Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53551) szabonagyur válasza vlevi (#53550) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez elég érdekes mivel én meg csak a bekapcsoló gombot használom szinte a gép elején már Win9X óta és hibátlan, ja és Xp óta ugyanaz a házam van.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#53552) BluEyes válasza Eulogyxx14 (#53549) üzenetére


BluEyes
őstag

Na, ez már valami, működik a hardver. :K Várd végig a telepítést, hogy majd bootol-e a w7, rendben indul-e.
És akkor már csak a 8.1-et köllene megcsiklandozni, hogy fölmenjen. Nem tudom, mi lehet a nyűgje. Nem lehet, hogy nagyon "virágbóti" verzió, nagyon bele van nyúlva?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#53553) Eulogyxx14 válasza BluEyes (#53552) üzenetére


Eulogyxx14
csendes tag

Simán felment a win7,be is bootolt az os, megpróbáltam újra a w8at és ugyanúgy nem talál partíciót és magának sem tud csinálni o.O

(#53554) Eulogyxx14 válasza BluEyes (#53552) üzenetére


Eulogyxx14
csendes tag

Két lehetőséget látok, az egyik, hogy az usb zavarja meg aminek elviekben nem lenne szabad, a másik pedig, hogy a win8 verzió "rossz" amit megint kétlek mert ncore top downloaded win 8.1 pro és több ezer embernek nem volt ugyan ezzel az iso-val gondja.

(#53555) King Unique válasza Tournament (#53531) üzenetére


King Unique
titán

Én is eredetileg úgy tudtam, h a havi frissítő kedden, ma 12.-én lesz az U2, viszont megjelent azóta pár cikk, h mégse adják még ki, ma csak vmi "kis frissítés" lesz. Vagy most , hogy van pontosan :F

Friss infók Windows 8.1 Update 2

(#53556) #41133696 válasza King Unique (#53555) üzenetére


#41133696
törölt tag

E havi:

(#53557) King Unique válasza #41133696 (#53556) üzenetére


King Unique
titán

Látom, de ez a 171 MB-os lenne az Update 2, v a fentebbi cikk szerint, csak ez szimpla kis javítás :F

(#53558) TFSi válasza #41133696 (#53556) üzenetére


TFSi
őstag

Látom nem Office-t használsz, mert akkor nem ennyi lenne a termés. :)

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#53559) #41133696 válasza King Unique (#53557) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az tekintélyes méretű, de nem néztem még meg a tudásbázis cikket, csak a szokásos bla bla, stabilitási és egyéb hibajavítások szöveget.

Ennyit fog takarítani, ameddig nem leszek itthon:

:DDD

(#53560) kispx válasza King Unique (#53557) üzenetére


kispx
addikt

A hozzá kapcsolódó oldal nem érhető el valamiért.

[ Szerkesztve ]

(#53561) King Unique válasza #41133696 (#53559) üzenetére


King Unique
titán

Majd kiderül :) , de ezek a hülye cikkek megzavartak engem is...

(#53558) TFSi : főleg 2013-as esetén.... :D Most épp Win7+Office 2010-et frissítem, ott 16 db jött ki és össz.
kb. 150 MB. Gyanítom csak maga az újabb Office megint 0,5 - 1 GB körül lesz, ami kicsit abszurd kezd lenni...

(#53562) Balathruin


Balathruin
veterán

Telepítésnél lehetne valahogyan olyat trükközni, hogy a bootolás más lemezre kerüljön?
A másik lemez dugig van adatokkal, tehát ne kelljen formázgatni.

[ Szerkesztve ]

(#53563) TFSi válasza King Unique (#53561) üzenetére


TFSi
őstag

Úgy, ahogy mondod, Office 2013 Pro Plus és 1129 MB előkarácsonyi ajándék... :B

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#53564) King Unique válasza TFSi (#53563) üzenetére


King Unique
titán

Windows 8.1 :189 MB alap + 171 MB (ez a vmi), az Office 2013 meg 768 MB, összesen 1128 MB, illetve x GB tárhelyet levesz, ami után takaríthatsz ezerrel, h visszakapd...
Én csak azt nem értem, h elvileg a Windows a fő rendszer, mondhatni a fontosabb és ahhoz kéne több, nagyobb méretű update-nek kijönnie, illetve a 2010-es Office-ra ma 3 db ---> 12 MB, de máskor is max 100 MB körüli pakkok jönnek rá, akkor 2013-as mire ezek a bengáli pakkok.... :F
hogy gyorsabban beteljen a HDD/ SSD, aztán vehess nagyobbat, újat... :D

[ Szerkesztve ]

(#53565) Land


Land
veterán

Tudja valaki hogy tudok raw fájlból vhd fájlt létrehozni. Elveszett fájlokat próbálok visszahozni. A raw fájlok már megvannak.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#53566) kraftxld válasza King Unique (#53564) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem mondjuk csak a Lync 2013 van fent, az összes többi Office alkalmazás 2010-es, és mégis jön minden szar a Word 2013-hoz ami fel sincs telepítve.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#53567) #41133696 válasza King Unique (#53561) üzenetére


#41133696
törölt tag

Még bőven a 8.1 előtti időkben, például nem sokkal a 8.0 megjelenése után 2012 novemberében is volt hagyományos frissítő keddekhez képest hatalmas méretű javítócsomag :K

(#53568) cerb


cerb
tag

Sziasztok!

Még új vagyok a témában, ezért érdeklődnék, hogy WIN RT 8.1-re milyen médialejátszót ajánlotok, ami viszi az MKV fileokat, és a feliratokat is? Valami tuti tipp?

(#53569) Sub-ZeRo válasza cerb (#53568) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

MPC-HC, VLC.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#53570) quailstorm válasza Sub-ZeRo (#53569) üzenetére


quailstorm
nagyúr

MPC-HC tudtommal nincs, de VLC az van MKV supporttal.

(#53571) Mochi


Mochi
csendes tag

Hello bello :D

Windows vásárlás előtt állok, a kérdésem az lenne ,hogy a G3420-as cpu tudtommal támogatja a PAE, NX, SSE2-őt. Legalábbis AIDA64-ben nézve támogatva van.
Megnéztem a gépet Windows Frissítési segéddel is, ott csak annyi volt a hiba, hogy kiírta,hogy 2 ellenőrizendő :
1. Alkalmazás telepítése DVD-lejátszáshoz
2. A Biztonsági rendszerindítás nem kompatibilis ezzel a számítógéppel...

A másodikra lennék kiváncsi, hogy ettől függetlenül simán, kacagva elmegy a win8.1 ? ( Vagy maradjak win7-nél)

Konfig ha érdekel :
gigabyte ga b85m d3h
Pentium G3420
4 gb 1600 mhz ram
sapphire 1gb gddr5
wd 1tb caviar blue

(Remélem ide kellet feltennem a kérdést :D)

(#53572) kispx válasza Mochi (#53571) üzenetére


kispx
addikt

Biztonsági rendszerindítás = Secure Boot (UEFI egyik újdonsága)

Enélkül is elmegy

(#53573) quailstorm válasza Mochi (#53571) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ez ugye vicc volt? 2003 óta nincs olyan CPU ami a felsoroltakat ne tudná...
Röhögve elmegy rajta a 8.1. Nekem is csak egy LGA775 konfigom van.
Ja és nekem sincs UEFI-m. Classic Award BIOS.

[ Szerkesztve ]

(#53574) Mochi


Mochi
csendes tag

juhhúú köszi :D
akkor megnyugodtam....

(#53575) cerb válasza quailstorm (#53570) üzenetére


cerb
tag

Köszi, de sajnos egy ideje VLC sincs ARMre, csak x86ra. :(

[link]

Valami egyéb? Egyébként mióta nincs VLC? Ezek szerint nem régóta vették le?

[ Szerkesztve ]

(#53576) Mochi válasza quailstorm (#53573) üzenetére


Mochi
csendes tag

Akármennyire is nevetségesnek bizonyult , nem volt az, ugyanis annyira nem vagyok informált ilyen téren,hogy mégis mióta miket használnak cpu terén, fogalmam sincs pontosan milyen újításokat vezettek be, vagy vetettek el...
Éppen ezért lett feltéve a kérdés, mert én nem úgy vagyok vele ,hogy megveszem a wint,aztán nem jó és elintézem egy vállrándítással, erre is úgy kellett spórolnom :D
Meg hát biztos ami biztos alapon inkább megkérdezem, itt úgy is értenek hozzá.
(A gépemet amikor raktam össze,arról is egy csomót kérdeztem,hogy sehol se rontsak el semmit...)

(#53577) quailstorm válasza Mochi (#53576) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem baj, rakjad felfele. Csak az SSE2-őn rökönyödtem meg, mert az akkor kérdés ha P3 vagy AMD Athlon XP platformon vagy.
Egyébként a 8.1-nek kell más is, de a te géped az nagyon új. LGA775-ből is szinte minden elmenne már.

(#53575) cerb: most látom én is :(

ezt nézted már?

[ Szerkesztve ]

(#53578) King Unique válasza #41133696 (#53567) üzenetére


King Unique
titán

Ezt én értem, csak mégse 1 GB körüliek, illetve lemezkarbantartó az után legalább töröl, de Office után nem, ha jól tudom, v az után is :F
Egyébként mostani 8.0 se volt olyan kicsi, igaz ennél is a választható dobta meg. :)

(#53566) kraftxld : érdekes, akkor gyakorlatilag csak emiatt nem érdemes xy összetevőket ignorálni telepítéskor...

[ Szerkesztve ]

(#53579) #19617792 válasza King Unique (#53578) üzenetére


#19617792
törölt tag

és emellett minden szart megtart a frissitésről és azelőttről... nem véletlenül van időzítve egy ccleaner + batch, amivel kitakarítom az ilyen maradványokat.

(#53580) King Unique válasza #19617792 (#53579) üzenetére


King Unique
titán

Hát igen....és nem annyival csökken a tárhely, amennyi maga a frissítés mérete, + még a letöltött fájlok (azt törli-e utána nem tudom), árnyékmásolatok, hanem általában többel.
Nem akarok én ezen annyira hisztizni, csak havonta x GB így csak úgy eltűnik és takarítás után se áll vissza a reális méretre, ha így halad, lassan át kell méretezni a partíciót, v Office 2013-as kukázni...illetve gondolom utóbbinál is nem frissíteni megint hülyeség, mint ahogy Windows-nál, biztonsági kockázatok stb.
Lemezkarbantós takarítás utána megint be tud lassulni rendesen, elszöszmötöl x ideig...

Na, ez a frissítés dolog az, ami Linuxoknál sokkal jobban tetszik, igaz, h nem havonta, hanem folyamatosan telepítgett rá ezt-azt, de jóval kisebbek a csomagok, talán hamarabb meg is van stb. :K

(#53581) TBMC


TBMC
addikt

sziasztok!

oly segitsegetekre lenne szuksegem, nap mint nap kulso hddn dolgozok. parancsikonok vannak a laptopomon s a gepemen is a gyors elerhetoseg erdekeben. viszont ha epp 10-15percig nem nyulok hozza, automatikusan leallitja a kulso adathordozo hasznalatat a gep.
ezt ki lehet valahogyan kuszobolni? - hogy folyton elerheto legyen akarcsak a belso ssd-k.

usb 3.0 toshiba vinyo

cfg: Zalman ZF11 plus HF1 - Gigabyte Odin Pro 800w - ASUS MAXIMUS VII Ranger - i5-4570 + Zalman cnps 9900LED - ASUS Radeon R7 260X DirectCU II OC - 2400mhz Kingston HyperX predator 8gb kit -

markbellus.hu 

(#53582) quailstorm válasza King Unique (#53580) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Hát ja, már én is unom :(((
Csak a 3 gép itthon volt unalmas. Abból kettő Office 2013.

Csak linuxra sose tudtam átállni... Játszok, nem szeretem a libreoffice-t, telefont barmolok. Meg a megszokás...

(#53583) Sub-ZeRo válasza TBMC (#53581) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Energiagazdálkodás és ott az usb-nél kikapcsolod az energiatakarékosságot.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#53584) daimonion válasza Dhampir (#53524) üzenetére


daimonion
senior tag

Azért a teljesség kecvéért ezt sem lett volna baj belinkelni meg azt hogy 138 mintán tesztelték :W Úgyhogy ez a teszt sem 100 % ami az igazság az hogy egy jó közepes védelmet ad és ha az user "ésszel" netezik és a böngészöje pl 360 Browser adguarddal vagy chrome vagy FF a megfelelö kiegekkel akkor az MS terméke sem ördögtöl való dolog...Főleg ha van mellé egy MBAM PRO pl de a free is megteszi navi egyszeri ellenörzéssel

Azért érdemes lett volna kiemelni a 800.000 mintás false detect NULLA értéket is

[ Szerkesztve ]

(#53585) #19617792 válasza quailstorm (#53582) üzenetére


#19617792
törölt tag

és ha mondjuk felteszel egy Visual Studiot, uninstall = format, másképp nem lehet megszabadulni tőle. :DDD

(#53586) King Unique válasza TBMC (#53581) üzenetére


King Unique
titán

Akár meg lehet próbálni a javasolt energiagazdálkodás résznél, v, ha fent van a gépen HD Sentinel, akkor abban be lehet állítani leállítás akadályozását [link]

Amúgy külső HDD-knél, főleg a gyári modelleknél, mint ez a Toshiba (Stor.E micsoda?) gyárilag úgy van beállítva, h az USB vezérlőchip x perc (ált.10) inaktivitás után leállítsa a HDD-t, ez normális működés. Ha hozányúlsz, rámész meghajtó ikonjára, akkor meg felpörgeti, ennyi.
Jobbaknál, mint a WD-k, v Samsungok be lehet állítani az üresjárati inaktivitás idejét a hozzá adott programban, növelni, v akár ki is kapcsolni (ha ez zavar mért nem olyat vettél, v kérdeztél előtte??), illetve ASMedia chipes külső házaknál is lehet flashelni ezt a firmware-ben.

(#53587) quailstorm válasza daimonion (#53584) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Attól még ugyanúgy bekapta anno a skype vírust...
Amitől nem véd, attól nem véd. Nincs mit szépíteni.

Haver is ezt mondogatta. Aztán rábaszott. Azóta érdekes nem hallom tőle...

De mindenki azt használ amit jónak lát.

[ Szerkesztve ]

(#53588) TBMC válasza King Unique (#53586) üzenetére


TBMC
addikt

koszonom! a javasolt energiabeallitasos mizeriat mar korabban beallitottam, de nem segitett ezert fordultam segitsegert.
sajnos nem a sajat hattertarolom, hanem ceges, es ezen KELL dolgoznunk, ami ellen tenni nagyon nem sokat tudok. viszont eszmeletlenul idegesito :( (store e basics)

:(

markbellus.hu 

(#53589) TBMC válasza King Unique (#53586) üzenetére


TBMC
addikt

a hd sentinel megoldast kiprobaltam eddig siker :)

Koszonom! :R
(bocsi mar kifutottam a .szerk idobol)

markbellus.hu 

(#53590) King Unique válasza TBMC (#53588) üzenetére


King Unique
titán

Igen, mert ez nem igazán oprendszer, nem Windows 8 specifikus dolog, hanem külső vinyótól függ.

akkor cég se vitte túlzásba a dolgot, gyorsabb vmi olcsót, ami alkalmas az adott feladatra, azt jóvan. Egyik legolcsóbb a Basics, de egy Samsung M3 se drágább és jobb több téren. Esetleg majd jövőben, ha még kell venni újakat, akkor lehetne javasolni ezt, azt nekik.

[ Szerkesztve ]

(#53591) jeni


jeni
félisten

Üdv

A Win 8.1-t (Windowsból kikapcsolna) a leállás után az egér megmozgatásával betudom kapcsolni a gépet ,mintha a ház power gombját nyomtam volna meg. Ezt hol lehet inaktiválni? BIOS-ban nem találok ilyet mert próbáltam az USB 2.0 és a USB 3.0 kikapcsolni.(disable módra váltani)
alaplap:
Asus Z77 Maximus V Gene

(#53592) TBMC válasza King Unique (#53590) üzenetére


TBMC
addikt

probalok majd beszelni veluk. mit ajanlotok esetleg(ami elfogadhato aron lehetne meg, es lehet szabalyozni a fentebb leirtakat)? vagy atterjek ezzel kapcsolatosan a kulso hddk topikba? :B

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#53593) King Unique válasza TBMC (#53592) üzenetére


King Unique
titán

inkább ott folytassuk majd, mert ez itt elég off...

(#53594) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Beírom még egyszer a múltkorit mert nem kaptam választ:

Segítséget szeretnék kérni. Van egy Windows 8.1-es tabletem és folyton bekapcsolódik rajta a narrátor. Érthetetlen számomra miért, a hangerő fel gombra előjöna narrátor a hangerő le gombra pedig csinál egy screenshot-ot és eközben a érintős win gombom nem működik. Utánanéztem már google-ba is de használható dolgot nem találtam. A narrátort hiába kapcsolom ki semmit sem ér. Ha kikapcsolom és bekapcsolom a tabletet akkor újra normálisan működnek a gombok de újraindításnál marad a narrátor. Kezd az őrületbe kergetni a narrátor, egyszerűen nem tudok rájönni hogyan kapcsolódik be ,de ami még lényegesebb, hogy hogy a francba kapcsoljam ki a gép kikapcsolása nélkül.

(#53595) cattus válasza tomboy0013 (#53594) üzenetére


cattus
őstag

Szerintem a Windows gombbal van a baj, olyan, mintha be lenne ragadva.

Do the thing!

(#53596) vigyori78 válasza jeni (#53591) üzenetére


vigyori78
őstag

USB Keyboard/Remote Power On
USB Mouse Power On
Ilyesmit keress.

(#53597) jeni válasza vigyori78 (#53596) üzenetére


jeni
félisten

pont ilyeneket nem találok a BIOS-ban.
vagy totál lekapcsolóm BIOS-ban,de akkor maga a Windowsba nem tudok belépni mert akkor az az USB vonal nem működik.

[ Szerkesztve ]

(#53598) daimonion válasza quailstorm (#53587) üzenetére


daimonion
senior tag

Én sosem mondtam, hogy magában egyedül a win defender véd...ÉN azt Mondtam hogy MBAM PRO val kiegészítve !!
Plusz odaírtam, hogy milyen böngészőkkel és milyen kiegekkel. :K Nálam ilyen körülmények között nem volt gond..Ugyanis a vírusos oldalak javarészét blokkolja vagy az adguard vagy maga a 360 Browser vagy a MBAM PRO webshield...el sem jut a windefenderig a dolog de ha meg eljutott akkor meg jelzett idáig.

(#53599) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

A segítségeteket kérném.
Adott kép gép, az egyik Win8 Pro, a másikon Win7. Egy hálózaton van a két gép. A Win7-es gép "szét tud nézni" a Win8-as gépen, fordítva viszont nem működik. Néha kódot is kér, holott a Win7-es gép úgy lett beállítva, hogy se felhasználónév se kód ne kelljen. Ilyenkor mi a teendő? :F

A válaszokat előre is köszönöm!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#53600) quailstorm válasza daimonion (#53598) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nekem meg a vírusos oldalakat blokkolja az egy szem vírusirtó, a NOD32...

Túl sok cuccot utálnék használni, de ízlés dolga. MBAM Pro meg nem ingyenes. Bár nekem is van kulcsom, szal kussolok.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.