Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51101) Sub-ZeRo válasza King Unique (#51080) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Amint egy mappaba belépsz azt elenorzi a defender, ergo felesleges a jobb gombos menus hülyeség.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#51102) V.Stryker válasza Damage401 (#51100) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Át tettem, de semmi változás. Fene se érti. Lehet visszateszem a Win7-et. D akkor miért a 8 van rámatricázva és miért jobb a 7 - rajta? :) Bár tény,hogy ha a memória, processzor felhasználást nézem grafikonon, akkor elvileg a 8 jobb, csak érzésre meg az ellenkezője jön át.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#51103) #10726912


#10726912
törölt tag

Üdv mindenkinek!
Olyan gondom van, hogy a Skype nem hajlandó működni. Csak próbál, de nem tud tovább lépni a kezdő képernyőről. Homokórázik vég nélkül...újra telepítés sem segített. Nincs semmilyen hiba üzenet.
Valaki tudja erre a megoldást?
Válaszokat előre is köszönöm!

(#51104) Damage401 válasza V.Stryker (#51102) üzenetére


Damage401
senior tag

Esetleg, próbálj meg a böngésző kiegészítőkből kikapcsolni egy dolgot, lehet teker a proci. Annyit nézz meg még, hogy alapon mikor csak a böngésző van megnyitva, mekkora a terhelés?

Szerk: Mindenből a legfrissebb driver van fent? Update-en keresztül frissítetted a drivereket?

[ Szerkesztve ]

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#51105) V.Stryker válasza Damage401 (#51104) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

20% -os a proci terhelés, mikor töltött be két gmail lapot, akkor 43%, a memória több mint fel szabad.

Nem hiszem,hogy chrome kiegészítő fogná, mert abból alig három van..adblock, lastpass és gmail notifier.

Mindegy ,már kezd felidegelni úgy ,hogy lassan kell visszarakjam a win 7-et. :)

Mindenből a legfrisseb driver, két napos a telepítés.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#51106) bopeti98


bopeti98
őstag

Sziasztok!

Újra kéne telepíteni a laptopom a Win 8-at. A probléma annyi hogy már elég régen vettem ezt a telepítőt és a Windows is elég régi rajta, telepítés után meg egyáltalán nincs kedvem, sem időm arra hogy 5 millió frissítéssel kínlódjak.
Ha leszedek valahonnan egy Win 8.1-es telepítőt akkor azt tudom majd aktiválni a Win 8-as kódommal?

(#51107) cattus válasza bopeti98 (#51106) üzenetére


cattus
őstag

Aktiválni tudod, de telepíteni nem, ahhoz ún. generic key kell.

Do the thing!

(#51108) V.Stryker válasza Damage401 (#51104) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Közben javítanék, itt csináltam ilyen olyan próbálkozásokat...szóval a Chrome lassú...explorer rendben van, ott nincs ilyen szarakodás. :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#51109) Damage401 válasza V.Stryker (#51108) üzenetére


Damage401
senior tag

Adblocker lesz a hunyó, esetleg kapcsold ki ideiglenesen. Tudom zavaró a sok reklám, de ne telepíts javat nem lesz gond.

Szerk.: Illetve milyen vírusirtót használsz? Avast böngésző beépítettje lassítja a folyamatot. Eset, AVG ezek jók.

[ Szerkesztve ]

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#51110) V.Stryker válasza Damage401 (#51109) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

ESET- et használok.
A chrome-nál meg ott van az is,hogy mondjuk megy a youtube, akkor ha befrissítek egy másik lapot, akkor a youtube lejátszás megáll, mint egy batyu f@sz. :W Most feltettem az opera böngészőt...bakker, ennél akárhány lapot megnyitok folyamatos a youtube lejátszás.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#51111) TRob1 válasza V.Stryker (#51110) üzenetére


TRob1
veterán

"A chrome-nál meg ott van az is,hogy mondjuk megy a youtube, akkor ha befrissítek egy másik lapot, akkor a youtube lejátszás megáll, mint egy batyu f@sz."

Én nem tudom nálad mi van, de én sosem tapasztaltam ilyet. Sőt, több yt oldal is mehet akár egyszerre, szól mindegyik ugyanúgy, bármit frissítek.

szerk: Perpill Verzió: 36.0.1985.67 beta-m (amúgy mindig beta csatornán vagyok ha épp nem dev-en, de sztem ez nem jelent "gondot" :) )

Jah, és a böngészés és k. gyors..

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#51112) CJ4567 válasza TRob1 (#51111) üzenetére


CJ4567
veterán

Stable csatornán is villámgyors, igaz Windows 7 + asztali gép.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#51113) akos727


akos727
senior tag

Üdv, tud valaki olyan chat programot, ami bluetooth-t használ, rosszabb esetben internetet, és nem feltűnő?
Tehát nem csicsázott, színes chat ablakok, inkább kicsik és egyszerűek. Win 8.1 és OSX-en is kéne menyjen.

(#51114) F_Zolee válasza V.Stryker (#51097) üzenetére


F_Zolee
veterán

GPU gyorsítást még kapcsold ki a böngészőkben.

(#51115) vlevi válasza F_Zolee (#51114) üzenetére


vlevi
nagyúr

Azért vicces, hogy a lassusagra az a megoldás, hogy a hw gyorsítást ki kell kapcsolni.
A szomorú viszont az, hogy sokszor tényleg ezt kell tenni :DDD :O

[ Szerkesztve ]

(#51116) CJ4567 válasza vlevi (#51115) üzenetére


CJ4567
veterán

Magoldás?

No Sana No Life

(#51117) V.Stryker válasza TRob1 (#51111) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Én a 64 bites bétára voltam ráizgulva és jó is volt, csak az a bajom volt vele, hogy nem tudtam alapméretezetté tenni. Valamiért azt írta ki, hogy egy másik chrome is telepítve van és az az alapméretezett, ezért ez nem lehet az. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#51118) King Unique válasza Sub-ZeRo (#51101) üzenetére


King Unique
titán

Ja, azért lassul be néha a rendszer, meg fehérednek ki az ikonok... :D , azért jobb AV-knél alap dolog a tálca ikonja és jobb klikk menübe a bejegyzés.
De nem megyek bele a dologba, szerencsére nem használom azt a förtelmet, mikor akad fényévekkel jobb, más szintén ingyenes védelem is... :)

(#51119) CJ4567 válasza King Unique (#51118) üzenetére


CJ4567
veterán

360 Total Security :K

No Sana No Life

(#51120) King Unique válasza CJ4567 (#51119) üzenetére


King Unique
titán

Például akár az :K , nálam most IS van fent, az se rossz, nekem jobban bejön, mert nincs benne a sok (felesleges) optimalizáló cucc és fele akkora tárhelyet foglal.

(#51121) F_Zolee válasza vlevi (#51115) üzenetére


F_Zolee
veterán

Egy grafikus lassítóval nem lehet gyorsítani. :DDD

(#51122) netpeti98 válasza akos727 (#51113) üzenetére


netpeti98
addikt

Pidgin
Multiplatformos, egyszerű, sok csevegő szolgáltatás protokolját támogatja.

(#51123) CJ4567 válasza King Unique (#51120) üzenetére


CJ4567
veterán

Az IS-ben nincs Avira motor, és nem mér bootidőt(én örülök neki hogy boot után kiírja hogy meddig bootolt).

No Sana No Life

(#51124) King Unique válasza CJ4567 (#51123) üzenetére


King Unique
titán

Tudom... :)
De szerintem elég bőven a 2 motor is, utóbbi cuccok, meg nem létfontosságúak. :N
Ha rámész a Patch részre, neked is talál szerinte elmaradt Windows frissítéseket, holott minden fel van pakolva?

(#51125) gabo89


gabo89
senior tag

Üdv!

Az a problémám, hogy lassú a netem. 20Mbit helyett 3Mbit-el megy, kábelen és wifin is. A másik partición lévő Windows 7-en teljesen jó, szóval nem hardver hiba. Mi lehet a baj? :F Futtattam Malwarebytes Anti-Malware, a vírusírtót és az update-t kikapcsoltam, hátha az kavar be, de semmi.

indul a sörös aludni

(#51126) CJ4567 válasza King Unique (#51124) üzenetére


CJ4567
veterán

Windows 7 van nekem, frissítések nélkül ;]

No Sana No Life

(#51127) F_Zolee válasza gabo89 (#51125) üzenetére


F_Zolee
veterán

Rendes driver van fent vagy wines?

(#51128) gabo89 válasza F_Zolee (#51127) üzenetére


gabo89
senior tag

Alaplap gyártójától letöltött. Előtte a Windowsossal is ezt produkálta.

indul a sörös aludni

(#51129) King Unique válasza CJ4567 (#51126) üzenetére


King Unique
titán

A nagy híres mendemondák egyike, h "ki kell kapcsolni a frissítést"... :DDD
Esetleg virágbolti, azért, vagy csak alapból, mert ezt javasolta vmi haver??
Pedig a biztonsági rések befoltozása, stabilitást javító update-ek nélkül használni olyan, mint a fogápolás fogorvos nélkül...hiába használsz ilyen-olyan márkás fogkrémet, fogkefét, szájvizet, fogselymet, azok a kezdeti szuvasodást nem szüntetik meg, max késleltetik egy kicsit, csak a fogdoki tudja megoldani, betömni. :)

(#51130) CJ4567 válasza King Unique (#51129) üzenetére


CJ4567
veterán

Egyszer volt fent minden frissítés, de lelassította a gépet. Vírusom meg nagyon régen volt már.

No Sana No Life

(#51131) akos727 válasza netpeti98 (#51122) üzenetére


akos727
senior tag

köszönöm:)

(#51132) King Unique válasza CJ4567 (#51130) üzenetére


King Unique
titán

És most frissítés nélkül, annyival gyorsabb??
Hát nem tudom....azért eleve ajánlott őket feltenni, én számottevő lassulást nem tapasztaltam emiatt újabb Windows-oknál. inkább a sok feltelepített program, vírusírtó, esetleg Net keretrendszer (sok programhoz kell), ami lassít vmit.

(#51133) gabo89 válasza gabo89 (#51125) üzenetére


gabo89
senior tag

Időközben törölgettem a programokból, és megjavult.

indul a sörös aludni

(#51134) worxland válasza CJ4567 (#51126) üzenetére


worxland
addikt

:R
Hogy kicsit átköltsem Pratchett klasszikusát: You would be the sort to stand on top of a hill during a lightning storm wearing wet copper armour and shouting "All gods are bastards!"

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#51135) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Hello

Lenne egy laptop amiről le kellene menteni a dolgokat. Sajnos pendriveon elég siralmas sebességet produkál így routerrel összekötve hálózaton másolnák. XP van a laposon, nekem 8.1. Beállítottam, hogy teljes hozzáférésem legyen a mappákhoz(dokumentumok) de ha már bele akarok lépni akkor kivágja, hogy nincs jogosultságom. Mit lehetne még állítani, hogy sikerüljön? Másik laptopnál már meg tudtam oldani de itt ez szivat.

(#51136) koxkids


koxkids
őstag

Sziasztok!
Feltettem a gépemre a 8.1-et, melyet a BME szoftver honlapjáról töltöttem le, mint iso fájl. Aktiválni kéne, de hogyan lehet? :D Ha rámegyek hogy internetes aktiválás, akkor azt írja, hogy nem lehet, próbáljam később.

Volt valakinek hasonló problémája? :)

(#51137) CJ4567 válasza King Unique (#51132) üzenetére


CJ4567
veterán

Lehet hogy ezen a gépen már nem lassítana.

No Sana No Life

(#51138) koxkids válasza koxkids (#51136) üzenetére


koxkids
őstag

Sikerült! :)
VPN-el kapcsolódtam a BME-s hálóra.

(#51139) szabonagyur válasza koxkids (#51136) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Ezt nem BME hálózatból vagy VPN segítségével lehetne? Külső hálóból amúgy a cím sem jön be amit linkeltél.
Ennek aktiválásában a BME-nek valahol van leírása is.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#51140) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Windows 8.1-ben szeretnék rendszermappákba írni.

Pl system32 syswow64, programfiles/windowsapps
szégyenszemre linux alól kellett megtennem...
Felraktam a take ownership registry tweaket, semmi eredmény. Beépített rendszergazda fiókból SEM.
Valakinek ötlet?

Vírusirtó tud kavarni? Nod32 7-es.

[ Szerkesztve ]

(#51141) King Unique válasza koxkids (#51136) üzenetére


King Unique
titán

Milyen szakon tanulsz, mert, ha műszakis vagy, akkor jogosult lennél MSDNAA használatára és ahhoz Serialt, meg mindent adnak, szerintem ésszerűbb is :F
Amúgy azt nem tudom, h az így (KMS) szerveren keresztül aktivált verzió meddig használható, lehet jofviszony megszűnése után már nem él...?

(#51142) szabonagyur válasza quailstorm (#51140) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Win alatt Total Commander rendszergazdaként indítva tud ilyet.

(#51141) King Unique: elvben ez is megy tovább csak KMS hálón be kell aktiválni X időnként ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#51143) F_Zolee válasza F_Zolee (#51135) üzenetére


F_Zolee
veterán

Közben kiderítettem, hogy ez a megosztás dokumentumokra sose fog működni...

(#51144) King Unique válasza szabonagyur (#51142) üzenetére


King Unique
titán

180 naponként aszem, de nem tudom a hálóra való csatlakozáshoz kell vmi belépés, hozzáférési kód?
De eleve jobb az MSDNAA ilyen téren.

illetve gondolom a híres KMS aktivátorok, picók és társai is erre a trükkre alapoznak... :D

(#51145) szabonagyur válasza King Unique (#51144) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem vagyok BME így nem tudom a VPN dolog, hogy megy... :D
Igen nekem is ilyesmi időköz rémlett...
Hát igen a névből kiindulva azok is valami ilyet emulálnak :D

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#51146) Garada


Garada
őstag

Üdvözletem a Unity Web Playert 8.1 alatt milyen formában lehet működésre bírni mert engem nagyon zavar, hogy crash és semmire nem reagál.Játékfejlesztés,tesztelés céljából fontos lenne ez számomra.

(#51147) kirjak


kirjak
aktív tag

Szerintetek win8 ra van értelme feltenni a cc cleanert?
Milyen programokkal tudom a win 8 as gépet "tisztán" és "gyorsan" tartani.
Van valami optimalizáló progi ami nem fut a háttérben de ha lefuttatom "kinyalja a popóm" vagy ha az nem is de legalább ellát pár feladatot amit a laikus ember sosem tudna manuálisan beállitani, letörölni, stb....

A tisztelet mindenkinek jár! ASUS ROG Chimera G703VI-E5060T

(#51148) kispx válasza kirjak (#51147) üzenetére


kispx
addikt

Nem nagyon van értelme felrakni. Max ha szeretnéd a temp és a cache könyvtárak tartalmát pár kattintásból törölni. Egyéb optimalizáló programokat nem érdes használni, többet ártanak mint használnak. Akár reinstall is lehet a használatukból.

Egy mai cikk. Bár ez csak a memóriaoptimalizálókról szól.

[ Szerkesztve ]

(#51149) quailstorm válasza szabonagyur (#51142) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem úgy vettem észre...

Sőt még administratorként futó parancssorból is azt írja hogy hozzáférés megtagadva

[ Szerkesztve ]

(#51150) kispx válasza quailstorm (#51149) üzenetére


kispx
addikt

Most indítottam egy mezei user joggal rendelkező Total Commandert. És átmásoltam egy zip fájlt a system32-ben. Feljött az UAC, azon túllépve átmásolta.

Kikapcsolt vírusirtóval is ez a helyzet?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.