Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53201) blackmacs


blackmacs
aktív tag

Üdv!

szerettem volna játszani a diablo2-vel feltelepül csak nem indul el.hiába a kompatibilitási mód nem segít.van olyan régebbi játékom amit alapból fel sem enged telepíteni a win8.
van ötletetek?

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#53203) quailstorm válasza King Unique (#53202) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Office 2013 az hatalmas az tuti. De a lemezkarbantartó megoldja. Meg mindent ott se lehet integrálni. De elég jók, Office 2010-et és 2013-mat is használtam tőle.

A frissítéshez a kompatibilitásit is hozzátolnám. Volt már olyan is hogy régi cuccok egyszer csak elkezdtem működni ilyen után.

Egyébként az ilyen tévhitek nagyon jók a botnetépítéshez. Jól dokumentált exploitokkal gépek ezreit(millióit) tudod hamar fertőzni.

[ Szerkesztve ]

(#53204) King Unique válasza quailstorm (#53203) üzenetére


King Unique
titán

Mármint az ISO fájl, ja gondolom. Csak, mert át akarom vinni egyik rendszerről a másikra és ugye "sima" telepítőm van frissítések nélkül. De már Látom előre előre, ha ráengedem WU-t, mire leszedi felrakja, azt a több GB frissítést, elmegy rá fél napon...
Illetve azt mondta vki korábban, h a lemezkarbantartó csak a Windows frissítési szemetét törli, az Office szemetét nem, v mégis, illetve a VL elfogadja a kódot, v nem is kell hozzá :F

(#53205) SirRasor válasza quailstorm (#53198) üzenetére


SirRasor
őstag

Jó ötlet, de már használatban lévő windowsnál nyilván nem járható út.

Make Love not war!

(#53206) #19617792 válasza SirRasor (#53205) üzenetére


#19617792
törölt tag

attól függ, hogy friss, nullkilométeres telepítés vagy sem. ha igen, egyszerűen rátelepíted (frissítés).

(#53207) Tom5


Tom5
addikt

Sziasztok.

Végül is vett valaki ga2-es Win 8.1-et?

(#53208) Vartanus


Vartanus
őstag

Sziasztok!

Végül is újraraktam a gépet.

Annyi kérdésem lenne,hogy valami rendszermentési fájlt vagy hasonlót hogyan lehet készíteni 8.1-nél?

Ha legközelebb is újra kell netán rakni a windowst bármi miatt ne kelljen mindig mindent újra beállítani és drivereket és alap progikat(totalcmd,office,vlc,foobar stb stb) újra felrakni :F :F

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#53209) kispx válasza Vartanus (#53208) üzenetére


kispx
addikt

Persze, ghostolásnak hívják. A teljes partíciót lemented (350 MB-os rejtett és a Win partíciója).
Ghostolás
Macrium Reflect

(#53210) dannyl


dannyl
addikt

Olvasgattam, de nem találtam. Valahogy el lehet tüntetni az értesítési területről a HUN feliratot? Eddig nem volt ott, valami beviteli módok a neve. Próbáltam eltüntetni, de nem tudtam.

(#53211) xenom0rph válasza dannyl (#53210) üzenetére


xenom0rph
őstag

Kereső, vagy visszanézel pár oldalt ,nemrég lett leírva a megoldás.

halahala

(#53212) kemotox válasza dannyl (#53210) üzenetére


kemotox
addikt

Jobbklikk a tálcán, tulajdonságon, értesítési terület testreszabása. Ott lesz egy kék felirat alul amire ha rákattolsz ki-be tudod kapcsolgatni, hogy mit mutasson, ott lesz.

(#53213) alfa20


alfa20
senior tag

Lehet hülyeséget kérdezek, de ha van egy W8 Pro MC aktiváló kódom, azt mindegy milyen op-ra használom el 32/64bit?
teszem fel ha van egy 32 bit-re kód az felhasználható 64 bites rendszerre, és fordítva 64 bit-es kód 32-re?

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#53214) Воланд válasza alfa20 (#53213) üzenetére


Воланд
titán

mindegy, nincs olyan, hogy 32 vagy 64 bites kod.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#53215) dannyl válasza kemotox (#53212) üzenetére


dannyl
addikt

Köszönöm!

(#53216) vaakuum


vaakuum
addikt

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, win8.1 update alatt nem akarja a virtuális meghajtóba kirakni az iso képfájlt.
Ha norton kommander alatt rákattintok, akkor egy windows ablakban belép a könyvtárba, és látom, hogy
AUDIO_TS meg VIDEO_TS alkönyvtárak vannak benne.
Hogyan lehet egy ilyen iso fájlt önálló virtuális maghajtóba kirakni? Régebben mintha tudott volna ilyet az oprendszer, de most valamiért nem akaródzik neki.

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#53217) kemotox válasza vaakuum (#53216) üzenetére


kemotox
addikt

Mikor felraksz valami virtuális meghajtós progit (Pl Daemon Tools) akkor telepítésnél megkérdezi, hogy milyen fájl típusokhoz legyen hozzárendelve. (ISO, BIN, stb ezek alapból be vannak pipálva, szóval egy sima next-next-next telepítéssel is jó lesz)
Természetesen ezt később is lehet módosítani, de hogy hol, azt már nem tudom.

(#53218) Attila_hi válasza nbware (#53181) üzenetére


Attila_hi
csendes tag

Ujra telepitettem minden drivert. Holnap megirom hogy megjavult vagy sem.

kezdő vagyok

(#53219) #49553920


#49553920
törölt tag

Sziasztok!

Azzal a problémával kűzdök, hogy a színek teljesen eltorzultak és piros színűek. Nyomkodom a frissítés keresése gombot, de nem ad fel semmit, mi ilyenkor a teendő? win 8.1 64bit

(#53220) CJ4567 válasza #49553920 (#53219) üzenetére


CJ4567
veterán

Képet tudsz beszúrni a hibáról?

No Sana No Life

(#53221) #49553920 válasza CJ4567 (#53220) üzenetére


#49553920
törölt tag

Tesék, ami még plusz infó, hogy ma visszavittem a gépet és mondta az üzletvezető, hogy 100-ával viszik vissza a dell gépeket, meg lenovokat, a win8 miatt hasonló hiba miatt, de valamit biztos lehet csnalni, mert ez így kicsit érdekes...

(#53222) CJ4567 válasza #49553920 (#53221) üzenetére


CJ4567
veterán

Szerintem nagy valószínűséggel videókártya hiba, de ha tévedek cáfoljatok meg.

No Sana No Life

(#53223) nbware válasza CJ4567 (#53222) üzenetére


nbware
senior tag

Semmi koze a win 8nak a szinhez, ez tuti vga hardver hiba

[ Szerkesztve ]

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#53224) #49553920 válasza nbware (#53223) üzenetére


#49553920
törölt tag

Oké, de akkor miért mondta az eladó srác, hogy rengeteg gépet visznek vissza hasonló problémákkal, de nem tud vele mit kezdeni, mert ez win 8 probléma és majd jön a frissítés.

[ Szerkesztve ]

(#53225) #93794560 válasza #49553920 (#53224) üzenetére


#93794560
törölt tag

Én is hallottam már erről, de szerencsére nekem Acer-em van. :-)

(#53226) Heffi


Heffi
őstag

Sziasztok!

Tegnap telepítettem a "házi szerverem" operációs rendszerét. Eddíg win7 volt rajta, de most a 8.1 64 bites verzióját próbálgatom. Egyetlen - de nekem nagyon fájó - ponton akadtam el a konfigurálásban, mégpedig a hálózati fájlmegosztásban.

Ez a gép az itthoni hálózatomban a legnagyobb tároló kapacitású (cca 7TB) eszköz. Az lenne a dolga, hogy kiszolgálja médi tartalommal a másik 3 gépet, illetve a médialejátszómat a hálózaton keresztül. Telepítés előttig SMB megosztást használtam, mert a mappákat ki tudtam tallózni a Dune303d hálózati böngészőjével, elmenteni kedvecnek és így elég gyorsan ki lehetett választani, el lehetett indítani a nézni valót. Most sajnos csak a munkacsoportomig lehet eljutni, de azt üresnek látja.

Emlékeim szerint mindent úgy konfiguráltam, mint ahogy a hetesnél volt, de mégsem működik a dolog. Röviden összefoglalva:

- Jelszóval védett megosztás: Kikapcsolva a speciális megosztási beállításokban.
- "Mindenki"-nek teljes hozzáférése van a mappához.
- A "Biztonság" címszó alatt is szintén teljes a hozzáférés "Mindenki" számára.

Otthoni csoporton kívüli pc-ről tudom írni-olvasni a megosztott mappákat, de a lejátszóval sajnos nem.

Esetleg valakinek ötle a beállítással kapcsolatban?

(#53227) kazy76 válasza Heffi (#53226) üzenetére


kazy76
aktív tag

Szia! Nekem sem megy a smart tv nem tud kapcsolódni. Én ezzel oldottam meg.

Samsung Galaxy S8_Samsung Galaxy J5 2017

(#53228) Heffi válasza kazy76 (#53227) üzenetére


Heffi
őstag

Ha jól gondolom, ez egy DLNAs dolog. Annak idején megvásároltam a Twonky média szervert, azzal is működik, de nem teljeskörű. Egyrészt lemezkép fájlokat nem oszt meg, illetve a külső feliratok sem érhetőek el. Illetve a tallózás is sokkal több lépésből oldható meg, mint SMB esetén.

A lejátszó még támogatja az NFS-t is, de az meg nekem túl latin.

(#53229) alfa20 válasza Воланд (#53214) üzenetére


alfa20
senior tag

Köszönöm, jól sejtettem, csak biztos akartam lenni benne.

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#53230) nbware válasza #49553920 (#53224) üzenetére


nbware
senior tag

azért, mert az eladók 99%a nem ért hozzá! Múltkor is visszavittem egy samsung laptopot, még a biosba sem tudott belépni :)
Régebben meg még az xp-s időkben amikor már a laptopoknál is kezdett elterjedni az ahci az xp alapból nem ismerte fel, csak ha floppyt tettél rá.

Eladó közölte velem, hogy kár erőlködni az xpvel, mert nem fog menni. Típus hibás mindegyik laptop, mindenki hozta vissza a laptopokat, én akkor mentem venni a 2. lapost. Amikor mondtam neki, hogy de megy, csak usbs floppy kell hozzá, hogy a drivert beolvassa, elsápadt, azt se tudta miről beszélek. Egy vásárló is közölte, hogy kár megvenni, mert az xp nem megy rá, mondtam neki, már vettem egyet a múlhéten és gyönyörűen megy vele, csak nézett bambán az is :)

Azért mert win8 van egy gépen és esetleg szar a driver, ami alapból fent van, akkor max nem ad képet, de hogy más színe legyen, az egyértelműen hardver hiba.

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#53231) nbware válasza Heffi (#53226) üzenetére


nbware
senior tag

Hali,

a windows 8 már ráment a biztonságra és csak akkor tudsz hozzáférni a fájlokhoz, ha felhasználónév és jelszóval csatlakozol a géphez, különben nem fogja engedni. Legalábbis nekem így egyből elindult...

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#53232) Heffi válasza nbware (#53231) üzenetére


Heffi
őstag

Szerintem ezt én kikapcsoltam.

(#53233) nbware válasza Heffi (#53232) üzenetére


nbware
senior tag

az mindegy, nekem is ki volt, mégsem ment, ahogy bekapcsoltam és megadtam a win8 felhasználónevét és jelszavát, egyből elindult...

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#53234) Heffi válasza nbware (#53233) üzenetére


Heffi
őstag

A dune lejátszó menüjében itt kellene megadnom az adatokat?

Ezen az ablakon olvasható a hálózati elérési hely, amit megosztanék. Azt kell beírni a szerver sorba?

(#53235) nbware válasza Heffi (#53234) üzenetére


nbware
senior tag

aha, csak mindenképp kell a win8 felhasználónév és jelszó

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#53236) Heffi válasza nbware (#53235) üzenetére


Heffi
őstag

MS fiókos bejelentkezésem van, akkor felhasználónév az emailcímem, illetve jelszó a fiókhoz tartozó jelszó?

Ha nem adok meg mappa nevet, akkor teljes meghajtó elérése meglenne?

(#53237) nbware válasza Heffi (#53236) üzenetére


nbware
senior tag

igen, akkor az mst kell megadni.
\\gepnev\megosztott mappa neve

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#53238) Heffi válasza nbware (#53237) üzenetére


Heffi
őstag

Akkor teszek egy próbát, bár megjegyzem nagyon rossz a távirányítóval gépelni.

(#53239) #49553920 válasza nbware (#53230) üzenetére


#49553920
törölt tag

rendben, akkor hétfő reggel megyek vissza, de érdekes, hogy masfél óráig jó volt, és most megint elszineződött, legalább, akkor maradna úgy véglegesen, mert ha hétfőn mikor bekapcsolja jó lesz, akkor tuti el fog küldeni a picsába, mondjuk készítettem vagy 5-6 képet.

(#53240) voyi


voyi
aktív tag

Sziasztok!

Windows 8.1 64bit eredeti operációs rendszerem van, minden frissítéssel. Játéknál (pl. Fallout 4, Far Cry 3,stb) pár perc után jelez, hogy számítógépemen kevés a memória.

A gépemben 4 gb ram van, és kb ~ 49-50%-os kihasználtság van mikor ezt a hibaüzenetet kapom. Ráadásul pl. a Fallout 4-nek simán elég 4gb.
A virtuális memória úgy van beállítva,hogy a rendszer kezeli,de próbáltam manuálisan fix értékkel beállítani (3,2 gb) , ugyanúgy előjött ez a hibaüzenet. Amúgy egyáltalán nem szaggat be a játék vagy ilyesmi,ugyanúgy tudok játszani tovább. Azt viszont nemtudom,hogy ennek az egésznek köze van-e az SSD-mhez,amin a rendszerpartíció van.

Valaki esetleg tudna nekem tanácsot adni,mit csináljak?
ezeket már kipróbáltam:
- A lapozófájl beállítása manuális/automatikus módon
- Windows újrainstallálása
- Memtest86, hibátlanok a ramok.

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#53241) nbware válasza voyi (#53240) üzenetére


nbware
senior tag

hát pedig kevés a 4gb ram, úgyanis a win8 közben cacheli a játékot is, miközben tölti. Játékhoz minimum 8gb, ha 2gbnál nagyobb a vgad, akkor 16gb ajánlott!!!

Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

(#53242) voyi válasza nbware (#53241) üzenetére


voyi
aktív tag

Időközben megtaláltam a jelenség okát. Nem a ram méretével van itt a probléma itt,hanem a Windows 8.1 memóriakezelésével.

[link]

Itt az derül ki,hogy ez egy ismert bug a Windows 8.1ben, hogy rosszul kezeli a memóriát a rendszer,ha a játék nem ugyanabban a natív felbontásban fut teljes képernyőn,mint ami bevan állítva a Windowson belül felbontásnak. Ezért aztán mivel úgy látja a rendszer,hogy tele van pakolva(feleslegesen) a lapozófájl, rögtön ki is adja a hibaüzenetet,hogy kevés a memória.

KÍváncsiságból kipróbáltam, hogy tényleg nem jelentkezik-e ez a hibaüzenet,ha a játékot a képernyőm natív felbontásában indítom el (ami esetemben full hd) , és tényleg ekkor nem jelentkezett a hibaüzenet.
Nemtudom viszont,hogy orvosolta-e a microsoft ezt a bugot valami frissítéssel, de nekem nagyon úgy tűnik,hogy még nem:(

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#53243) #93794560 válasza voyi (#53242) üzenetére


#93794560
törölt tag

Ha kisebb felbontásban akarod a játékot futtatni, akkor előtte állítsd át a Windows-ban a felbontást a kívánt értékre, majd utána futtasd a játékot! Ha végeztél, visszaállítod.

(#53244) Attila_hi válasza nbware (#53181) üzenetére


Attila_hi
csendes tag

Hali
hat sajnos ugyan ugy jelentkezik a problema igaz kevesebszer mit koraban.
Synaptics touch pad
egy kis erdekesseg, szamomra legalabbis az.
Driver "fulon"
driver date:19/09/2013
driver version:17.0.15.0

Events "fulon" viszont mas informaciok olvashatok.

Device ACPI\SYN1E9F\4&25fd49b1&0 was configured.
Driver Name: msmouse.inf
Class Guid: {4D36E96F-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}
Driver Date: 06/21/2006
Driver Version: 6.3.9600.16384
Driver Provider: Microsoft
Driver Section: PS2_Inst
Driver Rank: 0xFF2002
Matching Device Id: *PNP0F13
Outranked Drivers:
Device Updated: false

es az update se mukodik!! Miert???

lehet/tudok mas drivert hasznalni a touch pad-hoz???

kezdő vagyok

(#53245) Rasiel válasza nbware (#53241) üzenetére


Rasiel
senior tag

Ne már. :) 8GB RAM bőven elég egy játékos gépbe. 4GB is elégséges, ha valaki úgy játszik, hogy nincs sokminden megnyitva közben, pl. egy böngésző több lappal. Igaz, vannak olyan játékok, amelyek megeszik a 4-et, de 8-al már bőven, problémamentesen el lehet játszani.

(#53246) Heffi válasza Heffi (#53238) üzenetére


Heffi
őstag

Hát nem akar összejönni :(

Esetleg az alábbi adatok alapján valaki tudna segíteni a pontos kitöltésben ennek ?

Név: ezt gondolom egyedül is kitalálom
A kiszolgáló számítógép neve: HefiWorkStation
A meghajtó hálózati elérése:\\HEFIWORKSTATION\Mozi
Könyvtár:\\HEFIWORKSTATION\Mozi2
Felhasználó: Hefi - Ms fiók (he***@g***.c**)
Jelszó: (Hefi-hez nincs) - ********* (a MS fiók jelszava)
(Munkacsoport: HEFIÉK)

(#53247) zoltan6 válasza Rasiel (#53245) üzenetére


zoltan6
őstag

valami igazság lehet benne amit a kolléga írt,mert fiamnak 8gb ram van a gépébe win 8.1 update1,i7 3770K sapphire 7850 1gb videó,8gb ram,és neki is folyamatosan kiírja játékok közben hogy kevés a ram.állandóan sír hogy vegyünk még ramot a gépbe. :F :(

(#53248) Heffi válasza Heffi (#53246) üzenetére


Heffi
őstag

Siker!

Nem kellenek a "\"-ek.

(#53249) kemotox válasza zoltan6 (#53247) üzenetére


kemotox
addikt

Nálam 4 giga elegendő, és nem Sims1 meg hasonlókkal játszok.

(#53250) Rasiel válasza zoltan6 (#53247) üzenetére


Rasiel
senior tag

16 GB RAM játékra + általános felhasználásra teljesen felesleges jelenleg. Ott valami más probléma lesz. Fentebb voyi fórumtárs írt egy hsz-t, amitől esetleg kaphatunk ilyen hibaüzenetet. Anno 4 GB RAM-nál találkoztam ilyennel (igaz, akkor sem sűrűn), de azt könnyedén tudtam orvosolni, mégpedig a lapozófájl méretének növelésével, így természetesen a lapozó terület is megnőtt, ezután a hibával sem találkoztam többet.
Ha a videókártyán kevés a memória mérete és magasabb felbontásban játszunk, valamint a játék igényelné a több VRAM-ot, akkor természetesen a fizikai memória használata is megnő, de még így sem hinném, hogy a 8 GB secc-pecc alatt elfogyna.
Mostanában, ha jól emlékszem, akkor egy játékkal találkoztam, amely komolyabban használta a RAM-ot, az pedig a Watch Dogs volt. Ha játszottam vele és nem volt különösebben sok háttérben futó program megnyitva, akkor is 4,5-5 GB között volt a memóriahasználat.
Csak érdekességképpen: ha elindul a Windows (és nem nincs megnyitva semmi, csak az automatikusan induló alkalmazások), akkor összességében mennyi memóriát használ nálatok?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.