Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53601) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok!

Nem tudom ez mennyire windows beállítás kérdése, de azt szeretném elérni, hogy ha az előlapi fejhallgató kimenetre rákötök valamit, akkor azon ugyanaz szóljon, mint a hátsó kimeneten. Most, ha csatlakoztatom a fejhallgatót, némítja a hátsókat, win7 alatt volt erre opció, de itt nem találom. Realtek hd audio-ról van szó.

(#53602) nbware válasza diegho (#53601) üzenetére


nbware
senior tag

Realtek audioban allitsd be mikor mit csinaljon.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#53603) diegho válasza nbware (#53602) üzenetére


diegho
nagyúr

Nincs rá lehetőség.

(#53604) szabonagyur válasza diegho (#53601) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Ilyen beállítás nincs nálad?

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#53605) Piloss


Piloss
senior tag

Üdv

Egy ismerősömnek segítségre van szüksége

A következő a jelenség:
Adott 2 gép egy Win XP és egy Win 8.1
Ha a 8.1-es gépre köti az USB-s nyomtatót, és megosztja, az XP-s gép látja, még azt is látja, hogy üzemkész, sőt a drivere még azt is mutatja, hogy éppen nyomtat, de nem tud rá nyomtatni. közli: nem lehet ezt a dokumentumot kinyomtatni.
Ha az XP-s gépre köti a nyomtatót akkor megy a 8.1 alól a nyomtatás.
A megoldás nem az, hogy kösse az XP-s gépre, mivel a 8.1-es gépen kell állandóan, az a kritikus, nem a XP-s gép

[ Szerkesztve ]

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#53606) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Sziasztok! Win8.1-ről szeretném kitörölni a server 2012-őt. A két oprendszer nem ugyanazon a HDD-n van. Amikor a mappát próbálom törölni, akkor kiírja, hogy a trustedinstaller engedélye kell hozzá. Ezt hogyan érhetem el?

(#53607) Dhampir válasza daimonion (#53598) üzenetére


Dhampir
félisten

Nálam az Avast blokkolja, mást nem használok mellette, ésszel kell Netezni. :)

(#53608) bon válasza jeni (#53591) üzenetére


bon
őstag

Eszközkezelőben az egér tulajdonságainál kapcsoldi ki a felébresztheti a számytógépet opciót.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#53609) CJ4567 válasza daimonion (#53598) üzenetére


CJ4567
veterán

Komolyan két Adblockert használsz? 360 Browserben már van egy Adblocker.

No Sana No Life

(#53610) baboss


baboss
őstag

Megvásárolt eredeti Win 7-kulccsa lehet Win 8.1-re váltani ?

(#53611) jeni


jeni
félisten

Win 8.1 rendszeren belül ilyesmire hogyan tudnék belépni,mert VAIO Control Center az nem Win 8.1 alapú

köszi
az egeres dolgot,a számítógépes funkciónál a felélesztést kikapcsoltam.

[ Szerkesztve ]

(#53612) Petyyyyy válasza baboss (#53610) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Nem, csak a 8->8.1 oldható meg így.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#53613) jeni válasza bon (#53608) üzenetére


jeni
félisten

ez sem oldja meg a jelenséget,továbbra is életre lehet kelteni a gépet.
ebben az az előny,hogy nem kell fizikailag nyomogatnom a power gombot :U
másban nem látom az előnyét,nem csak az egérrel lehet felébreszteni hanem a Logi MX-3000 hangerejével is magyarán bármely kapcsolható-vezérelhető USB eszközzel beindítható a gép.

[ Szerkesztve ]

(#53614) ollie válasza cerb (#53575) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

MPlayer/SMPlayer?

***

(#53615) baboss válasza Petyyyyy (#53612) üzenetére


baboss
őstag

Köszönöm. :R

(#53616) Dhampir válasza cerb (#53575) üzenetére


Dhampir
félisten

MPV (MPlayer fork)

Verziók letöltése

(#53617) daimonion válasza quailstorm (#53600) üzenetére


daimonion
senior tag

Nekem meg a vírusos oldalakat blokkolja az egy szem vírusirtó, a NOD32...
Feltéve ha az adott böngésző támogatott ;] de ez csak szimpla kötözködés :O

(#53618) quailstorm válasza daimonion (#53617) üzenetére


quailstorm
nagyúr

WUT?

Domain nevet tilt. Mindegy mi csatlakozik. Átirányítja a domaint localhostra és megjeleníti benne magát. Ez nem fostalicska.

Még az opencandys hirdetős kéretlenapptelepítős installereket is blokkolja. Sokban meg se jelenik ez a rész.

(#53619) CJ4567 válasza quailstorm (#53618) üzenetére


CJ4567
veterán

Kéretlen app telepítőre Unchecky és minden probléma elvész.
Daimonion: Az Adguard is blokkol kéretlen oldalakat, a 360 Browserben is van ilyen funckió(és Adblockol is), tehát oda felesleges két blokkoló.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#53620) genndy válasza jeni (#53613) üzenetére


genndy
addikt

BIOS-ban kellene lenni valami olyaminek hogy USB Legacy Support. Energia-opcióknál mondjuk. Azt kapcsold ki.
De a BIOSban is szokott olyan lenni hogy mi keltheti föl a gépet, azt a listát is keresd meg.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#53621) diegho válasza szabonagyur (#53604) üzenetére


diegho
nagyúr

Nincs sajna, de lehet dobok fel új drivert, most az Asus-féle szutyok van fent.

(#53622) werszomjas


werszomjas
őstag

Üdv.

Win8 aktiválás és telepítés hogy működik?

Van egy laptopom, amin elvileg jogtiszta win8 van, gép alján ott a matrica, viszont telepítő kód nincs hozzá, gondolom magát a telepítő fájlt be lehet szerezni bárhonnan, mivel lemezt nem kaptam hozzá, de hogyan tudom majd aktiválni? :R

üdv

(#53623) cattus válasza werszomjas (#53622) üzenetére


cattus
őstag

Gépházban lehet aktiválni. A kulcs vagy BIOS-ba van égetve, vagy simán kiolvasod valamilyen programmal (pl. Aida).

Do the thing!

(#53624) kraftxld válasza werszomjas (#53622) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Generic kulccsal telepítsd, majd a biosból ki kell szedni a serialt az RWeverything progival ([link]) utána ezzel aktiválni

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#53625) werszomjas válasza kraftxld (#53624) üzenetére


werszomjas
őstag

& cattus

Köszönöm :R

üdv

(#53626) Dhampir válasza kraftxld (#53624) üzenetére


Dhampir
félisten

Windows 8.1 Pro alatt az RWeverything 64-bites portable verziójának egyik funkciója többször is kék halált hozott.

[ Szerkesztve ]

(#53627) Bjørgersson válasza cattus (#53623) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Speccyvel is meg lehet nézni.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#53628) Dhampir válasza Bjørgersson (#53627) üzenetére


Dhampir
félisten

A NirSoft-féle ProduKey is jó, fel sem kell telepíteni.

(#53629) eastone1


eastone1
senior tag

Hali.
Érdeklődnék, hogy tapasztalt e olyat mostanában valaki, hogy nem tölt be elsőre a chrome bizonyos oldalaknál csak újratöltés után. Szoftveres lehet a gond vagy router. Bár a szolgáltató szerelője most volt kint, kicserélte a modemet és mindent rendben talált. Vagy 2 hete kezdett el vacakolni.

(#53630) daimonion válasza quailstorm (#53618) üzenetére


daimonion
senior tag

Én sosem használtam eset terméket így nem is akarpk róla véleményt formálni.Én nekem akkor lett boa az eset névtöl mikor pár éve még a gyerekek szaros peéenkáján is eset hirdetés ment..Szóval nekem kimaradt az életemböl az eset életérzés..viszont így meg rátaláltam olyan nem kevésbé remek dolgokra mint 360 Browser
ami egy kicsit "jobb" mint más chrome alapű böngésző és még nagyon addonokkal sem kell telepakolni mert alapból van benne egy internet security protcton dolog ami igen sok dologtól megvédi az embert

(#53631) daimonion válasza CJ4567 (#53619) üzenetére


daimonion
senior tag

hmmmérdekes az okfejtésed.
DE ne felejtsd ki mi van akkor amikor pl a 360 browser átenegedi azt az oldalt amit az adgzard nrm ? Mert ilyenre is volt példa meg olyanra is hogy a 360 Browser jelzett az adgzard meg nem..Én sosem jelenteném ki ilyen határozottan, hogy az egyik vagy a másik felesleges főleg úgy hogy nem is lassítja a böngészsést sem..

(#53632) quailstorm válasza daimonion (#53630) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Jó engem meg nem érdekel mit gondolsz.
NOD2 óta használom (2005-6), reklámot NEM NÉZEK. Eddig működött. Ami működik ahhoz ragaszkodok, azt szeretem. PONT VÉGE.

Egyébként ezt úgy mondod mintha nem volna Kaspersky mondjuk egy Formula 1 autón (Ferrari) :U

Mindenki ott reklámoz ahol akar.

[ Szerkesztve ]

(#53633) cattus


cattus
őstag

Sziasztok!

A legutóbbi update óta ha a megnyitott program tálcaikonjára viszem az egeret, nem jelenik meg a kis betekintőablak. Tudomásom szerinte nem állítottam el semmit, ez a funkció mégis kikapcsolt. Hogyan lehetne visszakapcsolni?

Do the thing!

(#53634) cattus válasza cattus (#53633) üzenetére


cattus
őstag

Érdekes, most hirtelen újra működik, úgy tűnik, csak átmeneti bug volt.

Do the thing!

(#53635) #41133696 válasza King Unique (#53578) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hát én Office 365 PRO Plust használtam, azt a lemezkarbantartó nem piszkálta, de ugye az Office 2013-hoz képest, az nem is a WU-en keresztül frissült. Akit ez egyébként zavar, érdemes tennie egy próbát a LibreOffice-szal.

Windows 8.1 Update 2 is released – sort of, minor improvements and bug fixes the order of the day

(#53636) szekfizsolt


szekfizsolt
senior tag

Ne haragudjatok srácok, nem olvastam vissza, de érdekel, hogy nálam van-e a gond, vagy ilyen a rendszer...? :) A problémám az, hogy többször tettem már fel Windows 8-at és 8.1-et is. A tapasztalatom, hogy a 8.1 jóval lassabb (főleg betöltés szempontjából), mint a Win 8... Ez másnál is így van, vagy mitől lehet?

Régebbi értékeléseim: http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#53637) King Unique válasza #41133696 (#53635) üzenetére


King Unique
titán

Open -és LibreOffice bizonyos dolgokra elég, de összességében jócskán elmarad MS Office-tól, én pl. Excelben makrót is programozok, ami ezekkel macerás, hiányos...tehát nekem nem igazán alternatívák :N

Ez az 8.1 Update 2 meg ezek szerint elég jelentéktelenre sikeredett.

(#53638) dlaj válasza szekfizsolt (#53636) üzenetére


dlaj
őstag

Ez jó kérdés, engem is érdekel. Pont most akarom újrarakni a gépem egy zsír új ssd-re, de én a win7 és a win8.1 között nem nagyon tudok dönteni. Melyikkel lenne gyorsabb egy belakott rendszer mondjuk 1 hónap után? Most hdd-n van a win8.1, de a kezdeti "hű de frankó gyors" érzésem már régen elmúlt, nem találom gyorsabbnak mint a win7-et.

(#53639) Balathruin válasza szekfizsolt (#53636) üzenetére


Balathruin
veterán

A 8.1 az Update 1 után lett lassú, amikor még csak sima frissítések voltak hozzá egy IDE-s 250 gigás WD Blue-ról kb. 20 másodperc volt a boot. Update után jóval több ideig tart, szerintem van vagy 1 perc is (bár azóta a WD Bluen már meghalt az elektronika, de még használtam updates 8.1-gyel).

(#53640) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Na ez aztán profizmus a Microsoft részéről...hetek óta nem tudtam a 8.1-et letölteni, mert miután megadtam a kulcsot nem tudott csatlakozni és javasolta, hogy ellenőrizzem az internet kapcsolatot.

Most már tényleg nagyon kellett volna a telepítő, mert sikeresen töröltem a pendrive-ot, amin volt és még mindig ezt írta. Abszolút gyanús volt, mivel Win 8-at meg tudta tölteni.

Most végeztem az MS chat supportossal és végre megvan mi okozta a problémát...vettem 1 laptopot, de sorba kellett visszaküldeni, mivel mind rossz volt, a 3. lett jó. persze ki kellett próbálni, ahoz meg feltelepítettem a Win 8.1-et. Nos a supportos szerint túlléptem a letöltési limitet+3 gépen is telepítettem, így ennyi volt részükről a támogatás.
Kérdeztem mit lehet tenni, erre csak annyit tudott válaszolni, hogy vagy megveszem teljes áron újra a 8.1-et vagy "talán" más baj is lehet és "talán" meg sikerül oldani a gondot, ha előfizetek a 25.000 Forintos prémium szerviz szolgáltatásukra....de ha nagyon jót akarok magamnak, akkor javasolja a 35.000 Ft-os szerviz szolgáltatást és cserébe 1 évig ellátnak minden földi jóval, világ megváltó tanácsokkal, kiéhezett iker maláj qrva lányokkal, stb ...

Bemásoltam egy jó kis bemutatós ASCII kódot a chatbe neki, húzzon a fenébe ezekkel a tanácsokkal...inkább g2a-n keresztül most 10 perc alatt vettem ukrán honból 4.000 Forintért egy vadi új 8.1 kulcsot, ez már gond nélkül töltődik lefele ...

És még ezek után ne warezoljon az ember ...

[ Szerkesztve ]

(#53641) Cölöp


Cölöp
tag

Üdv Tisztelt Fórumtársak!

Nem találtam jobb helyet neki, ezért itt teszem fel a kérdésem. (Ha valaki a kérdésemhez közelebbi topicot is tudd, ne habozzon közölni)

Egy Lenovo E145 laptop vásárlását tervezem, melyre Win 8 van előtelepítve HDD-re. Szeretném a jobb teljesítmény érdekében SSD-re cserélni, viszont azt nem tudom, hogy meg lehet-e, és ha igen, akkor hogyan lehet megoldani, hogy a gyárilag particionált és előtelepített HDD tartalma átkerüljön az SSD-re, úgy, hogy az esetleges rejtett, helyreállító partíció(k) is megmaradjanak. :U

"Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!"

(#53642) #41133696 válasza King Unique (#53637) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen, de ez várható volt. A nagyobb dolgokat egyelőre a 9-re tartogatják, aztán majd a megjelenése után 1,5 évvel talán átcsorgatnak a 8.x-be is ezt azt, de olyan vizuális változások, amik a 9-ben fognak debütálni - különös tekintettel a hagyományos és a modern UI-s hibrid start menüre - megmaradnak az új OS privilégiumának.

(#53643) kazy76 válasza Cölöp (#53641) üzenetére


kazy76
aktív tag

Mondjuk klónozd a hdd-t egy norton ghost-al

Samsung Galaxy S8_Samsung Galaxy J5 2017

(#53644) Petyyyyy válasza szekfizsolt (#53636) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ha lassulást tapasztalsz a pontegyben a 8-hoz képest, akkor valamit nagyon elszúrtál.
A virágbolti verziónál tudok csak ilyesmit elképzelni a loader miatt, de jogtiszta verziót tekintve sokkal gyorsabb a pontosított nyolcas.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#53645) quailstorm válasza Balathruin (#53639) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Mi is a helyzet azzal a WD-vel? Mert nekem is van egy WD500AAKS, ami szekvenciálisan oké, de egyébként igencsak tetveslassú, nem válaszol, égeti a lámpát egyfolytában. De csak ha rajta fut a rendszer.

(#53646) rover45


rover45
senior tag

Sziasztok, lenne egy lehet banális kérdésem.
Újra kellene telepítenem egy 8.1es gépet, de nem találom a win7en is létező Áttelepítő funkciót.
A gép nincs Microsoft fiókkal szinkronizálva. De fontos lenne a fájlok mellett a beállítások átvitele is.

(#53647) Thome


Thome
addikt

Sziasztok!
Vásároltam egy notebookot, amihez eredetileg Win7 volt. Akitől vettem, az vásárolt (upgradelte) egy digitális Win8 Pro 64bit licensz kulcsot is.

Ezt a Win8-at aktiválnám be egy másik gépre, letöltöttem egy Win 8.1 VL-t, feltelepítettem, ezt követően aktíváláskor azt írja ki hogy érvénytelen a kulcs.

Ez azért van mert rossz verziót töltöttem le? Vagy a 8.1-et nem lehet közvetlen aktiválni, csak a 8.0-t?

Köszönöm válaszotok! :R

[ Szerkesztve ]

(#53648) Petyyyyy válasza Thome (#53647) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ha jól tudom, normális esetben nem fogod tudni aktiválni a 8.1-gyet a nyolcas kulcsával.
A 8.1 megvásárolható önálló termékként, szóval innen lehet logikus.
Win 8 letölt, aktivál, frissít 8.1-re. :)

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#53649) szabonagyur válasza Thome (#53647) üzenetére


szabonagyur
félisten

Feltelepített Win8.1-et lehet aktivállni 8.0 nulla kulccsal simán. Pro verziót raktál fel és a kulcs is Pro?
Amit az illető vett Win8 kulcsa nincs használatban vagy nem Upgrade volt csak mert akkor nem lehet a laptopon is mint Win7.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#53650) Petyyyyy válasza szabonagyur (#53649) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ennek menetéről bővebb info hol olvasható?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.