Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#268) p0lip válasza ozzy711 (#267) üzenetére


p0lip
tag

Jajjj, hát nem olvasod amit írok, mindent, mindenhol teszteltem már :)
Természetesen az LME-t a puffer és az I/V szekcióban is próbára tettem.
Mivel, mint feljebb valahol írtam, pont a pufferbe *nehéz valami jó opamp-et találni, az LME meg pont azon kevesek egyike, ami pufferben elég jól szerepel.
Ebből következik, hogy szerintem az LME-t célszerűbb itt használni, ha nem akar az ember átalakítót, ill. forrasztani.
Lehet jó felállás a 2xLME, tehát az I/V szekcióban, csak akkor nehéz találni jót a pufferbe,
persze ha a forrasztás, dip átalakító is játszik, akkor bővülnek a lehetőségek.
A tegnap leírtakból is láthatod, a 2xOPA2604+LME49860 ami legjobban bejött, ha próbálkozok is mással, előbb-utóbb csak visszatértem ehhez a kombóhoz :)
Te a 2xOPA2134+LM4562 hallgatod, ugye?!
Ebből a felállásból ítélve, hasonló hangot kedvelhetsz, mint én.
Ezért meghallgatásra ajánlanám neked a következőket:
2xOPA2604+LME49860
2xOPA2132+LME49860
2xOPA2134+LME49860

A 2134/2132 elég hasonló, tudom, hogy elvileg a '34 az "audio" minősítésű, de szinte az összes komolyabb fórumon, a '32-t írják hangra jobbnak. Mondjuk a '32 drágább is, bár ez sem igazi támpont, van jó néhány drága, ami nem igazán teljesít jól...
A '32-ből van OPA2132P és OPA2132PA, a P-t írják jobbnak, ezt nem tudom megerősíteni, nekem csak a P verzió van. A 2132P szerintem is szebb középmagas (énekhang) és magas hangokkal bír. A basszus szekcióra nem, írnak különbséget, ill. néhány helyen azt is a '32P javára, a '34 ellenében. Na ezt én nem így érzékeltem, szerintem a '34 nagyobb basszussal bír. Összegezve a '32/'34 közti különbséget, a 32p középmagasa, magasa jobban tetszik, a '34-nek viszont a mély szekciója tetszik jobban...
A 2604 karaktere különben elég hasonló a 32/34-hez, számomra kicsit a kettő "keveréke".
Szép közép és magas és jó basszus + meleg, "édes" hangzás, a fő különbség nem is annyira a magas-közép-mély arányaiban van, egyszerűen a 2604-nek jobb a hangulata, nagyobb érzelmeket vált ki.

*ami hangra is jó, dual és dip foglalatos is

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.