Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63501) nicu71


nicu71
addikt

sziasztok ,gondolom többen is használnak qbittorrentet !Nekem az a problémám vele hogy képtelen az aktuális frissitését letölteni /lefuttatom, probálja telepiteni de a verziószám marad,és ujra kéri a frissitést/"óhajtja letölteni"?
nagyon flusztrál :((

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#63502) quailstorm válasza nicu71 (#63501) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Weboldalról letöltött 3.3.15-nél nincs ilyen hibám. Gondolom neked 3.3.14 van.

[ Szerkesztve ]

(#63503) sszemtelen


sszemtelen
őstag

Sziasztok!
Van egy Microsoft Desktop 900-as pakkom, viszont az egérre néha, sajnos most egyre gyakrabban rájön az akadozhatnék.. Vadi új elemek, tiszta felület. Néha elvan percekig, néha tíz másodpercenként megakad 1-2 secre.
Driverek/MS Keyboard and Mouse progi törölve, újratelepítve, de még mindig csinálja.. valakinek valami tipp? :/

Köszi!

(#63504) csixy válasza sszemtelen (#63503) üzenetére


csixy
addikt

Ha rádiós az egér, akkor válts csatornát a Wifin.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#63505) nicu71 válasza quailstorm (#63502) üzenetére


nicu71
addikt

igen ,és nem tud frissülni,ezt megelőzően a 3.3.14 is csak ugy ment fel hogy teljes törlés, fel uj verzió.Nem tudja felülirni a C mappában levő meglevő változatot.
De most minden uj verziónál ezt játsszam el :(
komolyan visszaváltok a utorrentre

[ Szerkesztve ]

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#63506) quailstorm válasza nicu71 (#63505) üzenetére


quailstorm
nagyúr

De nagy problémáid vannak...
uTorrent az vagy ősrégi vagy vírusos, egyik se jó...

(#63507) sszemtelen válasza csixy (#63504) üzenetére


sszemtelen
őstag

Egy éve ment hiba nélkül, senki nem nyúlt azóta sem hozzá a WiFi csatornákhoz.. :/

(#63508) nicu71 válasza quailstorm (#63506) üzenetére


nicu71
addikt

jol van ráhagyom..augy furcsa mert az alkalmazás névjegye 3.3.13at mutat/és minden egyes induláskor követeli hogy frissitsem, a windows alkalmazáskezelője pedig 3.3.15 -öt.Normális?

természetesen nem fogom visszatenni az Utorrentet ,csak idegesit ez a szitu ,na.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#63509) quailstorm válasza nicu71 (#63508) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ott valami nagyon nincs rendben akkor.
Teljes uninstall és reinstall, aztán elvileg menni fog, mert a .15 a bugfix.

Esetleg nem keverted össze a 32-bit 64-bitet, vagy maga az app? Nekem a 32-es van fenn még mindig.

[ Szerkesztve ]

(#63510) janeszgol


janeszgol
félisten

Hali.

Szeretném, ha valaki segítene. Lefrissítettem a nővérem gépét (csak egy Windows account volt, az övé, viszont a posta appban benne volt az én windows accom is) és frissítés után az ő fiókja totál eltűnt, az enyémé meg megjelent. Mentés pont nincs, windows old mappa üres. Új accountot meg nem tudok hozzáadni, csak a család és egyebekben. Ha ott hoznám létre (meglévő email címére, ami volt), az megoldaná a problémát?
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#63511) janeszgol válasza janeszgol (#63510) üzenetére


janeszgol
félisten

Még annyit, hogy a command promptba beírva a net usert, csak a nővérem fiókja látható. Viszont a windows bejelentkező az enyémét adja be csak.

(#63512) janeszgol válasza janeszgol (#63511) üzenetére


janeszgol
félisten

Megoldódott. A nővérem accountja helyi volt. Frissítés után pedig behúzta az én online accountomat (hotmailes reg). Visszaváltva helyi accra, kiválasztva a nővéremét most minden jó, egyeül a háttérkép maradt az enyéméből.

Törölhető mindhárom hozzászólás.

(#63513) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Azt hol tudom beállítani, hogy a start menüben ne legyenek ABC szerint csoportokban a programok?

Előre is köszönöm a segítséget :R

(#63514) sszemtelen válasza csixy (#63504) üzenetére


sszemtelen
őstag

Most volt lehetőségem váltani. Ugyan olyan..:/

(#63515) TRob1 válasza Jim74 (#63513) üzenetére


TRob1
veterán

Úgy tudom ezt nem lehet változtatni. Kb annyit tudsz állítani Startban hogy a lista fölött lásd (vagy ne) az utoljára telepített és a leggyakrabban használt appok listáját. Meg egyáltalán ne lásd a listát. :)

Amúgy azért van, ha rákattintasz egy betűre, gyorsabban eléred egy adott betűvel kezdődő appok listáját - főleg ha jó sok minden van telepítve.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#63516) Jim74 válasza TRob1 (#63515) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nem az ABC sorrenddel van bajom, hanem hogy csoportosítja őket. Újrahúztam a rendszert, és úgy emlékeztem, hogy korábban nem volt csoportosítva. Mindegy, majd megszokom :DDD

(#63517) TRob1 válasza Jim74 (#63516) üzenetére


TRob1
veterán

Jaja, közben módosítottam is. :D

Szerintem nem rossz megoldás ha úgy van az ember mint itt is néhányan. Pl. 200+ játék, és ha nem a keresővel keresed, egyszerűbb megtalálni a betűt kiválasztva mint görgetni.

Nem emlékszem hogy régebbi verzáknál volt-e e nélkül a Start, de ha igen, akkor valszeg eddig valami régebbi build-et használtál.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#63518) netpeti98 válasza Jim74 (#63516) üzenetére


netpeti98
addikt

Régebben is csoportosítva volt ABC szerint az All Apps nézet.
Lehet az előző telepítésnél még a 1607 előtti Windows 10 volt fenn nálad, ahol az All Apps gombra kattintva jött fel az összes app ABC szerint csoportosítva, alapból csak a leggyakrabban használtakat mutatta. A 1607-es verzióban összevonták a kettőt.
Régi
Új

[ Szerkesztve ]

(#63519) Jim74 válasza netpeti98 (#63518) üzenetére


Jim74
nagyúr

Bakker, tényleg :Y
Nem tudtam, hogy mi az eltérés, de valóban mintha lett volna egy "Minden Program" gomb a Start Menüben.

Köszönöm :R Akkor megnyugodtam, hogy nem én bolondultam meg a kánikulában :DDD

40 felett már nehezen "szokok át" :DDD

[ Szerkesztve ]

(#63520) TRob1 válasza netpeti98 (#63518) üzenetére


TRob1
veterán

Bazz, már nem is emlékeztem hogy ilyen is volt valamikor. :B

(#63519) Jim74:
Én meg pont hogy könnyen átszokom, ellenben nehezen emlékszem vissza az előzőre ha megszoktam az újabbat. :DD

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#63521) betegphiu


betegphiu
senior tag

Hali.
16257-es w10 okozhat vga hibát ?
Sokszor úgy indul a rendszer,hogy vagy kiírja,hogy a "vga illesztőprogramot nem sikerült betölteni"
Vagy a képernyő 1-1 másodpercre elfeketedik-villódzik,míg nem nyomok gép rr-t.
Vagy a vga haldoklik..
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#63522) Jim74 válasza betegphiu (#63521) üzenetére


Jim74
nagyúr

Vagy melege van a VGA-nak ebben az időben.

Ha van másik VGA-d, vagy CPU-ba integrált, akkor próbáld meg azzal használni egy darabig a gépet, hogy kiderüljön, hogy a VGA-e a ludas.

[ Szerkesztve ]

(#63523) TRob1 válasza betegphiu (#63521) üzenetére


TRob1
veterán

Egy Insider verzió bármilyen hibát okozhat (igaz, sokszor a "neminsider" is :D )

Ettől függetlenül kipróbálhatsz egy uninstall/reinstall-t a vga driverre.

Vagy alábbi hsz...

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#63524) tordaitibi válasza betegphiu (#63521) üzenetére


tordaitibi
veterán

Csak azt tudom tanácsolni ilyen tipikus driver újratöltési hibánál mint már többször,
nézd meg ha nem leállítás-indítás, hanem ÚJRAINDÍTÁST nyomsz.
Ha így jó, tiltsd le a fasbootot, Gyors rendszerindítás.
Magyarázata itt a topicban is többször.

(#63525) betegphiu válasza tordaitibi (#63524) üzenetére


betegphiu
senior tag

köszönöm,rr után tökéletes és a fastboot be van kapcsolva. :R
megpróbálom fast nélkül.
mindenkinek köszi. (vga hőfok 50 körül - amd 7870)

(#63526) nicu71 válasza quailstorm (#63509) üzenetére


nicu71
addikt

64 bites oprendszerhez a 64 bites verziót használtam eddig is ,hmm lehet hogy jobb lenne a 32-es ? mindenesetre most legyalultam ,meg kitakaritottam a nyomait is.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#63527) quailstorm válasza nicu71 (#63526) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nagyon rövid ideje van 64-bites verzió, és jobbára annyit tud csak pluszban, hogy van.
Én arra gondoltam, hogy a frissítő esetleg másik verziót akar felrakni.

(#63528) #86564352


#86564352
törölt tag

Olvastam egy jó tippet, akit zavar a lock screen-nél először nyomni kell valamit, hogy felugorjon a jelszómező.

Registry-ben

Computer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows

útvonalon hozzunk létre egy új kulcsot, legyen a neve Personalization

ebben pedig hozzunk létre egy új DWORD értéket, legyen a neve NoLockScreen és értéke 1

És kész! Innentől rögtön lehet gépelni a jelszót.

(jelszó, zárolási képernyő, lock screen)

(#63529) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Lehet, hogy nem a megfelelő helyen teszem fel a kérdést, de hátha tudtok segíteni.

Samsung SSD-re van telepítve a rendszer, meg jó pár program, játék.

Ha Windows intézőben nézem az SSD tulajdonságokat, akkor 336 GB szabad területet ír. Ha a Samsung Magician software-rel, akkor 417 GB a szabad terület. Ez hogyan lehetséges? Melyik a valódi érték, és miért van eltérés?

Előre is köszönöm segítséget :R

(#63530) #86564352 válasza Jim74 (#63529) üzenetére


#86564352
törölt tag

Tippre az lehet az SSD megfelelő működéséhez szükséges 5-10% szabad helyet gyárilag elkülönítik és ezt a Windows nem is látja. Nekem a 3 éves 840 EVO dobozán 120 GB szerepel és 111 GB-t lát a Windows. Lehet a Samsung programja mutatja a teljeset? Nem tudom, nekem nincs fent az a program. Nálad azért nem kicsi a különbség, talán az SSD topikban jobban tudják kérdezd ott.

[ Szerkesztve ]

(#63531) King Unique válasza #86564352 (#63530) üzenetére


King Unique
titán

A 120 GB csak amolyan bruttó érték, de az a bináris prefixumok miatt soha nem lesz nettóban annyi, mivel lesz némi veszteség. Tehát ebből adódóan a ~ 111 GB teljesen normális érték.

(#63529) Jim74:
Ehhez azért nem ártana több infó, screenshotok stb. Mint ahogyan a téma topikjában tették mások is (példa).

[ Szerkesztve ]

(#63532) kovacss72 válasza Jim74 (#63529) üzenetére


kovacss72
aktív tag

Nekem a fájlkezelő 88,7 GB szabad helyet mutat a 230 -ból, a Samsung Magician 93 -at a 231 -ből.

(#63533) Jim74


Jim74
nagyúr

Köszönöm a válaszokat :R
Valószínűleg a Samsung programja ír hülyeséget, mert CrystalDiskMark is annyi foglaltságot ír, mint a Win10.
Egyébként a Win10-en kívül még Office van feltelepítve, meg két játék. Batman Arkham Knight és az Assassins Creed Syndicate. Maga a két játék kb. 80 GB, úgyhogy a Samsung programja ír szerintem fals adatot.
Jut eszembe, HDSentinel is kb. 130 GB foglaltságot ír, ami szintén a Win10 adataival egyező és reálisnak tűnik.

(#63534) Doky586 válasza #86564352 (#63530) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

120 / 1.024^3 = 111. . . ha értesz a matematikához érted mit írtam

(#63535) EQMontoya


EQMontoya
veterán

A hangerő problémára lett már megoldás?
A csúszka ugyanott marad, de a hangerő néha felszáll az égbe.
Hála az égnek külső hangkártyáknál nem jelentkezik, de így is elég idegesítő.

Same rules apply!

(#63536) #86564352 válasza King Unique (#63531) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ezt vágom, csak elfelejtem szerencsére manapság nem kell lesni annyira a szabad helyet. Azt olvastam gyárilag elkülönítenek helyet és lehet a saját programjuk azt is mutatja amit a Windows nem lát és MiB helyett MB alapon számolja, van még pluszban overprovisioning? Ez így három dolog együtt lehet kiadja az okot, az is lehet egyszerűen buta a Magician. Nem tudom hogyan számol, milyen mostani verziókban. Három éve egyszer volt az csak fent nekem amikor újdonság volt az SSD és kíváncsi voltam, kiderült RAPID mód és egyebek tök feleslegesek későbbi Win telepítés után már fel se raktam. Egyszerűbb a kérdezőnek 340 giga filmet letölteni :D és akkor látni fogja Win szerinti szabad hely teljesen elfogy, vagy a Magician szerint ráfér.

(#63537) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Home 64bites, 1703-as verzióban hogyan tudom eltüntetni a "Tetszik a látvány" kezdőképernyőt? Van erre valami egyszerű, kipróbált megoldás?

Előre is köszönöm a segítséget :R

(#63538) pusihusi válasza King Unique (#63495) üzenetére


pusihusi
addikt

Szia mivel lehet átkonvertálni, mert ez nem tudja[link] :N :(

Üdv. Feri!!

(#63539) GEPESZ66 válasza Jim74 (#63537) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Fix háttérképet kell beállítani.

(#63540) Jim74 válasza GEPESZ66 (#63539) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R, de igazából a zárolási és bejelentkezési képernyőt is el szeretném tüntetni. Nincs lejelszavazva a gépem és amikor alvó állapotból felébresztem szeretném, ha rögtön az asztal jelenne meg.

(#63541) snecy20


snecy20
veterán

Sziasztok,

Windows 10 Enterprise 1703 lefrissítésével kapcsolatban akadt probléma, állandóan ebbe ütközök, sorozatban negyedszerre:

Milyen más úton-módon tudnám ezt letölteni, telepíteni?

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#63542) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenki!

Jött hozzám egy céges asztali gép, amin jelenleg csak valami HP-s okosság meg a FreeDOS fut, erre kellene telepítenem egy Win10-et. Fontos a legalitás természetesen! Lemezt nem adtak hozzá, van viszont egy CHS matricám, most kapartam le róla a takaróréteget. Igazából fogalmam sincs, honnan lehetne beszerezni a telepítő médiát, szóval beírtam a Google-ba, hogy "windows 10 pro chs", és az első linken kiadta ezt. Innen letölthető az ISO fájl, a kérdésem az lenne, hogy ezzel telepíthetem-e, és hogy legálisan fog-e minden történni? Így ránézésre minden stimmel a matricán látottal, de még nem csináltam ilyet, MS ügyfélszolgálat pedig nem elérhető hétvégén.

Egyáltalán, azt se tiszta, hogy ezt a licenszt már eleve az adott konfigra regisztrálták be, vagy az első aktiválás alkalmával tapad hozzá a konfighoz?

A másik kérdés, hogy a gépen található FreeDOS meg a HP-s rendszert hagyjam rajta, vagy gyaluljam le?

###

Korábban is telepítettem már matrica alapján, de ott a Win7 esetében annyi volt csak a kikötés, hogy ha mondjuk WIn7 x64 Home matrica volt a gépen, akkor azt kellett leszedni (akár torrentről is), aztán ha sikerült beaktiválni, akkor legális volt, és kész.

Köszi a segítséget előre is!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#63543) TRob1 válasza Jim74 (#63540) üzenetére


TRob1
veterán

Gépház/Fiókok/Bejelentkezési lehetőségek-nél Ha nincs a gépnél... Soha-ra.

Futtatásba netplwiz, és ott vedd ki a pipát.

Aztán majd kiderül hogy ezek után is lesz-e bejelentkezési képernyőd meg jelszó. :)

¤ R'n'R ¤

(#63544) gduck válasza csabyka666 (#63542) üzenetére


gduck
addikt

Én a FreeDOS-t le szoktam róla szedni.

A telepítőt bárhonnan, akár az MS-től is letöltheted KATT IDE!, a kulcs lesz a lényeg amivel aktiválod ;)

(#63545) Jim74 válasza TRob1 (#63543) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R

Nincs jelszó beállítva jelenleg, és gondolom ezért a "Gépház/Fiókok/Bejelentkezési lehetőségek-nél Ha nincs a gépnél... Soha-ra." részt nem nagyon találom.

A "netplwiz" parancsot futtattam, kivettem a pipát. Ezután újraindítottam a gépet. Viszont alvó állapotból való visszatéréskor továbbra is zárképrenyő van, majd azt le-ENTER-ezve megjelenik a fióknév, ami szintén le-ENTER-ezve megjelenik az asztal.

Sajnos nem sikerült elérni, hogy rögtön az asztal jelenjen meg :(

(#63546) csabyka666 válasza gduck (#63544) üzenetére


csabyka666
addikt

Köszi a választ! Jelenleg arra jutottam, hogy holnapig várok vele, aztán felhívom a boltot, ahol vették ezt a licenszt, mert nem az a gond, hogy nem tudom feltelepíteni, de bizonytalanra nem akarok adni. :(

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#63547) TRob1 válasza Jim74 (#63545) üzenetére


TRob1
veterán

Még próbáld ki mellé amit nemrég twofatcat írt, hátha.

¤ R'n'R ¤

(#63548) Jim74 válasza TRob1 (#63547) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm szépen!!!!! :R Ez működik :C

Már csak annyit kellene elérnem, hogy bejelentkező képernyő se legyen, mert teljesen felesleges, mivel nincs jelszavazva a gépem és csak egy fiók van rajta.

(#63549) Jim74 válasza TRob1 (#63547) üzenetére


Jim74
nagyúr

A login képernyőt is sikerült eltüntetni az alábbi linken lévő 5-ös lehetőségben alatti leírás alapján (reg file-ok letöltése, hozzáadása a regisztrációs adatbázishoz)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#63550) King Unique válasza pusihusi (#63538) üzenetére


King Unique
titán

Egy korábbi hozzászólásban volt szó az átkonvertálásról. A linkelt tool működését a negyedik leírás szemlélteti. A korábban említett W10 ESD fájlnál (sima, nem az S) nálam simán működött ez az egykattintásos módszer. Igaz, néhány percig elvacakolt vele, de zökkenőmentesen létrehozta az ISO-t. Ha nálad valamiért nem működik, akkor próbáld másik módszerrel, másik programmal!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.