Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63551) Doky586 válasza King Unique (#63550) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Egy ilyen 4,5 GB-os ESD-ből mekkora ISO állítható elő?
csak kíváncsiságból kérdem
Csak mert a gyári (MCT-vel letöltött install.ESD -t tartalmazó) ISO file mérete 3,2 GB.

[ Szerkesztve ]

(#63552) Ablakos


Ablakos
őstag

HW id alapján eddig szó nélkül újraaktíválódott a win10. Most hardver csere előtt kell valamit tenni? (kulcs export vagy valami hasonló) Vagy az MS fiókom elég az új telepítéshez?

(#63553) Doky586 válasza Ablakos (#63552) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"hardver csere előtt kell valamit tenni?"

Ha alaplapot is cserélsz, akkor: Venni egy új licenszet.. :)

(#63554) King Unique válasza Doky586 (#63551) üzenetére


King Unique
titán

Az innen letöltött 64 bites ESD fájl (ez) eleve nagyobb (4,17 GB), mint az MCT-vel kreált ESD ISO. Előbbiből csinált nekem az ESD to ISO program 4,61 GB-os ISO-t.

(#63555) pendre54 válasza Doky586 (#63551) üzenetére


pendre54
addikt

Én megcsináltam azt, amit King Unique kollega linkelt korábban. A leszedett ESD-ből, ezzel az ESD Decrypter-el elkészítettem az ISO-t, ilyen méretű lett:

Azután ebből az ISO-ból, Rufussal készítettem telepítőt, az meg így néz ki méret ügyileg: :)

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#63556) Zoz válasza Ablakos (#63552) üzenetére


Zoz
őstag

(#63557) Doky586 válasza King Unique (#63554) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Előbbiből csinált nekem az ESD to ISO program 4,61 GB-os ISO-t"

Az MCT-vel letöltött (install.ESD-t tartalmazó) ISO 3,26 GB !

Mi magyarázza ezt a nagy méretkülönbséget ? átkonvertálta a progi és install.WIM van nálad az ISO-ban?

[ Szerkesztve ]

(#63558) Sdi válasza Zoz (#63556) üzenetére


Sdi
addikt

Nekem sem sikerült, hiába van leírva, a végén annyit írt ki három napon keresztül, hogy nem volt sikeres az aktiválás, próbálkozzam később :)

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#63559) King Unique válasza Doky586 (#63557) üzenetére


King Unique
titán

Itt már maga a letöltött nyersanyag (ESD) nagyobb méretű, mint az MCT-vel kreált ESD ISO! A konvertálás után kapott ISO-ban amúgy install.esd van, ami 4,06 GB. De egyébként a forrásfájlhoz képest nem olyan vészes a méretkülönbség, illetve egy 8 GB-os pendrive-nál kb. úgyis mindegy.

A fórumtárs által említett megoldás lehet valamivel kisebbre csinálja, de annak próbálgatása már macerásabb. Mármint egy jobb AV eleve nem engedi csak úgy lefuttatni azokat a bizonyos fájlokat és ki kell kapcsolni, vagy olyat használni, ami nem blokkolja... :DDD Míg az ESD to ISO program esetében nincsen ilyen gond.

[ Szerkesztve ]

(#63560) Ablakos válasza Zoz (#63556) üzenetére


Ablakos
őstag

Igen, köszönöm megtaláltam. (Kicsit meglepődtem egy másik válaszon, hogy élből vegyél másik licenszet :(( )

(#63561) Melorin


Melorin
addikt

Sziasztok! Lehet kezdeni valamit Win10 alatt a következő problémával?
Bejelentkezéskor ez az üzenet fogad: "nem sikerült minden hálózati meghajtót újra csatlakoztatni"
Piros X van a meghajtó mellett de ha rákattintok, látom a tartalmát és a piros X is eltűnik. De az a fránya üzenet mindíg felugrik amikor elindul a Win.

(#63562) notika77


notika77
senior tag

Sziasztok! Kb. 2 hónapja újratelepítettem a wint és azóta a TeamSpeak-en, ha beszélek, akkor elhallgattatja a többi beszélőt. Ez korábban nem így működött és a többieknél most sem. Mi lehet a megoldás, ha nem szeretném, hogy a többiek beszédét lenémítsa a win? A TS-ben nincs ilyen beállítási lehetőség, ezért okolom a wint. A hangbeállításoknál van egy Communications fül, aminek talán lehet ehhez köze, de bármit állítok ugyanígy működik.

Más. Mit kell csinálnom, hogy a start menüben a kereső megtalálja a start menü listájában is szereplő - akár hónapokkal korábban - telepített programokat?

[ Szerkesztve ]

(#63563) Syl válasza Ablakos (#63560) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha OEM a Windows és alaplapot cserélsz, akkor nincs min meglepődni. Ez az egyetlen válasz.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#63564) pendre54 válasza King Unique (#63559) üzenetére


pendre54
addikt

Ez így van, ahogy írod, kb. az ötödik linken találtam olyan Decrypter letöltési lehetőséget, amit nem blokkolt azonnal az Eset, vagy az Adguard. Ehun ni ;] :[link]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#63565) seadrone


seadrone
őstag

Heló!

Win10 local jelszót Mivel lehet megtörni?
Ami egyszerű, valami live cd?

Mi annak a neve pontosan?

Köszi

(#63566) seadrone


seadrone
őstag

sziasztok!

Intel Core 2 Duo E6750 4 giga rammal ssd-vel milyen win10et bírna el?

Netezésre kéne csak.

Köszi

(#63567) -FLY->


-FLY->
őstag

Spájzol memóriát (kb 10gb) a windowsom, szerintem talán a tagnap összegző frissítés után. Nem találok vírust, egyszerűen az a rakás wines komponens ennyit behúz (be is zártam mindent progit). Más esetleg nem tapasztalt ilyet?

[ Szerkesztve ]

(#63568) quailstorm válasza seadrone (#63566) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nincs különbség a különböző verziók közt gépigényben. 64-bitest fogja vinni, csak legyen mellé legalább DX10-es VGA.

(#63569) Ablakos válasza Syl (#63563) üzenetére


Ablakos
őstag

Nem tudom milyen licensz a win7->win10 upgrade. De nem rugózok ezen, kmspico meg társai is megfelelnek.

(#63570) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok !

Másik fórumban már feltettem a kérdést de sajnos eddig nem kaptam használható tippet.

Talán itt van aki tud segíteni.

Köszönöm.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#63571) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Sziasztok, hogy lehet kijelentkezni a skypból ami a startmenüben van? Emiatt nem tud hibernálni a gép mert ha jön egy üzenet akkor felébreszti a monitort is.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#63572) netpeti98 válasza Tiger. (#63571) üzenetére


netpeti98
addikt

Az appon belül a profilképedre kattintva tudsz kijelentkezni.

(#63573) #86564352 válasza Borisz76 (#63570) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nem hiszem tudná az app változat ezt. Általában funkciószegényebbek az UWP appok.

(#63572) netpeti98
Éljen a következetesség: ha akarsz valamit állítani hol hamburger, hol fogaskerék, Edge-ben három pötty, új Paintben mappa ikon, Skype-ban és áruházban profilkép és mind variálva balra-jobbra, alul-felül. Teljes káosz. "A Microsoft problémája, hogy nincs ízlésük." - Steve Jobs valamikor a '90-es években.

(#63574) Syl válasza #86564352 (#63573) üzenetére


Syl
nagyúr

1995

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#63575) netpeti98 válasza #86564352 (#63573) üzenetére


netpeti98
addikt

"A Microsoft problémája, hogy nincs ízlésük."

Amikor a Skype app megkapja a másik két platformon elérhető Snapchat szerű filtereket, akkor már tényleg nem lesz. ;]

(#63576) Tiger. válasza netpeti98 (#63572) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Köszi.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#63577) Nyomdász


Nyomdász
csendes tag

Sziasztok.

Egy kérdéssel fordulnék hozzátok. A OneDrive azt írja hogy a frissítés szükséges. De sehogy nem tudom frissíteni, hol tudnám kikapcsolni hogy ne figyelmeztessen állandóan hogy frissíteni kéne vagy hogyan tudnám lefrissíteni?

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Intel Rulez!!!

(#63578) general


general
addikt

helló!
Win 10 Home rendszerem van, és szeretném a frissen kalibrált icc profilomat rendesen beilleszteni, de amikor a Rendszer/Kijelző résznél vagyok a Gépházban, majd alul az Adaptertulajdonságok megjelenítésére kattintok, azt írja, nincs jogosultságom belépni, nem enged be....ez hogy lehet? ilyet eddig nem tapasztaltam...

(#63579) pendre54 válasza general (#63578) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Én is Win 10 Home verziót használok már 2 éve, és az Eizo monitorom színprofilját ezzel a módszerrel tudtam aktiválni, többször is. A cikk ugyan Win 7-re utal, de Win 10 alatt is működik.[link]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#63580) Zola007


Zola007
veterán

Jelenleg mi a legjobb ingyenes Backup program Win10 alá?

2db külső HDD-re mentek
Tud valamelyik olyat, hogy új / régi összevetésekor felismeri, ha csak a könyvtárnév változott és elintézi az átnevezést anélkül, hogy törölné az backup lemezen lévő mappát és átmásolná újra az egészet?

Próbálok konzekvens lenni az elnevezésekkel, de néha jó lenne, ha nem másolna át újra 10-20 GB-ot, ha változott pár karakter a könyvtár nevében, de a tartalma azonos
pl. egy dátum egy fotógyűjteményben

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#63581) Syl válasza Zola007 (#63580) üzenetére


Syl
nagyúr

Macrium Reflect

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#63582) mzso


mzso
veterán

Helló!

Valakinek volt olyan problémája, hogy egy pár perc zenehallgatás után elment a hang? Csak újraindítás, vagy hangkártya letiltása/engedélyezése segít. Egyébként egy toshiba Satellite L750D-16K-ról lenne szó.

Próbáltam a toshibától feltenni drivert, de csak win 8.1-es van és 2012-es dátummal. A jelek szerint annyit javított, hogy most már elég leállítani a lejátszást és azt újraindítani.

A Toshiba notebook témába korábban írtam, de nem lett megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#63583) rita7107


rita7107
aktív tag

Sziasztok!

Napok óta evvel a hibaüzenettel újraindul a gépem:

Az operációs rendszer hibaellenőrzés céljából újraindította a számítógépet. A művelet a következő volt: 0x000000ef (0xffffaa00251f47c0, 0x0000000000000000, 0x0000000000000000, 0x0000000000000000). A memóriakép mentve a következő fájlba: C:\Windows\MEMORY.DMP. Jelentés azonosítója: ............

Nem találok értelmes javaslatot a hiba javítására.
Lehet valamelyik frissítés a hiba?

Köszönöm a segítséget!

(#63584) raidx válasza rita7107 (#63583) üzenetére


raidx
őstag

Csökkentett módba (Safe mod) rendszergazdai parancsorba Sfc / scannow kicsit időigényes mert az összes rendszerfájlt csekkolja és ha kell cseréli. Legyen kéznél a telepítő mert kellhet.

Ez csak egy lehetőség de remélhetőleg megoldja a bajt.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#63585) rita7107 válasza raidx (#63584) üzenetére


rita7107
aktív tag

:R

(#63586) general válasza pendre54 (#63579) üzenetére


general
addikt

helló! tudom, hogyan kell, köszi, nekem az a bajom, hogy be sem jutok a Színbeállításokhoz, nem tudom, miért, pont ezt írtam le....

valaki erre?

Win 10 Home rendszerem van, és szeretném a frissen kalibrált icc profilomat rendesen beilleszteni, de amikor a Rendszer/Kijelző résznél vagyok a Gépházban, majd alul az Adaptertulajdonságok megjelenítésére kattintok, azt írja, nincs jogosultságom belépni, nem enged be....ez hogy lehet? ilyet eddig nem tapasztaltam...

[ Szerkesztve ]

(#63587) almi


almi
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy jó helyre teszem-e fel a kérdést, de nem nagyon találtam a témában aktív topicot.

Adott egy induló 10, max 15 fős cég. Milyen módon érdemes Windows 10 licenszt vásárolni?
Gondolom a bemegyek a boltba és veszek 10en x darab dobozos win10-et a legdrágább megoldás..
Érdemes MAK kulcsot vagy esetleg mennyiségi licensz vásárolni?
Ha igen, ez hogy működik?

Köszönöm!

Üdv,
almi

(#63588) pendre54 válasza general (#63586) üzenetére


pendre54
addikt

Ok, akkor próbálj meg bevetni egy nagy ágyút, hátha. ;] Ez lenne az a bizonyos "God Mode", amivel rejtett funkciókat is el tudsz érni. Az asztalon hozz létre egy új mappát, majd nevezd át a képen látható kóddal:

Amint létrejött a GodMode mappa, megnyitod, megkeresed benne a "Színkezelést", és reménykedjél benne, hogy valóban "Isten módban" ügyködsz a továbbiakban. :)
Ja, még annyit, hogy ne kelljen keresgélned, a bal oldali zárójelet az Alt+123-al, a jobb oldalit meg az Alt+125-el tudod előcsalni.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#63589) Abrion


Abrion
senior tag

1 kérdés :)

Néhány Windows 10 terméknél USB van írva, az pontosan miért van oda írva?

(#63590) raidx válasza almi (#63587) üzenetére


raidx
őstag

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#63591) Tiger. válasza raidx (#63590) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Itt az olcsóbbak közt mi a különbség?
Engem olyan érdekelne ha egy bontatlan csomagot kapok amit én kaparok le , és microsotf oldalon letöltöm a legfrissebb verziót és pedriveről felrakom, a kulcsot közben megadom, ilyen van?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#63592) vlevi válasza Tiger. (#63591) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ott van a sov24 oldalán. Ezek használt szoftverek, amiket újra értékesítenek. Az EU-ban ez szabályos, de, egy ismerősöm már rákérdezett erre, különböző fórumokon, és nagyon eltérő válaszokat kapott.

(#63593) Tiger. válasza vlevi (#63592) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Mi az hogy sov 24-oldal?

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#63594) Nyomdász válasza Nyomdász (#63577) üzenetére


Nyomdász
csendes tag

Igazából nekem az is tökéletesen megfelelni ha el tudnám távolítani onedrive-ot, mivel úgy sem használom. De az alkalmazások és szolgáltatásokban ezt nem tudom megoldani. Hogyan tudnám eltávolítani?
Köszi.

Intel Rulez!!!

(#63595) maci25


maci25
aktív tag

Erre esetleg valakinek valami ötlete?

[link]

(#63596) Headless válasza Nyomdász (#63594) üzenetére


Headless
őstag

Van erre githubon egy debloater csomag, abban van egy onedrive eltávolító script...
[link]

Az alkalmazás törlő sem rossz, a többit nem feltétlen használom, de ezt a kettőt tuti minden telepítés után futtatom.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#63597) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Most már csak azt nem értem miért nem hibernálja a gépet, ha 1 percre rakom és a monitor még nem kapcsolt ki akkor egyből hibernálja de ha 15percre rakom a monitort meg 10 re akkor nem hibernál, pedig semmit nem inditottam el, bár nem függhetne tőle.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#63598) almi válasza raidx (#63590) üzenetére


almi
senior tag

Esetleg egy kicsit konkrétabban, hol tudok venni egy olyan Windows 10 CD kulcsot, amivel mondjuk 10 Windows-t tudok aktiválni?

Léteznek ilyen viszont eladók, vagy a Microsoft-tal kell konzultálni?
Köszi!

(#63599) lao válasza almi (#63598) üzenetére


lao
tag

A microsoftnál , vagy itt pl :[link]
vagy számtek. boltokban is.

[ Szerkesztve ]

csgo jarokeret 37.221.209.104:27164 ----örök windows biteskedjék az androidos iPhonodon----

(#63600) RaPiDsHaRe


RaPiDsHaRe
aktív tag

Sziasztok
Frissítettem egy ( Acer Aspire ES1-512 ) – a Windows 10-et. Azóta a touchpad nem működik, hiába telepitettem a drivert hozzá. Mi kellhet hozzá?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.