Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31801) hszilard666 válasza seniman (#31800) üzenetére


hszilard666
veterán

És miért baj nekik hogy tuningolnak mint állat? :D Örülnének hogy a maximumot kihozzák a gépeikből :U

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

(#31802) Lacza_26 válasza TESCO-Zsömle (#31795) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

Ha rendelsz, ;] én is beszállnék pár cuccal.

(#31803) TESCO-Zsömle válasza Lacza_26 (#31802) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Összesen 1000 Ft-nyi rendelni valóm van, ami borítékban is elférne... ;]

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#31804) Lacza_26 válasza TESCO-Zsömle (#31803) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

Nekem se sok, egy szűrőt és 1 kuplungot akarok. Ezért várakozok, hogy valaki ráveti magát a rendelés témára. :DD

(#31805) Apollo_21 válasza hszilard666 (#31796) üzenetére


Apollo_21
addikt

Ebben én halál királyságosságot látok..kivételt képez ezalol a hátizsák a laptop hátuljánál:P

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#31806) SkullHead


SkullHead
csendes tag

Üdvözletem a fórumtársaknak!
Volna pár kérdésem, kérésem felétek!

Az alábbiakhoz kérném segítségeteket:
Fractal Design Define S vagy Phanteks Enthoo Pro egyedi vízhűtés építéséhez ideális? (360-as radiátor menne bele)
Milyen legyen a 360-as radiátor?
Hőre melyik csövet lehet hajlítani? (átlátszót kérnék)
Milyen pumpa illetve tartály legyen?
Milyen legyen a CPU blokk? (Socket 1155)

Kérem vegyétek figyelembe, hogy max 50k-t szánnék a hűtésre.

Köszönöm segítségeteket, válaszaitokat! :D

(#31807) ViZion válasza SkullHead (#31806) üzenetére


ViZion
félisten

Ebben az árfekvésben gazdaboltos élelmiszeripari átlátszó lesz az a cső ;]
Használtan össze lehet legózni valamit ennyiből már. Csőben sztem akrylra gondolsz, az drága móka, mármint a csatik hozzá.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#31808) hszilard666 válasza Apollo_21 (#31805) üzenetére


hszilard666
veterán

Az a legjobb része, bekapcsolom a furmarkot, bedobom a gépet a tatyómba és melegíti a hátamat! :D

SkullHead:
Ment PÜ.

[ Szerkesztve ]

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

(#31809) Henk válasza SkullHead (#31806) üzenetére


Henk
veterán

A Fractal-t nem tudom, de az Enthoo Pro-ba csak felülre fér be a 360-as radi és abból is csak 40 mm vastag. Ha ennél vastagabb radit teszel fel akkor a venti már beleér a lapba. Ez mondjuk lap függő is, de ez a nagy átlagra igaz.

(#31810) Joshi válasza SkullHead (#31806) üzenetére


Joshi
titán

50k nem elég. :( Ahogy Vizion is írta talán össze tudod vadászni használt alkatrészekből, de szerintem még úgy is necces.

(#31811) seniman válasza Joshi (#31810) üzenetére


seniman
addikt

Hát igen,12-18 egy 360-as radi,5-7 a gyári tetős DDC ,egy normális blokk 8-10 a procira.De még mindig nincsenek csövek,csatik.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#31812) Joshi válasza seniman (#31811) üzenetére


Joshi
titán

Használtan nem lehetetlen, de jó cuccokat olcsón nehéz összeszedni rövid időn belül. Ha van rá idő akkor megoldható.

(#31813) #90933760 válasza Henk (#31809) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ha csak procit hűt akkor egy 30-as radi is elég triplából. Viszont 50k-ba tényleg neccesen fér bele.

(#31814) seniman válasza Joshi (#31812) üzenetére


seniman
addikt

Résen kell lenni folyamatosan.A több helyről való postázgatást még nem is számoltam,meg a használt ddc buktatóit.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#31815) evola


evola
senior tag

Sziasztok! Lenne elfekvőben ez a rendszerem:

Corsair Obsidian 800D
Mo-Ra 3 Pro 4x180 radiátor+ Phobya G-Silent 18 700rpm
Alphacool TPP 644 (D5)
EK Water Blocks EK-Supreme HF - Full Copper

10/8-as csövezéssel használtam, de 2 évet pihent közel az egész mert ekkora házat nem tudtam hol tartani.

Most újra be szeretném üzemelni, az aláírásomban szereplő hardverekkel.

Az egyetlen és legfontosabb kérdésem az lenne 16/10-es Masterkleer csövezésben gondolkodom a régi helyett..van lét jogosultága és értelme ráköltenem ennyit?

Csatlakozókkal csövekkel víz nélkül több mint 100 euro lenne nekem az Aquatuning.de- ről

Előre is köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat.

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#31816) Joshi válasza evola (#31815) üzenetére


Joshi
titán

Igen érdemes. :K

ui.: nem kellett volna offba tenned. :N

[ Szerkesztve ]

(#31817) #90933760 válasza evola (#31815) üzenetére


#90933760
törölt tag

Érdemes lecserélni.
Viszont az az egy szem i5 lesz hűtve egy Mora radival?

(#31818) evola válasza #90933760 (#31817) üzenetére


evola
senior tag

Igen egyenlőre a CoreI5 4690K lesz hűtve, kipróbálom passzívban viszi-e...
Milyen pozitívumot hoz a vastagabb csövezés?

Nem tudom mit tudnék most még vízzel hűteni :F
Memóriákat néztem még, vagy esetleg videó kártyát, de az teljesen néma, ha nem játszok..
Vagy az alaplapi légkavarót tudnám még esetleg..

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#31819) Joshi válasza evola (#31818) üzenetére


Joshi
titán

Ha nem tervezel a későbbiekben más alkatrészt vizezni, akkor inkább add el a MORA 3-at, és az áráből vegyél egy Tripla radit plusz 16/10-es csövet és csatikat.

(#31820) #90933760 válasza evola (#31818) üzenetére


#90933760
törölt tag

Elvileg viszi passzívan. A vastagabb csövezéssel nagyobb lesz a vízáramlás, hidegebb lesz valamivel a proci. Nem létfontosságú, de ez egy jó rendszer, a csövezés meg elavult, vékony. A Mora radiátornak amúgy is van egy ellenállása, nem érdemes a vékony csővel tovább növelni.

(#31821) evola válasza Joshi (#31819) üzenetére


evola
senior tag

Nem akarom eladni a Mora3-at, vadonatújan vettem, hibátlan állapotban van. Később lehet még lesz valami vizezve, de most kiszeretném dobni a 4690K-hoz kapott gyári ventit, mert igaz szinte hangtalan, de hűteni lég rosszul hűt.

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#31822) evola válasza #90933760 (#31820) üzenetére


evola
senior tag

Köszönöm Mindkettőtöknek a segítséget. Megrendelem a 16/10-es csövezést, és a csatlakozókat..aztán összerakom újra a vízhűtésem :)

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#31823) Cyberneko válasza #90933760 (#31820) üzenetére


Cyberneko
tag

Valoban annyit szamit az a +2mm atmero a csovezesnel?
Tenyleg nem tudom, azert kerdem.

(#31824) #90933760 válasza Cyberneko (#31823) üzenetére


#90933760
törölt tag

Annyira nem, pár fok általában. De blokktól is függ, van hogy többet is.
A vastagabb csövezésnek van azért más előnye is, könnyebb dolgozni vele, nehezebben törik meg, jobb a választék cső, csatlakozó felhozatalból...

(#31825) duc válasza Cyberneko (#31823) üzenetére


duc
aktív tag

Durván 50%-al nagyobb keresztmetszet... szerintem számít.

Ja, azt már én is kérdezni akartam, hogy 13/10 és 16/10 csőnél ugye nincs belső átmérő különbség. Mennyivel könnyebb dolgozni a 16-ossal, van egyéb előnye azon kívül hogy nem törik meg olyan könnyen?

[ Szerkesztve ]

üdvöske, redmondi óriás, tetszetős, rendre, légkavaró, akár, megoldás, kicsike, ipar.

(#31826) ViZion válasza Cyberneko (#31823) üzenetére


ViZion
félisten

Nem számít. 8->10 váltottam, hőfokban nem volt mérhető változás. Nyilván a szivattyúnak kellemesebb, de a blokkban leszűkül így is, pont mint 8-as csővel.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#31827) ThodEE válasza duc (#31825) üzenetére


ThodEE
őstag

Ha számít akkor szerintem jobban is néz ki, 13/17 re azért váltottam mert tettszik a vastag cső :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#31828) #90933760 válasza ViZion (#31826) üzenetére


#90933760
törölt tag

Van egy alsó határ, blokkonként eltérő. Ha az felett van akkor valóban kb. mindegy már nem lesz szinte különbség, de ha alatta van akkor azért lesz ugrás.

(#31829) Joshi válasza ViZion (#31826) üzenetére


Joshi
titán

Mondjuk egy D5 1-2-es fokozatnál azért van létjogosultsága a 10-es belsőnek, én úgy tapasztaltam hogy fellélegzik a rendszer 8-ról 10re váltásnál. A DDC erős ott lehet hogy nincs akkora jelentősége.

(#31830) halhatatlan


halhatatlan
aktív tag

üdvözletem szakik!
vízhütőt szeretnék vásárolni a 4790k procim-ra és segítség kéne hozzá!
De valami tyényleg hatékony kéne rá![link]
[link]

ezeket néztem de nem ökölszabály!

[ Szerkesztve ]

(#31831) MrM94 válasza halhatatlan (#31830) üzenetére


MrM94
őstag

Az nem vízhűtés hanem vizijáték.Ebben a topicban épített vízhűtések vannak.
Annak a topicja ez [link] :R

[ Szerkesztve ]

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#31832) halhatatlan válasza MrM94 (#31831) üzenetére


halhatatlan
aktív tag

:R

(#31833) TESCO-Zsömle válasza ViZion (#31826) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

HF blokk kell. Nem könnyű találni a turbulens éra kezdete óta, de azért van. Két kezem összetenném, ha valamelyik gyártó megcsinálná a régi Enzotech SCW-1 RevA. Sapphire-t 60*60-as méretben... Istenkirály blokkocska volt.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#31834) Cyberneko válasza ViZion (#31826) üzenetére


Cyberneko
tag

Pont ezert kerdeztem, mert 10/8-as csatlakozom van jopar, de mindenhol hallom, hogy a highflow jobb... de akkor egy csomo penzbe kerulni csak a csatlakozok lecserelese, es ugy vagyok vele, ha ilyenre koltok, akkor inkabb legyen akril csovezes. De addig folosleges :)

(#31835) ViZion


ViZion
félisten

OK, mondjuk nem túl életszerű, h vki pro HF blokkot 8-as csővel szerelne, majd vált feljebb... Régi blokkal meg pont mindegy, ott a blokk fogja meg a rendszert, nem a cső. Ezt tapasztaltam is a saját gépemen.

Ettől még sokkal jobb a vastagabb, kezelhetőbb. Sőt, a gazdaboltos merevnél is sokkal kellemesebb egy direkt erre gyártott, csak ugye kezdésnél nem biztos, h ez a legfontosabb, vagy jut rá ZS.

Cyberneko: igen, minden csere... Azt Te tudod, h pár fok megéri-e, mennyire tuningolod, etc...

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#31836) Cyberneko válasza ViZion (#31835) üzenetére


Cyberneko
tag

A' csak a csendre hajtok, a hofok/tuning nem erdekel.
Esetleg, a kinezet, de ahoz nagyon komoly atalakitas kellene az egesz gepen. :/

(#31837) SkullHead


SkullHead
csendes tag

Alphacool Repack dual bay station+Alphacool Vpp655 single edition=20k Megéri?
Laing DDC2vc 18w=7,5k Megéri?

[ Szerkesztve ]

(#31838) SkullHead


SkullHead
csendes tag

Srácok! Tudom, hogy ez nem ide tartozik, de Corsair H100i GTX megéri 25k-ért? :D

(#31839) Cyberneko válasza SkullHead (#31838) üzenetére


Cyberneko
tag

nem.

(#31840) Yllgrim


Yllgrim
őstag

Alphacool Nexxos420-as ut60, adnak hozza 4 plugot, 2-be megy a cso, de masik vegen is van egy lyuk, oda mit rakjak, az ujjamat ? :)

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#31841) ViZion válasza Yllgrim (#31840) üzenetére


ViZion
félisten

igen, gondolom azt... Mást tippeltem volna, de kicsi lehet az oda... ;] :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#31842) seniman válasza Yllgrim (#31840) üzenetére


seniman
addikt

Az nem olyan lyuk mint a G-Changereken a légtelenítő csavar?Ha negyed collos,tehetsz bele akár leeresztő csapot,vagy valami szenzort.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#31843) Grózi válasza ViZion (#31841) üzenetére


Grózi
Topikgazda

:DD De szemét... :DDD

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31844) Joshi válasza Yllgrim (#31840) üzenetére


Joshi
titán

Az első képen látható a légtelenítő furat amit nyilván le kell dugózni. A második képen pedig jól látható, hogy a jobb és baloldali részen 3-3 furat található ami tetszőlegesen használható. Értelem szerűen a nem használt furatokat itt is dugózni kell. ;)

(#31845) mrbig25 válasza Yllgrim (#31840) üzenetére


mrbig25
őstag

Akkor 1db kimaradt, mivel ötöt szoktak mellé adni.

...

(#31846) spanglee001 válasza Yllgrim (#31840) üzenetére


spanglee001
addikt

én oda raktam egy leengedő csapot.

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#31847) Yllgrim


Yllgrim
őstag

:R Beraktam oda a homerot, ez a legmagasabb pontja a gepnek, uh a leeresztes az megy alulra :))

Vizion, a duda orrod pont passzolna ;]

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#31848) Joshi válasza Yllgrim (#31847) üzenetére


Joshi
titán

Arra azért figyelj, hogy a hőmérő mindenképpen víz alatt legyen, tehát ne legyen ott levegő.

ui.: én inkább áttenném a hőmérőt az egyik csati melletti v alatti helyre, a légtelenítő furatot meg ledugóznám. :K

[ Szerkesztve ]

(#31849) ViZion válasza Yllgrim (#31847) üzenetére


ViZion
félisten

duda a faCt! :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#31850) gyiku válasza ViZion (#31849) üzenetére


gyiku
nagyúr

fact = tény :P

hüllő

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.