Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31851) TESCO-Zsömle válasza Yllgrim (#31840) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én 5 plug-ot kaptam hozzá, szóval nézz szét a dobozban, hátha elgurult...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#31852) #90933760 válasza TESCO-Zsömle (#31851) üzenetére


#90933760
törölt tag

...a gyógyszer?

(#31853) TESCO-Zsömle válasza #90933760 (#31852) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ha bevette, nem lesz rézhiányos...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#31854) carr válasza TESCO-Zsömle (#31833) üzenetére


carr
őstag

Jót hörögtem így az utolsó hsz-eken. :DDD
Köszi.
:D
Zsöm: erre gondolsz? :K

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#31855) TESCO-Zsömle válasza carr (#31854) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem, erre:

De persze a lényeg úgyis a talpa, csak a műanyag tetős hajlamos volt repedni, a Rev.A meg réz tetővel jött.

A lényeg a micro-fin kialakítása volt, ami valahol félúton van a hagyományos fin és a turbulens micro-pin kialakítás közt. A tüskéknek hála a blokkon belül nagyobb volt a víztér, nem volt számottevő fojtás így az ellenállása nagyon kicsi. A tüskéknek hála, minél lassabb az áramlás, annál nagyobb hosszon melegszik fel a tüske, így annál nagyobb az effektív hőleadó felület.

Ezzel a blokkal, ebben a felállásban egyszer leállt a D5-ös kontakthiba miatt. Három hét múlva vettem észre...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#31856) carr válasza TESCO-Zsömle (#31855) üzenetére


carr
őstag

Akkor a hőmérséklet-különbség miatt megfordult a rendszerben a közeg magától? Váó. Taníts mester. :D
Athlon 1Ghz korszakban volt arra példa, hogy (220V-os volt a pumpa/szivattyú mindegyminekhívod) elfelejtettem 0-ból 1-be tenni a kapcsolót. Sípolt is az EPOX 8KHA+ rendesen. :DDD

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#31857) #90933760 válasza carr (#31856) üzenetére


#90933760
törölt tag

Igen. Minél melegebb lett annál jobban.

[ Szerkesztve ]

(#31858) carr válasza #90933760 (#31857) üzenetére


carr
őstag

Mármint? Zsöm, vagy a közeg? :DDD
:R Bocsi. :B

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#31859) TESCO-Zsömle válasza carr (#31856) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Lényegében. Egyszerű gravitációs hűtés. A blokk vízszintesen volt, így nagyobb felületen nyomta kifele a vizet blokkon belül, mint befele. Onnantól kezdve a meleg víznek -és itt tényleg meleg vízről beszélünk- csak fel kellett emelkednie úgy 40 centit, majd a radiátorokban gyakorlatilag szoba hőmérsékletűre hűlt. Annyi volt a bibi, hogy amíg nem indult be az áramlás, míg nem melegedett át a cső a radiátorig, addig nem lehetett rendesen terhelni. Utána a terheléssel együtt ugye nő az áramlás is.

(#31858) carr: Rá se ránts. ;] Nem te vagy az első, aki burkoltan melegnek titulált.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#31860) Yllgrim válasza TESCO-Zsömle (#31851) üzenetére


Yllgrim
őstag

4 db volt, de megoldom, oda megy "valahogy" egy zaro cucc, a homerot meg belevagom a tartaly egyik 1/4-be.

Eddig elvezem a mokat, csak lassan megy, raadasul a vga hatlapjan az egyik csavar menetet szetbarmoltam, holnap folyt kov kicsi lapos csavarhuzoval...

Holnap mar csovezes meg rendszerfeltoltes jon. :))

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#31861) MPowerPH válasza spanglee001 (#31846) üzenetére


MPowerPH
félisten

En meg eloszor crossflow -ra raktam, mert ugy lett volna idealis a csatik helyzete. Utana lettem felvilagositva, hogy az inkabb egy legtelenito/leereszto furat. ;]

Don't Tread On Me

(#31862) seniman válasza TESCO-Zsömle (#31859) üzenetére


seniman
addikt

Nem megoldhatatlan a termoszifon hűtés,csak a Pc vízhűtés optimális hőfokai kevesek ahhoz,hogy beinduljon az áramlás rendesen.Meg a szokványos házon belüli tadi elrendezések sem kedveznek neki.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#31863) carr válasza TESCO-Zsömle (#31859) üzenetére


carr
őstag

viccnek szántam, csak semmi buzulás :DDD

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#31864) velizare válasza carr (#31856) üzenetére


velizare
nagyúr

lásd még etázsfűtés.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#31865) proci985 válasza TESCO-Zsömle (#31855) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hu, azok a thermalright bordak nagyon szepek voltak.

---

egyebkent en allo pumpaval (tul keves feszt kapott) a biosba epphogy be tudtam lepni a biosba, aztan neztem miert 75fokos a CPU.

hala egnek minden tulelte (procit nem feltettem a vedelme miatt, a blokkot meg a csatlakozasokat korotte annal inkabb.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#31866) TESCO-Zsömle válasza proci985 (#31865) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Alaplapot jobban sajnálom...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#31867) #90933760 válasza proci985 (#31865) üzenetére


#90933760
törölt tag

Nekem mikor az Innovatek XXFlow blokkom volt, valami 20 perc mire elérte a proci net közben a 70 fok körüli értéket. Kicsi annak is az ellenállása, felül volt a radi, szépen elkezdett keringeni magától, meleg volt a felfele vezető cső is.

A mai mikrolamellás blokkoknál már nem nagyon lehet, egyből meleg lesz alatta minden áramlás nélkül, nehezen megy át rajta a víz, ha át is megy nem elég hogy a lamellázatból felvegye a hőt, lényegében mintha egy sima rézlapon csorogna végig.

(#31868) lotTóni válasza #90933760 (#31867) üzenetére


lotTóni
tag

Gyakorlatilag a boot után kaptam a riasztást a fan expert progitól,majd már kapcsolt is le a gép.A riasztási küszöb 85C.Mindez ugye a második ddc leállásnál el nem indulásnál volt.

....two beer or not to be....

(#31869) proci985 válasza TESCO-Zsömle (#31866) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

lanparty UT p35-T2R ugye? gyonyoru lapok voltak, a digis VRMre meg azota se nagyon van pelda.

Baltoafarkas: ez egy EK, viszont elegge korbe megy a viz egyebkent is, mert ugy fertem el a Cosmosba. viszont tenyleg lokalisan lett csak nagyon meleg minden.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#31870) TESCO-Zsömle válasza proci985 (#31869) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

UT-X48-T3RS. DDR3, gyári Therlamright hűtés. Ami a bordák alatt van: 4x1GB 1800MHz CL7.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#31871) ViZion


ViZion
félisten

referencia R9 290-re mennyire drága/nehéz a vizesblokk szerzés? Mire kell figyelni vásárláskor, szereléskor? Lehet a 280X OC helyett ref VGA-ra váltok és vizezem, kész. :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#31872) proci985 válasza ViZion (#31871) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

20ezer korul van a blokk, kaphato.

arra ugyelj, hogy tobb PCB is letezett, szoval pl EK configuratorral nezd meg, hogy jo lesz-e.

spec variansokkal (pl vaporx) legyel ovatos, adott esetben 35 ezer koruli blokkok is voltak, backplatevel pedig 45-50et is karcoltak.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#31873) ViZion válasza proci985 (#31872) üzenetére


ViZion
félisten

full ref, azért is nézegetem... de a fene tudja. 280X-re is ajánlottak blokkot, de gyanús, h nem lett volna jó, nem mertem venni. :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#31874) carr válasza proci985 (#31869) üzenetére


carr
őstag

digis wrm?
Pl ASRock?

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#31875) baboss


baboss
őstag

Sziasztok.
9 hónapja nem nyúltam bele a gépbe,most nézem hogy a tartályban a szint alacsonyabb.50 ml -ert kellett hozzátöltenem.Szivárgásnak nem látom a helyét, jó poros minden.Hova tűnt el a folyadék ?
Holnap megbontom a rendszert mert a cső megvan lapulva,biztos hogy a Jet Plate megint elvan koszolódva,lecserélem a vizet is.

(#31876) seniman válasza ViZion (#31871) üzenetére


seniman
addikt

Arra figyelj,hogy a gyári hővezető párnát ne felejtsd el a kukába dobni.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#31877) szacsee


szacsee
nagyúr

Srácok lenne egy kérdésem azokhoz akik már több kuplung csatit is használtak.
Aquatuningos kuplungból hever itthon 1-1 pár, de nem tudom mennyire fogná vissza az áramlási sebességet mint pl egy koolance QD3.

Nyilván labor méréseitek nincsenek... hacsak nem aquaeroval nem rendelkeztek és átfolyásmérővel.
Inkább tippelni kellene, vagy elmondani a tapasztalatokat hogy mire számítsak az aquatuningos kuplunggal kapcsolatban egy nagyobb rendszerben..
1. tekerjem a D5-öt 5-ös fokozatra annyira megfogja.
2. Nincs sok különbség a két csati közt egy nagy rendszerben és nem venném észre a különbséget.

Másik, hogy tervezem majd valamikor aquaero beszerzését, ebben tudnátok tanácsot adni, hogy milyen kiegészítőt vegyek hozzá?
Aquaero 5LT + vizes blokkot néztem ki és a házon belüli ventiket vezérelné... in, out, vga kieg + mobo mosfet és radi. Erre felesleges a vizesblokk, vagy nem árt ha már valamit vesz rá az ember.

Láttam, hogy RGB led modul is kapható, ahhoz kell még valami csati, vagy simán rádugható az aquaerora?
Kábelekből néztem ATX toldó + aquaero kieg kábelt, de csak tippelni tudok, hogy tán arra való, ha valami elszabadul lekapcsolja a gépet? Aki képben van felvilágosítana? Köszi! :R

(#31878) proci985 válasza carr (#31874) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

az asus es az asrock fele digi+ kicsit mas kategoria, mint a 2900xt / 6970 ref / sapphire vaporx / csucskategorias DFI lapok Volteras megoldasa.

ViZion: ha full ref akkor kb 80ezerbol van egy halk es egesz eros megoldasod.

en egy szem 5%al OCzott 290xel harom kijelzot hajtok 5760ban.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#31879) spanglee001 válasza szacsee (#31877) üzenetére


spanglee001
addikt

most bf ezek később privátban beszélhetünk. van aquaerom is kuplungom is áramlásmérő rgb led minden :DDD
csak simán rádugod az rgb ledet pwm fan kábel hosszabbítóval hosszabbíthatod is :K

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#31880) szacsee válasza spanglee001 (#31879) üzenetére


szacsee
nagyúr

Köszi, addig kicserélem én is a tápomat.. ha nem jövök akkor rájöttem hogy füsttel működik, vagy bealudtam... :B

(#31881) Chrys_ válasza seniman (#31876) üzenetére


Chrys_
addikt

Én most vettem egy EK blokkot, adtak hozzá 4 hővezető lapot, darabolni. Ebből elvileg 3-nak 0,5mm vastagnak, a maradéknak 1mm-nek kellett volna lennie. Ezek beletettek a csomagba 4 db. 0,5mm-st. Inkább rajtahagytam a VRM1-n az eredeti lapot. A memóriákhoz viszont ugye kellettek, mert azokon nincs gyárilag az ASUS-nál (390X).

(#31882) #90933760 válasza szacsee (#31877) üzenetére


#90933760
törölt tag

Érdemes megvenni a vizesblokkot az Aquaerora, minél jobban alulfeszeled a ventiket, annál jobban melegszik. Később is ki tudja mit kötsz rá.
Nekem a Scythe fetek 70 fokosak voltak a kis hűtőbordával. És csak 1 venti ment minden csatornán, de az 3V-ról. 70 fok még semmi egy fetnek, de zavaró. :DDD

Igen, az ATX csatlakozós cucc az a vészlekapcsolásra van.

[ Szerkesztve ]

(#31883) szacsee válasza #90933760 (#31882) üzenetére


szacsee
nagyúr

Köszi! :R
Gondolom a vész lekapcshoz valami szintérzékelő, vagy nyomáskapcsoló szükséges. + atx táp toldó + relé + relé kábel. Ti aquaero tulajok használjátok ezt a funkciót, vagy nem foglalkoztok vele?

(#31884) #90933760 válasza szacsee (#31883) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ha jól tudom nem kell hozzá semmi plusz, az ATX zöld kábelt veszi irányítása alá, ugye ha túl magas a hőmérséklet, leáll egy venti, leáll a szivattyú, leáll az áramlás stb., akkor az Aquaero megszakítja a zöld kábelt és a táp kikapcsol egyből.
Valaki vásárolt ilyen cuccot, talán Jasl, bár szarakodott vele egy ideig mire működöt rendesen.

(#31885) spanglee001 válasza #90933760 (#31884) üzenetére


spanglee001
addikt

én voltam az :DDD de sajna valamiért nem jött össze mert ujra beindult a gép, alaplaphiba lehetett mert áramszünet esetén is bekapcsolt a gép, nem tudtam beállítani, valamiért, az új lappal nem próbáltam még

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#31886) Chrys_


Chrys_
addikt

Nálam működik rendesen a vészleállítás.
Alaplapok tud(hat)ják azt az opciót, hogy áramkimaradás és visszatérés után felveszik az előző állapotot. Ekkor akár újra is indulhat.

[ Szerkesztve ]

(#31887) szacsee válasza Chrys_ (#31886) üzenetére


szacsee
nagyúr

Elvileg csak a 2 v. 3. pines kábelvég és az atx standby káble kell hozzá?

Srácok aki váltott (aquatuningos tody féle tudású) olcsóbb kuplungról pl qd3-ra vagy bitspowerrre, az tudna mondani pár szót, hogy nagy a különbség vagy csak elenyésző?
2 ojróért kapok az olcsóhoz 10db O gyűrűt, így bebiztosítom magam, de nem ismerem az áteresztő képességét sajnos.
Vettem egy hátlapi kivezetést amin a 13-as cső átfér, de benéztem a gépbe és a 13/10-es csövek közt van ami eléggé eldeformálódott. 16/10-nél nem volt ilyen (oválosodás)... nem opálosodás . :N ;]
A terv az, hogy valahogy kicsövezek a gépházból ott két kuplunggal mehet a külső radira.
Viszont később a házba is lesz radi, így fordítva teszem fel a két kuplung csatit, hogy össze lehessen dugni őket ha lecsatolom a külsőt.
Kérdés, hogy ha esetleg vásárlásra adom a fejem, akkor milyet vegyek.
Látni 16/10-est, 13/10-est, G 1/4-est, barbed fittingest.
Comression fittinges lenne a jó, csak ugye két méret kell, gondolom így is még kompatibilisak egymással. (gépen belül 13/10, kívül 16/10) esetleg ha van valaminek jobb ötlete, vagy bevált módszere, az kérem ossza meg velem.
Köszi!

(#31888) Lacza_26 válasza szacsee (#31887) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

Én is először Todytól vettem kuplungot, de nekem az nagyon nem vált be, eléggé megfogta az áramlást, valamint, nem zárt rendesen, kinyírtam benne a gumigyűrűt, nehézkes is volt széthúzni összedugni.

Számokat nem tudok mondani mert akkor még nem volt a rendszerben átfolyásmérő. Csak szabadon összedugva próbáltam belefújni és érezhetően kisebb az újak ellenállása.

Bár a QD3 -asok rohadt drágák a régihez képest, valami ilyesmi volt de nálam bevált. Nem ereszt könnyű összedugni, széthúzni.

(#31889) halhatatlan


halhatatlan
aktív tag

na szerintetek? ez már nem vizijáték...
[link] :C :C :C

(#31890) szacsee


szacsee
nagyúr

Srácok aki tud angolul ránézne erre a dokumentumra?

MPS 200 flow sensort vennék ami nyomás alapján számol.
Valami megkötést láttam, de nem tudtam lefordítani magyarra.
10-es belsejű csővel készült a rendszerem és mindenféle csati van benne... megfelel ez nekem, vagy mást nézzek inkább?
Kösz a válaszokat előre is! :R

(#31891) jones965 válasza halhatatlan (#31889) üzenetére


jones965
Modder

Ezzel most mit szeretnél igazolni?
Komplex rendszer, amivel szobahőmérsékleten, illetve annak közelében lehet tartani a vízhőmérsékletet.

(#31892) halhatatlan válasza jones965 (#31891) üzenetére


halhatatlan
aktív tag

semmit. csak hogy frankó az egész!

(#31893) carr válasza szacsee (#31890) üzenetére


carr
őstag

Egész pontosan mi az amire kíváncsi vagy? Szívesen segítek, csak nem tudom mire gondolsz pontosan. Mit keressek.
Ha a 4.2 pontot nézem, az valami lemezt emleget. De azt nem látom, hogy milyen átfolyású rendszerhez jó,
de ez alapján 40-200Liter/óra átfolyású rendszerekhez jó.
De ha hülyeséget beszélek szóljatok!
:DDD

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#31894) seniman válasza halhatatlan (#31889) üzenetére


seniman
addikt

Ez a Koolance Exos szériának valamelyik tagja.Mi ebben a különleges? :U Akármelyik modder csinál ilyet,ha nem jobbat.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#31895) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok.

Ehhez a vizes megoldashoz keresnek csatlakozokat. Melyik az a magyar oldal, ahol lehet kapni ilyen csatikat?

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#31896) carr válasza Satyricon (#31895) üzenetére


carr
őstag

tody56?

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#31897) Yllgrim


Yllgrim
őstag

Kis update a rendszerrol: mar tesztuzemben megy a rendszer, ha minden jol megy holnap mar elesben is menni fog, akkor jovok egy beszamoloval es kepekkel :Y

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#31898) hszilard666 válasza Yllgrim (#31897) üzenetére


hszilard666
veterán

Nagyon várós! :K A fúria dögös a blokkal? :B

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

(#31899) TESCO-Zsömle válasza Satyricon (#31895) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Bluechip és Kender. Itthon csak ők foglalkoznak BitsPower cuccokkal.

(#31896) carr: Tody aquatuning.de-ről dolgozik, ott nincs BitsPower.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#31900) #90933760


#90933760
törölt tag

Szemezek egy vizes rendszerrel, Ordasi blokkos, Eheim szivattyús, Innovatek aluradis. Árában van, azzal nincs probléma. Inkább azzal, hogy akarjak-e ilyen gányt beépíteni a gépbe vagy ne. Nekem is maradt még néhány cuccom, radim, meg csövem, csatim. És jutna, procira, alaplapra, vidire, szóval komplett víz.

Előző rendszereimmel pont az volt a baj hogy drágák voltak (mondjuk az 50k víznél még olcsó) és sajnáltam a sok pénzt ami benne volt, így végül mindig eladtam őket. Ez pont azért lenne jó, mert pár ezres csak és vízhűtés. Már amilyen.

Nem játszok már, úgyhogy elbírja a blokk a gépet azzal nincs probléma. Azzal inkább hogy az aluréz miatt kéne fagyálló bele én viszont nem akarok, tehát idővel kilyukadna a radiátor.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.