Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31951) ViZion válasza gyiku (#31929) üzenetére


ViZion
félisten

ez teljesen lerombolta nálam amókust. Ez ostoba, senkiházi. A hülyeségével gyűjt nézőket? Volt már ilyen... :W

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#31952) Joshi válasza seniman (#31950) üzenetére


Joshi
titán

Igen valószínű direkt csinálta, vagy csak egyszerűen utálja az Asrock márkát. ;]

(#31953) szacsee válasza proci985 (#31949) üzenetére


szacsee
nagyúr

Esetleg :
Sponsored by Coolermaster :DDD

Új szereplő az egybevizek piacán, kinek fáj ez a legjobban, főleg hogy a minőséggel tuti nem lesz baj.
Há csak nem a CM-nek? El tudom képzelni, hogy valamelyik játékvizes gyártónak hogy pedálozzon a srác, vagy egy játékvizes gyártó kereste meg a csávót.... és alábbi beszélgetés zajlott le:

-Hé kell 5000 dollár egy burkolt negatív kampányért?
-Persze.
-Ok melyik alaplap gyártót utálod?
-Asrock
-Hmm már elhagyta a 775-ös lyukasztást az 1150-es deszkákon így marad a b terv.
Fogj egy LGA 2011-es deszkát, és az átmenő rögzítővel akard lefogatni a predatort.
Igaz hogy a végén a kedvenc márdkádon a standard lefogatót használod mert másképp nem tudod lefogatni... mivel 5mm-t el kell emelni a lefogatótól, de hadd higyjék a parasztok, hogy szar az EK, szar az Asrock.
-OK, kérem a pénzt!
-Tessék és itt egy Asrock deszka is, igaz nem is működik, de fúrni jó lesz.

;]
Azért gondolkoztam el ezen, mert CM a 2000-es évek eleji fényéből elég sokat vesztett szerintem.
Cosmos, Stacker sorozat és azóta semmi. Az új házakról ne beszéljünk, mert azokat hülyék veszik, vagy aki CM buzi. Annyiért jóval több szolgáltatást nyújtó házat találni és minden megvan hozzá, nem kell update csomag....
Vízhűtés terén most jön egy gyártó, akitől kell is félniük. Folyamatosan fejleszt, minden komponenst lefed a VGA-tól a VRM-ig. Van radija, blokkjai, forgalmaz szivattyúkat és gyárt hozzá tartályt és tartót is akár radi végébe. Nem utolsó sorban a vízhűtéses mezőnyben is a top 3-ban benne van (aki nem EK fan azt nem akartam megbántani na. ) :DDD
Ennek tükrében nem esne jól egyik játékvíz gyártónak sem, hogy egy ilyen gyártó terméke elmegy akár 6-8 évet úgy hogy bővíthető, így egy VGA blokkal letudva a rendszer, míg az Ő termékeiket használva vehet 2 egybevizet a cpu-ra és a VGA-ra is... így pedig már nem biztos, hogy a játékvíz az olcsóbb.

(#31954) Cyberneko válasza szacsee (#31947) üzenetére


Cyberneko
tag

Most jozan paraszti eszt kerunk szamon, mikor ugy fur, hogy bent hagyja a rammokat? (Es a furo feje hozza is er az egyikhez...)

(#31955) proci985 válasza szacsee (#31953) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

passz, ez azert elegge konteo:D meg szerintem a youtubeos arcok joresze sokkal kevesbe fontos, mint amennyire annak hiszik magukat. de ez arrol is szol, hogy a beszedtempo fix, en meg kb 1000szo/perc tempoval olvasok kepernyon angolul is, szoval idotakarekossagi okokbol nem nezek videon reviewet.

CMnel azert meg mindig ott a V szeria tapbol, az meg mindig top megoldas. hazakbol az uj Stacker eleg jol el lett talalva, kar, hogy a Fractal a Define 5 / S szeriaval kb annyira olcson ad vizhutesre tokeletes, modularis hazat megfelelo minosegben, hogy innentol nem tudom ki venne Obsidian 900Dt vagy Cosmos2ot.

bonuszkent a Fractal Define legre is tokeletes. amikor megvettem hugom Define3jat kb arra jutottam, hogy majdnem tudja a Cosmos tudasat zaj/hutesben, csak eppen a Cosmos az en upgradeimmel kb haromszor annyiba kerult.

igen, ha ket blokk kell, akkor onnantol a jatekviz mar nem feltetlenul jobb arban. viszont epitett viznel nagyon el tudnak szallni a koltsegek, ami jatekviznel nem tortenik meg. ld az en L120am, ami kapott FC blokkot backplatevel, ket extra radival, szenzorokkal, vezerlessel a szenzorokhoz, par kiegeszitovel (tavtarto, csocsere, leeresztoport), aztan az 50ezres alaprendszer most ahogy szamolom kb 200k korul van. es az csak a viz, haz nelkul.

ok, persze cserebe csond van egy oras muterheles alatt is, jok a hofokok meg stabil az egesz, de akkor is.

nem tudom mennyire jelent veszelyt az EK a piacra... bar a Krakenek arait elnezve nem kizart.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#31956) szacsee


szacsee
nagyúr

Na topik ON is legyen, kicseréltem a prociblokkom.
Ellenállása nem tudom mennyire jobb-rosszabb, de a fémtető miatt vettem és mert olcsó oCCó volt.
Pikcsör nincs, egyik telefonom defektes, a másik kijelzője kuka... fényképező meg messze van. :D

[ Szerkesztve ]

(#31957) gyiku válasza ViZion (#31951) üzenetére


gyiku
nagyúr

nalam a kottareszeg tech talk tette be a kiskaput. azert a vizes dolgokat megnezem tovabbra is.

hüllő

(#31958) seniman


seniman
addikt

Linusék is szépen levizsgáztak a házméretű központi hűtéssel,főleg mikor nem akart keringeni a cucc benne 😈

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#31959) hszilard666 válasza gyiku (#31957) üzenetére


hszilard666
veterán

Az hatalmas volt! :C
Srácok!
Túl drágán adoma radit? :F Senki sem jelentkezik érte :O

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

(#31960) seniman válasza hszilard666 (#31959) üzenetére


seniman
addikt

Ha megbarátkoznál a postázás gondolatával lehet,hogy már nem kellene a társaságát élvezned ;)

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#31961) Snip3r_HUN válasza hszilard666 (#31959) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Még a régi slim radis képek vannak a hirdetésedben,frissítsd hátha...

[ Szerkesztve ]

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#31962) hszilard666 válasza seniman (#31960) üzenetére


hszilard666
veterán

A személyes átvételt preferálom, mert a vevő megnézheti a cuccot, és akkor dönthet hogy kell e neki. Vásárolni is csak személyesen szoktam. :B

Sniper:
Tényleg :D Ha hazaértem megcsinálom! :K

[ Szerkesztve ]

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

(#31963) Yllgrim válasza hszilard666 (#31932) üzenetére


Yllgrim
őstag

En is azt hittem, megoltem a Z97 OCF-et, de nem, csak a memoriakat, de azt majd mindjart, par kep akkor ha mar megigertm, elkeszult a cucc :)

A tegnapi "spoiler" utan kis beszamolo es a konkluziok :)

Szoval megjott "minden" igy nekiestem ugy szerda magassagaban, szepen megfontolva haladtam, elso nap meg is lett a szetszedes darabokra es az also meg az elso 2-2 venti beszerelese:

Kezdetek

Kipucolva

Noiseblockerek epulnek korbe

Bekerult a radi, CPU block es a pumpa (jobb alul).

Fury X elokeszites es szereles, ez a masodik este masodik felenel kezdtem

A 4 fo csavar egyik feje elnyirodott teljesen, faradt voltam, nem akartam hulyeseget csinalni, azt majd masnap :) Szerencsere jo fajta muanyag volt, konnyen lejott, a csavar menten kicsit elfarasztottam...

Vegul kimentettem az alol az atkozott pumpa alol, eleg vadul zugott es mar a javitott valtozat volt... Tiszta :))

Elso hatso lap fent, kezdjunk vegre epitkezni is (azert itt aggodtam meg hogy nem bantottam-e meg a nyakot a Fury-n :U Bevagtam a gepbe es elkezdtem csovezni, ez mar a 3ik este olyan 11 utan :)

Szombat reggel, sehol a futar, toltenem mar fel a rendszer, vegul megakadt a szemem a baratnom cuccain, na mondom egy-ket napra jo lesz ez is...

Egesz jol keringtek a rendszerben :DD

Na jo csak vizzeltem, ez ment bele :) Volt egy kis falur is, a tartaly hatso oldalan is volt egy nyilas, amit nem vettem eszre, lotyit be felul az meg megy ki hatul, vicces volt :)

22-orat ment a gep, viszonylag hamar kilegtelenitettem de teszteltem a csepegest es minden jo lett, nem eresztett sehol.

Es hat a memoriak, nem kovettem az esszeruseget, letakartam korbe a csatlakozokat meg a nyakot, festegettem, aztan ma reggel amikor osszeraktam nem ment a gep, volt aggodas hogy a Fury-t oltem meg, de azt gyorsan kizartam, igy vegul a memoriak voltak, 4 bol 1 mukodik... :)

Nem baj, mar kineztem az utodjaikat, LED-es Avexir, majd jon kedden, addig 4GB-al egereszek :)

Keszul majd egy kis video is idovel, addig is koszonom a sok segitseget meg a turelmet, meg van hatra par finomhangolas, meg a LED-eket meg kell csinalnom, de vegre megvan a vizes cucc :R

A Vege ilyen lett

Meg annyit, hogy a kis kuckoi lakoi szepen lassan be fogjak nepesiteni ezt a vilagot, az elso, Abaddon szepen lassan elkeszul, uj LED-ek es memoriak, akkor lovok majd egy update-t.

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#31964) lotTóni válasza Yllgrim (#31963) üzenetére


lotTóni
tag

Szép nagyon,gratula hozzá! :C
Majdnem komolyan vettem a gyümölcsleves poént,bár bacsis után szabadon bármi lehet :DDD

[ Szerkesztve ]

....two beer or not to be....

(#31965) hszilard666 válasza Yllgrim (#31963) üzenetére


hszilard666
veterán

Micsoda gépezet lett! :Y Gartu! Azért nem mindennapi ez a színösszeállítás, nagyon pofás lett! Tuningban hogy megy a fury víz alatt? hány % kal sikerült emelni az órajelet? Hőfokok hogy alakulnak? A gyümölcsleves cucc gyilkos lett :DDD

[ Szerkesztve ]

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

(#31966) Grózi válasza Yllgrim (#31963) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Szép lett,de a kábeleket megigazíthatnád!!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31967) jones965 válasza Yllgrim (#31963) üzenetére


jones965
Modder

Gratulálok az elért eredményhez, de:

Arra kérlek, és a későbbiekben mást is, hogy 2 max 3 fotónál többet ne illesszen be a hozzászólásba. Vagy készítsen a folyamatról logout írást, vagy pedig fotóalbum linkjét illessze be. :) Jobban áttekinthető lesz ezáltal a topik.

(#31968) velizare válasza Yllgrim (#31963) üzenetére


velizare
nagyúr

pofás lett a narancslé hűtővíz. :DDD

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#31969) Yllgrim


Yllgrim
őstag

Koszi Mindenkinek! :R Surun nem epitek vizet igy biztosan tartozkodni fogok csillio kep beillesztesetol :)

Az elso lako eppen bekoltozesre keszul, majd valamikor a kuckot is elkezdem farigcsalni, ahogy a Kaosz megfertozi :)

Nincs tobb kep, bizti. :U

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#31970) #45185024 válasza Yllgrim (#31969) üzenetére


#45185024
törölt tag

Nekem tetszik ! Grat.
Azt a csillogós folyadékot is raktál a játékvízbe baracklébe?

(#31971) #Morcosmedve válasza Yllgrim (#31969) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Szep lett es kirivo a szine :) A memoriakat a festes olte meg :O ? Lap slotok tuti jok?

© asszongya'hogy

(#31972) Yllgrim válasza #Morcosmedve (#31971) üzenetére


Yllgrim
őstag

Koszi! Festes volt, ocsem kiprobalta a gepeben oket en meg az oveit az enyimben. Ez van, le kellett volna szedni a bordakat es festes utan visszarakni...

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#31973) proci985 válasza Yllgrim (#31963) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

tok jo lett:)

btw, a keringetett folyadeknal felrohogtem, bar az a gyumolcsle nem lett volna koltseghatekony megoldas:D.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#31974) #Morcosmedve válasza Yllgrim (#31972) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

De nem is értem, valami fémes adalek/osszetevo is van benne, aztan hazavagta? :( Sajnalom, csereben az Avixirrel csicsa lesz :)

© asszongya'hogy

(#31975) Satyricon válasza TESCO-Zsömle (#31933) üzenetére


Satyricon
addikt

Gondoltam :DDD

Seniman, köszi! ;)

Skacok...

A kép jobb felső sarkában látható AMD-s felfogató fém darabot hol lehet venni? Én nem találom sehol az enyémet, valahonnan kéne szerezni... :F

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#31976) Yllgrim válasza Satyricon (#31975) üzenetére


Yllgrim
őstag

Nekem nem kell az enyim, ha gondolod elkuldom, par nap mig odaer UK-bol, dobj cimet privatban.

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#31977) Satyricon válasza Yllgrim (#31976) üzenetére


Satyricon
addikt

Nagyon zsír! ;] Faternak kéne, mert bevizezem az ő gépét is! :DD

Priviben lebeszéljük! Jaa, am egy EK Supreme HF CU hoz kellene. De ránézésre ugyanolyan kel, mint amit linkeltem.

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#31978) Cyberneko válasza Yllgrim (#31972) üzenetére


Cyberneko
tag

A erintkezok oldoszeres, wd40-es, nagyon finom csiszolopapiros tisztitasat mar probaltad? (marmint a memoriakon ofc )

(#31979) Grózi válasza Cyberneko (#31978) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én inkább gyógyszertári szalicilos alkohollal próbálnám meg+ leellenőrizném a foglalatok(alaplap) belső felét is-hátha van benne is festék.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31980) Omli85 válasza #90933760 (#31647) üzenetére


Omli85
őstag

No össze aplikáltam a rendszert tegnap estére végeztem így nem nagyon merültem bele a benchekbe.
A szupermaci mx blokk durván 20 fokot hozott kupakon h.264 égetés közben azonos oc mellett:). :DD
Bekerült az EK fulcover is a vga-ra ott azért durvább a javulás Valley alatt a max gpu 41 fok volt 1100-on a DCII 70+ környéke. :D

Most a DDC 18w fordulatszámát kéne csökkentenem, vajon valami combosabb potival vezérelhető fordulatszám terén ? Felesleges szerintem, hogy maxon járjon és akkor egy kicsit talán halkabb is lenne :D

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#31981) Yllgrim válasza Omli85 (#31980) üzenetére


Yllgrim
őstag

:C Szep eredmenyek, en csak Kombustorral neztem a Fury X-et, alapbol 29C idle, 32C Kombustoron. Nem panaszkodom :)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#31982) Chrys_ válasza Omli85 (#31980) üzenetére


Chrys_
addikt

Az a GPU 41 fok max. áramlás és max. ventifordulatok mellett jött ki?

(#31983) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

EK DCP2.2 / legkisebb phobya pumparol van tapasztalat, hogy mennyi vizet bir megmozgatni?

jelenleg van a gepben harom radi (EK 120 PE, EK 120 XTX, Black Ice GTS 280), egy EK Supremacy es egy EK 290x Matrix, erre jonne meg egy ref 290x blokk (meg lehet meg egy radi).

lehet ketkorositeni is kene a rendszert, csak egyelore probalom olcson megoldani.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#31984) szacsee


szacsee
nagyúr

Urak egyre sürgetőbb kérdésben kérném a segítségteket.
Milyen házat vegyek?
Konfig az adatlapomon, vizes cuccok is mennének bele és esetleg a külső radin kívül egy 240 vagy 360-as... ami lekapcsolva a külsőt elbírna a cuccaimmal amíg tisztítom a radit pl....

Mindenevő vagyok, de szeretnék csendes gépet.
Aquaero 5 LT lesz, így nem fontos az ODD hely.
Szeretem a letisztult formát és a minimal stílust mint pl a Fractal Define R5, ill NZXT H440, H630.
Viszont tetszenek a praktikus házak is pl Enthoo Pro, Luxe
Plexis oldallapot nem preferálom, mivel jobb szeretem a csendet, mint mutogatni a gépet, illetve + egy dolog amire vigyázni kell.

Fractal R5 jó lenne, de félek nem férnék el benne, vagy tévedek?
Enthoo Pro-tól pedig félek, hogy a szellőzőrácson keresztül a tetején nyelné a port, ill az első és felső porszűrőtől nem vagyok elájulva és gondolom hangos is lehet ez a ház.
NZXT H 440 / H630 pedig le van fojtva ami a légáramlást illeti, szerintem kevés beáramló levegőt enged be a házba a szellőző nyílásán.

Véleményeket, tanácsokat előre is köszönöm!
Ha valamelyik tulajdonságát egy háznak jobban preferálom de nem kellene, arra is figyelmeztessetek!
Köszi! :R

Lista, hogy mi menne bele:

Phobya tartály 250 vagy 150 (mindkét plexicsőből van 1-1)
Alphacool VPP 655
Aquaero 5 Lt + vizesblokk
Radeon 7950 + univerzális blokk.... később 290-390x méret is szóba jöhet
Aquatuning Cuplex Kyros HF
1db 3,5" HDD
1db 2,5" SSD
XFX TS 650 Gold (nem moduláris tápegység)
ATX deszka van és ezzel tervezek is ha cserélni kell.
Szeretnék áttérni 16/10-es csőre, így ha a házon moddolni kell megvannak a szükséges szerszámok 1-1 lyuk kivágásához is akár + van átvezető gyűrűm is.

(#31985) proci985 válasza szacsee (#31984) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

mar miert ne fernel el az R5ben?

egyebkent ha nem kell ODD, akkor Fractal Define S. abba bemegy egy 420x30as es egy 280xAkarmekkora radi, az meg mar egy szennehuzott 290x/390xre is eleg total csendben.

nezd meg az enyem, kb hasonlo hotermelese van mint a tiednek (nalam lamptron CW611 szabalyoz de ugyanugy szenzorvezerelve), elegnek kell lenniuk a Fractaloknak.

csaladban van egy R3usb3 amit szinten en szereltem (bar legen), meg barati korben olyan 4-5 R4/R5 (egy reszuket szinten szereltem), eszmeletlenul praktikus hazak, kb Ikea / kombi Volvo usability szinten.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#31986) Omli85 válasza Chrys_ (#31982) üzenetére


Omli85
őstag

Yllgrim : Köszi, hát egész hétvégén barkácsoltam vasárnap estére azért elégedetten tapasztaltam megérte :D
Kombustornál melyik opcióval tesztelted ?

Chrys_: A pumpa jelenleg max fordulaton megy, a ventilátorok 700-as fordulaton mennek a radin ( Cooler Master R4-S2S-12AK) a szobában 23 fok volt este az lemaradt :).

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#31987) Yllgrim válasza Omli85 (#31986) üzenetére


Yllgrim
őstag

Nekem megerte, mar csak azert is mert meg tudtam csinalni (nem egy atomfizika de azert megis na : ) Alacsony homersekletek, csendes mukodes es baron nez ki :) :C

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#31988) velizare válasza szacsee (#31984) üzenetére


velizare
nagyúr

ha szereted a kihívásokat, és a kis gépeket, próbálkozhatsz azzal is, ami nekem van: cm stacker 915f. :))

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#31989) szacsee válasza proci985 (#31985) üzenetére


szacsee
nagyúr

Szimpatikus ház és olcsó is, már ha lehetne kapni. :D
Anno 24-25000Ft-ért volt, most 26000Ft-ért van ahol lehet látni, az R5 pedig 32000Ft.
Mindkét háznak vannak hibái.
R5 instabil ha kiveszem a hdd rekeszt. Terv az lenne hogy felraknám a hdd rekeszt és előre egy 28-ast ha elfér, fentre pedig egy 360-as slim lenne.
Tartálynak kellene tartót csinálnom, hogy a ház merevebb legyen és kb oda kell lemez mint az S-be, hogy felrakjam a tartályt.
Itt jön viszont mindkét ház gyengesége ami a kis méretben rejlik.
A VGA ~300mm hosszú. R5-ben hdd rekeszig 310 hely van. Ha a ventit is leveszem, akkor 440mm-es vga fér el. Magyarul marad 130-140mm-es hely a radi-venti-tartály kombónak.
Tartály fix 50mm tartóval, venti szintén fix 25mm általában. Így 75mm marad a radinak.
Szívón egy 60mm-es radinak kevés a légáram, így szerintem egy 45-ös lenne ideális választás oda.
Fentre pedig egy slim .
Ez érvényes az R5-re és az S-re is, max az S-nél 360x45-ös betehető előre.
Fentre pedig ha nem akarok centizni akkor egy 360x30-as.
S-nél viszont nem bízom a függőleges HDD elhelyezésben ilyen kis helyen... szerntem +5-10°C a mostanihoz képest. HDD tartót kellene fabrikálni a táp elé, ami nem gond.
No meg az ormányába egy kis hangelnyelő szivacsot.

cain69: Szeretek bűvészkedni a hellyel, de ITX kuckóba ATX deszka kicsit meredek főleg ha radi is menne bele... légnél még a flex segít, de víznél szivattyú, radi tartálynak is el kell férnie. ;]

[ Szerkesztve ]

(#31990) proci985 válasza szacsee (#31989) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Oke, de ha a fractalban nem fersz el, akkor marad a cosmos 2, a 900d es a thermaltake x9.

De 500wra azert annyira hatalmas felulet nem kell.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#31991) velizare válasza szacsee (#31989) üzenetére


velizare
nagyúr

azt mondtad, alaplapcsere nem akadály, és a ház csak szélességben és magasságban mitx, a mélysége (hossza) több mint fél méter. játékvizes 240es radik is beleférnek.
mondjuk nekem is vannak kétségeim, hová rakom fel majd a pumpát. valahogy a rendszerhűtő mögé tervezem felfogatni. elég közel lesz a proci blokkjához, remélem bírja majd a plexi.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#31992) kovab0de válasza szacsee (#31989) üzenetére


kovab0de
tag

Szerintem valami olcsó egyszerű es kis házikót vegyél ami kis helyen elfér.A megmaradt pénzt meg nova-ra vagy mora-ra költsd. Már egyből kint van a házon kívül a hő.

(#31993) velizare válasza kovab0de (#31992) üzenetére


velizare
nagyúr

+1

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#31994) szacsee válasza velizare (#31991) üzenetére


szacsee
nagyúr

ATX deszka van és ezzel tervezek is ha cserélni kell. - lehet nem egyértelműen fogalmaztam.
Lényeg, hogy ATX deszkával tervezek ha cserélem ezt. ITX sovány nekem, mATX még elmenne.

Külső radim van kb mora méret.
Néma házat szeretnék, ezért a külsőn nem lennének ventilátorok
Így IDLE 7/24 bírná a gépet, terhelve is bírja 1-2 óráig, utána már necces.
A gépházba pedig tennék egy radit amin a ventilátorok hőmérséklet függvényében indulnának el.
Pl Proci 40 alatt, VGA 40 alatt meg sem moccannának, egyedül az alaplapot hűtené egy ventilátor és egy a VGA ramsüniket, amikor pl emelkedik a VGA hőmérséklet. Ezért is vettem aquaero-t.
Jelenleg nincs radiátorom amit betennék a gépbe, így ideiglenesen marad a külsőn a ventilátor amíg nincs meg a ház és be nem rendezkedtem és ki nem ismerem az aquaero-t. Utána lehet vadászok egyet aprón.

(#31995) hszilard666 válasza szacsee (#31989) üzenetére


hszilard666
veterán

+1 az r5 re, ha fent vannak a zoldallapok, atomstabil, a legjobb ház ami a mancsaim között volt! :K

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

(#31996) velizare válasza szacsee (#31994) üzenetére


velizare
nagyúr

oks, nem volt világos, mit akarsz cserélni. :)

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#31998) SkullHead


SkullHead
csendes tag

Sziasztok! Ez így jó kombó lenne? Csak a csövezést nem értem :D (külső belső 16 stb...) Légyszi abban segítsetek! Ja és ilyen "akril" kéne csőből! Ha jól tudom az a hőre hajlítható fajta :D
Na itt a kis szett amit összeraktam:
Blokk: http://www.pcvizhutes.hu/?605,16-11mm-es-hollandis-hf-csatlakozo-szett-matt-fekete vagy http://www.merlinhardver.hu/webaruhaz/watercool-heatkiller-iv-basic-intel-acetal-clean/16446
Tartály:http://www.merlinhardver.hu/webaruhaz/alphacool-cape-corp-coolplex-pro-15-lt/15142
Pumpa:http://hardverapro.hu/apro/uj_laing_ddc2vc_18w_6e_ft
Radi:http://hardverapro.hu/apro/bomlo_csodarendszer/
Csatik:http://www.pcvizhutes.hu/?605,16-11mm-es-hollandis-hf-csatlakozo-szett-matt-fekete
Ha valami nagyon hülyeség vagy tudtok ajánlani mást akkor kérlek javítsatok ki!
Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#31999) ViZion válasza SkullHead (#31998) üzenetére


ViZion
félisten

Akril csövezéshez nem ilyen csatik kellenek sztem.
Használhatnád a link gombot...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#32000) akoska07 válasza SkullHead (#31998) üzenetére


akoska07
nagyúr

A hsz alapján inkább azt javasolnám bízd ezt valaki másra aki tudja mit csinál,aki megtervezi és megépíti neked.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.