Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51601) ollie válasza MR!! (#51570) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A HP direkt nem ad ki drivereket a régi eszközeire új OS esetén, hogy vegyél új nyomtatót. Nem a windows hibája.

***

(#51602) Rossi


Rossi
addikt

Üdv !

Erre tudtok valamit mondani?

Nem megy a rebuildbcd...

Nagyon nem szeretném újrahúzni a rendszert, ha van más megoldás.

Egyik napról a másikra dobta el magát a gép...

Köszi szépen!

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#51603) #41635072


#41635072
törölt tag

Üdv!

Hogyan tudnám megoldani azt, hogy a win 8.1 zárolt képernyőnél (login screen) ne kapcsoljon ki automatikusan?
Power managementnél nincs ide vonatkozó beállítási lehetőség.

(#51604) Centre válasza ollie (#51601) üzenetére


Centre
aktív tag

Mivel a windows ki tudja olvasni a vendor/modell számát az hardwerID-ből s mivel ha MR!! a VISTA/W7-es driver telepítésével kezd akkor felismeri és meghajtja ezért halkan meg merem kockáztatni, hogy

..de .. ez speciel a windows hibája.

(#51605) CJ4567 válasza ollie (#51601) üzenetére


CJ4567
veterán

A HP 845c nyomtatóm Windows 7 alatt Updates driverrel tökéletes, 8-tól meg out of the box működik.

No Sana No Life

(#51606) Szakiii


Szakiii
addikt

Ha volt a gépen gyárilag egy windows 8 és újra raktam akkor azt most hogy tudom úgy aktiválni ha nincs meg a kulcsa? Vagy akkor az a windows oda lett?

(#51607) Centre válasza Szakiii (#51606) üzenetére


Centre
aktív tag

Laptop volt? ha jól emlékszem az OEM w8-asok kulcsai a BIOSban UEFI(?)-ben vannak és automatikusan aktvállódnak.

(#51608) szabonagyur válasza Szakiii (#51606) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ahogy a kolléga írta automatikusan aktiválja magát.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#51609) Воланд válasza szabonagyur (#51608) üzenetére


Воланд
titán

foleg, hogy ha nem oem lemezbol telepitette ujra. ;]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#51610) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Két fiók van a gépen. A chrome-ban az egyikkel van hang a videóknál, a másikban nincs. Mi lehet a gond? Mindent megnéztem már, de semmi...

(#51611) half333


half333
őstag

Üdv! Olyan hibával találkoztam hogy mikor bekapcsolom,ill. újraindítom a gépet,ezt írja ki: scanning and repairing drive D,és elég sokáig tart,de újra és újra végig kell várnom. Hogy lehetne ezt kikapcsolni?

(#51612) FіkuszKukіsz válasza half333 (#51611) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Sérült a fájlszerkezet. parancsorban indítsd a chkdsk D: /F

Ha sikerül megjavítania akkor örülj. Ha nem, akkor adatokat mentsd le és formázd újra a particiót. Ajánlott még egy HD sentinellel is megnézni a vinyót, lehet, hogy hibás.

Romanes eunt domus

(#51613) Fire/SOUL/CD válasza half333 (#51611) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Rendszergazda jogosultsággal futtasd a parancssort és add ki ezt az utasítást, majd gép restart

CHKNTFS /X D:

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#51614) FіkuszKukіsz válasza Fire/SOUL/CD (#51613) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Ezzel csak kikapcsolja az ellenörzést, de a probléma nem lesz megoldva... Fontos lenne, hogy mit ír ki a chkdsk után, Sikerül-e neki javítani vagy hibára fut és javíthatalan bejegyzésket talált a fájlrendszerben. --> ekkor minden alkalommal le fog futni és ha kikapcsolod attól még a probléma nem oldódik meg.

Romanes eunt domus

(#51615) half333


half333
őstag

chkdsk D: /F - megszüntette a problémám,kösz! a HDD-n van pár hibás szektor,de ezek le lettek zárva

(#51616) vati182


vati182
aktív tag

sziasztok

itt kaptam arra segítséget hogy ha újra rakom a windowst a laptopon mert ssd-t szereztem bele és az eredeti windows meg rajta van a HDD-n akkor aida-val kiolvasom a termékkulcsomat, ezt meg is csináltam kiolvastam feltelepítettem a windowst de a probléma az h azt írj ez a termékkulcs már használatban van másik gépen pedig előtte is ugyan azon a laptopon volt használva mint most, csak az ssd-re telepítettem... mi a teendő?
Mert így nem teljes a windowsom,,,

(#51617) Fire/SOUL/CD válasza FіkuszKukіsz (#51614) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Ezzel csak kikapcsolja az ellenörzést, de a probléma nem lesz megoldva... "
Nem is kell egyből, mert először finoman állunk neki hibajavításnak(feltárni milyen/mekkora hiba lehet a háttérben), nem pedig rászabadítjuk a Windows-ok hírhedt hibajavítóját a meghajtónak, mert az piszkos munkát tud végezni, pótolhatatlan adatok mehetnek a levesbe és azt nem állítod vissza semmivel...
A helyes sorrend az lett volna, hogy ha vannak pótolhatatlan adatok, akkor azokról mentés, és csak ezt követően a chkdsk /F parancs(ami automatikusan javítja(nem pedig csak feltárja) a hibákat(utólag már mindegy mit ír ki, ha az automatikus javítás miatt már elxarta azt is, amit nem kellett volna...)

Természetesen a javasolt módszer működhet(és jelen esetben működött is), csak nem árt ha a fent leírtakkal is tisztában van a user, nehogy ilyen manőver után a recovery progik topikban kelljen érdeklődnie(nagy számban feleslegesen) ;]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#51618) vati182


vati182
aktív tag

pls valaki segítsen gyorsan mert ezzel meg kellene lennem mert a barátom itt vár lényegében pontosabban övé a laptop

(#51619) Fire/SOUL/CD válasza vati182 (#51618) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ahány előtelepített gép(gyártó azon belül lapos modell), annyi kivitelezési módszer. Legcélszerűbb helyesen klónozni az előtelepített OS-t, mert úgy megmarad minden gyártói szolgáltatás(pl beépített recovery stb) és serial-al sem kell bajlódni.
Itt egy konkrét eset kivitelezése(csak a partíciók számában, elhelyezkedésében szokás különbségnek lennie)
Előtelepített gép partíciószerkezete | klónozása

UI: Igen ritka(tényleg), ha helyesen elvégzett klónozást követően gond van a termékkulccsal. Ha mégis, akkor MS support és alaplapcserére kell hivatkozni, és adnak új kulcsot. (perszeha egy jószándékú munkatársat kapcsolnak...)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#51620) bobalazs válasza vati182 (#51618) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Elvileg ha ugyanaz az alaplap, akkor automatikusan aktiválódik a rendszer. Alaplap szerint azonosít, és nem merevlemez szerint. Előttem szólónak adok igazat, a klónozás a leghelyesebb eljárás.

[ Szerkesztve ]

(#51621) Rossi


Rossi
addikt

Valaki old!

Köszi!

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#51622) vati182 válasza bobalazs (#51620) üzenetére


vati182
aktív tag

Az a baj hogym ár úgy hozta ide hozzám a gépet, hogy le volt törölve a merevlemeze és az installálással voltak gondja azért jött hozzám mert samsung 7 series gépe van és ki lett olvasva belőle a kód aida-val amint azt itt megkérdeztem valakitől aztán mondtam neki megtette, de most újra installálásnál valamiért nem fogadja el..
(#51616) vati182
A Gépe meg pont a próbálkozásának köszönhetően úgy került ide h teljesen le volt formázva a hdd-je 1 particióra szóval nem tudom másolni mert nincsen mit, a laptop alján meg csak a matrica wan windows 8 és ennyi niscnen semmi másik kód csak amit kiolvasott...

Ebben az esetben mit tudok tenni? Csak az Aida által mutatott kód áll a rendelkezésre azt meg nem fogadja be...

(#51623) Fire/SOUL/CD válasza Rossi (#51621) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ott a C partíción van BOOT és azon belül BCD nevű mappád?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#51624) bobalazs válasza vati182 (#51622) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor bizony marad a telefonos segítség:
Ez alapján járj el.

(#51625) Rossi válasza Fire/SOUL/CD (#51623) üzenetére


Rossi
addikt

Nem tudom, így nem tudom megnézni, meg nem vagyok egy nagy expert.

SSD egyébként, ha számít.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#51626) Wucky


Wucky
senior tag

Hát srácok ma volt alkalmam kipróbálni a 8.1-et ismerősnél.
Mint kiderült számomra az lesz a legjobb barátom amit a legjobban utálok benne.
Csempék,market.
Láttam milyen könnyen használja ismerős 4 éves lánya a csempéken a játék appokat.
A fiam is végre nem a telefonomon fog lógni hogy töltsek le valami játékot :-)

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#51627) vlevi válasza Wucky (#51626) üzenetére


vlevi
nagyúr

Erre az egyre tényleg jók a csempék, hogy könnyen telepíthetőek.
És valljuk be, tényleg van köztük néhány olyan alkalmazás, ami jól sikerült, illetve olyan, ami hiánypótló. Például a tapatalk fórum olvasó eddig windowsra nem volt, csak mobilra, tabletre.
De azért az appok túlnyomórésze mégiscsak gyenge. Erről persze nem a Windows tehet.

(#51628) King Unique válasza Wucky (#51626) üzenetére


King Unique
titán

Mindazok ellenére, h nagyon sokan lexarozzák, leprimitívezik a Modern UI-t és a csempéket, szerintem nem annyira rossz azért a helyzet, ennyi erővel minden mobil OS és alkalmazásai primitívek...
Én is tapasztaltam, h gyerekeknek kifejezetten tetszik, sőt sok csaj ismerősömnek is, illetve vki fentebb példázta, h akár idős emberkék sem riadnak tőle vissza :)

[ Szerkesztve ]

(#51629) Centre válasza vati182 (#51622) üzenetére


Centre
aktív tag

Ha winchester megvan még akkor megpróbálhatod a winyóra visszatelepíteni a windows 8-t majd ha fent van, kiütni az aktivációt, így:

http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_8-windows_install/windows-8-product-key-deactivation-guide/6c5245de-8516-4c99-95fe-0fb458d849e5

Ha ez kész akkor elvileg ezt a hibát megoldottad.
Ettől függetlenül persze lehet ezer és egy egyéb probléma amivel ezután szembesülsz.

Persze valószínűleg a telefonos segítség jó eséllyel egyszerűbb lesz.

Windows 8-t telepíteni inkább művészet, mint szakma

[ Szerkesztve ]

(#51630) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Miért nem tudom itt az .iso elől kivenni a pipát?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#51631) whitehand


whitehand
senior tag

Sziasztok az érdekelne ha létrehozok egy virtuális lemezt a rendszer particion arra is rárakható a win8.1?

(#51632) Wucky válasza King Unique (#51628) üzenetére


Wucky
senior tag

A fiam az egeret meg az androidos telóm perfect kezeli(5 éves).
A játékok jók lesznek neki szerintem. Csak ne a monitort böködje :-)

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#51633) edeleny


edeleny
őstag

Hali!
A problémám a következő lenne4
noha nem találok semmi olyan dolgot ami hajtaná a procit, a Win mégsem hajlandó sem az órajelet, sem a feszt visszavenni!
A feladatkezelő szerint 1-2% a processzor használat, mégis űzi rendesen!

Előtte is csinált hülyeségeket.
A nyolc magból 4-et lekapcsolt, 3-at 40% hajtott, egyet megy 80-90%-al.
most mind a 8 1-2 % megy nincs lekapcsolva!

Mi kínja van?
Energiagazdálkodáshoz nem nyúltam!!

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#51634) cattus válasza edeleny (#51633) üzenetére


cattus
őstag

Víruskergetés volt?

Do the thing!

(#51635) VoidXs válasza edeleny (#51633) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ez általában
Alaplap hülyesége,
Főleg ha ASRock.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#51636) Sub-ZeRo válasza Bjørgersson (#51630) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Töröld a winrart majd újra rakd fel és már telepítésnél vedd ki a pipát a .iso elől.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#51637) edeleny válasza VoidXs (#51635) üzenetére


edeleny
őstag

Hardveres dolgot kizárnám!
A Win8 SSD-n van UEFI módban, egy hagyományos vinyón meg Win7.
Win7-en tökéletes, gyönyörűen szabályoz. Szépen kiírja , hogy minden második mag leállítva, a többi meg 20-40% között megy, netezés közben, szépen alapon (és hűvösön) tartva a CPU-t!

A vírust megnézem!
Az Alaplap egyébként ASUS.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#51638) HZoli87 válasza Bjørgersson (#51630) üzenetére


HZoli87
veterán

Itt próbáltad már?

(#51639) Bjørgersson válasza HZoli87 (#51638) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Igen, így néz ki nekem is.

(#51636) Sub-ZeRo: Kicsit azért vicces, hogy csak így lehet megoldani.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#51640) HZoli87 válasza Bjørgersson (#51639) üzenetére


HZoli87
veterán

W7 alatt simán működik újratelepítés nélkül is. :U

(#51641) Sub-ZeRo válasza Bjørgersson (#51639) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Informatika, már önmagában vicces... :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#51642) sys25 válasza szabonagyur (#51521) üzenetére


sys25
aktív tag

Korai volt az örömöm!Megint elkezdte a pattogást és akadozást... :((( :W
Itt valami más gond lesz nem a driver! :(((
Megint meglestem,a proci a beakadásnál 30%fölé nem ugrik(alapjáraton 13-17%-on megy),a ram 47%-on van(4gb-ból).Teljes tanácstalanság... :F

(#51643) SamS20


SamS20
senior tag

üdv
mostanság mivel új vga került a gépbe több játékot is kipróbáltam, viszont szomorúan datáltam hogy bizonyos játékok hiába vannak full screen beállításon, mégis ablakban futnak.

orvosolható ez egy winreinstall-al ? csak mert a kártya cserekor, ez nem történt meg. (Ati-ról, Nvidia-ra váltottam)

mivel SSD van a gépben és már van kb 1tb írott adat rajta, nem szívesen nyüstölném ha nem muszáj

köszi előre is

A játékok amiknél tapasztaltam a problémát (Battlefield 3, NFS Rivals, F1 2013)

(#51644) Sub-ZeRo válasza SamS20 (#51643) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

orvosolható ez egy winreinstall-al ? csak mert a kártya cserekor, ez nem történt meg. (Ati-ról, Nvidia-ra váltottam)

Igen, lehet egy új rendszer a 0-ról nem árt neki. De előtte nézzd meg a játék és driver beállításokban tudod e állítani a teljes képernyőt.

mivel SSD van a gépben és már van kb 1tb írott adat rajta, nem szívesen nyüstölném ha nem muszáj
Akkor vedd ki a gépből és ted a vitrinbe, ott nem fog nyüstőlődni. Azért vetted hogy használd, ha tönkremegy akkor ott a garancia, vagy egy új ssd.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#51645) Bjørgersson válasza HZoli87 (#51640) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Oké, de ez nem Windows 7. :D

(#51641) Sub-ZeRo: :DDD

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#51646) zetecR


zetecR
addikt

Sziasztok,

Chrome cachet szeretném RAMdiskre tenni, de képtelen vagyok a Chrome shortcut-jában a Target-et megfelelően módosítani.
Ez kellene beszúrnom: --disk-cache-dir="b:\BrowserCache" és így nézne ki a komplett sor:
"C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe" –disk-cache-dir="b:""

Viszont amikor leokéznám, azt kapom üzenetként:

Mit bénázok el? :F

(#51647) LLKobe válasza zetecR (#51646) üzenetére


LLKobe
veterán

Az exe után hagyj egy szóközt, és a meghajó pedig nem "b:" hanem "b:\"

Csak tipp.

Mod.: itt le van írva.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#51648) zetecR válasza LLKobe (#51647) üzenetére


zetecR
addikt

Affene, rosszul írtam, mert igazából ezt szeretném elfogadtatni:
"C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe –disk-cache-dir="b:""

az exe után van szóköz, próbáltam már b:\-ként, sőt már mappát is próbáltam "betallózni" (b:\BrowserCache - természetesen a b:-n létrehozva a mappa), de semmi.
Pedig korábban már használtam így és egyszerűen nem értem, hogy mi lehet a gond.

Mondjuk én a Program Files-ből csináltam a Shortcutot, nem pedig a Users\...stb-ből. :U

[ Szerkesztve ]

(#51649) LLKobe válasza zetecR (#51648) üzenetére


LLKobe
veterán

Próbáld meg a legelejéről, és a legvégéről leszedni az idézőjelet.

Az mindegy honnan indul, szintaktikai hiba van. Én most csináltam egy parancsikont egy avi fájlhoz, és annak végére bemásoltam, és le tudtam okézni:

C:\Users\user\Desktop\zhr-oblivion.mkv --disk-cache-dir="e:\System Temp\Chrome Temp"

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#51650) #19617792 válasza Sub-ZeRo (#51641) üzenetére


#19617792
törölt tag

Windows registry, az a vicces... :D

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.