Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53751) Dhampir válasza $p@rr0w (#53749) üzenetére


Dhampir
félisten

Ha a rendszer a soha többé nem támogatott XP, akkor az már régen nem friss. :D

Egyébként mennyi ideig bírják ezek az iMac-ek? A polgári vásártéren 1 év garanciával futnak, ha jól emlékszem.

(#53752) utgyuru


utgyuru
aktív tag

A C:\Users mappa alapból meg van osztva "Mindenki"-vel? Úgy emlékszem én nem állítottam ezt be. Ha igen, lehet abból probléma, ha kivettem ezt, és csak a SYSTEM, Rendszergazdák, és Felhasználók-at hagytam ott ?
Másik kérdésem, hogy az admin share-eket mobilról azért nem érem el, mert az nincsen ugyanabban a munkacsoportban mint a pc? Olyan userrel léptem be, ami admin egyébként.

(#53753) Joe Swanson válasza F_Zolee (#53748) üzenetére


Joe Swanson
senior tag

kötet törlésére rámentem. Nincs gáz. Megy minden egyenlőre :D

(#53754) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Teljesen átlátszó aero glass témát szeretnék. need help.

(#53755) dlaj válasza bobalazs (#53754) üzenetére


dlaj
őstag

(#53756) F_Zolee válasza Joe Swanson (#53753) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ha bedöglene a win akkor ne csodálkozz majd. :)

(#53757) Joe Swanson válasza F_Zolee (#53756) üzenetére


Joe Swanson
senior tag

Oké, de akkor újra rakom és nem lesz gáz ugye?

(#53758) lm83


lm83
őstag

Szervusztok!

Akkor itt is érdeklődnék :)
Amd Wireless Display érdekelne :)

Van ez a funkció "play to", ez alapban is benne van win 8.1-ben? (mármint ha nem amd apu-val meg vgaval lennék akkor is menne?)
Vagy ez már annak köszönhető?

(#53759) F_Zolee válasza Joe Swanson (#53757) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ha újrarakod akkor szintén létre fogja hozni azt a partíciót. Ha megjelenne meghajtóként megint akkor csak a betüjelet vedd le róla. Viszont majd ha újratelepíted akkor úgy partícionáld, hogy törlöd a C-t is és akkor nem fog külön lógni a 100megás üresben.

(#53760) pzstm válasza lm83 (#53758) üzenetére


pzstm
titán

Windows 7-ben is már benne volt, csak ott még csak Intézőből volt elérhető ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#53761) Casoli


Casoli
őstag

Szerintem elég jó vétel. Tanulóknak.

Ide tessék kattintani.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#53762) pető bá'


pető bá'
őstag

Sziasztok!

Eddig húztam, keresgéltem, de most már idegesít a téma, inkább kérdezek, a google sem segített:
nem tudok az áruházból telepíteni, az alábbi képen látható hibakóddal kidob. Amiket találtam, kipróbáltam: windows tűzfal bekapcsolva, az áruházat "reseteltem" elvileg, AVG volt fent, ledobtam. Elvileg több frissítés nem érhető el, mindent feltettem a rendszernek, tudomásom szerint minden driver a legfrissebb (acer laptopról van szó, bár nem hinném, hogy ez annyira lényeges). A win 8.1-es, ~2-3 hete van fent (új HDD-t vettem, erre már a 8.1 került, előtte a 8-assal nem volt ilyen gondom).

egy random app, amivel nem megy - de semmit sem sikerült feltenni, ugyanezzel a hibakóddal dob ki.

Próbáltam keresni a topicban, de nem nagyon találtam ilyen problémát.. :F

"... and I hope you have a great day!"

(#53763) dodoroli


dodoroli
tag

Sziasztok!
Most akarok vásárolni legális cd kulcsot a win 8.1-hez és a kérdésem az lenne ha letöltöm ezt a Microsoft Windows 8.1 Pro VL x64 HUN MSDN verziót akkor azzal tudom e aktiválni a rendszert?
Köszönöm!

(#53764) vigyori78 válasza dodoroli (#53763) üzenetére


vigyori78
őstag

Valószínűleg nem mert a vl az mennyiségi licensz-es általában céges verzsön.
Persze ha olyan " legális " kulcsot veszel akkor igen.

[ Szerkesztve ]

(#53765) Csigavair


Csigavair
tag

Hi all miért nem tudok rácsatlakozni egy másik gépre kábelen keresztül? folyton jelszót kér mikor már mindkét gépen kikapcsoltam a hálózati jelszó igényt :F :F

(#53766) jeni válasza dodoroli (#53763) üzenetére


jeni
félisten

ha olyan kulcsot veszel ami egy papír darabkára van ráírva,én sose vennék olyat ,bármi is rendszerre legyen az.
csakis matricásat,főleg ha van arról igazolás,még inkább arról,hogy sosem használt.

(#53767) Warter


Warter
őstag

Ha valakinek van kontakja Kiss Balázs (Azure)-hoz, az legyen szíves keressen meg privátban. Köszönöm

(#53768) Воланд válasza Warter (#53767) üzenetére


Воланд
titán

v-balkis kukac microsoft.com

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#53769) pzstm válasza Воланд (#53768) üzenetére


pzstm
titán

túl vagyunk rajta, szabin van :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#53770) Warter válasza Воланд (#53768) üzenetére


Warter
őstag

Köszi, közben megoldódott.

(#53771) ollie válasza Csigavair (#53765) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Valamivel be kell jelentkezni.

De ha elmented csatlakozásnál a felhasználót és jelszót, nem fog többet jelszót kérni. Legalábbis nálam így működik, amikor otthon a win8.1-es gépről megnyitok egy megosztott mappát a win7-es gépen.

***

(#53772) Dolphine válasza ollie (#53771) üzenetére


Dolphine
addikt

Nálam is hasonló eset van, a Win7-es gépbe én se tudok bejelentkezni, holott abszolút nincs jelszó beállítva! :W

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#53773) ollie válasza Dolphine (#53772) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De pont az a baj, nem lehet bejelentkezni jelszó nélkül, direkt így működik a windows, ha másik gépról akarsz bejelentkezni. Kell egy felhasználó, aminek adsz jelszót és menni fog.

***

(#53774) st6969


st6969
őstag

Üdv,
elnézést az amatőr kérdésért: 3 partícióm van (C: oprendszer, D, E: egyéb). Bármilyen file-t menteni akarok D vagy E meghajtókra, megtagadja a rendszer, csak a C\dokumentumokba akar menteni. Hogy tudnám ezt kikapcsolni? Gondolom, ha rendszergazdaként indítom az adott programot, akkor működik, de ezt rendszerint elfelejtem. Nincs rá valami egyszerűbb mód?
Más: van valami javasolt vírusírtó Win8 alá?
Köszönöm

(#53775) Dolphine válasza ollie (#53773) üzenetére


Dolphine
addikt

Olyat meg lehet "játszani", hogy a bejelentkezésnél ne kelljen jelszót írni, csak hogyha a Win8-as gép csatlakozni akar Win7-es gépre? Szóval, csak a hálózatnál kérjen jelszót? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#53776) Dhampir válasza st6969 (#53774) üzenetére


Dhampir
félisten

Innen a Windows 8/8.1 szekció.

A témáról bővebben: Vírusirtó topic

(#53777) ollie válasza Dolphine (#53775) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igen, a netplwiz programot indítsd el, és állítsd be az automatikus bejelentkezést azzal a felhasználóval, amivel szeretnéd, hogy bootolásnál bejelentkezzen. Legyen még egy user, akivel majd rácsatlakozol a gépre a másikról. Itt is csak elsőre kell amúgy megadni jelszót, ha bekattintod a másik gépen, hogy jegyezze meg a usert/passwordöt.

***

(#53778) aftercooler


aftercooler
aktív tag

Sziasztok!!

Hogy lehet azt beállítani a win 8.1-ben,hogy a gép indítása után ne az asztal,hanem rögtön a kezdőképernyő jelenjen meg? (a csempés )

Köszi!!

(#53779) szabonagyur válasza aftercooler (#53778) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Beírnád a keresőbe millió találat van, de a google-ban is.

Jobb gomb a tálcán, tulajdonságok, navigáció, majd pipa az "Asztal megjelenítése...." részhez.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#53780) zoltan6 válasza aftercooler (#53778) üzenetére


zoltan6
őstag

tálcán jobbgomb/tulajdonságok/navigáció.

(#53781) aftercooler válasza zoltan6 (#53780) üzenetére


aftercooler
aktív tag

köszi!!

(#53782) katt777


katt777
félisten

Van egy frissen telepített windows 8.1-em. Megváltoztattam a lock screen-t, programok fel (semmi windows manipulátor), aztán a lock screen változtathatatlanná lett. Gpedittel, registryből sem változik, hiába írom át a kép elérési útját. CCleaner-t futtatok néha, az csak nem törli ki... :F
Van erre valami megoldás win reinstall nélkül, és hogy minden telepített program után nézzem, mi sz.rik bele a rendszerbe? Esetleg vmi helyes reg bejegyzés? Gpedit különben induláskor egy rakás displayName attribútumban megadott erőforrást nem talál, bármit jelentsen is ez.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#53783) Crafter32


Crafter32
őstag

Vásároltam egy gépet amin gyári win8 volt. Eddig még érdemben nem tudtam használni a gépet, mert szinte nem állt másból csak frissítésből. Miután a 8.1 -re frissítettem ma délutáni utolsó frissítéssel teljesen összeomlott a gép. Egyetlen programot sem raktam még fel, mondhatnám a windows a saját súlya alatt összeomlott. Az egér egyáltalán nem mozgott stb. Miután visszaállítottam az utolsó frissítés előtti állapotra helyre jött. Windows Update pedig teljes kikapcsoltam.
Remélem végre jó lesz...

(#53784) zoltan6 válasza Crafter32 (#53783) üzenetére


zoltan6
őstag

(#53785) szabonagyur válasza zoltan6 (#53784) üzenetére


szabonagyur
félisten

El is olvastad mit linkelsz be vagy csak hülyegyerek módjára? Mert utóbbiról van szó....

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#53786) King Unique válasza szabonagyur (#53785) üzenetére


King Unique
titán

És az átlaguser meg ugye csak a címet olvassa el és újabb megerősítés számára, h Windows-on amúgy se frissítsen, hanem kapcsolja ki...holott nagy hülyeség az is, még ha időnként pár gixer be is csúszik MS részéről.
Illetve pont ez a bizonyos Win7-et érintő is csak egeseknél jelentkezett, nem mkinél...

(#53787) zoltan6 válasza szabonagyur (#53785) üzenetére


zoltan6
őstag

linkekelek mint a hülyegyerek :DD
sorry már látom hogy a win 7-hez írták :R
de az semmi,én hülye még le is töröltem az összes win 8-as gépről :C

[ Szerkesztve ]

(#53788) szabonagyur válasza King Unique (#53786) üzenetére


szabonagyur
félisten

Megszoktam már, hogy ilyenek vannak...Legalább az U2 visszavonását linkelte volna be a kolléga :D

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#53789) kispx válasza zoltan6 (#53787) üzenetére


kispx
addikt

És már mindkét rendszernél vissza is vonták egy ideje :)

(#53790) King Unique válasza kispx (#53789) üzenetére


King Unique
titán

Jé tényleg, azt hittem csak Win7-nél, de Win8 és Win 8.1-nél is van KB2982791 update, ami nálam érdekes módon egyik rendszeren sem okozott problémát a 3 közül :) Bár azt nem tudom, h csak Win7-nél ennyire kritikus-e (annál leszedtem), de a többinél hagyom a francba. :D

[ Szerkesztve ]

(#53791) Crafter32 válasza King Unique (#53786) üzenetére


Crafter32
őstag

Én nagyon a frissítés ellen voltam, de gondoltam a 8.1-el teszek egy próbát. Viszont délutántól éjfélig ülök a gép előtt csak azért, hogy működésre bírjak egy zsír új gépet+windowst, akkor az egy kicsit sok. Biztos user hiba, dehát nem mindenki ablakkal a kezében született.

(#53792) quailstorm válasza Crafter32 (#53791) üzenetére


quailstorm
nagyúr

8.1-gyel nem így kell próbát tenni, az upgrade macerás folyamat nagyon. Külön telepítővel érdemesebb.

Legyen az mobiltelefon vagy számítógép, az adatmegtartással járó rendszer főverziófrissítés az mindig bajos.

[ Szerkesztve ]

(#53793) King Unique válasza Crafter32 (#53791) üzenetére


King Unique
titán

Ahogy mondta kollega, teljes rendszer upgrade macerás, másrészt WU frissítések állíthatóak, h ne automatán telepítse, hanem max értesítsen róla, illetve töltse le, ez alap dolog... ha sürgősen akartad volna használni, akkor szépen beállítod ilyenre.
Másrészt mióta van placcon a sima Win8, lassan 2 éve? Az idő alatt érthtő, h kijött hozzá egy rakat frissítés, + 8.1-hez is, valamint maga a 8.1 áruházás telepítése is 3,x GB, jó hogy eltart egy darabig.

(#53794) zs-mate


zs-mate
tag

Üdv!

Win8-at telepítenék pendrive-ról, hibaüzenet amibe belefutottam ez, a kórtörténetet megpróbálom rövidre fogni a megmaradt idegpályáimal..

"Nem sikerült sem új rendszerpartíciót létrehozni sem meglévőt találni további információt a telepítő naplófájljaiban talál"

Két külön PC, mindkettő win7-el működött. Kipakoltam mindent csak az áhított winchestert berakva megpróbáltam pendrive-ról telepíteni win8at az egyik gépben, ahogy kismillószor csináltam. Nem működik, a fenti hibaüzenetet kapom. Az ÖSSZES létező permutáció után feladtam, és kínomban "poénből" megpróbáltam egy vinyóra úgy telepíteni, hogy mellette volt egy másik winchester működő oprendszerrel, csodásan működött, feltelepíti tudom használni az oprendszert.

Amint lehúzom a másik vien telepíttet hagnyót, tehát csak a frissyom benne, ismét nem indul el tehát press reboot blabla még bármi windows előtt. :W :W :W :W :W

Kérlek segítsetek mert már majdnem 4 emeletet repült ez a **** :F

(#53795) #30734848


#30734848
törölt tag

A problémám a következő:
Adott egy Acer e3 111 típusú gép. Feltelepült rá a win 8.1, a gyártó ajánlása szerint is csak ehhez a verzióhoz vannak működő driverek. Rendszer simán felment, driverek szintén, azonban az egér kurzor a telepítés kezdetétől nem jelenik meg.
Telepítettem az összes hozzá való drivert, a touchpadét is, egér beállításoknál sincs semmi elállítva, mégsem működik az egér sehogy.

Mit tudnék ezzel tenni?

Előre is köszönöm!

(#53796) nbware válasza #30734848 (#53795) üzenetére


nbware
senior tag

Telepitesnel meg volt eger? Ha rateszel egy usbs egeret, akkor latszik? Eszkozkezeloben ott van az eger, ha letiltod, engedelyezed sem jo?

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#53797) #30734848 válasza nbware (#53796) üzenetére


#30734848
törölt tag

Már a telepítésnél sem volt ott, de billentyűkkel végig tudtam navigálni az egészet, ahogy a driverek telepítését is.

Eddig egérrel nem próbáltam, most viszont ahogy bedugtam, egyből felismerte és újra van kurzor is.
Viszont a touchpadra nem reagál, gondolom akkor valahogy le van tiltva a rendszerben. Megpróbálok majd még másik drivert keresni hozzá.

Köszönöm a segítséget.

u.i.: csak azt nem értem, miért nem láthattam már a telepítésnél sem a kurzort...

[ Szerkesztve ]

(#53798) quailstorm válasza zs-mate (#53794) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Optikai meghajtó.
Arra nem tud és nem akar írni.
Mindenáron számodra nem megfelelő eszközre akarja rakni a bootpartíciót.

(#53799) Dévacsen válasza #30734848 (#53797) üzenetére


Dévacsen
senior tag

Szia,nekem is Acer gépem van, nem az a típus mint a tiéd,de az is egy friss darab és ugyan ez volt a baja,nekem az Acer.hu oldalról letöltött bios frissítés megoldotta,azóta minden rendben.Szerencsére oprendszeren belülről indítható exe. fájlal települt,úgy hogy nem volt semmi gond,csak azt kérte hogy dugjam be a hálózati kábelt. :)

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#53800) #30734848 válasza Dévacsen (#53799) üzenetére


#30734848
törölt tag

Köszönöm, majd akkor ezt megpróbálom! :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.