Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) norbi2k válasza Csaba_20_ (#1898) üzenetére


norbi2k
csendes tag

gondolom nem probléma ha többeknél is ez van, bár legszivesebben visszavénném...zavar na :)

(#1902) -=Lord Tom=- válasza Szten Márs (#1900) üzenetére


-=Lord Tom=-
senior tag

meg volt benne két alu borba az is kiszedtem :)

(#1903) Csaba_20_ válasza -=Lord Tom=- (#1902) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Megmentettél 500 Ft-ot, gratula. :DD :P

(#1904) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Sziasztok!

Fura probléma állt fel egyik haverom gépében.

Konfig:

Abit IC7
Pentium 4 3 GHz Northwood
2x 512 RAM 400MHz
Sapphire X800 GTO
Codegen 480W
Samsung 400GB SATA II
NEC DVDíró
MSI DVDíró

szóval eléggé nem idevalónak tűnik a kérdés de lehet hogy mégis? ha nem akkor csillió bocsika

összeraktuk a fenti gépet és elkezdtünk wint telepíteni. folyamatosan lefagyott vagy újraindult (de az utóbbi volt a gyakoribb). namost elkezdtem a RAMokra gyanakodni, és az a helyzet állt elő, hogy ha mindkét RAM benne van akkor újraindult már win bootolás közben (512vel telepítettünk wint). külön-külön mindegyik rammal jól ment (memtestet sajnos nem tudtunk lefuttatni de próbáltuk játékkal meg mindennel) és az volt, hogy ha egy volt benne nem volt restart ha 2 akkor igen. sztem elég tápgyanús a dolog, bár nem tudom.
a 2 ram az összes lehetséges variációban ki lett próbálva (mmint a slotokra értve), még kontakt sprayt is bevetettünk, hátha vmi érintkezési dolog lehet, vagy kis szösz, ilyesmi.

TUDOM, hogy a Codegen nem egy jó választás, de ennek legalább elég nagy a teljesítménye. Nem az én gépem (nekem chieftec van:) ) szóval már előre látom a codegenellenző válaszokat, csak az érdekelne hogy EBBEN a codegen tápban keressünk-e hibát. :R


[Szerkesztve]

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#1905) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Codegen 480W = 120W ''real'' power :))
memória is lehet attól még... egyformák? milyen márkájúak?

(én 6600as karival és 2oprikai meghajtóval a 400Wos codegent leterheltem... szal az X800 jobba zabál) lehet a táp... cseretáp... próba... ha azzal yó akkor táp probléma volt

Harrrr!!!!

(#1906) raskolnikoff válasza Ndruu (#1905) üzenetére


raskolnikoff
őstag

szal a tápból hideg jön de a cserepróba sztem aktüell lesz.
a ramok nem egyformák, csak a tulajdonságaik. van olyan hogy nem megy együtt 2? egyik se hipergagyi csak nem márkás. :P

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#1907) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

samsung memóriáknál volt régen ilyen hogy nem akartak menni (bár ezt leginkább asus alaplapokba ágyazva művelték) ma már sztem nincs ilyen (de bármi lehet..) először úgyis a táphiba szűrhető ki egyszerűen

Harrrr!!!!

(#1908) Csaba_20_ válasza Ndruu (#1905) üzenetére


Csaba_20_
őstag

A 480W-os Codegenről itt a PH-n derült ki, hogy egy Sirtec 360W-os belet rejt. Persze alkatrészeket tekintve nem lehet tudni, hogy milyen minőségben. ;)

(#1909) Csaba_20_ válasza raskolnikoff (#1904) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Ez pedig RAM gyanús dolog, nem pedig táp. ;)

(#1910) Chaser válasza Csaba_20_ (#1909) üzenetére


Chaser
titán

Egyetértek :R Egyértelmű ram bibi lesz ez. Meglepne ha tévednék. Azt a codegen vackot én azért kidobnám, áruljátok már el, mi értelme olyan x#@rt venni, amikor kb 2k-val kerül többe/ vagy annyival se/ egy FSP-350PNF, aminél jobb táp pedig nem kell...

A kérdés természetesen nem neked szólt :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1911) Libgabor


Libgabor
csendes tag

Sziasztok!
Megvettem a következő tápot FSP ATX-400PNF, a gépem Intel D805 2.6@3.6, Palit GF7600GT; samsung 2*512 (533 alapon) dvd író, dvd olvasó. A kérdésem az lenne, hogy mennyire hihető az hogy everest alatt nyomok egy stabilitás tesztet és a CPU fesz (ami terheletlen állapotban 1.35 V) szépen lemegy 1.20-1.30 között ingadozik! Ez miért van? Normális jelenség?
Köszi előre is!
Üdv.
Gábor

(#1912) -=Lord Tom=- válasza Csaba_20_ (#1903) üzenetére


-=Lord Tom=-
senior tag

Egy 3000 forintos, mára semmitse érő tápból ez igenis sokat számít sztem :DDD (azóta egy 400W-os chifi dolgozik a gép alatt (cca. 1éve))

(#1913) stol válasza Libgabor (#1911) üzenetére


stol
addikt

A CPU-magfesznek nincs köze a tápegységhez, mivel nem az állítja elő azt.

(#1914) Libgabor válasza stol (#1913) üzenetére


Libgabor
csendes tag

Köszönöm!
Ma is okosodtam :C
:R

(#1915) Csaba_20_ válasza -=Lord Tom=- (#1912) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Egy 0 forintos, máig semmit nem változó értékű tápból 500 Ft-ot kinyerni, valóban nagy szó. :R A semmiből csináltál pénzt. ;)

(#1916) raskolnikoff válasza Csaba_20_ (#1909) üzenetére


raskolnikoff
őstag

de az az érdekes hogy külön mindegyik jó minden foglalatba! :F :F :F

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#1917) Csaba_20_ válasza raskolnikoff (#1916) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Épp ez az, hogy pont ezért nem táp a gyanús. Memória, vagy alaplap, illetve beállításprobléma van a háttérben. De ettől függetlenül ilyen konfigot nem illik ATX12V v1.3 szabványnak megfelelő táppal hajtani, a Sirtec 360W(Codegen 480W) pedig az.

(#1918) raskolnikoff válasza Csaba_20_ (#1917) üzenetére


raskolnikoff
őstag

viszont csináltam bios resetet és így se jó...elvileg vmit csak fel kéne ismernie nem túl bonyi 2x400 RAM és kész...
ez már nagyon off, bocsi és kösz a tanácsot

[Szerkesztve]

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#1919) Abri


Abri
aktív tag

Hali mindenkinek
Lenne egy FSP400-PN tápom, ami bekapcsolt állapotban serceg.
Valami ötlet ?
Én az egyik kondira gyanakszom.
Üdv
Abri.

(#1920) stol válasza Abri (#1919) üzenetére


stol
addikt

Akkor nálunk is profibb vagy :DDD
A kondi nem serceg ;)
Amúgy lehet üzemi zaj is, ami kapcsolófrekiből adódik.

(#1921) Abri válasza stol (#1920) üzenetére


Abri
aktív tag

És hogyan lehetne egy alapos teszt alá vetni, de úgy ha netán meghalna, ne vigye magával a rákötött dolgokat, vagy kössek rá 12V égőket ?

(#1922) stol válasza Abri (#1921) üzenetére


stol
addikt

Pont az FSP nem fog túlfesszel megdögleni ;)
Megdöglés is erősen kétséges számomra.
Több lerobbant mercit láttam már, mint döglött FSP-t :DDD

(#1923) Abri válasza stol (#1922) üzenetére


Abri
aktív tag

Csak akkor serceg ha áram alatt van. Akkor mi lehet a baja ?

(#1924) Szten Márs válasza Abri (#1923) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen, ha nincs áram alatt, akkor legfeljebb akkor serceghetne, ha olajban sütögeted a gáztűzhelyen, ezt mindjárt gondolta mindenki.

Kis olvasási gyakorlat ellenben:
''lehet üzemi zaj is, ami kapcsolófrekiből adódik''

(#1925) Davis


Davis
csendes tag

Hello

Ma bekapcsoltam a gépet és a házhűtő ventik nem kapcsoltak be, egyébként ezek az alaplapra vannak kötve és nem kimondottan a tápra. A ledek világítanak csak a lapátok nem forognak. Ez lehet-e táp hiba vagy inkább alaplapi amit kétlek.
Válszotok előre is köszi.

Ja egyébként Csaba_20 írása alapján lemértem a +5VSB jelzésű, 9-es kivezetésen a feszültséget és 5V helyett csak 2,5V-ot mértem stand-by üzemmódban.

Üdv Davis

[Szerkesztve]

(#1926) stol válasza Abri (#1923) üzenetére


stol
addikt

Kszenléti kör üzemi frekije esett le.
MEgfelően védve van az is, max egyszer nem indúl el.
Ha megáll, javítható 3ezres költség alatt.

(#1927) Quadkan


Quadkan
tag



Hello!

Kb. 2 hete mikor kikapcsoltam a gépemet arra lettem figyelmes, hogy a modemen elalszik a 4. led (Enthernet). Másnap mikor beakartam kapcsolni a gépem hiába nyomogattam a gombot semmi. Mondom biztosan a gomb nem érintkezik, de nem ez volt a baj. Az alaplapi elemre gondoltam háth lemerült, kicseréltem de továbbra is fenn állt a probléma. Kicseréltem a hálózati kábelt semmi. De mikor az elemet nem tettem bele a gépbe akkor frankón működött.
(az elem azé kell) A tápra gyanakszon hogy a végét járja, bár mikor bekapcsol a gép ugyanugy halkan és hibátlanul üzemel e egy leállás semmi.
Tápom: Chembro Gaming Bum ház+ a hozzá tartózó gyári táp (550W)
Lehet hogy a tápom haldoklik?
Segítsetek pls....
Lehet ezt vhogy orvosolni vagy elkerülhetetlen a táp csere?
Milyen tápot ajánlatok? (hal legyen megbízható(márkás) max 25000Ft)

[Szerkesztve]

(#1929) Csaba_20_ válasza molngab (#1928) üzenetére


Csaba_20_
őstag

A szoftveres okokat mi alapján zártad ki? Milyen hibakeresési módszereket alkalmaztál idáig?

(#1930) Csaba_20_ válasza Quadkan (#1927) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Alaplaphiba is lehet, próbáld ki tápcsere előtt egy másik, normális táppal a gépet!

(#1931) Csaba_20_ válasza Quadkan (#1927) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Alaplaphiba is lehet, próbáld ki tápcsere előtt egy másik, normális táppal a gépet!

(#1932) Quadkan


Quadkan
tag

Bocs.
De az én ''problémámra'' miért nem reagál senki?
Valami ötlet esetleg?

(#1933) Csaba_20_ válasza Quadkan (#1932) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Szerinted az előbbi hozzászólásomban mire reagáltam? :F

Valamiért kétszer lett elküldve, sorry!

(#1934) Davis


Davis
csendes tag

Bocs.
De akkor nekem biztos hogy táp problémám van ugye?

Üdv Davis

(#1935) Csaba_20_ válasza Davis (#1934) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Ha a mérőműszered eleme nem volt lemerülve és mérési hibát nem vétettél, akkor igen. Az biztos táphiba. :R

(#1936) Davis válasza Csaba_20_ (#1935) üzenetére


Davis
csendes tag

Kösz szépen, csak biztos akartam lenni magamban. :DDD

(#1938) Csaba_20_ válasza molngab (#1937) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Csak nem tuningolt rendszert szabad hibadiagnosztizálni. Értsd ez alatt, hogy minden a névleges órajelen, feszültségen stb. fut!

Szoftveres hibát kizárni anélkül, hogy belenéznél a Windows eseménynaplójába, nagy hiba.

A DTK tápok nem haladtak a szabvánnyal(nem is követték azt), így nem alkalmazkodtak az újabb rendszerek fogyasztási igényeihez se. Még mindig a +5V-on várják a nagy terhelést.

(#1939) Alpi


Alpi
tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem! Szeretnék gépet cserélni, de nem tudom, hogy elég lesz-e a mostani tápom rá? A jelenlegi egy Mercury 400W-os!

A gépem most:

- MSI K7N2 Delta ILSR alaplap
- AMD Athlon XP 3000+ Barton magos proci
- PowerColor Ati Radeon 9600XT 256 Mb
- 2 x 512 Mb Kingmax DDR Ram
- 2 vinyó (120 Gb Maxtor és 250 Gb Samsung)
- 2 optikai meghajtó (TEAC dvd olvasó + LG dvd író)

Ezzel az összeállítással minden rendben megy már másfél éve! Sosem volt a táp miatt hiba!

Ha viszont az alaplapot, a procit, a memóriát és a videókártyát lecserélném, akkor ilyen lenne a gép:

- MSI K9N Ultra alaplap
- AMD Athlon64 X2 4400+ proci
- Geforce 8600 Ultra 256 Mb
- 2 x 1024 Mb Kingmax DDR2 Ram
- 2 vinyó (120 Gb Maxtor és 250 Gb Samsung)
- 2 optikai meghajtó (TEAC dvd olvasó + LG dvd író)

Magyarán minden cserélődne, kivéve a 2 vinyó, plusz a 2 optikai meghajtó.
Tehát a kérdés adott! Elég lesz hozzá a 400W-os táp? Félek, hogy nem!

Minden választ előre is köszönök!

Üdv,
Alpi

Hippopotomonstrosesquippedaliophobia: félelem a hosszú szavaktól...

(#1940) -zolee- válasza Csaba_20_ (#1938) üzenetére


-zolee-
tag

Na igen. Én is vettem itthonra egy Trust tápot. A szitu a következő volt. Vettem egy 7800GT -t amin ugye 6 eres PCIe tápcsati van. Az volt a régebbi Zalman APS360B tápomon de az kellett a kolis Core2 gépbe szóval itthonra azt Athlon64 3500+/7800GT kombóhoz kellett vennem egy másik tápot. Körbejártam Pest belvárosát de már olyan Zalman nem volt sehol. Mondom ok akkor megnézzük az akváriumos boltot. Bementem mondom olyan táp kellene amin van ez a csatlakozó. Asszongya a nagyon segítőkész eladó van 450W -os Chieftech de azon sajana nincs viszont a 420W -os Truston biztos van. Mondom OK megvettem hazavittem. Kicsomagolom és mit látok? 6eres tápcsati természetesen nem volt rajta és a teljesítmény eloszlása sem győzött meg.
12V: 16A 192W
3.3V: 20A
5V: 30A
Az utolsó két ág összesített csúcsteljesítménye 210W ! ! ! Wow... kár, hogy szinte semmi nem is használja. Szóval 7800GT elad és most egy 6600GT van a gépben. Még ez a táp is elbánik simán ezzel a konfiggal. De azért nyílvánvaló, hogy nem szereti az ember ha átvágják. :W :(((

''Könnyű fizikai munka --> Ólomlapátolás'' by Hypo!

(#1941) -zolee- válasza Alpi (#1939) üzenetére


-zolee-
tag

Szerintem azt a tápot felejtsd el. Vegyél inkább egy Zalman/Chieftech/FSP/Enermax 350-400W -os tápot oszt annyi.

''Könnyű fizikai munka --> Ólomlapátolás'' by Hypo!

(#1942) Alpi válasza -zolee- (#1941) üzenetére


Alpi
tag

Köszi! :R

Hippopotomonstrosesquippedaliophobia: félelem a hosszú szavaktól...

(#1943) letix


letix
aktív tag

Sziasztok!

Technikai jellegu kerdesem lenne.

Adodott egy kis problemam, amire szemelyszerint en nem talalom a magyarazatot/megoldast.

Adott 340W-os 24+4 pines compaq tap. (hibatlan)
Adott egy Abit VH6T + proci + ram + etc. (hibatlanok)

A taprol a 24pines csati 4 pinje NEM leszedheto.Sajnos a lapon a tapcsati mellett rogton kondik vannakl, igy nem dughato ra a 24-.es csati,igy gondoltam ''leszerelem'' fureszlappal a 4 pint (bal oldalrol, abbol is gondolom hogy ezt kell eltavolitani, mivel ha a masikat tavolitom el, nem dughato a lapra)

Nem serultek meg eltavolitas utan a kabelek, igy radugtam a lapra.
Bekapcs, prci ventijet nem inditja, szinte semmi nem porog fel, csak a tap.
Nagyon halk sipolast hallottam, (a hazban nicns hangszoro, a lapon sem.)

Majd 10mp mulva a proci mellett levo egyik kondi alatt elkezdett finom fustot okadni..
Kikapcs, bekapcs szintugy ezt cisnalta.

Ketsegbe azert nem estem, szetkaptam, megvizsgaltam a masik oldalrol a forrasztast, semmi elvaltozas, kondin semmi elszinezodes.

Masik tappal kiprobaltam (Enermax 301AX-VE) ezzel hjibatlanul indult.

De a kerdes.: osszvissz 2 szer kb 1 masodpercre kezdett fustolni.vajon hasznalhato e meg a lap?hangsulyozom mukodik perpill, csak nem szeretnek bajtr csinalni otthon, ha felgyullad vmi:)

koszonom elore is
letix


don't panic! ... http://www.letix.hu - linux parancsok

(#1944) Csaba_20_ válasza letix (#1943) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Csak tudnám mikor került a fűrészlap a számítógépek szerelési kellékei közé... :W Ha a kondi elkezdett füstölni, akkor az bizony már nem százas onnantól. Mivel a proci melletti kondiról van szó, nagy az esély rá, hogy a processzor VRM-jének egyik kondenzátoráról van szó. Nem ajánlom, hogy ezt a géped tovább üzemeltesd úgy, hogy nem nézetted meg a rendszert egy szakemberrel!

(#1945) letix


letix
aktív tag

Sajnos massal nem tudtam levalasztani , konyhakessel nem akartam neki allni, azzal az ujjam is elszaladt volna:)

Rendben, koszonom az info-t, majd beszelek Rive kollegaval az ugy erdekeben.

udv
letix

don't panic! ... http://www.letix.hu - linux parancsok

(#1946) Rez_Grof


Rez_Grof
őstag

Hi all!

NF7 rev 2.0 alaplapnak lehet-e az a baja, hogy nincs -5V-os vezeték a táp 20pin-es csatijában? A tápot pontosan nemtudom de coolink 450W és kb fél éve vette gép tulaja.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1947) -zolee- válasza Rez_Grof (#1946) üzenetére


-zolee-
tag

Baja nem lehet mert már szinte semmi nem is használja. Ezért is került ki a szabványból ha jól emlékszem. Egyes Creative hangkártyák problémázhatak miatta de ez főleg a régebbi típusokra igaz pl. Sound Blaster Live! illetve egyes MSI alaplapokra integrált Creative hangkodek is problémás lehet. Ha nincs ilyened akkor nem gond.

''Könnyű fizikai munka --> Ólomlapátolás'' by Hypo!

(#1948) Rez_Grof válasza -zolee- (#1947) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Bocsánat puritánul fogalmaztam, a probléma az, hogy sajnos nem ad semmi féle eletjelet a lapban semmilyen videókártya, de másik lappal is ugyan ezt a hibajelenséget produkálja. És a topicba vissza olvasva arra gondoltam mivan ha ez a deszak is érzékény a -5v hiányára.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1949) Csaba_20_ válasza Rez_Grof (#1948) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Ha fél éve vette a gép tulaja, akkor feltételezhetően már ment is ez a konfig. Vagy miért fontos, hogy fél éve vette a tápot valaki? Eddig hogyan ment a gép?

(#1950) McMurphy


McMurphy
csendes tag

Sziasztok!

A Chieftec BH-01B-B-SL házba szerelt FSP Epsilon 700W táp okoz olyan rezonancia szerű problémát, hogy időközönként elkezd brummogni a gép hátulja, érintésre a ház is remeg, ha kicsit megmozgatom abbahagyja, de pár nap vagy óra után újra ezt csinálja.

A ház talpán nincs gumírozás vagy ilyesmi, még jól is jött hogy tologatható gyúrás nélkül simán. :)

1 hónapos a táp, szakszervízben szerelték be.

Köszönöm előre is az ötleteket.

McMurphy

Az agy az a szerv, amellyel azt gondoljuk, hogy gondolkodunk! AB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.