Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51401) szabonagyur válasza csabyka666 (#51399) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Mennyire van húzva a gép? Ha van rakd vissza gyárira. Meg kéne nézned, hogy a procid támogat e mindent ami kell hozzá, mivel 64 bites 8.1 picivel többet vár el mint a 32 bites.

Kollégával egyszerre írtuk a proci dolgot, gyorsan ránéztem és a hiba ez lehet, sajna annyira régi, hogy nem támogatja az új utasítás készletet: [link], sajna jobb a Win7 neked.

[ Szerkesztve ]

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#51402) CJ4567 válasza csabyka666 (#51399) üzenetére


CJ4567
veterán

Nekem 3gb ram van és 64bitest használok.

No Sana No Life

(#51403) csabyka666


csabyka666
addikt

@ King Unique: A procikövetelmények jó kérdés, hogy teljesülnek-e, de a 64 bites Win7 gond nélkül felmegy, szóval ne hinném, hogy annyiban más lenne a 8. Illetve a 32 bites Win8-cal sincs probléma. :F
Az UEFI-t megnézem, de nem emlékszem, hogy van-e valami beállítás a BIOS-ban erre vonatkozóan.

@ szabonagyur: A gép nincs húzva, teljesen alapon megy.

MOD: Óh, ezek szerint a PAE meg az NX hiábyzik neki. Bár nem tudom, hogy pontosan mik azok, de ott lesz a probléma... Gondolom a 32 bites Win8-nak nem kellenek ezek, azért nem problémázik a telepítésnél.
Win7 sajnos nem jó, mert azon nem működött rendesen a hangkártyám, szóval marad a 64 bites XP. :O

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#51404) csabyka666 válasza CJ4567 (#51402) üzenetére


csabyka666
addikt

Igen, közben kiderült a turpisság. :((( :) Köszi!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#51405) szabonagyur válasza csabyka666 (#51403) üzenetére


szabonagyur
félisten

Win8.1 esetében jöttel be ezek az új követelmények 64 bit esetén, még a Win8 64 bit is megy ezek nélkül, win7nél meg semmi ilyesmi nincs, vagy ami van azt azért az elmúlt 10 év procijai tudják kb.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#51406) csabyka666 válasza szabonagyur (#51405) üzenetére


csabyka666
addikt

Aha, akkor gondolom ha felteszem a 8-at és frissítem 8.1-re, akkor ugyanúgy ki fog fagyni.

MOD: Bár az oldalon azt olvasom, a sima 8-nak is kellenek már ezek.

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#51407) King Unique válasza csabyka666 (#51403) üzenetére


King Unique
titán

Hát, ha azokat valóban nem tudja (pedig alap dolgok), akkor valóban ott és megvan a hiba oka...
Tehát v 32 biteset teszel fel, v 64 bites Win7 lesz újra, esetleg a sima 8, annál még nem kell mind3 úgy tudom.

(#51408) szabonagyur válasza csabyka666 (#51406) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ezt olvasd el, itt van a valódi apróságok amik kellenek a 8.1 64 bitnek: [link]

Jó lesz a gépednek a Win7 is hidd el, laposra nekem is felment nehezen a Win8 aztán csak fagyott, 8.1 meg sehogy pedig másnak a fórumról meg megy, pedig ua. a proci, videó stb, csak a márka más amiben benne van.

[ Szerkesztve ]

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#51409) csabyka666 válasza King Unique (#51407) üzenetére


csabyka666
addikt

A sima 8-nál is kellenek ugyanazok, amennyiben az írás igaz.

Bár a kolléga által linkelt írás megint mást mond.

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#51410) csabyka666 válasza szabonagyur (#51408) üzenetére


csabyka666
addikt

Na igen: Az AMD oldaláról azok a termékek nem felelnek meg a célnak, melyekhez első generációs DDR memória társítható, azaz ide tartoznak a Socket 754, 939 és 940 tokozású CPU-k... Történetesen pont egy DDR-es, 939-es lapom van.

Igazából 99,9999999%-ban jó lenne a Win7 x64, viszont ahogy azt írtam is korábban, a hangkártyám (Sound Blaster Live 24-bit External) szoftverei bár feltelepednek, nem látják a kártyát, ezért baromi nyersen szól a rendszer, élvezhetetlen. Amúgy nem lenne gond a 64-es Win7-tel sem.

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#51411) szabonagyur válasza csabyka666 (#51410) üzenetére


szabonagyur
félisten

És akkor a Win8.1 X64 miben lenne előrelépés? Ha ilyen szinten van már inkompatibilitás akkor Win8.1 sem lesz jobb, sőt..

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#51412) Becks1987011


Becks1987011
csendes tag

Sziasztok!

Van valami megoldás arra, hogy a Win 8.1 felismerje a telefonomat és a digifényképezőmet vagy felejtsem el? (Sony Xperia Z, Fujifilm Finepix S4700)

Válaszokat előre is köszönöm!

Üdv

(#51413) szabonagyur válasza Becks1987011 (#51412) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Nem vagyok Win8 tudós, de mi lenne ha felraknád a teló driverét/programját vagy beállítanád rajta a megfelelő módot csatlakoztatáskor. Android eszköznél nem szokott probléma lenni...

Fényképező esetében is lehet kell valami.

Ugye nem N-es Win8.1-ed van?

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#51414) Becks1987011 válasza szabonagyur (#51413) üzenetére


Becks1987011
csendes tag

De igen N-es rendszer van fent, driver fent van, de úgy se ismeri fel!

(#51415) ph2012


ph2012
senior tag

Windows XP-ben volt a photo galllery program, amiben panorámaképet, retusálást és még sok minden mást is lehetett készíteni. A Win 8-ba nem lehet letölteni ezt a photo gallery-t?
Köszi.

(#51416) szabonagyur válasza ph2012 (#51415) üzenetére


szabonagyur
félisten

XP-ben sem volt benne ilyen alapból az tuti, max kiegészítő volt.

Amúgy beírtad gugliba és van: [link]

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#51417) szabonagyur válasza Becks1987011 (#51414) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akkor rakd fel hozzá a média packot, keress vissza volt linkelve vagy guglival. Minek kell az N verziót felrakni ha már úgysem eredeti? Tudsz rá normális választ adni?

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#51418) Becks1987011 válasza szabonagyur (#51417) üzenetére


Becks1987011
csendes tag

Igen tudok :) megvettem az új alkatrészeket és havernál raktam rendszert a gépre és igazából nem is figyeltem milyen rendszer van a pendrive on csak felraktam, ennyi. :)

(#51419) Becks1987011 válasza szabonagyur (#51417) üzenetére


Becks1987011
csendes tag

Média Pack segített, köszi a segítséget ;)

(#51420) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Van nálam most egy új lapos amire Win8.1 fog fel kerülni (tesóm gépe). Alapból U1-es lemezzel telepítettem fel a gépet, meg egyik program miatt fel lett rakva rá a .net 3.5 is. Így nekiküldtem egy Windows updatet és csodálkozva látam, hogy ~400Mb a csomag kb. Nem sok azért ez ha azt vesszük az U1 is talán április óta van jelen?

Win7-et raktam fel pár hete ismerősnek annak talán ha volt ekkora méretű hibajavítása.
És nem nem volt benne semmilyen driver frissítés ami így megdobná.
Értem én, hogy van hely bőven a gépen, ne is lehúzza másodpercek alatt csak azért ez így fura nekem, hogy vagy ilyen sok a hiba vagy ennyire nincs összekicsinyítve a fájl.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#51421) kispx válasza szabonagyur (#51420) üzenetére


kispx
addikt

Ebből mennyi volt a .net 3.5-höz a frissítés? Az már nem mai.

(#51422) stracker06 válasza szabonagyur (#51386) üzenetére


stracker06
aktív tag

A hálózati adaptert is megosztottam és úgy sem volt net. :F

SFm™

(#51423) premete válasza szabonagyur (#51420) üzenetére


premete
veterán

Hogy finoman fogalmazzak, és a w8.1 fanok se kövezzenek meg, azért a w8.1 optimalizálása, driverezése hagy némi kívánnivalót maga után. Mondhatni egy félkész termék, support kb. semmi hozzá. Ugyanarra a gépre sem sikerült még egyformán feltennem, hol ez, hol az nem az igazi, messze van még a w7 kiforrottságától, bár annak is vannak hülyeségei, de azt már legalább megszoktuk, és a keddenkénti valag update valamelyest karbantartja....

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#51424) cattus válasza premete (#51423) üzenetére


cattus
őstag

A driverekért nem a Microsoft a felelős. Csak mondom.

Do the thing!

(#51425) szabonagyur válasza kispx (#51421) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hát kérlek szépen ha nem csal a szemem sokat akkor 1 DB volt, a 4.5-höz meg megint 1.
Amúgy itt egy kép ezek mentek fel, Office frissítések külön csomag.

Tény van benne a defendernek is egy 90Mb körüli csomagja de akkor is, 300Mb rohadt sok nekem így.
@premete: néha én is szívesen kihajítanám csak sajna a gép is olyan, hogy Win8 az ami igazán támogatva van, Win7 meg nincsen. Na meg ez van eredetiben meg, Win7 ment másik gépre fel.. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#51426) King Unique válasza premete (#51423) üzenetére


King Unique
titán

Nekem notimon driverek terén a sima 8 jobban tetszett, mert ott szinte ugyanúgy fent volt minden a gyártó oldalán, mint a 7 esetében, drivers mappába szépen sorba is rakta őket. 8.1 kapcsán viszont soknál "inbox" - beépített volt, ami egyrészt jó, h nem kellett keresni, másrészt kicsit összezavarta az embert.
Viszont az alap drivereket szépen megtalálja a rendszer és felrakja magának, e téren talán nem lehet akkora panasz. Illetve, ahogy kollega mondja az javarészt gyártóktól is függ...
Egy majd 5 éves rendszer meg már jó, h kiforrott, szemben egy alig 2 évessel, illetve a 8.1 meg csak bő fél éves. :)

[ Szerkesztve ]

(#51427) szabonagyur válasza King Unique (#51426) üzenetére


szabonagyur
félisten

Én értem, hogy kiforrottabb a Win7 csak ez a hatalmas méretű frissítések amik durvák nekem. A Win7 nálam Sp1 óta felajánlott kb 120 frissítést meg nem tudom mennyi opcionálisat és azok voltak kb 300-400 mega. Az U1-es rendszer meg vagy 40-et és szintén 400Mb. Mi lesz 3 év múlva.

Mielőtt valaki beszól, hogy Win7 párti vagyok az téved, eléggé Win8 fan vagyok :)

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#51428) premete válasza cattus (#51424) üzenetére


premete
veterán

Akkor ki a felelős? Egyszer megy, majd kiírja, hogy "no resources" egy intel 6300-as wlanra.
Mondjam azt, hogy linux esetén a gyártók nem igazán kényeztetik el a felhasználót, mégis megy minden.
A legalapabb linux disztró estén például választhatsz, hogy a mobilnet 2g, 3g, vagy automata legyen, windows 7 esetén is, w8-nál már nem; ingyen megoldható majdnem minden, pénzért pedig nem?
A 2 tuneres dvb-t-m windows 7, vagy linux alatt hibátlan, w81 alatt el sem indul, pedig a w8 töltötte le a drivert és szépen kiírja, hogy az eszköz tökéletesen működik.
Saját gépen a jelszókérés le van tiltva logonnál, w7 alatt sose kéri, w81 alatt hol kéri, hol nem; ha beadom, néha akkor sem fogadja el. nem virágboltiak a w8 VL Pro és enterprise kulcsaim, listaáron 14100 Euro az előfizetés ára (cég fizeti) :)
Pókerezek online w8 alatt, beadom a tétet, és kidob, mert nincs net a w8 szerint. Pedig közben:

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#51429) CJ4567 válasza premete (#51428) üzenetére


CJ4567
veterán

14100 euró nem drága picit? :DDD

No Sana No Life

(#51430) cattus válasza premete (#51428) üzenetére


cattus
őstag

Az adott hardware gyártója.

Do the thing!

(#51431) King Unique válasza szabonagyur (#51427) üzenetére


King Unique
titán

Ezt nem értem mért nekem írtad, de nem baj. :N
Azért az túlzás, h Win7 SP1 óta csak 300-400 MB-ot rakott fel, lemekarbantartóval, a biztonsági másolatokat is beleszámolva jóval több szabadítható fel. Viszont abban én is egyetértek, h a 8-casok nagyobb méretűeket tesznek fel...viszont lemezkarbantartóval tudsz takarítani. Ami viszont kiakaszt ilyen téren, az az Office 2013, mert az havonta (igaz verziótól is függ) felrak vagy 0,5 - 1 GB frissítést, amit ráadásul lemezkarbantartó nem tudsz törölni, az a csak a rendszerét tudja... :W
A 2010-es Office-hoz jóval kisebbek jönnek ki.
Frissítés ugyebár szükséges dolog, de szerintem direkt csinálják ilyen tárhelyzabálóra, h user előbb-utóbb kénytelen nagyobb legyen HDD/ SSD-t venni... :U E téren van jobban megcsinálva a Linux, aminél, ahogy tapasztaltam, viszonylag kicsi méretűek a frissítésel és mindig a legújabbakat teszi fel, nem a frissítés-frissítésének a frissítését...

[ Szerkesztve ]

(#51432) premete válasza CJ4567 (#51429) üzenetére


premete
veterán

Most olcsóbb mondjuk:)
[link]

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#51433) szabonagyur válasza King Unique (#51431) üzenetére


szabonagyur
félisten

Igen nem neked ment volna teljesen.
Igen kicsit nagy léptékben frissül a rendszer főleg, hogy ugyanakkor a Win7 meg nem. Ilyenkor kérdés számomra, hogy mondjuk lehet olyan, hogy Win8.1 alatt hatalmas a biztonsági rés, Win7 alatt meg kicsi vagy nincs is?

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#51434) csabyka666 válasza szabonagyur (#51413) üzenetére


csabyka666
addikt

Mivel teljesen működött 32 bites és 64 bites XP-n, 32 bites Win7-en, viszont 64 bites Win7-en a driver nem tudott kommunikálni a szoftverrel (ugye nem is látta a kártyát a program, hiába volt fenn driver - többfélével is próbáltam), gondoltam hátha a 64 bites 8.1-ben kijavításra került ez a "hiba".

Ennyi lett volna az elképzelés, de mint kiderült, ez elképzelés is marad, legalábbis emiatt nem fogok venni másik konfigot.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#51435) szabonagyur válasza csabyka666 (#51434) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez a hiba nem igazán Windows felől van meg. Régi a hardver és nincs driver hozzá... Topikja van esetleg? ott meg kellene kérdezni hátha vannak hozzá nem gyártói driverek, valamelyik kártyához készült talán univerzális.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#51436) King Unique válasza szabonagyur (#51433) üzenetére


King Unique
titán

Azért biztonsági rés kapcsán ezt így nem jelenteném ki :N , mert hackerek eleve mindig a legnépszerűbb, legnagyobb mértékben használt rendszereket, programokat támadják a legjobban. Így 7 potenciálisan esélyesebb. :D Sok AV teszten is jobban szerepelt a 8 védelem terén, bár akadnak ellenpéldák is.
Szerintem inkább rendszer optimalizáló frissítések ezek javarészt, illetve új lévén erre gyúr inkább rá MS, v fene tudja... :F , de a lényeg, h elég combosak...

(#51437) szabonagyur válasza King Unique (#51436) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hát azt nem tudom, hogy mit tartalmaznak, csak ez ma szemet szúrt, hogy U1-es rendszeren ennyi meg ekkora frissítés mit akarhat :D

Szerencsére Office 2013 hülyeségéből kimaradok, Outlook-ja nem ment nálam rendesen így rövid találkozás volt :/

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#51438) csabyka666 válasza szabonagyur (#51435) üzenetére


csabyka666
addikt

Ez a vicc, hogy driver van hozzá, Win7-es és Win8-as, nemrég adta ki a Creative, szól is vele a kártya, viszont a szoftverrel lehetne szép hangot kihozni belőle, és az már nem indul el. Átnéztem már az egész internetet, külföldi fórumokat, írtam a PH-s topicba is, de eléggé hallott, ott nem hiszem, hogy kapok választ.

Na de, legalább nyugodtan alszok, mert tudom, miért indulgat újra a 64 bites Win8.1 telepítője. Köszi, hogy segítettetek megoldani ezt a kérdést! :R

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#51439) szabonagyur válasza csabyka666 (#51438) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hát sajnálom akkor, nézegesd akkor a Creative oldalát hátha frissül majd a driver még aztán Win7 64 bit jó lenne még neked.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#51440) Janika-1982


Janika-1982
tag

Sziasztok,hogy tudnék BLUE RAY-t lejátszani a Windows 8.1 Professional-omon?Van Média Center-em.BLUE RAY-DVD COMBO ÍRÓ-OLVASÓM van a gépemben!Válaszokat előre is köszönöm!
Néztem van rá fizetős program is csak eléggé húzós:Cyrberlink Power DVD!
Ingyenes is van-ami működik is? :))

(#51441) pucz


pucz
senior tag

Halihó!

ASRock N68C-S UCC lapom van, és felpakoltam ma egy "csodás" 8.1 Pro windózt.
Az ATI driver éppen oké, de hiányzik egy csomó beállítási lehetőség a Driver-ből. Oké...

De ami nagyon idegesít, az a Audio Driver. Találtam éppen rá Driver-t, de mégsem, mert nem jó. :DDD
Teendő? Ideg szétb*sz már.....

Vagy vegyek egy olcsó szar hangkártyát, ami támogatja a 8.1-et?

(#51442) betyarr


betyarr
veterán

üdv!

w8 ie 10-nél azt vettem észre,hogy kb. minden 3-4 új tab megnyitásánál megtorpan,vár 3 másodpercet és csak ezután nyílik meg.csak új tabnál van ilyen és csak ma jött elő.semmit nem telepítettem,vagy frissítettem.a gép elég bika,tehát ebből a szempontból nincs joga ilyet csinálni.alaphelyzetbe állítás,újraindítás megtöertént.
valakinek van valami ötlete mitől lehet?

(#51443) Sub-ZeRo válasza Janika-1982 (#51440) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Egy baj van csak:

1. Blue-ray

2. Blu-ray

MPC-HC vagy VLC. Amúgy meg. ;]

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#51444) n42


n42
tag

sziasztok, volna egy olyan gondom, hogy a kezdőképernyőről levettem az internet explorer-t, most meg nem tudom visszarakni, mármint nem találom, h hol van a metros IE, a programok között csak a desktop változat van, ami el is indul..??? Mi az isten?

(#51445) kispx válasza n42 (#51444) üzenetére


kispx
addikt

Az ie legyen az alapértelmezett böngésző. Utána vezérlőpult -> internetbeállítások -> Az Internet Explorer megnyitása := modern ui-s

(#51446) CJ4567 válasza premete (#51432) üzenetére


CJ4567
veterán

Majdnem 3 millió forint??? :Y :Y

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#51447) szabonagyur válasza CJ4567 (#51446) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nagyvállalati szinten ezek nem is annyira nagy tételek... Nálunk 1000 euróig pl. nem kell semmilyen magasabb vezetői beleegyezés a dologba.. elég ha a csoportvezért úgy dönt, hogy jogos a dolog.
Meg gondolom a kolléga munkájával bőven megtermeli azt a 3M Ft-ot.

[ Szerkesztve ]

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#51448) pete_21 válasza Taifa Díaz (#51379) üzenetére


pete_21
addikt

Köszi! :R

Más: Lenne még egy kérdésem: 8 GB memóriám van, a lapozófájl kezelése automatikuson van. Egyik hdd-n, sem, és egyik partíción sem találok pagefile.sys-t. Ez nekem fura, most akkor semmilyen lapozófájlom nincs? Még egy minimálisat sem hozott létre a rendszer?
Win7 azért készített lapozófájlt.
Ha valamilyen programnak (pl. játéknak) kell, akkor majd gyorsan készít egyet?

(#51391) csabyka666: Látom, hogy a felmerült problémára már kaptál választ, de a 32/64 bites rendszeres kérdésre nem láttam.
2 GB memóriára is feltehető 64 bites oprendszer (feltéve ha teljesülnek a követelmények, pl. processzor utasításkészlet), szóval ilyen jellegű memórialimit nincs. A 32 bites rendszer összesen 4 GB memóriát tud megcímezni/kezelni. Ebben tehát benne van a rendszermemória (RAM), a videokártya memóriája, és esetleg a hangkártyáé, ha van. De ez utóbbi néhány MB szokott lenni maximum, tehát nem jelentős.
Ezért lehet, az, amit írtál, hogy a 32 bites a 4 GB-ból 3-at kezelt, mert a videokártya memóriája is benne volt a 4 GB-os korlátban.
4 GB memóriánál, és fölötte már ajánlott a 64 bites rendszer, hogy a memóriát ki tudja használni. Ez az egyik legnagyobb előnye a 64 bitesnek. További plusz, hogy egy 64 bites program (jó optimalizáltság mellett) jobban fut a 64 bites oprendszeren, mint a 32 bites társa. Pl. renderelő, kódoló programoknál már jelentős lehet a sebességnövekedés. Illetve ha jól tudom, egy 32 bites program csak maximum 2 vagy 3 GB memóriát foglalhat le, de a játékok többet is meg szoktak enni, így ebben már nem vagyok biztos. Lehet, hogy a maiak már 64 bites játékok, így nincs ezzel gond, vagy lehet, hogy 64 bites oprendszeren a 32 bites programnál nincs ilyen limit. (csak 32 bites oprendszeren) Ha valaki ebben tud pontosabbat, akkor kérem javítson ki. :)
Illetve a 64 bites oprendszernek van plusz néhány beépített védelmi funkciója, a kártékony programok ellen, ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

(#51449) rgeorge válasza premete (#51432) üzenetére


rgeorge
addikt

Ez hány felhasználós licensz egyébként? És két évre szól?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#51450) aftercooler


aftercooler
aktív tag

Sziasztok!!

A windows indításakor autómatikusan induló folyamatok közül miért nem indul mindegyik,ami be lett állítva?

Van pár program,amit beállítottam,hogy együtt induljon a win 8.1-el. Egy kivételével indul mind,de az az egy is fontos lenne,mert az a VGA ventillátor szabályzója.
És így,hogy nem indul mindig elfelejtem manuálisan indítani és túlmelegszik a kártya.
Itt egy kép róla:

Próbálgattam ezen leírás szerint is,de semmi:
[link]
Van egy program is a gépemen,ami rendszertisztító,a neve ashampoo winoptimizer 2010 (tudom,hogy van újabb,de ez a legjobb), és itt is be van jelölve a progi,hogy induljon együtt a windowsal,de semmi.

Futtatás -> msconfig -> Automatikus indítás, itt meg ez van:

Van valami ötletetek?

Előre is köszi!!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.