Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63201) zolokas válasza HI-FI (#63200) üzenetére


zolokas
aktív tag

miért nem ghostolod át a uj vinyóra a rendszert, azt nem kell semmit csinálni!

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#63202) HI-FI válasza zolokas (#63201) üzenetére


HI-FI
tag

Mert jelenleg nincs SSD a gépemben, most veszem az elsőt.

(#63203) vlevi válasza HI-FI (#63202) üzenetére


vlevi
nagyúr

Akkor is.
Ha meglesz az SSD, akkor bármelyik backup progival meg tudod csinalni az atmasolast.
Én pl Macrium reflect free-vel csináltam.

[ Szerkesztve ]

(#63204) haromegesz14 válasza HI-FI (#63200) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Tudod aktiválni, ha ugyan olyan verzió. Mármint Win7 Pro kulccsal Win10 Pro-t tudsz aktiválni.

[ Szerkesztve ]

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#63205) HI-FI válasza haromegesz14 (#63204) üzenetére


HI-FI
tag

Köszi! Persze Win 7 pro kulcsom van és nyilván win 10 pro lesz rajta

(#63206) csixy válasza HI-FI (#63205) üzenetére


csixy
addikt

Nem kell semmit aktiválni. Ha már volt rajta egy aktivált win10, akkor nyugodtan telepítsd újra szűzen, s amikor kéri a kulcsot, akkor nem kell megadni semmit. Skipelni tovább és majd amikor nethez jut , akkor majd beaktiválja Redmond.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#63207) Doky586 válasza asturel (#63197) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ezek azok a telefonok akik megpróbáltak csatlakozni a wifihez, de nem tudták az ssid-hez tartozó jelszót, így nem kaptak ip-t a kapcsolat lezárult, de előtte már a telefon bemutatkozott' (elküldte adatait mac stb)

Tipikusan ez azoknál jön elő akik nem használnak titkosított wifit (wpa2), hanem csak mac szürést használnak és a minden free wifire csatlakozó telefonok emiatt mindig automatikusan 'ostromolják' őket..

(#63208) HI-FI válasza csixy (#63206) üzenetére


HI-FI
tag

Köszönöm!

(#63209) asturel válasza Doky586 (#63207) üzenetére


asturel
őstag

WPA2 Personal AES van, guest network nincs.
Esetleg lehet, hogy a WPS miatt van?

[ Szerkesztve ]

(#63210) Doky586 válasza asturel (#63209) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Ezek azok a telefonok akik megpróbáltak csatlakozni a wifihez, de nem tudták az ssid-hez tartozó jelszót, így nem kaptak ip-t a kapcsolat lezárult, de előtte már a telefon bemutatkozott' (elküldte adatait mac stb)"

Ha érted akkor érted, ha nem akkor nem..

(#63211) szabonagyur válasza asturel (#63209) üzenetére


szabonagyur
félisten

Melyik szolgáltató milyen routerrel?

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#63212) Grafirka válasza csixy (#63195) üzenetére


Grafirka
őstag

elmeletileg minden lehetseges, de jelen esetben nem ez az ok.

(#63213) Cr00py


Cr00py
senior tag

Üdv. Már napok óta ilyen a [Store], mármint jelez 1 frissítést, de nem mutatja, mi az. Ma is volt 3 ( !! ) frissítés. 2-t jelzett, felül 3-t mutatott, lefrissítettem, de mindig marad 1 ott, amit nem jelez. Ezzel mit tudok kezdeni? Hibaelhárítókat futtattam, nem jelzett hibát. Alkalmazok/store ujraregisztrálása is megtörtént.

(#63214) Pokesz007 válasza HI-FI (#63200) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Nyugodtan cserélheted.
Arra figyelj,hogy ugyanazt a rendszert rakd fel /Home,Pro st/ Alaplap a lényeg. Automatikus felmegy a netre és aktivàlja. Amúgy microsoft fiokbol kilehetne törölni a gépet (Ha alaplap csere lenne) vagy telefonos segítség microsoft. A lényeg nem kell semmit tenned rakd fel a Win10et
Ui : Most latom,hogy vàlaszoltak. SORRY.

[ Szerkesztve ]

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#63215) TRob1 válasza Cr00py (#63213) üzenetére


TRob1
veterán

Szerintem az utolsó "áruház" frissítésnél csesződött el, nekem is ezt csinálja az asztalin pár napja.

(#63145) quailstorm:
Ilyesmikre gondolsz mint pl egy jobb klikk menü? Mert lehet ilyeneket is képmetszővel, nem kell vágólap meg Paint. Van egy olyan funkciója hogy késleltetés, azt beállítod pár mp-re, majd Új.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#63216) quailstorm válasza TRob1 (#63215) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ez nem jutott eszembe eddig. Sőt, ki se próbáltam, úgy néz ki alkalmas a probléma teljes megoldására.

[ Szerkesztve ]

(#63217) Cr00py válasza TRob1 (#63215) üzenetére


Cr00py
senior tag

Reméljük akkor a következőben javítják, köszi. :)

[ Szerkesztve ]

(#63218) *Ropi* válasza raidx (#63199) üzenetére


*Ropi*
félisten

Bluetooth kapcsolaton keresztül esetleg?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#63219) Grafirka


Grafirka
őstag

Screensaver utan ( 5 percre van allitva ) "ebredeskor" passwordot ker a rendszer ( win10/64 1607 ) ? :F
A sleep utanni ebredeskor a password mar reg tiltva van ,. Valaki talalkozott mar ezzel?
Az "on resume display logon screen" nincs bepipalva

[ Szerkesztve ]

(#63220) haromegesz14 válasza Grafirka (#63219) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

On resume, display logon screen-re nincs ötletem, viszont a másik problémánál próbáld meg azt, hogy sleep után "Bejelentkezés másik felhasználóval" opciónál megpróbálsz bejelentkezni ugyan azzal a fiókkal, hátha. Nincs elérhető updated OS-re?

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#63221) Grafirka válasza haromegesz14 (#63220) üzenetére


Grafirka
őstag

Minden frissites naprakesz . Egyszeruen ennyit errol a 10 rol, miota hasznalom csak egyik hibabol a masikba.

(#63222) Laraxior


Laraxior
titán

Erre nem tudtok valami megoldást? Hogyan zárjam be? Ahogy rányomok a feladat befejezésére, szinte azonnal visszajön. :O

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#63223) tordaitibi válasza Grafirka (#63221) üzenetére


tordaitibi
veterán

Kb. múlt év októbere óta használok a melóhelyen w10 pc-t,
az altatásból visszajövet nem tudtam kikapcsolni sehogy a jelszót, meg a csodás splash screent, vagy mi a neve. Bombáztam a topikot vagy 1 hétig, de semmi nem segített.
Megkerültem, nem használom az altatást, de ez nem a megoldás, csak a probléma kikerülése. Úgyhogy ha nálad minden állítgatás ellenére kéri a jelszót, akkor kérni is fogja...

(#63224) Doky586 válasza tordaitibi (#63223) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"altatásból visszajövet nem tudtam kikapcsolni sehogy a jelszót"

Gondolom vállalati policy..
Ha még sokáig ott akarsz dolgozni akkor ne tégy nekik keresztbe. :)

[ Szerkesztve ]

(#63225) Grafirka válasza Doky586 (#63224) üzenetére


Grafirka
őstag

Koze nincs " vallalti policyhez" , a ceges gepeken is csinalja a rendszergazdanak sincs otlete mi okozza.

Win+R Run gpedit.msc
Computer Configuration > Administrative Templates > System > Power Management > Sleep Settings

http://prntscr.com/g10y0w

[ Szerkesztve ]

(#63226) Grafirka válasza tordaitibi (#63223) üzenetére


Grafirka
őstag

Bocs ,szerkesztesi ido letelt
Elobbi hsz leirtam az utvonalat, probald meg azzal a modszerrel. Bar nalunk volt olyan hogy 2 honapig redben volt aztan egy nap ismet kezdte elolrol.
Angolul irtam mert mas nyelvu oprendszert nem hasznalunk. Ha nem talalod gondolom majd segit valaki aki magyar nyelvu win10 hasznal.

(#63227) Doky586 válasza Grafirka (#63225) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Egy helyen dolgoztok? Egy irodában?

Nálunk régen a céges szabályzatban ez is szerepelt az irodaajtó becsukási kötelezettség, kensington lock kötelező használat stb mellett..

(#63228) tordaitibi válasza Doky586 (#63224) üzenetére


tordaitibi
veterán

Nem dehogy, nem úgy munkahelyi, egy őrházban hárman váltjuk egymást és össszedobtunk egy mini pc-re.
Egy közös admin fiók van, nincs titok a társaimmal, olyan unaloműzős yutubos böngészős gép.

Grafirka, ez home, de már regedit buherákat is megpróbáltam, semmi hatás. Azt a csodás képeket bemutató visszatérő képernyőt úgy tudtam leölni hogy likvidáltam az exéjét, már nem tudom mi volt a neve, meg a képeket tartalmazó mappát.
Rohadt makacs egy oprendszer. És mire beállítgatjuk, jön egy update, és mindent visszaállít. Még a monitorprofilt is... Meg a tiltott cortanát, stb.
Ezenoknálfogva a gép a múlt évi cu-n marad, frissítés kikapcsolva.

(#63229) #86564352 válasza tordaitibi (#63228) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ha ez ennyire zavaró, ilyen alap használatra nem lenne elég valamelyik linux?

(#63230) i3odnar


i3odnar
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni! Már egy ideje bajlódok ezzel a problémával...

Adott egy: Acer Aspire E1-532-29572G50Mnkk NX.MFVEU.023 [kép]
Amiben van egy Qualcomm Atheros QCWB335 wifi kártya.

Előszó:
A barátnőmé a laptop, telepítettem már újra anno még Win 8.1-re, működött rajta minden, aztán jött a Win 10 és
úgy voltunk vele, hogy váltani kellene, ha a 8.1 elfutott rajta ez is elfog, ráadásul ingyen is van. :D Újra is lett telepítve működött rajta minden, aztán le lett ejtve, illetve a kijelzője is összetört így egy általam nem ismert szerelőhöz is elvitték ezek javítására. A javítás megtörtént újra is telepítette az illető, de miután újra használatba került néha bekapcsoláskor nem volt Wi-Fi, aztán ha legközelebb újraindították, megoldódott a probléma, végül viszont már ez sem használt. Szólt, hogy ez így nem jó, próbáljam már meg megcsinálni. Rábólintottam. Ekkor szét is szedtem, leellenőriztem a Wi-Fi kártyát, kábeleket, mindent rendben találtam.Újratelepítettem neki, itthon teszteltem, nem volt vele semmi gond, Wi-Fi és Bluetooth is volt rajta, viszont miután hazavitte, nem működött rajta egyik sem, ugyan azt produkálta mint előtte, azzal a különbséggel, hogy egy-egy újraindításnál vissza-vissza jött és a következő kikapcsolásig/újraindításig működtek. Megígértem neki, hogy újratelepítem és most itt van nálam egy hete a laptop viszont nem tudok a hiba végére járni.

A probléma a következő:

Amikor megkaptam a laptopot, már akkor sem volt rajta Wi-Fi, illetve Bluetooth. Gondoltam újratelepítem, az megoldás szokott lenni a legtöbb problémára. El is kezdtem a szokásos procedúrát, végig is futott a telepítés, leformáztam minden meghajtót, viszont a hálózat beállításnál még most sem volt elérhető a Wi-Fi. Megjelent a tálcán is a jele, viszont piros X volt mellette, mint újratelepítés előtt.
Gondoltam nem telepítettem még a drivereket és ez a baja. Le is töltöttem az összes drivert a HIVATALOS oldalról és telepítettem is azokat, nem volt semmi gond közben, újraindítás után meg is jelent a Bluetooth és a Wi-Fi jele, látta is a hálózatokat, viszont mielőtt csatlakoztam volna a hálózatra, letiltottam a Windows Update-n keresztül történő driver frissítést (ez alapján).[kép]
Ezután rácsatlakoztam a hálózatra és letiltottam az egyetlen olyan frissítést, aminek a nevében benne volt a Qualcomm illetve Atheros és Wi-Fi kifejezés. Minden rendben ment, viszont újraindítás után ismét elszállt a Wi-Fi és a Bluetooth is. Kezdtem az egészet elölről. Telepítéskor mindent ugyan úgy csináltam, még a drivereket is ugyan abban a sorrendben telepítettem fel, viszont legnagyobb meglepetésemre ezúttal hiába telepítettem már fel a dirvert, újraindítás után is "piros X"-el fogadott a Wi-Fi jel.
Újratelepítettem még 1x, szintén ugyan ez fogadott. Próbálgattam az eszközkezelőt bújni és törölni a drivert, törölni az eszközt, letiltani, törölni az összes adaptert (újraindítás után ismét az eszközök között találtam), néha újraindítással minden művelet után, néha anélkül... nem sikerült kijavítanom a hibát. (Talán egyszer eltűnt a jel és ismét csatlakozásra várt, de újraindítás után ismét elszállt az egész.)

Elkezdtem keresgélni másik driver után, meg is találtam a legfrissebbet a Driver Pack Solution jóvoltából, ahol a 10.0.0.352-es verziószámú drivert találtam. Letakarítottam az előző drivereket, majd feltelepítettem az újonnan talált drivert, ami meg is oldotta a problémát egyelőre.
Hálózatra csatlakozás nélkül újraindítottam a laptopot egy párszor, megmaradt a jelecske.
Ismét letiltottam a Windows Updaten keresztül történő driver frissítést, de mivel ez előzőleg kevésnek bizonyult, bevetettem a frissítések automatikusról manuálisra állítását (ez alapján). Ezek után sikerült csatlakozni a hálózatra, sikerült elérnem több weboldalt is, újraindítás után is megmaradt a kapcsolat, Bluetooth is volt. Újraindítottam még egy párszor, minden rendben volt. Le is zártam (vagy kikapcsoltam), a sok küszködés után örültem, hogy végeztem, csináltam a dolgom. Hazaért barátnőm, meg akartam lepni vele, hogy sikerült megcsinálnom, izgatottan mondtam neki, hogy nézze meg a laptopját. Felhajtotta, megnyomta a gombot, viszont betöltéskor kék képernyő jelent meg fehér pöttyös töltő karikával [kép] és bejelentkezés után ismét a "piros X"-es Wi-Fi jel fogadott. Feladtam. (ez volt múlt hét vége fele)

Tegnap előtt viszont nem hagyott nyugodni és ismét elővettem a laptopot.
Előtte egy Dell márkájú laptop volt nálam, annál telepítés után jött elő valami hiba, fekete képernyő fogadott, de ezt utána egy telepítőbe integrált VGA driverrel megoldottam.
Felmerült az ötlet, hogy esetleg megpróbálhatnám ugyan ezt a megoldást, csak a Wi-Fi driverrel. Meg is csináltam a legújabb driverrel, de a probléma ugyan úgy fent állt. Kicsit lelombozott, de még nem adtam fel, megpróbáltam azt, hogy beleintegráltam a hivatalos oldalról letöltött 10.0.0.321 verziószámú drivert, a Driver Pack Solution-ös 10.0.0.352-es drivert, a hivatalos oldalról letöltött Bluetooth drivert, illetve az ugyan innen beszerzett VGA drivert. Az így elkészült telepítővel újraraktam a laptopot, de szomorúan tapasztaltam, hogy ez sem segített rajtam... lezártam, félreraktam ismét.

A mai nap viszont ismét elővettem, felhajtottam, megint előjött a kék töltőképernyő, bejelentkezés után pedig a hálózatért kuncsorgó Wi-Fi és a csatlakozásra váró Bluetooth fogadott.

Innentől már képeket is tudok mutatni az állapotokról:
--Ez fogadott, miután beléptem a laptopra:
[kép1]
[kép2]

Az előző kudarcba fulladt óvintézkedéseket ismét elvégeztem, viszont kiegészítettem még egy hardverazonosítón alapuló driver frissítés tiltással is (ez alapján). Hálózatra csatlakozás nélkül, újraindítás után ismét elszállt a Wi-Fi és a Bluetooth is.

--Ez fogadott újraindítás után:
[kép1], [kép2], [kép3], [kép4]

Most már egyáltalán nem értem mi történik.. :F :W Remélem tud valaki tanácsot adni, illetve megoldást nyújtani a problémára.

Előre is köszönöm mindenkinek aki elolvasta és esetleg tud valamit hozzáfűzni. :R

(#63231) tordaitibi válasza #86564352 (#63229) üzenetére


tordaitibi
veterán

Mindannyian wines érába mozogtunk eddig, én próbálkoztam linux alapú oprendszerekkel de nem állt kezemre,
a mini pc egy előtelepített tiszta w10-el érkezett, akkor használjuk is,
valamint eddig még nem jöttem rá hogyan lehet bármiféle külső eszközről bootoltatni, a biosa összvissz 4 sor.
Marad amíg működik Csak kissé önfejű az oprendszer. Nade mi is lenne az élet kihívások nélkül? :)

[ Szerkesztve ]

(#63232) tordaitibi válasza i3odnar (#63230) üzenetére


tordaitibi
veterán

Véleményem szerint hardveres hiba. Hogy mi azt ne kérdezd, de a leejtésnek köze van hozzá ha előtte sose, utána random jelentkezik.
Meg kéne próbálni egy külső usb wifi sticket. Ha jó, maradjon, icipicikét is lehet már ezekből kapni, pár mm-t áll csak ki a gépből. Bluetooth dettó, bár pl. én sose használom a kékfogat pc-s környzetben.
Ha külső eszközzel is ugyanez, akkor végképp passz...

(#63233) i3odnar válasza tordaitibi (#63232) üzenetére


i3odnar
csendes tag

3 USB port közül (2x 2.0; 1x 3.0) csak a 3.0-ás működik, de az is nyögvenyelősen, szóval az USB-s megoldás is inkább csak tesztelésre lenne jó, hosszú távon nem tudom elképzelni :/

Szoftveres hibát teljes mértékben kizárod? :F

(#63234) #86564352 válasza i3odnar (#63230) üzenetére


#86564352
törölt tag

Hardverhiba gyanú adja magát a leejtés miatt, ugyanakkor egy próbát megérhet 8.1-gyel újratenni amivel gyárilag jött. Ezt csak azért mondom nálunk is volt egy régebbi mezei netezős laptop 8.1-en minden flottul, frissítés 10-re és képtelenség volt ráimádkozni a videókártya drivert. Vissza 8.1-re és működik rendben. Persze minden eset más.

(#63235) i3odnar válasza #86564352 (#63234) üzenetére


i3odnar
csendes tag

20 perc és kiderül :D

(#63236) i3odnar válasza i3odnar (#63235) üzenetére


i3odnar
csendes tag

twofatcat és tordaitibi nagyon szépen köszönöm a segítséget!

Windows 8.1 újratelepítése után sem bírtam életre kelteni a Wi-Fi-t és a Bluetooth-t. Hagyom az egészet, nem küszködök vele tovább. :N Valami nagy prücök lehet a hardverrel, valószínű, hogy egy alaplap csere megoldaná a problémát, de kb. többe kerül bele egy alaplap, mint amennyit az egész laptop ér. :/

(#63237) mckay


mckay
aktív tag

Sziasztok!

Ha vettem egy márkás gépet (Lenovo), rajta Win7 Pro matricával, de sosem indítottam el a rajta lévő előtelepített W7 Pro-t, hanem kicsomagolás után máris felhúztam a Win10 Pro-t, akkor azt be lehet aktiválni a matricán olvasható kulccsal?

Köszi!
:R

(#63238) Zoz válasza mckay (#63237) üzenetére


Zoz
őstag

Nagy valószínűséggel igen. Hivatalosan már régen lejárt a határidő, nem hivatalosan azóta is simán megy az upgrade. Legalábbis 2-3 hete, amikor utoljára csináltam ilyet, még ment.

(#63239) mckay válasza Zoz (#63238) üzenetére


mckay
aktív tag

az upgrade tényleg megy
megőriztem azt a tavalyi 5MB ugprade .exe fájlt, bármilyen W7/W8 gépen lefut továbbra is

hanem olyant még nem próbáltam, hogy ugprade nélkül elfogadja-e a W7 kulcsot a W10
elfogadja, kipróbáltam
:R

(#63240) #86564352 válasza i3odnar (#63236) üzenetére


#86564352
törölt tag

Egy linux live usb próba még esetleg?

(#63241) Thome


Thome
addikt

Sziasztok,

Windows 10 64bit oem + Gigabyte H170 alaplap.
Az alaplap 2 hét után lehalt, aztán 2 hónap garanciális tortúra után cserét kapok a bolttól, Asus H170 alaplap.

Bármilyen hivatalos, legális mód a Windows újraaktiválásra, újraaktiváltatásra?

Microsoftnál lehet nyekeregni, vagy mit lehet tenni?
2 hétre vettem egy 30 ezres szoftvert, azért ez nem kicsit megborítana.

Köszi!

(#63242) mckay válasza Thome (#63241) üzenetére


mckay
aktív tag

Szerintem nem lesz gond az új alaplapon.
Kevés tapasztalatom van benne, de szerintem nem csak az alaplap gyári számát nézi, amikor dönt az automatikus aktiválásról.
Ha pedig nem megy automatán, ott van alatt a telefonszám.
;)

(#63243) Zoz válasza Thome (#63241) üzenetére


Zoz
őstag

Ha Microsoft fiókkal használtad, akkor viszonylag egyszerűen.

Ha nem akkor három eset lehet:
-simán hajlandó újra aktiválni magát
-nem aktivál neten, telefonos aktiválást kér, ahol rákérdez a rendszer, hogy hány gépen használod, megadod, hogy 1, elfogadja, sikerül az aktiválás
-nem aktivál neten, telefonos aktiválást kér, ahol rákérdez a rendszer, hogy hány gépen használod, megadod, hogy 1, nem fogadja el, ekkor élő emberhez kapcsol az automata, ott elmondod, hogy mi történt, és az ügyintéző mond egy engedélyező kódot, amivel megy az aktiválás

(#63244) olivera88


olivera88
veterán

Mi ez a nagy frissités ami most jött?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#63245) rinpocse


rinpocse
tag

Sziasztok!

Frissítés után „megbolondult” a gépem! Először altatás utáni „ébredéskor" passwordot kért a rendszer ( win10/64 1703 ), majd pedig tegnap óta olyan mélyen alszik, hogy csak a HW reset tudja felébreszteni ?

Egy nagy klasszikust idézve, mi a teendő? :N

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#63246) #86564352 válasza olivera88 (#63244) üzenetére


#86564352
törölt tag

Valószínűleg hozzád most ért el a tavaszi Creators Update. Hullámokban terjesztik, tegnaptól világszerte elérhető.

(#63247) raidx válasza rinpocse (#63245) üzenetére


raidx
őstag

Ez CU szokása. Kénytelen voltam az alvást letiltani mert ugyan felébredt de se egér se billentyűzet nem volt. Amúgy célszerű az energiabeállításokat átnézni. Nálam szinte mindent elállított.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#63248) olivera88 válasza #86564352 (#63246) üzenetére


olivera88
veterán

Hmm. Időben. Ezt írta Edge böngészőben is azt hiszem.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#63249) x220i7


x220i7
tag

Sziasztok!

Egy Lenovo G500-ra raktam jogtiszta Windows 10-et. Elméletileg minden drivert felrakott a Windows magától. Szükséges feltelepítenem ettől függetlenül a "AMD Driver Radeon Software Crimson Edition ReLive Graphics Driver Installer for Windows 10 64-Bit" az AMD Radeon HD8570M-hez? Azt megtaláltam, hogy az integrált HD2500-hoz rakott a Windows is drivert, de semmi AMD-s software nem található a telepítettek között, viszont a Device Manager szerint ennek is van driver-e.

Továbbá: Az igaz, hogy már nem kell telepíteni a Flash Playert ahhoz, hogy a YT videók fussanak?

Előre is köszi.

(#63250) quailstorm válasza x220i7 (#63249) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Rakd fel, játékhoz kell az, Windowos csak driver konfigurációs felület nélkül, több mint a semmi.
Youtube most 3 playert tud:
legacy Flash (régi IE)
legacy HTML5 h264 (XP+Chrome vagy FF)
HTML5 VP9 (userek nagy része)

Szóval egyáltalán nem kell semmilyen flash.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.