Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51201) kengyel válasza cattus (#51199) üzenetére


kengyel
nagyúr

Pontosan ahogy a kollégák leírták.
Olvasd el figyelmesen !

Gondolom Windows 8 Core verzió volt fent a laptopon ?

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#51202) quailstorm válasza kispx (#51200) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az én mappajogosultság problémámra lesz még ötlet?
Amikor felraktam a 8.1-et még tuti jó volt, mert a 8-ról raktam át metros appok mentéseit is.

(#51203) atikó válasza kengyel (#51197) üzenetére


atikó
őstag

akkor tegyem vissza a win8 a visszaállító partícióból és akkor olvassam ki a kulcsot aztán tegyem fel a szűzet és aktiváljam? vagy a kulcs nem változik azzal mert 8.1 frissítettem.?

Szerk: honnét tudom hogy ez CORE verzió?

[ Szerkesztve ]

(#51204) kengyel válasza atikó (#51203) üzenetére


kengyel
nagyúr

De most te nem tiszta telepítésről beszélgettél ?

A Windows verziónál kiírja hogy Pro ..... ott nézd meg.

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#51205) szabonagyur válasza atikó (#51203) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hát ezt onnan tudod, hogy elindítod az aktivált rendszert, majd a rendszer adatoknál vagy az lesz írva, hogy 8 Pro vagy sima 8. Utóbbi a core.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#51206) kispx válasza quailstorm (#51202) üzenetére


kispx
addikt

Ezt még megpróbálhatod, de a sikerességét illetően fenntartásaim vannak.

Csökkentett módban is ez a helyzet?

(#51207) atikó válasza szabonagyur (#51205) üzenetére


atikó
őstag

megvan, ez sima 8.1 (core)

köszi mindenkinek a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#51208) idegen lény válasza mastodon (#51191) üzenetére


idegen lény
őstag

23 081 Ft

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#51209) quailstorm válasza kispx (#51206) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Természetesen nem jött össze. Csökkentett mód később, most kell a gép. De nem hiszek benne.

(#51210) kengyel válasza atikó (#51207) üzenetére


kengyel
nagyúr

Akkor most már adott a telepítési folyamat ?

kengyel

(#51211) atikó válasza kengyel (#51210) üzenetére


atikó
őstag

igen tiszte. köszi. :R

szerk: majd beszámolok, hogy sikerült e az aktiválás.

[ Szerkesztve ]

(#51212) Marvinyo


Marvinyo
aktív tag

MSDNAA-s (dreamsparkos) 8.1 telepítése közben lépett fel a következő hiba:

"A media driver your pc needs is missing. If you have a CD, DVD, or USB flash drive with the driver on it, please insert it now.
Note: If the installation media for Windows is in the DVD drive, you can safety remove it for this step."

Mivel azt nem írja konkrétan mi nem tetszik neki így a hangkártyára gyanakodtam, de hiába tettem be a telepítő lemezt a hibaüzenet maradt.

Próbáltam keresgélni neten, de csak rontottam vele a helyzeten, mert a régi rendszerhez sem férek már hozzá. Valakinek valami ötlet?

(#51213) Pinocchio23


Pinocchio23
tag

SZiasztok!
Adott egy Lenovo G500 as laptop. Win 8 rendszerrel. FDrissíteni szerettem volna rajta a touchpad driverét, de nem sikerült. Azóta hiába törlöm, telepítem újra a gyári lemezről, nem megy. A kis ikonban sárga háromszög jelenik meg, illetve a tulajdonságoknál üres az eszköz ablak. Valakinek ötlete mi a baj?
Megköszönném!

(#51214) szabonagyur válasza Marvinyo (#51212) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

ha USB-ről telepítesz csináld meg újra a telepítőt
vagy lehet, hogy UEFI-n van a gépen BIOS-a de a telepítő nem UEFI-hez lett csinálva.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#51215) Marvinyo válasza szabonagyur (#51214) üzenetére


Marvinyo
aktív tag

DVD-ről telepítenék.

Az UEFI viszont fordítva nem lehetséges? Sajnos a BIOSban sehol nem találok ilyen beállítást. Viszonylag régi az alaplapom (Gigabyte EP43 DS3) lehetséges, hogy akkor ezt így megszívtam? :-/

(#51216) szabonagyur válasza Marvinyo (#51215) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha régi a géped akkor UEFI-d sincs valószínűleg szóval ez nem lehet baj. Más gépben megy jól a DVD? Vinyó IDE vagy AHCI módban van?

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#51217) Marvinyo válasza szabonagyur (#51216) üzenetére


Marvinyo
aktív tag

Másik gépben nincs lehetőségem (holnapig) kipróbálni.

Próbáltam IDE (legacy és native) és ACHI módban is, nem változott.

DVD-ről lehetséges valahogy pendrivera bootolt verziót készíteni? Hátha onnan működne, csak az ISOhoz nem férek hozzá, és amit eddig felfedeztem az csak ISOból gyártana bootolható pendriveot.

(#51218) szabonagyur válasza Marvinyo (#51217) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hát olyat próbálj esetleg meg, hogy Rufus segítségével csinálsz USB-t, ISO fájlt meg mondjuk Daemon Tools segítségével.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#51219) Marvinyo válasza Marvinyo (#51217) üzenetére


Marvinyo
aktív tag

Abból mekkora hátrányom lehet, hogyha telepítek egy win7et, majd win7 alól (mármint konkrétan a windowson belül indítom el a win8 telepítőt) frissítem fel windows 8-ra? Legutóbb így csináltam, de akkor nem egy szűz win7 volt...
Vagy ezt a telepítés nem igazán ajánlott?

[ Szerkesztve ]

(#51220) koxkids válasza Marvinyo (#51219) üzenetére


koxkids
őstag

Én Win7 alól telepítettem DVD-ről minden gond nélkül :)
A 7 helyére teszi fel :)

(#51221) szabonagyur válasza Marvinyo (#51219) üzenetére


szabonagyur
félisten

Fel lehet tenni de minek? Pont nem szűz rendszernél szeretik sokan, hogy megmaradnak progamok

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#51222) Marvinyo válasza szabonagyur (#51221) üzenetére


Marvinyo
aktív tag

Hát mert ha más nem megy, így legalább fel tudom telepíteni. Próbálkozom még "natívan" telepíteni, ez amolyan utolsó mentsvár.
Csak ugye ez a win7 egy másik gépen már aktiválva van, ezen nem is akarnám aktiválni, csak nem tudom ennek marad-e valami nyoma. (Természetesen mindkettő eredeti és az én tulajdonom)

(#51223) mastodon válasza idegen lény (#51208) üzenetére


mastodon
aktív tag

Köszi!!! :)

(#51224) szabonagyur válasza Marvinyo (#51222) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akkor felrakod aktiválás nélkül majd frissíted és azt aktiválod.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#51225) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Pár napja a Store Broker nevezetű program 30-40%-on pörgeti a procim.Az áruház sem indul...
Lehet valamit tenni?Vagy javul majd a frissítéssel?

Nem találtam semmi megoldást a neten.

Thx

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#51226) half333


half333
őstag

Sziasztok! tudnátok segiteni abban hogy a zárolási képernyőmet hol tudnám automatikusra állitani,h bizonyos idő után bekapcsolja?

(#51227) Taifa Díaz


Taifa Díaz
őstag

Üdv!

Valami nagyon tekeri a cpu-t, mert iszonyatosan melegszik. A toronyhűtő nem mozdult el, mert hamar vissza is tudja hűteni a processzort.
Az utóbbi pár napban üresjáratban kezdte el valami használni a procit. Arra figyeltem fel, hogy a ventilátor egyre hangosabban forog rajta, de amikor leülök, és megnyitom az Aida64-et, látom, hogy elkezdett visszahűlni 57 fokról - de volt már, hogy 65-öt is láttam :Y - a cpu. Tehát amint érzékeli ez a folyamat, hogy aktív a felhasználó - :) -, visszaadja a vezérlést, így nem tudom elkapni, hogy mi az.
Vírusirtó nem jelzett semmit teljes rendszerátvizsgálással se.
Windows 8.1.1-ben hol tudom megnézni utólag, vagy monitorozni az utolsó percekben futó folyamatok listáját?

Előre is köszönöm.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#51228) kispx válasza half333 (#51226) üzenetére


kispx
addikt

személyre szabás -> Képernyőkímélő -> állítsd be az üres képernyőkímélőt (vagy amilyet akarsz) -> és a várakozási időt -> majd pipáld be a várakozási idő melletti "Bejelentkezési képernyő" checkboxot

(#51229) CJ4567 válasza Taifa Díaz (#51227) üzenetére


CJ4567
veterán

Feladatkezelő/cpura katt, és vársz, de ne zárd be.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#51230) half333 válasza kispx (#51228) üzenetére


half333
őstag

Kösz szépen!

(#51231) kispx válasza Taifa Díaz (#51227) üzenetére


kispx
addikt

> "Az utóbbi pár napban üresjáratban kezdte el valami használni a procit. Arra figyeltem fel, hogy a ventilátor egyre hangosabban forog rajta, de amikor leülök, és megnyitom az Aida64-et, látom, hogy elkezdett visszahűlni 57 fokról"
Automatikusa karbantartás?

(#51232) pete_21


pete_21
addikt

Sziasztok!
Szeretnék Win 8 x64 Pro-ra áttérni, mert a jelenlegi Win7-em elég sokat megélt rendszer, és már nem olyan stabil és fürge, mint kéne.
Első kérdésem: az alaplapomhoz (Asus P5KC) szükséges feltenni a legújabb Intel Chipset drivert, vagy elég az, amit a Windows feltesz? (én jobban bíznék az Intelesben)
Köszi a választ!

(#51233) kispx válasza pete_21 (#51232) üzenetére


kispx
addikt

Elég szokott lenni az amit az Update felrak. Kivéve ha valami hiányosságot találsz. Első körben nem raknám fel az intelest.

(#51234) #10726912 válasza #10726912 (#51103) üzenetére


#10726912
törölt tag

Valakinek nincs erre véletlenül valami ötlete? Tanácstalan vagyok.... köszönöm előre a segítséget!

(#51235) bolcsodal válasza #10726912 (#51103) üzenetére


bolcsodal
addikt

Skype desktop? Vagy a windows-app? Tedd fel a desktop verziót esetleg...

They drew first blood....

(#51236) krisz12356


krisz12356
tag

sziasztok,nekem a lemezkezelővel van egy kis problémám...a lényeg,hogy van egy merevlemez amit két részre osztottam, 50 gb a rendszernek,a többi meg külön minden file-nak.
a helyzet az ,hogy szeretném kiterjeszteni a rendszer részét +10-20 gb-al de nem tudom ,hogyan is kéne.
itt egy kép ,remélem segít :)

[ Szerkesztve ]

(#51237) #10726912 válasza bolcsodal (#51235) üzenetére


#10726912
törölt tag

Skype desktop. próbáltam letörölni s újra rakni, de változatlan. Nem jut el sehova. Ha uninstalálom, akkor mivel lehet maradéktalanul letörölni, hogy semmire ne emlékezzen a rendszer?

(#51238) quailstorm válasza krisz12356 (#51236) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Jobb klikk, kötet zsugorítása. Jobbklikk kötet kiterjesztése.

De én a helyedben kiraknék pendrive-ra egy minitool 8.1.1-et és arról bootolnám a linux alapú partícionálót. Felhasználóbarátabb, és nem azt a partíciót szabod amiről a rendszer is megy.

(#51239) krisz12356 válasza quailstorm (#51238) üzenetére


krisz12356
tag

köszönöm

(#51240) pete_21 válasza kispx (#51233) üzenetére


pete_21
addikt

Köszi a választ, akkor egyelőre nem teszem fel.

(#51241) krisz12356


krisz12356
tag

még mindig nem megy,
a lényeg,hogy én a B-ből szeretnék a C-be néhány gb-ot átpakolni...hogy csináljam?

(#51242) Taifa Díaz válasza kispx (#51231) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Nem, nem az :N

half333: köszi :R

[ Szerkesztve ]

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#51243) Taifa Díaz válasza kispx (#51231) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Nem a karbantartás, hanem egy solve.exe nevű bitcoin bányász alkalmazás a ludas, amit a windows beépített Defender-e nem óhajt látni :((
Körülbelül azóta dolgozik üresjáratban, mióta a Watch Dogs telepítve lett a gépre. Szóval nagyon úgy tűnik, meg is van a forrás :B
Ezek után már csak egy kérdésem van: ha eltávolítom a játékszoftvert, az megoldja a gondomat? Vagy ezt már csak úgy abszolválhatom, ha beszerzek egy hivatásos víruskergetőt is?

Mindenesetre ez nagyon antireklám a Windows Defender-nek, mert a web szerint a létező víruskeresők 71 százaléka megtalálja ezt a kórokozót.

[ Szerkesztve ]

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#51244) pete_21 válasza Taifa Díaz (#51243) üzenetére


pete_21
addikt

Szerezz be egy rendes vírusírtót + egy Malwarebytes-ot is futtass le. Ez a kémprogramok ellen van, amire a víruskeresők általában nincsenek felkészítve.
Nem biztos, hogy a WD letörlése eltávolítja ezt a kedves kis programot. Ha a WD külön ment fel, és ez is külön, és Te csak a WD-t törlöd le az ő uninstallerjével, akkor ez a bitcoin bányász attól még fennmaradhat...
Szóval a telepítőtől és uninstallertől függ, vagyis attól, hogyan lett megírva.

[ Szerkesztve ]

(#51246) bolcsodal válasza #10726912 (#51237) üzenetére


bolcsodal
addikt

Akkor próbáld ki a windows app-ot hátha az működik.

They drew first blood....

(#51247) Taifa Díaz válasza netpeti98 (#51245) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Igen, olvastam, köszönöm. Én is így jöttem rá végül.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#51248) kasa85


kasa85
őstag

Sziasztok.
Eredeti Windows 8.1 Pro X64em van.A gond a következő.Van időjárás grafikon amin megadhatom hol lakom,és méri az időjárást.A gond vele a következő.Elindítom felugrik egy láthatatlan ablak,és semmi az asztalon megvan nyitva a fül,mert leraktam oda.Ezt követően ott jelzi,hogy nyitva van,de csak az asztalt látom.Valaki segítene letöltetni újra lehet sérült valamelyik frissítéskor,de volt fent vírusírtó amit töröltem azóta csinálja ezt.

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#51249) Gyick


Gyick
őstag

üdv!

Ubuntu alol akarok elérni egy win 8.1 alatt megosztott meghajtót de jelszót kér..ezt hogy lehet kikpcsolni én nem adtam meg semmiféle jelszót a megosztáshoz..

(#51250) Sub-ZeRo válasza Gyick (#51249) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor raknod kell egy jelszót a win 8-cas géphez és akkor menni fog. ;)

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.