Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52401) nbware válasza szabonagyur (#52400) üzenetére


nbware
senior tag

Mondjuk win8.1 alatt még nem próbáltam, de win7 alatt a telepítésnél át lehett váltani supermodba és ha úgy telepítetted, te tudtad megadni, hogy a user mappa hol legyen, stb.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#52402) szabonagyur válasza nbware (#52401) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hát én supermodot nem láttam még abba amit a netről le lehet szedni, de lehetséges.
Delphi esetében szerintem valami speciális program hülyeség lehet, hogy nem lehet megadni hova telepítsen. PS-nek is kell hely a C-n hiába lehet máshova is rakni asszem.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#52403) Dany007 válasza szallasi007 (#52365) üzenetére


Dany007
veterán

Na végül szedtem le hozzá biosfrissítést, de még nem raktam fel.
Állítgattam pár dolgot a bios-ban, találtam egy keyboard fast módot. Na azt kikapcsoltam, meg letiltottam a serial / paralell prortokat, hátha ütközés lép fel valami miatt.. és egyelőre jó volt...

De az azért feltűnt, hogy ezen a gépen régebbi bios van, mint mondjuk egy másik, amelyiken még nem volt ez a probléma... A fene tudja...

Az egyik gépet meg úgy csesztem el, hogy elindítottam egy daemon tools telepítést, majd ráindítottam még pár apróbb progi telepítését... Acrobat reader meg winamp asszem... Na és szegény totálisan lefagyott... Az egér mozgott, bill működött - tehát ez most más - viszont minden másnak annyi. Feladatkezelő se jött be... :)
"Homokóra" meg se állt... Szal csak lekapcsolni tudtam a gépet.
No akkor szvsz történhetett valami a windows installerrel... mert azóta bármit is próbálok telepíteni kifagy az egész OS. Próbáltam visszaállítást de az is kifagyott... próbáltam alapállapot visszaállítást, de 45 perc után meguntam.... aztán hazajöttem.
Ez idő alatt egy másik gépre felment kompletten minden, frissítések, restart, júzer programok stb... Szóval jól elcsesztem valamit a "multi telepítéssel".

Hétfőn első dolgom lesz legyalulni a rendszert és újrakezdeni... Mindegy, már csak 3 gép van hátra a 9-ből plusz az adatmentések...

(#52404) thotzoltan


thotzoltan
tag

Sziasztok..kaptam egy Dell gépet,gondoltam felrakom rá a Windows 8-at....honnan lehet letőlteni a 64 bites változatát az oprendszernek,mert a microsoftról nem tudom..:(

(#52405) szabonagyur válasza thotzoltan (#52404) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Tessék MS-től: [link]

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#52406) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Erre keresném a választ, miszerint windows 8ba, 4 gigáról 8ra váltottam. superfetch be van kapcsolva, mégis resource monitor szerint 5 giga free ram van.

(#52407) Lenry válasza bobalazs (#52406) üzenetére


Lenry
félisten

miért? mennyit szeretnél?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#52408) szabonagyur válasza bobalazs (#52406) üzenetére


szabonagyur
félisten

A kép szerint rendben vagy, szabad 6,5GB használatban 1,4GB. Kb 8GB.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#52409) bobalazs válasza Lenry (#52407) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

win 7nél feltöltötte a ramot, és talán 1-2 giga szabad lenne.

(#52410) szallasi007 válasza Dany007 (#52403) üzenetére


szallasi007
őstag

Hát ez eleég szép :) imádom a lenovokat :) gyári telepítést mondjuk én le szoktam róluk szedni, sima win rá, hálókártya driver, aztán lenovo system update meg net framework 3.5 fel és drivereket lehúzza és csókolom :)

(#52411) CJ4567 válasza Dany007 (#52403) üzenetére


CJ4567
veterán

Ninite.commal a multi telepítés jelentősen könnyül, kiválasztod mit akarsz, majd get installer, és ő felrak mindent, toolbar és egyéb hülyeségek nélkül.

No Sana No Life

(#52412) Dany007 válasza szallasi007 (#52410) üzenetére


Dany007
veterán

Áh, a cég telepítette akiktől vettük - már használtan - a gépeket. Azért kértem, mert nem kértek érte plusz pénzt és gondoltam így is időt spórolok magamnak. Hát nem jött össze...

Egyébként volt 1-2 gép amit tényleg újrahúztam és érdekes módon, ott nem volt gond a PS2-es eszközökkel se... No mindegy.

@CJ4567:

Hűh ez mondjuk elég állatnak tűnik! Kár, hogy nem egy héttel ezelőtt láttam meg. :D De mondjuk kíváncsi lennék, hogy a Daemon tools cseles addonjait meg "extráit" hogy kerüli ki. :D Azért ott még én is csak pislogok néha, hogy milyen kis olcsó trükkökkel akar átverni...

(#52413) pruzsi


pruzsi
őstag

Sziasztok!
Tisztaszoftver program keretein belül letöltöttem a win8.1et de aktiválásnál ezt dobja Hibakód: 0x8007232B
írtam már nekik de hétvégén nemigen válaszolnak...
Mi lehet a probléma?

(#52414) kispx válasza pruzsi (#52413) üzenetére


kispx
addikt

Lap alja
Nekem ez működött. Igaz Win7-nél, de egy próbát megér.

(#52415) axioma


axioma
veterán

Udv a hozzaertoknek. Bugyuta kerdesem van: xp alatt volt nekem egy olyan magyar qwerty kiosztasom, amin volt í és 0 is. Az uj keszulek bill.szamra tudna' (asus transformer t100), de ugye a rendszerben nincs benne, csak qwertz vagy 101 gombos qwerty, ami az 1-estol balra is í-t ir. Hol kene ilyen oszvert keresnem vagy csinalnom? Gugliban nem sikerult erre a specifikus kerdesre jo keresest csinalnom, es ebben a topikban keresve se jartam sikerrel.
Elore is koszi!

(#52416) nbware válasza pruzsi (#52413) üzenetére


nbware
senior tag

ime a megoldas ra

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#52417) pruzsi válasza kispx (#52414) üzenetére


pruzsi
őstag

Szia!
Sajnos nem oldotta meg.

(#52418) pruzsi válasza kispx (#52414) üzenetére


pruzsi
őstag

Megpróbáltam újra most ezt dobja 0xc004f074 hiba.

(#52419) kispx válasza pruzsi (#52418) üzenetére


kispx
addikt

Nézd meg az eseménynaplóban a 12288-as eseményazonosítójú hibákat.

(#52420) nbware válasza pruzsi (#52418) üzenetére


nbware
senior tag

(#52421) pruzsi válasza nbware (#52420) üzenetére


pruzsi
őstag

Köszi de sajnos ezt nem értem ami a leírásban van,google-ban kerestem természetesen de magyar nyelven nem találtam.

(#52422) Wikoo válasza szabonagyur (#52386) üzenetére


Wikoo
aktív tag

Én pont hogy ezzel a billentyűvel szeretném vezérelni továbbra is a winampot, a windowstól akarom valahogy elvenni, h ezzel ne állítódjon a winfos hangerő. Ebben szeretném kérni a segítségeteket. :)

Békesség, boldogság! x)

(#52423) szabonagyur válasza Wikoo (#52422) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szerintem a kettőt nem tudod elválasztani egymástól. Ha esetleg van a billentyűzetnek valami saját programja ott talán lehet ilyet, de ha nincs és a hangerő gomb alap esetben állítja a windows (továbbra sem winfos!) hangerejét akkor csak más billentyűt tudsz hozzá rendelni. Milyen billentyűzetről van szó, illetve miért nem jó neked ha más gombbal állítod a winamp hangerejét?

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#52424) ollie válasza SirRasor (#52377) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én sem találkoztam még ennyire sz@r oprendszerrel, állandóan baj van vele. Múltkor is összetört a kedvenc bögrém, amikor a win8-as noti előtt ültem. Fúj! :P

[ Szerkesztve ]

***

(#52425) szabonagyur válasza ollie (#52424) üzenetére


szabonagyur
félisten

A bögre még csak egy dolog... nekem a telóm is merült már le bekapcsol win8 mellett, pedig még a telefon is csempés :O ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#52426) #19617792 válasza szabonagyur (#52425) üzenetére


#19617792
törölt tag

nekem egyszer leesett egy csempe a képernyőről és megrepedt a fürdőszoba csempe. :O :DDD

[ Szerkesztve ]

(#52427) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Srácok ezzel mit lehetne kezdeni? dpc watchdog violation

Nincs SSD-m csak HDD , néztem a googlet ,de nem találtam igazán hasznos infót.

(#52428) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Következő a problémám:
Acer Aspire E1-731 gépen digi net, 8.1 prof rendszeren be van írva a felhasználónév, jelszó. Bekapcsoláskor rákattintok a csatlakozásra, 631(de lehet, hogy 651) hibával nem csatlakozik. Ha visszalépek a kapcsolatokba, és újra belépek, akkor hiba nélkül lép a netre. És ezt kivétel nélkül, minden egyes bekapcsoláskor megcsinálja.

Van ötletetek, hogy ez mitől lehet?
Előre is köszönöm a választ!

(#52429) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Tökmindegy, idővel változott a felállás.

(#52430) Flickering


Flickering
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy kis problémám, remélem tudtok segíteni.

szóval: Van egy eredeti Win 8.1 prof-om (Fősulis hallgató vagyok) és majdnem egy éve kb simán feltelepítettem, most berakom a dvd-t, boot, cd key, és lám-lám, formatáltam az eddigi meghajtómat és nem lehet semmire sem telepíteni a win-t, mit tegyek?

Ezt a szöveget dobja:

Windows cannot be installed to this disk. The selected disk has an MBR partition table. On EFI systems, Windows can only be installed to GPT disk.

Előre is köszönöm a segítséget!

Megoldódott, töröltem az összes partíciót és hoztam létre egy újat... :)

[ Szerkesztve ]

(#52431) vlevi válasza Flickering (#52430) üzenetére


vlevi
nagyúr

(közben látom, megoldódott, míg írtam )

[ Szerkesztve ]

(#52432) szabonagyur válasza Flickering (#52430) üzenetére


szabonagyur
félisten

A telepítőd korábban nem UEFI képes volt, most meg abban akarta telepíteni magát ezért írta ki.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#52433) nbware válasza szabonagyur (#52432) üzenetére


nbware
senior tag

mbr-re volt formázva a gpt helyett. :)

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#52434) szonesz1230 válasza Gedeon31 (#52427) üzenetére


szonesz1230
csendes tag

Erre valami megoldás engem is érdekelne!

Szintén nincs ssd-m csak 2 hdd, bootolás után kb ~1 percig tudom használni a gépet aztán DPC_WATCHDOG_VIOLATION kék képernyővel újraindul a gép és ezt képes eljátszani a végtelenségig. Eleinte csak random indőközönként jelentkezett nálam, de most már minden egyes gépindulásnál ez fogad.

Olvasgattam utána de mindenhol azt irták hogy frissitsd a drivereket, ami valahol vicces számomra mert 1 hónapja telepítettem a rendszert a létező legújabb driverekkel, szóval nem hinném hogy ilyesmi hiba lenne (a sata drivert akarnám frissiteni neki - ki tudja hátha az - de ennyi idő alatt lehetetlen, mint ahogy több infót sem tudok összeszedni a gépről a hibára vonatkozóan a szűk időkeret miatt).

A win reinstall is megfordult már a fejemben, de ez a végső megoldás lenne számomra mert nincs sok kedvem 1-2 napot az adatok átmentésével és a programok újratelepítésével tölteni, mindenki tudja hogy milyen pepecselős és unalmas tud lenni.

Szóval engem is érdekelne bármi építő jellegű ötlet, gondolat. =)

(#52435) szabonagyur válasza nbware (#52433) üzenetére


szabonagyur
félisten

És szerinted én mit írtam? Ha már belekötsz olvasd el legalább a beszélgetést...
De leírom még egyszer részletesen... Korábban nem UEFI képes telepítőt használt (tehát ahogy írtad MBR-re volt formázva), most meg UEFI képes a telepítője (mely most GPT-t akart).

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#52436) szonesz1230 válasza szonesz1230 (#52434) üzenetére


szonesz1230
csendes tag

Ennyit most megtudtam, a ntoskrnl.exe okozhatja a bajt??? :F

Több szem többet lát alapon itt vannak a dump fájlok, bevallom, én nem értek ehhez eléggé :D

[link]

(#52437) szabonagyur válasza szonesz1230 (#52434) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

A kék képernyő ugye kékhalál akar lenni? Lehet írtad, de milyen a géped hardveresen? Illetve ha kék halál Bluescreenview segítségével mutatnál nekem képernyő képet? Lehet a Whocrashed is jó erre de nekem nem szimpi :D

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#52438) szonesz1230 válasza szabonagyur (#52437) üzenetére


szonesz1230
csendes tag

Igen, kékhalál ha jól tudom a win8-as verzióban persze: [link]

Itt a gépem: [link]

És a Bluescreenview-os kép:

(#52439) nbware válasza szabonagyur (#52435) üzenetére


nbware
senior tag

semmi köze ehhez az uefihez, ez csak egy formázási mód, ami támogatja a nagyobb partíciót. pl 3 terrás vinyót nem tudsz mbre formázni, csak gptre, mert az támogatja a 3 terrát! :)
Szóval nyugi Tesó :)

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#52440) nbware válasza szonesz1230 (#52434) üzenetére


nbware
senior tag

csökkentett módban próbáltad már? akkor is csinálja? mert az eléggé leszűkítené a kört, mivel nem tölt be annyi drivert...

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#52441) szabonagyur válasza nbware (#52439) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hogyne lenne köze? Másképp szerinted, hogy tudja GPT-re formázni ha nem UEFI-ben telepít? Te beszélsz most hülyeséget.... Igen igazat írtál abban, hogy bizonyos méret felett nem lehet MBR-t használni, de 100GB-os vinyót is lehet GPT-re formázni, méghozzá ha a telepítő UEFI képes.

Ha nem UEFI képes a telepítésed akkor alapból MBR-re formázza, ha meg UEFI képes akkor meg GPT-re, nincs választásod.

Ajánlom elolvasni számodra ezt: [link]. Első mondat így kezdődik:
What is a GPT disk?
The GUID Partition Table (GPT) was introduced as part of the Unified Extensible Firmware Interface (UEFI) initiative. GPT provides a more flexible mechanism for partitioning disks than the older Master Boot Record (MBR) partitioning scheme that was common to PCs.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#52442) szabonagyur válasza szonesz1230 (#52438) üzenetére


szabonagyur
félisten

BlueScreen-t át tudod állítani ilyen módban: [link] Amit rózsaszínnel mutat a mintában ott keresendő a hibás program vagy driver.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#52443) Johnny194


Johnny194
aktív tag

Üdv!
Segítség kéne. Adott egy HP Probook 4353s gép, alapból Windows7-tel szerelve. Windows 8-cal sem volt baja, de amióta rajta van a 8.1 időszakosan hozza az alábbi hibajelenséget:
Néha egy pár óráig minden bekapcsolás után kék halált kap és összeomlik. A wifit kikapcsolva működik, de amint bekapcsolom, rögtön összeomlik a gép.
WiFi illesztőprogramját frissítettem, úgy tűnt, hogy meg is szűnt a gond, de most 2013.11. havi drivverrel is előjött.

Hogy kell az aláírást szerkeszteni?

(#52444) szonesz1230 válasza nbware (#52440) üzenetére


szonesz1230
csendes tag

csökkentett módot még nem próbáltam, de ha azt mondod azzal előrébb vagyunk akkor már próbálom is
(épp örülök hogy kivételesen betöltött és segítséget tudok kérni :P )

#52442:
átállítottam, és nálam nem mutat rózsaszín sorokat (a lista alján sem, végig görgettem):

(#52445) nbware válasza szabonagyur (#52441) üzenetére


nbware
senior tag

tudom miről beszélsz, csak kíváncsi voltam mennyire húzod fel magad :) Hát eléggé :)

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#52446) szonesz1230 válasza szonesz1230 (#52444) üzenetére


szonesz1230
csendes tag

Végig néztem a dmp fájlokat, és sikerült azon kevés fájlok egyikére ráböknöm az előbb amiben nem volt rózsaszín :D a többiben persze van

atikmdag.sys
ntoskrnl.exe

ez a kettő mindegyikben szerepel, és ezeken kívül még másik kettő is, hol egyik hol mindkettő még meg jelenik:

ataport.sys
hal.dll

(#52447) szabonagyur válasza nbware (#52445) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem úgy tűnt mint aki tudja miről beszélek... Utólag könnyű előadni, hogy te kezdetektől fogva erre gondoltál, meg tudod miről van szó...

Felőlem lehetsz kíváncsi arra, hogy mennyire húzom fel magam de azt tedd privátba, de ne ide ahol mások is olvassák és majd azt hiszik az lesz a jó amit te csak beírtál úgy találomra...

Írtál már máskor is hülyeséget indok nélkül..

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#52448) szabonagyur válasza szonesz1230 (#52446) üzenetére


szabonagyur
félisten

Videókártya drivert kellene megpróbálni az AMD hiba miatt, nem frissült véletlenül mostanában Windows Update során? Nézd meg az előzményeket.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#52449) nbware válasza szabonagyur (#52447) üzenetére


nbware
senior tag

Ha szerinted így van, akkor biztosan így van!!! Én nem értek hozzá, csak találgatok. Lehet fel is kötöm magam, amiért beleszóltam.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#52450) nbware válasza szabonagyur (#52448) üzenetére


nbware
senior tag

Eléggé durva lenne, ha pont a windowsos driver miatt lenne rossz!!! Mindenkinek rossz lenne akkor nem?

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.