Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66801) SP4C3 válasza t72killer (#66800) üzenetére


SP4C3
veterán

Na akkor nézd meg az avira memória "igényeit"
Task manager, processes és bekapcsolod a virtual memory-t is, hogy mutassa. Working set stb. ..
:(

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#66802) Pityu. válasza kaszaf (#66783) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ezer hála,vissza tért a hangerő ikonom :DD

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#66803) #93794560 válasza AMD Power (#66796) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nekem is AVG van fent, vele együtt a Touchpad vezérője és a Lenovo Energy Management is indul automatikusan. Az egész gép 15 sec. körüli idő alatt áll fel. Igaz, nekem SSD-m van.

(#66804) AMD Power válasza #93794560 (#66803) üzenetére


AMD Power
titán

Én most hanyagolom az AVG-t. ESET Smart Security megnézem.

t72killer AVIRA , soha többet. :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#66805) alec.cs


alec.cs
tag

Sziasztok!

Nagyon lassan jön be az előnézeti kép! Miért?

Adva van egy DVD. Rajta van kb. 800 kép fájl. Ha a fájlkezelőben megnézem a tartalmát "Nagy ikonok" nézet módban, akkor a képek előnézeti képe nagyon lassan jön be. Kb. 1 perc.

Hogy lehet ezen gyorsítani?

Meg lehet valahogy oldani azt, hogy mikor a DVD a gépbe lesz helyezve, akkor az op. rendszer cache-elje elő a tartalmát. Ha ezt megtenné, így előre, akkor már gyorsan mutatná azokat.

Van megoldás erre a problémára?

(#66806) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Még annyit kérdeznék, h ti melyik start menü programot tartjátok a legjobbnak/funkcióiban leginkább a 7-esére hajazónak? Jelenleg ezt használom, de van aki a classic shellt mondta.

(#66807) #93794560 válasza zolikaDB (#66806) üzenetére


#93794560
törölt tag

Én is használtam ezt az IObit-es start menüt, de csak sima 8-ason. Jó volt. A Start menüt 7-esen sem sokat használtam, így most a 8.1-en már nincs fönt. Teljesen jól elvagyok nélküle is.

Kipróbáltam a Win 10-et is. Az abban lévő start menü egyáltalán nem jött be. Sem egyikre, sem pedig a másikra nem hasonlít. Egy furcsa keverék, és egy kicsit átláthatatlan. Egyébként a 10-est most jegelem egy ideig, amíg ki nem forrja magát.

[ Szerkesztve ]

(#66808) t72killer válasza AMD Power (#66804) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az ESS használható darab, ezt aláírom. Nekem kb 6éve van Avira PRO-m és soha semmi gondom nem volt vele. Szkennelgetek egyebekkel is (EEK, MBAM+néhanapján brahiból Kaspy rescue disk) és nem jött még át rajta semmi. Ezenkívül a gépfogása kb zéró, még egy őslelet egymagos atommal szerelt eeePC-n is ez megy.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#66809) mqm


mqm
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom ,hogy itt vagy az NV topicban tegyem fel kérdésem ,így ha esetleg nem ide való előre is sorry!
Szóval fel tettem szépen a 8.1-et és valamiért az Nvidia driver minden egyes indításnál elfelejti a beállításokat (szín,kontraszt..). A beállításokat meg vannak és amint valamelyik csúszkát arrébb húzom minden visszaáll.. Win7-nél ilyen probléma nem volt ,friss telepítés (természetesen eredeti), legújabb driverek valamint semmi mókolás!

Köszönöm szépen a segítséget!

Üdv,
P.

[ Szerkesztve ]

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#66810) zolikaDB válasza #93794560 (#66807) üzenetére


zolikaDB
veterán

Az en velemenyem 1 nap 8.1 utan ->
Nos, nagy kedvencem volt az XP, de a fejlodes jegyeben valtottam a mai napig elegedettseggel hasznalt 7-esre. (ez cirka 6 ev)
Aztan ugy dontottem, ha mar uj hardware-eket vettem, a 10 meg tul friss, igy 8.1-re valtok. Haaat... Amire osszekalapaltam, start menuztem, gadgeteket visszahegesztettem... Tovabbra is alig talalom, amit keresek, de az "alap design" 7-esre hajaz, uh kb ott vagyok, ahol a part szakad :DDD
Kenyelmetlen. XP-7 valtas ennyire nem volt eles - jobb lett, lettek plusz/de kenyelmi funkciok, de nem tapogatozas, h mi-hol?
A 10-rol jokat olvasok, viszont kb semmibol nem veszem/teszem fel a legfrissebbet. (Haswellre is 1 napja valtottam :DDD )

(#66811) #93794560 válasza zolikaDB (#66810) üzenetére


#93794560
törölt tag

Eddig nekem is a hetes jött be legjobban, de amikor új gépet vettem, ahhoz már 8.1 járt. Én megszoktam, megszerettem. Igazából ízlés dolga, hogy kinek melyik jön be. A 10-es nem rossz, de még van mit csiszolni rajta. Vannak furcsa dolgai. Egyszer már frissítettem, így a jogot megszereztem a használatához, de még várok vele. Nálam a hangkártya drivere nem volt teljesen jó, a gyártóra várok. Nem igazán tetszett az sem, hogy használat alatt megállás nélkül, őrült módjára pörgette a merevlemezt, még egy héttel a telepítés után is, tehát az indexelést kizárom. A másik problémaforrás az automatikus update, amit a Home verzióban nem lehet szabályozni. S ha valami rossz frissítés jön ki, a felhasználók szívhatnak vele. Bár ez már szubjektív, de nekem a dizájn sem igazán jön be. Olyan, mintha a Windows nem tudná eldönteni, hogy asztali, vagy tabletes op. rendszer akar lenni. A start menu is kissé átláthatatlan. Alapvetően nincs vele sok baj, de használat közben van valami felemás érzésem.

[ Szerkesztve ]

(#66812) AMD Power válasza zolikaDB (#66810) üzenetére


AMD Power
titán

Pontosan. Én is ezért várok még vele. Toldozzák, foltozzák csak. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#66813) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Nos újabb gondom van windows 8.1 x64 múltkor el tünt a hangerő állító ikon,most azt vissza hoztam ezzel a módszerrel

Azóta a rendszer meg nehezen indul,be jön az asztal háttér de az ikonok sem jönnek be,meg semmit sem tudok megnyitni,a kijelentkezés is legalább 2 perc aztán vissza jelentkezéskor minden rendben,de az indulás borzalmas.Mi lehet a gond?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#66814) KAeom


KAeom
csendes tag

Van nekem egy kis gondom. Van egy ilyen hibakódom és nem tudom megoldani. A gyári windows -os alkalmazásokat nem tudom letölteni sem frissíteni.

(#66815) #98452736


#98452736
törölt tag

Sziasztok!
A következő hiba fogad az áruházban, ha le szeretnék tölteni bármit.

Mit tudok ellene tenni?
Az újabb próbára sem jó, illetve ha elvetem és újra le akarom tölteni, úgy sem jó.
Szerk. látom másnak is van ezzel gondja. Akkor nem egyedi hiba.

[ Szerkesztve ]

(#66816) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok!

egy fura és kellemetlen dolog bukott most a telepítéseim végén. ugyanazokkal a programokkal (sőt, jelenleg kevesebbel) a Win 8.1-es laptopom 60GB tárhelyet zabál a 110-ből, míg az asztali PC-m belakva Win 7-tel, ugyanezekkel a programokkal (sőt, még többel), beéri picit kevesebb, mint 50 gigával. honnan ez a 10-15GB diffi? nem örülök neki, mert egy 250-es SSD-n minden GB számít.

köszi előre is, ha tudtok segíteni :R

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#66817) hoffman_ válasza hoffman_ (#66816) üzenetére


hoffman_
nagyúr

a lapozófájlt mindig elfelejtem redukálni, ez volt a probléma nagyobbik része... :B

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#66818) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!
A segítségetekre lenne szükségem.
A következő a problémám. A Win8 telepítés után egy régi leírás szerint eltávolítottam a parancsikon nyilakat. A leírás (még az XP-s időkből!)

Kattintsunk a Startmenün, majd a Futtatás opción, és írjuk be regedit. Keressük meg a „HKEY_CLASSES_ROOT\LNKFILE” kulcsot, és kattintsunk rá. A bal oldali ablakban most látható az „IsShortCut” érték. Jelöljük ki, és töröljük. A következő lépésben keressük meg a „PIFFILE” kulcsot, ugyanígy a fenti könyvtárban. Kattintsunk rá, majd a jobb oldali ablakban töröljük ugyanúgy a „IsShortCut” értéket. Végezetül indítsuk újra a számítógépet.

A nyilak valóban eltűntek a parancsikonokról, viszont így a tálcára nem lehet rögzíteni semmit! :O Sőt, az egyszerűsített Start Menüt sem lehet előhozni (A képernyő bal sarka + jobb egérgomb!) :(
Van valakinek valamilyen ötlete?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#66819) mqm


mqm
senior tag

Ennek a topicban van topicgazdája? Eléggé kihalt.. (persze kérdések vannak) :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#66820) netpeti98 válasza mqm (#66819) üzenetére


netpeti98
addikt

Ha jól látom nincs. A 10 megjelenése után várható volt, de még vagyunk egy páran akik maradtak. :)

[ Szerkesztve ]

(#66821) donmackó válasza mqm (#66819) üzenetére


donmackó
őstag

Régebben még krealon neve díszelgett kinn mint topikgazda. Azóta vajon hovatűnt?

Release the cable hounds!

(#66822) MZsoltee


MZsoltee
veterán

A kezdőképernyőn nincs fent a power gombocska. Hol tudom felvarázsolni rá?

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#66823) netpeti98 válasza MZsoltee (#66822) üzenetére


netpeti98
addikt

Valószínűleg még nincs fent az update 1. Frissítsd a rendszert, addig amíg talál frissítéseket.

(#66824) 3shae


3shae
aktív tag

Sziasztok,

ma telepítettem fel a rendszert, és azt láttam hogy a Windows aktiválva van.

De ez most hogy? Teljesen automatikusan működik ez?

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#66825) jeni válasza 3shae (#66824) üzenetére


jeni
félisten

szintem csak frissítetted.

(#66826) #93794560 válasza 3shae (#66824) üzenetére


#93794560
törölt tag

Ha a Windows netet érzékel, azonnal aktivál. Ha már a telepítéskor felismeri a hálókártyát, vagy a wifi-t, az első rendszerindításkor aktiválja a Windows-t. Ha a gép BIOS-ba égetett licenckulccsal rendelkezik, akkor telepítéskor még a kódot sem kéri.

(#66827) #93794560 válasza jeni (#66825) üzenetére


#93794560
törölt tag

Az aktiváció első telepítéskor is automatikus, ha van net.

(#66828) jeni válasza #93794560 (#66827) üzenetére


jeni
félisten

ez lehet ha jól tudom 3x enged. utána telefonos van

(#66829) #93794560 válasza jeni (#66828) üzenetére


#93794560
törölt tag

Ez a korábbi Windows-oknál volt így. Én a gépemre már vagy nyolcszor feltelepítettem, és simán megcsinálta. Írtam a Microsoftnak, ahol erről az aktivációról kérdeztem. Az egyik szaki visszaírt, hogy az aktiválás korlátlanul elvégezhető neten is, ha ugyanarra a gépre telepítjük, csak akkor kell telefonálni, ha a netessel valami gond van. Ezt én a saját tapasztalatommal igazolhatom is.

[ Szerkesztve ]

(#66830) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Ez a Windows felújítása pontosan mit takar,adott egy win 8.1 rendszer sok programmal játékokkal telepítve,ssd meghajtón van a rendszer a legtöbb fájl meg egy hdd-n nos ha felújítom a rendszert,újból meg kell adni a win aktiváló kódot,és törlődnek az általam telepített programok és játékok el vesznek dolgok,vagy csak a windows fájlrendszere frissül?

[link]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#66831) Pityu. válasza Pityu. (#66830) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Windows felújítása / Visszaállítás alapállapotba azt vettem,hogy az összes c meghajtón lévő dolog törlődik,de pl ha egy játék telepítve van a rendszeren de mondjuk a d meghajtón van akkor azt is újra kell telepíteni?Csak azért kérdem mert gondolom hiába van másik meghajtón a rendszerben is vannak fájljai pl registryben vagy itt ott nem?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#66832) #93794560 válasza Pityu. (#66831) üzenetére


#93794560
törölt tag

Úgy van, ahogy mondod. Egy játék, vagy bármilyen szoftver hiába van egy másik meghajtóra telepítve, nem fog működni, mert a registry bejegyzései nincsenek meg.

(#66833) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Hogyan lehet a tálcán az ikonokat tetszés szerint változtatni? :F A tálca nincs zárolva!
Az nem mindig működik, hogy oda húzom ahová szeretném, mert némelyik ikon erre nem hajlandó! :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#66834) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

A fiam gépén többször ez az üzenet jön fel.
Mi lehet az oka, esetleg telepítsem újra az NVIDIA drivert?

(#66835) VoidXs válasza Dolphine (#66833) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Pedig hajlandónak kell lennie.

#66834: igen, és lehetőleg béta legyen.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#66836) cattus válasza #93794560 (#66832) üzenetére


cattus
őstag

Ha Steam-es vagy Origin-es, akkor két kattintással menni fog OS újratelepítés után is.

Do the thing!

(#66837) Dolphine válasza VoidXs (#66835) üzenetére


Dolphine
addikt

Legalább már az ikonokat rá tudtam tenni a tálcára! :)
Előtte az sem volt! :DDD

Tudom, hogy hajlandónak kellene lenni, ettől eltekintve mégsem az :) Nem tudok rájönni a logikára sem, hogy mi alapján nem engedi a rendezést. Az ABC sorrend kizárva!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#66838) P1eTr0


P1eTr0
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Adott egy Win 8.1-es gép, a következő jelenséggel:
Amikor használnám a gépet, a megnyitott ablakok (programok) aktívak, aztán mintha ablakot váltanék "passzívak" lesznek, majd megint aktívak. Ez a folyamat periodikusan ismétlődik kb. 10 másodpercenként. Esetleg valaki már találkozott ilyennel?

Előre is köszönöm a tippeket.

Üdv.
P1eTr0

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#66839) VoidXs válasza P1eTr0 (#66838) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Valami jóság szórakozik a háttérben. Mik futnak?

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#66840) kaszaf válasza GEPESZ66 (#66834) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Van újabb driver próbáld ki azzal. [link]

(#66841) P1eTr0 válasza VoidXs (#66839) üzenetére


P1eTr0
aktív tag

Igen, nyertél. Közben rájöttem már, csak a szerkesztési idő lejárt :) .
Volt egy progi, ami elindult, majd leállt, aztán megint elindult... és így tovább. Érdekes, mert egy jó rég fent lévő Asus progi volt. Biztos valami frissítés nem tett jót neki.

Azért köszi a segítséget. A Win 8.1 még új nekem. De kezdek belejönni :) .

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#66842) domerator


domerator
veterán

Urak, dropbox segítség kellene...

Elkezdtem használni win 8.1 alatt a metrós dropboxot és feltettem vagy 2-3 giga adatot (képek, onenote mentések, stb.) és töröltem abból a mappából, ahonnan feltöltöttem. Viszont a C meghajtón valamelyik mappában ott van minden és foglalja azt a 2-3 gigát... a metrós appon semmit se lehet beállítani, törölni nem merem, mert hátha letörli a felhőből is (az pedig baj lenne)... de mi a péknek van meg helyileg is az a csomó fájl?

Annyi fix, hogy a felhőben ott vannak, mert böngészőből is el tudom őket érni.

Jó lenne a szabad hely a C-n, mert 32GB tabletem van és mindennel együtt össz 4-5 giga szabad... frissítéseket se merek törölni...

Mit tudok tenni?

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#66843) quailstorm válasza KAeom (#66814) üzenetére


quailstorm
nagyúr

ígyjárás
én 8 órát szoptam vele
szerintem MS baszott el valamit, de nagyon
Nonta videóját tudom ajánlani

offline appx deploy...

(#66844) artiny


artiny
őstag

Helotok

1.)
Hogyan tudom elmentei a recorvery patriciot a tabletemrol?
Szeretnem elmenteni a recorvery patriciot,hogyan tudom megtenni - baj esetére?
Create a recorvery driveezt megcsinaltam, de ez eleg lessz majd kesobbiekben az ujra telepiteshez ? mert nem iso ban mentette at a dolgokat hanem sima mappakat rakott rá az USB -re, mint amikor megnyitunk egy windows install isot ,van itt booot, source es hasonlo fáljok.

2.)
Telepiteskor kivalasztottam hogy angol legyen a windows csak a billentyuzet legyen mas nyelven,most egy ideig angol volt minden,de egy kijelentkezes utan mar magyar nyelvu a windows :)) :F hogyan allithatom vissza angolra ahogy szerettem volna ?

[ Szerkesztve ]

(#66845) artiny válasza artiny (#66844) üzenetére


artiny
őstag

2.ik ra rjottem ,de az elso meg aktualis :))

(#66846) Pityu. válasza #93794560 (#66832) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Úgy néz ki megoldódott a problémám, a Fix it segítségével.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#66847) 3shae válasza #93794560 (#66826) üzenetére


3shae
aktív tag

OK

Amúgy hihetetlen gyors volt a telepítés, kb 10 perc sem volt.

(#66825) jeni: nem, ez teljesen új telepítés volt, most nyitottam ki a win csomagolását

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#66848) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Internet exolorerben nem tudom megnyitni a Mega : https://mega.nz/ oldalt.Van erre valami megoldás?Mozillában megnyitja de én jobban szeretem az explorert és kényelmetlen emiatt mindig átlépni a mozillába.Tudom van alkalmazás windowshoz(telepítettem is) de a weboldalra is szükségem van.

[ Szerkesztve ]

(#66849) domerator válasza Imi1981 (#66848) üzenetére


domerator
veterán

mega.co.nz ha jol emlekszem... nem gepelted el?

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#66850) sgteam


sgteam
aktív tag

sziasztok
volna egy kis gondom a gyerek letöltött valami kínai progit a gépre és kikapcsolta a defenderemet és virusirtót a progit leszedtem de nem tudom visszakapcsolni a defendert mert azt írja, hogy a családbiztonságban kell engedélyezni a rendszergazdának de nem találom hogy hol és hogyan kell. aki tudja légyen olyan szíves írja le nekem hogy ezt hogyan kell csinálni. előre is köszi. újra telepíteni sem engedte a programot. windows 8.1 64bit rendszer van fent

Szeretem az állatokat de nem akarom megnevezni őket! :D

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.