Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51951) samgar


samgar
őstag

Az mitől lehet, hogy a fedelet lehajtva,alvó állapotban a gép pár perc után kikapcsol teljesen (nem villog a kék alvó állapotot jelző led) pedig töltőn van a gép. Hol lehet beállítani, hogy ne kapcsoljon ki? :F

(Lehet a hibernálás miatt van, ami engedélyezve volt? És csal hibernált?) :U

[ Szerkesztve ]

Oppo Find X5 PRO

(#51952) szabonagyur válasza csiben1 (#51949) üzenetére


szabonagyur
félisten

Egyszerűbb recoveryről felrakni hiszen driverek is felmennek, de csak akkor tudod így ha hibátlan a partició, stb. Véleményem szerint vásárláskor indíttasd el az eladóval, hogy működik a recovery.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#51953) Bjørgersson válasza szabonagyur (#51950) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Vegyek neked egy ilyet? :P

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#51954) szabonagyur válasza Bjørgersson (#51953) üzenetére


szabonagyur
félisten

Késő van már nekem... túl régóta megy a veszekedés ezen már :D

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#51955) csiben1 válasza szabonagyur (#51952) üzenetére


csiben1
tag

Értem, köszi!
Még annyit kérdeznék, hogy említetted, hogy ha hibátlan a partíció... Vásárlást követően le tudom menteni ezt a partíciót és akár ezt a mentést használva később telepíteni a Windowst?

You can walk straight through hell with a smile

(#51956) szabonagyur válasza csiben1 (#51955) üzenetére


szabonagyur
félisten

Elvben le lehet, talán lehet különböző DVD-re menteni, ebben nem vagyok biztos, hogy minden esetben.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#51957) nonsen5e válasza szabonagyur (#51950) üzenetére


nonsen5e
addikt

Ezeket olvasni a legjobb. :C Ha nekem valami nem tetszik, közlöm a tényeket és csöndben odébbállok. Lehet véleményt nyilvánítani, de objektív és tárgyilagos véleményt adjon. 'a szar X meg Y' nem az.

Pl. a vezérlőpultot 1-el több kattintásba kerül elérni és nem a vezérlőpult szar
:U

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#51958) szabonagyur válasza nonsen5e (#51957) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nézz át OFF topikba majd, oda beraktam pár igazán okos dolgot, hogy mire képesek emberek... :D

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#51959) daimonion válasza Djuree (#51946) üzenetére


daimonion
senior tag

szokatlan és szar. Ez aztán indok.
Ha meg nincs a gépedhez driver akkor meg EZT letöltöd szépen azt lesz minden..Csak ugye könnyebb fikázni egyböl mint hogy rászánna az ember kb 20 másodpercet azt szétnézne a neten. :W

A Fényképtár metro app alapértelmezett mappáját meg lehet változtatni valahogy ?

(#51960) nonsen5e válasza szabonagyur (#51958) üzenetére


nonsen5e
addikt

Rögtön írtam visszatalálós commentet az elejire, a ph! off lesz az új 'elég mára az internetből' oldalam. :D

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#51961) trickyy


trickyy
senior tag

Sziasztok!

Megéri Win 8.1-re váltani? (7-ről)

Ez a csempés megoldás nekem nem jött be annyira, start menü hasonló lett a 8.1-ben, mint a Win 7-be?

(#51962) szabonagyur válasza trickyy (#51961) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Nincs még benne, van külső ingyenes program és lesz start menüd. ha megvan eredetiben akkor válts nyugodtan.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#51963) trickyy válasza szabonagyur (#51962) üzenetére


trickyy
senior tag

Még nincs meg.

(#51964) xxSanchez válasza trickyy (#51963) üzenetére


xxSanchez
őstag

Mindenképpen megéri váltani, valószínűleg a Windows 9 megjelenésekor lesz megint frissítési lehetőség pár ezerért, így még most is megéri megvenni a rendszert.

[ Szerkesztve ]

Heyho.

(#51965) Djuree


Djuree
félisten

na megoldva a win7 meg a driverek. kis ügyeskedés és voilá. :)

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#51966) King Unique válasza trickyy (#51961) üzenetére


King Unique
titán

Szerintem meg ne válts, ha megszoktad és bevált a 7... :N Bár nekem fekszik 8.1 :K , de korábbi hsz-ek alapján sokan olyan triviális, pitiáner dolgok miatt ekézik....illetve gyakorlatilag több, mint fél éve a piacon van, a sima 8-cal együtt már 2 éve, ha eddig semmi infót nem szereztél róla, nem használtad, start menü hiánya ekkora gond lenne, akkor szerintem ne erőltesd, mert vsz nem fog tetszeni, mert más, mint a W7 kicsit...

Ha mégis nekifutsz, akkor hagyd meg Win7-et is, először rakd fel másik partícióra élesben, v VHD bootban, aztán használd pár hétig és utána eldöntöd.
Hagyományos start menü, csak a Win9-ben lesz, igaz most 8/8.1-be is tudsz tenni 2 perc alatt a 8-10 féle free alternatívából, illetve kezdőképernyő szerintem jobb, de aki nem akarja megszokni az úgyse fogja.

+ Max, amit még mondanak,h tudsz majd W8.1-ről W9-re upgradelni, de hagyd meg átmenetileg W7-et is, mire megszokod, v ha nyitott vagy újdonságokra és apróságokon nem akadsz fenn, akkor váltsál. :K

[ Szerkesztve ]

(#51967) worxland válasza trickyy (#51961) üzenetére


worxland
addikt

Meg.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#51968) trickyy válasza King Unique (#51966) üzenetére


trickyy
senior tag

Egyszer próbáltam, mikor még a 8 kijött rá pár hónapra, de akkor nem tetszett, nem volt start menü, nem találtam valami logikusnak a dolgok a jól bevált Win7 után.

(#51969) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Ha már upgradelés a téma, win 7 licenszeket annó simán upgradeltem 8-ra. Még van 2 gép amin van win XP, eredeti matricás kulccsal. Messze van még, tudom, azokat vajon majd még lehet upgradelni 9-re, vagy már végképp letettek róla. :)

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#51970) King Unique válasza trickyy (#51968) üzenetére


King Unique
titán

Most sincs az a fajta klasszikus start menü :K , bár mondtam, ahogy 8, úgy 8.1 alá is tehettél volna simán és gyakorlatilag olyan, mint a gyári.
Csak azért javasoltam az előbbit, mert gondolom, h nem az a fajta user vagy, mint én, aki könnyen megszokja, átáll rá, és puszta jó tanácsként mondtam csak. Mert, ha a 8 annyira nem tetszett, zavart modern felület, akkor szvsz a 8.1 se fog... :N Hiába bootol asztalra egyből, hiába kaptak appok fejlécet stb., szerintem, akinek alapból nem jön be a 8, ezekkel se fog. Persze minden csak hozzáállás és megszokás kérdése, de először csak kipróbálást javasolnám, főleg, ha még meg sem vetted.
Le tudsz tölteni 90 napos 8.1 Enterprise verziót, ha el tudod fogadni és tetszik, akkor vedd meg és váltsál rá, ha nem, akkor maraf W7, v várd meg a W9-cat.

tudom ez pont az én számból furán hangzik egyeseknek, nálam továbbra is ok a 8, csak pusztán próbálok megelőzni +1 leendő elégedetlenkedő usert, mert az elhangzottak alapján vsz az lenne a vége... :)

(#51971) xxSanchez válasza nonsen5e (#51969) üzenetére


xxSanchez
őstag

Szerintem XP-t kizárt, hogy lehet majd frissíteni.

Heyho.

(#51972) szabonagyur válasza nonsen5e (#51969) üzenetére


szabonagyur
félisten

A gépek biztos kevesek lesznek a Win9-hez. Amúgy ha felfrissítetted volna Win8-ra akkor azt át is vihetted volna hivatalosan más gépre? Mert ugye ami matrica volt XP esetében az az adott géphez kötötte a licenszet. Ennek megfelelőn a frissítés is az adott géphez kötődik nem?

[ Szerkesztve ]

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#51973) nonsen5e válasza szabonagyur (#51972) üzenetére


nonsen5e
addikt

Na ez itt a kérdés, hogy mi számít másik gépnek. Mert én egy gépet ház/táp/HDD kombóval már 10 éve újítgatok meg össze-vissza mindig új hardware-el. Erről valaki fel tudna világosítani? Max akkor marad az új licensz, csak jobb lenne olcsóbban. :U

A szóban forgó gép egyedi összerakatott cucc volt szervízzel, vettem vele együtt windowst és ráraktak egy matricát is, így értem. Eléggé össze vagyok zavarodva ilyen téren. :(

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#51974) szabonagyur válasza nonsen5e (#51973) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hát gondolom attól is függ, hogy a matricás XP az milyen volt? OEm vagy dobozos? Dobozos esettében tuti nincs a géphez kötődés Upgrade esetében sem. OEM esetében már jobb kérdés, mivel ugye az OEM esetében alaplaphoz kötődés van általában. MS-nek kéne írni ezzel kapcsolatban, hogy mi az álláspont. Szerintem ez amit én írtam.

Közben frissítetted, a kérdé csak az akkor, hogy OEM-et vettél vagy nem?

[ Szerkesztve ]

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#51975) nonsen5e válasza szabonagyur (#51974) üzenetére


nonsen5e
addikt

Na ennyi év után arról már ötletem nincs, de köszi az infót, majd ha nem leszek 100km-re a géptől akkor megnézem. :DD Az nem tudom adhat-e valami támpontot, hogy egy hologramos XP cd-t kaptam mellé papírtokban.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#51976) szabonagyur válasza nonsen5e (#51975) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szerintem az jár mindhez de ezt én sem tudom már :D Amúgy mennyivel volt neked olcsóbb Xp-ről Win8ra frissíteni?

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#51977) nonsen5e válasza szabonagyur (#51976) üzenetére


nonsen5e
addikt

Amit upgradeltem az 7-ről volt, utólag nem is értem miért (szeretem nagyon a 8-at, de lehet XP-ről kellett volna először) azokról. Tudod, kijövetelekor volt az az akció, hogy XP/vista/7-ről 40$/E-ért ment az upgrade.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#51978) daimonion válasza trickyy (#51961) üzenetére


daimonion
senior tag

ÉN szerintem NE VÁLTS ..A Világért sem csak pár összehasonlítás

Windows 8.1
Ha a Windows 8.1 rendszert szeretné futtatni számítógépén, az alábbiakra lesz szüksége:

Processzor: 1 gigahertzes (GHz) vagy gyorsabb, PAE-, NX és SSE2-támogatással (további információ)

RAM: 1 gigabájt (GB) (32 bites) vagy 2 GB (64 bites)

Merevlemez-terület: 16 GB (32 bites rendszerhez) vagy 20 GB (64 bites rendszerhez)

Videokártya: a Microsoft DirectX 9-es verzióját támogató grafikus eszköz WDDM-illesztőprogrammal

H(B)a a Windows 7 rendszert szeretné futtatni a számítógépén, a következőkre lesz szüksége:(/B)

1 gigahertzes (GHz) vagy gyorsabb 32 bites (x86) vagy 64 bites (x64) processzor

1 gigabájt (GB) RAM (32 bites) vagy 2 GB RAM (64 bites)

16 GB (32 bites) vagy 20 GB (64 bites) szabad lemezterület

DirectX 9 grafikus eszköz WDDM 1.0 vagy újabb illesztőprogrammal

Láthatod hogy a win 8.1 rendszernek milyen HATALMAS követelményei vannak Pláne még integrálva is van egy csomó olyan dolog amit a Win7 nél egyesével kellett felraknod több óra hosszai melóval...Gyakorlatilag a win8.1 telepítés után AZONNAL használható míg a Win7.1 nél legalább 3 órát el lehetett pepecselni mire épkézláb lett a rendszer..Na meg ott van az a hülye csempe is amit igaz ki lehet kerülni de olyan rohadt bonyolult beállítani hogy egyböl az asztalra bootoljon a rendszer hogy csak na.. kb 5 mp..

Meg ugye nincs start menű sem csak kezdőképernyö teljes képernyős módban igaz vannak ingyenes programok mint a Classic shell de azért még is csak..Egyébként meg a win 8.1 U1 minden egyéb tekintetben a Win 7 egy SOKKAL GYORSABB optimalizált változata amit a nem szüklátókörű userek a legnagyobb megelégedéssel használnak mert egy nagyon nagyon nagyon jól sikerült rendszer..Igaz vannak még kisebb hibái de azok eltörpülnek az melett hogy az egyik legjobb oprendszer amit az MS kiadott..Igaz ha alapból lenne benne start menű amit sokan hiányolnak akkor a kutya sem venné azt észre hogy ez nem win 7 :P

(#51979) nonsen5e válasza daimonion (#51978) üzenetére


nonsen5e
addikt

Az elején le akartalak támadni, hogy milyen baromságokat hordasz össze, aztán leeset... :C

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#51980) EmptyParadox


EmptyParadox
senior tag

Valaki tapasztalt olyat, hogy az alt+tab iszonyat lassú tud lenni a korábbi rendszerekhez képest, ha valami lefoglalja a processzort? Windows 7-nél sosem tapasztaltam ilyet. Konkrétan az alt+tab interface sem jön fel sokszor, és csak nyomkodom az alt+tabot. Vagy nyomva tartom az altot tab után, és kb 5-10 másodperc múlva vált.

(#51981) lck válasza daimonion (#51978) üzenetére


lck
senior tag

Én asszeretném mekkérdezni, hogy hogyan telepíthetek vinhetet úgy hogy asztírja ki hogy ő vinnyóc ?

(#51982) Djuree válasza daimonion (#51978) üzenetére


Djuree
félisten

én ezt pont fordítva gondolom. nekem a win7 egyből használható, a win8.1 meg még tiszta bug, egy hozzá való driver telepítése után alig tudtam indulásra birni a wint. plusz alig van rá még program.
lehet jó a win8.1, de még mindig jobb a 7, majd talán fél év múlva megint próbálkozok.

trickyy: ne válts, meg fogod bánni. semmi nem olyan a 8-ban mint a 7-ben, lassabb is sztem. majd fél év múlva.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#51983) CJ4567 válasza daimonion (#51978) üzenetére


CJ4567
veterán

Jó lett, nekem is csak később esett le az egész :DDD 3 óra azért nem kell, 1 bőven elég települési időt beleszámítva :))

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#51984) buek1967 válasza trickyy (#51961) üzenetére


buek1967
tag

Sokáig hezitáltam, de abszolút megéri váltani. Csak egy példa: 8.1 simán feltette a legújabb VGA drivert, pöccre minden a helyén volt. Érzésre gyorsabb, pedig már mindent feltettem, amit 7-en is használtam. Megszokni kb. 1 perc, de a Classic Shellt is feltettem.

Siemens SX1-el kezdtem 2005-ben

(#51985) Bjørgersson válasza Djuree (#51982) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Legalább ne mondanád mindenkinek a hülyeségedet.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#51986) netpeti98 válasza nonsen5e (#51977) üzenetére


netpeti98
addikt

Szerintem nem nézik, hogy melyik rendszerről frissítettél. Én az XP-re vettem meg, de a segédet Windows 8 RP-ről futattam.

[ Szerkesztve ]

(#51987) szabonagyur válasza Djuree (#51982) üzenetére


szabonagyur
félisten

A nap marhasága.... Ha neked nincs rá program akkor nálad/Te van/vagy a bug.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#51988) szabonagyur válasza netpeti98 (#51986) üzenetére


szabonagyur
félisten

A téma picit más, mint amit írsz :) A kérdés a upgrade átvitele más gépre jogi szempontból.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#51989) #19617792 válasza Djuree (#51982) üzenetére


#19617792
törölt tag

"egy hozzá való driver telepítése ..."

akkor hulladék volt a driver. :D

"plusz alig van rá még program."

ami megy 7-en, az mondjuk 99.9% valószínűséggel megy 8.1 Ux-en is. ami lehet, hogy nem az az Intel cuccok driverei, mert azok nincsenek, nem is voltak. :D az, hogy a metro appok kínálata még nem teljesen acélos, nabumm.

[ Szerkesztve ]

(#51990) Djuree válasza szabonagyur (#51987) üzenetére


Djuree
félisten

Nem winampra meg ilyen alap progikra gondolok okoska, hanem aki komolyabb tervező progikat is használ, esetleg céges progikat is, azoknak ki van lőva a win8. :U

EarL 007: gyári asus lemezen volt. akkor biztos az asus nem ért hozzá, sry.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#51991) #19617792 válasza Djuree (#51990) üzenetére


#19617792
törölt tag

gyári driveres lemezeken jellemzően olyan öreg driverek vannak, mint az országút. nem csoda, ha nem működnek.

(#51992) premete válasza #19617792 (#51989) üzenetére


premete
veterán

Azért nem ilyen szép az állapot, bár nekem speciális az esetem, mert gyári w8.1-es a laptopom, és a 2 legfontosabb dolog nem az igazi: HSPA+ modem és dvb-t: az utóbbihoz a w8.1 up1 letölti a drivert, kiírja, hogy megfelelően működik, és már a windows mediacenter kékhalálozik csatornakeresés közben, a mobilnet pedig szeret 2g-re váltani amíg w7 alatt 20-25 mbps a sebesség.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#51993) Djuree válasza #19617792 (#51991) üzenetére


Djuree
félisten

ez nem öreg, 2013 év végi...bőven mennie kéne. amúgy meg mindegy, ha adott hardverre/szoftverre van írva, 20 éves drivernek is mennie kell... :U

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#51994) #19617792 válasza Djuree (#51993) üzenetére


#19617792
törölt tag

ahogy látom ez a noti Intel + nVidia kombós. itt a hiba, Intel cuccokhoz már akkor lejárt a support mikor kitolták a gyárból.
egy 20 éves driver jelen esetben nehezen mehetne még 7-en is, 20 éve legfeljebb csak NT volt... ha jól megírt, optimalizált a driver akkor mehet az 8.1-en is, mégha régi is. de ha valami szar, akkor az ellen a 8.1 nem tud valami sokat tenni.
Linuxokon más a helyzet, aminek egyszer van supportja, annak kb. örökre van supportja, mert előbb-utóbb vagy a kernel része lesz, vagy opensource variáns váltja.

(#51995) premete válasza #19617792 (#51994) üzenetére


premete
veterán

Jól látod, linux esetén még a gyártóra sem hivatkoznak, megírják rá a drivert, legtöbb esetben megy a kernelbe. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#51996) nonsen5e válasza daimonion (#51978) üzenetére


nonsen5e
addikt

Telepítéshez még annyit, hogy win 7-re tényleg minden drivert egyesével kellett telepítgetni, meg egyéb .net verziókat, miegymást. Pont múlt héten telepítettem újra a gépemen a 8-at, (igaz pendrive + ssd kombóval) de az fdisk utáni 7. percben már a kezdőképernyőn voltam, a 10. percre minden drivert felismert magának, a 20. percre pedig már a Diabloban mészároltam. :DDD

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#51997) premete válasza nonsen5e (#51996) üzenetére


premete
veterán

Ennél azért árnyaltabb a kép, nekem csak mobilnetem van, w7 alatt letöltöttem a w8.1 up1-et ~25 perc alatt, települt, netet nem talált, telepíteni akartam a mobilnet szoftvert, az meg kérte a .net 3.xx-et, amit ugye net nélkül nehéz telepíteni. Ugyanaz a 2 cucc volt sárga w8.1 alatt, mint w7 alatt, csak w7-nél felment simán mindkettő.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#51998) nonsen5e válasza premete (#51997) üzenetére


nonsen5e
addikt

Ez viszont jogos, a telepítés asztali gépen otthon ethernet kábelesdivel ment, utólag amikor a mobilroutert akartam telepíteni, akkor hiányolta a nekem is a .net 3.5-öt, (hogy a 4.5 miért nem kompatibilis visszafelé az máig rejtély...) letöltöttem mobilra wifi-vel, áttettem gépre, aztán utána is net kellett neki. Szerencse, hogy a hátizsákban találtam egy PCI-s hálókártyát, amit viszont felismert, így legalább wifi-vel volt net.
Hajam majd kitéptem, itt van 1-2 oldallal feljebb a sztori.

Ez pl. egy hatalmas fekete pont a 8-nak (másnak pedig működött)...

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#51999) vigyori78 válasza lck (#51981) üzenetére


vigyori78
őstag

Ráragasztasz egy feliratot a monitorra ahol írja,hogy win7 és átírod 8-ra :DDD

Amúgy miért is kéne ?
Ha olyan progit,játékot,egyebet akarsz futtatni ami csak 8-on megy akkor el is felejtheted.
Vannak tweakelésére programok amikkel át lehet írni a saját gép tulajdonságokban mit írjon de ettől még a 7 tudni fogja,hogy ő 7.

(#52000) trickyy válasza Djuree (#51982) üzenetére


trickyy
senior tag

Én is ìgy gondolom, ezért nem értettem a kolléga iróniáját, nyilván senkit nem érdekelt a rendszerkövetelmény, nem azért tettem fel kérdésem.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.