Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31251) ViZion válasza Modst3R (#31249) üzenetére


ViZion
félisten

vörösréz néhány mikron nikkel bevonattal. Ellenállóbb, nem kezd oxidálódni. Hőleadásban minimális -nem mérhető- különbség van. Nem tömör nikkel, ha arra gondoltál. Acetal az meg műanyag, a tető átlátszó.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#31252) Modst3R válasza ViZion (#31251) üzenetére


Modst3R
senior tag

oksi köszi az infót! :R

️Anna (sajnos a felhasználó nevem nem tudom módosítani.)

(#31253) velizare


velizare
nagyúr

nikkelel óvatosan az ilyen kínai rendeléseknél. az ek egyszer már belenyúlt a témába, és elkezdtek korrodálódni a blokkjai.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#31254) Modst3R válasza velizare (#31253) üzenetére


Modst3R
senior tag

hát kínából én is max teló tokot rendelnék XDD

van nagykeres kontaktom ek cuccokra hála istenkének! :C

️Anna (sajnos a felhasználó nevem nem tudom módosítani.)

(#31255) velizare válasza Modst3R (#31254) üzenetére


velizare
nagyúr

huh, kicsit összekevertelek az előtted írókkal, bocsi.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#31256) Modst3R válasza velizare (#31255) üzenetére


Modst3R
senior tag

ebbe a melegbe...nem csoda :DDD

️Anna (sajnos a felhasználó nevem nem tudom módosítani.)

(#31257) szacsee válasza ViZion (#31251) üzenetére


szacsee
nagyúr

Lehet már fáradt vagyok, de úgy tudtam, hogy acetal az fekete műanyag tetőt jelent pl EK-nál, az átlátszót pedig plexi-ként árulják.

Kínából most rendeltem pár cuccot, hobby CNC-sek akik olcsón akarják megúszni onnan rendelnek.
Az áfa még hagyján, de ami 20K free shippinggel itthon átszitázva 40K, de van hogy csak egy matricát ragasztanak rá. Ha valaki elmagyarázza, hogy a 27%-os áfa és a vám és egy kis és nagyker haszon után miért duplája ugyanaz a cucc az kap egy virtuális sört. Ja és itthon fizetni kell a postát ugye, mert néhány webshop 50-100K feletti rendelés esetén szállít ingyen.
Telefon szétszerelő készletet rendeltem nemrég 4-5 dollárért, a vaterán az olcsóbbik verziója 2000Ft.
Tokot 4 dollárért, itthon szintén 2000 felett kezdődnek ezek a flip tokok és az itthon árult is kínai szóval... ami nem onnan jön az a gyanús. Tudnak ott is jót gyártani ha akarnak, csak az az igaszság, hogy nem minden normális cucc kerül fel aliexpress és tsai-ra, vagy a vásárló nem ár szerint csökkenőként nézi a tételeket. ;]

[ Szerkesztve ]

(#31258) ViZion válasza szacsee (#31257) üzenetére


ViZion
félisten

Jah, acetal fekete műanyag, plexi az átláCCó... :DDD :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#31259) carr válasza szacsee (#31257) üzenetére


carr
őstag

Pont azt néztem, h rá van írva, h acetal, de közben meg full fekete... (cpu blokk)
akkor meg ha vga fc blokkját nézem, az van írva, h acetal, de átláccó... :F
fene érti ezeket. :(

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#31260) Joshi válasza carr (#31259) üzenetére


Joshi
titán

Az Acetal a fekete puhább műanyag, aztán van az átlátszó rideg repedésre hajlamos, ez a plexi. A plexit általában olyan helyeken használják ahol fontos a megjelenés, pl folyadék színe és ledek használata stb.

ui.: az én tanácsom az, hogy ha egy mód van rá, akkor a plexit kerülni kell.

[ Szerkesztve ]

(#31261) jhorogh válasza Joshi (#31260) üzenetére


jhorogh
aktív tag

Jaja, két helyen repedt meg a plexi tetős CPU blokkom. Plexi tetős blokkot soha többet nem fogok használni.

(#31262) Omli85


Omli85
őstag

Sziasztok,

Olyan kérdésem lenne, hogy gyárilag bekevert folyadékot (Aquatuning AT-Protect) lehet e higítani vagy nagyon nem ajánlott ?
3L van a rendszerben most de még férne rá kb fél liter viszont csak ezért nem igazán szeretnék rendelni 1L folyadékot.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#31263) spanglee001 válasza Omli85 (#31262) üzenetére


spanglee001
addikt

most mondanám ha pesti vagy 3-4 decit adok ingyen, vagy fél áron egy litert, de ha balatonon össze tudunk futni és 10 percen belül visszairsz magammal viszem.

nemrég dobtam össze egy mora3 as rendszert abba is kb másfél liter ment :Y
3 liter :Y az már aqvárium :DDD

szerk: ja kék AT protectem van

[ Szerkesztve ]

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#31264) Omli85 válasza spanglee001 (#31263) üzenetére


Omli85
őstag

Írtam pü-t :) :R

szerk: Nekem zöld van nem tudom mennyire lenen egészséges összekeverni a kettőt :D

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#31265) zoltanvz


zoltanvz
újonc

Sziasztok!

Nemrég vettem egy egy jó kis gépet egyik ismerősömtől (CPU: QuadCore Intel Core i7-3770K | Alaplap: Gigabyte GA-Z77X-D3H | RAM: 2xCorsair Vengeance 8 GB DDR3-1333 | GPU: NVIDIA GeForce GTX TITAN (6 GB) | 120GB SSD - CPU-n és GPU-n vízhűtés van). A vízhűtéssel akadnak némi gondok, és a szivattyúra gyanakszom (üresjáraton a CPU és a GPU is 50-60 fok körül mozog)...

Tegnap üresbe futtattam a rendszert (kinyomkodtam belőle a levegőt), és 1 óra után a szivattyú kifelé áramló nyílásán a cső meleg volt (ilyen rendszerrel még nincsenek tapasztalataim, de ez nekem kicsit fura). Valamint az is nagyon fura volt, hogy a levegőt elég nehezen tudtam eljuttatni a tartályig (videókon azt láttam, hogy a víznyomás a levegőt átnyomja a rendszeren).

A szivattyú típusa: Laing DDC 1T PLUS

A kérdésem az lenne, hogy szerintetek mi okozhatja ezt a jelenséget? Előfordulhat, hogy a szivattyú elvan dugulva?

(#31266) szacsee válasza zoltanvz (#31265) üzenetére


szacsee
nagyúr

Szivattyú maxon megy, vagy szabályozva van? Tápot alaplapról kapja, vagy molexről?

(#31267) zoltanvz válasza szacsee (#31266) üzenetére


zoltanvz
újonc

Maxon megy a szivattyú és molexről kapja a tápot.

(#31268) DigitXT válasza zoltanvz (#31267) üzenetére


DigitXT
félisten

Nem túl egzakt, hogy a cső meleg volt. Mégis hány fokos? Az üresjárat mit jelent?
Gép kikapcsolva, csak a vízhűtést töltötted fel, meg légtelenítetted? Miért járattad
egy órán keresztül? Radiátoron a ventilátorok álltak, vagy mentek? Maga a DDC is
fűti a vizet, és az elektronikája is melegszik, így nem meglepő, ha vmi "kézmeleg".

Szerk: a szivattyú nem tud levegőt mozgatni: ha nem kapott vizet, akkor az lehet,
hogy kicsit szárazon futott, ami nem tesz jót a csapágynak (melegszik), valamint
áramlást sem nagyon fogsz látni: eleve a bekötés sorrendjének célszerű olyannak
lennie, hogy a tartályból gravitációs úton a szivattyúba jusson a hűtőfolyadék. Azt
már tudja keringetni, és csak töltögetni kell: a feltöltés, légtelenítés így 5-10 perc.
(Az előző tulaj ezeket nem mondta?:R)

[ Szerkesztve ]

(#31269) szacsee válasza zoltanvz (#31267) üzenetére


szacsee
nagyúr

Tapogasd végig a radi, szivattyú és a blokkok ki és bemenő csöveit. Amelyiknél a ki és bemenő cső közt érzed a különbséget, ott valószínű valami nem okés. Általában a prociblokkok szoktak eldugulni, de valahol láttam már olyat is hogy a radi egyik felére volt kötve mindkét csonk így a funkcióját nehezen látja el. :DDD

(#31270) zoltanvz válasza szacsee (#31269) üzenetére


zoltanvz
újonc

Köszi a választ és a tippet! :R
Este ránézek a hűtőblokkokra, hátha csak azok vannak eldugulva :)

DigitXT: az üresjáratot úgy értettem, hogy csak a hűtő rendszer ment. Ebben a pillanatban a radiátorok le voltak szerelve és nem hűtötte őket venti.

"kézmelegnél" kicsit melegebb volt a cső :)
A tartály a szivattyú felett helyezkedik el, így a vízellátással nem lehet gond (korábban teljesen jól működött a rendszer - előző tulajdonosa kb. 1 évvel ezelőtt tetette be a vízhűtést)

még egy +infó (előző tulajtól): ezzel a rendszerrel maximális terhelés alatt a videokártya 55 fokra melegedett fel (ami szerintem elég jó :) )

[ Szerkesztve ]

(#31271) flymi


flymi
addikt

Lenne egy gyors kérdésem a hozzáértőkhöz:
Létezik olyan blokk, ami jó ERRE a kártyára és meg is lehet vásárolni? :F
A legtöbb vízhűtéses cucc ref kártyára van, ami szerintem gáz... Ráadásul 770-re meg pláne ritka...
Előre is kösz a válaszokat!

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#31272) Joshi válasza flymi (#31271) üzenetére


Joshi
titán

Én erre a kártyára még akkor se raknék vizesblokkot ha lehetne rá kapni. Bőven elég rá egy Arctic hűtő 120-as ventivel 5V-on.

(#31273) Modst3R válasza flymi (#31271) üzenetére


Modst3R
senior tag

Hali

Ezt meg tudod nyitni?

️Anna (sajnos a felhasználó nevem nem tudom módosítani.)

(#31274) DigitXT válasza zoltanvz (#31270) üzenetére


DigitXT
félisten

Na, ezt fejtsd ki kérlek, hogy "a radiátorok le voltak szerelve"...:DD
Az 55 fokos VGA jó, de semmi extrém, úgy szokásos, ha vizezed.

(#31275) Joshi válasza Modst3R (#31273) üzenetére


Joshi
titán

Csak univerzális blokk van rá, fc nincs. :(

(#31276) Modst3R válasza Joshi (#31275) üzenetére


Modst3R
senior tag

Nem tudtam h FC kellett neki bocsánat elnéztem, de ezek szerint a link müxik! :R

️Anna (sajnos a felhasználó nevem nem tudom módosítani.)

(#31277) zoltanvz válasza DigitXT (#31274) üzenetére


zoltanvz
újonc

A radiátorokat és a rajta lévő ventilátorokat szereltem le (csak a gépházról szedtem le őket), hogy kicsit megtöröljem és átfújjam. Maga a vízhűtő rendszer egyben maradt :D

(#31278) DigitXT válasza zoltanvz (#31277) üzenetére


DigitXT
félisten

Jó, csak már megijedtem, hogy valami gyorscsatis megoldás, és
a radit leszerelve, a vízkört megbontva akartad légteleníteni.:))

(#31279) Joshi válasza zoltanvz (#31277) üzenetére


Joshi
titán

Készíthetnél néhány képet arról a cuccosról, már én is kíváncsi vagyok. :B

(#31280) zoltanvz válasza Joshi (#31279) üzenetére


zoltanvz
újonc

képen látható az összeszerelt rendszer :)

[ Szerkesztve ]

(#31281) flymi válasza Modst3R (#31273) üzenetére


flymi
addikt

:R

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#31282) DigitXT válasza zoltanvz (#31280) üzenetére


DigitXT
félisten

Benéztem.:DDD Szerk: de ha már komment: mitől barna a cső?:Y
Joshi: na igen, a CPU blokkban lehet, hogy amőba-party van.:D

[ Szerkesztve ]

(#31283) Joshi válasza zoltanvz (#31280) üzenetére


Joshi
titán

Ha ezek a csövek átlátszóak voltak, akkor mindenképpen szedd szét a rendszert és takarítsd ki. Szerintem meg fogsz lepődni. ;]

ui.: szerintem a kis radi alu, lehet hogy komolyabb gondok is lesznek.

[ Szerkesztve ]

(#31284) zoltanvz válasza Joshi (#31283) üzenetére


zoltanvz
újonc

Amőba party-tól én is félek :D - de ez majd este kiderül :D - ha nagyon gáz, akkor lehet csövet is cserélek (a radiátorokat viszont felforralt desztillált vízzel fogom átmosni)

Minden esetre köszönöm a segítséget!! :)

(#31285) Omli85 válasza zoltanvz (#31284) üzenetére


Omli85
őstag

Egyszerűbb cserélni szeritnem a csöveket nem egy nagy költség, de az tuti, hogy ezt át kell mosni. Hacsak nem szándékosan ilyen csövek és folyadék színezést akart használni az előző tulaj :D
erre mondjuk nem sok esélyt látok :DDD

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#31286) TESCO-Zsömle válasza zoltanvz (#31280) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Melyik cég árul hűtővíznek újrahasznosított mocsárlevet? ;] :DDD :C

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#31287) zoltanvz válasza TESCO-Zsömle (#31286) üzenetére


zoltanvz
újonc

...maga a víz átlátszó (legalábbis a tartályban :D ) - a csövek vannak ennyire elszíneződve... szerintem nincs benne alga elleni cucc...

ha már alga elleni cucc, akkor mit javasoltok ezüstöt vagy algaölő folyadékot?

(#31288) szacsee válasza zoltanvz (#31284) üzenetére


szacsee
nagyúr

Radikról csavard le a csonkokat, felső 99% hogy réz (phobya), a kicsi lehet alu, akkor meg kemény party van az amőbáknak. Ha egyik radi alu, akkor érdemes kicserélni rézre, vagy kivenni a körből. Blokkokat is nézd végig nincsenek-e eldugulva és nem álumíniumbú van-é dikmá... :DDD
Felettem is írták, a cső nem nagy tétel érdemes cserélni, de ha kimosod úgy is jó.
Blokkokat, radikat át kellene lötykölni... kis 20%-os ételecet sem árt, jobban kihozza az amőbákat a partyról és még az orradat is tisztíCCsa. :DDD

Az SSD el akar szökni, vagy miért áll olyan lezseren ott?

[ Szerkesztve ]

(#31289) Joshi válasza zoltanvz (#31287) üzenetére


Joshi
titán

"...ezüstöt vagy algaölő folyadékot?"
Mit? :Y A legegyszerűbben beszerezhető adalék a tömény fagyálló 5%-t beletéve, desztvízbe vagy ioncserélt vízbe. Csapvíz nem jó. :N

[ Szerkesztve ]

(#31290) velizare válasza zoltanvz (#31280) üzenetére


velizare
nagyúr

otthon nem hiányolták a szüretről hozott mustot a hűtőből? :))

@Joshi: most mé, farkasember ellen is bevált.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#31291) DigitXT válasza zoltanvz (#31284) üzenetére


DigitXT
félisten

A csöveket mindenképp cseréld. Nem pénz, és ez így ritka undorító,
kimosni meg nem igazán fogod tudni, legalábbis szép nem lesz - és
egy TX-hez nagyon nem illik, hogy ilyen a rendszer kinézete...:R

szacsee: menekül az algák elől.:DDD

[ Szerkesztve ]

(#31292) Grózi válasza flymi (#31271) üzenetére


Grózi
Topikgazda

+1 arra,hogy nem tennék rá.Add el és vegyél egy ref. kártyát(komolyabbat).

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31293) zoltanvz válasza DigitXT (#31291) üzenetére


zoltanvz
újonc

Kösz a tippeket! :R

Úgy érzem jó szórakozásnak állok elébe :))

(#31294) szacsee válasza DigitXT (#31291) üzenetére


szacsee
nagyúr

Alga attól tartok nálam is lesz, vagy csak szöszök... nem tudom.
Szobahő + 20°C a proci hője, az kb elmegy kategória?

JasL: Tegnap elfelejtettem válaszolni... sry
A blokk az amit tőled vettem. Valszeg a meleg szoba miatt van, de meglesem amint lesz rá időm.
Közben rajtam is eluralkodott a paranoia és behúztam egy fémtetős blokkot. Az UC-2 sorsa még nem tudom mi lesz, de elsőre kipróbálom a fémtetős ketyerét aztán kiderül.

zoltanvz: Az csak rajtad múlik, hogy dráma vagy vígjáték lesz belőle. ;]

[ Szerkesztve ]

(#31295) Joshi válasza DigitXT (#31291) üzenetére


Joshi
titán

"...és egy TX-hez nagyon nem illik"
Jó lesz az csak egy T-nek. ;]

(#31296) DigitXT válasza Joshi (#31295) üzenetére


DigitXT
félisten

Na tessék, még ezt is benéztem. Amúgy Enthoo Primo-t akarok venni, de
minden kiskert beszívatott a nagyker, és marhára nincs feketében 56K-ért.

(#31297) Joshi válasza DigitXT (#31296) üzenetére


Joshi
titán

Merlinnél sincs? :U A kollégám kínából rendelte és gond nélkül megjött neki, igaz hogy tavaly és nem a Primo hanem a Pro.

(#31298) TESCO-Zsömle Ja, meg 20k-ért sincs. ;]

[ Szerkesztve ]

(#31298) TESCO-Zsömle válasza Joshi (#31297) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

"56K-ért."

Nincs.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#31299) DigitXT válasza Joshi (#31297) üzenetére


DigitXT
félisten

Ne viccelődjünk kérem. PCLand hirdette, hogy ma elhozhatom. Azóta javították.
Szeretnétek látni a megrendelést visszaigazoló e-mailt is, vagy mi? Árukereső?

Szerk: Zsömi, hát ez az...:O Adok én érte 70K körül is, de most olyanért nem
szívesen, ami amúgy nem tetszik. Narancssárga belső, meg ilyenek: jájj...:W
(Szerk: Merlint meg hagyjuk, mert a 82K már erősen "feláras", ráadásul én ma
mentem volna érte kocsival, Bp-en belül, mert mint írtam, van egy kis ázásom.)

[ Szerkesztve ]

(#31300) Joshi válasza DigitXT (#31299) üzenetére


Joshi
titán

A Phanteks hivatalos itthoni forgalmazója a Kellytech, de nem látok árat az oldalukon. Esetleg egy telefont megérhet, ha nincs nekik akkor rendeld meg kínából.

(#31301) DigitXT de nem hoztad el így nincs Enthoo Primo. :DD Azt nem írtad hogy később lesz. :B Egyébként is így simán elállhatsz a vásárlástól ha mondjuk a Kellytech-nél meg van. ;)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.