Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51801) kispx válasza Something_ (#51798) üzenetére


kispx
addikt

Mennie kellene így. Elsődleges partíció legyen a D.

(#51802) Something_ válasza szabonagyur (#51800) üzenetére


Something_
őstag

Ezt hol tudom megnézni? Nem igazán vagyok otthon ebben :-)

ll-kobe: erről van valami leírás?

(#51803) szabonagyur válasza Something_ (#51802) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha elindul a Win7 akkor látod a logót betölteni? Ha igen akkor nem UEFI módban lett telepítve, de mivel nem tudsz róla még valószínűbb.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#51804) TFSi


TFSi
őstag

Sziasztok!

Ha jól tudom, a Windows 8.2 alapvetően a 8.1-es verziófrissítése lesz 8.1.2 néven. Ez azt jelenti, hogy a mennyiségi licenszes 8.1-et nem külső telepítéssel kell majd frissíteni, tehát úgy működik a dolog, mint a 8.1.1. esetében?

Köszi szépen! :K

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#51805) kispx válasza TFSi (#51804) üzenetére


kispx
addikt

Semmit nem tudunk róla, mivel ez ügyben az MS még nem nyilatkozott.

(#51806) daimonion


daimonion
senior tag

sziasztok az lenne a kérdésem hogy nálam kivan kapcsolva a hibernálás a hibrid alvás meg minden és van egy hiberfil.sys fájl ami 11,6 GIGA helyet foglal hogyan lehetne ezt a fájl méretet valahogy zsugorítani esetleg likvidálni ?? ha bár rendszerfájl gondolom nem lehet törölni..ha legalább a méretét felére lehetne zsugorítani az sem lenne gond.

Elöre is köszönöm a választ. :R

(#51807) szabonagyur válasza daimonion (#51806) üzenetére


szabonagyur
félisten

Le is lehet törölni...

Esetleg rendszergazdai parancssorba írd be ezt: powercfg -h off

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#51808) Simivok


Simivok
senior tag

Ezt hogy tudnám eltüntetni:

Galaxy S23 256GB Cream

(#51809) Fire/SOUL/CD válasza Simivok (#51808) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Kis felfelé mutató nyilacskán katt/testreszabás/rendszerikonok engedélyezés vagy letiltása és a beviteli jelzőt letiltod.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#51810) Simivok válasza Fire/SOUL/CD (#51809) üzenetére


Simivok
senior tag

húú de el volt rejtve. köszi :)

Galaxy S23 256GB Cream

(#51811) droti25


droti25
őstag

Sziasztok
Win8.1-et használok és azt szeretném én tudni hogy 8 GB RAM mellett érdemes e kikapcsolni a lapozó fájlt? Miben veszek észre változást ha kikapcsolom?

(#51812) xxSanchez válasza droti25 (#51811) üzenetére


xxSanchez
őstag

Ne kapcsold ki, mert sok olyan program van amely működni se működik lapozófájl nélkül. A méretét berakhatod fixre ha gondolod, de felesleges piszkálni.

Heyho.

(#51813) droti25 válasza xxSanchez (#51812) üzenetére


droti25
őstag

Milyen méret javallott és melyik partícióra?

(#51814) kispx válasza droti25 (#51813) üzenetére


kispx
addikt

Elég 1 vagy 2 GB, és bármelyik partícióra.

[ Szerkesztve ]

(#51815) xxSanchez válasza droti25 (#51813) üzenetére


xxSanchez
őstag

Nálam a minimum méret 1GB, a maximum pedig 6.5-nek van megadva és csak a C-n.

Heyho.

(#51816) droti25


droti25
őstag

köszönöm az infókat

(#51817) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Üdv!

Feltelepítettem frissbe gépemre 8.1-et korongról, tökéletesen működik minden, legfrissebb 4.5 :NET framework.
Na ez volt kábeles netről... Most az a helyzet, hogy elmentem otthonról, és mobilnettel használnám (vodafone mobile wifi usb kábelen keresztül mert wifi nincs benne jelenleg), telepíteném fel de hiányolja a .NET 3.5-ös verzióját. Oké, mobilra letöltöttem a microsoft honlapjáról a teljes telepítőfájlt (a 200 megásat, nem a kB-s webes telepítőt). Másolom át gépre, elindítom, erre ez az állat meg önmagát (.NET 3.5) hiányolja és nem tud települni.

Valami ötlet? Win 8.1 x64, gép spec aláírásban.

Kitépem az összes hajamat... :( :(( :((( :O :W

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#51818) szabonagyur válasza nonsen5e (#51817) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Biztos jót szedtél le? 1 órája sincs, hogy felraktam a 3.5-öt. Ezt ugye [link]?

Esetleg programok telepítés törlése részen a szolgáltatások bekapcsolása között?

[ Szerkesztve ]

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#51819) nonsen5e válasza szabonagyur (#51818) üzenetére


nonsen5e
addikt

[link] És itt a Telepítési utasítások menüpont alatt a Teljes csomagot. Lejött teljesen, nem hibás. Szolgáltatások engedélyezésénél is próbáltam, csak a probléma az, hogy ott a pipa be a net 3.5-höz rögtön a nethez nyúlna, nem tudok beállítani forrásfájlt.

Megpróbálom a te linkedet is, elvégre úgysem kell semmi máshoz a mobilnet... de ha meg nem tudom használni, annál jobb ha elfogy és lassítva van... :D

A nyelv bezavarhat, hogy én magyart töltöttem le a win meg angolul fut?

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#51820) szabonagyur válasza nonsen5e (#51819) üzenetére


szabonagyur
félisten

MS-nél minden lehet, lehet azért akarja magát letölteni mivel elvben van is ilyen hülyeség, hogy valami programnak angol kellett anno nekem meg magyar volt fent és felrakta az angolt is.

Próbáld meg a te nyelveden.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#51821) Diego!


Diego!
senior tag

Sziasztok!

64 bites verzióra melyik flash player megy fel? Firefox alatt. Egyszerűen egyiksem sikerül..

[ Szerkesztve ]

(#51822) kispx válasza Diego! (#51821) üzenetére


kispx
addikt

Firefox a 64 bites? "Other browser" Nekem nem ie és non-ie verziót ajánlja fel. AZ utóbbit kell.
Bővítmények között ott van?

[ Szerkesztve ]

(#51823) kispx válasza kispx (#51822) üzenetére


kispx
addikt

addig szerkesztgettem a hsz-t, amíg kifutottam az időből és hülyeség maradt ott:
szóval:
letölt.
STEP1: win7/Vista...
STEP2: other browser

[ Szerkesztve ]

(#51824) nonsen5e válasza szabonagyur (#51820) üzenetére


nonsen5e
addikt

Letöltöttem, nem megy ez sem... :(((

Egy TP-link wifi kártyát felismer a win8 magától net nélkül vajon? Nincs már a gépben a DVD olvasó, nem tudok arról telepíteni.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#51825) szabonagyur válasza nonsen5e (#51824) üzenetére


szabonagyur
félisten

Elvben fel kéne nekem felismeri a TP-Link stickemet.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#51826) Diego! válasza kispx (#51822) üzenetére


Diego!
senior tag

Bővítmények között ott van, de nem tudja felrakni..sikertelen..
Onnan is próbáltam amit linkeltél, az sem jó valamiért.

(#51827) nonsen5e válasza szabonagyur (#51825) üzenetére


nonsen5e
addikt

Azt írtam, hogy viszem magammal, de ez egy asztali monstrum, PCI-s a kicsi. :DDD

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#51828) nonsen5e válasza nonsen5e (#51827) üzenetére


nonsen5e
addikt

De komolyan, mi ez, hogy a net framework telepítéshez net frameworknek kell lennie a gépemen? Még jó, hogy nem kell a windows telepítéshez windowsnak lennie...

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#51829) szabonagyur válasza nonsen5e (#51827) üzenetére


szabonagyur
félisten

Belerakod és kiderül felismeri e :)

Amúgy furi, hogy iylet kér nálad, nálam mostmár kb 3 órája volt egy telepítés és felment a 3.5 simán.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#51830) nonsen5e válasza szabonagyur (#51829) üzenetére


nonsen5e
addikt

Ezerszer telepítettem már én is, gondolom az, hogy stealth-be netről hülyéskedik le pár bitet és akkor rögtön menne.
(Milyen lenne ha a winrar telepítőjét .rar-ba csomagolva forgalmaznák? :D)

Hálókártyát sikerült működésre bírni, a windows meg szüljön sünt.

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#51831) rizso


rizso
addikt

Sziasztok!

Elfogyó memóriára tudtok valami orvosságot? :) A gépemben 8GB van, és azt vettem ma észre, hogy Far Cry 3-ból vagy 2-3x is kidobott ezzel a hibával (ami még sokat zabált, aza chrome, de nehogy már 8GB nem elég ezekre). Magát a játékot tudtam folytatni, meg ment minden megnyitott program is, viszont az asztal teljesen elsötétült, csak feketeség volt helyette.

Ja, a feketeségből bármit lehetett indítani, csak ugye rohadtul sötétben tapogatózás, hogy mi hol van, éppen mire kattintok :)

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#51832) VoidXs válasza rizso (#51831) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Engedélyezd a
Lapozófájlt, és állítsd
8 GB-ra.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#51833) CirrMee válasza Fire/SOUL/CD (#51809) üzenetére


CirrMee
addikt

A letiltás általában nem működik, legközelebb ha ismét a csempésre tévedek, ott fog díszelegni. :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#51834) CirrMee válasza droti25 (#51811) üzenetére


CirrMee
addikt

Nyugodtan kapcsold ki, ha nem végzel rajta nagy memória igénnyel operáló munkát. Nálam is ki van iktatva, párom gépén is, soha nem rikonyált még, hogy kellene neki.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#51835) CirrMee válasza daimonion (#51806) üzenetére


CirrMee
addikt

Ha tényleg ki van kapcsolva, akkor simán le lehet törölni.
Viszont az nem minősül kikapcsolásnak, ha csak kiválasztod az energia gazdálkodásnál, hogy ne használja, konzolt rendszergizda módban indítva kell kilőni a "powercfg -h off" paranccsal, utána törölhető a fájl.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#51836) vigyori78 válasza szabonagyur (#51753) üzenetére


vigyori78
őstag

Nem volt mihez igényelni ?

Nekem is win7 ment a gépen mégis igényeltem hátha kell még majd.
Most,hogy 8-at használok kellet is még jó,hogy többet igényeltem :DDD
Ha win8 pro lenne neked szívesen adtam volna egyet de sima 8.-hoz nem jó sajnos.

(#51837) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok!A windows áruházból letöltött alkalmazásokat meg lehet találni valahol(hova telepíti)?Mert nekem nem sikerült.

(#51838) szabonagyur válasza vigyori78 (#51836) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem foglalkoztam akkor a dologgal annyira, hogy megnézzem kell e hozzá rendszer vagy nem. Van egy 8.1Pro-m is csak le lett tiltva valamiért....

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#51839) ollie válasza nonsen5e (#51819) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

(#51840) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Sziasztok!
Az mitől lehet hogy ha a gépre rádugok egy második kijelzőt (tv) akkor a felbontás ugyan marad, de minden ikon és szöveg olyan elnagyolt lesz. Nem tudok rájönni. Pls help.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#51841) szabonagyur válasza Plazmacucci (#51840) üzenetére


szabonagyur
félisten

Azt, hogy érted hogy elnagyolt? Nem olyan szép mondjuk FHD-ban a TV-n mint a gépen mondjuk? Ez szerintem valahogy érthető is főleg ha a TV-d nagyobb, mondjuk 30-40".

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#51842) Plazmacucci válasza szabonagyur (#51841) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nem. Mind a két monitoron csak a tálca marad éles, minden más olyan mintha kisebb felbontásról lenne felskálázva. Ha kihúzom a tévét, jó lesz a monitoron is kép.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#51843) nonsen5e válasza ollie (#51839) üzenetére


nonsen5e
addikt

Így is visszadob a szokásos Download and install this feature / Skip the installation képernyőre...
Minek ad ki az MS offline telepítőt ha online kapcsolat kell hozzá? :D :F :C

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#51844) szabonagyur válasza Plazmacucci (#51842) üzenetére


szabonagyur
félisten

Milyen csatlakozásúak? Kiterjesztés vagy másolása van a képernyőnek?

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#51845) szabonagyur válasza nonsen5e (#51843) üzenetére


szabonagyur
félisten

Pedig nem kell hozzá, felraktam virtuális gépre a 8.1 próbát meg az offline telepítőt és felment simán... Nem lehet, hogy nálad már fent a 3.5 csak nem a legfrissebb és azt akarja felfrissíteni a gép? Windows updatenél nézz körbe hátha van frissítés ahhoz is.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#51846) rizso válasza VoidXs (#51832) üzenetére


rizso
addikt

Az nem jó, ha a rendszer magának állítja?

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#51847) CJ4567 válasza VoidXs (#51832) üzenetére


CJ4567
veterán

Legjobb ha a rendszer állítja.

No Sana No Life

(#51848) Plazmacucci válasza szabonagyur (#51844) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Másolás hdmi kábellel. És mind a két monitoron ronda lesz a kép. Majd csinálok egy képernyő fotót.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#51849) Plazmacucci válasza Plazmacucci (#51848) üzenetére


Plazmacucci
félisten

[link] így.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#51850) dlaj


dlaj
őstag

Sziasztok!
Win8.1-en szeretném beállítani, hogy indításkor a jelszó megadása nélkül egyből a kezdőképernyőre lépjen. Ez eddig megvolt. A jelszó modosításánál nem adtam meg új jelszót, és el is fogadta. De tegnap beállítottam a Microsoft fiókot és azóta nem tudom rábírni, hogy jelszó nélkül induljon a win.
Van valakinek valami ötlete?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.