Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63451) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, az utóbbi időben észrevettem, hogy az áruház és később a mail alkalmazás angol nyelvű lett, pedig semmi sem volt változtatva, idővel magától részben az áruház visszatért az eredeti nyelvre, de a mail alkalmazás továbbra is teljesen angol maradt. Mi lehet ennek az oka? Vissza lehet valahogy varázsolni? Nálatok is előfordult már ilyen? Köszi.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#63452) Ga3rieL válasza TRob1 (#63450) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Látom, tényleg nemérted :D . Úgy értem, mint legujabb jobb verziós W 10 rendszer magába telepíthető formában.

[ Szerkesztve ]

(#63453) drmotto válasza drmotto (#63439) üzenetére


drmotto
őstag

Az idézettre valakinek van ötlete?
Köszönöm

(#63454) TRob1 válasza drmotto (#63453) üzenetére


TRob1
veterán

Próbáld meg hogy ezeket a drivereket teljesen eltávolítod, majd Restart. Vagy leszeded ezeket a drivereket netről (lehet van újabb verziójuk is), és manuálisan feltelepíted. Hátha megoldja.

(#63452) Géb89:
Most se vagyok benne biztos hogy értem, de majd valaki lefordítja. :DDD

(#63451) junior11 :
Nem találkoztam még ilyennel (legalábbis nem emlékszem), pedig kezdetektől használom Postát több gépen is.
Alapból magyar Win lett telepítve (és nem magyarítva), magyar régióval, soha semmi nyelvátállítással és mégis ez lett? :F Szép.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#63455) drmotto válasza TRob1 (#63454) üzenetére


drmotto
őstag

Köszi, ezek a legfrissebbek, a hp softpaq tette fel.
Megpróbálom a leszedés-újrarakást.

(#63456) junior11 válasza TRob1 (#63454) üzenetére


junior11
veterán

Igen, és magától lett angol az áruház és a posta, ezért furcsa számomra is.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#63457) Ga3rieL válasza TRob1 (#63454) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

ISO-ba. ahogy alapból vannak a rendszerek. Ilyet,hogy nemlehet megérteni, vagy direkt csinalják az emberek,hogy nemértik meg, ? :O :Y

(#63458) netpeti98 válasza Ga3rieL (#63457) üzenetére


netpeti98
addikt

Ez csak egy összegző frissítés, nem komplett új build. Ezekből nem szokott külön ISO készülni, telepítés után úgyis letölti magának a legfrissebbet.

[ Szerkesztve ]

(#63459) zozo1976


zozo1976
csendes tag

Sziasztok!
Tudnátok abban segíteni, hogy az Acer Laptopom, miért nem nem ismeri fel bluetooth-on keresztül egy samsung Level U típusú fülhallgatót?
A lumia 640- es telóm elsőre megtalálta, de a laptop nem!
Windows 10 van telepítve a laptopon!
Segítségeteket előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#63460) MK VII válasza Ga3rieL (#63457) üzenetére


MK VII
veterán

Esetleg virágboltban találsz integrált frissítésekkel windows 10-zet.

(#63461) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Ilyen beállítás ellenére is törlődik a fájl (pl. asztalról lett eltávolítva), nem kerül be a lomtárba.
Mi lehet a gond?

(#63462) Something_


Something_
őstag

Sziasztok!

Hogy tudom a legegyszerubben kikapcsolni a frissitest win10nel? Nyaralok, de dolgoznom kell neten es a nyomorult rendszer 2 ora alatt elvitt 1gb mobilnetet, mert a hatterben frissitget.

Regen ki lehetett kapcsolni, de tul egyszeru volt, ezert kiszedtek...

(#63463) krealon válasza Something_ (#63462) üzenetére


krealon
veterán

"Hogy tudom a legegyszerubben kikapcsolni a frissitest win10nel? Nyaralok, de dolgoznom kell neten es a nyomorult rendszer 2 ora alatt elvitt 1gb mobilnetet, mert a hatterben frissitget."

Forgalmi díjas kapcsolatok a Windows 10-ben

Forgalmi díjas internetkapcsolatok: GYIK

(#63464) Headless


Headless
őstag

Sziasztok!

Egy inkább Hálózati problémával fordulok hozzátok, de a forrása a windows.

Szóval blokkolni szeretnék bizonyos forgalmat bizonyos programok felől, de csak WAN irányban helyi hálózaton keresztül megszeretném tartani a kommunikációt. Van bármi lehetőség, hogy bizonyos programok hálózati csomagjaira flaget/mark-ot rakjak, amit a gatewayen lévő tűzfalban tilthatnék?

Vagy esetleg egy olyan megoldás mint az ssh tunnel linuxok esetében?

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#63465) raidx válasza krealon (#63463) üzenetére


raidx
őstag

Innen letöltöd az OOSU10.progit elindítod, minden kapcsolót zöldre állítasz és igen bekorlátozódik az ms kommunikáció. Uganis wifin is lenyomja a biztonsági frissítést.

[OOSU10]

Unokám wett egy thinkpad masinát. Nincs vezetékes hálózatcsatlakozása csak WIFI. A frissítéseket le lehet valahonnan vadászni? Hogy USB-ről telepítse?

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#63466) apollo12


apollo12
veterán

heló szeritnetek mitől lehet az hogy nem használom a gépemet csak asztalon van és a vga-m 100% pörög de ahogy rá nézek a feladatkezelőbe abba hadja, de ezt akkor is eljátsza mikor online nézek filmeket :(((

virusom lehet ?

(#63467) SP4C3 válasza apollo12 (#63466) üzenetére


SP4C3
veterán

Lehet bányászvírus, vagy driver bug.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#63468) apollo12 válasza SP4C3 (#63467) üzenetére


apollo12
veterán

és hogy lehetne ki irtani ?
defender semmit nem talált eddig

[ Szerkesztve ]

(#63469) Apucy01 válasza apollo12 (#63468) üzenetére


Apucy01
őstag

[link]

tessék

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#63470) apollo12 válasza Apucy01 (#63469) üzenetére


apollo12
veterán

köszi végig futatom ezt is, most egy trojan killer-t futatok végig eddig 11 virust talált, mig a defender 0 át :W

[ Szerkesztve ]

(#63471) tordaitibi válasza apollo12 (#63470) üzenetére


tordaitibi
veterán

És a Kaspersky találna még 9 olyat, amit a NO Dnem talált, de a NOD talált 13 olyat amit az Avast nem, és az AVG további 10 olyat, amin a BitDefender meg az Avira átsiklott, de a Panda a felét megtalálta. :)

Viccnek szántam, de kb. így van.
Ezokból nálam nincs vírusirtó, vagyis van, én. Nem telepítem a vírust trojant, ez a lehető legjobb védekezés. Ha meg betalál, mert ügyes, (még nem volt ilyen 2004 óta, akkor a win2000-re beszedtem), visszaállítási pont, heti-havi külső mentés, valamint ami kell az háttértárolón, nason, felhőbe, a C mehet a levesbe, reinstall windows és mehet tovább. Az otthoni xp ilyen nomád körülmények között köszöni szépen, 7 éve megy.
Nyugodtabb is vagyok így, meg a pc is.

(#63472) 5letes Gábor válasza tordaitibi (#60537) üzenetére


5letes Gábor
csendes újonc

Szia!

Win 10-t próbálnék RAMDisk-ben futtatni. Kívancsi vagyok mit gyorsul, mennyit er? MekkoraRAM kellen, van-e ertelem, (és mivel nekem jónak tunik :-) mekkora RAMDisk kellene, hogyan kell megcsinálni?

THX

(#63473) TRob1 válasza tordaitibi (#63471) üzenetére


TRob1
veterán

Így ahogy mondod. :K

(Pár hónapja ismim kapott bányászt AVG mellett. Vagy a már általam említett júzer a Chrome topikból, akinek Avast mellett 856 "valamit" talált a MBAM... ésatöbbi.)

¤ R'n'R ¤

(#63474) tordaitibi válasza 5letes Gábor (#63472) üzenetére


tordaitibi
veterán

Ha már nekem címezted :)

A mostani ssd-k korában és a 8G ramok mellett nincs értelme szerintem. Több teszten láttam hogy pl. másolási folyamatoknál már a proci és az átviteli sebesség a korlátozó tényező, nem a tár írási-olvasási sebessége. RAM-ból ssd-re másolásnál sem egetverő az eltérés.
Jó, ezek nem a hétköznapi ssd-k, de a standard is már igen gyors.

Ha jól emlékszek,
quailstorm fórumtárs futtatott dolgokat ramdisken, talán ő többet tudna mondani. De lehet keverem valakivel.

(#63475) apollo12 válasza apollo12 (#63470) üzenetére


apollo12
veterán

sajnos nem segitettek a virus irtok :/

ez lenne a hiba pontosan [Video]

(#63476) Miert77


Miert77
csendes tag

Jó napot kívánok, sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.

Windows 10 szoftverem van a gépem. Kb 3 héttel ezelőtt az alábbi hibajelenséget produkálja a szoftver.

Játék közben a power Shell elindít valamilyen programot, és ilyenkor az éppen futó programm fókuszt veszít, és tálcára kerül. Ez nagyon idegesítő, mivel kb 20-30 percenként történik, online játékoknál nagyon zavaró.

Procces Hackerrel megpróbáltam elkapni, hogy miket indít el, de nem írja ki, hogy mi indít el, csak ennyit:

9:37:01 2017. 07. 25.: Process created: powershell.exe (6096) started by svchost.exe (608)
9:37:01 2017. 07. 25.: Process created: conhost.exe (12112) started by powershell.exe (6096)
9:37:03 2017. 07. 25.: Process terminated: conhost.exe (12112); exit status 0x0
9:37:03 2017. 07. 25.: Process terminated: powershell.exe (6096); exit status 0xfffd0000

A hiba nem merül ki ennyiben, hanem kb 2-3 óra használat után a gépet nem tudom kikapcsolni a menüből, sőt, a ctrl + alt + del billentyű kombináció sem segít, nem hozza elő a programkezelőt. A kikapcsolás csak feyzültség megszakítással lehetséges, de ez, ha jól tudom, károsíthatja a gépet.

Amit eddig csináltam:

1., Az értesítések menüpontban kikapcsoltam az értesítéséket, ez sem segített
2. Vírusírtó, malwarebytes lefuttatva, de semmi.

Mit tudnék tenni, anélkül, hogy újra raknám a Windowst?

Nem vagyok valami nagy spieler, így csak szájbarágósan, ha kérhetném.

Üdv: Tamás.

(#63478) csadi0011 válasza #46372352 (#63477) üzenetére


csadi0011
őstag

Program exe-jére, vagy parancsikonjára jobbklikk -> tulajdonságok -> kompatibilitás -> A program futtatás rendszergazdaként

(#63481) csadi0011 válasza #46372352 (#63480) üzenetére


csadi0011
őstag

Hát amikor választhatsz, hogy melyik program nyissa meg a fájlt, akkor ott kéne lennie egy "Mindig ez az alkalmazás nyissa meg ezt a fájltípust" szövegnek, mellette egy checkbox-szal. Pipáld be, mikor választasz. Ha ez nincs ott, akkor a fájlra jobb klikk -> társítás -> másik alkalmazás választása.

(#63483) S-IW válasza #46372352 (#63482) üzenetére


S-IW
tag

Gépház- Alkalmazások- Alapértelmezett alkalmazások

(#63484) Czmorek


Czmorek
aktív tag

Helló!
Tegnap telepítettem egy Pro 1703-at.
Az a bibi, hogy nem akar kommunikálni a Winupdate.
.net csomagokat még az offline telepítőseket se tudom felrakni emiatt, pedig kellene 1-2 alkalmazáshoz.
Valami megoldás?

(#63485) Czmorek válasza Czmorek (#63484) üzenetére


Czmorek
aktív tag

megoldódott...

(#63486) pusihusi


pusihusi
addikt

Üdv Windows 10 S 64 bit telepítőt szeretnék csinálni. Dvd ill. usb hogyan?

Üdv. Feri!!

(#63487) MK VII válasza pusihusi (#63486) üzenetére


MK VII
veterán

Szia.
Rufus a legjobb usb telepítőt csinálni.

(#63488) pusihusi válasza MK VII (#63487) üzenetére


pusihusi
addikt

De hol a az S isó???????????????? A többi gyerekjáték :U

Üdv. Feri!!

(#63489) Syl válasza pusihusi (#63488) üzenetére


Syl
nagyúr

Lehet egyáltalán Win10 S-t letölteni? :F

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#63490) balint355 válasza Syl (#63489) üzenetére


balint355
aktív tag

Lehet, MSDN-en vannak már iso-k... Persze aki nem MSDN előfizető, az elvileg ezekhez nem fér hozzá :)

Sőt, már telepíteni is lehet normál Win 10-re, viszont ez nem iso: [link]

[ Szerkesztve ]

I've just locked an open door. Strange, yet symbolically compelling...

(#63491) Syl válasza balint355 (#63490) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem úgy volt, hogy az S csak gépekre előtelepítve lesz?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#63492) #86564352


#86564352
törölt tag

Alapból miért ilyen elcseszett a Microsoft fiók szinkronizáció? Naptári eseményről dob értesítést az app, halasszam vagy nyugtázzam. Nyugtázom. Belépek outlook.com-ra ott is mutatja ugyanazt az értesítést. Alapból automata emailt is küld, ezt legalább ki lehet kapcsolni. Most talán az a kerülő megoldás kilövöm az asztali értesítéseket ott legyen kuss, aztán elég az email emlékeztető. Vagy mi a jobb módszer?

Alapból ez túl sok figyelmeztetés ugyanarra az eseményre: bejelentkezési képernyő, naptár csempe, naptári értesítő, outlook.com értesítő, email. Annyira feledékeny még nem vagyok 5 helyen 5x figyelmeztessen és ez csak a számítógép, vagy legjobb lenne csak telefon jelezzen, gép kussoljon.

(#63493) balint355 válasza Syl (#63491) üzenetére


balint355
aktív tag

Szerintem továbbra is ez a cél, ezért nem is teszik mindenki számára elérhetővé az iso-t mondjuk Media Creation Tool-lal, és ezt a rátelepítős megoldást is csak tesztelésre ajánlják.

I've just locked an open door. Strange, yet symbolically compelling...

(#63494) netpeti98 válasza Syl (#63491) üzenetére


netpeti98
addikt

Van fejlesztőknek MSDN ISO. Vagy ha otthoni felhasználóként nagyon szeretnéd, akkor a Pro verzióról ingyen tudsz váltani S-re. Bár azt ne kérdezd, hogy az utóbbit miért szeretné valaki megcsinálni. :D

(#63495) King Unique válasza Syl (#63489) üzenetére


King Unique
titán

Erről az oldalról letölthető az ESD fájl, amit át lehet konvertálni ISO formátumra.

(#63496) Syl válasza netpeti98 (#63494) üzenetére


Syl
nagyúr

>Vagy ha otthoni felhasználóként nagyon szeretnéd, akkor a Pro verzióról ingyen tudsz váltani S-re

Ja, a maradék csöpp eszemet meg eladtam az ecseri-piacon ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#63497) pusihusi válasza King Unique (#63495) üzenetére


pusihusi
addikt

Köszi szépen. :C :R

Üdv. Feri!!

(#63498) raidx válasza Syl (#63496) üzenetére


raidx
őstag

"Ja, a maradék csöpp eszemet meg eladtam az ecseri-piacon"

És mennyit adtak érte? :C Akkor most eszetlen vagy :F ;]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#63499) Syl válasza raidx (#63498) üzenetére


Syl
nagyúr

Már csak a Borg implantátumok tartanak életben :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#63500) oszi666


oszi666
őstag

Sziasztok egy nagyon fura problémába ütköztem ma.
Egy műszer gépéről próbáltam adatokat lementeni, és valamiért a pendrive-on nem az adatok jelentek meg, hanem egy ikon, aminek olyan a formája mintha magára a pendrive-ra mutató parancsikon lenne. A parancsikon céljánál ez van: C:\WINDOWS\system32\cmd.exe /c start rundll32  \bdeeaabbdeeaabbdeeaabbdeeaabbdeeea.bdeeaabbdeeaabbdeeaabbdeeaabbdeeea,QzGNJQXUbiplieQM
a cél típusa: alkalmazás
a cél helye: system32
ha rákattintok, akkor hibaüzenetet dob ki: probléma merült fel a következő indításakor:bdeeaabbdeeaabbdeeaabbdeeaabbdeeea.bdeeaabbdeeaabbdeeaabbdeeaabbdeeea. A megadott modul nem található.
Ez miért lehet, hogyan lehet visszacsinálni? lehet vírusos lett a pendrive-om?
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.