Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52051) szabonagyur válasza stargazer (#52049) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hát az érdekes.. Nem tudom mi lehet vele.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#52052) szabonagyur válasza vigyori78 (#52050) üzenetére


szabonagyur
félisten

Esélyes MS oldalról van valami gubanc... Nálam sem megy pedig ment előtte.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#52053) moonguru válasza szabonagyur (#52052) üzenetére


moonguru
őstag

Visszavontak pár kulcsot...

Monitor Guru!

(#52054) szabonagyur válasza moonguru (#52053) üzenetére


szabonagyur
félisten

A kulcs működik mivel aktiváltam vele a rendszert csak a letöltési program nem megy. Az meg elég érdekes lenne, hogy mindenki aki itt írja a problémát visszavont kulccsal rendelkezne.

[ Szerkesztve ]

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#52055) Imi1981 válasza Aarpok (#51937) üzenetére


Imi1981
veterán

És hogy lehet tulajdonba venni mert nekem nem sikerült?

(#52056) csiben1


csiben1
tag

Nemrég volt itt róla szó, meg máshol is hallottam, hogy ha van egy valamilyen MS operációs rendszerem akkor a következőt már kedvezményesen tudom megvásárolni/upgrade-elni. Nah most ha én veszek egy laptopot használtan amin gyárilag előre telepített win8 van, akkor a következő verziójánál én is kedvezményesen tudom venni? Vagy így második kézből már ez nem járható út?

You can walk straight through hell with a smile

(#52057) aftercooler


aftercooler
aktív tag

Sziasztok!!

Hogy tudok belemásolni a WindowsApps védett mappába,mert rendszergazdai joggal sem lehet.
Bele szeretnék másolni a windows áruházból megvett,letöltött 2 progit,de nem engedi (egy másik nem itthoni géppel szedtem le az alkalmazásokat, pentdriveon hazahoztam és most be kéne másolnom,de nem megy sajna.

Köszi!!

(#52058) worxland válasza aftercooler (#52057) üzenetére


worxland
addikt

Nem is szabad, hogy engedje. Különben egy ember megvenné pénzért a Store-ban az app-ot, majd simán csak kopizgatná szerteszét. Az MS nem lenne boldog.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#52059) King Unique válasza aftercooler (#52057) üzenetére


King Unique
titán

Lehet hülyeséget mondok, de ha eleve live fiókkal volt bejelentkezve és az nem különböző, mint amit másik gépen is használt, akkor elvileg "megjegyzi" a vásárlást. Ebből kiindulva uaz a megvásárolt app, felrakható ugyanazon live fiókkal más Win8-cas gépre is, v tévedek, csak 1 gépre :F Csak mert én ugyanazzal a fióknévvel használok több 8-cast, természetesen más a termékkulcs, igaz vásárlás még ilyenformán nem próbáltam, de érdekelne, h elég akkor 1x megvenni az appot, v külön kell minden gépre??

[ Szerkesztve ]

(#52060) worxland válasza King Unique (#52059) üzenetére


worxland
addikt

Ugyanazon live fiókkal másik gépen bejelentkezve simán leszedheted az App-ot a Store-ból a saját megvett alkalmazásaid kiválasztásával. Store->Account->My apps.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#52061) King Unique válasza worxland (#52060) üzenetére


King Unique
titán

Ja, erre tippeltem én is, akkor nála is elvileg ez lenne a járható út. :K
Köszönöm a megerősítést :R

(#52062) aftercooler válasza worxland (#52060) üzenetére


aftercooler
aktív tag

Ja,ok akkor bejelentkezek ezen a gépen is és ennyi.

Köszi!!

(#52063) FCsabi24 válasza FCsabi24 (#52046) üzenetére


FCsabi24
tag

Erre valaki?

(#52064) baboss


baboss
őstag

Win 8.1 alatt be lehet állítani,hogy bekapcsolás után milyen sorrendben induljanak az automatikusan induló programok ?

[ Szerkesztve ]

(#52065) Balathruin


Balathruin
veterán

Szerintetek mitől lehet az, hogy ha a memóriát/memória vezérlőt húzom, akkor mindenféle teszten hibátlan (memtest86, Prime95, játék), de a Windows baromira belassul tőle? Nem értem miért van ez... Pedig nekem pont a gyorsabb memória kéne, hiába húzom a procit, játékoknál nem lehet észrevenni, de ha a memória gyorsul akkor jönnek az FPS-ek.

(#52066) vulnrea


vulnrea
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy jó helyen járok, de van egy problémám ami 5 napja fennáll. Nos a gépen eredeti Windows 8.1 van, most lett újra telepítve, legfrissebb driverekkel.

Szóval vírus nem lehet a gépen mivel 5 napja raktam újra a gépet, mégis 100%-on fut a processzor, amikor megnyitom a feladatkezelőt ott magát a feladatkezelőt érzékeli, legalább is ezt mutatja.. megnyitás után leesik 0%-ra a processzor terheltsége.., de ha bezárom ismét felugrik szépen lassan.. ez mitől lehet :F tudna nekem valaki segíteni?

Köszönöm előre is :)

Oppo Find X6 Pro | Huawei FreeBuds 2 Pro | Huawei Watch Fit 2 Elegant | AMD Ryzen™ 9 3900X | ASRock X570 Taichi | Kingston HyperX FURY 32GB | Samsung Odyssey G7 27" | Sapphire Toxic Radeon RX 6900 XT Extreme Edition

(#52067) xxSanchez válasza vulnrea (#52066) üzenetére


xxSanchez
őstag

Ez teljesen normális 8 / 8.1-nél. A feladatkezelőt amikor megnyitod akkor felugrik a processzorhasználat és utána maximum 1-2 mp-en belül vissza is esik. Nálam i7 3770k-val 40%-ra húzza fel megnyitásnál.

Heyho.

(#52068) vulnrea válasza xxSanchez (#52067) üzenetére


vulnrea
aktív tag

Igen, de ha bezárom akkor fut továbbra is valami a háttérben és ha megnyitom, akkor esik csak vissza. Ezelőtt ilyenre nem volt példa, csak mióta újra raktam, de ha ez így normális akkor jó, csak megijedtem, hogy valami nincs rendben :)

[ Szerkesztve ]

Oppo Find X6 Pro | Huawei FreeBuds 2 Pro | Huawei Watch Fit 2 Elegant | AMD Ryzen™ 9 3900X | ASRock X570 Taichi | Kingston HyperX FURY 32GB | Samsung Odyssey G7 27" | Sapphire Toxic Radeon RX 6900 XT Extreme Edition

(#52069) daimonion válasza szabonagyur (#52019) üzenetére


daimonion
senior tag

Köszi ez eszembe sem jutott de majd kipróbálom . :R

(#52070) xxSanchez válasza vulnrea (#52068) üzenetére


xxSanchez
őstag

Ha bezárás után is használja valami a processzort akkor az nem normális. Biztos, hogy nem esik vissza megnyitás után pár másodperccel?

Heyho.

(#52071) vulnrea válasza xxSanchez (#52070) üzenetére


vulnrea
aktív tag

Ha csak az asztalon vagyok hallom, ahogy a processzor 100% teker a ventilátor miatt, ahogy megnyitom a feladatkezelőt akkor vissza esik, de ahogy bezárom megint felmegy 100%-ra.. :(((

[ Szerkesztve ]

Oppo Find X6 Pro | Huawei FreeBuds 2 Pro | Huawei Watch Fit 2 Elegant | AMD Ryzen™ 9 3900X | ASRock X570 Taichi | Kingston HyperX FURY 32GB | Samsung Odyssey G7 27" | Sapphire Toxic Radeon RX 6900 XT Extreme Edition

(#52072) xxSanchez válasza vulnrea (#52071) üzenetére


xxSanchez
őstag

Próbáld meg, hogy megnyitod a feladatkezelőt majd bezárod és a Process Explorer-t nyitod meg.

Heyho.

(#52073) vulnrea válasza xxSanchez (#52072) üzenetére


vulnrea
aktív tag

Megnyitottam, de igazából nem nagyon tudom mit is kéne nekem nézni :D

Oppo Find X6 Pro | Huawei FreeBuds 2 Pro | Huawei Watch Fit 2 Elegant | AMD Ryzen™ 9 3900X | ASRock X570 Taichi | Kingston HyperX FURY 32GB | Samsung Odyssey G7 27" | Sapphire Toxic Radeon RX 6900 XT Extreme Edition

(#52074) xxSanchez válasza vulnrea (#52073) üzenetére


xxSanchez
őstag

Itt teljesen jónak tűnik minden, 23%-on van a processzorod a Process Explorer szerint.

Heyho.

(#52075) vulnrea válasza xxSanchez (#52074) üzenetére


vulnrea
aktív tag

Igen azt láttam én is, nos mást nagyon nem tudok tenni, a processzor hőfoka is rendben van, a gép sincs lelassulva, lehet, hogy csak átmeneti hiba amit a feladatkezelő mutat :) Azért köszi a segítséget.

Oppo Find X6 Pro | Huawei FreeBuds 2 Pro | Huawei Watch Fit 2 Elegant | AMD Ryzen™ 9 3900X | ASRock X570 Taichi | Kingston HyperX FURY 32GB | Samsung Odyssey G7 27" | Sapphire Toxic Radeon RX 6900 XT Extreme Edition

(#52076) diegho


diegho
nagyúr

Újratettem a Win8 pro-mat, de nem ajánlja fel a 8.1 frissítést, azt írja nincs több elérhető frissítés. Ez mitől van?

Áruházból lejön, vegyétek úgy nem is kérdeztem semmit :)

[ Szerkesztve ]

(#52077) xxSanchez válasza diegho (#52076) üzenetére


xxSanchez
őstag

Írd be a böngésződbe ezt: ms-windows-store:windowsUpgrade

Edit: Közben látom sikerült. :)

[ Szerkesztve ]

Heyho.

(#52078) bon válasza diegho (#52076) üzenetére


bon
őstag

8.1-et az áruházból lehet telepíteni.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#52079) Aarpok válasza Imi1981 (#52055) üzenetére


Aarpok
őstag

Jobbklikk a mappán majd a biztonság fülön a második téglalap alatt a speciális gombra.Megjelenő ablaknál a tulajdonos sorban a Módosításra és itt add meg a fiókodat ezután alkalmaz,ok.Elvileg ennyi lenne.

Аарпок

(#52081) quailstorm válasza Misi1980 (#52080) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Természetesen. Ebben az esetben valószínűleg a Windows 7 bootmanagere lesz aktív.
Biztonsági okokból előtte Win8 alatt kikapcsolnám a hibernálást, a gyors indítást, valamit bekapcsolnám a legacy bootmenut. Utána nagy baj nem lehet. Én Vistát telepítettem 8 után. Jó lett.

(#52071) vulnrea: nálam a rendszerkarbantartás tekeri.

[ Szerkesztve ]

(#52082) traktorgumi


traktorgumi
aktív tag

sziasztok
Azt szeretném megkérdezni hogy ha ebayen vásárolók egy windows 8.1 key és működik attól lehet még hamis kulcs?Vagy amit a windows gyári oldala elfogad az csak eredeti lehet?

(#52083) szabonagyur válasza traktorgumi (#52082) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Generic kulcsot is elfogad ami fent van a neten bárki számára. Próbáltam pár napja...

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#52084) traktorgumi válasza szabonagyur (#52083) üzenetére


traktorgumi
aktív tag

Ha jól értem akkor nem garancia hogy eredeti?

(#52085) traktorgumi


traktorgumi
aktív tag

pl ez lehet eredeti?

[link]

(#52086) szabonagyur válasza traktorgumi (#52084) üzenetére


szabonagyur
félisten

Garancia sosincs semmire.. De ha olyantól veszed akinek értékelése minimum 99%-os már jó jel. Miért veszed onnan? Annyival olcsóbb mint itt boltban?

Lehet eredeti, de ennyi erővel veszel aprón MSDN kulcsot fele ennyiért....Ugyanannyira eredetiek lennének...

[ Szerkesztve ]

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#52087) traktorgumi válasza szabonagyur (#52086) üzenetére


traktorgumi
aktív tag

Ahogy neztem ebayen olyan 11-16 ezer körül van a win 8.1 pro.
Itthon 23-tól indul win 8.1 home.
Viszont igy van egy kis kockázat :DDD

(#52088) traktorgumi válasza traktorgumi (#52087) üzenetére


traktorgumi
aktív tag

Néztem itt apron de nem találtam....
Linkelnél egy helyet ahol érdemes körbenézni?

:R :R

(#52089) zoltan6 válasza traktorgumi (#52088) üzenetére


zoltan6
őstag

tilos az oldalon árulni,de ment privát.

(#52090) ollie válasza traktorgumi (#52085) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem hiszem, hogy legális. Persze tévedhetek. És igen, működhet úgy is a kulcs, hogy nem legális.

***

(#52091) Misi1980 válasza quailstorm (#52081) üzenetére


Misi1980
senior tag

Köszönöm hogy segítettél!Megvan az új partíció és rajta van a windows 7.A win.7 összes driverét telepíthetem nem fog összekeveredni a win8 drivereivel?

(#52092) Rasiel válasza Djuree (#52010) üzenetére


Rasiel
senior tag

Sacred 2 Gold nálam megy 8.1 alatt minden gond nélkül. Fallen Angel-el szívtam sokat, de azt is meg tudtam oldani (igaz nem a legfrissebb patch-el). Eddig egy 2001-es játék volt, amit nem tudtam működésre bírni alatta.
Win Update nálam is alapból OFF. :K
Lassan egy éves lesz a 8.1, már most is bőven jól használható. 7-nél simán jobbnak tartom, persze ebben is vannak bugok, mint mindenben. Neked konkrétan milyen driverekkel volt bajod?

(#52093) szabonagyur válasza Misi1980 (#52091) üzenetére


szabonagyur
félisten

Dehogy keveredik.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#52094) traktorgumi válasza ollie (#52090) üzenetére


traktorgumi
aktív tag

Hmmm
Érdekes hogy a hamis kulcs is jó lehet :DDD
Akkor ha vásárolok valakitől egy windows akkor csak akkor lehetek biztos hogy eredeti ha kapok mellé valami papírt?

(#52095) ollie válasza traktorgumi (#52094) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Sokan árulnak MSDN kulcsokat, melyek működnek, nem hamisak, lévén hogy a Microsofttól vannak. A probléma, hogy csak akkor legálisak, ha az az ember használja, aki az MSDN előfizetése révén, megkapta a kulcsokat az MS-től. Persze ezekkel a kulcsokkal el lehet lenni, de jogilag ugyanaz történik, mintha warezolna az ember.

***

(#52096) Misi1980 válasza szabonagyur (#52093) üzenetére


Misi1980
senior tag

Próbáltam egy drivert telepíteni és a C meghajtóra akarja telepíteni oda ahol a win8 driverei vannak.Ki is írt valami kompatibilitási problémát.Nekem nem arra a meghajtóra kellene telepítenem a win7 drivereit ahol a win7 opp.rendszer van?Ha igen azt hogy tudom megcsinálni?

(#52097) szabonagyur válasza traktorgumi (#52094) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mert azzal csak letöltöd a szoftvert, aktiválni nem tudod, tehát ugyanott vagy vele mintha leszeded fájl megosztóról.

És a kollégának igaza van, jogtiszta a dolog teljesen csak akkor ha a te veszed meg a rendszert normálisan. Árakban ami olcsó az mind gyanús neten.

MSDN kulcsokról nekem a véleményem szigorúan OFF-ba, hogy még így is jobb mint ha valami agyon crackelt verziót használ valaki, de természetesen nem jogtiszta így sem.

@(#52098) kengye: az MS részére természetesen így legális a dolog. De ha helyszínen igazolnod kell a szoftvert, hogy igazolod? Sehogy nem tudod, mivel a kulcs nem hozzád tartozik hanem az adott MSDN előfizetőhöz. Tehát a Windows legális, de nem jogtiszta a dolog.

[ Szerkesztve ]

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#52098) kengyel válasza ollie (#52095) üzenetére


kengyel
nagyúr

Csak hogy tudja bebizonyítani a Microsoft, hogy nem a tulajdonos használja ? Ugyanis minden terméhez több kulcsot adnak. Azt ők is gondolják hogy nem a saját gépére fogja az összest felhasználni !
Így szerintem meg legális.

(#52097) szabonagyur

És ha beaktiválsz egy MSDN kulcsot, mikor ellenőrzik ? Az aktiváláskor. Akkor miért nem jogtiszta ?

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#52099) szabonagyur válasza Misi1980 (#52096) üzenetére


szabonagyur
félisten

De ha Win7 alól vagy akkor az a meghajtó a C amin a Win7 van nem? A Win8 meg akkor C ha a Win8 van elindítva. Nem csak ki akarja csomagolni a drivert a telepítő? A C-re a gyökérbe nem nagyon telepít egyik sem.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#52100) traktorgumi válasza ollie (#52095) üzenetére


traktorgumi
aktív tag

Gondolom frissíteni lehet vagy esetleg ha majd megjelenik az új windows 9 akkor van lehetőség frissíteni?
Mik a hátrányok az msdn kulcsoknál?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.