Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66951) SP4C3 válasza viperabácsi (#66949) üzenetére


SP4C3
veterán

Akkor marad az újratelepítés. Saját tapasztalat szerint: ha ennyire elszaporodtak a vírusok, akkor:

1.) Adatmentés
1.1) A fertőzött partíciók formázása
2.) Újratelepítés - driverek a gyári telepítőlemezekről
3.) Avast
3.1) Avast beállítások (érzékenység+PUP)

Esetleg lehet úgy is, ha SSD-n van a rendszer és van egy fertőzött háttértároló, akkor a HDD-t lehúzom és csak az ssd-t formázom és telepítem rá a rendszert:

2.) Újratelepítés - driverek a gyári telepítőlemezekről
3.) Avast
4.) Fertőzött lemez csatolása
5.) Avast scan ráengedése a fertőzött lemezre

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#66952) szabonagyur válasza #63761920 (#66946) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem ismer minden formátumot, használj külső lejátszó programot.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#66953) #63761920


#63761920
törölt tag

Szia!
Nem szeretem a gyári drivereken kívül használni az alternatívákat,
mi a véleményed a SlimDrivers programról?
Állatába a nem gyári driverek hoznak magukkal valami nem oda illő
beépülő dolgokat.

(#66954) szabonagyur válasza #63761920 (#66953) üzenetére


szabonagyur
félisten

Inkabb ne hasznald...

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#66955) SP4C3 válasza #63761920 (#66953) üzenetére


SP4C3
veterán

Semmi driver "beszearzó" programot ne használj. Se driver genius, se driver booster. Becsületesen a komponensekhez kapott telepítőlemezről telepíts drivereket! Az a tuti.

Ha valamiért azok nem felelnek meg, akkor meg a komponens gyártó honlapjáról tudod letölteni a megfelelő drivereket! :)


:U

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#66956) quailstorm válasza SP4C3 (#66955) üzenetére


quailstorm
nagyúr

én a CD-DVD cuccot hanyagolom, jó esetben (pl saját lapomnál) a weboldalon levő újabb
grafikus drivernél evidens hogy az elérhető legfrissebbet kell először megpróbálni, ezen kívül a Realtek Audiót szoktam még a taiwani chipsetgyártó oldaláról szedni

(#66957) SP4C3 válasza quailstorm (#66956) üzenetére


SP4C3
veterán

Kinek a pap, kinek a papLAN.
Tapasztalataim alapján a gyári drivereket rakom fel, mert azzal sosincs gond, mindíg a tuti biztos drivereket rakják rá. Csak akkor szoktam szerviz során is frissíteni, ha pl egy gyerkőc nagy játékos és a játék kéri a frissebbet. Egyébként ha egyik software sem figyelmeztet/szól, hogy jó lenne, vagy muszáj a frissebb drivert telepíteni, akkor felesleges.
Eddigiekben még nem tapasztaltam teljesítmény/stabilitás javulást a driverek frissítésével.
:K :R

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#66958) quailstorm válasza SP4C3 (#66957) üzenetére


quailstorm
nagyúr

OS változáson kívül én sem.
Alaplapom ugye XP-Vista-7 támogatott hivatalosan. Viszont chipsetgyártótól meg nVidiától Win10-ig van a lényeghez.

[ Szerkesztve ]

(#66959) jr1994


jr1994
addikt

Sziasztok!

Tegnap merevlemezt cseréltem a gépben és az újra raktam fel a 8.1-et. Beaktiváltam (akkor engedte), ma viszont azt írja hogy nincs aktiválva és nem is engedi a CD-hez kapott termékkulcsommal.
Azt írja: "A szoftverlicencelési szolgáltatás megállapította, hogy ez a megadott termékkulcs csak verziófrissítéshez használható, tiszta telepítéshez nem. (Hibakód: 0xC004F061)"

Ilyenkor mit lehet tenni?

[ Szerkesztve ]

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#66960) szabonagyur válasza jr1994 (#66959) üzenetére


szabonagyur
félisten

Amit a kulcs kér.. felrakni a frissítési alapot előbb..

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#66961) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok,

Ismerős valakinek az a jelenség, amikor valamilyen teljes képernyős alkalmazás megfagy, és sehogy sem lehet kilépni belőle, mert az asztalt sehogyan nem lehet előhozni, ezáltal semmilyen futó program nem jelenik meg grafikusan? Az indítóképernyő ilyenkor gond nélkül megy, de bármit indítok, azt csak a tálcán látom, mert egyébként egy nagy fekete képernyő van?
Win7 esetén legalább a feladatkezelőt elő lehetett hozni ilyenkor, és onnan bezárni a problémás folyamatot, de itt hiába indítom el a feladatkezelőt, csak onnan tudom hogy fut, hogy a tálcán látom. Ilyenkor jobb híján rebootolni szoktam, de biztos van valami módszer, amit nem ismerek, felhomályosítana valaki? :)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#66962) jr1994 válasza szabonagyur (#66960) üzenetére


jr1994
addikt

Ilyenkor lehet a generic kulccsal újratelepíteni, és utána átírni az én kulcsomra, ugye?

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#66963) szabonagyur válasza jr1994 (#66962) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem, gondolom itt Win7 volt az alap, amire vettél egy olcsó WIn8 frissítést.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#66964) genndy válasza A_ScHuLcZ (#66961) üzenetére


genndy
addikt

Teljes képernyős befagyásra:
#60145

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#66965) jr1994 válasza szabonagyur (#66963) üzenetére


jr1994
addikt

A 7 nagyon régóta fent volt, nem hiszem hogy még megvan, a win8 lemezt is alig találtam meg :B

20000 Ft-os windowst azért nem nevezném olyan olcsónak...

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#66966) szabonagyur válasza jr1994 (#66965) üzenetére


szabonagyur
félisten

Teljesen mindegy, olyan verziót vettél aminek az alapja egy eredeti, korábbi rendszer kellett, hogy legyen. Innentől a sorrend a régi, eredeti Win7 majd frissül Win8.1

Mivel a Win8.1 olyan 30-35e OEM kiszerelésben így a 20e ft olcsó.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#66967) netpeti98 válasza jr1994 (#66962) üzenetére


netpeti98
addikt

Régebben a 8.0 idején volt egy ilyen leírás:[link].

[ Szerkesztve ]

(#66968) A_ScHuLcZ válasza genndy (#66964) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Szerintem ez a megoldás már nem megy, az Aero Peek-es felugrásig oké, de ha ott kurzort nyomok, akkor visszaugrik az előző ablakra, nem navigál a feladatkezelőben. Valamint ctrl+a nem zárja be a feladatot, amikor ki van választva, annak valami más kombinációja lesz (pl egy sima delete bezárja :) )

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#66969) jr1994 válasza netpeti98 (#66967) üzenetére


jr1994
addikt

Köszi! Ezzel majd megpróbálkozok :K

szabonagyur: köszi neked is!

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#66970) szallasi007


szallasi007
őstag

Sziasztok,

biztos volt már megoldás, valami rémlik is de a rengeteg hozzászólás között fogalmam sincs hogy tudnám megtalálni :)

Szóval, egy ismerősöm vett egy barebone asus gépet, windows 8.1-el. Mivel szereti a 3rd party programokat ezért tele is rakta ilyenekkel, és az egyik meggyilkolta a windows-t. Semmi pánik factory reset, gép szépen 0-ból összeszedi magát, frissítések jönnek minden oké.
Gondoltam be is regisztrálta magát, de mikor a gépházba belépek látom hogy windows aktiválás menüpont ott van, rámegyek aktiválás és jelzi hogy ezzel a kulccsal nem lehet. Kiolvastam BIOS-ból a kulcsot és beírtam neki kézzel, szöveg ugyanez.
Hibakód: 0xc004c003 - sok google találat és senki nem boldog :)

Mi lehet a gond illetve azon kívül hogy felhívom az MS-t van egyéb megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#66971) SP4C3 válasza szallasi007 (#66970) üzenetére


SP4C3
veterán

Ez OFF:

Van más megoldás, csak az kényelmesebb és illegális! :)) :DD

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#66972) szallasi007 válasza SP4C3 (#66971) üzenetére


szallasi007
őstag

Nekem legális kell mert agyvérzést kap az emberke ha legal windowsa van :)

(#66973) Casoli válasza szallasi007 (#66972) üzenetére


Casoli
őstag

Telefonon keresztüli aktiválás miért nem jó?

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#66974) netpeti98 válasza jr1994 (#66969) üzenetére


netpeti98
addikt

Az eredményről majd be tudsz számolni? :)

(#66975) domerator


domerator
veterán

Az hogy a pékbe lehet, hogy ez a retek windows - amivel egyébként annyira meg vagyok elégedve, mint még egyetlen windows-zal sem - már másodszor telepíti ÖNMAGÁTÓL, A BEÁLLÍTÁSOK ELLENÉRE a 3035583 win 10 letöltéses update csomagot??? :Y :W :((( :((

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#66976) donmackó válasza domerator (#66975) üzenetére


donmackó
őstag

Nekem leszedte a win10 telepítőt, annak ellenére hogy le van tiltva a GWX és a hozzá tartozó dolgok a tűzfalon.

Release the cable hounds!

(#66977) domerator válasza donmackó (#66976) üzenetére


domerator
veterán

Napasztmek... lehet hogy nekem is leszedte a telepítőt és azért olyan kevés a hely a cén? ... hol lehet ezt lecsekkolni? hova szedi le a telepítőt?

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#66978) szallasi007 válasza Casoli (#66973) üzenetére


szallasi007
őstag

Az lesz, csak az elvet nem értem.
Nyomok egy factory reset-et recovery drive-ról, BIOS-ba agyonégetve a product key és nem tudja magát beregelni. Nem értem a logikát, akkor maradjon a matrica aztán csókolom.

ui.: bár asus fórumon többen írták hogy egyik napról a másikra beregeli magát a windows......

(#66979) donmackó válasza domerator (#66977) üzenetére


donmackó
őstag

C: Windows.WS vagy Windows.BT mappa. Lehet hogy rejtve mappába rakja, de total commanderrel látszik.

Szerk: 4,27 GB (4 588 699 648 bájt) 32-bites win8.1 pro-ra nekem ennyit szedett le.

[ Szerkesztve ]

Release the cable hounds!

(#66980) domerator válasza donmackó (#66979) üzenetére


domerator
veterán

Megnéztem, nincs ilyen mappám, szerencsére, köszi.

Azért kicsit erőszakos a win ezzel a letöltögetéssel...

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#66981) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Windows 8.1-nél ha a hálózatokra killekelek hálózat 3-at ír ki. Gondolom,, mert volt router, most nincs. Hogy lehet ezt "resetelni"? Felejtse el a régi és csak egy legyen, amit most használok.

Egy kép, csak itt hálózat 2-t ír ki (network 2).

[ Szerkesztve ]

(#66982) SP4C3 válasza rayoliviero (#66981) üzenetére


SP4C3
veterán

Ezt device manager-ből intézd. Ott látod, hogy hány hálózati kártyád van.
Esetleg 1 Lan és 1 wifi? Jobbclick a "felesleges" hálózaton és ott mi van a context menüben?

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#66983) rayoliviero válasza SP4C3 (#66982) üzenetére


rayoliviero
veterán

Egy darab lan kártya van. Korábban volt router és még valami, azt jegyezte meg, de azok már nincsnek, de még mindig hálózat 3-at ír ki. Eszközkezelőben ott csak az aktuális van, tehát egy darab.

(#66984) SP4C3 válasza rayoliviero (#66983) üzenetére


SP4C3
veterán

Akkor törlöd a driverét (eszközkezelő device manager-ben jobbclick a kártyára uninstall, ha befejezte, akkor meg jobb click valamelyik eszközre és "scan for hardware changes")

De lehet összetettebb a dolog, ha az előző "driverek" fent maradtak. Ezesetben CMD-s megoldást tudok.

1.) Létrehozol egy szöveges dokumentumot a desktopodon.

2.) Megnyitod

3.) Bemásolod ezt:

@TITLE SP4C3 DEVICE MANAGER
@color a
@cls
@SET DEVMGR_SHOW_NONPRESENT_DEVICES=1
@devmgmt.msc

SAVE, és átnevezed "SP4C3KösziSzeretlekMertSegítesz.CMD"-re :D
Majd szólsz ha ez megvan.

A menüben lesz felül egy olyan opció, hogy "show hidden devices" amire ráböksz és az összes nem csatlakoztatott device-t kilistázza "KI LESZNEK SZÜRKÍTVE" - azokat törölheted, majd a lan kártyád is és megint jön a scan hardware changes.

Na most pedig mentem CrossFire-ezek kicsit, hogy kikapcsoljon az agyam egy picit :)

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#66985) mclord


mclord
aktív tag

Eljött az idő hogy 8.1 -re átálljak, tegnap meg is történt (új noti).

A gyorsasága megkérdőjelezhetetlen 8.1 Vs 7 esetén.
Ám "Képernyő méretezésének letiltása nagy DPI esetén" nyomkodni kell vadul, a bajom az hogy még a lemezkezkezelő is nativ modba dobja fel. Ezen programok mindegyike FULLHD -s win 7 -es környezetben tökéletesen mennek.

Kérdésem az hogy erre tényleg csak egyenként kattingatás van nincs semmi általános beállítás stb? :Y

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#66986) Casoli válasza szallasi007 (#66978) üzenetére


Casoli
őstag

Én arra tudok gondolni, hogy más is használja azt a termékkulcsot.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#66987) rayoliviero válasza SP4C3 (#66984) üzenetére


rayoliviero
veterán

Megcsináltam úgy ahogy írtad, de ugyanúgy hálózat 3-at ír ki. :(

Nem valami "hálózat" reset kellene valamilyen paranccsal?

(#66988) rayoliviero válasza rayoliviero (#66987) üzenetére


rayoliviero
veterán

Közben megoldottam magam:

Törölni kellett minden network profilt és a gépet újraindítani, röghötn nem hálózat 3-at ír ki.

(#66989) jr1994 válasza netpeti98 (#66974) üzenetére


jr1994
addikt

Igen, sikerült :) köszi!
Bár furcsa, hogy nem az én kódomat írja ki :F de működik.

[ Szerkesztve ]

WoT: mennyeibajnoksag --- "Az a meta, hogy a botok hülyék"

(#66990) balazska92


balazska92
senior tag

Sziasztok! Win 7 64 bit rendszerem van, többen javasolták hogy váltsak Win 8 / 8.1-re. Gamer vagyok, a játékok sebessége lenne a lényeges (kizárólag online játékokat játszok, BF,WOW, HOTS stb), mellette FHD filmeket nézek. Maga az op rendszer tudom hogy gyorsabb lenne a váltástól. Szóval, megérné a váltás? Minden infó a gépemről az adatlapomon van, remélem tudtok segíteni. :)

(#66991) szallasi007 válasza Casoli (#66986) üzenetére


szallasi007
őstag

Hát ha úgy van akkor az csúnya lenne, de majd felhívom az MS-t aztán kiderül mi a helyzet

(#66992) Sanya válasza balazska92 (#66990) üzenetére


Sanya
nagyúr

Szia! Segítek: Semmivel nem lesz gyorsabb egyik játék sem, valamint a FHD filmjeidet egy 5 éves VGA alapjáraton lejátsza, annak semmi köze ahhoz, hogy windows 7 vagy 8 :)

Maximum az operációs rendszer betöltési sebessége és a memóriakezelés javul egy kicsit.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#66993) fpeter84


fpeter84
senior tag

Sziasztok!

Adott egy 8" atomos tablet, ami ugye legális 8.1 bing-el jött kínából - csak gányolt volt rajta a win, hiába volt angolra állítva tele volt kínai firkákkal továbbra is, illetve egyéb telepítési gondjai is voltak, ezért újrahúztam.

Pár hónapja még megtaláltam a ms oldalán a Win_with_Bing_8.1_32BIT_English_OEM.img csomagot - mostmár nem találom, leszedték? - és egy mezei partíció darálás és formázással egybekötve újrahúztam. Telepítésnél nem kért serial-t vagy ha kért akkor volt skip lehetőség - mérget vennék rá hogy nem írtam be akkor semmit - így not activated volt, de ahogy felraktam az SDIO WiFi driver csomagját és nethez jutott, át is ugrott aktiváltba mindenféle beavatkozás nélkül.

Ez pár hónapja volt, még a 10 megjelenése előtt. Használtam is a rendszert, de a 10 megjelenése után gondoltam egyet és újrahúztam azzal - Win10HomeEnX86.iso - nem meglepő módon ez nagyon nem akarta aktiválni magát. Olvastam, hogy először kell egy 8.1>10 upgrade, hogy a win aktivációs szervere elfogadja. Gondoltam akkor 8.1 bing vissza, de azóta sehogy nem hajlandó aktiválódni ez sem! Sőt, mostmár a 8.1 bing telepítő is kikerülhetetlenül prod.key-t kér! Beadtam neki azt amivel a kínai bing jött - telepítésnél elfogadta - de utána is aktiválatlan maradt, sehogy nem eszi meg! Mi lehet a probléma, a 10 megjelenésével változott valami az aktivációs rendszerben?

(#66994) szabonagyur válasza fpeter84 (#66993) üzenetére


szabonagyur
félisten

Win10re csak úgy tudsz váltani, hogy AKTIVÁLT Windows van előtte és arról frissítesz, ha ez egyszer megvolt és a gép felment netre utána lehet sima Win10et is telepíteni.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#66995) fpeter84 válasza szabonagyur (#66994) üzenetére


fpeter84
senior tag

Igen, erre én is rájöttem, de most a probléma ott van hogy hiába teszem vissza a 8.1 bing-et, az sem akar aktiválódni, pedig előbbre ez megtörtént magától ahogy nethez jutott...

(#66996) szabonagyur válasza fpeter84 (#66995) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akkor valamit nem jól raksz vissza, esetleg próbáld meg a kulcsot kiolvasni és megadni neki, esetleg MS ügyfélszolgálat.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#66997) bon válasza fpeter84 (#66995) üzenetére


bon
őstag

Telefonon próbáltad aktiválni a 8.1 bing-et?

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#66998) mclord válasza mclord (#66985) üzenetére


mclord
aktív tag

Megoldás meg van, és ismét WIN7 méretű lesz minden:

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#66999) fpeter84 válasza szabonagyur (#66996) üzenetére


fpeter84
senior tag

Nem tudom mit lehetne rajta "nem jól" csinálni...

Mint írtam, kiolvastam a kínaiból a prod.key-t, ami a 6NDQM kezdetű bing tömegkulcs, amit a gugli is megtalál. Ezzel az angol 8.1 bing telepítő felmegy - bár mint mondom, most megkerülhetetlenül kéri a kulcsot a telepítő rögtön az elején, pár hónapja szerintem ez nem így volt ugyanannál a telepítőnél - dátum alapján játszik valamit? Lehet Visszaállítom a BIOS-ban azt időt próbaképpen... De miután felment, bejelenti hogy nincsen aktiválva és nem is hajlandó sehogy. Régebben ahogy netre került, egyből aktiváltra ugrott, most nem... Lehet a 10 megjelenése előtt még működött a fenti tömegkulcs, de mostanra feketelistás lett? Régen az XP a feketelistássá vált kulcsokra menet közben kidobta hogy "bizonyára szoftverkalózkodás áldozata lett, blablabla..." - a 8.1-nek nem ezt kellene szintén, ha mostmár nem szereti ezt a kulcsot?

Telefonos aktiválást még nem próbáltam - annak mi a menete, ahhoz nem kellene tudnom mondani valami egyedi kulcsot? Bing-nél is megy ez valahogy?

[ Szerkesztve ]

(#67000) Casoli válasza fpeter84 (#66999) üzenetére


Casoli
őstag

Nincs kizárva, hogy a gépeden gyárilag kamu windows volt. Ha viszont nem volt kamu windows, akkor a géped BIOS-ából kellene kiolvasni a termékkulcsot.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.