Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65651) mrhitoshi válasza Воланд (#65650) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Köszönöm!

PS4

(#65652) Воланд válasza mrhitoshi (#65651) üzenetére


Воланд
titán

nincs mit. ha esetleg ez nem indulna el, akkor meg csillio ilyen usb-s, jelszo reset-elos megoldas van.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#65653) .:Koska:. válasza szabonagyur (#65620) üzenetére


.:Koska:.
csendes tag

Köszönöm, sikerült!

(#65654) Zotya84 válasza pilóta (#65646) üzenetére


Zotya84
őstag

Második link az előző linkek közül. ;)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#65655) #41133696


#41133696
törölt tag

Flash frissítés:

(#65656) Nordekk


Nordekk
tag

A Win 8.1 felrakja magától a Chipset drivert, ha telepítésnél kikapcsoltam az automatikus illesztőprogram telepítést? Igazából csak a videokártya miatt kapcsoltam ki ,hogy ne valami régit rakjon fel.

(#65657) cog777


cog777
senior tag

A Win 8.1 memoria kezeleserol tudtok infot adni? Linuxhoz vagyok szokva, igy furcsa nekem hogy a rendszer a laptopon huzamosabb ideig csak altatva 4.9GiB fizikai memoriat hasznal a 8-bol illetve 2GiB-t a lapozo fajlbol.

Ez azt jelenti hogy osszesen a programok a rendszerrel kb 7-et megesznek ugy hogy a nincs semmilyen alkalmazas betoltve (csak a szokasos Avast, Skype, Onedrive) illetve egy program ami 1GiB-ot hasznal de azt is levonva 6GiB az uresjarati memoria foglalasa?

Vagy elkepzelheto hogy a lapozofajlban kirakott dolgokat a rendszer de azok a fizikai memoriaban is megvannak meg tehat duplan szamitanak?

Masik felhasznalokent is belepve kicsit sokkolt hogy ugy 6.9GiB volt a memoria foglalas... lassan mar a 8GiB sem eleg.

Ujraindulast kovetoen csupan 2GiB a memoria fogyasztas ez szep lassan megy fel. Ki lehet valamivel nyomozni mi foglal? (Esetleg driver stb..) Task Manager alap beallitasai nem segitenek sokat.
Koszonom!

HP ZBook Studio 15.6 G8 Mobile Workstation - Windows 11

(#65658) MasterMark válasza cog777 (#65657) üzenetére


MasterMark
titán

Nálam 6 GB-ból 1,9 körül szokott lenni Chrome-al, Skype-al.
8 GB van összesen, abból 2 GB az APU-nak megy.

Switch Tax

(#65659) premete válasza MasterMark (#65658) üzenetére


premete
veterán

Akkor nálam nagyon sok marad, 8-ból 6.xxx, 16-ból 14.xxx, Firefox+Skype+outlook fut alapból.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#65660) MasterMark válasza premete (#65659) üzenetére


MasterMark
titán

Mármint nálam annyit használ a rendszer. 2 GB körül.

Switch Tax

(#65661) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

A gyereknek még 32bit-es rendszer van fenn, a 4GB memóriából kb. 3,4 GB a szabad.
A 32 bit-es rendszer igénye 1GB.
Ha felrakom a 64bit-et, akkor igaz, hogy 4 GB lesz a memória, de a rendszerigény már 2GB.
4Gb mellet egyáltalán érdemes-e így felrakni a 64bit-et?
Általában online játékokat játszik, steam-on.

(#65662) nucky30


nucky30
tag

Üdv!

Megjelent pár napja egy Windows 10 beszerzése ikon a tálcán. El lehet ezt valahogy tüntetni innen ? Nemrég telepítettem a 8.1-et, nekem tökéletesen megfelel, egy pár évig biztos nem váltok :)

(#65663) GEPESZ66 válasza nucky30 (#65662) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Valamelyik KB frissítést kell törölni.

(#65664) Bogyó bá' válasza GEPESZ66 (#65663) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

KB. melyiket? ;]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#65665) Syl válasza Bogyó bá' (#65664) üzenetére


Syl
nagyúr

Kb valamelyiket - mit nem lehet ezen érteni? ;] :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#65666) nucky30 válasza Syl (#65665) üzenetére


nucky30
tag

Én tényleg nem értem amúgy :O :DDD

(#65667) GEPESZ66 válasza Syl (#65665) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A Windows telepített egy frissítést, KB.....
Az interneten rá lehet keresni, hogy WIN10 frissítési értesítés eltávolítása, s ott le van írva.
Nem emlékszem rá pontosan, nem foglalkoztam vele.

(#65668) premete válasza nucky30 (#65662) üzenetére


premete
veterán

Ezt kell regeditben hozzáadni a registryhez:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\GWX]
"DisableGWX"=dword:00000001

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#65669) Syl


Syl
nagyúr

Kérdés.
Az MS egerem jobb oldalsó gombja gyárilag a képernyő nagyítást hozza be. Ez tetszik, de. Hogy lehet azt beállítani, hogy csak az elsődleges kijelzőt nagyítsa? A második (extended desktop) maradjon 100%-on.

(#65667) GEPESZ66

Vicc vóót :DDD
Egyébként KB3035583

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#65670) GEPESZ66 válasza GEPESZ66 (#65661) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Erre valaki?

(#65671) worxland válasza GEPESZ66 (#65661) üzenetére


worxland
addikt

Nem.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#65672) GEPESZ66 válasza worxland (#65671) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Köszönöm!
Lenne még egy kérdédem.
A másik, saját gépem szintén 6-7 éves. Ezen WIN8.1 32bit-et használok, 2GB RAM-al netezésre, egy-egy video konvertálásra.
Ilyen felhasználás mellett érdemes-e törekednem 4GB RAM-ra való bővítésre.
A CSX RAM-al már megjártam, próbáltam bővíteni, de kompatibilitási gond volt.Szerencsére visszaadta a bolt a pénzt.

(#65673) cog777 válasza premete (#65659) üzenetére


cog777
senior tag

Es te is altatod a gepedet hetekig amikor lekapcsolod? En csak akkor inditom ujra ha kell, update vagy telepites miatt. Akkor megy fel a memoria hasznalat.

[ Szerkesztve ]

HP ZBook Studio 15.6 G8 Mobile Workstation - Windows 11

(#65674) cog777 válasza GEPESZ66 (#65672) üzenetére


cog777
senior tag

En biztosan kibovitenem! A netezes eleg memoriaigenyes. Chrome 6-800MB ures tabbal. + viruskeresonek is kell memoria.

Azt is vedd figyelembe hogy a Windows gyorsitotarnak felhasznal valamennyi memoriat is szoval meg kevesebb a fizikai memoria merete es elkezdi hasznalni a lapozofajlt ami eleg lassu muvelet.

[ Szerkesztve ]

HP ZBook Studio 15.6 G8 Mobile Workstation - Windows 11

(#65675) cog777 válasza cog777 (#65673) üzenetére


cog777
senior tag

Bocs, nem fogalmaztam erthetoen:
"Akkor megy fel a memoria hasznalat." ha altatom a gepet minden nap.

HP ZBook Studio 15.6 G8 Mobile Workstation - Windows 11

(#65676) premete válasza cog777 (#65673) üzenetére


premete
veterán

Én naponta kikapcsolom, elvégre laptopokról beszélünk. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#65677) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Elnézést, hogy itt is megkérdezem, de a harveres fórumon nem kaptam választ.
Ha a gépbe belerakok 2*2GB-os memóriát, s 4-5 órán keresztül tesztelem a Memtest86 programmal, s nincs hiba, akkor mennyire biztos, hogy pár nap elteltével nem lesz vele kopmpalibitási probléma?
Csak azért kérdezem, mert a CSX RAM-al, mikor beleraktam a gépbe, nem volt probléma.
Másnap csipogott a gép, s csak a memória ki-be helyezése segített. Azt hittem, hogy kontakt probléma volt. Ezután 2 napig nem volt gond, a 64bit-es rendszert is felraktam, felfrissítettem .
A következő nap már ismét hibát jelzett a gép.1 memóriával elindult , dual-ban már nem.
Most a régi memória van benne,4*512MB DDR2 RAM.

(#65678) bon válasza GEPESZ66 (#65677) üzenetére


bon
őstag

Alaplap gyártójának oldalán szokott lenni egy kompatibilis memória lista, azokból kell választani és nem lesz gond. De a www.kingston.com oldalon is rálehet keresni az alaplap típusára és ott is lesz több kompatibilis típus.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#65679) Syl válasza premete (#65676) üzenetére


Syl
nagyúr

Én mondjuk nem értem az összefüggést. Pont egy laptopot nem kell kikapcsolni, csak lehajtom a kijelzőt és csók.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#65680) premete válasza Syl (#65679) üzenetére


premete
veterán

Mi értelme van szerinted bekapcsolva tartani a láskában?

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#65681) Syl válasza premete (#65680) üzenetére


Syl
nagyúr

A tévét is kihúzod a falból ha nem nézed?
Lehajtod a kijelzőt, a gép elmegy sleep-be oszt jónapot.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#65682) premete válasza Syl (#65681) üzenetére


premete
veterán

A tv-t is kihúznám, ha vinném magammal. :)
De meséld el, mi az előnye, ha a táskában/csomagtartóban a laptop be van kapcsolva?

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#65683) GEPESZ66 válasza bon (#65678) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Megnéztem.2x2GB Kingston 20000Ft.Lehet,hogy 7 éves gépre nem költök ennyit,marad a benne lévő 2GB.

(#65684) Syl válasza premete (#65682) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem "be van kapcsolva", hanem "sleep-ben van" ;) Azért a kettő között van különbség.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#65685) premete válasza Syl (#65684) üzenetére


premete
veterán

Nem kell elmagyaráznod, mi a különbség az on, a sleep és a hibernate között, az meséld el, mitől jobb ha sleep-ben van a táskában, vagy a csomagtartóban, illetve mi köze a tv dugasz konnektorból való kihúzásához.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#65686) Taposo


Taposo
aktív tag

Sziasztok egy kis segitségre lenne szükségem, nemrég megváltoztattam a microsft fiókom jelszavát, most pedig minden rendszer inditásnál az irja hogy hibás a jelszó vagy a felhasználónév és most most mindig újra be kell pötyögtetnem. Olyan mintha a régi jelszót jegyezte volna meg és most meg mindig kéri az újat, pedig a jelszó nélküli belépés van beállitva, köszönöm előre is :R

(#65687) zsotesz81


zsotesz81
senior tag

Sziasztok

Mi a legolcsóbb módja egy jogtiszta windows(8.1) beszerzésének? G2A-n látom, hogy vannak kódok egész jó áron, bár nem tudom ezek mennyire megbízhatók.

(#65688) cattus válasza zsotesz81 (#65687) üzenetére


cattus
őstag

A G2A ebből a szempontból semennyire sem megbízható. Ha ~30k-nál olcsóbban (5k-s eltérés még belefér) látsz OS-t, akkor gyanakodnék. Ha diák vagy, akkor van lehetőség kedvezményre.

Do the thing!

(#65689) zsotesz81 válasza cattus (#65688) üzenetére


zsotesz81
senior tag

Sajna már nagyon nem vagyok diák :) , pedig az a 11k még baráti is lenne, viszont 40k-t nem fogok adni érte.

(#65690) Syl válasza premete (#65685) üzenetére


Syl
nagyúr

Bármikor, bárhol kinyitom a laptopot és ott folytatom a munkát ahogy félbehagytam. Mi a fenének kapcsolnám ki? Hogy ha szükségem van rá, akkor induljon egy boot, majd indítsam el a programokat, nyissam meg a dokumentumokat?
Ahogy a tévét sem húzza ki az ember a falból, ha nem nézi, szerintem a laptopot sem kell kikapcsolni, ha nem használom. Mondjuk én Macbook Air-t használok, nem tudom a win-es laptopok mennyire bírják a gyűrődést. :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#65691) Joey89


Joey89
tag

Sziasztok!

ide írom a problémámat, hátha találkozott vele valaki már. Adott egy új gép, frissen telepített alap 8.1-el(előtte win 7 volt, ott is fent állt a probléma). Update kikapcsolva, vírusírtó még nincs fent.

A probléma a letöltési sebesség visszaesése. korábban 2 mbit-el töltöttem le, most viszont ilyen 200-400 kbyte-el, nagy ritkán feljebb megy kicsit, de jellemzően megrakad ezen a szinten.

Főleg Utorrent-tel töltök le, de pl. steam-en is lassabb, és a drivereket is lassabban szedi le, szóval az egész letöltési sebesség vissza esett.

Előző hónapban win 7 volt fent, rendes legális Nod32-vel, akkor is ezt csinálta. Közben volt egy Router és egy modem csere is, de attól se lett jobb (igaz mindkettő haldoklott már)

Van valakinek valami ötlete, mert így használhatatlan a net kb. :W

(#65692) premete válasza Syl (#65690) üzenetére


premete
veterán

Gondolhattam volna, hogy almás vagy a "hozzáértésből". :)
Az enyém ott az adatlapon, boot és program betöltés annyi, mint a felébredés kb, és az akku sem merül feleslegesen . :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#65693) King Unique válasza Syl (#65690) üzenetére


King Unique
titán

Ha még SSD van benne, akkor hagyján, de ha HDD, akkor hiába van sleepben, parkolja le a fejet elvileg, de én azért így nem hurcolnám ide-oda, mert ki tudja... Komolyabb utaztatások alkalmával inkább jobb teljesen kikapcsolni, az a biztos.
A nap végén meg alapból ki szoktam én is, mint a fórumtárs, az elosztót is lekapcsolom, amiben a TV és társai is vannak. Mert ugye stanby-ban is van fogyasztás, notinál is kissé merül az akksi.
De almáéknál ez a divat, tudjuk. :D

[ Szerkesztve ]

(#65694) szabonagyur válasza Joey89 (#65691) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

2Mbit=256kbyte/sec tehát a 400kbyte még jó is.

Másrészt amikor cserélték az eszközöket, a szerelő nem mért netet? Ha mért rendben volt minden? Ha rendben volt akkor érdemes a te gépednél a problémát keresni, ha nem volt rendben vagy nem is mért akkor érdemes lenne magát a net hibát kizárni.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#65695) Joey89 válasza szabonagyur (#65694) üzenetére


Joey89
tag

Szia

15Mbit-es a net, a letöltés ilyen 1,7-2 Mb szokott lenni max.
Mértünk Speedtest-en, ott tökéletes volt minden. Szerintem is nálam lesz a hiba, csak fogalmam sincs merre induljak el.

(#65696) Syl válasza King Unique (#65693) üzenetére


Syl
nagyúr

Desktop gépemben is SSD van (win 8.1 - csak hogy tisztázzuk ;) ), majd pont laptopba választanék HDD-t :F

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#65697) MasterMark válasza Joey89 (#65695) üzenetére


MasterMark
titán

Huu, ne keverd a mértékegységeket, mert így baromi zavaros amit mondasz.

Switch Tax

(#65698) justaview válasza zsotesz81 (#65687) üzenetére


justaview
őstag

Jogtiszta Windows 10-et szerezhetsz innen. Ha beregisztrálsz insidernek most. 20 nap múlva Tied lesz a végleges is.

[ Szerkesztve ]

(#65699) King Unique válasza Syl (#65696) üzenetére


King Unique
titán

Ha SSD, az mozgó alkatrész híján nyilván kevésbé érzékeny az ilyenre, ki is emeltem.
De ez úgyis egyéni szokás kérdése, ki hogyan szokta. Én azért lekapcsolom, de ha vki nem, akkor nem, az ő dolga. :)

(#65700) szabonagyur válasza Joey89 (#65695) üzenetére


szabonagyur
félisten

Indulási alap: milyen hardver? A windows frissítések nem biztos jó ötlet nem fel rakni....
Ha megvan a hardver mikori driverek? Nálad speedtestnél sem jön ki? Milyen antivírus?

Jó lenne tudni ezeket a környezeti tényezőket...

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.