Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31901) seniman válasza TESCO-Zsömle (#31899) üzenetére


seniman
addikt

Szerintem csak a csövezés jellegére gondolt,nem kimondottan típusra.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#31902) TESCO-Zsömle válasza #90933760 (#31900) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Réz + alu egy körbe szvsz felejtő bármilyen konfigurációban.

(#31901) seniman: Megelőlegeztem a bizalmat, hogy képes a gondolatait szavakba formálni és azt kérdezni, amire ténylegesen kíváncsi. A kérdés egyértelmű, ahogy a válasz is.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#31903) #90933760 válasza TESCO-Zsömle (#31902) üzenetére


#90933760
törölt tag

Pedig minden radim ami van alu, abban a szettben is alu van, meg van egy autóradim itthon, de az is alu. A blokkok meg rezek. Ráadásul forrasztottak, még csak lefesteni se lehet belülről.

Annyit nem szeretnék rákölteni, hogy még rézradit is vegyek hozzá, úgyhogy akkor inkább hagyom a fenébe. Csak megtetszett, mert összességében jó volna, nem is találtam másik rendszert eladót ami jó lenne, pár Thermaltake 6-os belső mérettel, csőkígyós radival meg ilyen vacakok vannak csak. Azok is egy blokkal csak, ehhez meg három lenne.
Radiátor nélkül meg nem egyszerű, én nem akarok 20 literes műanyag kannát.

[ Szerkesztve ]

(#31904) ViZion válasza #90933760 (#31903) üzenetére


ViZion
félisten

Mennyi idő alatt menne tönkre...? Már ha egyáltalán így fagyállósan megkezdi. Nem tudom, csak érdekel. Talán mackósajtnak volt ilyen vegyes rendszere, nemázott még el, de kérdezd meg.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#31905) #90933760 válasza ViZion (#31904) üzenetére


#90933760
törölt tag

Fagyállósan elvileg nem, vagy nagyon sok év. A kompakt vizek nagy része is aluradi és réz blokkos, szóval van folyadék amivel megoldható a dolog.
De közben kaptam több képet, látszik hogy az egyik ordasi blokk alu a háromból, úgyhogy így már végleg hagyom a fenébe inkább. Majd nézelődöm hátha lesz valami értelmesebb cucc, csak mire lesz addigra elköltöm sörre az árát. :DDD

(#31906) seniman válasza #90933760 (#31905) üzenetére


seniman
addikt

Az is tud hűteni,igaz nem a gépet :DDD

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#31907) FID


FID
őstag

Akinek van Asrock lapos gépe köztetek az megnézné ezt? [link]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#31908) ViZion válasza #90933760 (#31905) üzenetére


ViZion
félisten

AMD blokkom az van, a régit még nem adtam el. Intel lefogatója nincs.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#31909) szacsee válasza FID (#31907) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ment pár sokkoló kép. :DDD
Mentségemre legyen azt hittem a házi barkácsban vagyok. :))

(#31910) #90933760 válasza ViZion (#31908) üzenetére


#90933760
törölt tag

Darabonként nem szórakozok vele, majd ha találok valamit egyben akkor azt megveszem, ha nem akkor nem, az se baj. Jó a léghűtés is, lassan egy éve az van már, így is 35%-on mennek a ventik azóta is nem pörögtek fel még soha, mert nem kapott terhelést a gép. Most is inkább csak fanság miatt gondolkoztam el a vízen, meg mert megláttam ezt a cuccot olcsón. De hát ez meg nem jó, ha mindegyik Ordasi blokk alu lenne akkor megvenném, de így vegyesbe nem szórakozok.

(#31911) oliba


oliba
őstag

Sziasztok!

Eljött az idő, hogy kb 500-600 Fontnyi pénzt költsek egy kis hobbira. Tervem egyik része között szerepel egy komplett vizes rendszer is. Persze nem biztos, hogy vizem lesz, de megadnom az esélyt rá. A víz nem egy vízhűtőbajnok házba szerelem (Raven 5), de szerintem nem lehetetlen. Asszonykámtól kaptam a házat ajándékba és nagyon meg is szerettem és nem válnék meg. Szeretném a legjobbat kihozni belőle. A tartály és a pumpa a ház elejébe lenne felfogatva, természetesen belülről. Itt lenne a terv. Nem tudom, hogy ez így működne, vagy mit lehetne hozzá adni még. Ötleteket szívesen fogadnék

Ha a víz mellett döntök, akkor a procim lecserélem egy 4790K-ra.

A víz kb így menne a rendszerbe: pumpa -> cpu -> 120-as radi -> vga -> 360-as radi -> pumpa.

Ha netán teljesen tévúton járok, kérlek ne nevessetek :D

(#31912) hszilard666 válasza oliba (#31911) üzenetére


hszilard666
veterán

Szia!
Ment PÜ!

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

(#31913) Drizzt01


Drizzt01
őstag

Sziasztok . Tudnátok segíteni ? Sehol nem találok képet a gigabyte r9 380 4gb nyákjáról .

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#31914) Joshi válasza oliba (#31911) üzenetére


Joshi
titán

Ennyi pénzből én inkább vennék egy Fury X-et. :B

(#31915) carr válasza oliba (#31911) üzenetére


carr
őstag

Annyit én is költenék vízre, csak nem ebben a formában. :DDD
Sokkal inkább ebben...

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#31916) seniman válasza oliba (#31911) üzenetére


seniman
addikt

Alaposan mérd le,hogy elfér e a 290x hosszra.Hasonló konfigot láttam 780ti-vel,de ott sem fért volna el az ujjam a nyák vége és a radi között.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#31917) oliba


oliba
őstag

Joshi: ez egy hobbi, itt értelemnek nincs helye :D Amúgy tudod mennyit játszok és mivel? :D Kb 4 hónapja játszok a Thief-fel, amit úgy is elvisz, ha alulfeszelem és áramot termel már a kártya. Ja és akkor kb a játék negyedénél tartok. Következő címeim pedig Mass Effect 3, Bioshock Infinite. Röhögve viszi ezeket a játékokat is :)

carr: Nem néz ki rosszul ez a víz sem, de utálom a meleg helyeket :D

seniman: ezt már lemértem és direkt választottam ezt a blokkot. A kártya alá nem tudok tenni ventit, így csak 5 venti lesz a 360-as radin, de lesz még egy centim :)

(#31918) Yllgrim válasza oliba (#31917) üzenetére


Yllgrim
őstag

Nyomasd a vizet ha szeretned, ide is tolok egy kis bemelegito kepet, a tobbit soon:) Mar 8 oraja cseppmentesen megy, nincs mar benne bubi (valahol tuti bujkal meg nehany kosza:))

Ilyen volt:) Stay Tuned :)

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#31919) Joshi válasza oliba (#31917) üzenetére


Joshi
titán

Akkor nem szóltam. :B :R

(#31918) Yllgrim dobjál képeket. :DD

(#31920) seniman válasza Yllgrim (#31918) üzenetére


seniman
addikt

Ilyen pici a Fury?

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#31921) hszilard666 válasza seniman (#31920) üzenetére


hszilard666
veterán

Ha 3D órajelen megy nagyobb! :DDD

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

(#31922) seniman válasza hszilard666 (#31921) üzenetére


seniman
addikt

Hőre tágul? 😈

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#31923) szacsee válasza seniman (#31920) üzenetére


szacsee
nagyúr

Mondjuk én emiatt nem értem az AMD-t hogy mi a francnak volt a Fury Nano-ra szükség?
Oké lég, pici meg ilyesmi, csökkentett teljesítmény, de annyira nem ECO-k az emberek, hogy a Nano-t vegyék mondjuk a Fury X helyett.... :U

(#31924) Joshi válasza szacsee (#31923) üzenetére


Joshi
titán

Azért várj a Nanóval, mert szerintem jóval gyengébb mint a Fury X, még nem láttunk valós tesztet. Persze most az otthoni felhasználók tesztjére gondolok, nem a fizetett tesztelőkére. ;]

(#31925) seniman válasza Joshi (#31924) üzenetére


seniman
addikt

Meg majd lehet izzik az is,mint a DC2 minik ;]

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#31926) proci985 válasza szacsee (#31923) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

befer mondjuk egy Ncase M2be.

ha az SO nem toleralja a nagy gepet a nagyszobaban konnyebb elrejteni egy SFF megoldast. a Fury Nano meg kb mar elfogadhato 4Kra is nemi kompromisszummal.

mondjuk itt a vizes topikban nem feltetlenul van sok ertelme, hacsak nem kriterium a csend, es hogy az osszes radi ferjen el egy kisebb hazon belul (mint mondjuk egy Fractal S).

btw, 390X 300 W korul van. Fury Nanobol siman meg egyet be tudnek kotni a mostani rendszerbe, 290xbol meg mar mindenkeppen kulso radi kene. ket kartyanal 250W, az meg sok. bar tenyleg a Fractal R5 / S ota van gyarilag relative filleres haz, amibe befer ket triplaradi.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#31927) szacsee válasza Joshi (#31924) üzenetére


szacsee
nagyúr

Kb azt írtam, hogy életképtelen cucc.
Max HTPC építőknek készült a kis méret és léghűtés miatt, de ennyi.
Ua. árért kevesebb teljesítményt kapsz és gyengébb is.

Kb így néz ki a boltban:

-Csókolom kérnék egy tábla milka csokit 300Ft-ért.
-Kisfiam egyél update1-es mocarellás műzliszeletet annyiért.
-Sto? WTF kérem kapcsolja ki.

Nanónak akkor lett volna értelme, ha kb 390X szintet hozná és árban is annyiért lenne, akkor talán talán.
Bár a vásárlókat még meg kell győzni hogy ezen a 4Gb ram jobb mint a másikon a 8Gb. Szóval kicsit öngól ez AMD-nél.

(#31928) ViZion


ViZion
félisten

Eleve ilyen zsúfolt cuccot illett volna full vizesen kiadni... Ha lesz teljesítménye mégis, akkor eltöri a venti a nyákot, úgy fog pörögni rajta ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#31929) gyiku


gyiku
nagyúr

(#31930) Satyricon válasza TESCO-Zsömle (#31899) üzenetére


Satyricon
addikt

Kender? milyen kender? :DDD

Am a merlinhardvere gondoltam, most jutott eszembe :D

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#31931) seniman válasza Satyricon (#31930) üzenetére


seniman
addikt

Szerintem a kander.hu-ra gondolt,az a rendes nevük.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#31932) hszilard666 válasza gyiku (#31929) üzenetére


hszilard666
veterán

Meglepően jól teljesít! :K Viszont hogy lemészárolta Jay az x99 es asrockot! :Y Bakker :D

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

(#31933) TESCO-Zsömle válasza Satyricon (#31930) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Vad. :P

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#31934) seniman válasza hszilard666 (#31932) üzenetére


seniman
addikt

Hozzá értő emberek,normális cuccokból építették,persze hogy jól teljesít.Ez nem vékony aluradis,ötös csőcsonkos,zörgő pumpás ipari hulladék.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#31935) carr válasza hszilard666 (#31932) üzenetére


carr
őstag

Egyrészt nem értem, ha 12 éve foglalkozik valaki hardverekkel, meg vízhűtéssel, akkor hogy van ennyi esze, hogy meg sem nézi, h van e valami út a hátulján a nyáknak, másrészt meg az asrock miért ilyen agyatlanul tervez alaplapot?
Megvan a helye a víznek, mégsem teszi arrébb a mérnök a francos kis elektron-sztrádákat.
:W

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#31936) #90933760 válasza carr (#31935) üzenetére


#90933760
törölt tag

Na igen. Mondjuk meg lehetett volna próbálni, hátha csak valamelyik ram csatornát, PCI-e csatornát stb. vagy duplikált vezetékezést vágott szét, akkor még talán működhet is korlátozottan. Bár nagy a veszélye, hogy procit és ramot, VGA-t elviszi magával ha zárlatos.

(#31937) Joshi válasza carr (#31935) üzenetére


Joshi
titán

Nem egyszer ütköztem hasonló akadályba, hogy az alaplapi furat túl szűk volt, de soha eszembe se jutott hogy kifúrjam az alaplapot. :Y :W Miért nem keresett hozzá egy megfelelő csavart? :F Nekem most is egy hagyományos csavar van bent. :U

(#31938) carr válasza Joshi (#31937) üzenetére


carr
őstag

Nem volt luk a lapon.
:W
:DDD
Juteszembe....
kicsi off, de közeljövőben egy Extreme6-ra lesz cserélve az Extreme4.em.
G.Skill - F3-1600C9S-8GXM - RipjawsX XM
kollégától rendelem majd a fenti ramot, kérdés, hogyan tudom az 1600Mhz-et feljebb tornászni?
A lap elvileg tudja a 2100Mhz+-t is. Gondolom északi híd (cpu) függő a dolog. Jól tévedek?

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#31939) Grózi válasza Joshi (#31937) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Hát igen,a józan ész csodákra képes,feltéve ha van... :D

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31940) proci985 válasza carr (#31938) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

de ize, x99nel az ember racsavarozza es megy... L120nal rendesen le volt irva a spec, ez meg kb annak az utodja.

le van irva a manualjaba is! (en csak vegigporgettem, de mar ott is fura volt, hogy mit csinal a furoval)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#31941) carr válasza proci985 (#31940) üzenetére


carr
őstag

Szemmel látható (még a gyári képeken is), hogy nulla azaz nulla luk van rajta. :D
Valahogy helyet kellett csinálni a leszorítónak.
Csakhát... ép ésszel felszerelve mindig megnézzük, hogy a másik oldalon mi van a lapnak. Volt olyan lap, amin semmi nem volt a hátán. Sem ellenállás, sem vezeték. Gondoltak rá, hogy van olyan vadb@rom, aki átfúrja. vagy meghagyták a lehetőséget ugyanarra a nyákra egy új lap tervezésének lehetőségét (?). Nem vagyok szakértő, csak igyekszem jól gondolkodni. :U
Lehetőségeimhez mérten persze. :DDD

Joshi: kanyar-csavarra gondolsz, tér-idő kibővítővel? Vagy hogy? :D

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#31942) szacsee válasza carr (#31941) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nem kellett volna kifúrni. :( :W
A lefogató felső felében van menet.
Amit lóbált csavar és leszorító azon max hosszú volt a menet, amin egy köszörű, flex segít.
2011-es lefogatók zöme a vízhűtésnél is csak fentről tekerős megoldás.
Itt User Error volt erősen a hiba oka.

(#31943) carr válasza szacsee (#31942) üzenetére


carr
őstag

Az lehet. Képen nem látszik. És a fém keret kialakítása is ezt sugallta, hiszen a merevítés megvan.
Esetleg csavart kellett volna cserélni. Így már érthető Joshi hsz-e.

Sikerült az áramlásmérős cuccot lefordítani?

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#31944) #90933760 válasza carr (#31938) üzenetére


#90933760
törölt tag

Nem ide tartozik, de milyen platform ez? Milyen proci? Mert a PhenomII az 1700 fölött már nem bírja, hiába tudná a ram meg az alaplap. Egyébként alaplapnak nem sok köze van hozzá ilyen mértékekben, a prociban van a memóriavezérlő, leginkább attól függ. Extrém tuningnál nem mindegy a lap, itt mindegy.
Ha FX proci, az kicsit tovább bírja a ramot engedni. Elvileg simán Biosban beállítod az órajelet.
Egyébként kb semmivel se lesz gyorsabb a rendszer az 1600-hoz képest, pár spécibb ramigénes feladattól eltekintve.

(#31945) carr válasza #90933760 (#31944) üzenetére


carr
őstag

Egyelőre phenomII. Később lesz FX8xxx...
X2 555@ X4 B55. BE.
alulfeszelve, 4Ghz-en.
Az a vicces, hogy még az 1600Mhz-es 2x2Adata-val megy CL9ben, de ha mellé teszek egy 4GB-os modult, ami szintén 1600Mhz, már csak 1333on megy. CL11ben. Lehet mert a másik ram csak CL11et tud? és CL9et csak 1333on?
:F
Köszönöm azért a választ!
Nagyra értékelem!
:R
(még ha nem is ide tartozik)

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#31946) Joshi válasza carr (#31938) üzenetére


Joshi
titán

Nem néztem végig a videót, csak azt láttam hogy fúrja az alaplapot az ipse és utána csodálkozik a végeredményen. Igen, arra gondoltam hogy mielőtt cselekszünk gondolkodni kellene, körülnézni hogy mivel lehetne helyettesíteni a lefogató csavart. A fizikai változtatás azonnali garivesztéssel és ennél az esetnél használhatatlan hardvert okozhat. :D

(#31947) szacsee válasza carr (#31943) üzenetére


szacsee
nagyúr

Az meg a másik hogy a legegyszerűbb módszer ami létezik ide:

Vett volna egy hosszú M3-as csavart (vagy ha M4 kell akkor azt). Betekeri 3-4 menetnyit hogy ne érje el az alaplapot bekontrázza egy anyával mehet rá a blokk rugó felső csavar... kész.
Egy idióta ennyit tudok mondani, főleg mivel lyuk sem volt az alaplapon.
Bejelölte filccel? FAIL
Lefogató fent volt és úgy fúrt? FAIL (menetet szétfúrja a lemez lefogatóban)
Elektronikához és a fémiparhoz sem ért látszik, menjen el hentesnek, kőművesnek, bár a barbárokat ott sem tűrik meg. :N

Proci és ram témához: belső memória vezérlő van, így a mostani procival nem kapsz hiteles eredményt, hogy mit tud a lap.... max egy modullal megnézed a maximumát, de ott is lehet a procid lesz a korlát.
Majd ha megjön az új proci akkor megtudnád, hogy mi amit mennek a ramok, de inkább proci + lapcsere után.

Nem olvastam el a manualt, inkább megrendeltem, ha nem jön be occón megtaláljátok az aprón.

Ha igény lenne rá össze tudok majd hasonlítani egy aquatuning gyorscsatit és egy qd3-as koolance gyorscsatit folyadékszállítás tekintetében.

(#31948) Joshi válasza szacsee (#31947) üzenetére


Joshi
titán

Nekem például van olyan cpu lefogató csavarjaim ami pont ilyen alaplaphoz használható, azaz a keretben lévő furat nem átmenő hanem zsákfurat. És még felteszi az ember a balf@szságát a youtubra. :W

(#31949) proci985 válasza szacsee (#31947) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

igen, ezt mondtam én is, hogy nincs lyuk, de ott az a szerencsétlen menet!

ugyanilyen felfogatása van az alaplapomnak, adnak hozzá megfelelő csavart, megfelelő hosszúságban az EKnál, mert szabválnyos.

user error ez a javából.

de mégegyszer, EK, szóval ha azt a manualt kapta amit az EK szokott a blokkokhoz / setekhez adni, akkor azon VILÁGOSAN le van írva, hogy mit kellett volna hova tekernie.

---

még egyszer: az EKnál ilyen egyberendszereknél példákkal illusztrált, szemléltető, kb ikea szintű összeszerelési útmutató van. kb összes reviewer site ezt meg szokta említeni, szóval nem csak saját vélemény. vízről beszélünk szóval nem teljesen hülyebiztos, de világosan, részteletes lépésekben le van írva, hogy mit hova. inclusive socket2011. sőt van youtube tutorialjuk is.
nekem is 2011es rendszerem van EK blokkal.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#31950) seniman válasza Joshi (#31948) üzenetére


seniman
addikt

Nincs kizárva,hogy direkt csinálta.Így nő a nézettség 😉

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.