Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63351) raidx válasza krealon (#63348) üzenetére


raidx
őstag

A 32 bit és UEFI nem kompatibilisek. 32 bites rendszert csak Legaci MBR mellet lehet telepíteni. Még a GPT-sem jó a 32 bites rendszerhez. Az a rendszer buta maradt, kihalásra itéltetett.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#63352) King Unique válasza raidx (#63351) üzenetére


King Unique
titán

Így van, egy 32 bites desktop Windows nem fog UEFI-ben működni, mert ahhoz eleve 64 bites rendszer kell! Legalábbis ezen a platformon, mert pl. a Linuxoknál úgy tudom a 32 bit és az MBR is OK UEFI-ben.

[ Szerkesztve ]

(#63353) szzimo53


szzimo53
tag

HELP

Windowst telepítenék egy újonnan összerakott sose használt gépre.
USB-ről már másik gépre sikeresen tudtam telepíteni, Rufusszal csináltam bootolható pendrivet.
De most itt megáll:

Az alsó vonalka villog a "C:\>" után.

konfig:
asrock 970de u3s3
fx 6300
6gb ddr3
chieftec iarena 500w
gtx 750
seagate barracuda 500gb 7200rpm

(#63354) King Unique válasza szzimo53 (#63353) üzenetére


King Unique
titán

Ha Windows 7-et telepítesz a másik topikba berakott kb. ugyanezen kérdésed alapján, akkor mért itt érdeklődsz? Vagy ez már egy másik, netán egy Win10-es telepítés lenne? :D Sőt, most nézem még a Win8.1 topikba is beírtad... :W

Egyébként elég 1 topikba beírni ugyanazt a kérdést és nem muszáj szétszórni több helyen...!

[ Szerkesztve ]

(#63355) májkimiki válasza King Unique (#63352) üzenetére


májkimiki
őstag

Nem mindegyik disztribnél igaz és van sok egyedi eset is. Általában a 64 bites Ubuntu-Debian tud UEFI kompatibilisen indulni. Ennek is csak akkor van jelentősége, ha dual bootban akarjuk valamelyik Windows-al használni.

Önmagában semmi szüksége nincs a Linuxnak az UEFI-re.

Viszont,ha UEFI-s eszközről indítunk telepítést akkor neki is kell EFI partíciót csinálni és azt adni meg a GRUB helyének.

Elég nagy tárgykör ez, sok-sok egyedi eset.
Általában sok problémát okoz a dual boot mostanában, mert szinte minden nagy update után a Win "szétkonfigolja" a GRUB-ot. Szóval erőteljesen arra törekszik, hogy csak Ő működjön a gépen.

(#63356) Doky586 válasza Dumi86 (#63343) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Én épp most töltöttem le a MCT-t és vele a ISO-t is. A benne levő .wim és .esd file a mai dátumú, mégis a mai ws.dat fileban ez szerepel:

[WebSetup]
ClientVersion=10.0.15063.0

Azaz nem az aktuális 15063.483 van benne..???

(#63357) szzimo53 válasza King Unique (#63354) üzenetére


szzimo53
tag

Azért mert itt hátha elöbb segít valaki és mindegy hogy windows 7 vagy 10 vagy 13. A probléma forrása más és arra keresem a választ hogy mi okozza.

(#63358) King Unique válasza szzimo53 (#63357) üzenetére


King Unique
titán

Ez azért nem egészen így van...Eleve a megfelelő topikba kell beírni a kérdést és nem betolni ugyanazt 3-4, vagy ki tudja hány helyre!!! Ráadásul úgy, hogy időben is alig van köztük különbség és jóformán kb. egyszerre lettek beírva. Valamint az ÁSZF III.10.5. pontja is felhívja erre a figyelmet! Ha az a gond, hogy nem jön válasz azonnal, akkor tessék az Azonnali kérdések órája topikba fáradni! Bár most már 4. helyre inkább már nem kéne beírni...

A problémádat meg majd az érintett OS, azaz a Windows 7 topikjában kellene kitárgyalni!

[ Szerkesztve ]

(#63359) [CS]Blade2 válasza szzimo53 (#63357) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Szerintem az a probléma, hogy simán a C:-ről bootolt egy freedos.(gondolom a gépen gyárilag ez a FreeDOS van)
A boot sorrend nem jól van beállítva, vagy nem a pendrive-ot választottad a boot menüben, vagy nem ismerte fel valamiért a pendrive-ot.

(#63360) PorP


PorP
újonc

Sziasztok!

Windows 10-et használok és olyan problémám támadt hogy rendszermegszakítások pörgeti a processzort
a feladatkezelő szerint. Semmi előjel nélkül egyszer csak előjön és nem is tudom leállítani.
Újra is telepítettem a gépet de ez után is előjött.

Valaki találkozott már hasonlóval?

Segítséget előre is köszönöm.

(#63361) quailstorm válasza PorP (#63360) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ezt valamelyik hardver generálja, jellemzően periféria. Hibásan működik. Szedj le mindent, ami nem kell az elinduláshoz, és egyenként visszaadva keresd meg mi az.

Nekem az LPT ZIP-100 csinálja ezt, de az kb üzemszerű.

(#63362) Dumi86 válasza Doky586 (#63356) üzenetére


Dumi86
senior tag

Hát szerintem csak az alap RS2öt szedi le az MCT. Ezért jobb a frissebb telepítőt leszedni nem MCT-vel.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#63363) Doky586 válasza Dumi86 (#63362) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Hát mivel?

(#63364) Dumi86 válasza Doky586 (#63363) üzenetére


Dumi86
senior tag

Ez volt a téma pont tegnap :D Én innen szedtem le: [link]

[ Szerkesztve ]

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#63365) Doky586 válasza Dumi86 (#63364) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

De ez is 15063.0 [kép]

(#63366) King Unique válasza Doky586 (#63365) üzenetére


King Unique
titán

Az csak az ISO! Viszont arról az oldalról letölthető az ESD fájl is, ami a 15063.483 verzió és át lehet konvertálni ISO-vá. Ezt csinálta a kolléga is, illetve erre célzott az előbbi válaszban.

[ Szerkesztve ]

(#63367) Dumi86 válasza King Unique (#63366) üzenetére


Dumi86
senior tag

Köszi King :) Bocsánat ebben a melegben a fogalmazás nemigen megy ma. Ez az ESD konvertálás csak elsőre macerás amúgy,azt hittem az,de pofonegyszerű :)

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#63368) King Unique válasza májkimiki (#63355) üzenetére


King Unique
titán

Az MBR-t próbáltam az említett disztróknál és működött UEFI-ben, illetve külső SSD-ről még EFI partíció nélkül is. Viszont a 32 bites rendszer már valóban problémás lehet, illetve a Secure Boot elvileg nem is enged 32 bites kernelt bootolni. De mondjuk azon platformon az a 64 bites rendszereknél is gondot jelenthet, mivel eleve nem mindegyiknek van Secure Boot aláírása. Persze ki lehet kapcsolni, az is igaz.

Az L & W dual-boot megoldást azért nem feltétlen mondanám olyan problémásnak. Ha megfelelően van kivitelezve, akkor általában OK szokott lenni. Na meg vannak olyan hasznos programok Windowsra is, mint pl. az EasyUEFI, amellyel közvetlenül a rendszer alól (is) lehet módosítani a boot sorrendet, bejegyzéseket szerkeszteni / törölni / hozzáadni stb. Tehát, ha netán elállítódik az alapértelmezett bootolás, akkor akár ezzel is helyre lehet rakni.

[ Szerkesztve ]

(#63369) Doky586 válasza King Unique (#63366) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

megtaláltam: [kép]

(#63370) pendre54 válasza Dumi86 (#63367) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Nos, ha már ilyen pofon egyszerű, akkor egy kicsit vesézd már ki, hogy mégis, mit, merre. Leszedtem az ESD-s cuccot, majd a nem létező angol tudásommal találtam egy NTLite nevű progit, amivel át lehetne konvertálni ISO-ba.
Program telepítve, hozzáadtam az ESD fájlt, majd kiválasztottam azon belül, az engem érdeklő változatot, a Win 10 Home x64-et( 5. sor), de a fenti menüsorban, a Create ISO opció ki van szürkülve. Szóval akkor, hogyan tovább, vagy ha van másik módszer, akkor megköszönném, hogy azzal merre, meddig.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#63371) tibike8 válasza Zoz (#63311) üzenetére


tibike8
őstag

Na ma volt időm foglalkozni a témával és 2 gond volt. Az egyik, hogy a VGA nem akart megfelelően működni és nem lehetett felbontást állítani. Itt a VGA törlése segített. A sötét képernyőt meg az internet security egyik szolgáltatása blokkolta. Ezt tiltva jónak tűnik a rendszer.

Egy bibi van csak. A helymeghatározás szolgáltatás nem megy és nem tudom a gépházban ezeket állítani mert nem aktívak így a 'gombok'. Ha jól rémlik, a szolgáltatások között lehet ezt is ki/be kapcsolni, de nem bírom meglátni, hogy melyik sor is az. Mi a pontos neve ennek a szolgáltatásnak?

(#63372) tibike8 válasza tibike8 (#63371) üzenetére


tibike8
őstag

Na ha igaz akkor a földrajzi hely szolgáltatásról lehet szó. Ez tiltva van nálam és nem is lehet engedélyezni mert 'A rendszer nem találja a megadott fájlt.' Erre mi lenne a megoldás?

(#63373) tibike8 válasza tibike8 (#63372) üzenetére


tibike8
őstag

Na közben megoldottam. A registryben volt átíródva egy sor.

[ Szerkesztve ]

(#63374) EnterR


EnterR
veterán

Az itt letölthető Win10 az 1703-as Pro változat?

PSN ID: marquuard

(#63375) King Unique válasza EnterR (#63374) üzenetére


King Unique
titán

Ha Windows van a gépeden, akkor az MCT letöltését fogja felajánlani az oldal. Az azzal letöltött ESD ISO-k pedig eleve tartalmazzák a Home & Pro & Education kiadást egyaránt.

Ha pedig az épp aktuális és naprakész (15063.483) telepítő kell, akkor meg innen lehet letölteni az ESD fájlt. Majd azt utána át lehet konvertálni ISO formátumúra.

[ Szerkesztve ]

(#63376) pendre54 válasza King Unique (#63375) üzenetére


pendre54
addikt

Akkor dobjál már légyszi egy olyan linket is, amiben le vagyon írva, hogy miként konvertálható át ISO-ba, az ESD, mert mint fentebb már írtam, én ezt az NTLite-os cuccot találtam csak, ezzel meg nem jött össze.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#63377) King Unique válasza pendre54 (#63376) üzenetére


King Unique
titán

(#63378) melan


melan
senior tag

Sziasztok! Tegnap felkínált a gép egy frissítést, amit le is futtattam. A kérdésem, hogy a "visszamaradt2 fájlok/mappák tötölhetőek? Van egy windows.old mappa, meg a rejtett nézetben is jópár. SSD-re nem hiányzik...

(#63379) TRob1 válasza melan (#63378) üzenetére


TRob1
veterán

Ha minden oké az "új" rendszerrel, törölhető. De nem simán törléssel, hanem Lemezkarbantartóval! (Azon belül a Rendszerfájlok törlésével/nél)

¤ R'n'R ¤

(#63380) Doky586 válasza melan (#63378) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha nem jól működik az új frissítés (vagy nem tetszik) akkor szükséged lesz rá.
Egyébként ha jól működik a rendszer akkor pár hét után automatikusan törlésre kerül, nem kell semmit se tenned hozzá.

(#63381) Grafirka


Grafirka
őstag

Azok figyelmebe akik gyakran, es sok fontot hasznalnak.
A CU a shortcutkent telepitett fontokat teljesen hazavagja.

[link]

(#63382) bb.bocs


bb.bocs
őstag

sziasztok. lehetségesaz hogy beregisztrál valaki egy Windows 10 pro verziót egy évig működik neki, majd közli állítólag "Hibaüzenet: 0xC004C020

Microsoft válasza:

Ez a hibaüzenet akkor jelenik meg, ha egy mennyiségi licencet (szervezet által vásárolt, a Windows több számítógépen történő telepítését lehetővé tevő Microsoft-licencet) a Microsoft szoftverlicenc-szerződésében engedélyezettnél több számítógépen használtak. Lehetséges, hogy a problémát csak úgy oldhatja meg, ha másik termékkulccsal aktiválja a Windowst a számítógépén. További információért forduljon a szervezet informatikai részlegéhez."

mint megtudtam állítólag egy sima licenszből nem lesz mennyiségi,szóval ilyen nem lehetséges.
mi lehet a probléma?vagy csak megpróbálnak átvágni?

(#63383) Doky586 válasza bb.bocs (#63382) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A neten árult gyanúsan olcsó licenszek ilyenek.
Ha az egyik tagtól kiszivárog a kód és terjedni kezd, akkor sajnos mindegyiküké megy a lecsóba. Olcsó volt de kockázatos. Az hogy te nem tudtad hogy mennyiségi licenszes kulcsot vettél, az nem mentség. :(((

(#63384) bb.bocs válasza Doky586 (#63383) üzenetére


bb.bocs
őstag

de tudtommal nem az. állítólag ha az lenne akkor nem is tudtam volna beaktiválni,hacsak nem az adott szerverhez csatlakozom ami jóváhagyja. pl itt a cégnél mennyiségi van. beaktiválok itt bent. (kint nem is tudom azthiszem) és ha féléven belül nem dugom itt hálóra, nem lesz továbbra is aktiv a kulcs.

(#63385) raidx


raidx
őstag

Soha nem használtam USB-nél az eltávolítást mert a gyorsítótárat sem. A CU-nál viszontt az USB-s háttértár beragad és időnként valamit akar vele ami nem megy ezért rebootot csinál. Idönként haza akar telefonálni de le van tilta és pár próbálkozás utánn szintén rebbotol mert az MS DNS szervere nem válaszol. Szolgáltatómét használom és router van. Még két reboot és megy vissza a TH2 letiltott frissítésekkel mert az utolsó frissítáés ott is hozta az erőszakosságokat. Csoda, hogy a cégek még nem lázadtak fel ez erőszakosság ellen. :F

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#63386) raidx válasza bb.bocs (#63384) üzenetére


raidx
őstag

Nekem céges Prom van de otthon használom és nem kell a cégnél aktiválnom.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#63387) bb.bocs válasza raidx (#63386) üzenetére


bb.bocs
őstag

értem. akkor nem tudom :P

(#63388) King Unique válasza raidx (#63385) üzenetére


King Unique
titán

Az nem újdonság, hogy nem engedi leválasztani az USB-s háttértárakat, volt már erről szó korábban is. Illetve ez ugyanúgy jellemző más W10 verziók, illetve a többi Windows esetében is. Viszont, hogy pl. a CU magától restartot csinál emiatt, olyat soha nem tapasztaltam. Max. magam kapcsoltam ki / indítottam újra a gépet, mert nem akartam problémát, illetve adatvesztést emiatt. :D

[ Szerkesztve ]

(#63389) VeryByte válasza bb.bocs (#63387) üzenetére


VeryByte
őstag

A fél évente aktiválós az Enterprise és nem Pro.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#63390) krealon válasza VeryByte (#63389) üzenetére


krealon
veterán

"A fél évente aktiválós az Enterprise és nem Pro."

Pontosabban a KMS aktivalt rendszerek eseten van, hogy 180 napig ervenyes az akivacio.
Understanding KMS
"KMS Activation Renewal

KMS activations are valid for 180 days"

Wikipedia: Volume license key
"MAK and KMS
Starting with Windows Vista, Microsoft replaced VLKs with Multiple Activation Keys (MAK) and Key Management Server (KMS) keys. Hosts activated via a KMS have to report back to that key server once every 180 days.
"

(#63391) Sz_Imre


Sz_Imre
senior tag

Üdv!

Olyan kérdésem volna, hogy a Win 10 kb. 2 hete lefrissítette CU-ra, ami nem lenne baj, mert normálisan ment végig minden és mondhatni most is minden rendben (1-2 driver verziószáma nem egyezik). A kérdés, hogy elég Gép alaphelyzetbe állítása alkalmazni (minden fálj-Win partició-minden adat) vagy inkább jobban járnék usb telepítővel meglépni ezt? Ha utóbbi, akkor muszáj lesz a merevlemezt kihúzni, hogy arra ne rakjon adatot vagy kihagyhatom ezt a részt?. (ssd-n van a rendszer)
A win-t AU volt először telepítve.

Válaszaitokat előre is köszönöm.

(#63392) takkert


takkert
tag

Hello!
Frissült a win 10-em. Azóta nem működnek az USB portok, mit lehet csinálni vele? 39 hiba kódot ír

(#63393) TRob1 válasza Sz_Imre (#63391) üzenetére


TRob1
veterán

Ha "most is minden rendben", miért is kellene alaphelyzetbe állítani? Inkább használd egészséggel.

(#63392) takkert
Próbáld meg hogy eltávolítod az usb drivereket, majd restart. (Vagy szedsz le drivert a gyártó oldaláról)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#63394) Sz_Imre válasza TRob1 (#63393) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Pl. a vga driver a alkalmazások és szolgáltatásoknál régebbi verzió van feltüntetve, de a tálcán az újabb verzió van szóval ez ha újabbat telepítenék fel, akkor az elég érdekes lesz, a másik hogy 1 programnál észrevettem hogy ha mappákba megyek bele akkor ilyen eltűnik majd visszajön
Ezért gondoltam erre. De azért köszönöm. :)

(#63395) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Az azért vicces, hogy kb. a virágbolti - vagy minek mondják - verzióval nincs ennyi szívás, hogy beaktiválódik, nem aktiválódik be, mint annál, aki fizetett érte.
Lehet, hogy a MS-nek a törések készítőivel kellene konzultálni, hogy ez a része a dolognak jól működjön.

Nekem egyébként még mindig kellene, hogy hogy tudnám kikapcsolni a defenderben azt, hogy felkiáltójeles, ha nem azt a beállítást választom, amit ők megálmodtak. Ön védett, csak nem jó helyre tette a pipát, nem oda, ahol mi szeretnénk látni.
Baz., akkor minek van beállítási lehetőség, ha a többi veszélyes, rossz? Valamint nekem mondja, hogy ki van kapcsolva a cucc, mikor pontosan tudom, hogy ki van, én kapcsoltam ki, és ehhez rendszergazda jog kellett, tehát a Win is tudja, hogy én kapcsoltam ki azért, mert ki akartam kapcsolni.
Ha bekapcsolom, akkor az szo.at, ha kikapcsolom, akkor pedig azzal szo.at, hogy miért nem szo.atom magam pl.: a smartscreen-el, mert az milyen jó.

(#63396) takkert válasza TRob1 (#63393) üzenetére


takkert
tag

hello ezeket már próbáltam és így sem működnek

(#63397) netpeti98 válasza [CS]Blade2 (#63395) üzenetére


netpeti98
addikt

A legkönnyebben úgy tudsz tőle megszabadulni ha felraksz egy másik vírusirtót, akkor panaszkodni se fog és kikapcsol magától. A tálcaikon pedig kiveheted a Feladatkezelő Indítás fülén.

(#63398) tordaitibi


tordaitibi
veterán

Hogyan lehet beállítani, hogy a mobil elérési pont a pc indulásakor "be" legyen, ne kézzel kelljen kapcsolni,
valamint ki lehet venni a jelszókérést, azaz nyílt, titkosítás nélkülivé tenni?

(#63399) bb.bocs válasza krealon (#63390) üzenetére


bb.bocs
őstag

Értem. Akkor honnan tudjam meg ki állít igazat. A kulcs nem tömeg kulcs e vagy hogy az illető el ezt írta ki a gép. Az elsőben van logika a második fura hogy egy évig működik rendesen és utána közli hogy bocs nem jó. Ha tomeglicence akkor gondolom lehet de elvileg nem lehetett volna egy átlagos win10 képpel működésre bírni ha jól értem.vlmi license ellenőrző ami kiírja h mivan stb tudtok esetleg?

(#63400) szabonagyur válasza bb.bocs (#63399) üzenetére


szabonagyur
félisten

A megoldás általában roppant egyszerű: a neten az olcsó kulcsok MSDN hozzáférésből adódó kulcsok.

Az MS aktiválós része nem tökéletes, így fordulhat elő, hogy mások is használják ugyanazt a kulcsot, egy darabig aktiválódik is vele, aztán mire eljut a rendszer odáig akkor írja ki.

A másik opció, hogy mennyiségi kulcsod van, melyhez a KMS nem kötelező és most érték el a maximális db számot, vagy az MS-nél letiltották a kulcsot.

Ilyen az amikor valaki úgy gondolja 5e Ft-ért lesz 50e Ft-s kulcs.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.