Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66301) Воланд válasza dh66e (#66300) üzenetére


Воланд
titán

ra fog kerdezni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#66303) dh66e válasza Воланд (#66301) üzenetére


dh66e
veterán

Nem mertem addig továbblépni....Nagyon :R !

(#66305) SirRasor válasza SirRasor (#66299) üzenetére


SirRasor
őstag

Közben rájöttem: lpksetup :)

Make Love not war!

(#66307) t72killer válasza SP4C3 (#66306) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A servicepack ugyanazt csinálja, mint a frissítőkeddi aprócska frissítés: kicseréli a hibás kódot - és nem mellesleg, ha nincs eleve a telepítőbe integrálva, jókora lepucolandó adathegyet hagy maga után.

"kész" oprendszert konzumer gépre nem fogsz kapni. Se most, se a nem-túl távoli jövőben. Talán egy F16-os vezérlőrendszerére mondhatjuk, hogy "kész van" és nincs szüksége frissítésekre, de egy dinamikusan fejlődő hálózatra (=internet), folyamatosan változó igények kiszolgálására készült heterogén gépparkra emberileg lehetetlen "hibátlan" kódot írni.

Reinstall: lásd fenti példám a win7-tel. 4év munka során egyetlen alkalommal se kellett. 8.1-et is akkor raktam újra, amikor alaplapot+VGA-t cseréltem az asztaliban.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#66312) netpeti98 válasza SP4C3 (#66306) üzenetére


netpeti98
addikt

A lemezkarbantartóval tudod pucolni az ideiglenes frissítési fájlokat (Lemezkarbantartó->Rendszerfájlok törlése ablak alatt találod a Widnows Update - törlés lehetőséget)
Lásd GoodSpeed kolléga képeit: [link]

Ha ezeket kitörlöd nem fog hízni a rendszered számottevően. :)

Szerk.: a túl sok hangulatjel használatát (pl.. sormintának használod őket) az oldal alapelvei is tiltják.

[ Szerkesztve ]

(#66313) saby97


saby97
tag

Win XP mellé felraktam a 8.1-et, de amikor net nélkül maradt, random rebootolt a 8.1, ezert újraraktam megint, ugyanazzal az usb telepítővel, mint előzőleg, a 8.1 partícióját formázva, mégis mikor a telepites a hdd-rol folytatódna, kiirja, hogy váratlan újraindítás vagy varatlan hiba miatt újra indul.

Fogalmam sincs miért csinálja ezt... Az rendszer legális, a pendrive-ra a biztonság kedvéért ujra rádobtam a telepítőt, de ugyanez van.

Arra gondoltam hogy a boot menü lett elcseszve, de az xp szépen boot-ol, ha az van kiválasztva.

A segítséget előre is köszönöm!

(#66314) nucky30 válasza netpeti98 (#66312) üzenetére


nucky30
tag

Szuper hogy említetted ezt a lehetőséget, gyorsan töröltem én is 1,9GB szemetet :C

[ Szerkesztve ]

(#66315) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az energiagazdálkodási beállításokat (beleértve a hibernálás tiltását) el lehet menteni valahogy, hogy másik gépen egy klikkel mindent beállítson? Esetleg telepítőbe is be lehet tenni egy ilyen konfig-fájlt?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#66316) Zotya84 válasza t72killer (#66315) üzenetére


Zotya84
őstag

Nézegesd végig ezt, szerintem tudsz belőle kreálni magadnak egy megfelelő batch file-t...

Unattendbe meg valahogy biztos valahogy be lehet tenni, de 7 óta nem nagyon foglalkozom Unattended dolgokkal.

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#66317) #41133696


#41133696
törölt tag

"A frissítés elvégzi a Windows ügyfélelégedettséget javító programban szereplő Windows-rendszerek diagnosztikáját annak meghatározása érdekében, hogy kell-e számítani kompatibilitási problémákra a legújabb Windows operációs rendszer telepítése során. A frissítés segít, hogy a Microsoft és annak partnerei megfelelő kompatibilitást biztosíthassanak azoknak az ügyfeleknek, akik a legújabb Windows operációs rendszert szeretnék telepíteni."

2014. júliusi kompatibilitási frissítés a Windows 8.1 és Windows 8 rendszerekhez

(#66318) t72killer válasza Zotya84 (#66316) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jogos, köszi:R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#66319) Zotya84 válasza t72killer (#66318) üzenetére


Zotya84
őstag

Nincs mit. Anno én is sokáig keresgéltem, mire megtaláltam. :K

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#66320) YM


YM
senior tag

Windows 8.1 alá nincs Visual C++ 2010 runtime?! :F Hogy fog így működni a Doom3 a gépemen ?? :O

(#66321) bon válasza YM (#66320) üzenetére


bon
őstag

Felteszi a telepítő.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#66322) YM válasza bon (#66321) üzenetére


YM
senior tag

Már hogy tenné fel? :U Akkor még nem volt Win 8.1. Ami pedig a MSFT honlapjáról letölthető, az pedig még a 7-eshez van :F

(#66323) szabonagyur válasza YM (#66322) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nyugi, ha kell majd a Windowsnak felrakja.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#66324) bon válasza YM (#66322) üzenetére


bon
őstag

Pedig felrakja, még Windows 10-nél is magától telepíti a játék vagy a steam.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#66325) YM válasza szabonagyur (#66323) üzenetére


YM
senior tag

Játszós gépemen nincs net, így felraktam pendrive-ról, települt, de ugyanúgy nem jó. Win7-es a cucc.

(#66326) szabonagyur válasza YM (#66325) üzenetére


szabonagyur
félisten

WU-ról fel fogod tudni rakni, kösd netre a gépet.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#66327) Sarkadi válasza YM (#66320) üzenetére


Sarkadi
tag

Miután EZT letöltöd és futtatod, az összes Microsoft Visual C++ telepítve lesz automatikusan, úgyhogy nem fog gondot jelenteni a Doom 3 indítása! ;)

(#66328) YM válasza Sarkadi (#66327) üzenetére


YM
senior tag

Ez megoldotta, köszi! :C

(#66329) 4ron


4ron
senior tag

Mostanában megint azt csinálja a gépem, hogy amikor csatlakoztatom a pendrive-t, nem lehet használni az egeret. Ez csak egy adott aljzat esetén történik, az egér adaptere mellettinél. Ha a billentyűzet van oda dugva a helyére, ugyanez a helyzet: 1-2 hónapig nem csinálta, most megint ez van. Mitől lehet? Win7 alatt ilyen nem volt.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#66330) VoidXs válasza 4ron (#66329) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nincs fent minden update. Javították ezt már valamelyikben.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#66331) sziku69


sziku69
senior tag

Sziasztok!
Nem biztos, hogy jó helyen járok. Van egy kis problémám.
8.1-et használok.
Tegnap letöltöttem egy winamp telepítőt a winamp oldaláról. Utána az Avast, amikor a Chrome-ban, vagy az Explorer-ben új lapot nyitottam meg, feldobott egy ablakot, hogy blokkolt egy oldalt.
Ilyenkor használhatatlan lett az internet. Tulajdonképpen a Gmail-en kívül mást nem is értem el.
Végigfuttattam egy vírusvizsgálatot (lassú verziót) Talált fertőzött file-okat, ezeket törölte is.

Feltettem egy Nod32-es próbaverziót, töröltem az Avast-ot. Újratettem a Chrome-ot. (ott van fiókom)

Most azt csinálja, hogy zöld színű linkeket helyez el a szövegekben. Ha rákattintok, akkor mindenféle oldalak jönnek elő.

Hogy lehet ezeket a zöld linkeket eltüntetni?

Ha nem jó helyen járok, kérlek szóljatok :R

szerk: Még annyi, hogy a zöld linkek mindig valami "kirakat" vagy márkanév betűk. Ha főlé viszem a kurzort, akkor feldob fölötte egy kis ablakot, amire rá van írva a link szövege, és az hogy kattints rá, valamint valami weboldal cím.

[ Szerkesztve ]

(#66332) Borisz76 válasza sziku69 (#66331) üzenetére


Borisz76
veterán

Töltsd le és telepítsd ,majd futtasd le ezt is a víruskeresőn kívül.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#66333) sziku69 válasza Borisz76 (#66332) üzenetére


sziku69
senior tag

:R

Köszönöm! Már telepítem is. :)

(#66334) szabonagyur válasza sziku69 (#66331) üzenetére


szabonagyur
félisten

Valószínűleg a Winamp felrakott valami lomot, nézd meg a telepített programok között, hogy mit.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#66335) Borisz76 válasza sziku69 (#66333) üzenetére


Borisz76
veterán

Kíváncsi lennék az eredményre, hogy talált e valamit.... :K

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#66336) hacsa


hacsa
tag

Sziasztok. Lenne egy PCI-ATA kártyám két vinyóval (nem akartam még őket kidobni). Mostanában Win 8.1 alatt ha a kártyán lévő merevlemezekkel dolgozom lefagy a rendszer (vagyis nem lefagy hanem inkább nem lesznek elérhetőek a kártyán lévő merevlemezek). Én valami írás gyorsítótárazás hibára gyanakszom. Esetleg valakinek valami ötlete?

(#66337) sziku69 válasza Borisz76 (#66335) üzenetére


sziku69
senior tag

Igen :)
Úgy néz ki működik!

Köszi :R

(#66338) gyurkikrisz


gyurkikrisz
őstag

Az normális hogy windows update csigalassú? tennék fel néhány frissítést, 1,2MB-ot már 5 perce tölt. Böngészőmben gyors a net.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#66339) premete válasza gyurkikrisz (#66338) üzenetére


premete
veterán

Ne csodálkozz, ha lassú, most tolják ki milliószám a ~3 GB-os w10-eket.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#66340) gyurkikrisz válasza premete (#66339) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Kiderült hogy mégsem lassú, inkább csak beragad 0KB total, 0% complete-nél, közben meg megy.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#66341) #93794560 válasza gyurkikrisz (#66340) üzenetére


#93794560
törölt tag

Igen, a Win8-asoknál ilyen az update. A hetessel ellentétben csak nagy ugrásokkal mutatja a százalékot. Míg ott pár %-onként jelezte, itt van olyan, hogy 30-40%-os ugrásokkal jelez. Nálam már volt olyan, hogy 0-ról 60-ra ugrott. Ettől függetlenül jól működik, csak egy kicsit zavaró.

(#66342) gyurkikrisz válasza #93794560 (#66341) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Amikor telepít egy frissítést, az is úgy nézett ki, hogy egyszer 0-át mutat, utána 100-at. Mindegy, itt hagyom egy kicsit a tabletet, aztán, hadd pörögjön.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#66343) Studiossrác


Studiossrác
aktív tag

Sziasztok!

Telepítési/aktiválási problémám lenne.

Adott egy teljesen legális windows 8.1 licence. Nem közvetlenül az MS oldaláról vettem, hanem magyar forgalmazótól, dobozosan. OEM verzió.

Nem vagyok otthon, és két hétig nem is leszek, viszont újra szeretném tenni a windowst. Elkövettem egy nagy hibát, mely szerint nem ragasztom tele matricával a gépem alját, ezért nincs nálam a cd kulcsot tartalmazó matrica. Megkértem az otthoniakat, hogy nézzék meg nekem a kulcsot, de nem találják sem a tokot, sem a dvd-t, sem semmit. Ami olyan szinten elképzelhetetlen, hogy sosem hagytam még el ilyen dolgot, viszont az is tény, hogy csak és kizárólag egy helyen tárolom ezeket, és ott keresték.... Szóval vegyük úgy, hogy mindenem eltűnt.

Viszont a gép még működik, fut rajta a windows. Beszéltem telefonon az MS supportal. Azt mondták, hogy nincsen hivatalos MS program, ami képes arra, hogy kiolvassa a cd kulcsot. Ettől függetlenül AIDA64-el kiolvastuk a kulcsot, melyet telefonon át bediktáltam az ügyintézőnek, és azt a választ kaptam, hogy ez egy valós, jelen pillanatban is beaktivált kulcs. Magyarul: sikerült megfejteni a kulcsomat :C .

Viszont nincsen lemezem. Honnan tudnám beszerezni a telepítő lemezt? Vagy várjam meg a holnapi win10 megjelenést, és frissítsek arra? Win10-et hogyan fogom tudni újratelepíteni? Ki tudom majd írni a rendszer telepítőt dvd-re?

Ha a win10-es megoldást választom, a frissítés után, az egy teljesen új op.rendszernek számít? Azért szeretnék újratenni most a nyolcast, mert belassult egy kicsit a gép. Ha meg nem szűz telepítésnek számít a win10 upgrade, és ugyanúgy lassabb lesz egy kicsit a gépem, akkor az egészet megette a fene.

Mit tennétek a helyemben?

(#66344) Воланд válasza Studiossrác (#66343) üzenetére


Воланд
titán

innen tudsz letolteni 8.1-es iso-t. a frissites soran meg kivalaszthatod, hogy ne tartson meg semmit, se telepitett programokat, se szemelyes fajlokat, de tiszta telepitest csak a frissites utan csinalhatsz (lesz majd letoltheto iso). en megvarnam a w10-et.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#66345) kengyel


kengyel
nagyúr

Már holnap indítják.

És tényleg ott van a BT.-mappa .

kengyel

(#66346) Studiossrác válasza Воланд (#66344) üzenetére


Studiossrác
aktív tag

Köszönöm. Megvárom a 10-et.

(#66347) 4ron válasza VoidXs (#66330) üzenetére


4ron
senior tag

Minden update fent van. Tegnap előtt még működött, tegnaptól kezdve nem. Csak ezzel a pendrive-val csinálja ezt.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#66348) 4ron válasza 4ron (#66347) üzenetére


4ron
senior tag

Kiegészítés: ha teljesen be van dugva a pendrive, akkor nem mozog az egér. De ha egy kicsit kihúzom, akkor minden rendben :F

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#66349) VoidXs válasza 4ron (#66348) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Rendezd át a portokat, ne legyen egy sorban az egérrel.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#66350) Syl válasza kengyel (#66345) üzenetére


Syl
nagyúr

Nálam 6 gigás az a BT mappa! :Y

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.