Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53451) kengyel válasza #41133696 (#53450) üzenetére


kengyel
nagyúr

Nagyon köszönöm, megtaláltam :R Most ugyan úgy beállítottam mint a te beállításaid szerint volt.
Mindjárt megnézem egy indítással.

kengyel

(#53452) kengyel válasza #41133696 (#53448) üzenetére


kengyel
nagyúr

Oké megoldódott, kivettem a pipát a Rendszerek Listájának Megjelenítése kockájából.

Köszi szépen a segítséget :R

kengyel

(#53453) #74459392


#74459392
törölt tag

Ha két vinyó van a gépemben, ssd + hdd, és az ssd-ről megy ugye a rendszer, akkor hogyan lehet kikapcsolni azt a funkciót, ha nem használom kicsit több ideig a hdd-t akkor ne kapcsolja azt ki? Gondolom ez nem tesz jót az élettartamának.

(#53454) jbl válasza #74459392 (#53453) üzenetére


jbl
aktív tag


Ezeket úgy tervezik, hogy 0-24 be menjenek.

[ Szerkesztve ]

(#53455) #74459392 válasza jbl (#53454) üzenetére


#74459392
törölt tag

Épp ezt akarom elérni, hogy menjen folyamatosan, és ne kacsoljon ki a hdd ~ 20 percenként aztán meg ha meg akarok nézni egy képet, akkor újra fel kell pörgesse.

(#53456) premete válasza King Unique (#53403) üzenetére


premete
veterán

Ezektől függetlenül úgy xar a w8.1 update 1, ahogy van:
tegnap este tettem fel teljesen szűz ssd-re a w8.1-et: éjjel még frissített, ma reggel már nem: lefuttattam minden dism cleanup/restorehealth és egyéb ms tudásbázis eszközt, de csak akkor hajlandó frissíteni, ha az office 2013 frissítést kikapcsolom. így viszont az office 2013 frissítés nélkül marad.
Mondjuk legalább már az apps-okat letölti, reggel azt sem akarta. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#53457) #19617792 válasza premete (#53456) üzenetére


#19617792
törölt tag

érik már a Windows 9, hogy a 8-at tokkal-vonóval ki lehessen dobni az ablakon. bocsánat, csempén. :D

(#53458) szabonagyur válasza #19617792 (#53457) üzenetére


szabonagyur
félisten

Jaja nem bánnám már a Win9-et, a sok Win8-al elégedetlen átmenne oda és folytatná a WIn9-el amit itt elkezdett ;)

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#53459) premete válasza szabonagyur (#53458) üzenetére


premete
veterán

Bízzunk benne, hogy a windows9 sikerülni fog, állítólag csak minden 2. windows használható. :)
Azért ez a 8.1 update 1 még a Vistához képest is "alfa" állapotú. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#53460) szabonagyur válasza premete (#53459) üzenetére


szabonagyur
félisten

Majd kiderül :D Bár eddig mindegyik bevált nekem, még a Vista is.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#53461) premete válasza szabonagyur (#53460) üzenetére


premete
veterán

Most épp itt fagyott le:

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#53462) szabonagyur válasza premete (#53461) üzenetére


szabonagyur
félisten

Én nem tudom kipróbálni sajna..Core verzióm van meg nincs MC kulcsom sem... és letölteni sem lehetne sehonnan, pedig már kipróbálnám.
Amúgy mit tudsz arról, hogy változott valamit az MC a Win7 kiadáshoz képest?

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#53463) premete válasza szabonagyur (#53462) üzenetére


premete
veterán

Ugyanolyan egy az egyben, csak windows 7 alatt mindig működik, 8.1 alatt pedig gyakran vagy a playready sem települ fel, vagy a képen látható setupadatok letöltésébe fagy bele, vagy csatornakeresés közben jön a kék halál. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#53464) szabonagyur válasza premete (#53463) üzenetére


szabonagyur
félisten

Azt hittem legalább fejlődött valamit ha már külön megvásárolható a dolog...
Így nem is vonz, hogy csak ezért frissítsek..
Jó nekem a DVB-T tuneremhez a DVBViewer.
Korábban írtam egy elég érdekes WIn8-as bugról, amit egy másik kolléga is megerősített. Gondolom te is zárolod a gépet, megnéznéd, hogy előjön e nálad is?

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#53465) premete válasza szabonagyur (#53464) üzenetére


premete
veterán

Mit nézzek meg konkrétan?

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#53466) szabonagyur válasza premete (#53465) üzenetére


szabonagyur
félisten

Lezárod a gépet Win+L vagy máshogy...
Otthagyod a gépet megvárod, hogy a monitor stand by-ba menjen. Utána felkelted a monitort is, a zárol képernyőt felhúzod, de nem írsz be jelszót, hanem otthagyod a gépet. Majd a következő monitor stand by után próbáld meg felnyitni a gépet. Nálam a monitor sem tér magához már.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#53467) mettek


mettek
addikt

sziasztok. van egy lenovo G580 laptopom i3 proci, 4 gb ram, 635m vga és egy win 8.1 64bit van rajta ami dúrván 50 mp alatt bootol be kikapcsolt állapotból...ezt egy pöppet erősnek érzem és netem láttam videókat ahol 10 mp alatt bebootol. Tudna valaki segíteni mit lehetne tenni?
ssd beszerzése tervben van de akkor is dúrvának gondolom ezt az 1 perces bootolást normál vinyón.

(az automatikus belépést már beállítottam, nem kér jelszót)

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#53468) premete válasza szabonagyur (#53466) üzenetére


premete
veterán

Nekem ilyen bugom nincs, csak 10 másik. Ez a szép a windows 8.1-ben, minden szűz telepítéskor másmilyen bugok jönnek elő. :)

@KnockOut87: Ne higgy a marketingnek, nekem ~30 mp. alatt bootol be, samsung 841_512 GB-os ssdről, 8 GB ddr3-1600 rammal. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#53469) #74459392 válasza jbl (#53454) üzenetére


#74459392
törölt tag

köszi!

(#53470) worxland válasza mettek (#53467) üzenetére


worxland
addikt

Az egy perc teljesen rendben van. Nekem "picinyt" erősebb gépen kell 25 másodperc. Ha be lenne állítva az UEFI és a fast boot, mehetne lentebb a dolog, de ez is elég.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#53471) mettek válasza premete (#53468) üzenetére


mettek
addikt

köszi

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#53472) kukulec


kukulec
őstag

helló, a gépem sokszor rakoncátlankodik, és nem lehet letenni alvó állapotba, mert automatikusan felébred. ennek mi lehet az oka?

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#53473) poirot válasza kukulec (#53472) üzenetére


poirot
senior tag

Az egér energiagazdálkodás le van tiltva a vezérlőpult/eszközkezelő/egér vagy egyéb mutató eszkö/ majd job egérgomb/tulajdonságok/energiagazdálkodásnál a pipát ki venni ez az eszköz felébresztheti a számítógépet pont elől.

Persze, ez csak egy tipp, biztos más is mond még.

(#53474) King Unique válasza premete (#53456) üzenetére


King Unique
titán

Erre nem tudok mit mondani....magától a 8.1 U1 újításaitól én se vagyok hasraesve olyan téren, h talán nem volt mindre akkora szükség, viszont már telepítettem több gépre, főleg notikra 8.1-et és nem volt gond. Mármint fel kellett küszködni minden frissítést és utána U1 is hiba nélkül felment. Office 2013-mat használok, de olyat se láttam láttam még, h ne engedné egyszerre a Windows + Office frissítéséket felrakni (max virágbolti változatoknál...) Alapból nem is frissíti az Office-t, hanem külön be kell neki állítani, h ne csak Windows-hoz keressen a WU.
Max van amikor első telepítéskor, csak 8.1-et frissítem le (v alapból U1-es verziót teszek fel), mert a 2013-as verzióhoz irdatlan méretű update pakkok vannak és mire letölti, lefrissíti, tárhelyet leeszi....inkább vmi integrált iSO-ból teszem fel.

Médiacenter verziót nem használok, így arról nem tudok nyilatkozni, de eleve szúk réteg úgyis, aki olyant vesz, illetve fentiek alapján korántsem annak a bugjain ment itt a problémázás, hanem egész triviális dolgokon. :D
Vsz, mivel 8.1-nél szigorodtak a hardverkövetelmények, talán az is közrejátszik egyes gépeken produkált jelenségekben, de azért eleve felrakott programok, driverek is lehetnek egyedi esetek okozói, főleg, ha nem mkinél jelentkezik az adott hiba...

[ Szerkesztve ]

(#53475) premete válasza King Unique (#53474) üzenetére


premete
veterán

A hardver részt kizárnám, gyárilag windows 8.1-gyel jött, a 8.1 update 1-et a windows 8.1 töltötte le, esd, azzal csináltam a szűz telepítést; semmilyen program nem került rá, csak az office 2013 sp1 a microsofttól letöltve, a microsofttól letöltött kulccsal aktiválva. A mediacentert is a windows töltötte le, az add features menüből, 9.99 euróért. :)
Az office frissítés kikapcsolását a microsoft javasolja, ha a windows update nem megy, és tényleg, kikapcsolás után a többi települt. :)
A többi, említett microsoft hibajavítást is kipróbáltam, de egyik sem segített (már amit engedett, mert pl. catrot átnevezést nem engedte admin módban sem).

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#53476) King Unique válasza premete (#53475) üzenetére


King Unique
titán

Hát én nem tudom, h akkor az U1 rossz-e, v csak azon a gépen produkálja ezt :F , de én szűzen még sima 8.1-et telepítve + rá a 2013-as Office és arra nyomtam rá a WU-t, ami kínszenvedés volt bizonyos téren, de végigment hiba nélkül. Egyik gépen áruházas upgrade-et is csináltam, ami már a 8.1 U1-et szedi le, de az se okozott problémát, utána is ment a win mellett Office frissítés is. Ezeknél így eleve nagyobb a hibalehetőség frissítés terén szerintem, mint szűzen egyből az U1-et rátéve, de nem tudom mi lehet a háttérben nálad.

Amúgy, ha egy szűz Office 2013-ra csak simán az SP1-et rakod fel, az full magába foglal minden addigi frissítést és csak az utána következőket teszi már fel :F nem lehet, h az okozta a problémát, mert az is elvileg WU-n keresztül szedi le (tudom lehet külön is) miután fetette az előzőeket?

(#53477) Sátán44


Sátán44
addikt

Teamviewerrel miért nincs teljes hozzáférésem a windows 8 rendszerhez? Egészen addig tudom irányítani, amíg rendszeralkalmazáshoz nem akarok hozzáférni. Pl: Eszközkezelő
Valaki tudja a megoldást?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#53478) premete válasza King Unique (#53476) üzenetére


premete
veterán

Ezt tettem fel: de_office_professional_plus_2013_with_sp1_x64_dvd_3928208, és erre még 1.2 GB-nyi frissítést szedett le a windows 8.1 update 1, végül sikerült rávennem, linux alól kitöröltem a SoftwareDistribution könyvtárat, és meggyógyult. :)
Az apps letöltést is sikerült gatyába rázni átmenetileg, ezzel és ezzel.
Kíváncsi vagyok, meddig lesz jó, de azért szerintem nem kellene egy szűz windows+office telepítéséhez ilyen köröket futni. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#53479) premete válasza premete (#53478) üzenetére


premete
veterán

Nehogy azt mondd, hogy virágbolti. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#53480) King Unique válasza premete (#53478) üzenetére


King Unique
titán

Látom, de nem biztos, h másnál, másik gépen ezt produkálta volna, főleg, h még nálam is xarabb körülmények között, frissítéshalmazok felrakása sem produkál ilyen hibát és az áruházas is 8.1 U1 már.
Amúgy jó ez az MSDN, nem is tudtam van már gyári Office 2013 SP1 ISO is. :)

(#53481) bon válasza premete (#53478) üzenetére


bon
őstag

Minek kellett a SoftwareDistribution könyvtár törléséhez linux? Simán leállítod a windows update szolgáltatást és máris törölheted a könyvtárat.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#53482) premete válasza bon (#53481) üzenetére


premete
veterán

LEÁLLÍTOTTAM, azután nem engedte törölni, már amennyiben a windows 8.1.1-nek lehet hinni, hogy az admin módban lefuttatott parancs, hibaüzenet nélkül lefutott. :)
@ ez az, felteszi az sp1-et, és kell még neki 1.2 GB (kb. 20 fájl) office frissítés, ez nevetséges.

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#53483) premete


premete
veterán

Ja, a wi-host admin módban futtatásakor is kiírta, hogy admin módban megy csak. :)
Még szerencse, hogy a w811-ben benne van már a hotspot gyárilag.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#53484) bon válasza premete (#53482) üzenetére


bon
őstag

Én inkább a szolgáltatások menüben csináltam volna, ott úgyis látszik, hogy leállt vagy rögtön utánn újra is indította. A mappa törlését meg gondolom rendszergazdaként kell kezdeményezni. Én Total Commander-el ajánlom erre a célra.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#53485) premete válasza bon (#53484) üzenetére


premete
veterán

Totalcommander se törölt ki minden fájlt, linux alatt viszont lehet mindent törölni. Végül így működött, lehet az lesz a vége, hogy marad a linux egyedül a gépen, az legalább működik, és felismer minden hardvereszközt. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#53486) makszi


makszi
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Laptopom, amit használtan vettem egy legális WIN8 PRO-val.
Szeretném újrarakni a Windows-t, de nincs hozzá gyári lemezem. Szereztem egy WIN 8.1 gyári telepítőt, de ha megadom azt a Product Key-t amit a mostani WIN8-ból kinyertem, akkor azt nem fogadja el.

Ez azért van mert mégsem legális a WIN8-om, vagy mert a 8.1 és a 8.0 közt ilyen átjárás nincs?
Megoldás ha MSDN-ről letöltök egy WIN8 PRO WIN telepítőt?

Köszi előre is a válaszokat.

(#53487) cattus válasza makszi (#53486) üzenetére


cattus
őstag

Telepítésnél használj ún. generic kulcsot, mert ott a 8.1 nem fogadja el a 8.0-s kulcsot, csak aktiválásnál.

Do the thing!

(#53488) zsamiatt


zsamiatt
őstag

Sziasztok,

Aki használ mobil adatkapcsolatot, kérem segítsen, hogyan lehet rábírni a win 8.1et, hgy autoatikusan kérje a pinkodot és felépjen a netre?

Hiába kapcsolom be az automatikus csatlakozást, nem csinálrá semmit.

Illetve az APN listából, hogy lehet kitörölni?

Köszi,

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- Érdeklődés privátban!

(#53489) premete válasza zsamiatt (#53488) üzenetére


premete
veterán

A PIN kód kérést nem az APN listából tudod kitörölni, hanem a PIN kérés menüből. Ha beírod az automatikus csatlakozást, akkor pedig automatikusan kapcsolódik.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#53490) zsamiatt válasza premete (#53489) üzenetére


zsamiatt
őstag

Akor a meglévő pin kód miatt nem csatlakozik automatikusan? Mármint nem kéri a pint automatikusan?

Az apn szerkesztés más miatt szükséges.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- Érdeklődés privátban!

(#53491) premete válasza zsamiatt (#53490) üzenetére


premete
veterán

Persze, vagy pint kér, vagy csatlakozik automatikusan (egyébként sem értem, mi szükség lehet a pin kérésre).
APN-en meg mit akarsz szerkeszteni? Vagy kiválasztod a szolgáltatót, és automatikusan beírja az apn-t, vagy kézzel megadsz valamit (amivel nem biztos, hogy megy).

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#53492) zsamiatt válasza premete (#53491) üzenetére


zsamiatt
őstag

A vodafone a vpnhez más APN-t használ mint ami a listájában van. Szerkeszteni azt szeretném, hogy a meglévőket kitöröljem és csak és kizárólag a jó maradjon benne.

A csatlakozás: A lényeg az lenne ha ledobja vagy ujrainditják az eszközt automatikusan kérje a pint. Illetve ne kelljen külön pint beirni, csatakozni, majd a böngészéshez megint csatlakozni. Ahogy egy telefonon meg mondjuk más tabletten ez müködik.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- Érdeklődés privátban!

(#53493) premete válasza zsamiatt (#53492) üzenetére


premete
veterán

Felkínál 2-t a vodafon is legalább. Mellette ráméssz a felhasználó által meghatározott fülre (legalsó), és beírod magad. A PIN kérést meg kapcsold ki, semmi értelme, és állítsd automatikus csatlakozásra.

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#53494) dlaj


dlaj
őstag

Sziasztok!

Tudtok olyan kisegítő alkalmazást, amivel a Metro appokhoz ilyen kis

ablakátméretező négyzetecskét lehet létrehozni?

(#53495) szabonagyur válasza dlaj (#53494) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Ilyen szerintem már csak azért sincs, mivel a legtöbb Metro appnak meg van egy minimum méret ami szükséges a futtatásához.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#53496) CJ4567 válasza dlaj (#53494) üzenetére


CJ4567
veterán

8.1Update1-ben benne vna

No Sana No Life

(#53497) szabonagyur válasza CJ4567 (#53496) üzenetére


szabonagyur
félisten

U1-ben sincs ilyen amire a kolléga gondol :)

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#53498) #19617792 válasza dlaj (#53494) üzenetére


#19617792
törölt tag

(#53499) Kódos válasza #19617792 (#53498) üzenetére


Kódos
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne hogy mióta rákerült a gépemre a win 8.1 azota folyton kifagy az intézőm és az internet-énl jobb oldalt alul x-et mutat pedig van internet a skype is megy de a gép szerint nincs ezt hogy lehetne helyrehozni nagyon zavaró és sokszor megtévesztő is....

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye

(#53500) dlaj


dlaj
őstag

Köszönöm mindhárom hózászlónak a segítséget. Nekem win 8.1-van de ezzel nem találkoztam, de ezt a ModernMix-et ki fogom próbálni.

Nos, akkor még egyszer Illetve 3x, hogy mindenkinek jusson 1! :R :R :R

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.