Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52201) xxSanchez válasza V.Stryker (#52199) üzenetére


xxSanchez
őstag

1. Szedd le egy virágbolti oldalról a Windows 8.1 iso-t, ha nem bízol benne akkor pedig hasonlítsd össze az SHA1-ét az MSDN-el megtalálhatóval.

2. Telepítsd fel a rendszert a Pro: XHQ8N-C3MCJ-RQXB6-WCHYG-C9WKB, vagy a Core 334NH-RXG76-64THK-C7CKG-D3VPT generic kulcs használatával. Ezek a kulcsok teljesen legálisak, a technet oldalán is elérhetőek.

3. Telepítés után menj be a gépházba és írd be a valódi Windows 8-as kulcsodat, majd indítsd újra a gépet, ha nem tűnik el jobb lentről a "Windows nem aktivált" felirat.

[ Szerkesztve ]

Heyho.

(#52202) V.Stryker válasza V.Stryker (#52199) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

A cél egyébként egy full gyári telepítő beszerzése lett volna, hogy ne torrenteznem kelljen ki tudja mit.

xxSanchez: :R

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#52203) szabonagyur válasza V.Stryker (#52199) üzenetére


szabonagyur
félisten

Na de ha ez a módszer nem fogadta el a kulcsodat ott bajok is lehetnek!
Biztosan jó kulcs van meg? Mert amit mutatsz letöltő programot az jelenleg nem is nagyon megy. Az is lehet, hogy a te kulcsoddal beaktiválni sem lehet a végén, ezt meg kellene próbálnod. Amúgy milyen Win8-hoz van kulcso? Core, Prov vagy Enterprise?

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#52204) 22balu


22balu
aktív tag

hello

van egy 64-bites win8.1 prom és a problémám az hogy a Memoria merete 4gb ebből a rendszer használ 3,6gb. ez normális ???? :R

(#52205) szabonagyur válasza 22balu (#52204) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Integrált videókártyát használsz? Laptop vagy Asztali? Valami bővebb?

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#52206) 22balu válasza szabonagyur (#52205) üzenetére


22balu
aktív tag

laptop. Videokártya: 1024 MB NVIDIA GF GT 720M gondolom van mellette egy integrált is nem az enyém a gép :S (Lenovo B590 Black 59-389652 FD)

(#52207) szabonagyur válasza 22balu (#52206) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nagyjából rendben van a 3,6Gb, nem tudom pontosan mennyit vesz le az integrált. Lenovo témában kérdezz rá szerintem, ott tuti van valakinek hasonló. Nekem Dell hasonló gép olyan 3,89-et lát.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#52208) senzaj


senzaj
senior tag

Hali!
Lenne gy olyan gondom, hogy ha alvó módba küldöm a gépet, amint kikapcsol, utána rögtön visszakapcsol... nem tudom elérni az alvó módot.. ez mitől lehet, mi a megoldás??

(#52209) xxSanchez válasza senzaj (#52208) üzenetére


xxSanchez
őstag

Írd be ezt a parancssorba: powercfg -lastwake
Ki fogja írni, hogy melyik eszköz ébresztette fel.

Heyho.

(#52210) senzaj


senzaj
senior tag


Ilyenkor teendő? :(

(#52211) xxSanchez válasza senzaj (#52210) üzenetére


xxSanchez
őstag

Egy USB-be dugott eszköz ébresztette fel. Egér, billentyűzet vagy akármi más ami az USB-be van dugva.

1. Írd be ezt, hogy lássuk mely eszközöknek van joguk felébreszteni a gépet: powercfg -devicequery wake_armed.

2. Nyisd meg az eszközkezelőt és jobb klikk -> Tulajdonságokban vedd el a felébresztési lehetőséget azoktól az eszközöktől amelyek szerepeltek a listában.

[ Szerkesztve ]

Heyho.

(#52212) Nite válasza xxSanchez (#52185) üzenetére


Nite
őstag

mondasz valamit, nekem is szinte allandoan sleep-ben van a noti es tenyleg nem azonnal csinalja :F

Paid my dues!

(#52213) senzaj válasza xxSanchez (#52211) üzenetére


senzaj
senior tag

Cool köszi :R
Egy a bibi, csak a bekapcsológomb ébreszti fel a gépet, a billentyűzetre és egérre hol lehet beállítani? :)
Csak mert ha visszateszem az engedélyezést, akkor valszeg felébreszt..

[ Szerkesztve ]

(#52214) xxSanchez válasza senzaj (#52213) üzenetére


xxSanchez
őstag

Próbáld meg csak a billentyűzetnek engedélyezni, akkor szerintem egy space leütéssel simán fel fog ébredni.

Heyho.

(#52215) senzaj válasza xxSanchez (#52214) üzenetére


senzaj
senior tag

Nem nyert... :/

(#52216) xxSanchez válasza senzaj (#52215) üzenetére


xxSanchez
őstag

Egyből felébred, vagy nem ébred fel space leütésre sem?

Heyho.

(#52217) senzaj válasza xxSanchez (#52216) üzenetére


senzaj
senior tag

Ha letiltok mindent, akkor nem ébred fel se billentyűzetre, se egérre, csak a bekapcsoló gombra jön vissza rendesen minden. Ha nem tiltom le, akkor rögtön ahogy leáll abban a pillanatban visszakapcsol.

(#52218) xxSanchez válasza senzaj (#52217) üzenetére


xxSanchez
őstag

Akkor nem sok tippem van...

Heyho.

(#52219) V.Stryker válasza szabonagyur (#52203) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Na, akkor elmondom...a samsung noti win 8-al jött, sima alap win 8. Telepítőt nem adtak, a hdd recovery-jéről lehetett visszaállítani a rendszer, de hozzám már úgy került,hogy le volt gyalulva. Közben én meg ssd-re is cseréltem. A win 8 key a bios-ban, SLIC-ben volt tárolva. Ezt olvastam én ki a biosból és próbálnék egy rendszert telepíteni vele. Szóval ha minden igaz, akkor nekem egy olyan win 8 telepítőre lenne szükségem, amit így előretelepítve fel szoktak tenni a notira. Gondolom ez lehet a gond.

Mit gondoltok a lehetséges megoldásról? :U

Bevihetem szervízbe, de ők mondták, hogy ráteszik az ssd-re a recovery-t...hát k.rvára örülnék, ha még kevesebb lenne a 120 gigából, no meg fizetős is... közel 10k, mert ez nem garis dolog. Szóval megoldanám magam.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#52220) Soma01 válasza V.Stryker (#52219) üzenetére


Soma01
veterán

Szerintem neked OEM kell. De ha felhívod az Microsoftot, szerintem megmondják mihez való a kulcs.

(#52221) Soma01


Soma01
veterán

Annyira nem vagyok spiller ebben de megpróbálhatod a következőt:

1. Open notepad and paste this:
[Edition ID]

[Channel]
OEM
[VL]
0
2. Save the file as ei.cfg

3. Put the ei.cfg file in sources folder of your windows setup files

[ Szerkesztve ]

(#52222) V.Stryker válasza Soma01 (#52220) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Biztos,hogy OEM. A kérdés,hogy ha egy generic key-el felteszek egy oem win8.1-et, akkor be tudom-e majd aktiválni?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#52223) Soma01 válasza V.Stryker (#52222) üzenetére


Soma01
veterán

Én azt nem tudom, hogy honnan fogsz venni (kapni, letölteni, stb) Samsung OEM iso-t?
Úgy tudom, hogy az oem nem kér kulcsot telepítésnél, csak az aktiváláskor. Amelyik win install kér telepítési kulcsot, az nem OEM. Szerintem.

(#52224) V.Stryker válasza Soma01 (#52223) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

És ha nem samsung-os akkor mi van?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#52226) Soma01 válasza V.Stryker (#52224) üzenetére


Soma01
veterán

Szerintem akkor nem lesz jó hozzá a kulcs. De próbáld ki. Tegyél fel egy olyat ami oem.
A régi rendszer amit sikerült régen beaktiválni, az meg van még valahol? pl. régi vinyó
De én nem vagyok profi. Várjuk meg azt aki tapasztaltabb...
De szerintem felhívhatod a Microsoftot. Nekem segítettek egy aktiválásban, amit simán nem tudtam elintézni. De egy csomó gépeléssel megoldatta velem a csaj.

(#52227) V.Stryker válasza Soma01 (#52226) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Az lesz. Kilenckor felhívom őket ha lesz időm. Kíváncsi vagyok mit mondanak.
Tegnap a samsung.os szervízes telefonon azt mondta,hogy ha kicsit értek hozzá, akkor magam is megoldhatom otthon valószínűleg. Ez mindenképpen reményre ad okot.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#52228) pana0017


pana0017
senior tag

Sziasztok, elég érdekes problémám van. A gépemet este általában csak alvó állapotba szoktam tenni, de mióta feltelepítettem rá a 8.1-et (7 volt), azóta már kb. 5x beindult hajnalban a gép magától. Nem tudjátok mi lehet a probléma?

(#52229) premete válasza Soma01 (#52223) üzenetére


premete
veterán

A VL és az Enterprise sem kér kulcsot telepítéskor, csak aktiváláskor, ebből nem derül ki, hogy oem-e. Mondjuk nekem van oem iso és kulcs is, egyiket sem használom.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#52230) FіkuszKukіsz válasza pana0017 (#52228) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Általában egér, hálózati kártya vagy valamelyik app. Egérnél és a hálózati kártyánál tiltsd le az ébresztést. Az appot meg nézd meg a feladatütemezőben.(lehet vírnyák is) Lehet még a Windows Update is, ha jól emlékszem default hajnali órákra van belőve a keresés és frissítés.

Romanes eunt domus

(#52231) zsolt200


zsolt200
tag

Üdv! Hoztam egy kis fejtörőt! :D Feltettem a win8.1 x64 Pro-t, minden tökéletes, csak egy komoly gondom van! Összesen 3,75gb ramot lát, de csak 3,25gb használható. Msconfigos dologgal próbálkoztam, biosban nincs semmilyen memóriakezelés. Alaplap 4gb-ig támogatja a ramot. Ötleteket várok! :)

http://steamcommunity.com/id/zsolt100/

(#52232) FіkuszKukіsz válasza zsolt200 (#52231) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Videókártya

Romanes eunt domus

(#52233) V.Stryker válasza Soma01 (#52226) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Na felhívtam a microsoftot...azt mondták,hogy ha bárhonnan szerzek egy Windows 8 OEM lemezt, akkor gond nélkül menni fog.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#52234) zsolt200 válasza FіkuszKukіsz (#52232) üzenetére


zsolt200
tag

Geforce gt430 1gb

http://steamcommunity.com/id/zsolt100/

(#52235) Danecay


Danecay
őstag

Sziasztok!

UEFI BIOS-ban beállítottam a FAST BOOT-ot, de WIN 8.1 Pro alatt nem találom a az UEFI Firmware setting lehetőséget, úgy mint a lenti képen látható, így nem tudom elérni a BIOS beállításokat. Ötlet?

(#52236) CirrMee válasza zsolt200 (#52231) üzenetére


CirrMee
addikt

Nincs Memory Remap a BIOS -ban...?
Miféle alaplap az?

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#52237) zsolt200 válasza CirrMee (#52236) üzenetére


zsolt200
tag

Thinkcentre m52 8113-jcg SZ@R :D

http://steamcommunity.com/id/zsolt100/

(#52238) FіkuszKukіsz válasza zsolt200 (#52237) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Van benne integrált vga.

Romanes eunt domus

(#52239) zsolt200 válasza FіkuszKukіsz (#52238) üzenetére


zsolt200
tag

Levan tiltva. Oldjam fel? Lehetnél bőbeszédűbb, köszönöm :D

http://steamcommunity.com/id/zsolt100/

(#52240) zsolt200 válasza zsolt200 (#52239) üzenetére


zsolt200
tag

Így van jelenleg: [link]
Ezeket lehet csinálni: [link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

http://steamcommunity.com/id/zsolt100/

(#52241) FіkuszKukіsz válasza zsolt200 (#52239) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Ha a számítógépen telepített fizikai memória megegyezik a lapkakészlet által támogatott címtartománnyal, az operációs rendszer számára elérhető teljes rendszermemória mindig kevesebb a telepített fizikai RAM memóriánál. Egy 8 gigabájtos címtartományt támogató Intel 975X lapkakészlettel rendelkező számítógép esetén például ha 8 GB RAM memóriát telepít, az operációs rendszerhez rendelkezésre álló rendszermemória a PCI konfigurációs követelmények szerint csökken. Ebben az esetben a PCI konfigurációs követelmények az operációs rendszerhez rendelkezésre álló rendszermemóriát megközelítőleg 200 MB és 1 GB közötti mennyiséggel csökkentik. A csökkentés a konfigurációtól függ.

Romanes eunt domus

(#52242) cog777


cog777
senior tag

Sziasztok!

Csinalt mar valaki Windows 8 DVD install lemezekbol pendrive telepitot?

A tonkrement merevlemezemet kicserelte a szervizes egy ujra, amde telepito nincs rajta viszont kuldtek 4 DVD lemezt a dvd meghajto nelkuli laptopomhoz. Remek logisztika... :DDD

Szoval az ImgBurn-el csinaltam iso-kat es az elso lemezt probaltam kiirni kulonbozo programmal egy boot-olhato pendrivra. Az elso progi: Windows 7 USB/DVD Download Tool

Mar az elejen kiirta hogy nem tudja felmasolni a fajlokat. Ezt megoldottam, a diskpart-al. Viszont most 99%-nal irja ki hogy nem tudja felmasolni a fajlokat.

Valahol lattam egy forumban talan az iso fajlok szektor igazitasaval van gond - de veletlenul bezartam az oldalt es nem talalom.

Szoval ki mit javasol pendrive-os telepito keszitesehez DVD lemezrol?

MS igazan letolthetove tehetne pendrive kepes iso-kat. :(((

HP ZBook Studio 15.6 G8 Mobile Workstation - Windows 11

(#52243) zsolt200 válasza FіkuszKukіsz (#52241) üzenetére


zsolt200
tag

Szóval ezek szerint ebben a gépben sosem lesz 3,75/4gb ram. Akkor hagyhattam volna ennyi erővel a 32bites windowst is, Köszi :D Mondjuk az kicsit fura hogy pontosan 3,25gb-ra állt be, se nem kevesebb, se nem többre.

http://steamcommunity.com/id/zsolt100/

(#52244) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

No, akkor egy kis beszámoló.

Letöltöttem egy win 8 oem verziót, telepítés simán ment, elfogadta a SLIC-ből kiolvasott kódot is. Telepítés után az aktiválás nem ment, de a telefonos aktiválásnál már minden rendben volt. Most már ottan van a legális rendszer a gépen. Ez egy új érzés. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#52245) szabonagyur válasza zsolt200 (#52243) üzenetére


szabonagyur
félisten

32 bitesnél is ennyit ismert fel az 1Gb videókártya mellett?

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#52246) zsolt200 válasza szabonagyur (#52245) üzenetére


zsolt200
tag

Pontosan ugyan ennyit.

http://steamcommunity.com/id/zsolt100/

(#52247) ollie válasza V.Stryker (#52179) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ez nem crackelés, ez a hivatalos módja a telepítésnek.

(#52223) Soma01: ez nem igaz. Ha veszel egy OEM windowst boltban, akkor fogsz hozzá kapni kulcsot. Én pl. OEM 8.1-et vettem, és annak megfelelően kérte is a kulcsot telepítésnél. Kulcsot akkor nem kér a windows telepítésnél, ha a BIOSba be van égetve a kulcs, de azt nem tudom, hogy ez pontosan milyen verzióra vonatkozik. Valószínűleg csak OEM-re, abban nem vagyok biztos, hogy eredeti, módosítatlan verzióra is igaz, vagy csak olyanra, amit a resellerek adnak ki (Samsung, Dell, Acer, stb).

(#52243) zsolt200: elég sok periféria lefoglal magának valamennyi ramot, ezért lehet kevesebbet használni. Pl. a hang- és a hálókártya is, főleg, ha integráltak.

[ Szerkesztve ]

***

(#52248) jimmy5


jimmy5
aktív tag

Sziaszok !

Valamiért be van "ragadva" 2,7 GB adat vagy valami de azt hiszem film a LOMTÁRBA.
CC Cleanerrel törlöm és ez a kép fogad :

törlés uán pedig ez :

Tudtok rá valami okosságot ?

Előre is köszi a segítséget !
Delelte Doctorral már próbáltam de semmi.

Poco F2 Pro 8GB/256Gb ł Intel I5-4690 ł Asrock H97 Fatal1ty Performance ł FSP Raider S 550W ł Gigabyte R9 280X 3GB GDDR5 WF3 Rev2.0

(#52249) Wikoo


Wikoo
aktív tag

üdv
Minden újraindításnál elindul egy progi, wmi provider host.
Jó néhány percig eleszi a procim 50% át, eléggé zavaró.
Mit csinál ez a progi? Kell ez nekem ? Automatikus indításban, programok telepítése és törlésben és a Windows szolgáltatásokban nem találtam meg, hogy kikapcsoljam.
Ami érdekes még hogy mostanában elég gyakran cserélek cpu-t, és athlon II x2 vel jün elő, phenom II x4 el meg nem láttam még a feladatkezelőben hogy ez futna..

Békesség, boldogság! x)

(#52250) xxSanchez válasza Wikoo (#52249) üzenetére


xxSanchez
őstag

A Microsoft fórumán már többen is írtak erről a problémáról, de körülbelül 100-ból 99 embernek valami Conduit Search okozta ez a problémát. Feladatkezelőben nem fut ilyen?

Heyho.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.