Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65601) donmackó


donmackó
őstag

Kérnék némi instrukciót. Az előzőleg (kb. Fél órája) tökéletesen működő 8.1-em, egyszer csak dobott egy kernel errort. Azóta megáll a 4 kockát mutató boot képernyőnél. Próbáltam a rendszer visszaállítást de nem jött be. Telepítő lemezem nincs, usb kulcsot használok, de az most jelenleg játszik, mert benn maradt a melóhelyen. Van valami épkézláb ötlet a javításra? Az automatikus javítást azt fel hozza.

Release the cable hounds!

(#65602) Lenry válasza #93794560 (#65600) üzenetére


Lenry
félisten

te sem olvasol. :(

csak SSD van benn -> újrarakom -> kész, kér egy újraindítást -> "A disk error occured, press Ctrl-Alt-Delete"

közben nem állítódik el a BIOS, nem kötődik be másik lemez, nem történik semmi. az első elindulás helyett ez van. a kérdésem továbbra is, hogy miért?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#65603) #93794560 válasza Lenry (#65602) üzenetére


#93794560
törölt tag

Biztos, hogy jó az az SSD? Mást nem tudok elképzelni, mivel a telepítés elsőként a telepítő médiáról indul, és így az SSD esetleges hibája még nem észlelhető, csak ha már adatok kerültek rá, és boot-olnia kell.
Minket az zavart meg, hogy az első hozzászólásodnál belevetted a Win7-es HDD-t is, és így került képbe a két rendszer boot funkciója.

[ Szerkesztve ]

(#65604) Zotya84 válasza Lenry (#65599) üzenetére


Zotya84
őstag

Ah, mi scusi. Meleg van. :R

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#65605) donmackó válasza donmackó (#65601) üzenetére


donmackó
őstag

Valaki ötlet? Vagy marad holnap az újrarakás?

Release the cable hounds!

(#65606) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

A múltkor a gép indulásakor 1 hosszú,2 rövid sípszó hibajelzést kaptam.A videokártyát kivettem, visszaraktam,s jó lett.Pár napig minden jó volt,viszont ma ugyanez jelentkezett,s már a kari igazgatása, másik foglalatba helyezése sem segít.Videokártya hiba lehet egyáltalán?

(#65607) premete válasza donmackó (#65605) üzenetére


premete
veterán

Vagy beméssz érte a munkahelyedre, vagy valakitől kölcsönkéred.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#65608) genndy válasza GEPESZ66 (#65606) üzenetére


genndy
addikt

Alaplapod manualjában kellene megnézni melyik füttyögés mit jelent, vagy google: <alaplap> beep code
Gigabyte-nál pl. az egy hosszú két rövid éppen a videokártya hiba.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#65609) donmackó válasza premete (#65607) üzenetére


donmackó
őstag

És ha már telepítő, akkor reinstall, vagy kijavítja a számítógép javítása opció a kernel errort?

Release the cable hounds!

(#65610) GEPESZ66 válasza genndy (#65608) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Megnéztem,végül is memória hibára utal.
Most vettem 2*2 GB memóriát a 4*0,512GB helyett,bővítettem egy kicsit.
A régieket berakva viszont jó lett a gép.Holnap megyek cseréltetni,pénteken vettem.

Szerintetek,mivel csak holnap jár le a 3 munkanap,kötelesek-e kicserélni?

[ Szerkesztve ]

(#65611) bon válasza GEPESZ66 (#65610) üzenetére


bon
őstag

Alaplaphoz kell memóriát venni és nem találomra vásárolni. Alaplap gyártó oldalán elérhető szokott lenni a komatibilks memóriák listája. De a www.kingston.com is sokat szokott segíteni.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#65612) GEPESZ66 válasza bon (#65611) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Ez már egy 6 éves gép, de inkább irodai munkára használom, s szerettem volna kipróbálni a 64bit-es rendszert, ezért tértem át a 4GB-ra.
CSX 800-as memóriát vettem,2*2GB-ot, a régi is 800-as volt.
Igazad van, hogy az alaplap könyvében vannak javasoltak.
A fiam gépébe is vettem ilyeneket, s több hete jól működnek

(#65613) .:Koska:. válasza szabonagyur (#65595) üzenetére


.:Koska:.
csendes tag

Köszönöm válaszod!
Igen ez a helyzet. Sima pro telepítőt tudok leszedni legálisan a telepítéshez?

(#65614) Shurycen


Shurycen
tag

Skacok segítsetek, win 8.1 x64 feltettem egy hete a rendszert 120gb ssd-re, majd driverek, minden update, aztán chrome, total commander, mpc hc, teamspeak, lol, smite és egy árva utorrent feltelepül. Minden megy flottul, majd 3 napig nincs bekapcsolva a gép, sőt áramtalanítva volt mert elutaztam, erre ma benyomom és egyik meghajtómon egy folderbe csak úgy tudok másolni ha rendszergazdaként engedélyezem (ugyan azon a meghajtón egy másik mappába gond nélkül megy a másolás) vagy pl smite, ami programfilesba települt nem indul jogosultságra hivatkozva de a lol ami c:\ gyökérbe van az meg simán megy. Még újratelepíteni se tudom a smite-ot mert nincs jogosultságom... mi változott a hétvégén, hogy most nekem mint "rendszergazdának" nincs mindenhez jogosultságom? Újra kell raknom a rendszert?

(#65615) Lenry válasza #93794560 (#65603) üzenetére


Lenry
félisten

azért vettem bele a HDD-s történetet, hogy lássátok az okot, ami miatt egy jól működő rendszert letúrtam.
és pont a jól működő rendszer okán nem gondolom, hogy baja lenne az SSD-nek, de holnap azzal fogom kezdeni a dolgot.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#65616) akos727


akos727
senior tag

Üdv!
Valakinek van ötlete mi lehet a gondja a gépemnek, ha szimplán nem hajlandó elinditani programokat? Pl. Chrome, revo uninstaller, daemon etc....Rákattintok, bejön a "homokóra", majd eltűnik, task managerben ott van a program csak éppen nem jelenik meg előttem...Próbáltam rendzsergazdaként is, semmi eredménnyel. Win 8.1 2-3 hónapja újrahúzva, eddig hibátlanul üzemelt.

(#65617) zoltan6 válasza akos727 (#65616) üzenetére


zoltan6
őstag

nincs véletlenül több monitorosra állítva? és a másik monitoron vagy tv-n ott a program? én már jártam így.

(#65618) premete válasza donmackó (#65609) üzenetére


premete
veterán

Először javítás, ha nem segít, jöhet a drasztikusabb megoldás.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#65619) GEPESZ66 válasza bon (#65611) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Elvittem a gépet a vásárolt CSX memóriával a boltba.
2GB-ot belerakva elindult, de 2*2GB Dual-ban már nem.
Tudtam volna Kingmax-ra cserélni, ha ráfizetek még 6000 Ft-ot, de úgy voltam vele, hogy régi gépre már ennyit nem költök.Így marad a korábbi 2 GB.
Egyébként ugyan ez a memória a fiam gépében több hete jól működik.
Sajnos így nem tudok váltani 64bit-re.
Gondolom 2GB RAM mellet nem célszerű a 64bit-es rendszert telepíteni, hiszen itt nem 1GB, hanem 2GB a RAM igény, s gondolom lassabb is lenne a gép?

(#65620) szabonagyur válasza .:Koska:. (#65613) üzenetére


szabonagyur
félisten

Google->> media creation tool... Abban meg kiválasztod ami kell.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#65621) mttssz


mttssz
senior tag

Van ötletetek hogy miért nem sötétedik el a laptop kijelzője illetve miért nem megy le alvóba? Múlt héten még működött, de most egy egész éjjel alatt sem. Energiagazdálkodásban jól van beállítva, a séma is megfelelő. Valahol meg lehet nézni hogy mi tartja ébren?

(#65622) bon válasza GEPESZ66 (#65619) üzenetére


bon
őstag

2GB-ra nem raknék 64bit-es rendszert, mert ott valóban 2gb a minimum memória.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#65623) GEPESZ66 válasza bon (#65622) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Van egy szaküzlet,ahol lakom,s ismerem a boltost.Talán megtudom beszélni vele,hogy elhozok 2 db RAM-ot,s tesztelem.Ha kompatibilis,akkor megveszem.

(#65624) premete válasza GEPESZ66 (#65623) üzenetére


premete
veterán

nem lenne egyszerűbb megnézni az alaplapot, hogy mennyi ramot tud kezelni?

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#65625) netpeti98 válasza bon (#65622) üzenetére


netpeti98
addikt

Én használtam egy ideig 64 Bites rendszer 2 GB memóriával, mivel a másik modul 2x2-tes kit fele gyári hibás volt, de nem vettem észre különösebb problémát. Azok az alkalmazások amik belassultak sok használat után azokon a 32 Bites rendszer se segített volna.
Olyan 600-800 MB körül mozgott a rendszer alap használata, ez 4 GB memóriával már 1 GB felett van alapjáraton.

(#65626) #41133696


#41133696
törölt tag

Maiak:

(#65627) GEPESZ66 válasza premete (#65624) üzenetére


GEPESZ66
veterán

ASUS M2N E-SLI,8GB-ot tud kezelni.Azt mondták a boltban,hogy szokott ilyen lenni.

(#65628) Zotya84 válasza GEPESZ66 (#65627) üzenetére


Zotya84
őstag

Az M2N széria tudott érdekes dolgokat művelni. Jártam vele úgy, hogy 4 (1G) egyforma modult nem volt hajlandó kezelni, több gyártótól sem, de amikor mixeltem a gyártókat, úgy bármilyen felállásban működött jól.

Végül 2*2G lett a megoldás. Úgyhogy mennie kéne, csak nézd meg, nem kell-e BIOS-t frissítened rajta...

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#65629) Lenry válasza Lenry (#65615) üzenetére


Lenry
félisten

SATA kábelcsere megoldotta...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#65630) ad4m1337


ad4m1337
aktív tag

Hello!

Friss Windows 8.1 felhasználó vagyok. Elolvastam a bevezetőt, hogy miért jó a Windows 8.1, de tudnátok még pár pozitívumot írni a Windows 7 -el szemben?

A böngészési, menüben navigálási gyorsaság növekedett? Az alkalmazások megnyitása, stb. gyorsabb lett?

(#65631) Bjørgersson válasza ad4m1337 (#65630) üzenetére


Bjørgersson
félisten

• az iso fájlokat két kattintás "felcsatolni"
• sokkal menőbb a feladatkezelő
• gyárilag támogatja az USB3-at

:DDD

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#65632) mttssz válasza mttssz (#65621) üzenetére


mttssz
senior tag

Valaki?

(#65633) Syl válasza Bjørgersson (#65631) üzenetére


Syl
nagyúr

>• gyárilag támogatja az USB3-at

Sok köszönet nincs benne.
Ha a gépet sima boot-tal indítom, akkor az USB3-as dokkolóról/ra 100-120 MB/sec sebességgel másol. Ám ha sleep/hibernálásból ébred a gép, akkor ugyanez csak 30-32 MB. :F

(#65630) ad4m1337

>Az alkalmazások megnyitása, stb. gyorsabb lett?

Mitől lenne gyorsabb? A win32 alkalmazásokat nem tudja hibernálni mint a telefonok. Minden indításnál újra betölti. Ha van elég memória és/vagy SSD, akkor win7-en is gyors.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#65634) szabonagyur válasza Bjørgersson (#65631) üzenetére


szabonagyur
félisten

Kivéve amikor behülyül a virtual drive része és nem tudja csatolni..:)
Intel USB3-at támogatja, többivel szenved.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#65635) ad4m1337


ad4m1337
aktív tag

Akkor gyakorlatilag nincs sok előnye a W7 -el szemben?

(#65636) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Ok, én meg egyik hibával sem találkoztam még. :o

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#65637) premete válasza ad4m1337 (#65635) üzenetére


premete
veterán

Érintőképernyőn van.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#65638) worxland válasza Syl (#65633) üzenetére


worxland
addikt

"Sok köszönet nincs benne.
Ha a gépet sima boot-tal indítom, akkor az USB3-as dokkolóról/ra 100-120 MB/sec sebességgel másol. Ám ha sleep/hibernálásból ébred a gép, akkor ugyanez csak 30-32 MB. " - ez nem általános hiba, nálam nincs ilyen, mindig tudja a 180-200 MB/s-t.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#65639) Syl válasza worxland (#65638) üzenetére


Syl
nagyúr

Ezen a gépen két évig linux futott, azzal semmi gond nem volt.
Utána pár hónap "khm" win8 és most OEM win8 - mindkettő ezt műveli.
Mondjuk az alaplap gyártójának a vackait nem telepítettem, csak az van fent, amit a win felismert/wu leszedett.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#65640) SRII


SRII
őstag

Hali!
Hol lehet kikapcsolni,hogy soha semmilyen billentyű kóddal ne váltson át angol kiosztásra a win?
Akár mikor játszom valahogy mindig átvált angolra, már elég volt, nem kell...
Nem annyira vagyok jártas, így a részletesebb segítségért még jobban örülnék.
Köszönöm.

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#65641) pilóta


pilóta
nagyúr

Van egy ilyen hibaüzenetem: System_Thread_Exception_Not_Handled (SamsungRapidDiskFltr.sys)

Samsung 840 pro 125 Gb SSD, Win 8.1

Lehet valamit tenni vele? Korábban is előjött pár hetente-havonta valami kékhalál, de most pár percet tud menni a gép max.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#65642) akos727 válasza zoltan6 (#65617) üzenetére


akos727
senior tag

Köszönöm válaszod :) , de így volt, vagyis a laptopom volt kikotve egy nagyobb monitorra mint one and only kijelző. Érdekes módon visszaállítás után sem javul meg, majd úgy egy 10p után jó volt mégis.....

(#65643) Zotya84 válasza pilóta (#65641) üzenetére


Zotya84
őstag

Töröld le a Samsung Magiciant, meg mindent, ami az SSD-hez tartozó gyári program.

Első két találat...

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#65644) atti1985


atti1985
csendes tag

Sziasztok.. Nem első esett,hogy mielőtt ki kapcsolna vagy újraindulna a gép fel jön egy kis ablak valami explorer.exe-vel kapcsolatba....Hamar el tűnik így csak valami ilyesmit sikerül még elcsípni belőle,hogy "memóriacímre hivatkozás".. Mióta felkerült ez a 8.1 (kb 2 hete) azóta 2-3x biztos bele futottam.Ha esetleg másnak is volt valami ilyesmi,akkor meg tudná mondani,hogy mi lehet ez? Figyelmen kívül hagyható vagy valami hiba 8.1-be.. Köszi

(#65645) King Unique válasza Syl (#65633) üzenetére


King Unique
titán

Igaz én hibernálni nem szoktam, de alvó módból indítva nem nagyon volt még ilyen sebességesés, 2.0 módba váltás gondom. Ha meg utóbbi előfordul, akkor azt ugyanúgy csinálja Win7 alatt is.
Illetve a 8.x+ natívan támogatja az USB 3.0 UASP módot, ami nagyobb sebességet tesz lehetővé bizonyos körülmények között, míg a Win7 nem, az csak a sima BOT módot tud alapértelmezetten. Többi OS-nél nem tudom, de gyártói oldalakon láttam, hogy pl. külső SSD-knél a max tempó (300-4xx MB/s) csak OS X és Win8.x+ alatt érhető el.

(#65646) pilóta válasza Zotya84 (#65643) üzenetére


pilóta
nagyúr

Köszi, úgy néz ki, ez segített.
Csak azt nem értem, hogy két éve megy, és eddig nem volt ilyen baja...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#65647) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Üdv! Elfelejtett jelszó esetén mit lehet tenni ? Nem kellene újrahúzni a rendszert. :D

PS4

(#65648) Воланд válasza mrhitoshi (#65647) üzenetére


Воланд
titán

helyi fiok?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#65649) mrhitoshi válasza Воланд (#65648) üzenetére


mrhitoshi
veterán

öö Igen. Szóval nem a MS fiókról van szó.

PS4

(#65650) Воланд válasza mrhitoshi (#65649) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.