Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66901) BigBadPlaYeR


BigBadPlaYeR
senior tag

Üdv!

Szeretném az ablakok hátterének színét átállítani fehérről valami világosszürke árnyalatra (Nem az ablakkeret színét). Win7 alatt ezt mindig könnyen megtaláltam, de a 8 alatt nem lelem sehol. Hol rejthették el?

Előre is köszönöm!

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#66902) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Hello

Ismerős kért meg, hogy segítsek, de teljesen kimaradtam a Win10 frissítésből.

Adott egy Win8.1 amire nincs felrakva a kérdéses frissítés ami meghozza a Windows ikont a tálca mellé, de mégis megjelent a C-n ez a WindowsBT mappa ami ha minden igaz a Win10 telepítőt fogja tartalmazni?

Mi lehet a gond? A frissítés tuti nincs fent, el is van rejtve, Windows ikon továbbra sincs.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#66903) t72killer válasza szabonagyur (#66902) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sztem kár a gwx-el vacakolni, húzzatok le egy iso-t és frissítsetek arról. Itt lehet "multi-edition" (=home+pro) iso-t letölteni, ha kulcsot kér, akkor skip és mehet netről v telóról az aktiválás.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#66904) BenJoe80


BenJoe80
senior tag

Sziasztok,

pár napja egy idegesítő jelenség írtja az idegsejtjeimet. Videó/zene játszásnál/streamelésnél a gép rendszeresen laggol, betorzul (kb. így) pár kb. fél-egy másodpercekre.

Eleinte a netkapcsolatra gyanakodtam (biztos szar az internet megint), de aztán rájöttem, hogy u.e. a helyzet az offline médiákkal is.

Utána olvastam a dolognak, mint kiderült kismillió ember kínlódik/kínlódott hasonló dolgok miatt, a fórumok tele vannak segítség kérésekkel csak éppen a megoldás nincs feltüntetve sehol (én legalább is sehol nem találtam). A Microsoft hivatalos fórumán pl. könyörögnek, hogy írják már le, hogy hogy lehet a az Enhanced Mode-t beállítani (állítólag ez a megoldás), de egyetlen arc sem képes leírni.

Szóval - tud itt valaki valamilyen megoldást? Lehetőleg ne rendszer visszaállítást meg ilyesmit...

A segítséget előre is köszi...

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#66905) worxland válasza t72killer (#66903) üzenetére


worxland
addikt

Frissítésnél csak akkor kér kulcsot, ha a Win7/8/8.1 nem aktivált.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#66906) szabonagyur válasza t72killer (#66903) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha elolvasod rendesen NEM KÉRÜNK a Win10-ből.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#66907) Syl


Syl
nagyúr

Egy vindózos szakember megmagyarázná ezt nekem (Angol Win 8.1):

Tegnap még nem volt ott az a vacak a tálcán, ma meg megjelent. És nem tudom eltüntetni :W

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#66908) vigyori78 válasza Syl (#66907) üzenetére


vigyori78
őstag

vezérlőpult/nyelv/speciális beállítások/ itt tudsz állítgatni ,nekem hu ,en ,de bill kiosztás is fel van telepítve a progik miatt én a beviteli mód váltásánál mind a kettőt kipipáltam és akkor úgy jelenik meg mint régen a nyíl előtt a tálcán.

(#66909) Syl válasza vigyori78 (#66908) üzenetére


Syl
nagyúr

Csakhogy nálam egy billentyűzet-nyelv van telepítve és ki van kapcsolva a language toolbar.
És mégis ott virít az óra mellett és benne az angol bill... :W

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#66910) vigyori78 válasza Syl (#66909) üzenetére


vigyori78
őstag

De gondolom azért mert angol vin és pluszba magyar bill :K

Beviteli mód váltásnál pipáld ki mind a kettőt ha zavar ,hogy ott van a nyíl előtt ,hogy HU akkor a két pipa mellet a sor végén aktív lesz az options arra rányomsz és nyelvi eszköztár legyen rejtett.

(#66911) Syl válasza vigyori78 (#66910) üzenetére


Syl
nagyúr

>De gondolom azért mert angol vin és pluszba magyar bill

Tegnap, tegnapelőtt, a múlt héten - ugyanez volt a felállás és mégsem volt ott a tálcán a nyelvválasztó :F

A beviteli mód váltásnál a két checkbox bepipálása végre eltüntette ezt a retket!
Köszönöm! :R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#66912) Champ1on


Champ1on
tag

Sziasztok!
Ma reggel interneteztem és kikapcsoltam a gépet.Fél 1 körül bekapcsolom internetezek megint, de közbe jött egy 15 perces elfoglaltság, és alvóba raktam a gépet(összecsuktam) amikor ismét arra kerül sor hogy internetezzek, már azt látom hogy nincs internet.WiFi ki-be még mindig nem router ki-be még mindig nincs. Nem is látja a hálózatot annyit ír hogy "Nem található hálózat". Most éppen kábellel netezem de nagyon sürgős lenne hogy helyre jöjjön. Gép: Asus N750JK
Telefonról minden rendben a nettel.
Köszönöm előre is!

(#66913) Pubszon


Pubszon
veterán

Üdv.
8.1 alatt nem lehet valahogy lecserélni a hangerő ikont olyanra, ami számmal mutatja a master hangerőt?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#66914) BenJoe80


BenJoe80
senior tag

Erre valaki?

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#66915) Patesz1337


Patesz1337
tag

Helló.

Adott egy gép, amint win 8.1 van, 2 felhasználó volt, az egyik gyerek, másik admin, norton family progival.
Ez a progi törölve lett, ahogyan a gyerek fiók is, maradt az admin.
Van egy server gép, azon egy win server 2008 r2, ezen vannak megosztott mappák. Az egyik ilyen megosztá csoporthoz kötött, amit az első gépen be is állítottam (munkacsoport).
Hozzáadom az adott mappát a win8as gépen, mint hálózati meghajtó, kéri log/pass párost, rákatt, hogy elmenti az adatokat. minden okés.
A gond a kövi indításnál van, ilyenkor ismét kéri a log/passt. Ötlet, hogy miért nem jegyzi meg a hitelesítő adatokat?
Remélem a kérdésemmel annyira nagyon nem tévesztettem topicot.

Köszi

(#66916) domerator válasza Champ1on (#66912) üzenetére


domerator
veterán

Indítsd újra akár többször is... nálam is volt ilyen, a rosseb tudja mi volt az oka (szerintem simply windows :DDD) de ne csak kikapcsold, hanem újraindítás legyen.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#66917) TomTeke2


TomTeke2
csendes tag

Sziasztok!
Van egy tabletem, (MEDIACOM WinPad w911 3G) [link] amin win 8.1 bing oprendszer van. Sajnos a vásárlásnál elkerülte a figyelmemet, hogy mindössze 16 Gb belső memóriával rendelkezik. Amennyire lehet lecsökkentettem a rendszer méretét, de szükségem lenne a Recovery partícióra is. (5 Gb)

Na itt a bibi, ugyanis a recovery-t semmilyen módon se tudom törölni. Próbálkoztam a
Sajátgép/Kezelés/Tárolás/Lemezkezelés menűben, normál és csökkentett módban is, de semmi.

Ha van ötletetek, akár a recovery-re, akár tárhely felszabadításra, azt szívesen fogadnám.

Előre is köszi!
TomTeke

(#66918) Sawyer_


Sawyer_
tag

Sziasztok!

Új gépre telepítettem win 8.1-et. A gépben egy szintén új SSD meghajtó van (http://www.arukereso.hu/merevlemez-c3103/seagate/laptop-sshd-2-5-500gb-5400rpm-64mb-sata3-st500lm000-p153711907/#). Amikor a Windows telepitő CD rákérdezett csak a telepítés gombra nyomtam, de előtte nem formáztam. Szerintetek kellett volna? Vagy ezt a Windows automatikusan megcsinalja? Most az 500 gB-ból 465-öt látok...

(#66919) worxland válasza Sawyer_ (#66918) üzenetére


worxland
addikt

Megcsinálja, a 465 teljesen jó.
465x1024x10124x1024=500x1000x1000x1000
A Windows 1024-el számol, a HDD gyártója 1000-el (ez utóbbi rá is van írva minden vinyóra).

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#66920) nyurga82


nyurga82
tag

Hogy tudom eltüntetni az oldalsávot? Ha gyorsan mozgatom az egeret középen akkor is bejön.

(#66921) VoidXs válasza nyurga82 (#66920) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Tálca tulajdonságai, navigáció, első pipa. Egy esetleges rossz optikai egérnek tudható be a gyorsan mozgatási mindenhova ugrás miatt bekövetkezett charm bar előugrás.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#66922) nyurga82 válasza VoidXs (#66921) üzenetére


nyurga82
tag

Köszönöm, sikerült.

(#66923) PistiSan


PistiSan
addikt

Sziasztok!
Windows 8.1 pro-t használok, van egy kis bajom a licenszel amit nem tudok jelenleg megoldani, a kérdésem a következő, milyen korlátozásokat, idegesítő dolgokat okoz a rendszer, ha pár hétig aktiválás nélkül használom?
A windows aktiválása már megjelent a jobb alsós sarokban, elvileg majd zaklatni is fog egy idő után, hogy aktiváljam. Kell még valami másra számítani?

(#66924) szabonagyur válasza PistiSan (#66923) üzenetére


szabonagyur
félisten

Háttérképet lehet nem tudsz cserélni meg a felugró ablak, hogy aktiváld, kb. ennyi.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#66925) Taifa Díaz válasza PistiSan (#66923) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Esetleg még egy felirat is előjöhet egy idő után a jobb alsó sarokban, vízjelként, hogy aktiváld a Windowst.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#66926) PistiSan válasza Taifa Díaz (#66925) üzenetére


PistiSan
addikt

Már meg jelent, nem vészes!
Inkább ilyen automatikus újraindításoktól tartottam, de így még vállalható amíg megoldódik a probléma.

Köszönönöm mindkettőtöknek az infót! :R

(#66927) kopogo


kopogo
tag

Hello

lehetséges-e Win8.1-nél a csempe felületen beállított csempék mentése,hogy egy másik win 8.1-nél is ugyan ugy legyenek a csempék.
hová menti a kirakott csempéket milyen fájlba?
köszönöm

(#66928) szabonagyur válasza kopogo (#66927) üzenetére


szabonagyur
félisten

MS fiókot mindkét gépre és ami programokat kiraksz és mind a két gépen fent van úgy rakja ki.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#66929) kopogo


kopogo
tag

bocs azt nem irtam nincs ms fiók

(#66930) szabonagyur válasza kopogo (#66929) üzenetére


szabonagyur
félisten

Csinálni kell, másképp marad a manuális rendezés.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#66931) #63761920


#63761920
törölt tag

Sziasztok!
Van egy külső DVD íróm és ha berakok DVD lemezt hullámosan változó sebességgel játssza le
mintha próbálna felpörögni de nem tudna. A laptop Win7-tel rendesen viszi.
Gyári DVD lemez.

(#66932) szabonagyur válasza #63761920 (#66931) üzenetére


szabonagyur
félisten

Kevés a kakaó?

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#66933) #63761920 válasza szabonagyur (#66932) üzenetére


#63761920
törölt tag

Pár nap múlva jelentkezem,
berakok egy hdd-t, rakok rá egy Win 7 ultimate programot
és kipróbálom vele.

(#66934) szabonagyur válasza #63761920 (#66933) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ennek mi értelme? Illetve ez OS téma, abból is Win8.1 szóval nagyon rossz helyen jársz.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#66935) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Sziasztok!

lenne egy olyan problémám, hogy pár napja olyat csinál a gép, hogy ha "l" betűt nyomok, akkor zárolja a profilt, utána viszont nem tudok "o" betűt (meg még körülötte 1-2 írni), ami meg kell a jelszóhoz, a narrátor ki-be kapcsolgatásával kell szarakodnom, aztán egyszer csak megengedi. De ezt akkor is el kell játszani, ha ki volt kapcsolva a gép előzőleg, szóval első bejelentkezésnél.

Ez mi a szösz lenne? Most is úgy kell az "l" betűket másolgatnom. Vírusirtót már nyomattam.

(#66936) cattus válasza KisTücsök (#66935) üzenetére


cattus
őstag

Másik billentyűzettel nézd meg, a Windows gomb körül lehet gond (Win+L az egy hotkey a zárolásra).

Do the thing!

(#66937) KisTücsök válasza cattus (#66936) üzenetére


KisTücsök
addikt

Ohhh, nagyon köszi! :R

A másik billentyűzetemen az egyik start gomb be van ragadva, mondjuk azt hittem nem működik, de akkor ez a gond. Viszont érdekes, kipróbáltam az előbb másikkal is, és ugyan úgy csinálta. Most nyomtam rajta egy start gombot, és már jó.

(#66938) h1ght3chzor


h1ght3chzor
őstag

Mi a teendo? [link]

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#66939) #63761920 válasza szabonagyur (#66934) üzenetére


#63761920
törölt tag

Új gépet raktam össze aránylag jót.
Előtte nem voltak ilyen problémáim.
Most vetem egy 8.1 op. rendszert
ez lejátssza alapból a DVD filmet?
A frissítéseken kívül nincs más rajta.

(#66940) szabonagyur válasza h1ght3chzor (#66938) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mi a kiindulási alap és mi a cél? stb...

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#66941) h1ght3chzor válasza szabonagyur (#66940) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

8.1 Enterprise-t szeretnék 10-re frisíteni.

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#66942) szabonagyur válasza h1ght3chzor (#66941) üzenetére


szabonagyur
félisten

Azt sehogy, ahogy kiírta a telepítő is Enterprise-t nem lehet frissíteni, friss telepítés kell.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#66943) #63761920 válasza szabonagyur (#66940) üzenetére


#63761920
törölt tag

Feltelepítettem az op. rendszert. A DVD filmet
hullámokba játszotta le vagy a
filmet látta a saját gép -> E: Pearl Harbor megnyitja audio video
megnyitom a videot és nem játssza le a vob-ot.
Alapból lejátssza a DVD filmet a 8.1 op.
Arra gondoltam ki próbálom azzal az op. rendszerrel amivel ezidáig nem volt problémám.
Mert ha ezzel sem megy hardveres hiba áll fenn!
Gondolom én.
boci

[ Szerkesztve ]

(#66944) IamCerb


IamCerb
csendes tag

Üdv. Win 8.1-et szeretnék feltelepíteni egy ismerős géprére, cd-rom-ról bootolok, de a windows emblémánál nem megy tovább. Mi lehet a gond? Esetleg kompatibilitási probléma? CPU: [link]

(#66945) szabonagyur válasza #63761920 (#66943) üzenetére


szabonagyur
félisten

Értelmetlenek a mondataid, így nem tudok erre mit mondani.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#66946) #63761920 válasza szabonagyur (#66945) üzenetére


#63761920
törölt tag

Először meg szeretném tudni 8.1 lejátssza a DVD filmet?
Így jelentkeztet a problémám:
A telepítő lemezt beraktam az új gépbe, feltelepítettem az
operációs rendszert, frissítéseket leszedtem.
Majd beraktam a külső DVD lejátszóba egy DVD filmet
és jelentkezett a probléma, az egyik filmet hullámokba játszotta le
a másikat VOB megnevezésű fájlt meg sem nyitotta.

(#66947) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Üdv

Cimbim gépje (kb 1.5 éves telepítés ) Egyszer csak nagyon belassúlt a ki/ bekapcsolás.Vírusra gondoltam , de hiába futtatok több féle írtót nem javul.Kb 2-2,5 perc a boot.Winyórol megy a rendszer , de ez akkor is vicces mit javasoltok?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#66948) SP4C3 válasza viperabácsi (#66947) üzenetére


SP4C3
veterán

Újratelepítést javaslok.

Esetleg, ha szeretné megtartani a rendszert, akkor RUN: MSCONFIG és nézd meg, hogy milyen nem Microsoftos service-k vannak telepítve és az auto start-ra is nézz rá, valamint Startup folder, defragment, CCleaner, Contex menu.... Bővebb infóért és segítségél meg majd keresel :P

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#66949) viperabácsi válasza SP4C3 (#66948) üzenetére


viperabácsi
addikt

CCleaner- t próbáltam és lefuttattam az ADW cleanert az sem segített.

Mbam 362 vírust talált , de ki irtotta.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#66950) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Ja és ez működő AVAST mellett sikerült összeszedni!!!

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.