Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31401) snowball


snowball
tag

Sziasztok,

Gondolkodom egy ilyen Phobya kit vásárlásán. Egy NZXT H440-be kerülne. De sajnos a 60mm vastag radi csak előre fér be. A kérdésem az lenne, hogy így hogy a hűtőről a házba fújja a hőt, mennyire melegíti a többi komponenst így? Később akarok egy 240-es vagy 320-as 30mm vastag radit fentre.egyelőre egy i7 920-ast hűtene ami most 3.8 Ghz-n megy 1.32V-on.
Továbba, ha valaki használ vastag radihoz Noiseblocker eLoop ventit mik a tapasztalatai vele? Át tudják fújni a 60mm-es radit rendesen? Remélem, mert most cseréltem le az összes ventimet ilyenekre. :) A radira a PWM-es 1500 max-osat tenném.

[ Szerkesztve ]

(#31402) hszilard666 válasza snowball (#31401) üzenetére


hszilard666
veterán

Szia!
Nem lesz semmi baja a komponenseknek, nálam is egy tripla radi van a ház orrában! :K

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

(#31403) MPowerPH válasza snowball (#31401) üzenetére


MPowerPH
félisten

Komponenseknek baja nem lesz, de arra azert figyelj, hogy ha nagyon meleg a szoba, akkor mar hatrany lesz az elso radi, foleg ugy, ha a VGA nincs levizezve.

Don't Tread On Me

(#31404) snowball válasza MPowerPH (#31403) üzenetére


snowball
tag

Köszi a gyors válaszokat.

Egyelőre még nem vizezném a kártyát. Egy Giga Wf3 970 van benne, az meg szerencsére nem túl forrófejű. Most a legmelegebb (33fokos szoba) időben se ment játék alatt 70 fok fölé. Később ha meglesz a második radi,akkor lehet, hogy bevizezném.

(#31405) MPowerPH válasza snowball (#31404) üzenetére


MPowerPH
félisten

Akkor mar nem lesz vele gondod. Helyzettol fuggoen olyan 3-5 fokkal emeli meg a belso homersekletet ez a felallas.

Don't Tread On Me

(#31406) hszilard666


hszilard666
veterán

Sziasztok Urak!
Melyik a legkisebb tartály a piacon? Most egy Swictech microres em van, de kisebb kéne.
Köszi! :R

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

(#31407) Cyberneko válasza hszilard666 (#31406) üzenetére


Cyberneko
tag

T idom, az egyik vegen egy ledugozott csodarab? :)

(#31408) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Sziasztok,

egy ilyen cínai tartály vételén gondolkodom

Van esetleg valakinek tapasztalata ezzel ? Nem tudom mennyire lenne jó ötlet, főleg azért mert ragasztottnak tűnik, és nem tudom mennyire bírná a fagyállót ? Na meg azért mert kici ócó cínai, és nem tudom mennyire lehet masszív. Talán egy akril kockát nem tudnak elrontani, de a fene tudja, anyám is egyszer vett egy kínai műanyag lámpát, aztán fél év múlva elkezdett magától darabokra hullani mint a teszkós kenyér.

+ egy pumpa kérdés

ez és ez a pumpa mennyire lehet hangos? Jelenleg egy ddc pro-t használok mondjuk ehhez képest ?

3 db 12-es radit (80-as átmérő), egy cpu blokkot, NB+SB+2x FET, +egy VGA blokkot tervezek meghajtani vele erre elég a 10W ?

(#31409) hszilard666 válasza Cyberneko (#31407) üzenetére


hszilard666
veterán

Erren me is gondoltam, köszi. :R Megpróbálom! :K

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

(#31410) seniman válasza hszilard666 (#31406) üzenetére


seniman
addikt

DC-LT-hez létezik egy gyufás skatulya méretű

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#31411) hszilard666 válasza seniman (#31410) üzenetére


hszilard666
veterán

De az nem pump-res combo? Nekem pumpám már van.

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

(#31412) papdilas


papdilas
csendes tag

Sziasztok!

Ha akar valaki az EK-tól rendelni, az jelezze privátban. Nyertem tőlük egy kis zsetont, így a postaköltséget Győrig én állom.

(#31413) mrbig25 válasza hszilard666 (#31411) üzenetére


mrbig25
őstag

Régen léteztek apró tartályok, ma már nem igazán:
Alphacool mini water tank
Alphacool AGB2
Zern U2
FrozenQ Flextank
Tecnofront nano

Az AGB2 még jelenleg is kapható, ha tetszik a formája.
Tecnofront nano-t elméletileg lehet venni a dimastech-en keresztül.

Vagy megveszed a DC-LT tartályát és az aljára vágatsz egy vastag 5x5cm-es plexidarabot. Erre már csak egy G1/4-es menet kell meg 4db lyuk, hogy rögzítsd a tartályhoz és kész.

[ Szerkesztve ]

...

(#31414) hszilard666 válasza mrbig25 (#31413) üzenetére


hszilard666
veterán

Király köszi! Körbénézelődök velük kapcsolatban! :R

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

(#31415) szacsee


szacsee
nagyúr

Fagyállósokat kérdezném.
Shell kútra elnéztem glikoshellért, de közben leesett hogy már nem gyártják.
Odaértem és 3 féle termékük volt fagyálló tekintetében.
Higított pet palack szerű clubsmart féle márka sárga színű előkevert lötty.
Aztán ilyen flakonban volt kék illetve rózsaszín is.

DigitXT-t nem tudom melyikre tért át, vagy van még otthon glikoshell 200literrel tartalékba?
Esetleg más is jó pl glicosam?
Válaszokat előre is köszi!

(#31416) JasL válasza szacsee (#31415) üzenetére


JasL
senior tag

Desztvíz patikában nincs 1000 Ft sem. Raksz bele egy kis alkoholt ha van otthon vagy kerozint, működik az is. Olyan olcsó ár/érték arányban, hogy ha elöregszik, filléres tétel cserélni. Én nem vennék bele drága fagyállót. Én mondjuk kerozint raktam bele :D

Sőt.. sima csapvíz egy kis pálesszel :D

[ Szerkesztve ]

(#31417) Cyberneko válasza JasL (#31416) üzenetére


Cyberneko
tag

Hulyeseget azert ne terjesz -_-
A sima csapviz hajlamos a vizkovesedesre, az meg nem tesz jot mondjuk sem a pumpanak, sem semminek.

(#31418) Joshi válasza Cyberneko (#31417) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem csak viccnek szánta. ;)

(#31419) Makesz79


Makesz79
tag

:DD

" Rövid az élet, hosszú a sír, mindenki játszon, amennyit bír "

(#31420) Cyberneko válasza Joshi (#31418) üzenetére


Cyberneko
tag

amugy... belegondolva, valoszinu. Szoval, JasL, bocs a csipos hangnemert ^_^°

(#31421) carr válasza JasL (#31416) üzenetére


carr
őstag

Most vettem unixautóban 175HUF-ért 2L-t. (az utcáról beesve közelebb van a 400hoz az ára) :D
szerk.:
már csak a shell féle sárga van hátra, meg a prociblokk. :D

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#31422) JasL válasza Cyberneko (#31420) üzenetére


JasL
senior tag

Semmi. Amúgy belegondoltál, hogy a vízkő csak lerakódás esetén alakul ki? Egy zárt rendszerben párolgásmentességnél nem kell ettől tartani. Egyébként sokan használnak sima csapvizet, ahol nem túl kemény a víz, nincs vele gond. Esetleg dobsz bele egy kis vízlágyítót. 1 liter vízben nincs annyi vízkő szerintem, hogy tönkre tegyen egy komplett rendszert. Vagy igen?

(#31423) Cyberneko válasza JasL (#31422) üzenetére


Cyberneko
tag

feltetelezem, ha folyamatosan megy, akkor nem. Namost lattam olyan rendszert, aminek a gazdaja nem kapcsolta be a gepet 3 honapig, es nem volt teljesen zart. (homemade tartaly, valami flakonbol. Elmeletileg zart volt, de nem xy-ig nyomasallo, gondolom.)
azota tudom, hogy a vizkovesedes nem csak egy legenda.
(Tonkre nem teszi talan (bar a proci blokkon mar volt mit takaritani) de a csoveket matta teszi, es az nem jooo, mint az koztudott. :)

[ Szerkesztve ]

(#31424) JasL válasza Cyberneko (#31423) üzenetére


JasL
senior tag

Persze, bizonyosan van benne. Ezért szoktak desztillált vizet használni. Én magam is azt használok, csak másoknak javaslom a csapvizet, ha nagyon olcsó megoldást akar! :D Alkoholt használok és vizet prédikálok :D

(#31425) VinoRosso válasza VinoRosso (#31408) üzenetére


VinoRosso
veterán

senki :F

(#31426) JasL válasza VinoRosso (#31425) üzenetére


JasL
senior tag

Ez a tartály ránézésre sem egy életbiztosítás. Henger alakú egybe plexi tartályban gondolkoznék inkább. Volt itt a fórumon ennél minőségibb plexi tartály is, előlapi keretbe építhetős, világázás lett belőle.

Ez jóféle: [link]

[ Szerkesztve ]

(#31427) gyiku válasza Joshi (#31418) üzenetére


gyiku
nagyúr

inkabb csak a szokasos 'virtualis viz' ujabb okos tanacsat latjuk.

hüllő

(#31428) VinoRosso válasza JasL (#31426) üzenetére


VinoRosso
veterán

Az a bajom a hengerrel hogy sok helyet fogal feleslegesen,a formája meg a felfogatása miatt is, nagyon nem gazdaságos a helykihasználása. Ez egy 80x60-as téglalap, amit le lehet ragasztani bármilyen egyenes felületre és akkor egy csíknyi hely elég felfogatáshoz. Ha anyagminőségileg jó akkor számomra tökéletes lenne. Ezt talán ránézésre nem lehet megállíptani, ezért kérdeztem, hogy találkozott e esetleg testközelből ilyennel valaki.

Pumpákról vélemény ?

(#31429) spanglee001 válasza VinoRosso (#31428) üzenetére


spanglee001
addikt

90x140? 5,25'' helyre való vagy az már nagy?
van is eladóm :DDD

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#31430) VinoRosso válasza spanglee001 (#31429) üzenetére


VinoRosso
veterán

Láttam már de sajnos ez nem 2.5k :( . Először hasonlót akartam lett is volna egy aquabay M3, már meg is egyeztem az eladóval és ment volna a befizetés számlára, csak visszamondta (utólag fényt derítettem rá hogy eladta máshol többért :W ). Azóta meg megtaláltam ezt akrilt és inkább efelé hajlok mert kissebb. Feltöltésnél majd lehet anyázok párat, de valahogy csak megoldom ha másnak is sikerült. Egy CM 361-es házba menne és ebben csak 1 darab 5.25-ös hely van, és azért nem lenne rossz egy DVD olvasó se. Ez a kis téga meg tök faszán elfélrne a hdd mellé téve.

A leaktől nem félek, mert mielőtt betenném a gépbe azért fagyállós vízzel megtöltve parkoltatnám 2-3 napot (más tartállyal is így tennék) . Ha ezalatt nem oldja ki akkor utána sem fogja. Inkább az a parám, hogy az úton ide megtörik, vagy hogy megoljda a fagyálló és dobhatom a kukába, mert össz vissz 2.5k a cucc és bár van 30 napos kp vissza garancia a visszapostát nekem kell állnom, és az nem hiszem hogy Hong-kongig kijön 2.5k-ból (ők elvileg ~500 Ft-ért postáznak ide, jó nekik).

(#31431) JasL válasza gyiku (#31427) üzenetére


JasL
senior tag

Megint trollkodsz? Van vízhűtésem.

(#31432) akoska07


akoska07
nagyúr

Szerintetek mennyi víz kellhet egy vékony tripla radis rendszer feltöltéséhez ?

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#31433) carr válasza akoska07 (#31432) üzenetére


carr
őstag

Mekkora a cső belső átmérője? Hány komponenst hűtesz? Mekkorák a radiátorok?
cca 0,75-1L-t szvsz mindenképp elnyel a 3 vékony radi.

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#31434) Snip3r_HUN válasza akoska07 (#31432) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Nekem a 360-as 60 mm vastag radis rendszerbe (cpu+vga is vizes) ment bele 1 liter, szóval ennél valamivel kevesebb kell egy vékony 360-asba.

[ Szerkesztve ]

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#31435) carr válasza Snip3r_HUN (#31434) üzenetére


carr
őstag

huh... akkor nekem milyen radiátorom van "more"? Feneketlen tó. :D
kb 4-5dl-t nyelt el. pedig csak 240x60 .

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#31436) akoska07 válasza carr (#31433) üzenetére


akoska07
nagyúr

1db XSPC 360 Slim
19/13 csövek lennének.
Csak procit hűtene.

#31434 Snip3r_HUN :
Elvileg akkor elég 1L hozzá...

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#31437) ViZion válasza gyiku (#31427) üzenetére


ViZion
félisten

Szia zöldfej! ;] :D
Én már nem is reagálok rá. Akinek annyi esze van, h a pár száz forintot sajnálja desztvízre -a mittomén 40k vízhűtésbe- az meg is érdemli...
"vízkő csak lerakódás esetén alakul ki? Egy zárt rendszerben párolgásmentességnél nem kell ettől tartani" muhahaha és ennyi. BaMMeg, kiengedsz egy pohár vizet és "jobb helyeken" üledékes lesz pár óra alatt is, amit felszed a régi vízvezetékből, etc... a microfin blokknak biztosan nem használ, meg a szivattyúnak sem igazán. De azért csak toljuk bele, egy darabig jó lesz, max. hangosodik a szivattyú.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#31438) spanglee001 válasza akoska07 (#31432) üzenetére


spanglee001
addikt

A mora 3 rendszerbe ment bele másfél lityó, én se tudtam mennyi kellhet bele, aztán most van 2,5 liter koolantom :DDD egy ideig eleg lesz :C

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#31440) seniman válasza ViZion (#31437) üzenetére


seniman
addikt

Ne törd le a lelkesedését.Meg különben is Todynak,Merlinnek stb-nek is élni kell valamiből,ha más nem,a kísérletező kedvű userekből ;]

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#31441) jones965


jones965
Modder

Srácok higgadtság és nyugalom.

(#31442) proci985 válasza akoska07 (#31436) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

szerintem kb pont eleg lesz 0,8-1L. milyen tartaly lesz?

(enyembe kb 1.2 liter kellett a 120x60+120x45+280x30 + GPU + VGAhoz, de egy picike EK tartalyom van az EK2.2hoz).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#31443) akoska07 válasza proci985 (#31442) üzenetére


akoska07
nagyúr

A yt csatornámon látható xspc kicsi tartály.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#31445) VinoRosso válasza jones965 (#31441) üzenetére


VinoRosso
veterán

Csigalom nyugavér :DD Amúgy meg hagyni kell a kollégákat kiereszteni a fáradt gőzt, különben megnő a nyomás ami robbanást okozhat :U

Inkább írhatnátok a szivattyús kérdésemre. Nem voltam rest és utánanéztem a dolgoknak amennyire tudtam. A lényeg:

Az általam linkelt hirdetésben Delphi által Power Mac G5-höz való rendszerekbe készített pumpákat árul a tag (csak ezt 'valamiért' elfejtette beírni a hirdetésbe, ez nyilván egy - pont :( ). Ezeket a szivornyákat (ddc 1-vc / 2-vc) úgy 2006 környékén sorozatgyártották egy elég combos hűtésekbe:

csak sajnos a Delhi elqurta kicsit a dolgot, mivel szinte minden hűtésük szivárgott egy idő után (nem a pumpánál hanem a blokkoknál) tönkretéve méregdrága apple gépeket :

ezért az apple kibaxta őket 2009-ben, és innét jön az a sok delphi pumpa a használtpiacon, vagy a nyakukon maradt a szerződésbontás miatt, vagy a már tönkrement gépekből lettek kiműtve. Visszaolvasgatva az achivumot többeknek is volt itt ilyen pumpája főleg Nyugdíjas révén. Mindenki meg volt elégedve a teljeítményükkel, de a zajszint megítélése elég vegyes, van aki szerint rohadt hangos, van aki szerint elviselhető. Ha abból indulok ki, hogy a G5-ben kettő ilyen is volt akkor alapból nem lehet annyira hangos, hiszen minek raknának egy luxus gépbe egy méhkast ? Hogy valakinél hangos volt az származhatott abból is, hogy ő pont egy agyonhasználtat fogott ki ami egy halott gépből lett kiműtve. De ez némi aggodalmat is ébreszt abból a szempontból hogy 11 év után mennyi az esélye annak hogy PH-s apróból rendelt cucc valóban új legyen.
A másik meg az, hogy mivel ezeken Mac-hez való tápcsati van ezért újra kell huzalozni őket (3hónap gari vszeg ugrik) és még így sem lehet (10 illetve 18W feletti, tehát nem a leggagyibb) venti szabályzó nélkül értelemben használni.

Így még mindig nem tudom hova tenni ezt a pumpát, az ára nyilván nagyon jó, de sok vele a macera, és nem is biztos hogy az ember a végén azt kapja amire számít.

Kiváncsi lennék a véleményetekre, főleg olyanokéra akik esetleg már birtokoltak ilyent.

[ Szerkesztve ]

(#31446) #90933760 válasza VinoRosso (#31445) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ismerjük a DDC szivattyúkat, irdatlan sok fajta és revízió létezik belőlük és ezer éve gyártják őket, lehetetlen megmondani melyik milyen. Általában a régieket érdemes kerülni, mert nagy volt a minőségbeli szórás és voltak elviselhetetlen hangúak. Csak az újabbakat szabad megvenni, de azt aligha kapod meg 6k-ért.

Bár elég sok a blokk ebben a rendszerben, de én egy D5-ön gondolkoznék inkább. Drága, de konkrétan jobb szivattyú nincs.

(#31447) DigitXT válasza DigitXT (#31302) üzenetére


DigitXT
félisten

Kicsit késve, de jobb később, mint soha: a Tody-féle átereszek vacakok voltak,
egyik csati konkrétan csak akkor tömített, ha tökig összetekertem őket, ami a
felhasználási módját tekintve (közte van a keret + a PCI rögzítő lemez is) soha
nem áll meg, tehát az egyik konkrétan használhatatlan volt. A másikat viszont
felhasználtam, mert jónak tűnt. Egészen addig, míg ki nem derült, hogy egész
pici mozgatásra elkezd könnyezni. Vagy 3x kezdtem újra a feltöltést! (A végén
már nagyon nem volt őszinte a mosolyom...) Végül az lett, hogy a Panamákat
kukáztam (szokásos helyen repedtek meg, rúgnám tökön, aki 3/8-os menettel
tervezte ezeket, hogy aztán 1/4-es átalakítót adjon hozzá, anyag meg vékony),
az ezer éves OC-féle közdarabokat beleerőltettem a Reserator DigitXT házába,
és ha onnan azokat valaki kiszedi, akkor fémet kell törnie. Nem kicsit, nagyon!

Ja és zöld Primo-ba költöztem, baromi jól néz ki rajta a zöld led-csík.:))
Esztétikusabb lett a gépház belseje, köszönhetően a kábelmenedzsmentnek,
viszont nem minden kábelt tudtam eldugni, így maradt, hogy első a praktikum.
A második SilentStarba egyelőre csak egy HDD-t vettem. Gondolván, hogy az
a 3TB elég lesz egy darabig, és nincs is több szabad SATA portom.:DDD Amúgy
két körösre terveztem a rendszert, csak az Aquaduct 720 XT gariban van még,
úgyhogy egy huszárvágással rövidre zártam a kört - említettem a praktikumot?

(#31448) szacsee válasza DigitXT (#31447) üzenetére


szacsee
nagyúr

Szép kálvária volt.
Nézegettem én is a kivezetéseket, de szerinem vagy aliról rendelek gumi átvezetőt és fúrom a házat, ha nem lesz rajta.
Házhoz grat, végül hol sikerült szerezni?
31415-ös hsz.-ra ránéznél? Nem tudom melyik fagyállót vegyem..
Köszi!

(#31449) Yllgrim


Yllgrim
őstag

Egy gyors kerdes, a Monsoon csatik helyet ilyen EK-t neztem ki, 16/10-es Tygon csohoz lenne, ez mar uzembiztos? vagy akar javasolhattok is helyettuk mast, itt a lista, mar csak ez hianyzik es rendelnem :)

Alphacool NexXxoS UT60 Full Copper 420mm
EK-Supremacy EVO
Mayhems Aurora 2 Silver 1ltr
Alphacool Laing D5 VPP655 PWM G1/4 with Pre-installed Plexi top
Phobya Balancer 150 Black Matt
EK-FC R9 Fury X
EK Water Blocks EK-FC R9 Fury X Backplate - Black
Tygon E3603 Hose 15.9/9.5mm (3/8 ID) Clear - 1m
EK Water Blocks EK-ACF Fitting 10/16mm - Black
Mayhems Dye Yellow 15ml
Bitspower G 1/4" Matte Black 45 Degree IG 1/4" Adapter - Black Matte Finish
Bitspower 1/4 Inch plug Closure - Carbon Black

Elore is koszi

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#31450) DigitXT válasza szacsee (#31448) üzenetére


DigitXT
félisten

Én egy "sárgát" vettem megint. (Különösebben nem agyaltam rajta...)
Persze feloldotta a lerakódásokat: amőba-party lesz a CPU-blokkban.
Majd kipucolom, ha megjön a második XT: nomen est omen.:))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.