Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52351) szabonagyur válasza #41133696 (#52349) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha csak ennyit nem vennének komolyan az emberek a szabályzatokban.. :D

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#52352) #19617792


#19617792
törölt tag

Rainmeter pluginekkel. ;]

(#52353) CJ4567 válasza #19617792 (#52352) üzenetére


CJ4567
veterán

Ezt mire írtad? :F

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#52354) zolee0307


zolee0307
őstag

A OneDrive mappám neve visszaváltozott Skydrive-ra a windows intézőben. A mappa ikonja is sima mapa ikonra változott, ha rámegyek a tulajdonságokban az ikoncserére a jelenlegi ikonnál ez a ismereten, hibás ikonkép van.

Hogy tudnám visszacsinálni? Érdekes, hogy az intézőben a bal oldaisávban jól van a OneDrive ikonja.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#52355) zoli62 válasza worxland (#52336) üzenetére


zoli62
addikt

A telepítés után internetes kapcsolattal automatikusan aktiválódik is?

[ Szerkesztve ]

(#52356) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Reggeli szopás van :W

[link]

Aki nem akar angolozni, annak annyi, hogy elkezdett sípolni, és miután kinyomtam, jutott eszembe hogy lehet a füles volt. Asztalig jutott, síp, BSOD, nyomtam is kifele. DUMP lehet sérült. A dump zippelve
Mediafire a host

Sajna a kódra nem találtam semmit. 0x00000050 (0xffffe0006853c2e4, 0x0000000000000001, 0xfffff8014227fca0, 0x0000000000000002)

A másik kettő meg asszem egyértelmű. Meg az mindig is volt.

Köszönöm előre is.

(#52357) quailstorm válasza quailstorm (#52356) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Megint volt és nem a hangszóró. Mintha súrlódna a venti olyan hangja van.
4-5 sec volt és nem volt reboot.

Egy hardverhiba történt, amit a rendszer kijavított.

A hibát jelző összetevő: Processzormag
Hibaforrás: Korrigált gépellenőrzés
Hibatípus: Gyorsítótárhierarchia-hiba
Processzor APIC-azonosítója: 2

További információ a részletek nézetében.

Na az új xeon :W

[ Szerkesztve ]

(#52358) quailstorm


quailstorm
nagyúr

A 7 MHz FSB OC-t levettem, downvoltaget megszüntettem. Várom a fejleményeket.
2 napig pedig jó volt így is :W

(#52359) edeleny


edeleny
őstag

Kérlek titeket adjatok tanácsot!

Sokadszor próbálom ezt a 8.1-nek nevezett ipari hulladékot!
Most a következő a problem:
Gyakorlatilag a flash-os weboldalakba fagy bele.
FF-nél a lányom szokott játszani Icike-picike játékkal, de az elmúlt héten 10 másodperc után lefagyott a gép.
De mondjuk a Chrome-nál simán az Origo oldalába belefagy. Ha nem nyitom meg azt az oldalt, hanem mondjuk itt a PH-n olvasok, akkor semmi gond!
Elméletileg a legfrissebb driverek vannak fenn, java, flash frissítve, semmi hatásuk!

Hardverhiba teljesen kizárva, Win7-en nem fagy.
A 64 bites Win8-és a böngészők nem férnek meg egymással valahogy, de már rettenetesen bosszant a dolog!

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#52360) szabonagyur válasza edeleny (#52359) üzenetére


szabonagyur
félisten

Win8 esetében is el lett mondva, hogy ha van tuning azt vissza kell rakni alap órajelre és után beállítani, mivel ami Win7-en stabil Win8 alatt nem biztos. Xp esetén is ez volt, hogy XP többet engedett mint a Win7.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#52361) Dany007


Dany007
veterán

Üdv!

Olyan problémám van, hogy Win8 alatt van, hogy nem működnek a PS/2-es eszközök. Se bill se egér.

Jött a céghez pár új gép Win8-cal. Viszont a régi billek és egerek megmaradtak. Rám hárult a "megtisztelő" feladat, hogy költöztessem át az új gépekre a régi cuccokat...

Előretelepítve kaptuk a gépeket. Lenovo egybegépek 4 magos quad procikkal stb...

No, első körben gyorsan rájöttem, hogy biosban a PS2-s key és mouse-t nem elég auto-n hagyni, hanem enabled-re kell tenni. Ekkor már működött Win8 alatt is.
Aztán telt-múlt az idő és 1-1x kifagyott Firefox / Chrome / IE alatt a bill és az egér is. Látszólag a rendszer működött. Az élő csempék mentek stb... De a bill meg az egér kifagyott. (itt már minden új frissítés letöltve és telepítve volt a gépen)

Aztán most kb a 6. gép telepítgetéseinél az első indításnál se volt se bill se egér. Hiába állítottam biosban az engedélyezést, akkor se.
Numlock világít a billen, de nem megy. Se az egér.

Most újrahúzom a rendszert, hátha. Mert így még a frissítéseket se tudom telepíteni. De félek attól, hogy a későbbiekben megint ki fog fagyni a bill és az egér ha már a júzerek használni fogják...
Van erre valami megoldás? A neten nemsokat találtam...

(#52362) quailstorm válasza Dany007 (#52361) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nekem PS/2-es egér és billentyű megy amióta csak WIn8-at használok. Most 8.1-et. És az tavaly májust jelent.

(#52363) Balathruin válasza Dany007 (#52361) üzenetére


Balathruin
veterán

Szerintem ott a gépek köpik ki a cuccost, nekem egy régi giga lapon van hasonló, ki-be kapcsolgata a billt.

(#52364) Dany007 válasza quailstorm (#52362) üzenetére


Dany007
veterán

Hát akkor nem tudom mi lehet a probléma, de most nemrég megint kifagyott...

Azért érdekes a dolog, mert ugyanilyen gépből van egy, amire win7-et kértünk. És ott nincs semmi ilyen probléma...

Most megint kifagyott pár perce, mikor megnyitották a böngészőt.... Lehet, hogy ezzel van összefüggésben. De nem teljesen értem, mert mindegyik böngésző alatt előjött már.

(#52365) szallasi007 válasza Dany007 (#52364) üzenetére


szallasi007
őstag

Szia nem tudom hogy van e olyan a Biosban hogy usb fast mode de ha van tedd Disable-re havernál ez megoldott egy két érdekes dolgot pár az desktop

(#52366) Lenry


Lenry
félisten

adott egy új gép.
új, mert 2 napja vettük, de előtte kb egy évet állhatott a raktárban, mert akkori telepítésű rajta a Win8.

ezt szeretném 8.1-re frissíteni.
előtte felrakatott velem a gép 1millió Win8-as update-t, utána engedte csak letölteni a Market a 8.1 telepítőjét és látott neki a telepítésnek.
látszólag lefut, feltelepül, újraindul, kiírja, hogy "Eszközök felkészítése" (vagy valami ilyesmi, Getting Devices Ready), és aztán 20%-nál megáll és nem megy tovább.
ha kinyomom a gépet, akkor következő bootnál egy üzenet tájékoztat, hogy a frissítés nem sikerült, és az op.rendszer korábbi verziója kerül visszaállítása, tekerget pár percet és bejön a Win8.

utána olvastam, több megoldást kipróbáltam, legyalultam a vírusirtót, minden előretelepített vackot, az eszközök drivereit leszámítva, "sfc /scannow"-t futtattam (ki is javított 1-2 hibát), kikapcsoltam a Secure Bootot, de ezzel csak annyit értem el, hogy mostmár 24%-nál akad el, de elfogytak a 100%-hoz szükséges ötleteim.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#52367) Воланд válasza Lenry (#52366) üzenetére


Воланд
titán

milyen gep az?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#52368) Dany007 válasza szallasi007 (#52365) üzenetére


Dany007
veterán

Okés, asszem van, megpróbálom! :R

(#52369) mdraco


mdraco
őstag

Nem megy charm bar, mikor jobbra viszem az egeret, app-ból is csak alt+f4-el tudok kilépni. Van valami ötlet? Minden default, csak programokat telepítettem.

(#52370) Lenry válasza Воланд (#52367) üzenetére


Lenry
félisten

Samsung Ativ One 7

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#52371) kispx válasza mdraco (#52369) üzenetére


kispx
addikt

Indísd újra a gépet vagy az explorere.exe-t.

(#52372) mdraco válasza kispx (#52371) üzenetére


mdraco
őstag

explorer.exe-t hol tudnám bezárni? Nem látom a Task Manager-ben...
Megvan windows explorer az :D :R

[ Szerkesztve ]

(#52373) Lenry válasza mdraco (#52372) üzenetére


Lenry
félisten

akkor valószínűleg nem fut. indítsd el.
feladatkezelőben: Fájl - Új feladat

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#52374) moonguru válasza Balathruin (#52363) üzenetére


moonguru
őstag

Én is tapasztaltam ezt a jelenséget, PS2-es billentyűzethez jutottam (ingyen) és mikor a Windows 8.1 (64 bit) gépemmel kipróbáltam csak nagyon nehezen ismerte fel, valamint menet közben el-el tünedezett.

Alaplap: Gigabyte GA-880GA-UD3H v2

Másik géppel, Windows 7 alatt nincs vele semmi probléma.

Monitor Guru!

(#52375) Fire/SOUL/CD válasza mdraco (#52372) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Windows Intéző néven is nézted?
(Nézted, én meg most a fogammal olvastam) :B

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#52376) daimonion válasza edeleny (#52359) üzenetére


daimonion
senior tag

Kérlek titeket adjatok tanácsot!
Sokadszor próbálom ezt a 8.1-nek nevezett ipari hulladékot!

Ha Neked ipari hulladék NE HASZNÁLD az istenért sem
Pláne azért írom ezt mert ugye írod hogy mindez FF nél és Chromnál jön elő..Azért halkan megkérdezném, hogy vajon mi a Helyzet az IPARI HULLADÉK SAJÁT böngészőjével? Mert ha azzal nem fagy akkor bizony az IPARI HULLADÉK nem biztos Ipari és nem biztos hogy hulladék és akkor elképzelhető hogy a zseniális sosem bugos sosem összeomló atomstabil külső böngészőiddel van a baj...
Mondjuk érdemes lenne megtudni hogy az FF melyik verzióját is használjátok és a chrome melyik verzióját használod?
Nálam nincs java fennt mert nem kell 360 BROWSERT használok ami nem épp a legfrisebb chrome magot használa 31.0 és az origo bizony nem fagy egy szemernyit sem..

Annyi még eszembe jutott hogy kb 1000 % ig biztos vagyok benne hogy adblockot használsz reklámszúrónek mindkét böngészőn...Talán érdemes volna azt is uninstallálni mert az utobbi idöben igen sokat bekavar az FF nél és a Chrome nál memfogyasztásban és könnyen kiakaszthatja a böngészőket...

Nagyon nem szimpatikus ha valaki egyből az oprendszer fikázza a mprobléma körültekintő körbejárása helyett .

[ Szerkesztve ]

(#52377) SirRasor


SirRasor
őstag

Üdv!

Hogy lehet kikapcsolni win 8.1 (sima, nem prof) alatt az alapértelmezett telepítési mappát, ami totál FOS helyre telepíti a programokat a megkérdezésem nélkül? Gugliban nem találok választ, mintha nem is létezne másnak ez a probléma.

Szóval néhány telepítővel nincs gond. Néhánnyal meg van, egyszerűen nem kérdez rá, hogy hova szeretném telepíteni, csak egyszerűen feltelepül és kész. Aztán csak lesek, hogy a C:\users\%username%\appdata\roaming-ba települ.

Rendszergazdaként futtatom a telepítést.

Minél fordult elő? Pl.: uTorrent, Delphi XE6, nincs sok összefüggés.

WTF?

EDIT: csak megláttam a felettem szólót :DD Ha már IPARI HULLADÉK és WINDOWS, akkor mi a retkes..szendvicsért nem kér nevet és jelszót, ha AD-ba beléptetve szimpla userként azt mondom egy alkalmazásra, hogy futtatás rendszergazdaként? XP-nél még működött, de már win7-nél se :DD

Áhh, fos az egész, megyek vissza guglizni; gondolom úgyse hallottatok a fenti hibákról :(

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#52378) quailstorm válasza SirRasor (#52377) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az még XP alatt is oda települt. Ez van. Userenként szeret lenni.

(#52379) SirRasor válasza quailstorm (#52378) üzenetére


SirRasor
őstag

"AZ" - Mi? Az utorrent? Másik gépen (win7) fura módon megkérdezi hova települjön. Egyedül csak innen tudom, hogy gond van :U

A delphiről nem tudok nyilatkozni, mert azt most próbálnám ki először. A 7. változat még tuti megkérdezte hova menjen.

Bár az is lehet, hogy ez csak a belépített admin fiókkal működne rendesen, mert ha már ipari hulladék és windows, akkor gondolom azt is tudjátok, hogy az xy Kiss Géza rendszergazda jogú felhasználó nem olyan rendszergazda, mint a beépített :facepalm:

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#52380) quailstorm válasza SirRasor (#52379) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ugyanúgy mint az ipari hulladék 7-ben és vistában is :U
Jó oké nem kérdezi, az gáz. Valamennyit a program files-ba kéne raknia belőle az tény.
Én nem tudom, nálam minden kérdez, pedig sima rendszergazda vagyok MS online fiókkal, UAC-cal. Hagyománytörés nálam.

Esetleg nem az új telepítők zavarnak meg ahol elrejtik ezeket a funkciókat? Még a NOD-nál is valami fejlett módra, vagy mittoménmire kell kattintani, ccleaner telepítőben is.

[ Szerkesztve ]

(#52381) Wikoo


Wikoo
aktív tag

Valahogy ki tudom venni win 8.1 64bit ből hogy a hangerő szabályzó gombbal a billentyűzeten a Windows hangerő ne változzon? ( azt szeretném ha csak a winamp hangereje változna )

Békesség, boldogság! x)

(#52382) SirRasor válasza quailstorm (#52380) üzenetére


SirRasor
őstag

Ezen agyalok, mert ahol (szerintem) meg kéne kérdeznie az elérési utat, ott mintha villanna egyet a képernyő, tehát ott van az, csak a 8.1 lépteti át. Viszont erről továbbra se találok semmit googleben és ez valami hihetetlen.

Nem baj, berakjuk 1-nek amellé, hogy a hosts fáljhoz is csak a Windows Defender kiírtása után lehet nyúlni :DD

Make Love not war!

(#52383) szabonagyur válasza Wikoo (#52381) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez igazából nem Windows kérdés, de van a Winamp beállításánál olyasmi, hogy Hot Keys és ott bepipálod, hogy engedélyezed, majd alatta résznél hozzá rendeled a funkciókat (lejátszás, hang erő stb).

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#52384) Lenry válasza szabonagyur (#52383) üzenetére


Lenry
félisten

de ezzel a Windowstól nem "veszed el" a funkciót. az általad leírt esetben a hangerőszabályzó gomb a Winamp és a Windows hangerejét is szabályozza

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#52385) szabonagyur válasza SirRasor (#52382) üzenetére


szabonagyur
félisten

Host fájlt TC-ből megnyitva simán lehet szerkeszteni mindenféle kiirtás nélkül.

uTorrent problémára: Win7 esetében azért kérdi meg mivel más az egész felhasználói fiók dolog, mint Win8 esetében. Win8 esetében az uTorrent nem a Program Files mappába kerül, mint 7 esetében. Win7 esetében pl. az uTorrent alap esetben csak annak a felhasználók települt fel aki telepítette, ha van pl. egy másik fiókod akkor ahhoz külön be kellett rakni a users mappában lévő, rejtett roaming mappából az utorrent mappát a többi fiókba is amiben használni akartad. (Kicsit nem egyértelmű, de nincs Win7 most itt). Win8 esetében az utorrent is, meg sok más program aminél 2 user használata nem volt egyszerű win7 esetében már így van megoldva.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#52386) szabonagyur válasza Lenry (#52384) üzenetére


szabonagyur
félisten

Én úgy emlékeztem, hogy mivel oda állítom be ilyenkor csak annak veszi le, de lehet hogy nem akkor. Külön állítani akkor max úgy lehetne szerintem, hogy valami más billentyű kombó van beállítva a winampban a hang változtatásához.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#52387) SirRasor válasza szabonagyur (#52385) üzenetére


SirRasor
őstag

Szóval hosts fájlt sok mindennel lehet módosítani és elmenteni. Nem is ez a gond, hanem X idő után a windows defender szépen sztornózza a módosításokat, mert "nehogymá'blokkold a sok szép hirdetést". Azt hittem eldobom az agyam, amikor megláttam :Y (egész pontosan nem az egészet sztornózza, hanem csak bizonyos bejegyzéseket, amik "zavarhatják"..)

Utorrentnél teljesen logikus a gondolatmeneted; közben gugliban annyit találtam még hozzá, hogy így tisztább marad az autoupdate cucc. Viszont a logikának lőttek, ahogy a Delphire gondolok :DDD

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#52388) szabonagyur válasza SirRasor (#52387) üzenetére


szabonagyur
félisten

A Delphi esetében is szerintem a megosztott fájlok miatt lehet ez kb.
Érdekes, hogy nem engedi neked, de rendszergazdaként futtatott TC-nél tuti elmenti és nem állítja vissza, próbáltam és használom jó ideje.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#52389) nbware válasza daimonion (#52376) üzenetére


nbware
senior tag

Én már régóta 8.1et használok és soha semmi bajom nem volt vele, inkább szerintem szar alatta a HARDVER és azért fagy, ugyanis a win8.1 már használja a grafikus gyorsítót is folyamatosan, míg a szaros bugos win7 nem...

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#52390) szabonagyur válasza nbware (#52389) üzenetére


szabonagyur
félisten

A tuning is szerepet játszik valószínűleg, csak erre sem reagált a kolléga...

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#52391) nbware válasza SirRasor (#52377) üzenetére


nbware
senior tag

talán azért nem kér felhasználónevet és jelszót, mert szarul van beállítva a windowsod és mindenkinek van joga mindenhez, vagy a ad szervered szar...
Nálam ilyen probléma nincs, mert használom cégesként is, szóval ez is user error és nem WINDOWS hiba :)

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#52392) trialboj


trialboj
őstag

Legyen szíves segítsen valaki mert kivágok valamit az ablakon :))

Törzsgyökeres xp, és Win7 user vagyok, azaz csak minden 2. windowst próbálok ki.

A gond az hogy egy laptopra muszáj voltam win 8.1 et telepíteni, nem az enyém, viszont miután felraktam kérte hogy jelentkezzek be, és mivel nem láttam hogy tudnám átugrani bejelentkeztem a saját hotmail accommal, most viszont nem tudom eltüntetni... Ha a tulaj be akar jelentkezni skype-on egyból párosítani akarja a két accot, de semmi küzük egymáshoz.

Egyáltalán nem tartom elfogadhatónak ezt a fajta nagy odaadást a mikrofos részéről. Minden szarra rákényszerít, és mivel most találkoztam vele először nem tudom hogy lehet kibújni ezek alól.

Szóval van rá bármi mód hogy tudom teljesen elfelejtetni vele az én hotmail-es accom, és mondjuk bejelentkezés nélkül használni?

Illetve a skype is jó lenne ha működni más accal is párosítgatás nélkül is.

Bármilyen ezzel kapcsolatos tutorial jól jön.

Köszönöm

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#52393) szabonagyur válasza trialboj (#52392) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Kezdem ott, hogy te voltál a balf@sz, nem kötelező bejelentkezni MS fiókkal, ott a lehetőség az elején.

Megoldás: gépházba bemész, ott a fiók részre rámész, jobb oldali részen lesz a neve, alatt meg, hogy szétkapcsolás. Rámész, megadsz egy nevet neki és örülsz.

Skype-ra meg rakd fel a skype asztali verziót, ott nem kell semmit összekapcsolni semmivel.

[ Szerkesztve ]

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#52394) Lenry válasza szabonagyur (#52393) üzenetére


Lenry
félisten

tegyük hozzá, hogy azért nem reklámozza magát túl nagy betűkkel a lehetőség, legalábbis nem biztos, hogy mindenkinek egyértelmű, hogy a "Jelentkezz be a Live-fiókoddal" ablak "Nincs még fiókod, csinálj egyet" opcióján belül lesz a "Hagyjál békén az online hülyeségeiddel" gomb.

bár valóban a kolléga is megejthetett volna egy gyors Google keresést a témában

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#52395) trialboj válasza szabonagyur (#52393) üzenetére


trialboj
őstag

Kösz a gyors választ, még működött is :)

Persze ez természetes, minden felhasználó gyp-s ha nem ejakulálja a szék alá magát a fejére állított ujjításoktól.

// Mellesleg rákényszeríteni a laptop felhasználókat a win8-ra rendkívül szimpatikus hozzáállás. //

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#52396) szabonagyur válasza trialboj (#52395) üzenetére


szabonagyur
félisten

2 perc gugliba telt volna neked, hogy mit lehet ott tenni és ennyi...
Nem vagy rákényszerítve, ha meg valakinek azt kellett felrakni gondolom neki bejön, szóval nem tudom neked mi a bajod vele, ha nem is te fogod használni?

@(#52394) Lenry: igaz nincs nagy betűkkel, de ha már valami ismeretlent látunk akkor ne ugorjunk egyből bele mindenbe. Mivel ismeretlen elolvasom az egész oldalt.. szerintem ez lenne az alap.

[ Szerkesztve ]

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#52397) SirRasor válasza nbware (#52391) üzenetére


SirRasor
őstag

Szerintem csak beböfögtél most egy adag hülyeséget, de tegyük fel, hogy igazad van:

"szarul van beállítva a windowsod és mindenkinek van joga mindenhez"

1. "szarul van beállítva a windowsod" - alap windows telepítés, semmi extra nincs állítva rajta. Csak be van léptetve tartományba és kész. Ezen felül valamit kéne állítani?

2. "és mindenkinek van joga mindenhez" azért szedtem külön, mert gondolom VAGY-ot akartál írni, így kevésbé tűnik hülyeségnek :) Nem, nincs hozzáférésük semmihez, szimpla userek (avagy nem elvonatkoztatva a tárgytól: nincs joguk telepíteni).

3. "vagy a ad szervered szar" Ezt kérlek fejts ki részletesebben. Mondjuk van olyan policy, ami XP-nél még igen, de win7/8-nál már nem kéri be az user fiókból futtatott rendszergazdakénti futtatáskori nevet és jelszót? Nem tartom valószínűnek, mert a peferences patch fent van az XP-ken, de tény, hogy vannak olyan policyk, amikhez nekem már nincs hozzáférésem.

Az utolsó mondatodat meg nem értem. Attól még, hogy nálad (azaz 1db felhasználónál) rendesen működik, hogy következik az, hogy az, ami másol nem megy, az user error? Te még sose láttál anomáliákat gépek között? Pláne ha nem csak 5 gép tartozik hozzád.
Zárójelben megjegyzem, hogy nálunk előfordult már olyan is, hogy az egyik részlegen ~120 pontosan ugyanúgy beállított számítógépből (kb. fele win7, fele XP) egy változtatásra ~110 rendesen reagált, a maradék meg nem. Mert csak. Mondom még1x: pontosan ugyanúgy beállított :U Kb. Érdekes módon csak XP-s gépek voltak, amiknél nem stimmelt valami, de az XP-k nagy részén működött rendesen.

Windows..anomáliák :DDD

szabonagyur Egyébként csak az b*sz fel agyilag - visszatérve a telepítésre, hogy mi van, ha pici SSD-t használok és ezért telepíteném máshova? utorrent egy dolog, de a delphi - by default - valami 16 gigát akar felrakni. Most éppen pont elférne, de mi van, ha nem? Szóval meg kéne adni a lehetőséget a felhasználóknak VÁLASZTANI, de ahogy látom, pont az ellenkező irányba megyünk :W

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#52398) nbware válasza SirRasor (#52397) üzenetére


nbware
senior tag

1. ha alap telepítés lenne, és a te felhasználóneved (AD alatt) nem rendszergazdai jogokka bír, akkor folyamatosan kéne kérni az admin jelszót, avyg akinek van joga telepíteni.

2. és akartam írni, hogy még a usernek is admin jogot adtál, de gondolom ilyet azért csak nem :)

3. hát ez szerver függő, de ha szerverben nem állítottad be, hogy csak az admin telepíthet az adott gépen, akkor lehet ez a baja.

Az utolsónál arra akartam célozni, hogy nálam 2db fiók van a laptopon, 1 domaines, 1 sima.
A domainesnél csak akkor tudok bármit is telepíteni futtatni, ha az a szerveren engedélyezve van, ellenkező esetben még a lapos c meghajtóját sem érem el, ha úgy beállítom... :)

Valóban vannak anomáliák, de azokat általában nem a windows, hanem a hardver és annak firmware különböző verziói okozzák.
Telepítettem már 200 gépet és egyiknél sem volt eltérés, hogy máshogy működött volna az összes frissítés és beállítás után.

Volt olyan, hogy azért nem ment a hálózat egy win7es gépen, mert szar volt az adott hálózati kártya drivere, amit a windows ajánlott és frissebbel meg nem volt gond.

Ugyanez előfordult alaplapi NICel is, ott pl bios frissítés kellett, mert valami nem volt okés, de a windows mindig rendben volt :)

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#52399) nbware válasza SirRasor (#52397) üzenetére


nbware
senior tag

Igaz én régebbi delphit használok, de nálam még megkérdeztem a 8.1 hova akarom telepíteni...
Viszont az első indítás csak akkor indult el, ha rendszergazdaként futtattam, pedig rendszergazda voltam a gépen :D

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#52400) szabonagyur válasza SirRasor (#52397) üzenetére


szabonagyur
félisten

Sajna nem tudom miért nem enged választani, bár nálam Win7nél legújabb utorrent sem kérdi meg hova akarom rakni..

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.