATE +sok extra +független. Csere is! WP7 IS!

Eladó egy Zte Skate 2012.01.15 vásárolt fóliás kijelzővel .Sok extrákkal :

-szilikon tok

-16 GB Kingston memória kártya

-Navigon navigációval telepítve

- egy turbosim amivel független a telefon így nem kell függetleníteni.

-Fekete hangszóró ZTE Skate

-1 db fólia

CSERE hasonló kategóriás telefont más nem.WP7 IS!!!

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#11154) callvote válasza bubus66 (#11153) üzenetére


callvote
senior tag

én odaírnám neki: "szokjon le a szerekről mert erős halucinációi vannak"

(#11152) XSiGma
nézd meg hogy az előfizetésed vagy feltöltökártyás csomagodban aktiválva van-e bármilyen mobilnet szolgáltatás.

ez se kutya-->[link] HTC SKATE :DD

[ Szerkesztve ]

Redmi :)

(#11155) molnarpeter válasza bubus66 (#11153) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

65k-ért használt Nexus S-t is kapsz... Mind független, benne a 16 GB-os iNAND, általában fólia, néha tok is...

mp

(#11156) bubus66 válasza molnarpeter (#11155) üzenetére


bubus66
nagyúr
LOGOUT blog

Nézted a képet? Írtam neki a Vaterán, már nem tudok mert letiltott. Mert meg kérdeztem tőle, hogy arany árban méred!! Ja nem én akartam venni, csak nézegettem. hát jól sikerült..

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#11157) callvote


callvote
senior tag

skate 44 991 Ft
Kingston 16GB microSDHC (Class 4) memóriakártya 4500 ft
navigon navigácio 0ft(bárki felteszi ingyen)
turbosim (tök felesleges) "hivatalosan támogatott készülék: ZTE A61 227 A62 226 228 skate nem!---2286FT
hordozható hangszóró (ez is felesleges) 3599 Ft
összesen 55376FT és minden vadonat új,garanciális!

na ezt igy ahogy van be lehet neki kommentelni..lehet be is fogok csak kéne egy account.
ez kit akar megvezetni? :DDD

[ Szerkesztve ]

Redmi :)

(#11158) bubus66


bubus66
nagyúr
LOGOUT blog

Nem is tudtam, hogy a ZTE Skate-nak a pontos neve ez. HTC ZTE Skate okos telefon Andorid 2.3.5 + magyar nyelv (Skate) Van köze hozzá a HTC-nek? Mert a Grando szerint 66 269 kemény magyar forintért igen

[link]

Ez még hozzá tartozik..

A termék kiszállításának módjai és egy egységnyi termékre vonatkozó szállítási díjak:
Futárszolgálat Előre utalás 2 500 Ft
Futárszolgálat Utánvét 2 500 Ft
Pick pack pont Előre utalás 1 016 Ft
Pick pack pont Utánvét 1 016 Ft

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#11159) molnarpeter válasza bubus66 (#11158) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

HTC koppintás az előlap felső része, az már biztos :D Persze, hogy néztem a képet :)

mp

[ Szerkesztve ]

(#11160) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Urak!

Kezd kicsit sok lenni az OFF, ez szakmai topicban nem igazán megengedett, általános beszélgetésre a ZTE Blade off topicot nyugodtan lehet használni.

(#11161) callvote


callvote
senior tag

én irtam neki,frissitve a vaterát látszik is alul :D

Redmi :)

(#11162) Badboys


Badboys
őstag

Nos meg kaptam a Skatet IceArmor III van rajta.Sajnos most azzal szenvedek,hogy letöltöttem az Animated Weather alkalmazást,de nem tudom kitenni a főképernyőre miként tudom megtenni,hogy az legyen a kezdő állapot.Hát amit szomorúan konstatáltam,hogy egy merő por a fölső része a kijelző és az érintő panel közt,hát ez nagyon odavert lehet ezzel valamit kezdeni szinte zavaró.

(#11163) bubus66 válasza kelzsoca (#11160) üzenetére


bubus66
nagyúr
LOGOUT blog

zsoca Jogos én voltam a hibás mert én kezdtem el. De azért ez kicsit durva, az ár. Oké el mentetten azt az oldalt. Akkor szóljak egy moderátornak, hogy törölje?

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#11164) kelzsoca válasza bubus66 (#11163) üzenetére


kelzsoca
félisten

Persze, majd kérek rá egy módosítást, hogy Blade/Skate off legyen.

(#11162) Badboys

Kicsit érthetőbben is fogalmazhatnál, új vagy használt a telefon?

A widget meg biztos SD-re került, azért nem tudod kitenni.

[ Szerkesztve ]

(#11165) Takilandbau


Takilandbau
csendes tag

Sziasztok!
Felmerült egy probléma amit manapság vettem észre.
Ha telefonálok és a fülemen van a készülék, és már vagy 5perce beszélek, és le akarom rakni nem jön vissza a kép... :( de amikor csak ilyen 1-2percet beszélek simán visszatér szóval a proximity működik rendesen...
Ha ez a jelenség előjön semmire sem reagál a kijelző, már mint a gombokra sem, csak egy idő után...ötlet valaki?
Köszönöm :))

ZTE Skate Ice Armor III.by:kelzsoca&apeelme / S3 kernel by:C3C0 T-Mobile H

(#11166) kelzsoca válasza Takilandbau (#11165) üzenetére


kelzsoca
félisten

Az hogy kalibrálni kellene a proximity szenzort még nem jutott eszedbe? :)

(#11168) Badboys válasza kelzsoca (#11164) üzenetére


Badboys
őstag

kelzsoca!

nekem új,de egyébként használt 5 óra használat van benne és 2011 11 havi.

(#11169) hunaqua válasza kelzsoca (#11166) üzenetére


hunaqua
addikt

Szia

Sajnos nekem is megvan ez a probléma. Próbáltam minden verzióval,proximity update,manuális állítás...de nem tökéletes. Napokig jó,de ha hosszú beszélgetés van,akkor az esetek nagy részén előjön ez a hiba.

IA3

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#11170) callvote


callvote
senior tag

pár észrevétel ia2-nél,amit nem tudom hogy a 3ban javítva lett-e vagy majd a patch fog segíteni.
ismétlem,észrevétel,az esetleges összefüggések vagy épp a nemösszefüggéseket max zsoca fogja tudni.
tehát:
rom felrakása után nem működött a gyári headset sehogy,ma azt vettem észre hogy már le tudom tenni és fel is tudom venni a hívást.
zenehalgatás közben nem csinál semmit.
a rádió a rom felrakása után el lett inditva,kiváncsiság képpen,be lett állítva az összes adó,el lett mentve.
ma újra megnéztem,a rádió elvesztette az összes beállítást és visszaállt europairól amerikai beállításokra.
behangolni csak ugy lehet ha én irom be a csatornák frekcenciáit..a jobbra-balra nyil nem nagyon megy,és azaz alsó tekergető sem,nehezen érzékeli az érintést.van hogy 1 érintésre nem tizedet hanem egész értéket is ugrik,amugy összevissza megy,ha megy.
a hangerőt csak a mechanikus gombokkal állítható,a képernyőn a cyan "tekergetős" része,az a körkörös nyil meg sem nyikkan.
semmi audióhoz,vagy bármi iylesmihez használatos app nem került fel a rom telepítés ota..
egyetlen 1 patch ment rá a wifi miatt,amit zsoca adott,ezen kívül semmi.
ezért írtam nem tudom hogy van -e összefüggés,de leírtam hátha utánanézve kiderülhet valami és használható lesz az új patchez :)
ezen kívül a tárcsázóba ha beírok egy új számot,ami nincs a névjegyek közt,fent az add contact jelenik meg,ez csak lefordítandó,mondjuk ezt is írtam de azért hozzátettem :)

Redmi :)

(#11171) Takilandbau válasza kelzsoca (#11166) üzenetére


Takilandbau
csendes tag

Igen, próbáltam már az első telepítés óta már vagy 2x...de sajnos nem segített, jó engem annyira nem zavar, mert elég sokat használom bluetooth headsettel és ott nem tűnik fel.:)
Csak mint észrevétel... :)
Köszönöm :P

ZTE Skate Ice Armor III.by:kelzsoca&apeelme / S3 kernel by:C3C0 T-Mobile H

(#11172) XSiGma válasza callvote (#11154) üzenetére


XSiGma
aktív tag

persze,van net előfizetés is,de az apn aktív ikont sem láttam eddig :F

[ Szerkesztve ]

(#11173) callvote válasza XSiGma (#11172) üzenetére


callvote
senior tag

ha jol értem tettél fel apn engedő,tiltó progit(pl apndroid vagy ilyesmi)
azt nézd meg az apn beállításaidnál hogy
a t-mobile net nél ha rányomsz,nem állitotta-e el a progi az APN alatt lévő beállitást,mert szokott olyat csinálni.
pl apn-ről, apndroid-ra vagy apninternet-re vagy bármi másra,és azt is hogy alul
az apn tipusánál default,supl van-e vagy valami más,mert ennek kell lennie.
hozzáférési pont ipv4.
nálam igy működik:
Név: T-mobile NET
APN : internet
APN típusa: default,supl
Hozzáférési pont: IPv4
neke ennyi van,minden más üres.

Mobilhálozatok beállítása---adatok engedélyezése pipa be.

[ Szerkesztve ]

Redmi :)

(#11174) krisztian112


krisztian112
senior tag

Üdv!

Custom recovery-t szeretnék feltenni a telefonomra és utána a kelzsova féle V2es ROM-ot. Fenntvannak a driverek (ZTE 3GPhone usb driver és a ZTE USB handset driver) Próbáltam már motorola driverrel is, de mindig megáll a waiting for device-nél és után csak akksikivétellel lehet újra használni a telefont. Vajon mi lehet a gond? Jelenleg gyári van rajta. Most szeretném a custom romot. Köszi a választ!

Huawei P10 lite

(#11175) apeelme válasza XSiGma (#11150) üzenetére


apeelme
addikt

nem írtad milyen rom-ot használsz...

elég zavaros a leírásod....a google fiók szinkron mehet mobil adatkapcsolattal, és akár wifi-n keresztül is mindegy melyik csak net legyen...azt mondod "wifin folyamatosan van kapcsolat", ez azt jelenti hogy van internet elérés a telón? attól még hogy routerre felcsatlakozott nem biztos hogy kap is net-et....de mivel később meg ezt írod: "böngészőből próbáltam letölteni az apn on off appot"...gondolom igen.
Azt érdemes tudni hogy a wifi mindig prioritást élvez a mobilkapcsolat előtt, hiába van mindkettő bekapcsolva!

ha megy a wifi akkor állítsd be a fiókodat amit szinkronizálni akarsz és kész semmi extra dolog nem kell hozzá!

ha a mobilnet-et akarod használni akkor wifi kikapcs, mobil adat be és egyelőre mellőzz minden extra app-ot...ha az általunk készített rom-ok valamelyikét használod akkor semmi teendőd az APN-ekkel, max. kiválasztani az előfizetésednek megfelelőt - esetleg egy újraindítás! (egyedül talán telenor online-nál van bibi, de akkor jelezd és segítek!) élő mobilnet alatt az állapotsoron azonnal megjelenik a 3G v. H ikon attól függően milyen szolgáltatási területen vagy...

(#11174) krisztian112: driverek nincsenek rendben azért áll meg ott! olvass vissza vagy használd a keresőt, minden nap jelentkezik valaki ugyanezzel a hibával...

[ Szerkesztve ]

(#11176) okoska74 válasza okoska74 (#11148) üzenetére


okoska74
senior tag

IA3 alatt hogy lehet működésre bírni a HOME (házikó) gombot?

Bocsánat Kelzsoca! :R
Már egyszer írtad, hogy újra kell indítani ha témát váltok. :B

iMac 2013 Late ; Apple iPhone 11 ; Apple TV 4K 64Gb ; Sony KD43XF8505 ; Sony HT-XF9000 ; Sony WH-1000XM3 ; Toyota Prius III 1.8 HSD Premium;.... Ha a tények nem igazolják az elméletet, változtasd meg - a tényeket. Albert Einstein

(#11177) XSiGma válasza apeelme (#11175) üzenetére


XSiGma
aktív tag

Köszi a válaszokat mindkettőtöknek.

Valóban elég hiányosan írtam le,tehát: tegnap kibontott független a telefon,gyári 2.3.5 rendszerrel.telenor-os kártyával van használva,ami rendelkezik aktív net előfizetéssel is.Van wifi kapcsolat mert tudok böngészni,de google fiók szinkronizáció közben azt írja hogy nem érthető el a szolgáltatás vagy gond van a kapcsolattal.böngészőből próbáltam letölteni az apn on off widgetet,hátha azzal betudom kapcsolni a mobilnetet,de letöltés előtt azt írja hogy background data disabled,és mielőtt az enable-re tudnék nyomni,átirányít a google fiók szinkronizációhoz.természetesen pipa van az adatkapcsolat enegélyezése(?ez a neve?nincs most nálam a telefon).
ezeket írkáltam be egyébként:

Név: Telenor Online
APN: online
MMC: 216
MNC: 01
Hitelesítés típusa: CHAP
Hozzáférési pont típusa: internet

köszi

(#11178) callvote válasza XSiGma (#11177) üzenetére


callvote
senior tag

semmi

[ Szerkesztve ]

Redmi :)

(#11179) apeelme válasza XSiGma (#11177) üzenetére


apeelme
addikt

pont a telenor online apn ami hibás...

ezt töröld ki:
Hozzáférési pont típusa: internet

és írd át erre:
Hozzáférési pont típusa: default

majd Menü gomb és Mentés! Pöttyöld ha ha még nem volt! Engedélyezd az mobil adatkapcsolatot, előfordulhat hogy kell egy restart!

azt az apn on/off widget-et ne bántsd!

Ettől függetlenül ha van net wifin, akkor működnie kellene a szinkronizációnak!

(#11180) XSiGma válasza callvote (#11178) üzenetére


XSiGma
aktív tag

szolgáltató oldaláról néztem,szóval passz.

#11179 köszi,ha nálam lesz kipróbálom

és tényleg ez volt,köszi a válaszokat mindenkinek :R

[ Szerkesztve ]

(#11181) bagyusz válasza okoska74 (#11176) üzenetére


bagyusz
őstag

Nekem is volt ilyen bajom, újra kellett raknom és megoldotta. Fontos, hogy wipeolva legyen.

(#11182) okoska74


okoska74
senior tag

Ezek a képek a rom eredeti kamera programjával készültek.

[link]
[link]
[link]
[link]

Sokféle beállítást kipróbáltam de szerintem ezek lettek a jobbak.
A telefonon kitűnő képe van, de a számítógépre átrakva eredetibe már nem túl fényesek.
A színpixelesedés mindegyiken rajta van és egy kicsit homályosít.
Olyan mintha kisebb képet készítene és azt felnagyítaná majd egy kis pixelesítés és végül homályosítunk rajta egy kicsit.
De előfordul hogyha minden fényviszony, szög, és a telefon is úgy akarja akkor némileg szebb képet is ki lehet csikarni belőle.
Kipróbáltam a camera360 -at is, azzal sem lettek jobbak.

Ez a telcsi pillanatnyilag jobbat nem tud.

iMac 2013 Late ; Apple iPhone 11 ; Apple TV 4K 64Gb ; Sony KD43XF8505 ; Sony HT-XF9000 ; Sony WH-1000XM3 ; Toyota Prius III 1.8 HSD Premium;.... Ha a tények nem igazolják az elméletet, változtasd meg - a tényeket. Albert Einstein

(#11183) ^Clown válasza okoska74 (#11182) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Jó az egéralátét :D Szerintem a kamera képminőségén teljesen felesleges stresszelni. Ennyi pénzért korrekt, vállalható a minősége a képeknek. A Skate-nel drágább telefonok némelyike még ennyit sem tud :)

[ Szerkesztve ]

(#11184) Gabeeey válasza B1T3 (#1) üzenetére


Gabeeey
csendes tag

Heló! Nekem kb2 hónapja van egy skate-m, még a telefon vásárlásakor vettem bele egy 8 gb-s micro sd kártyát ami működött egészen idáig, de most a telefon nem látja a kártyát(másik telefon sem) pcről minden megy, de nem lehet róla törölni illetve formázni sem, fényképezőgépben ugyan ez a helyzet. De minden képet, videót, zenét megnyit pc-n.

Ötleteket, Tippeket, Segítséget, stb. előre is köszönöm.

(#11185) Joshi válasza Gabeeey (#11184) üzenetére


Joshi
titán

Dobd el a kártyát. ;]

(#11182) okoska74: gratulálunk okoska74 hogy erre te magad is rájöttél. ;]

(#11183) ^Clown: azért egy 5Mp-es kamera ennél csak többre képes, nyilván ilyen dolgokon spórolták el a büdzsét ez nem is kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#11186) molnarpeter válasza okoska74 (#11182) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Kis érzékelô, sûrû pixelek, nem prémium optika. Csodákat nem kell várni :D

Joshi: az 5MP nem minden, van különbség késhegynyi és full frame szenzorok között, pláne egy jó obival :))

mp

[ Szerkesztve ]

(#11187) GRomeo válasza okoska74 (#11182) üzenetére


GRomeo
tag

Telón valóban jók a képek,pc-én még nem láttam. Őszintén megmondom teló vásárlás előtt még ilyen képminőségre sem számitottam,mint amit most csinál,tehát részemről elfogadhatónak tartom.Pláne,hogy nem vágja le a kép széleit. Viszont nekem is tetszik az egéralátét,szert kellene nekem is tennem ilyenre...

Az élet attól szép,hogy bármi megtörténhet,de attól sz.r,hogy meg is történik!

(#11188) Jano_023


Jano_023
őstag

Újabb tárhely lehetőség: 50GB ingyenes felhő alapú szolgáltatás. Csak regisztrálni kell.
http://androidhungary.com/2012/02/50-gb-ingyenes-tarhellyel-erkezett-a-box-legujabb-verzioja/

(bocs mobilról vagyok)

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#11189) Keeperv85 válasza Takilandbau (#11143) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Zsocának van tacsija. ;)

(#11190) aldebaran


aldebaran
őstag

Sokan írtátok, hogy tönkre megy az sd. Így próbáljátok meg kivenni?:
A beállítások / Tárhely és itt van egy opció, hogy sd-kártya leválasztása.

Ha nem, lehet, hogy pont azért megy szét.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#11191) okoska74 válasza aldebaran (#11190) üzenetére


okoska74
senior tag

Skate -ből nem lehet kivenni az SD -t csak ha kiveszed az akksit. Márpedig ha nem indítod újra közben akkor nem hiszem, hogy gond lenne. A linux leállításkor automatikusan leválasztja a meghajtóit.

[ Szerkesztve ]

iMac 2013 Late ; Apple iPhone 11 ; Apple TV 4K 64Gb ; Sony KD43XF8505 ; Sony HT-XF9000 ; Sony WH-1000XM3 ; Toyota Prius III 1.8 HSD Premium;.... Ha a tények nem igazolják az elméletet, változtasd meg - a tényeket. Albert Einstein

(#11192) pusihusi válasza Keeperv85 (#11189) üzenetére


pusihusi
addikt

Nekem :DD van, Bischonom, úgy hogy senki se sértegesse a kutyukat! Némelyikük többet ér mint egyik másik f.r...... :K :Y :W ;]

[ Szerkesztve ]

Üdv. Feri!!

(#11193) pusihusi válasza okoska74 (#11191) üzenetére


pusihusi
addikt

Én 2 éve csak kikapom, berakom a 8GB memómat egyik gépből a másikba, minden hókusz-pókusz nélkül, s prímán működik! S volt már v. 30-szor formázva ;] :K :R

Üdv. Feri!!

(#11194) aldebaran válasza okoska74 (#11191) üzenetére


aldebaran
őstag

sajna nem választja le automatikusan. :(
és el is felejtettem, hogy így el van dugva a telóban. :B

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#11195) krystman válasza XSiGma (#11177) üzenetére


krystman
őstag

Hol sikerült venned függetlenül Skate-et?

(#11196) apeelme válasza aldebaran (#11194) üzenetére


apeelme
addikt

valahol félreérted a dolgokat, okoska74 jól mondja... :K
a kártyát csak úgy tudod normálisan kivenni ha az akksit is kiveszed, de gondolom működő rendszer alatt nem távolítod el csak ha kikapcsolás menüből leállítod a telót...

viszont usb mass storage-ként használva az asztali gépen lévő operációs rendszeren ha nem választod le, csak kihúzod az usb kábelt, nah az okozhat galibákat...

az általad említett menüpontnak skate esetében nincs jelentősége, ez olyankor használatos ha használt eszközön a memóriakártya "bontás" nélkül cserélhető/eltávolítható...

[ Szerkesztve ]

(#11197) gabe96


gabe96
aktív tag

egyre több helyen kártyafüggetlenül
viszont elég borsos áron nagyon drága

[ Szerkesztve ]

(#11198) aldebaran válasza apeelme (#11196) üzenetére


aldebaran
őstag

Ok, thx, már értem. :R

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#11199) molnarpeter válasza gabe96 (#11197) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Elvileg a Voda smatshopban is függetlent adnak...

mp

(#11200) Vukmir


Vukmir
aktív tag

Na üdv!

Most tervezek egy ilyen telefont venni. 35.000Ft lenne (2 hónapot használt de gyári fóliás 2 év garival)
Első okostelefonom lenne, és kérnék élménybeszámolókat ha lehetne. Mi az ami jó benne és mi az ami rossz (hallotam hogy gyenge a hangminőség, de én nem újtipusú hifiznék vele a buszon szóval nem zavar).
Illetve milyen ROM-ot érdemes rá tenni

[ Szerkesztve ]

"Ha egyvalaki szenved téveszmében, azt őrültségnek mondjuk. Ha sokan, azt vallásnak." Robert M. Pirsing

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  ZTE Skate
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.