Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65851) King Unique válasza worxland (#65850) üzenetére


King Unique
titán

Én emiatt váltottam O365-re....

(#65852) Gergosz2 válasza Syl (#65848) üzenetére


Gergosz2
veterán

+1

Eddig egyszer sikerült W7 és W8 között megosztanom valamit. Azóta semmit. Hiába csináltam otthoni csoportot és állítottam be mindent de semmi. Inkább fogom és ha másolni kell akkor megy pendrivera vagy külső HDD-re.

Azért jó látni, hogy nem csak én érzem tragikusnak ezt az egészet. Kb úgy kéne mennie az egésznek mint google drive-on egy fájl vagy egy mappa megosztásnak.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#65853) tomp válasza King Unique (#65851) üzenetére


tomp
félisten

Én is. Elsápadtam amikor megláttam, hogy 11GB-ot foglalt az Office 2013 csak a "Fontos" frissítésekkel együtt... O365 1,8GB mindennel együtt.

(#65854) jr1994


jr1994
addikt

Sziasztok! Elolvastam az összefoglalót és az utolsó kb 800 hozzászólást és a fele kínai volt :D
Mind hardveres, mind szoftveres téren kezdő vagyok, szóval bocsi a sok hülye kérdésekért :B

Rendeltem a régi haldokló winchester helyére 1TB-osat (WD Blue), ma érkezett meg. A régit nem nagyon használnám mert már eléggé tönkrement meg amúgy is csak 250 gigás. A beszerelést valahogy megoldom, más nem a szomszéd elvileg jobban ért hozzá, ő talán tud segíteni. Megkerestem a Windows telepítő DVD-t. Az a kérdésem elsősorban, hogy ha a gépről letörlöm, majd kicserélem a régi vinyót az újra, utána simán újra tudom rá telepíteni a Win-t? Illetve olvastam hogy lehetséges biztonsági mentést készíteni és azt visszarakni a merevlemez csere után. Így újrahúzva a rendszert, okozhat gondot valami program vagy menni fog úgy is? Én lehet most a tiszta telepítést választom.

Ami még felmerült bennem, bár nem ehhez a témához kapcsolódik: a gép rég volt takarítva, meg úgy egyáltalán szétszerelve, mi az amit házilag könnyen meg lehet csinálni? Ha van hozzá leírás, egy linket örömmel fogadok :)

[ Szerkesztve ]

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#65855) szabonagyur válasza Kephamos (#65818) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

A gond a "dirtywindows" mivel azok ahogy nezem 4Gb felettiek ami Fat-ra nem fog ramenni, ezert is nem tudos azt kivalasztani UEFI telepiteshez...

Ne ilyen buheralt vackot hasznalj...

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#65856) mttssz válasza szabonagyur (#65855) üzenetére


mttssz
senior tag

Rufus tud NTFS fájlrendszer mellett UEFI bootot csinálni.

(#65857) flexes922


flexes922
csendes tag

Sziasztok!
Kis segítséget szeretnék kérni. Azt szeretném elérni, hogy általános felhasználó tudjon programot telepíteni, és ne kérjen rendszergazdai jelszót. Nem akarom rendszergazdává tenni.
Ha ezt nem lehet akkor úgy is jó ha kér jelszót, mert akkor csinálnék egy rendszergazdai felhasználót. Azt vhogy el lehetne rejteni bejelentkezéskor? Lehet ez a megoldás baromság. :)
Köszi előre! :)

(#65858) Syl válasza Gergosz2 (#65852) üzenetére


Syl
nagyúr

Nekem van itthon egy NAS-om is, így nem kell pendrájvoznom, de akkor is :(((
A tisztesség kedvéért meg kell említenem, hogy az OSX is tele van ilyen f***ságokkal. Például ha olyan kedve van csak reboot után hajlandó elérni a NAS samba megosztását :(((

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#65859) t72killer válasza worxland (#65850) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, a csiganetemen azokat nem is húztam le, inkább a cégtől hazaviszek egy friss telepítőt. Az o2013 nevetséges tárhelykezelési szempontból....

#65856: ezt elég meredek trükközéssel csinálja (külön partíciót tesz a pendrivera ntfs driverekkel), én ha nem végképp muszáj, nem forszíroznám az ntfs-t. Ha túl nagyra sikeredett az install.wim, lehet esd-vé tömöríteni. Csak akkor kell ntfs ha vmi nagyon spéci mega-image-et akarsz feltenni.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#65860) Piziii


Piziii
tag

Segítsetek légyszíves mert még nem volt dolgom win 8/8.1-el és nem tudom hol kell az alap felhasználót lecserélni... :/ egy nem microsoft fiók lett megadva és nem tudok belőle azt csinálni...

[ Szerkesztve ]

(#65861) mttssz válasza Piziii (#65860) üzenetére


mttssz
senior tag

Gépházban tudod lecserélni, azt hiszem van egy fiókok lehetőség oldalt, ott tudod rákötni.

(#65862) premete válasza t72killer (#65859) üzenetére


premete
veterán

Ebből a szempontból jobb a windows 10, az semmilyen frissítést sem tud leszedni nálam. :)
Azért elgondolkodtató, hogy a 12 GB mobilnet előfizetésemből kb. 8 GB-ot a windows és office frissítések tesznek ki, azt hiszem, utolsó eset volt, hogy az office 2013-at feltettem, lesz inkább openoffice.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#65863) t72killer válasza premete (#65862) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azért a havi 8GB még úgy is meredek, hogyha egymás mellett vannak 64 és 32 bites gépeid:Y. Amikor GB-limitem volt, akkor a melóhelyen frissítőcsomagokat töltöttem le pl innen és minden gépre rátettem.

Az office macerásabb, mert egyrészt nincs hozzá ilyen összeszedett csomag, másrészt amit letölt magának, azzal teletömi a windows/installer mappát - kb egyetlen tiszta megoldás van, frissített M$-telepítővel havonta újrahúzni (otthon integrált nem jó). Na ehhez még nekem sincs türelmem, pedig sokat vacakolok a géppel:U. Az Openoffice-al még nem sikerült megbarátkozni, sajna nem minden office bővítményt tud kezelni, ami előfordul a családban.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#65864) Gergosz2 válasza premete (#65862) üzenetére


Gergosz2
veterán

én ezért maradtam Office 2007-nél. Telepítés után leszedi a maga 700-800 megás frissítését és csókolom.

Bár azt is hozzá teszem, hogy baromi keveset használom LaTeX mellett. Kb csak azért van fent mert anno megvettem és ha már megvan...

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#65865) Piziii válasza mttssz (#65861) üzenetére


Piziii
tag

Igen azt megtaláltam és a microsoftos fiókomat hozzá is adtam illetve rendszergazdai engedélyt kapott de amiket még előzőleg a gépre raktam filmek, képek stb-t nem látom az új fiókkal...

(#65866) zolee0307 válasza #41133696 (#65846) üzenetére


zolee0307
őstag

Köszi! :R

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#65867) mttssz válasza Piziii (#65865) üzenetére


mttssz
senior tag

Hol nem látod ezeket? Nincsenek meg fizikailag vagy nincs jogosultságod? Hova tetted őket?

(#65868) Piziii válasza mttssz (#65867) üzenetére


Piziii
tag

Az alap felhasználón raktam fel a fájlokat és az új microsoftos felhasználóval ha bejelentkezek akkor azt írja hogy üres a képek mappa pl

(#65869) mttssz válasza Piziii (#65868) üzenetére


mttssz
senior tag

Nem hoztál létre egy új felhasználót? Mert akkor új mappákat is hoz létre. Azon a felhasználón kell csatolni a Microsoft-fiókod amin a képek is vannak.

(#65870) premete válasza Gergosz2 (#65864) üzenetére


premete
veterán

Nekem is csak azért van fenn az office 2013, de többet nem teszem fel. :)
Egyébként ahogy az office 2013 sp1-et feltettem, rögtön 2040 MB-ot szedett le, majd 1100 MB-ot és most 940 MB-ot; ez azért durva.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#65871) Piziii válasza mttssz (#65869) üzenetére


Piziii
tag

Nah sikerült megoldanom a problémát, de most egy másikba futottam mégpedig hogy az alkalmazások letöltésnél csak várakoznak

(#65872) t72killer válasza premete (#65870) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Adatforgalom szempontjából sokkal gadaságosabb, ha innen szedsz le egy friss telepítőt, minden hónapban adnak ki új verziót.

Sajnos ehhez van licenszem (kaptam egy cégeset otthonra), a 365-ért meg plusz perkálni kéne folyamatosan. Amúgy megvan az összeesküvés-elméletem, hogy ezekkel a mammut frissítésekkel a 365 - és egyúttal a kassza irányába akarja terelni a népet a M$.

Szerencsére az OS még nem ment el ilyen irányba, kb Vista óta 10GB körül foglal egy csupasz rendszer és ritka a havi 300MB-nál nehezebb frissítőcsomag.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#65873) premete válasza t72killer (#65872) üzenetére


premete
veterán

Nekem is csak a céges exchange szerver miatt volt fenn, hogy saját gépről is megnézzem az emaileket, de megoldom másképp, nem kell ms office. :)
Persze minden frissítést mobilneten akar leszedni, amikor otthon vagyok a 100 mbites neten (nyáron ez mondjuk ritka), akkor semmit sem talál.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#65874) jr1994 válasza jr1994 (#65854) üzenetére


jr1994
addikt

Valaki? Megpróbálom egyszerűsíteni a kérdést.

Nem kell valahogy leszedni a régi merevlemezről a windowst hogy engedje telepíteni az újra? Illetve a telepítéshez csak berakom a DVD-t és követem az utasításokat?

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#65875) half333


half333
őstag

Üdv! tudom h nem de tartozik,de nem találtam ilyen fórumot. A microsoft accounttal lenne a gondom,mert hiába regisztrálok,nem enged be. a végén kiírja hogy kés,meg minden,elküld az e-malt,elküldöm,de nem tudok bejelentkezni!!

Most meg bent van,de ez az üzenet után rákattintok az e-mail küldésére,majd klép,és nem lehet visszalépni,mért?
Az e-mail cím használatba vételéhez igazolnia kell, hogy a cím a sajátja.
A rendszer elküldte a visszaigazolási útmutatást a(z) XY@example.com címre. A visszaigazoláshoz kövesse a levélben található útmutatást.

[ Szerkesztve ]

(#65876) Buster17


Buster17
addikt

Hali!

Win8hoz muszáj accountot létrehozni? Van nekem nem az a lányeg hanem nekem nem kell semmi, ha bekapcsolom a gépet akkor már az asztalon találjam magam nem akarok a jelszóval is bajlódni ami persze bonyolul meg hosszú is ami az accounthoz tartozik.

Tudom lehet PIN-t is beírni de nekem nem kell semmi se jelszó se account. Valami ötlet nincsen erre?

(#65877) cattus válasza Buster17 (#65876) üzenetére


cattus
őstag

Ki lehet kapcsolni a bekapcsoláskor történő jelszókérést (Futtatás --> netplwiz), de lehet használni MS fiók nélkül is ún. helyi fiókkal.

Do the thing!

(#65878) Buster17 válasza cattus (#65877) üzenetére


Buster17
addikt

Amikor feltelepült a rendszer és ezeket kellet beállítani, sehogyse tudtam átugrani a bejelentkezést vagy a regisztrálást. Akkor hogy?

(#65879) hati válasza Buster17 (#65876) üzenetére


hati
addikt

Muszáj account, de a jelszavadat el tudod menteni, azaz nem kell jelszót begépelned. control userpasswords2

(#65880) nagyfejü válasza MasterMark (#65849) üzenetére


nagyfejü
őstag

nem. a másik oldalon a mediaplayer menüjéből nyitnám meg. De inkább visszatettem a win7 et , ezzel tökéletesen működik.

(#65881) MasterMark válasza Buster17 (#65878) üzenetére


MasterMark
titán

Csak nem találtad. Ott van legalul, hogy Helyi fiók. (Vagy simán kihúzod a netet addig, amíg felrakod.)

És ott csak egy Felhasználónevet írsz be, és ennyi.

Switch Tax

(#65882) depe95


depe95
tag

Sziasztok, lenne egy kis problémám.
Gondoltam újra telepítem a windowst, de akadt egy kis gond.
Azt írja, hogy "A windows nem telepíthető erre a lemezre. A kijelölt lemez GPT particionálási stílus szerinti.". A gond, az hogy töröltem a windows partícióját, gondolván ha újat hozok létre, akkor jó lesz, de nem sikerül új partíciót létrehozni.
Jelenleg van 100 gb szabad terület és egy 831gb-os partíció, amin a cuccaim vannak, de azt nem szeretném törölni.
USB-ről próbálom telepíteni a windowst.
Mit tudok ilyen esetben csinálni?

Előre is köszönöm a segítséget.

(#65883) sz.j


sz.j
nagyúr

Srácok, egy kis infóra lenne szükségem.

Ha meg fog jelenni a win 10, akkor a mostani wint hogy lehet arra frissíteni, Áruházból letöltve vagy WU-n keresztül?

(Azért kérdezem mindezt, mert sajnos az Áruházból semmit nem tudok letölteni ... :W
Azt írja ki, hogy "Nem sikerült lebonyolítani a vásárlást. Hibakód: 0xd0000063.")

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#65884) t72killer válasza depe95 (#65882) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A GPT az egész winyóra vonatkozik, nem csak partícióra. Tehát a váltáshoz az egész winyót mbr-re kéne konvertálni - ez lehetséges, de én nem próbálkoznék vele.

Inkább csinálnék egy GPT/UEFI telepítőt - nagyon egyszerű, fat32-re formázott pendrivera simán rámásolod a telepítő tartalmát, vagy RUFUS-sal csinálod.

BIOS-ban is lehet, hogy turkálni kell, de elvileg rá fog jönni, hogy ez egy GPT/UEFI telepítő.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#65885) Воланд válasza sz.j (#65883) üzenetére


Воланд
titán

wu-n keresztul.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#65886) sz.j válasza Воланд (#65885) üzenetére


sz.j
nagyúr

Akkor "megnyugodtam" ...
Köszi az infót.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#65887) mttssz válasza depe95 (#65882) üzenetére


mttssz
senior tag

Csináld újra a telepítő médiát rufusban, uefi beállítások mellett.

(#65888) Syz


Syz
senior tag

Hali!Vásárolt már valaki kulcsot a G2A nevű oldalról?Megbízhatóak ezek a digitálisan letöltött cd kulcsok?

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#65889) Воланд válasza Syz (#65888) üzenetére


Воланд
titán

nem megbizhatoak.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#65890) depe95 válasza t72killer (#65884) üzenetére


depe95
tag

Ezt adja ki telepítés után újraindításkor:

Kábel nem mozdulhatott el, hiszen a telepítés se menne már akkor.
Ha ezen túllép akkor sokáig gondolkozik, bejön hogy válasszam ki a windows 8.1 köteget, majd utána leáll hibaüzenettel, hogy telepítés közben hiba volt, OK nyomására újraindul....

Mit tudok ilyenkor csinálni?

(#65891) Syz válasza Воланд (#65889) üzenetére


Syz
senior tag

Mi a legolcsóbb módja a legális Win 8.1 beszerzésnek?

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#65892) Bogyó bá' válasza Syz (#65891) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Beiratkozni egy felsőoktatási intézménybe? :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#65893) szabonagyur válasza Syz (#65891) üzenetére


szabonagyur
félisten

Megveszed egy boltban.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#65894) t72killer válasza depe95 (#65890) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szerzel egy másik winyót. Ill ha van egy egészséges gép a közelben - átszereled a winyót és megnézed. Valszleg annak lesz baja...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#65895) 3shae


3shae
aktív tag

Sziasztok,

win 8-ról szeretnék .1-re frissíteni,de nem tudok mert egy csomó frissítést le kellene ölteni. Ez ok, mert türelmem van, de azt írja hogy frissítőt is frissíteni kell. mondom hurrá.. Ez viszont lefagy a túróba,és itt szívok vele. :O

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#65896) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Media Creation Tool miért nem érhető el? Jön a Win10 és ezzel le van zárva?

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#65897) t72killer válasza 3shae (#65895) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sztem rakd újra egy rendes 8.1-es iso-val az egészet azt csókolom.

#65896: váádebéna, pont most javasoltam a kollégának. Feltöltöttem a media creation tool-t, bár nem garancia, hogy szedni is fogja, amit kell neki.:U Lehet a legcélravezetőbb egy Update 3-as iso letöltése akárhonnan (lehet torrent is) - csak a hash-ét ellenőrízni kell.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#65898) szabonagyur válasza t72killer (#65897) üzenetére


szabonagyur
félisten

Még ha fent is lenne U3-as... nem nagyon van.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#65899) t72killer válasza szabonagyur (#65898) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Íme egy forrás.

Gondolom ez érdekli a kollégát:

en_windows_8.1_with_update_x64_dvd_6051480.iso

SHA1: A8B5DF0B0816280AE18017BC4B119C77B6C6EB79

Hogy miért szakad le a billentyűzetük a M$-nál, hogy nem képesek havonta kiadni egy ilyen integrált iso-t a szélesebb publikumnak :F

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#65900) 3shae válasza t72killer (#65897) üzenetére


3shae
aktív tag

Köszi, a create media gombra kattintva 404-es hibát nyom.

Közben lefutott a frissítések keresése 164 frissítés, amiből 0 KB letöltve 0% telepítve. 20perce megy. futkos a zöld csík.

Azt meg tudjátok mondani,hogy melyik mappába tölti a frissítéseket? Nem kevés, ha jól emlékszem 1.3 gigabyte..

[ Szerkesztve ]

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.