Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65751) Is-tee


Is-tee
aktív tag

Most olvastam, hogy alaphelyzetbe lehet állítani a Windows-t, teljes törlés, majd újra telepítés... Kérdésem, hogy így megmarad az update-ről letöltött frissítések? Van különbség e között, vagy, hogy iso-ból rakom fel? Csak, mert, akkor nem kell iso-t beszereznem, meg kiírnom, meg újra le update-elni! :)

[ Szerkesztve ]

(#65752) sz.j válasza Is-tee (#65749) üzenetére


sz.j
nagyúr

Amit előzőleg linkeltem ott se ajánlott a win alóli mentés, ezért CD-re lett kiírva az ISO fájl. Így a mentés és a visszaállítás is CD-ről bootolva elvégezhető.

Ui.
# 65752
Ha törlöd a fent lévő rendszert és újratelepíted, akkor minden, a frissítések is törlődni fognak.
Különbség e és a mentésből visszaállítás között az, hogy reinstallnál minden törlődik míg amit elmentesz (backup) ott az összes program és frissítés meg lesz a restore (visszaállítás) után is.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#65753) szabonagyur válasza cog777 (#65742) üzenetére


szabonagyur
félisten

64Gb-on nem fér el neked a Windows? OS meg gyakran használt programok kb Adobe és társai kivételével bőven elférnek.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#65754) Is-tee válasza sz.j (#65752) üzenetére


Is-tee
aktív tag

Köszönöm a segítséget, de maradok a recimg-nél, valahogy kézre állóbb! :)

(#65755) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Újratelepítettem a windowst,minden update feltelepül, de a Defender friss adatbázisának frissítésekor valami 80070002 hibaüzenetet kapok.
Mi lehet ez?

(#65756) premete válasza GEPESZ66 (#65755) üzenetére


premete
veterán

Google a barátod: [link]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#65757) GEPESZ66 válasza premete (#65756) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Próbáltam az update hibajavítót futtatni.Azt írta,hogy javította,de nem lett jó.Marad a Win újratelepítés.

(#65758) nagyfejü válasza nagyfejü (#65737) üzenetére


nagyfejü
őstag

Ugy látom ez olyan hiba amire nincs válasz :W

(#65759) cog777 válasza szabonagyur (#65753) üzenetére


cog777
senior tag

Biztosan elfer? lapozo fajl, hibernalas, es gondolnom kell arra is hogy ha felteszek egy Visual Studiot stb masik particiora, tuti hogy a C-n kezdi el kibontani magat illetve Win10 upgradehoz is mennyi hely kell...

Ahogy eszre vettem a mostani Windowsok nem hagyjak magukat tomoriteni, tehat arendszerfajlokhoz nem ferek hozza meg Adminkent sem. XP-nel meg bejott a trukk hogy rekurzivan letomoritettem az egesz particiot.
Egyszer bebootoltam pendriverol es ugy letudtam tomoriteni az egesz C-t (Windows fajljaival egyutt) de akkor nem indult el a Windows tobbe :)

Nyugodtabb lennek ha 128GB SSD lenne a gepben.. Bar lehet hogy megprobalom a Win10-et tiszta telepitessel oda feltelepiteni - ha lehet.

Masik problemam hogy a masik particion ki kell alakitani program files-t es annak megfelelo jogokat adni, nem?
Amugy mindig is szerettem volna hasonlo particio elrendezest mint *nixok alatt, hogy a futtathato fajlokat tartalmazo particio csak olvashato es a felhasznalo a sajat mappajat latja, irja olvassa de nem tud futtatni programokat. Ilyet lehet csinalni? Sokkal biztonsagosabb lenne a Windows ha lehetne.. persze Home verziom van.

[ Szerkesztve ]

HP ZBook Studio 15.6 G8 Mobile Workstation - Windows 11

(#65760) GEPESZ66 válasza nagyfejü (#65758) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Most pedig a feleségem laptopján egy HP nem kötelező frissítésnél dobta ezt a hibát.

(#65761) MasterMark válasza nagyfejü (#65758) üzenetére


MasterMark
titán

Megosztásnál add hozzá a Mindenki csoportot a biztonság fülnél.

Switch Tax

(#65762) sz.j válasza sz.j (#65743) üzenetére


sz.j
nagyúr

A # 65743 hozzászólásban lévő problémám megszüntetésében tudna valaki segíteni?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#65763) MasterMark válasza sz.j (#65762) üzenetére


MasterMark
titán

Hát például írd be a kapott kódot...

Switch Tax

(#65764) sz.j válasza MasterMark (#65763) üzenetére


sz.j
nagyúr

Be lett írva.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#65765) MasterMark válasza sz.j (#65764) üzenetére


MasterMark
titán

És?

Switch Tax

(#65766) nagyfejü válasza MasterMark (#65761) üzenetére


nagyfejü
őstag

Csak ennyi lenne??? Köszönöm!!!

(#65767) sz.j válasza MasterMark (#65765) üzenetére


sz.j
nagyúr

"És?"

A kapott kód beírását követően klikk a Tovább gombra,
- megjelent a "Váltás Microsoft-fiókra ezen a gépen" ablak
- klikk a "Váltás" gombra és ekkor írta ki, hogy
"Ezen a gépen már van olyan fiók, ami ezt a Microsoft-fiókot használja" (gondolom a Skype-hoz való)
Klikk a "Bezár" gombra amikor a letölteni akart játék felett ez jelent meg:
"Nem sikerült lebonyolítani a vásárlást.
Hibakód: 0xd0000063"

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#65768) MasterMark válasza sz.j (#65767) üzenetére


MasterMark
titán

Helyi fiókot használsz, vagy MS accot a gépen bejelentkezéshez?

Skype-nak ehhez most nincs köze, habár oda is MS acc kell. De ilyenkor nem arra váltana.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#65769) sz.j válasza MasterMark (#65768) üzenetére


sz.j
nagyúr

A fióktípusnál helyi fiók van (rendszergazdaként)

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#65770) MasterMark válasza sz.j (#65769) üzenetére


MasterMark
titán

Mégis azt írja, hogy már van olyan fiók a gépen ami ezt az MS accot használja.
Van másik fiók is a gépen?

Switch Tax

(#65771) sz.j válasza MasterMark (#65770) üzenetére


sz.j
nagyúr

Nincs másik fiók csak ez az egy.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#65772) randras


randras
veterán

Szeretném minden eszközre/esetre vonatkozóan letiltani a Windows figyelmeztetését arra vonatkozóan, hogy nem értelmezhető/hibás fájlrendszerű eszköz csatlakoztatása esetén kiírja, hogy "Formázza-e?". Ezt hogy tudom megtenni?

(#65773) randras válasza randras (#65772) üzenetére


randras
veterán

Ezt tiltanám le minden eszköre vonatkozóan.

(#65774) GEPESZ66 válasza GEPESZ66 (#65760) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Internet hiba volt,és sérült a fájl.A Defender fájlt sikerült letölteni ismét,de a sérült HP fájlt nem.Hogyan lehet törölni sérült Update fájlt?

(#65775) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Valaki próbált már karcsúsított Win8.1-et használni?

A telepítőből sokmindent ki lehet szedni DISM-mel, pl szolgáltatások garmadát és kb tucatnyi appot.

Gyorsulhat ettől a rendszer? Gondolkozom, hogy lehetne kicsit felturbózni az egymagos atommal megvert családi ős-netbookunkat.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#65776) Sub-ZeRo válasza t72killer (#65775) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Persze, hogy gyursulhat. Előbb döglik le a rendszer, mintha nem nyúlnál hozzá.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#65777) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Tegnap átraktam magam dropbox-ról onedrive-ra. Nagyrészt mindent felszinkronizált, de 3 elemet, az egyik pl egy sima pdf, nem rak fel. Ki is írja,hogy 3 hiba van, de ha rákattintok, akkor nem mutat semmit. Mi a fene baja van ennek? Hogy tudom meg mi hibázik?



t72killer: Valószínűleg nem hiába nincsenek ilyen herélt rendszerek. Vagyis a dirty-n láttam már ilyet, de nem szabad frissíteni, mert utána lefossa magát.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#65778) Edem05


Edem05
őstag

Van egy érdekes problémám. Mikor rányomok a Leállítás gombra leáll a gép de utána pár másodperccel később vissza is kapcsol. Ugyan ezt megcsinálja ha alvó módba akarom küldeni. A táp lekapcsolásával tudom csak kikapcsolva tartani a gépem.

Van tippetek, hogy mi lehet ez? Windows probléma, vírus, életre kelt a SkyNet? Vagy mi ez? :D
OP rendszerem: Win 8.1

(#65779) genndy válasza Edem05 (#65778) üzenetére


genndy
addikt

Ha már kikapcsolás után van csinálja, akkor nem Win-függő. Leginkább BIOSban nézz körül, mert engedélyezve van ez a lehetőség és valami visszaébreszti. Wake-on USB, Wake-on LAN, ilyesmiket keress és tilts le.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#65780) Sub-ZeRo válasza Edem05 (#65778) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A tápod kuka. Nekem is így volt. Sajnos eltávozott az örök vadászmezőkre.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#65781) Syl válasza V.Stryker (#65777) üzenetére


Syl
nagyúr

Az irodában a OneDrive Vállalati verziót kezdtük el használni és hááát, minden napra jut valami szopás... :((( Pénteken az egyik gépen le kellett szednem meg visszaraknom a teljes Office365-öt, hogy végre elkezdje szinkronizálni. A szokásos win reboot nem segített.
A saját vackaimmal inkább maradok a Dropboxnál.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#65782) t72killer válasza Sub-ZeRo (#65776) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Gondolom van, amit ki lehet szedni, csak az ember előre nem tudhatja, nem lesz-e balhé belőle. A felesleges appokat sztem nyugodtan ki fogom nyírni, azokat élő rendszerről is engedi törölni a windows. A szolgáltatások más tészta, azokat akkor nem piszkálom.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#65783) asdf74


asdf74
tag

Sziasztok! Win 8.1-et használok PC-n. Egy régi vinyót kiszedtem egy laptopból WD 2,5"-os Scorpio. A Bios látja a vinyót, de a rendszerem nem, valami tipp? Köszi (Asrock B85 M pro4 lapom van, Uefi -vel)

[ Szerkesztve ]

(#65784) MasterMark válasza asdf74 (#65783) üzenetére


MasterMark
titán

Lemezkezelő se?

Switch Tax

(#65785) asdf74 válasza MasterMark (#65784) üzenetére


asdf74
tag

Sajna nem látja. :( Nem emlékszem milyen rendszer volt a vinyón, azt hiszem Win7

[ Szerkesztve ]

(#65786) Edem05 válasza genndy (#65779) üzenetére


Edem05
őstag

Jól van, köszi megnézem a beállításokat.

(#65780) Sub-ZeRo Húú remélem nem lesz igazad, nem szívesen költenék most ilyenre. :F

(#65787) Sub-ZeRo válasza Edem05 (#65786) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Pedig 101% hogy igazam lesz... Nekem egy 600 wattos tápom adta meg így magát. Amíg nem húztam ki a 220-as dugót a tápból, leállítás után 2-3 másodperc múlva már indult is a gép... Kuka... Ez van..

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#65788) Edem05 válasza Sub-ZeRo (#65787) üzenetére


Edem05
őstag

Hát ez szomorú. Az enyém egy Corsair RM650-es (volt)

(#65789) Sub-ZeRo válasza Edem05 (#65788) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az enyém egy LC power volt... De azért nem is volt kár...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#65790) rhonin válasza Edem05 (#65788) üzenetére


rhonin
senior tag

Hát én azzal kezdeném szerintem, hogy átnézném a kábelezést a gépben és lehúzkodnék minden felesleges dolgot róla ami nem létszükséglet. A biosnak is adj egy alapra állást és úgy próbáld meg. Nálam volt ez a probléma de nem emlékszem, hogy a mostani vagy az előző géppel. ( cooler master silent pro gold 600W, corsair ax760i )
Ha eszembe jut akkor írok neked. ;)

(#65791) Edem05 válasza rhonin (#65790) üzenetére


Edem05
őstag

Köszi a választ. Persze minden lehetőséget kipróbálok.

(#65792) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Sziasztok!

Win 8.1 64 bit Professionalt tudok aktiválni egy Win 8 64 bit professional kulccsal? Elvileg Updateként letudom tölteni a win 8.1 frissítést , de ha már rögtön 8.1-et tudok lehúzni akkor kikerülném ezt a lépést ha lehet.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#65793) cattus válasza Gergosz2 (#65792) üzenetére


cattus
őstag

Aktiválni tudod, de a telepítéskor szükséged lehet generic key-re, mert ott a 8.1 nem fogadja el a 8.0-s kulcsokat, csak a későbbi aktiválásnál.

Do the thing!

(#65794) netpeti98 válasza Gergosz2 (#65792) üzenetére


netpeti98
addikt

Igen. A Media Creation Toolal letöltött ISO-k sok esetben már trükközés nélkül elfogadják, ha mégse akkor generic key és a telepítés után aktiválod (ez akkor is műkdöik, ha régebbi ISO-d van amit nem a Media Creation Toolal készítettél).

(#65795) Syl


Syl
nagyúr

Mi a retket kell még kikapcsolni, hogy ez a f*s ne jöjjön fel?
Két monitort használok és qrva idegesítő, hogy az egeret áthúzva a második monitorra, sokszor feljön ez a vacak :(((

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#65796) Bjørgersson válasza Syl (#65795) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Monitort, esetleg magát a gépet?

:DDD

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#65797) King Unique válasza Syl (#65795) üzenetére


King Unique
titán

A felső kettőt kellett, de véglegesen letiltani nem tudod (max vmi registry hack), mert jobb alsó sarokba húzva az egeret, előjön.
Teljesen letiltani és egyéb metrós dolgokat is állítgatni, külső programmal tudsz, pl. Classic Shell. Ezekben a Start menü pótlókban sok minden testre szabható:

[ Szerkesztve ]

(#65798) nagyfejü válasza MasterMark (#65761) üzenetére


nagyfejü
őstag

Megosztásnál add hozzá a Mindenki csoportot a biztonság fülnél.
This is no time for caution.

Hozzáadtam , de akkor is kér userid password párost. Láma kérdés mit kellene ide beirni? Gondolom a password amit a win ad meg az otthoni hálozathoz??? mi az user id. Próbáltam a pc nevét de nem jó!!

(#65799) MasterMark válasza nagyfejü (#65798) üzenetére


MasterMark
titán

Az aláírásom mindig ott van.

Egyelőre azt sem értem milyen megosztást csinálsz pontosan, mivel nem írtad le.

Switch Tax

(#65800) qqcqqc válasza nagyfejü (#65798) üzenetére


qqcqqc
őstag

Na akkor pontosítsunk:
Milyen médialejátszó?
Mit szeretnél megosztani?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.