Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-12-04 16:14:18

LOGOUT.hu

A témában tilos az aktivátorokkal, vagy egyéb illegálisan történő aktiválással kapcsolatos hozzászólás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51451) szabonagyur válasza pete_21 (#51448) üzenetére


szabonagyur
félisten

Rejtettben sem találsz?Nálam is csak úgy jön elő.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#51452) pete_21 válasza szabonagyur (#51451) üzenetére


pete_21
addikt

Beállítottam a rejtett fájlokat is, de nem látom (TC-ben nézem).
A gyökérben kell lennie, ugye?

MOD: Beépített fájlkezelőben sem látom.

[ Szerkesztve ]

(#51453) CJ4567 válasza aftercooler (#51450) üzenetére


CJ4567
veterán

Windows 8-ra 2010-es optimalizálóprogram? :(

No Sana No Life

(#51454) pete_21 válasza pete_21 (#51452) üzenetére


pete_21
addikt

Az az érdekes, hogy a lapozófájl beállításainál azt írja, hogy: Jelenleg lefoglalt: 1920 MB
Szóval kellene lennie...

(#51455) FіkuszKukіsz válasza pete_21 (#51448) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Általánosságban igaz amit írsz, de hogy egy kis szakmát is vigyek a dologba, vannak 32 bites op rendszerek melyek 4 GiB-nél nagyobb memóriát tudnak kezelni. A Linux is ilyen például, de a Windows is tudja:

Nagyméretű memória támogatása Windows Server 2003 és Windows 2000 rendszerben

Physical Address Extension

De ez ne zavarjon meg senkit, a mezei desktop oprendszerek úgy működnek ahogy leírtad.

Romanes eunt domus

(#51456) pete_21 válasza FіkuszKukіsz (#51455) üzenetére


pete_21
addikt

Köszi a kiegészítést.
Most hogy írod, valami rémlik erről a fizikai cím kiterjesztésről, de nem nagyon mélyültem el a témában. :)

Esetleg az utolsó néhány hsz-emre rá tudnál nézni, hátha tudod a választ?
A lapozófájlom hova tűnhetett? Feltéve, hogy a gyökérben kell lennie. :F
A lapozófájl beállításainál ezt írja "Jelenleg lefoglalt: 1920 MB".
Illetve Feladatkezelő/Teljesítmény/Memória alatt: "Lefoglalt: 1,8/9,9 GB". Szóval ehhez is hozzáadta az 1,9 GB lapozófájlt. Elvileg jónak kéne lennie, de valahova mégis eltűnt a pagefile.sys-em.

(#51457) FіkuszKukіsz válasza pete_21 (#51456) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Nem a rejtett!!! hanem az operációs rendszer védett fájljainak megjelenítését ha bekapcsolod akkor látni kell pagefile.sys-t hiberfile.sys-t és a swapfile.sys-t is.

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#51458) szabonagyur válasza FіkuszKukіsz (#51457) üzenetére


szabonagyur
félisten

TC-vel néztem én is mint a kolléga és ott csak simán rejtett fájlok bekapcsolása van, és mutatja mindet szépen.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#51459) pete_21 válasza FіkuszKukіsz (#51457) üzenetére


pete_21
addikt

És tényleg! Megvan, köszönöm a segítséget!
Ez valahogy elkerülte a figyelmem.
A 8.51-es TC-ben már külön van a rejtett, és külön mellette a rendszerfájlok mutatása, ez szerintem régen egyben volt. Nem emlékszem, hogy régen külön kellett volna kapcsolni, és szerintem most ezért kerülte el a figyelmem.
Lényeg, hogy megvan, köszi!
Egyébként a pagefile és a swapfile miben különbözik? Úgy emlékszem, hogy Win7-nél még nem volt swapfile.

(#51458) szabonagyur: Nekem a 8.51-es TC-ben tényleg külön van a kapcsolója a rejtett és a rendszerfájloknak. Ez kavarhatott meg. :)
Neked hanyas TC-d van?

(#51460) FіkuszKukіsz válasza szabonagyur (#51458) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Nem ismerem a TC lelkivilágát.Én nem szeretem, tudom sokan azt használják, de nekem már a Norton sem jött be anno. A windows intézőben ezt kell bekapcsolni, hogy lásd, a rejtett nem elég.

Romanes eunt domus

(#51461) pete_21 válasza FіkuszKukіsz (#51460) üzenetére


pete_21
addikt

Igen, így már megtaláltam a Win beépített fájlkezelőjében is. Nagyon nagyon ritkán használom (majdnem soha), így azzal nem vagyok nagyon képben. De így, hogy mondtad, már megvan abban is.
Illetve az ötlet jó volt, mert már TC-ben is így kell bekapcsolni, ott is ugyanígy külön van a rejtett és külön a rendszerfájlok mutatása. (De szerintem ez régebben nem így volt, vagy csak túl régen telepítettem már TC-t. :D ).
Köszi mégegyszer!

(#51462) szabonagyur válasza pete_21 (#51459) üzenetére


szabonagyur
félisten

Igen itt a hiba akkor én lemaradtam a 8.01-nél :)
OFF: amúgy ha megvettem a TC-t fel lehet frissíteni simán a 8.51-re?

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#51463) csabyka666 válasza pete_21 (#51448) üzenetére


csabyka666
addikt

Köszi, hogy írtál a témához. Sajnos az utasításkészlet okozza a problémát, szóval erre a processzorra soha nem is fog feltelepedni a rendszer. Mindegy, legalább megtudtam, mi a baj, így nem agyalok rajta tovább.

Ez a memóriakezeléses sztori érdekes, mert két információ is kering a neten. Az egyik, hogy a 32 bites (desktop) rendszer max 3GB-ot tud megcímezni, a másik, hogy - amit te írtál - 4GB-ot, de ebből lejönnek az "egyéb" címzések. Nem tudom, melyik igaz, de rám nézve mindkettő verzió "rossz", mert van 4GB memóriám, és egy 512MB-os videokártyám, szóval ha a 4GB reális is 32 biten, akkor ebből csak 3,5GB-ot tudok használni a VGA miatt, szóval majdnem ugyanott vagyok, mintha felmenne a 64 bites.

Igazából nem is szabadna ezen az ~500 megán vacakolnom, de valahogy úgy vagyok vele, hogy szeretem, ha 100%-ban kihasználhatom a memóriát, ha már benne van az a 4GB.
Egyelőre maradok az XP x64-nél, azzal minden frankó, kivéve, hogy valamiért belassul a rendszer. Megpróbálkozom majd SSD-re telepítéssel, hátha...

Mégegyszer köszi az infókat! :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#51464) worxland válasza szabonagyur (#51462) üzenetére


worxland
addikt

Igen.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#51465) FіkuszKukіsz válasza pete_21 (#51459) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

A swap a metro csempés appoknak kell. Ne kérdezd miért, így csinálták meg.

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#51466) janisjoplin1


janisjoplin1
tag

Sziasztok..
Windows 8,1 enterprise 64 van a gépemen.Mikor kikapcsolom a gépet.leáll rendesen.de ha az egeret megmozdítom akkor rögtön beindul a rendszer.Újraraktam a gépet.de sajnos most is beindul az egér mozdítására.Lehet ezzel valamit csinálni?

(#51467) premete válasza rgeorge (#51449) üzenetére


premete
veterán

3 éves a történet, 2013 óta van meg, nem tudom, hány gépre jó az Enterprise/VL kulcs, de abból is adott ötöt.
Eddig nem reklamált, de nem is osztogatom fűnek-fának. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#51468) FіkuszKukіsz válasza janisjoplin1 (#51466) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Nem írom le mert ha ezt ha megnézed akkor biztos menni fog.

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#51469) janisjoplin1 válasza FіkuszKukіsz (#51468) üzenetére


janisjoplin1
tag

Köszi szépen ..sikerült..

(#51470) #41635072


#41635072
törölt tag

Üdv!
Frissen beszerzett SSD-re feltettem a win 8.1-et, de a HDD sem az eszközkezelőben, sem a lemezkezelőben nem látszódik. BIOS-ban rendben van, felismeri hogy csatlakoztatva van.
Mi lehet a gond? :F

(#51471) vati182


vati182
aktív tag

sziasztok lenne egy olyan kérdésem hogy a kezdőképernyőn hogyan lehet a kockákon belül a képek méretét növelni mert azaz az ikonok méretét mert olyan piciben van benne abban a nagy kockában és én pont azért állítottam magamnak be egyéni ikonokat h azokat lássam nem pedig a mögötte lévő óriási kockát rajta meg az ikont piciben, mert feladatkezelőben is nagyméretűek az ikonjaim direkt olyat szedtem le.

(#51472) LLKobe válasza vati182 (#51471) üzenetére


LLKobe
veterán

Win alapból nem tud ilyet, de ezzel a progival nagyon szépen meg lehet csinálni.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#51473) pete_21 válasza szabonagyur (#51462) üzenetére


pete_21
addikt

Akkor tényleg az új verzióban vezethették be, hogy külön kell a rendszerfájlokat, és a rejtetteket megjeleníteni. Ezért nem kapcsoltam be rutinból. :)

(#51465) bwooster: Köszi, most már ezt is tudom. Ezért nem volt Win7-en ilyen. :)

(#51463) csabyka666: Nincs mit. A 4 GB a helyes, annyit tud megcímezni a rendszer. Mindennel együtt. :)

[ Szerkesztve ]

(#51474) vati182 válasza LLKobe (#51472) üzenetére


vati182
aktív tag

húúú köszi ez nagyon jó, jaj de ürülök neki, de sima ikon képeimet nem lehet vele betenni hanem csak képeket
De így is remek :D

(#51475) kirjak


kirjak
aktív tag

Ez így rendben van vagy tudok spórolni az indításnál valamivel még?

Ez pedig szintén érdekelne hogy a 2.4 es proci hogy megy magasabb órajelen?

[ Szerkesztve ]

A tisztelet mindenkinek jár! ASUS ROG Chimera G703VI-E5060T

(#51476) LLKobe válasza kirjak (#51475) üzenetére


LLKobe
veterán

Sztem ezek nyugodtan mehetnek a levesbe:

Ha nem használod a power dvd remote funkcióját, akkor az is.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#51477) kispx válasza LLKobe (#51476) üzenetére


kispx
addikt

a hkcmd, igxftray meg a persistence module is.

(#51478) kirjak válasza kispx (#51477) üzenetére


kirjak
aktív tag

Köszi mindkettőtöknek.

A tisztelet mindenkinek jár! ASUS ROG Chimera G703VI-E5060T

(#51479) stifi


stifi
senior tag

Sziasztok,

Nem tudom volt-e már téma, de a Windows 8.1-nél nem lehet elvégezni a telepítést termékkulcs megadása nélkül. A Windows 7 esetében ki lehetett hagyni az aktivációs kulcs megadását, és a telepítés után a gép 30 nap után bekérte azt, de a Windows 8.1 esetében erre nincs mód.

A problémám az, hogy a munkámból kifolyólag sokszor muszáj működő gépet kiadnom a kezemből, hogy az ügyfelek kipróbálhassák és lássák hogy minden oké. Ezek után ők megoldják az aktiválását a terméknek mert vagy van nekik kódjuk, vagy vásárolnak egy szoftvercsomagot.

A Windows 8-at viszont el sem lehet kezdeni feltelepíteni érvényes kulcs nélkül.

A kérdésem tehát: nincs valami "univerzális" kulcs amivel legalább az offline telepítést el lehet végezni? Nem lehet a kulcs megadását valahogy kihagyni, hogy azt később az ügyfél maga elvégezhesse? Értelemszerűen saját érvényes kulcsot nem akarok a telepítéshez használni, az lenne dögivel..
Warez nem érdekel, rendes legális üzletszerű tevékenységről volna szó aminek része a gépek működőképességének és szoftver kipróbálásának lehetősége, ami a Win 8.1 bevezetésével úgy tűnik megszűnt..

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#51480) xxSanchez válasza stifi (#51479) üzenetére


xxSanchez
őstag

Használhatsz Generic key-t:

mydigitallife
Microsoft

Heyho.

(#51481) fradi81


fradi81
veterán

hello

MBR-es merevlemez partíciójára usb-ről lehet valamilyen módon win 8.1-et telepíteni? Ugye kiírja hogy gpt kell neki ezért nem engedi, de olvastam ph-n hogy ki kell kapcsolni az uefi boot-ot, olyankor viszont nem bootol be penről a telepítő.

moto g72, Ninebot d28e

(#51482) stifi válasza xxSanchez (#51480) üzenetére


stifi
senior tag

akkor ezzel fel tudom telepíteni a gépet, de értelemszerűen nem fogja tudni aktiválni a felhasználó csak másik, érvényes kulcs megadásával?!
egyszerűbb mint gondoltam :)

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#51483) xxSanchez válasza stifi (#51482) üzenetére


xxSanchez
őstag

Igen, telepíteni engedni fogja, de aktiválva nem lesz. Később majd a gépházba lehet beírni a valós kulcsot.

Heyho.

(#51484) stifi válasza xxSanchez (#51483) üzenetére


stifi
senior tag

príma, köszi!

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#51485) szabonagyur válasza kirjak (#51475) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

Úgy mehet 2,8on az amúgy 2,4-en futó proci, hogy 1 szálon maximum 3,00Ghz-n lenne képest futni.
Nekem i5 4200U van, alapon 1,6Ghz, terhelve 2,3 Ghz, maximum 1 szálon 2,6Ghz-re lenne képes.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#51486) TFSi


TFSi
őstag

Sziasztok!

A melóhelyen mennyiségi licenszes Windows 8-at használunk, amely nem engedi az automatikus upgrade-et. Önmagában a Windows 8-ra is 2023-ig van terméktámogatás, vagy ez csak akkor érvényes, ha folyamatosan upgradelek 8.1-re és majd valamikor 8.2-re? :F

Köszi szépen!

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#51487) szabonagyur válasza TFSi (#51486) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hello

E szerint a 8.1-nek lesz vége akkor [link] Sőt elvben kötelező is a 8.1 megjelenésétől számított 2 éven belül frissíteni rá.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#51488) TFSi válasza szabonagyur (#51487) üzenetére


TFSi
őstag

Köszi, ha jól látom a Windows 8 esetében ez 2018. január 9-et jelent. :)

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#51489) szabonagyur válasza TFSi (#51488) üzenetére


szabonagyur
félisten

De az alapvető az mindig a legutolsó kiadott frissítéssel érvényes.

Pl. megnéztem a Win7 alap kiadás Sp nélkül is lejárt valamikor tavaly, de az oldal szerint meg 2015. január 3 az alaptámogatás. Szóval szerintem 2 év még mindig a Win8nak, szóval frissíteni kell.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#51490) Rossi


Rossi
addikt

Üdv !

Boot logonál nem lép tovább a gép, illetve boot file recoveryt kér.

Egyszer CPU fan errort írt ki.

Ezeket váltogatja random.

Alaplap kaput?

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#51491) Rossi válasza Rossi (#51490) üzenetére


Rossi
addikt

BCD error pontosabban.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#51492) ollie válasza szabonagyur (#51462) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én kb. 10-12 éve vettem meg a TC-t, és azóta is ingyenes hozzá az összes update.

***

(#51493) szabonagyur válasza ollie (#51492) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem tudom sosem jutott eszembe, és akkor az, hogy megy? Mert frissítés gomb nincs benne :D

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#51494) ollie válasza szabonagyur (#51493) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Letöltöd a legújabbat a grishler.com-ról, és simán rátelepíted a régire.

De amúgy friss telepítéshez is használhatod az eredetileg kapott licence fájlt.

[ Szerkesztve ]

***

(#51495) szabonagyur válasza ollie (#51494) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ahaaa köszi szépen, utána járok már akkor :)

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#51496) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

A laptopomat szeretném szervizbe adni, de előtte le kéne törölni róla a személyes dolgaim. Van a 8.1-ben factory reset, mint a telefonokban? :D

Igen, van ilyen új feature.

A számítógép visszaállítása alapállapotba

Pöccintsen befelé a képernyő jobb széléről, és koppintson a Beállítások, majd a Gépház elemre.
(Ha egeret használ, mutasson a képernyő jobb felső sarkára, húzza a mutatót lefelé, és kattintson a Beállítások, majd a Gépház elemre.)

Koppintson vagy kattintson a Frissítés és helyreállítás, majd a Helyreállítás elemre.

A Minden fájl és program törlése, aztán a Windows újratelepítése területen koppintson vagy kattintson a Kezdés gombra.

Kövesse a képernyőn megjelenő utasításokat.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#51497) sys25


sys25
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem!
Van egy olyan gondom hogy a netrádiók,youtube videók és minden böngészőben lejátszott hang akad és pattog,főleg ha új lapot nyitok a böngészőben vagy valamelyik oldal éppen tölt.Minden böngészővel ezt csinálja,de akkor is ha külső alkalmazással játszom le a netrádió playlist fájlját (WMPlayer).
Win 8.1 64 pro fut a gépen,de Win7 alatt is ugyan ezt csinálta.Win-t már 2x újra húztam,flash playert újratelepítettem,a legfrissebb drivereket manuálisan pakoltam fel,Ashampoo winoptimizerrel karban van tartva az os,szóval szoftveres oldalról amit tudtam megtettem.A hardver nem lehet gond,2 hete vettem új alkatrészeket(kivéve hdd,az egy 2 éves satás wdc),de az új hardverekkel is ugyan az van mint a régi 6 éves gépemmel volt.
Lehet hogy a netem (5Mbit) kevés?Vagy a régi 54Mbites routerem (Tp-Link WR340GD) a szűk keresztmetszet?Csak ezt meg azért nem hiszem,mert 2 éve az akkori laptopomon és az akkori asztali gépemen ugyanezzel a routerrel nem volt semmi gond,igaz akkor 8 megás volt a net,de amúgy se hiszem hogy 5 mega a netrádióhoz(átlag 128-192kbit/s-os rádiókat hallgatok) kevés lenne és emiatt akadna.
Már mindent kipróbáltam és kezd az ideg szétvágni! :((( :W

Valami ötlet?

(#51498) szabonagyur válasza sys25 (#51497) üzenetére


szabonagyur
félisten

Azért leírhatnád milyen a géped...

Amúgy simán meglehet, hogy a 5Mbit kevés. Netrádióhoz magában elég, de pl. a Youtube illetve az oldalak nagy része már eléggé lefogja a netet, főleg ahogy írtad több is meg van nyitva egyszerre nálad.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#51499) Joker88 válasza sys25 (#51497) üzenetére


Joker88
őstag

buta kérdés,de "offline" zenénél is pattog a hang ?
ha igen,esetleg hangkártya-driver frissítése is megoldás lehet..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#51500) sys25 válasza szabonagyur (#51498) üzenetére


sys25
aktív tag

A gépem:GigaByte GA-F2A55-D3 lap,AMD A6-5400K proci,4giga Corsair DDR3 1600MHz,160GB wdc sata vinyó,Chieftec 400W táp

Joker88: Offline zenénél is pattok/akad,de csak ha valami mást is csinálok a géppel,ha nem nyúlok hozzá akkor szépen akadás mentesen szól.A hangkártya drivert már próbáltam,de egy próbát azért még teszek.
Amúgy pont most volt itt a kábeles,múlthéten 30megára állíttattam a netet kb 10 perce cserélték a modemet,de még így 30 megával is akad,szóval nem a net lesz a gond.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 8 / 8.1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.