Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66501) intensa_man


intensa_man
tag

Sziasztok!
Van egy olyan gépem, amin van egy 24 Gb SSD. Arra gondoltam, hogy átteszem rá a lapozó file-t, hátha gyorsít egy kicsit a redszeren. Tudom, hogy a spec rendszerindításokon belül kell, de hogyan?
Ha kijelölöm a meghajtót, akkor szerintem annak a meghajtónak a page file-ját akarja létrehozni. Hogy tudom megcsinálni, hogy a C meghajtónak a D-n legyen a gyorsítótára?
Ugyanerre a meghajtóra tettem egy 8Gb Readyboostot is. Van értelme?
Amúgy egyébként mi másra lehet használni egy ilyen meghajtót?
Köszi!

(#66502) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Szeretnék a telefonomra cuccokat másolni ES File explorerrel (android), de az istenért se találja meg a PC-met... Látja a routert is meg a NAS-t is, csak a gépet nem... Beállítottam már az otthoni csoportot, azon belül a felderítést és a megosztást is, de semmi. Mit kellene még bűvészkedni?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#66503) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Üdv!

Visszaraktam a 8.1-et és tálcánál ezt a jelenséget produkálja,hogy lehet megcsinálni,hogy ne mutasson így?

Szerk.: Látom jatszo-nak is ugyan az a problémája mint nekem.

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#66504) szabonagyur válasza FoLey-v (#66503) üzenetére


szabonagyur
félisten

Sehogy, ez egy bug, a Win10 maradéka.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#66505) FoLey-v válasza szabonagyur (#66504) üzenetére


FoLey-v
addikt

Hát akkor várjak egy frissítésre,hogy ezt orvosolják?

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#66506) havri1 válasza szabonagyur (#66504) üzenetére


havri1
félisten

Na de szűz telepítésnél...?
Nekem is ez van..

(#66507) szabonagyur : Én gyalultam, 8.1 iso (pendrive), és komplett partíció törlés stb..

[ Szerkesztve ]

havri

(#66507) szabonagyur válasza havri1 (#66506) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ja ez nulláról? Akkor érdekes azt hittem visszaállítás Win10 alól.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#66508) FoLey-v válasza szabonagyur (#66507) üzenetére


FoLey-v
addikt

Én is legyalultam és szűzen raktam fel a 8.1-et semmi gyorsulása nem volt a 10-nek,sőt köhögösebb is volt maga a rendszer és több ramot zabált fel.

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#66509) Syl válasza FoLey-v (#66508) üzenetére


Syl
nagyúr

Én először 8.1-ről frissítettem 10-re, majd miután kezdtek sorra előjönni a hibák, csináltam egy clean10 installt. A problémák megmaradtak, ezért visszatértem 8.1-re. (a blogomban leírtam bővebben)
A Win10 semmivel se gyorsabb mint a 8. Nem is értem, honnan pottyannak a földre állandóan azok az emberek, akik minden egyes új Windows megjelenésekor nyomják a sódert, hogy mennyivel gyorsabb. Így volt ez a 7-nél is meg a 8-nál is.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#66510) nucky30


nucky30
tag

Én már annyi negatívumot olvastam az új rendszerről, hogy végleg elment tőle a kedvem. :( Állítólag e hónapban jön egy nagy adag frissítés, kíváncsi leszek, miket fognak javítani, mert ez így szinte használhatatlan :(

(#66511) nucky30 válasza Syl (#66509) üzenetére


nucky30
tag

Én 7-ről váltottam 8.1-re és érezhetően fürgébb, gyorsabb lett a rendszer. Pedig mindíg karban tartottam a 7-et, folyamatosan takarítottam.

(#66512) Syl válasza nucky30 (#66511) üzenetére


Syl
nagyúr

Igen, a fast boot sokakat átver :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#66513) nucky30 válasza Syl (#66512) üzenetére


nucky30
tag

Neeem arra gondoltam... tényleg sokkal fürgébb mint a 7 :)

Persze ez csak egyéni vélemény, nálam érezhetően gyorsabb a rendszer, de lehet másnál nem így van :))

[ Szerkesztve ]

(#66514) FoLey-v válasza Syl (#66509) üzenetére


FoLey-v
addikt

Én is elhittem,hogy gyorsabb meg fürgébb,de a francot!
Memóriahasználat rosszabb mint a 8.1-é,maga az ui rondább(kis méret,bezárás,előző méret gombok hányinger). Elsőnek döcögösen indult el meg a vezérlőpultban jól el vannak dugva a fontos beállításaim.
Mást nem akarok felsorolni. Meg olyat olvastam másik oldalon,hogy több fps-t hoz és kevesebbet eszik. 7,8.1-nél. :W

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#66515) Darknes


Darknes
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudom hogy jo helyre irok de ha nem akkor elnezest. Kovetkezo a kerdesem.

8.1-rol upgrade-am windows 10-re. Es elkezdtem kutakodni a product key utan a rendeszerbe es megtalaltam egy program segitsegevel.

De nem egyezik az eredeti windows 8.1 product key-el amit vasaroltam anno.
A masik gepemen windows 7 volt azon is eloszor upgradoltam aztan ujra szeretem volna rakni rajta a windows 10 clean install al. Nem akkarja elfogadni a windows 7-es regi product key-t.

Mit lehet ilyenkor tenni ezekel a dolgokal?
Bocs ha rosz helyre irok.

AMD FX-8350 4.4Ghz + Corsair H80i + Asus Sabertooth FX990 R2.0 + Corsair Vengeance 4x4GB + XFX Radeon R9 290X Double Dissipation Edition + Cooler Master GX 750W + Corsair Carbide Series 400r Mid Tower Case

(#66516) netpeti98 válasza Darknes (#66515) üzenetére


netpeti98
addikt

Nem fogja elfogadni, és megegyezni sem fog. Egyszer felfrissíted a gépet a jelenlegi Windows alól, és utána ha automatikusan beaktiválta magát, akkor onnantól él a frissítés. Ezek után bármikor újra tudod telepíteni kulcs nélkül, mert a hardware id alapján aktiválja magát.

(#66517) Darknes válasza netpeti98 (#66516) üzenetére


Darknes
csendes tag

Koszi valaszod. De mi van akkor ha pl HDD csere vagy egy alaplap csere van. Akkor uj kulcsot kell vennem majd?

AMD FX-8350 4.4Ghz + Corsair H80i + Asus Sabertooth FX990 R2.0 + Corsair Vengeance 4x4GB + XFX Radeon R9 290X Double Dissipation Edition + Cooler Master GX 750W + Corsair Carbide Series 400r Mid Tower Case

(#66518) Syl válasza nucky30 (#66513) üzenetére


Syl
nagyúr

Adott két nagyon hasonló gép, majdnem ugyanaz a CPU, ugyanúgy 8 GB RAM, ugyanúgy SSD, ugyanúgy dual monitor, ugyanazok az alkalmazások (adobe cs6)
Az egyik gép Win 7 (irodai), a másik Win 8.1 (itthoni). Mivel napi szinten használom felváltva a kettőt, elhiheted hogy nincs különbség közöttük. Eltekintve a 8-as gyorsabb bootolását, de az nem érdekel, mert itthon csak sleepet és hibernálást használok.

Szerintem ez a "gyorsabb" érzés csak azért van, mert az emberek egy alaposan belakott, agyontelepített OS-t hasonlítanak egy vadi újhoz.

(#66517) Darknes

Alaplapcsere után helló van, térhetsz vissza a 8-hoz és azzal próbálkozhatsz telefonos aktiválással. Minden más hardver cseréje nem számít.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#66519) netpeti98 válasza Darknes (#66517) üzenetére


netpeti98
addikt

A jelenlegi állás szerint alaplap cserénél bukik az upgrade. A HDD egy jó kérdés, de szerintem csak az alaplapot nézi. Bár valahol úgy említik, hogy az összes komponensből jön ki a hw id, valahol csak az alaplapot említik.

[ Szerkesztve ]

(#66520) Nimda


Nimda
addikt

Egy feleslegessé vált dobozos win8.1 átruházható, eladható?

woland_y2k köszi!

[ Szerkesztve ]

(#66521) Воланд válasza Nimda (#66520) üzenetére


Воланд
titán

igen.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#66522) Darknes válasza netpeti98 (#66519) üzenetére


Darknes
csendes tag

De ha a product key "Retail-es" es nem "OEM-es". Azt tudom hogy az OEM-es az biosba irja bele magad szoval ha az alaplap tonkre megy akkor a windows-od is uszott.

Mert nekem az osszes windows product key Retail-es.

AMD FX-8350 4.4Ghz + Corsair H80i + Asus Sabertooth FX990 R2.0 + Corsair Vengeance 4x4GB + XFX Radeon R9 290X Double Dissipation Edition + Cooler Master GX 750W + Corsair Carbide Series 400r Mid Tower Case

(#66523) hoffman_


hoffman_
nagyúr

üdv,

telepítésnél megadtam a live fiókomat, és most alapértelmezésben ugye beszipkázott belőle minden adatot, valamint annak a jelszava kell a gépindításhoz. meg lehet oldani valahogy, hogy ne kérje ezt a jelszót? ha nem, akkor hogyan lehet leválasztani a fiókot és live account nélkülivé tenni? utólag ez már bukta?

köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#66524) somasz


somasz
addikt

Barátom az alábbi hibával fordult hozzám, fogalmam sincs, mi lehet a probléma :Y
Win 8.1, pár hónapja cserélt vinyó, előző hibás lett. Dell E6420.

"Eltűnhettek az adataim a gépemről?
Nem értem. Pár napja a full asztal eltűnt. De megtaláltam egy mappában. Most pedig hirtelen lett vagy 200 giga szabad hely a C-n, asztal megint eltűnt és szinte semmi nem találok.
valami baromira nem stimmel de nagy para van
a Letöltések mappám megvan érdekes
de a C-n lett 227 GB
eddig kb 5 se volt
És az asztalon a Filmek mappa még megmaradt..
Programok közt Excel, Word megvan pl
pl a word megvan. megnyitom, be akarom hozni a nem rég megnyitott fájlokból valamit, amit feldob. de nem hozza be..mert érvénytelen (tehát nicns meg)
de amúgy leállítás után törént
A lényeg, hogy pár napja már furcsán eltűntek dolgok, de a C/Felhasználókban ott volt szerencsére 1 helyen és minden meglett. Most megint egy bekapcsolás után szinte full üres asztal fogadott..a nagyobb baj, hogy egy elég üres C lemezzel együtt és tényleg nincsenek meg az adatok."

Van valami ötletetek??
Vírus okozhat ilyesmit?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#66525) cattus válasza hoffman_ (#66523) üzenetére


cattus
őstag

Vezérlőpultban el lehet távolítani a live account-ot.

Jelszó: Futtatásba beírod: netplwiz --> Enter

Do the thing!

(#66526) havri1 válasza hoffman_ (#66523) üzenetére


havri1
félisten

De nem muszáj leválasztani, mert valahogy meg lehet csinálni, hogy ne kérjen jelszót.
Itt a fórumban írták le nekem, de most nem találom persze.. (nekem azóta sem kér jelszót indításkor)

havri

(#66527) zoltan6 válasza havri1 (#66526) üzenetére


zoltan6
őstag

talán az első hozzászólásban? a témaösszefoglalóban? :F
A rendszer minden egyes bejelentkezéskor jelszót kér, hogyan tudom ezt kikapcsolni?
Nyisd meg a futtatást és írd be, hogy "netplwiz", a megjelenő ablakban vedd ki a pipát a "A számítógép használatához jelszót és felhasználónevet kell megadni" jelölőnégyzetből majd kattints az OK gombra és add meg a bejelentkezéshez használt felhasználónevet/e-mail címet és jelszót.

(#66528) havri1 válasza zoltan6 (#66527) üzenetére


havri1
félisten

Most már lehet benne van, akkor még nem volt összefoglaló sem.

havri

(#66529) havri1


havri1
félisten

Viszont ha valaki tud erre megoldást, kérem ne tartsa magába!

havri

(#66530) hoffman_


hoffman_
nagyúr

köszönöm a gyors segítséget :R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#66531) FoLey-v válasza havri1 (#66529) üzenetére


FoLey-v
addikt

Detto,de szerintem következő frissítés fogja megoldani.

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#66532) havri1 válasza FoLey-v (#66531) üzenetére


havri1
félisten

Állítólag az email bejelentkezés miatt lehet. Visszaszedi a 10 beállításait.
De én nem találtam ilyen opciót, hogy ott lehessen változtatni a hátteret...

havri

(#66533) torma1981 válasza havri1 (#66529) üzenetére


torma1981
veterán

Én azért csinálok mindig formázást is ha újra teszem a rendszert. Az tuti leszed mindent. :-)

(#66534) havri1 válasza torma1981 (#66533) üzenetére


havri1
félisten

Hiába, én még a partíciót is töröltem, és látod.

havri

(#66535) torma1981 válasza havri1 (#66534) üzenetére


torma1981
veterán

Na azt hogy a francba csinálja akkor? :-( Honnan veszi az adatot?

(#66536) Воланд válasza havri1 (#66529) üzenetére


Воланд
titán

ez valami bug lesz. nem hasznalsz valami kulso start menut vagy akarmilyen mas skinezo programot?

mert igy kellene kineznie.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#66537) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

dupla...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#66538) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A teljes win 10-es rendszerképekkel is szóbaálló ADK letölthető valahonnan? Az oldal, amit találtam csak egy kis exe-t ad:(

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#66539) ph2012


ph2012
senior tag

Sziasztok!
Napok óta ezt a hibaüzenetet kapom gépindításkor: [link]. Mi lehet ez?

Köszi!

(#66540) havri1 válasza Воланд (#66536) üzenetére


havri1
félisten

Nem, teljesen szűz 8.1 Pro..
De gyakorlatilag az összes embernél előjött, aki upgradelt 10-re, majd visszaállt 8.1-re.

Asztalin nekem így néz ki:

[ Szerkesztve ]

havri

(#66541) Воланд válasza havri1 (#66540) üzenetére


Воланд
titán

ie reset?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#66542) havri1 válasza Воланд (#66541) üzenetére


havri1
félisten

Minden ikonnál csinálja..azt gyanítják, hogy az online fiók miatt lehet, valamit leszinkronizálhat a 10-es rendszer mentéséből. Mindjárt kipróbálom, h átállok helyi fiókra.

Szerk.: Ja, hülyeség, hisz akkor asztalira is le kellett volna húznia ezt a beállítást (ha az lenne), hisz ott is ezzel a fiókkal vagyok bejelentkezve.
:F

[ Szerkesztve ]

havri

(#66543) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Lehet,hogy hülyeséget kerestem,de nem lehet ez az egyik oka vagy is nem itt kell keresni?

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#66544) szabonagyur válasza FoLey-v (#66543) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez csak az adott gép infóit takarja.
Amúgy első telepítéskor megkérdi, hogy melyik gép adatait akarod visszaállítani, ott kiválasztottad nem?

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#66545) FoLey-v válasza szabonagyur (#66544) üzenetére


FoLey-v
addikt

Nem lehetett kiválasztani,pedig volt választása lehetőség,de azt nem tudtam,újat tudtam csak csinálni.

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#66546) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Keresek egy okos embert, aki tud nekem tanácsot adni, hogy mivel deríthetem ki mi ébreszti fel alvó állapotból a gépemet. Ha a win tudja alapból, az lenne a legjobb, bár ebben kételkedem, mert az eseménynaplót nézve sem lettem okosabb.

Az eszközkezelőben minden eszköznél (bill, egér) ki van kapcsolva, hogy felébreszthessék alvó állapotból a gépet, a hálókártyánál pedig be van bökve, hogy CSAK magic csomag ébresztheti fel, mivel a WOL funkciót gyakran használom, mikor nem vagyok itthon. A gépet mindig hibernált állapotra szoktam tenni, teljes kikapcsolt állapotból valamiért nem ébreszti fel a WOL, ezt még ki fogom nyomozni miért.

Tegnap este is így tettem, ahogy szoktam, alig feküdtem le, hallom, hogy visszakapcsolt. Lenyomtam újra hibernált állapotba, nem telt el sok idő, ismét visszakapcsolt. Még egyszer eljátszotta, ekkor meguntam, és kikapcsoltam teljesen, így nem ébredt fel reggelig. Reggel be, majd elküldtem hibernálni, hogy távolról elindíthassam, ha szükséges. Nem volt rá szükség, de hazaérve tapasztaltam, hogy bizony ismét elindult, mégpedig szinte azonnal, miután kitettem a lábamat itthonról.

Eddig nem csinált ilyet, nem tudom most mi változott. További érdekesség, hogy tegnap este a laptopom is ugyanezt játszotta, felváltva kapcsolgatták be magukat, azt is le kellett állítanom teljesen, hogy nyugton maradjon.

Valakinek tippje, hogy mitől lehet ez, miért csinálhatja? Esetleg tipp, hogy mivel deríthetem ki, mi ébreszti fel. Az eseménynaplóval nem vagyok előrébb: (bekapcsolási idők: 1:10, 1:42, 2:14, 8:54)



[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#66547) Воланд válasza A_ScHuLcZ (#66546) üzenetére


Воланд
titán

parancssorba

powercfg -lastwake

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#66548) A_ScHuLcZ válasza Воланд (#66547) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Microsoft Windows [Version 6.3.9600]
(c) 2013 Microsoft Corporation. Minden jog fenntartva.

C:\Windows\system32>powercfg -lastwake
Wake History Count - 1
Wake History [0]
Wake Source Count - 0

C:\Windows\system32>

Most történetesen én indítottam el kézzel, de miután hazaértem és leállítottam, kb 2 perc nem telt el, és már indult is magától, tehát a probléma nem múlt el.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#66549) Воланд válasza A_ScHuLcZ (#66548) üzenetére


Воланд
titán

ennek ki kellene irnia, hogy mi ebreszti fel a gepet. szoval altasd el, amjd ha felebred, akkor ad ki ezt a parancsot.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#66550) LaciMc82


LaciMc82
aktív tag

Sziasztok.
Frissítettem a win 8.1-em (nem oem verzió) én is a win 10-re.
Kérdés a Win 8.1 a hozzá tartozó serial számmal aktiválható másik gépen ezek után?

Tiszta hülye aki nem normális

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.