Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 22:04:37

LOGOUT.hu

Ez a topic épített vízhűtésekkel foglalkozik, kompakt vízhűtések topikja erre a linkre kattintva érhető el! [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31701) hszilard666 válasza MPowerPH (#31699) üzenetére


hszilard666
veterán

Basszus most nézem hogy 1M 15 font :Y Lenne egy 20 as a csak a cső :Y Fakinfakk :O Ténykeg nincs itthon olyan átlátszó csövezés ami nem sárgul? :W HA nincs akkor mi értelme az átlátszó cuccoknak? :W

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

(#31702) JasL válasza gyiku (#31683) üzenetére


JasL
senior tag

Ugye-ugye? Egy éve nézem a hüllő fejedet :D

(#31703) JasL


JasL
senior tag

Ez nem babás:

Így dolgozok kb, ez offto-pic:

Festés coming :D

[ Szerkesztve ]

(#31704) hszilard666 válasza JasL (#31703) üzenetére


hszilard666
veterán

Nem rossz, de ha megfordítanád a hátsó ventit nem lenne minden tiszta retek. :DDD

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

(#31705) JasL válasza hszilard666 (#31704) üzenetére


JasL
senior tag

Akkor meg előről kapnák a komponensek az áldást a 6 front ventiről.. poros lesz ez mindenhogyan szerintem, a főút kb 15 méterre van légvonalban az ablaktól. Úgy gondoltam, mivel a ház teteje rostélyos meg alul is, a hátsó ventik az alaplap felett keltenek kis szélcsatornát ami elég oda, a hűtőventik meg szívnak ahol tudnak. Igazából elég optimális lett, +2 delta T van átlagban. Egy év alatt ez nem is olyan sok por, inkább kevés.

[ Szerkesztve ]

(#31706) hszilard666 válasza JasL (#31705) üzenetére


hszilard666
veterán

Tényleg? :D Szerintem ez nagyon ronda és igénytelenül néz ki, inkább fújd ki sűritett levegővel, és fordítsd meg a "szélirányt," elöl van porszűrő, kevesebb dzsuva jönne be és akkor fönt ki tudnák a ventik tlni a napszelet. sokkal szebb lenne és lehet hogy Gyiku is megkedvelne! :DDD

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

(#31707) JasL válasza hszilard666 (#31706) üzenetére


JasL
senior tag

Nem érek rá ezt szerelgetni, szerintem nem igénytelen :) gyíkok véleményére nem adok :D Munkára használom, nem divatbemutatóra :)

+: megjelöltem tartályon szigszalag-nyilacskával, hol votl a vízszint pár hónapja, látszik is a képen. Télen lassabban "párolog" :D

[ Szerkesztve ]

(#31708) Cyberneko válasza JasL (#31707) üzenetére


Cyberneko
tag

Hat, pedig en is igenytelennek itelem. Mentsegedre szolgaljon, az en gepem legalabb ennyire igenytelenul nez ki. :)

(#31709) JasL válasza Cyberneko (#31708) üzenetére


JasL
senior tag

No problem :D Ha igénytelen, hát igénytelen :) Nem leszek tőle szomorú :D Vannak komolyabb problémák is a világon!

[ Szerkesztve ]

(#31710) Grózi válasza JasL (#31709) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Egy 8bar-s kompresszor csodákra képes!!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31711) JasL válasza Grózi (#31710) üzenetére


JasL
senior tag

Gondolkodom rajta! Hol lehet ilyeneket jó áron kapni?

(#31712) hszilard666 válasza JasL (#31711) üzenetére


hszilard666
veterán

Én ilyen kannás bizbaszt használok azzal tisztítok maceket is, gyönyörűen viszi, 1200 forint egy 750ML es, aztán már egy éve nyúzom.

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

(#31713) lotTóni válasza hszilard666 (#31700) üzenetére


lotTóni
tag

Tygon-t anno nehezen halásztam volna.Ezért lett a primochill. 3 nap alatt hozza a DPD cirka 2.5k a szállítás.Egy misét megér...

....two beer or not to be....

(#31714) hszilard666 válasza lotTóni (#31713) üzenetére


hszilard666
veterán

De nem sárgul, right?

Zsömi:
Rendben, én arra gondolok hogy olyan marad mint day1 :D

[ Szerkesztve ]

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

(#31715) TESCO-Zsömle válasza hszilard666 (#31714) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Sárgulni nem szoktak, max opálosodni. Ha sárgul, akkor általában belülről rakódott ki rá valami...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#31716) Grózi válasza hszilard666 (#31712) üzenetére


Grózi
Topikgazda

+JasL
Ha napi 5-10 gépet és pár lapost fújatnál,akkor már nem kifizetődő.Azt hiszem 18K-ért vettem anno a kompresszort,vagy 10 éve.Párszor már megtérült és még sok mindenre jó.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31717) #90933760 válasza Grózi (#31716) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ma 30-40k között mennek az alap 20 literes gépek. Persze van kisebb is, nem tudom mennyivel olcsóbb, PChez elég, meg autókereket fújni.

(#31718) Grózi válasza #90933760 (#31717) üzenetére


Grózi
Topikgazda

20 literes az enyém is,8 bar-s.Akkor mostanában jól felment az ára.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#31719) Dragon27


Dragon27
senior tag

Sziasztok

kompakt vízhűtést érdemes venni ha nem akarok tuningolni? Csak szeretném alacsony hőfokon tartani a CPU-t de ne legyen hangos a hűtő .... vagy maradok NOCTUA NH-U14S mellet :)
Még a gép nincs meg csak tervezgetek: i7-6700K vagy i5-6600K

kompakt vízhűtésnek vannak problémái: szivárog,zajos,gyenge teljesítmény?
Corsair Cooling H110 GT néztem de nagyon nem akarom erőltetni a vizes témát.. ha ezek kompakt vízhűtés csak bohóckodás :DDD

(#31720) Henk


Henk
veterán

Lehet valami érdemi különbség a Phobya ZuperZero és ez a folyadék között? Most a Phobya-t használom, de cserélném és a Nanoxia van raktáron, valamint Merlint ismerve nem várnék heteket a másikra.

(#31721) hszilard666 válasza Dragon27 (#31719) üzenetére


hszilard666
veterán

ha nem tuningolsz, maradhat a noctua, az csendesebb mint egy kompakt! :K Meg ez építtet vizes totyik, itt senkinél sincs kompakt, de ha rém hallgatsz nem is fogsz venni! :N

(#31720) Henk:
Mi baj van a zupperzeroval? :B Just askin'! Nekem is az van.

[ Szerkesztve ]

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

(#31722) #90933760 válasza Dragon27 (#31719) üzenetére


#90933760
törölt tag

A Noctua halkabb lesz mindenképp és a kompakt víz is csak pár fokkal lesz hűvösebb. Nem érdemes lecserélni. Csak akkor ha épített vizet teszel rá.

(#31723) Henk válasza hszilard666 (#31721) üzenetére


Henk
veterán

Nincs vele semmi baj, csak át akarom rendezni a gépet és ha leengedem akkor már tiszta folyadékkal akarom feltölteni. A Phobya nincs raktáron és bizonytalan, hogy mennyi idő alatt érkezne meg. A Nanoxia viszont van és ha ugyanolyan jó akkor azt rendelném.

(#31724) Dragon27 válasza hszilard666 (#31721) üzenetére


Dragon27
senior tag

+ Baltoafarkas
marad a noctua :) Köszi

(#31725) proci985 válasza Grózi (#31710) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

igen, de azzal vigyazni kell, mert serulhetnek a komponensek vele.

---

JasL: egy ev alatt ez realis, nekem is kb ennyi ment bele porszurokkel egyutt.

kinezetre meg... en a hogy is nezek ki gepeink topikban tobb emberre a fraszt hoztam a Cosmos zsenialis kabelmanagementjevel (== kb nem letezik), plusz eleve nalam a szenzorok / ventik szabalyozas / tobb radi / 5 vinyo miatt nagyobb a kaosz.

viszont levego utjaba nem all, eloben meg elfogadhatobb / ugyis a viz az ami feltunobb.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#31726) Krogoth


Krogoth
senior tag

Helló.

Új gép, gondoltam ez legyen vízhűtéses.

lap: ASUS Z170-A
vga: GIGABYTE GV-N980G1 GAMING-4GD GTX980 4GB GDDR5 PCIE
ram: HyperX 8GB Fury DDR4 2400MHz CL15 KIT HX424C15FBK2/8
proci: INTEL Core i7-6700K 4.00GHz 1151 BOX

A fenti konfighoz össze tudnátok dobni egy vizes rendszert?

Köszi

(#31727) Snip3r_HUN válasza Krogoth (#31726) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Ehhez még tudni kéne hogy milyen házba akarod építeni, és kb. mennyit szánsz rá.

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#31728) JasL válasza Krogoth (#31726) üzenetére


JasL
senior tag

Így első körben Phobya 240-es szett, CPU blokkcserével (a szettben levő nem az igazi) + VGA blokk ha azt is vizezni akarod. Bár én 980-at már nem vizeznék, elég régi kártya, inkább eladni kell, nem venni :) Eladásnál jobb, ha gyári léggel van. Én azt igazából nem is vizezném, nagyon halkak, a VGA blokkokat meg majdnem lehetetlen eladni.

(#31729) hszilard666 válasza JasL (#31728) üzenetére


hszilard666
veterán

Mi baj azzal a blokkal? :U Ha nem tekeri meg a fittingeket túl a user simán vállalható! (IMO)

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

(#31730) JasL válasza hszilard666 (#31729) üzenetére


JasL
senior tag

Az még nekem is ronda blokk, valamint én a fémblokkokra esküszöm, az meg acetál. Valakinek meg is repedt szépen (lehet, h. túlhúzta, de a fémet nehezebb kinyírni). Szacsee-nak itt a fórumon mondjuk van, én eladtam neki a készletből, eddig nem panaszkodott.

Tipp: engem zavar, hogy a ventik LED-esek, csípőfogóval elmetszettem a LED kábeleket a ventikben, így nem világít a gépház, mint a karácsonyfa (nem szeretem, nálam alaplapi világítások is ki vannak kapcsolva, hiába ROG effekt wow!). Olcsóbb, mint kicserélgetni őket feketére.

[ Szerkesztve ]

(#31731) Snip3r_HUN válasza JasL (#31730) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Acetal blokkot használok már közel 2 éve, és nincs vele semmi gond.

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#31732) JasL válasza Snip3r_HUN (#31731) üzenetére


JasL
senior tag

Én láttam már olyan szerencsétlen esetet, amikor megrepedt és folyt belőle a víz. Persze nem mindenkivel fordul elő, de azért én drága gépben nem bíznék semmit a véletlenre.

(#31733) Snip3r_HUN válasza JasL (#31732) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Plexi blokkok hajlamosabbak a repedésre, mindkettőnél az a lényeg hogy ne tépd agyon.

[link]

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#31734) JasL válasza Snip3r_HUN (#31733) üzenetére


JasL
senior tag

Ez egy EK blokk, nincs több kérdésem :D Nekem is az van, de itt most nem ilyenről volt szó, hanem egy UC-2 LT-ről. Más kategória a kettő eléggé minőségileg és árban is.

Testik a kiépítés, igényes. Lehet akrillal még szebb lenne. A gépházhoz dobsz egy linket? Tetszik ez a fehér szín.

[ Szerkesztve ]

(#31735) lotTóni válasza JasL (#31732) üzenetére


lotTóni
tag

Arra kíváncsi lennék,hogyan lehet annyira túlhúzni,hogy elrepedjen.Ha emlékeim nem csalnak,itt a topikban is le lett írva,hogy nem szabad túl erősen meghúzni.Az egy berögződés,hogy mindent bikából kell meghúzni.
Amikor terveztem a vizet,csak plexiben gondolkodtam,szvsz jobban mutat.

Szóismétlés level99...sry :U

[ Szerkesztve ]

....two beer or not to be....

(#31736) JasL válasza lotTóni (#31735) üzenetére


JasL
senior tag

Nem csak a túlhúzás, anyagfáradásról is szó lehet, az acetál mégicsak egy műanyag. A raktárban is sokat állhatnak, mielőtt megveszik őket.

[ Szerkesztve ]

(#31737) DigitXT válasza lotTóni (#31735) üzenetére


DigitXT
félisten

A plexi magától is repedhet. Óvatosan kell vele bánni. (Van egy XSPC plexi tető
a DDC-men, nem félek tőle, mert jó vastag, jól megmunkált anyag. De ha mégis
összefosná magát, max. a külső házban okozna szivárgást.) Egy prociblokknál
viszont nagyon rossz helyekre kerülhet víz, ha elkezd szivárogni.:O Persze más
és más szempontok szerint építünk vizet: aki már ázott, figyelembeveszi azt is.
És senkinek ne legyenek illúziói, egyszer be fog következni, így, vagy úgy.:R

Ui: az acetal masszívabb... De szar dizájn esetén azt is könnyű elrepeszteni és
nagy dolog nem is kell hozzá. VGA/CPU blokktól én nem félnék, mert atipikus,
hogy nagyobb erőhatások lépnének fel: persze nem kell beletépni, mivel szvsz
előbb nyíródik el a műanyag menet, mielőtt egy jól készített acetal elem reped.
Hogy lehet rosszul csinálni? Pl. túl vékonyra hagyják a menet környékén. Lásd
Panama, amivel már többször megjártam... egy MÉG hibátlan, de alig használt
darabot nincs is pofám az apróra feltenni. Az kutyákat dobálni jó maximum.:D

(#31738) lotTóni válasza DigitXT (#31737) üzenetére


lotTóni
tag

Így már teljesebb a kép.Köszi az infót. :R
Valamiért bízom az EK cuccokban plexi szinten.Csak nem megy gajra "magától".Túlhúzásra ügyeltem.
Nyilván,ha észreveszem a szivárgást,rögtön cselekszem.
Az utóbbi időben úgy is csak a pumpa foglalt le.A második ddc halt be rövid időn belül.

....two beer or not to be....

(#31739) Snip3r_HUN válasza lotTóni (#31738) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Akkor itt az ideje D5-re áttérni. ;]

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#31740) proci985 válasza JasL (#31734) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

akkor miert nem az EK L240?

egyben van, rendben van, ha meg kell szepen bovitheto. user manualja is jo elso epitesre.

mondjuk GPU blokkra en is inkabb acetatot vettem.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#31741) Chrys_ válasza DigitXT (#31737) üzenetére


Chrys_
addikt

Ázás nekem most történt először jó néhány év után. És az sem csatlakozónál történt, hanem az AlphaCool hűtő tömítése adhatta meg magát. Remélem kifizetik a kártya árát (is), mert sajnos nem igazán működik azóta rendesen.
A pumpát én a gépház aljába szereltem (a 2 radiátorral és a leeresztő-szeleppel együtt). Ha valami probléma van vele, akkor oda folyhat a víz :)

(#31742) MPowerPH válasza Snip3r_HUN (#31733) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nekem is bejon ez az elrendezes, sokkal letisztultabb, mint az enyem. Es csak azon mulott a dolog, hogy a felso radi csonkjai a masik iranyba allnak, mivel nekem csak ugy fert fel az a istenverte radi. Viszont van elonye is a dolognak, es utolag nezve mar nem is banom. CPU-t lazan tudom cserelgetni megbontas nelkul. Es tegnap is csak kikaptam a vga-t, leengedtem a haz aljara, majd helyere beraktam egy masikat egy proba elejere. :D

Don't Tread On Me

(#31743) Chrys_ válasza MPowerPH (#31742) üzenetére


Chrys_
addikt

Nekem így megy most a 390X teszt :) GTX680 a vízkörben, és lóg a gépház oldalán a vízkörbe kötve. Az AMD kártya meg léghűtéssel tesztelve a slotban :)

(#31744) MPowerPH válasza Chrys_ (#31743) üzenetére


MPowerPH
félisten

Na igen, ugye az elonye kezzel foghato. Nekem jobban bejon ez a letisztult, rovid csovekkel megoldott elrendezes, de a kenyszer nagy ur volt, utolag meg kiderult, hogy meg praktikus is. :)

Don't Tread On Me

(#31745) ViZion válasza JasL (#31734) üzenetére


ViZion
félisten

Nekem meg Phobya van, köszöni nem reped. Nem kell megtépni, ennyi. Amúgy a gumigyűrűk is azért vannak, az tömít, nem kell rászorítani eszetlenül a csatikat. És alkohol van benne, nem színezi, nem repeszti, stb...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#31746) JasL válasza proci985 (#31740) üzenetére


JasL
senior tag

Igazából a Phobya CPU blokk cserével Nikkelezett fémre is 10e-vel olcsóbbra jön ki, mint az EK, ezért ajánlottam azt. Egyébként jó az EK, én is vennék azt is.

(#31747) proci985 válasza JasL (#31746) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

erre kb a ket rendszer egyforma aron van, amiatt vetettem csak fel. ha a phobya blokkcserevel olcsobb akkor persze az lesz a jobb megoldas (Phobya is EK pumpat hasznal a sajat DCPm meg egy ev hasznalat utan okenak tunik).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#31748) JasL válasza proci985 (#31747) üzenetére


JasL
senior tag

Nem, nem állítasz igazat sajnos, bár tudom, hogy nem szándékos. Íme egy kis matek:

Phobya Pure Performance Kit 240LT 52120 Ft

Ehhez egy nagyon ütős, nikkel prémium CPU blokk (és most elég ütőset választottam, van 18e-ért is kryos fém): EK Water Blocks EK-Supremacy EVO - Full Nikkel CSQ 30.000 Ft

Tehát 82.120 Ft-ért van egy überbrutál ütős vízed nagyon komoly cpu tetővel (és még egy csere v. póttető is)

Nézzük a te ajánlásod:

EK Water Blocks EK-KIT L240 R2.0 89350 Ft.

Nézzük mit kapsz a másodikhoz: egy EK-s acetál ronda fekete tetőt, és mindezt 7230-Fttal drágábban úgy, hogy nincs póttetőd, illetve ha eladod a Phobya kit-ből a tetőt, akkor 17230 Ft különbség van.

Ezért állítom biztosan, hogy nincsen egy árban a kettő, a Phobya verhetetlen ár-érték arányú, és minőségben egyátalán nem marad el az EK-tól, simán pariban van vele. Ha nincs tetőcsere, akkor pedig nagyon kemény 37120 Ft-os árkülönbség van a kettő között. Ennyit azért nem ér két betű :U

Mondhatni: Phobya = olcsóbban, jobbat!

[ Szerkesztve ]

(#31749) mrbig25 válasza JasL (#31748) üzenetére


mrbig25
őstag

Az általad linkelt két készlet között azért van különbség.
Az EK-ban egy legalább kétszer drágább PWM-es DDC van + a rávaló tető-tartály kombó is drágább, mint a Phobya sima csőtartálya.
Emellett a 16/10-es EK csatik is drágábbak, mint a 13/10-es Phobya.
És a két CPU blokk között is van különbség minőségben.

Nem utolsósorban a kolléga a sima EK-L240-es szettet írta...bár tény, hogy ez már kifutott termék.

...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.