Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53302) #93794560 válasza Shkiz0 (#53299) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nekem Acer gépem van, de ilyennel még nem találkoztam.

(#53303) Romvr


Romvr
őstag

Sziasztok,

Windows 8.1-em van, naprakészre frissítve és gondoltam kipróbálom ezt a csodás IE11-et Metro (mondernUI) alatt, de mintha nem lenne benne helyesírás ellenőrző. Áttúrtam a gépházat de ott se leletem válaszra pedig azt olvastam sok helyen hogy már létezik hozzá.

Miként tudom elővarázsolni?

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#53304) rover45


rover45
senior tag

Sziasztok, szeretném áttelepíteni a saját gépem egy másikra.
Biztos én vagyok a csacsi, de egyszerűen nem találom a Windows Áttelepítő funkciót. Sem ezen a néven, sem Easy Transfer néven.
Valahol úgy olvastam, hogy két win8/8.1es gép között csak a OneDrive-val tudok szinkronizálni, de szerintem ezzel csak a fájlokat tudom átvinni, a beállításokat nem.

szerk: Illetve létezhet megoldás arra, hogy a rengeteg Picasa webalbumomat szeretném átrakni a OneDrivera? :)

[ Szerkesztve ]

(#53305) TBMC


TBMC
addikt

sziasztok!

oly kerdesem lenne, az mitol fordulhat elo, hogy lomtar uritesere kattintva kb 5-10mp kell neki mire elojon a felugro ablakocska? eleg idegesito, par napja kezdte el csinalni. :F

win 8.1

cfg: Zalman ZF11 plus HF1 - Gigabyte Odin Pro 800w - ASUS MAXIMUS VII Ranger - i5-4570 + Zalman cnps 9900LED - ASUS Radeon R7 260X DirectCU II OC - 2400mhz Kingston HyperX predator 8gb kit - 240 GB Kingmax SSD, 2x1TB Samsung HDD, 750GB Samsung HDD

markbellus.hu 

(#53306) nbware válasza TBMC (#53305) üzenetére


nbware
senior tag

szerintem fent van valami olyan program, ami a jobb egérgombos menübe tette bele magát és valamit ellenőriz, amikor azt megnyitod.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#53307) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Hali

Egy kis okosság kéne a következő helyzetre:
A gépem mindig lezárom ha otthagyom. Ma is így történt, visszajöttem a géphez, monitor stand by módban volt... megnyomtam egy gombot fel is ébredt a gép.. kérte adjam meg a jelszavam. Azonban hirtelen el kellett mennem így nem léptem be sem meg semmi. Mire visszamentem megint stand by a monitornak, de hiába nyomtam meg bármilyen gombot nem történt semmi. A gép egyik esetben sem ment alvó módba, tiltva van neki. Mivel nem kelt fel a gép, TeamView segítségével állítottam le a gépet, utána be kapcs és megy tovább.

Win7 alatt ilyen nincs, ott is zárolom a gépet.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#53308) VoidXs válasza szabonagyur (#53307) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Uram, talált egy Windows bugot. Én ilyet még nem láttam. Kipróbáltam, tényleg bug.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#53309) ph2012


ph2012
senior tag

Sziasztok!

Mikor belépek pasziánszt játszani mindig belép az Xbox Game egy DrasticAlloy82 néven: kép. Ezt a nevet nem én készítettem. Az Xbox kioszt mindenkinek egy nevet, ha saját maga nem készít? Vagy honnan jött ez a játékosnév?

Köszi!

(#53310) cattus válasza ph2012 (#53309) üzenetére


cattus
őstag

Igen, generál egyet, amit egyszer meg tudsz változtatni.

Do the thing!

(#53311) zoltan6 válasza ph2012 (#53309) üzenetére


zoltan6
őstag

itt tudod megváltoztatni a becenevedet,mindenki véletlenszerüen kap.

(#53312) bolcsodal


bolcsodal
addikt

110GB-nyi adatot tartok OneDrive-on. Hogyan lehet elkerülni, hogy a gép minden bekapcsoláskor hosszadalmas szinkronizációba kezdjen (setting up)? Dropbox nem csinál ilyesmit, még akkor sem, ha állando sync be van kapcsolva. Ez így elég béna szerintem (főleg, hogy még fizetek is érte, hogy fogja a HDD-t minden bekapcsoláskor).

They drew first blood....

(#53313) kraftxld


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

HP laptop, Win 8 pro, a store-ból próbálnám frissíteni 8.1-re, és 66%-nál megakad, egy nap után se megy tovább:

Hol lehet megnézni, hogy konkrétan miért akad meg?
Egy 8.1 OEM ISO file-t le lehet valahonnan tölteni amivel megpróbálnám frissíteni?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#53314) Petyyyyy válasza bolcsodal (#53312) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Nincs valami setting-je a OneDrive-nak erre, pl. sync when app started vagy hasonló? Ha nincs ilyen, akkor vedd ki startup-ból a progit.
kraftxld - Főnököm szinte ugyanígy járt egy MacBook Pro-val. Nála SATA kábel csere oldotta meg a gondot.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#53315) bolcsodal válasza Petyyyyy (#53314) üzenetére


bolcsodal
addikt

Sajnos eléggé ismert a probléma. De még mindig ez az egyik legolcsóbb cloud sync lehetőség (200GB/5 dollár/hó), de már értem, hogy miért... ;]

Akkor csak időnként fogok vele manuálisan szinkronizálni.

[ Szerkesztve ]

They drew first blood....

(#53316) emvy válasza bolcsodal (#53312) üzenetére


emvy
nagyúr

Nekem kicsit tobb anyag van rajta, SSD mellett, igy nem jelentkezik az altalad leirt problema. 5 dollarert havonta egyebkent akar 1 TB-ot is kaphatsz (Office 365 elofizetessel).

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#53317) kraftxld válasza Petyyyyy (#53314) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Laptopban SATA kábel csere? :F

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#53318) Petyyyyy válasza kraftxld (#53317) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ahogy mondod. Én is csak pislogtam egyet, de nem kötekedtem, mert Mac-hez totál hülye vagyok.
PS.: Almárium Pro-ban javították a gépet.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#53319) bolcsodal válasza emvy (#53316) üzenetére


bolcsodal
addikt

Én a rendszerlemezről áthelyeztem a OneDrive könytárat egy másik fizikai meghajtóra...ez lehet probléma vajon? Dropbox-ot különösebben nem zavarja.

Olyan, mintha minden rendszerindításkor elfelejtené, hogy melyik file-okat töltötte már fel és újra leellenőrizné az egész állományt.

Nekem nem volt szükségem Office-ra, de igazából megfontolandó lehetőség (ugyanannyiba kerül). :U

They drew first blood....

(#53320) Mat86


Mat86
csendes tag

Windows 8.1 alatt mennyire működnek a Windows 7-es driverek? Konkrétan Samsung NP300E5Z laptopom van.

[ Szerkesztve ]

(#53321) Petyyyyy válasza Mat86 (#53320) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ezt neked. Nincs a Win 8 kompatibilitási listán a géped. Másrészt többen mondták már, hogy a hetes driverekkel is boldogul a 8/8.1, de ahogy a figyelmeztető szöveg írja, ők csak arra a rendszerre vállalnak garanciát, amivel szállították az eszközt.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#53322) quailstorm válasza Mat86 (#53320) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Hang, chipset, LAN drivert SEMMIKÉPP se erőltess rá, csak ha a beépítettel nem megy.
USB Wi-Fi, VGA éppen elmehet a régebbi rendszeré is.

(#53323) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Windows 8.1 Pro alatt szeretném a laptopba beépített wifi-adapterrel megosztani az Internetet. A Conectifynél egyszerűbb (reklámmentes legyen, ne dúlja fel a rendszert) programot keresek, amely valóban működik.

(#53324) premete válasza Dhampir (#53323) üzenetére


premete
veterán

A Wi-host elméletileg egyszerű, mint a faék, próbáld ki. Nálam nem ment mondjuk a 8.1 pro-n (azt írta, admin módban megy, de eleve abban voltam), de 8.1 vlk-n ment.
Sajnos, a windows 8.1 kb. önmagával sem kompatibilis, nálam az utolsó húzása az volt, hogy apps-okat nem volt hajlandó telepíteni, kiírt egy hibaüzenet linket, rákattintottam, erre megnyitotta a windows helpet, és kiírta, hogy biztos elírtam a kódot, amit ugye a windows 8.1 adott ki, és rákattintva ez nyílt meg. :)
Virtual routerrel is voltak gondjaim, a Connectify pro ami ment rendesen.

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#53325) Dhampir válasza premete (#53324) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszi a választ! :R

Közben találtam egy működő programot:

Virtual Router Plus

Rendszergizdaként a parancssorba be kellett pötyögni és utána működött:

netsh wlan set hostednetwork mode=allow

Pozitívuma, hogy nem kell installálni, cserébe "agyonkonfigurálni" sem lehet. :D

Mindenesetre egy kis céemdézés nélkül nem lehetett megúszni.

[ Szerkesztve ]

(#53326) Dhampir válasza premete (#53324) üzenetére


Dhampir
félisten

A Wi-Hostot elteszem a tarsolyomba, ha a másik program bekrepálna. :)

(#53327) premete válasza Dhampir (#53326) üzenetére


premete
veterán

Elméletileg menne 2 admin cmd paranccsal, és a net megosztás bekapcsolásával, windows 7 esetében megy is simán, de mondom, a windows 8.1 még saját magával sem kompatibilis. :)
„netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=hálózatnév key=WLANjelszó“
majd a start: "netsh wlan start hostednetwork" leállítás pedig a "start" helyett "stop"

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#53328) Dhampir válasza premete (#53327) üzenetére


Dhampir
félisten

Igen, ez felettébb különös, de tekintsük a rendszert még kissé "béta fázisban" tartottnak. :)

(#53329) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Sziasztok!

8.1 alatt hogyan érjem el, hogy nem rendszergazdai fiók alatt elinduljon az MSI Afterburner?
Ha az exe-t indítom, rendszergazda jelszót kér.

Próbáltam feladatütemezőbe betenni, hogy bejelentkezéskor indítsa el, de a tálcaikon nem jelenik meg, így meg nem megyek vele semmire.. :F

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#53330) bon válasza MrCsiT (#53329) üzenetére


bon
őstag

Jobb gomb futtatás rendszergazdaként opcióval próbáld meg telepíteni.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#53331) Sanya válasza Dhampir (#53325) üzenetére


Sanya
nagyúr

azt ne!!! kérdésed nélkül rak fel vagy 3 bloatware-t

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#53332) Dhampir válasza Sanya (#53331) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm a figyelmeztetést!

Habár ezt a változatot nem kell telepíteni. Akkor is becsempészi a bloatwaret? :F

(#53333) Dhampir válasza Sanya (#53331) üzenetére


Dhampir
félisten

Utánaböngésztem, de nem láttam olyan figyelmeztetést, miszerint a Virtual Router Plus bloatwareket tartalmazna. :U

Amennyiben a kéretlen szoftverekre gondoltál, nálam az Unchecky feltelepítése az első és akkor nem kerül fel besompolygó program.

[ Szerkesztve ]

(#53334) #19617792 válasza Dhampir (#53333) üzenetére


#19617792
törölt tag

azért az elég szánalmas, hogy külön program kell ahhoz is, hogy szemét ne kerüljön fel... :(

(#53335) Dhampir válasza #19617792 (#53334) üzenetére


Dhampir
félisten

Na ja, az Unchecky-t Win 7 alatt is elsőnek pakoltam fel. Egyes szoftverkészítők jól megpakolják a programjaikat. A régebben kedvelt SMPlayerben is legalább 3 kéretlen alkalmazás kívánja feltornászni magát telepítés közben.

Linuxon talán még nincsen ilyesmi, illetve az Ubuntuban már fent csücsül az Amazon-kéretlenül.

[ Szerkesztve ]

(#53336) Janika-1982


Janika-1982
tag

Sziasztok,az hogy lehet,hogy az áruház alkalmazásban nekem alig jelenik meg alkalmazás-kínálat?A gépem DELL INSPIRON 3537. :O
ACER típusú laptopnál pedig tömve van az áruház alkalmazásokkal :C !
PL:Tuneln Radio vagy Audials Radiot keresővel sem találja meg a gépem,az ACER laptop azonnal megtalálja! :Y
Segítséget előre is köszönöm.

(#53337) Lokids


Lokids
addikt

Sziasztok. Van eredeti (upgrade) win 8-am.
Namost úgy néz ki, hogy alaplap+procit cserélnék. Ráadásul AMD -> Intel. Szerintetek túlélné ezt az oprendszer?
Ha jól tudom a reinstallt elkerülendő van 2 féle "factory reset" lehetőség is. Ez mennyire használható hw csere esetén?
Reinstall esetén az upgrade verziót fel tudom rakni más alaplaphoz? Ha jól tudom valamennyire kötődik az oem verzió a géphez amihez először felrakják.

[ Szerkesztve ]

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#53338) Balathruin válasza Lokids (#53337) üzenetére


Balathruin
veterán

Szerintem kéne reinstall, akkor nem lesznek random kékhalálok/hibák. Szerintem a teljes reset sem elég, legalábbis én biztosra mennék.

(#53339) bon válasza Janika-1982 (#53336) üzenetére


bon
őstag

Az áruház beállításainál kapcsold ki az első két opciót.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#53340) bon válasza Lokids (#53337) üzenetére


bon
őstag

Tiszta telepítés mellett szavazok.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#53341) MrCsiT válasza bon (#53330) üzenetére


MrCsiT
addikt

telepítéskor a 8.1 Ent. eleve rendszergazdai jelszót kér, ha az MSIAfterburnerSetup301.exe telepítőt futtatom, de még mindig ugyanott tartok. Feltelepül, az alkalmazásban be van pipálva, hogy indítás a windows-al, és nem és nem indul. Ha kézzel ráindítok, minden indításkor kéri a rendszergazdai jelszót, ami egyrészt unalmas, másrészt az automatizmus ellentéte.
Nem hiszem el, hogy az MS még mindig képtelen volt egy trusted listet csinálni, hogy ha X program Y verzióját, amit Z gyártott, és más infókkal is ellenőrizhető (pl. Md5 hash szerint is megegyező egy tárolt hash-el), ÉS telepítve van a rendszerben, akkor ha ezt egyszer elindítom, többször ne szívasson már a köcsög kérdezgetésével. :W

(#53301) kispx : ez meg szégyen. 20M db felhasználó sírdogál, hogy nincs kib*szott start menü, és nem képesek visszarakni.
Bezzeg, külsős cég 25$-ért eladja neked a win 8 start menü alkalmazását. Ez ám a felhasználóbarát hozzáállás.

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#53342) worxland válasza MrCsiT (#53341) üzenetére


worxland
addikt

Milyen 25$? Van tök ingyenes is. Nem is egy.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#53343) quailstorm válasza worxland (#53342) üzenetére


quailstorm
nagyúr

(#53344) Sanya válasza quailstorm (#53343) üzenetére


Sanya
nagyúr

a classic shell startmenü meg ingyenes.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#53345) quailstorm válasza Sanya (#53344) üzenetére


quailstorm
nagyúr

de az meg nem tetszik

(#53346) Petyyyyy válasza quailstorm (#53345) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Akkor StartIsBack. Ha az ingyenes verzió kevés - 30 nap trial - dobj PM-met.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#53347) quailstorm válasza Petyyyyy (#53346) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Mihez dobjak pm-et?
Startisback felhasználó vagyok tavaly május óta, most ugye már startisback plus. De a trialnál tovább sose jutottam, viszont az kívül hogy zaklat és üres a legutóbb használt alkalmazások listája, még mindig könnyebben kavarok benne mint metron.

Bár most már metron átraktam magam kategórianézetre, meg betanultam a charms billentyűkombókat.

Viszont eddig rohadt drága volt. 3$-t már kiadnék érte. Ha vóna ;]
Most a telómba a kijelző meg a gépembe a HDD sürgősebb.

[ Szerkesztve ]

(#53348) daimonion


daimonion
senior tag

Legyenszíves csinálna valaki egy videót , hogy amikor napi szinten használja a gépét hogy akkor hogyan és mire használa a sokat hiányolt startmenűt ? Mitől ilyen fontosságú dolog ez ? vagy csak annyira hozzászoktak az userek az évtizedek alatt hogy képtelenek lemondani Róla ? Vagy amióta nincs lassabb lett a rendszer elindulása? Több helyet foglal a rendszer a startmenű nélkül? Vagy miért olyan létfontosságú és nélülözhetetlen hogy ennélkül nem is Windows a windows ? Mit tud a startmenű ?

(#53349) quailstorm válasza daimonion (#53348) üzenetére


quailstorm
nagyúr

számomra átlátható formában prezentálja a telepített alkalmazások listáját, meg ott van több gyorsgomb, akár win7-ben

8.1 U1 óta sok értelme nincs.

(#53350) Blyan


Blyan
félisten

Ez a startmenü mizéria az agyamra megy és ahogy nézem, jól elcseszik a W9-et majd ennek hatására.... :(((

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.