Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65501) kispx válasza Syl (#65500) üzenetére


kispx
addikt

Az mplayer volt magyar fejlesztés.

(#65502) MasterMark válasza #20749568 (#65497) üzenetére


MasterMark
titán

Röviden azért rossz, mert nem jó.

MPC-HC.

Switch Tax

(#65503) ZGO


ZGO
tag

Sziasztok!

A következő médialejátszással kapcsolatos kérdésem lenne:

Adott egy HDD amin filmeket tárolok, ez egy ASUS wi-fi routerre van csatlakoztatva, hogy a hálózaton mindenki elérhesse a tartalmát, akár tv-ről is a szomszéd szobából.

Azt hol lehet beállítani, hogy a megnézendő filmet ne másolja át először a pc-re, hanem streamelje?
Mert egyedül a beépített windows médialejátszója streameli. Az összes többi lejátszó pl "VLC" is először lemásolja magának és csak utána indítja el. Ez egy 15Gb-os terjedelmű anyagnál elég hosszadalmas is tud lenni.

Vagy ez egyes médialejátszók tulajdonsága csak mint pl "win media player"?

A Wi-fi routeren be van kapcsolva a DLNA funkció is.
Lehet hogy valami elkerüli a figyelmem, és nem veszem észre a hibát?

Üdv!

(#65504) whYz


whYz
addikt

Sziasztok

Tudom, hogy nem ez a legmegfelelobb topic a kerdesemre, de nem talaltam jobb aktiv topicot.

Szoval ezt a tutorialt probalom megcsinalni, viszont elakadok a 6. pontnal: adjam hozza a DOMAIN\ServerAdmin$ felhasznalot.

Mivel magyar a win ezert nincs ilyen.

Mi lenne a magyar megfeleloje? Probaltam a rendszergazdat de azzal se mukodott a konfiguralas. :(

(#65505) Borisz76 válasza ZGO (#65503) üzenetére


Borisz76
veterán

Milyen nas-t vegyek.

Idézet a Téma összefoglalóból :

Minimalista megoldás - routerre kötött HDD
Ha nagyon sajnáljuk a pénzt dedikált NAS-ra, akkor megoldás lehet, hogy a routerünk látja el a hálózati adattár funkciókat. Ehhez egy olyan routerre van szükség, amihez USB-s HDD csatlakoztatható - a router gyári firmware-e általában a filemegosztás funkciót, valamint a médiaszervert rendelkezésünkre is bocsátja (utóbbit jellemzően csapnivaló színvonalon). Ha valamivel több / jobb / stabilabb funkcióra van szükségünk, akkor megoldást jelenthet valamilyen egyedi router firmware használata (OpenWRT, DD-WRT), de egy ilyen átalakításnak inkább csak némi szakértelem birtokában fogjunk neki.
A router hálózati kiszolgálóként való használatának a legnagyobb korlátja, hogy az eszköz amúgy sem túl acélos CPU-ját terheli tovább. Egy átlagos routertől maximum 10MB/sec írási / olvasás sebességre számíthatunk, de ha az USB-s HDD NTFS filerendszert tartalmaz, akkor inkább 3-5MB/sec lesz a jellemző. Kisebb file-ok (pl. office dokumentumok) megosztására és nem túlzottan nagyméretű filmek streamelésére megfelelhet - más célra nem igazán ajánlott.
Érdemes megjegyezni, hogy léteznek erősebb hardverrel szerelt routerek is (pl. Asus AC-56U), ahol a másolási sebesség lényegesen magasabb (akár 30MB/sec), de ezek a készülékek már korántsem olcsók.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#65506) Syl válasza kispx (#65501) üzenetére


Syl
nagyúr

Tudtommal az eredeti Media Player Classic egy Gabest nevű magyar srác projektje (guliverkli).

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#65507) worxland válasza MasterMark (#65502) üzenetére


worxland
addikt

Hát, én már cirka két éve használom mindkettőt, eddig nagyjából mindent (főleg mkv, néha avi, mp4) vitt mindkettő. Átlagos felhasználóként nem látok túl nagy eltérést közöttük.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#65508) MasterMark válasza worxland (#65507) üzenetére


MasterMark
titán

Átlagos felhasználóként nem is nagyon van.

Switch Tax

(#65509) szabonagyur válasza #20749568 (#65499) üzenetére


szabonagyur
félisten

VLC sokat butít a képminőségén, hangminőségen, stb.

[ Szerkesztve ]

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#65510) barnam_


barnam_
nagyúr

Üdv,

Hogyan tudom törölni a Microsoft fiókomból a korábban hozzáadott gépeket?

Próbáltam a live-ba bejelentkezve törölni, de ilyet nem találtam.

köszi

(#65511) szabonagyur válasza barnam_ (#65510) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Belépsz mondjuk OneDrive-ra, utána beállítások és bal oldalt eszközök biztonsági másolatai résznél vannak az eszközök.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#65512) geckowize válasza szabonagyur (#65492) üzenetére


geckowize
őstag

Ilyenekre gondolsz, hogy ha SATA AHCI modban volt az SSD miatt akkor az uj alaplap UEFIjeben is legyen ugy? Meg milyen konkret beallitas lehet, ami kritikus egyebkent?

A memoriak orajele nem hiszem h szamit, de nyilvan azt is felallitom 1600-ra, ahogy volt, viszont magatol ertetodoen a mostani proci beallitasait nem fogom tudni alkalmazni az ujra. Bar gondolom nem a proci es mem orajelekre gondoltal.

(#65513) szabonagyur válasza geckowize (#65512) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem, minden ugyanúgy legyen ahogy az AMD-s gépeden van most, ezért írtam, hogy UEFI-be csak akkor ha most is abban volt.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#65514) geckowize válasza szabonagyur (#65513) üzenetére


geckowize
őstag

Rendben, tehat ha jol ertem az orajeleken kivul minden legyen ugy, ahogy volt. Bar attol tartok, hogy mivel mas chipset, mas platform (hiaba pl ugyanugy asrock marka, ha az lesz vegul) nehany beallitas nem lesz ott, vagy mas nevvel... Gondolom ha elofordul ilyen, akkor nyeremenyem egy instabil gep lesz...

[ Szerkesztve ]

(#65515) szabonagyur válasza geckowize (#65514) üzenetére


szabonagyur
félisten

Elvben egész jól kezeli, de persze lehetnek gondok bármikor.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#65516) ZGO válasza Borisz76 (#65505) üzenetére


ZGO
tag

Köszi az infót!

Azt hiszem megyek inkább a routerem topikjába.

/Bár kétlem hogy a router szoftvere/hardvere lenne a korlát/ (ASUS-RT N66U) Mivel a funkciói mindeddig stabilan tökéletesen működnek.

Észrevételem szerint az a zavaró, hogy windows alatt program válogatja, hogy streamelve indítja el, vagy előbb letölti az egész filmet.
pl amit előző hsz-ben is írtam: pl.: a VLC letölti, a WMP meg streameli. Ezt nem értem, hogy miért? Nem hinném hogy a router válogat az adattovábbítás módján.
Vagy lehetséges, hogy elfelejthetem a VLC-t hálózati lejátszónak.

Úgy érzem itt inkább szoftveres problémám lesz.

:R

Szerk.: közben találtam mást is aki találkozott ugyanilyen problémával. Talán sikerül megoldani. :))

[ Szerkesztve ]

(#65517) AtHoS válasza ZGO (#65516) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Igaz én nem VLC-t szoktam használni (mpc-hc), de eddig még egyszer sem másolt lejátszás előtt (RT-N16, AC68U). Egyéb iránt azt nem írtad, hogy milyen módon nyitod meg a lejátszandó videót (megosztás, ftp, DLNA)

Nálam pl. egyszerű megosztással

read-only mode on the forum

(#65518) petymeg válasza Воланд (#65478) üzenetére


petymeg
addikt

Köszi, segített.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#65519) ZGO válasza AtHoS (#65517) üzenetére


ZGO
tag

Helló!
Mind hálózati hely megosztáskor és DLNA médiaszerver alkalmazásakor is elkezd másolni :S
Épp próbáltam az MPC-t, és azzal is elkezd a pc irányába másolni :S
Egyedül az Xbox Video szolgáltatás streameli.

(#65520) flexes922


flexes922
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Gyorsan felvázolom a helyzetet. Van egy gép, azon van három felhasználó. Egy rendszergazda és kettő normál. Két "normál" felhasználó be szokott lépni a rendszergazda fiókjába és átállítja a fióktípust normálról rendszergazdára. Vezérlőpultból az ikonokat sikerült eltüntetni. De a Gépházban még mindig át tudják állítani. Vhogy ki lehetne kapcsolni a gépházat, vagy a fióktípus módosítását?
Tudom, a rendszergazdai jelszót nem szabad kiadni, de vmikor sajnos muszáj. (1 szülő és két akaratos gyerek)
Vkinek vmi ötlet? :)
Köszi előre a válaszokat!

(#65521) Rruuer válasza flexes922 (#65520) üzenetére


Rruuer
senior tag

hali! hogy tudok a win 8.1 röl biztonsági mentést csinálni?

(#65523) AtHoS válasza ZGO (#65519) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nálam N16-nál tomato fw-rel minidlna és mellette samba megosztás volt. Most AC68U-val Merlin van használva és itt a beépített dlna és ugye szintén samba megosztás.

Mikor ráugrok hálózati hely tallózással a routerre kötött winyóra és megnyitom a kiválasztott filmet (az egyébként mindegy, hogy magával az mpc-hc-val vagy TC-ből nyitom meg) 5 másodpercen belül már el is indul a film és kedvemre tudok is benne tekergetni.

mpc-hc-ban mondjuk nem is találtam dlna lejátszási lehetőséget, maradt simán a hálózaton keresztüli - samba megosztás használatával történő - lejátszás.

read-only mode on the forum

(#65524) PAINfájdalom


PAINfájdalom
aktív tag

Üdvözletem. Olyan kérdésem lenne, hogy ingyen vagy kedvezményesen kaphatok-e os-t ha diák vagyok? Most megyek tovább egyetemre a Pannon Egyetem Georgikon szakára. Az egyetem ad-e nekem valami kedvezményt, vagy az MS-nél kell valamit intéznem? Előre is köszönöm

Road- Az Isten állatkertje http://www.youtube.com/watch?v=Yh6SR7BV5Y8

(#65525) MasterMark válasza PAINfájdalom (#65524) üzenetére


MasterMark
titán

[link]

Switch Tax

(#65526) csabi94 válasza PAINfájdalom (#65524) üzenetére


csabi94
őstag

Szerintem járj utána, mert egyes egyetemeken teljesen ingyenesek ezek Dreamspark-on keresztül.

(#65527) Dumi86


Dumi86
senior tag

Sziasztok. Ezzel vajon mi lenne a teendő? :U [link] Nem tudom hol keressem ezeket az engedélyezendő dolgokat amiket hiányol az összekapcsoláshoz.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#65528) MasterMark válasza Dumi86 (#65527) üzenetére


MasterMark
titán

Ez már megszűnt, nem?

Switch Tax

(#65529) Dumi86 válasza MasterMark (#65528) üzenetére


Dumi86
senior tag

Hát nem tudom megszünt-e,mert küldött emailt is ilyenről. Csak fogalmam sincs hol merre találok ilyen engedélyezendő dolgokat.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#65530) Воланд válasza Dumi86 (#65527) üzenetére


Воланд
titán

semmi teendod nincs, megszunt ez a szolgaltatas.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#65531) khrispapa


khrispapa
újonc

Hello

8.1

aki ezt megveszi, akkor megkérdezhetem mit kap a pénzéért. elég olcsó ez az oldal tudom, de ténlyeg csak ennyi lenne a 8.1?

(#65532) Bjørgersson válasza khrispapa (#65531) üzenetére


Bjørgersson
félisten

"OEM CD-KEY GLOBAL", csak egy kódot kapsz.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#65533) szabonagyur válasza khrispapa (#65531) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem épp ajánlott hely....

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#65534) khrispapa válasza szabonagyur (#65533) üzenetére


khrispapa
újonc

Van olyan oldal, ahol hivatalosan vehetek kódot, amit egy gépre korlátlan alkalommal feltelepíthetek? Nem kell nekem doboz meg lemez, mivel nincs optikai meghajtóm.

(#65535) Dumi86 válasza Воланд (#65530) üzenetére


Dumi86
senior tag

Köszi az infót,akkor csak az én szemem zavarta,de ezek szerint nincs miért :R

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#65536) SP4C3


SP4C3
veterán

Sziasztok. 8.1 pro-t szeretném telepíteni. Meg tudja mondani valaki, hogy körülbelül meddig tart? Utoljára mikor próbálkoztam, akkor kifagyott a kék windows logónál és annyi. :O

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#65537) Borisz76 válasza SP4C3 (#65536) üzenetére


Borisz76
veterán

Ideális esetben az első restartig kb 6-7 perc.
Aztán a driverek és programok és a rendszerfrissítések....az már több idő.

Ideális eset : USB 3.0 pendrive-ról SSD-re telepítés és 3.5 GHz-es 4 magos CPU.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#65538) SP4C3 válasza Borisz76 (#65537) üzenetére


SP4C3
veterán

DVD-ről sata disk-re szeretném felnyomni. A kérdés, hogy meddig kellene látnom windows logot?

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#65539) Borisz76 válasza SP4C3 (#65538) üzenetére


Borisz76
veterán

Ez esetben is - szerintem - maximum 15-20 perc az első restart....
bár évek óta nem használok DVD olvasót.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#65540) SP4C3 válasza Borisz76 (#65539) üzenetére


SP4C3
veterán

Szívem szerint én is USB-ről telepíteném, de 4Gb-os a pendriveom, és pont nem fér rá... -.- :O :o

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#65541) rhonin


rhonin
senior tag

Sziasztok!

Windows 8.1 telepítás után próbáltam az öröklődést beállítani a vinyómon amin az adatokat hagytam.
Viszont többszöri próbálkozás után már olyan hibát dobott, hogy megsérült a lomtár.
Most nagy nehezen hozzáadtam a nevemet és átvettem az engedélyeket. Most viszont minden indításkor megáll a rendszer bootnál és azt írja, hogy Hard Disk: S.M.A.R.T. Status Bad, Backup and Replace.
Nem hiszem, hogy fizikálisan bármi baja lenne a merevlemeznek, mert ma délután windows 7 alatt még minden rendben volt.
Mit tegyek szerintetek?
Rejtett könyvtár volt a lomár amire hibát írt, de azt most már törölni tudtam így hogy átvettem a engedélyeket.

Köszönöm előre is!! :R

(#65542) bon válasza rhonin (#65541) üzenetére


bon
őstag

Nézesd meg HD Sentinel-el, hogy mit ír, de készülhetsz a winyó cserére.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#65543) kispx válasza rhonin (#65541) üzenetére


kispx
addikt

A Hard Disk Sentinel mit mond a hdd-re?

De azért egy biztonsági mentés elkezdhetsz a fontos adatokról.

(#65544) rhonin válasza kispx (#65543) üzenetére


rhonin
senior tag

bon: Neked is köszönöm a gyors választ!

Ezt írja a hd sentinel:
Meghibásodás várható - Attribútum: 3 Spin Up Time, Működési fordulatszám eléréséhez szükséges felpörgési idő. Motor ill. csapágy problémára utalhat.
Azonnali merevlemez csere szükséges.

Javasolt az adatok azonnali mentése az adatvesztés elkerülése érdekében.

Ezt pedig a smart fülön lévő sorban írja:
3,Spin Up Time, Küszöb: 25, Érték:21, LEgrosszabb érték:21,Meghibásodás várható,000000005D8A,0,Engedélyezve

Kondíciónak 0-át ír. Viszont nem értem, hogy windows 7nél miért nem jött elő ez a hiba? Igaz ott sem néztem hd sentineller az utóbbi pár hónapban.

(#65545) Gery1987


Gery1987
őstag

Sziasztok!

A következő dologban kérnék segítséget. Van egy teljesen hivatalos Windows 8.1 Pro Student Offer verzióm. Ha jól tudok ez is frissülhet Win 10-re.

Na most a következő a helyzet. Tiszta telepítésig nincs bajom. Simán megy minden. Az első körös frissítések is felmennek és onnantól van a gebasz. Az első kb 50-60 darab oké. Aztán jön egy kb 150 db-os és akkor elhasal. Egy csomó nem megy fel, holott sem a letöltés, sem telepítés, sem az újraindításnál nem jelez hibát. Sikertelen/Megszakítva hibát látok. Próbáltam a kódokat megkeresni, illetve a Windows Update hibajavítót is többször elindítottam ami javított hibákat. Ennek ellenére van baj. Minden hideg indításom (illetve minden páratlan indítás) fekete képernyőre fut. Nem jön be semmi. A 2. indítás már oké. Ez eleve fura, illetve a Win 10-re előregisztráló kis program sem jön ki.

A gépem a következő: Packard Bell Easynote MX52. AMD Athlon x64-es 2x1,9GHz, 3GB RAM, ATI Radeon X1200 VGA, 500GB HDD. Alapvetően egy 6-7 éves laptop ez. A 32 bites Win 8.1-et elindítja, a 64 bites 65%-nál megáll telepítés közben és kivágja.

Mi lehet a probléma? Mert ez nem egészséges technikai szinten.

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#65546) #68216320


#68216320
törölt tag

Laptopra vettem meg regebben Pro update kodot. UEFI-vel vagy anelkul erdemesebb telepitenem? SSD-re kerul a rendszer.

(#65547) Nordekk


Nordekk
tag

Heló!
Szerintetek Win 8.1 alatt miért szaggat a GTA 5, ha Win 7-en jól futott? Sőt Win 10-en is nagyon szépen ment, de vissza kellett tennem a 8-at mert 162 build óta (csak) a WoW nem hajlandó elindulni sajnos.
Driverek frissek.

(#65548) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Üdv!

Hogy lehet a windows.old mappát törölni mindenestől együtt egyszerűen? Vagy trusted installer baja van, vagy "forduljak a számítógép rendszergazdájához", vagy egyéb. írásvédettséget sem nem tudom leszedni.

(#65549) Sub-ZeRo válasza KisTücsök (#65548) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Lemez tisztítü, vagy mi a gyári program neve. Azzal le tudod szedni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#65550) worxland válasza Sub-ZeRo (#65549) üzenetére


worxland
addikt

Lemezkarbantartó.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.