Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2251) Tutti-amigo


Tutti-amigo
tag

Valaki segítsen nekem pls! :(

(#2252) Csaba_20_ válasza Tutti-amigo (#2250) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Bár a leírásodból az derül ki, hogy a kábel feketedett meg, de valószínűleg a csatlakozó érintkezőiről akartál írni. Elő szokott forulni. Az oxidáció miatt megnő az átmeneti ellenállása és ez előbb utóbb ide vezet. Cserélni kell a csatlakozót(alaplapon és tápon egyaránt) és minden mehet tovább a régiben.

(#2253) Tutti-amigo válasza Csaba_20_ (#2252) üzenetére


Tutti-amigo
tag

Köszönöm szépen!

Akkor ennek valszeg nem lehet köze az agp port gondjaimhoz? Azt valami más okozta ezek szerint?

(#2254) csurdongulos


csurdongulos
tag

sziasztok,

van egy seasonic s12 430w-os tápom. tegnap úgy tűnik elszállt, lekapcsolt a gép. valami füstöt is éreztem, de nem tudtam még akkor beazonosítani, hogy honnan jött. A furcsa az volt, hogy az alaplap kapott áramot, mert világítottak a ledek és a bios code kijelző (ab9 pro). szerencsére volt kéznél egy tartalék táp, amivel gond nélkül elindult a rendszer.

tudja valaki, hogy ez milyen hiba lehet és, hogy csak a csere az egyetlen megoldás?

köszi

(#2255) Csaba_20_ válasza Tutti-amigo (#2253) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Az AGP-s problémához is lehet köze a +3.3V gyengélkedésének. Lehet még alaplapi eredetű kondiszáradás is a háttérben.

(#2256) Csaba_20_ válasza csurdongulos (#2254) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Hajtsd végre a minimális tesztet, hogy kiderüljön, ügyemel-e a táp. [link]

(#2257) csurdongulos válasza Csaba_20_ (#2256) üzenetére


csurdongulos
tag

kösz, kipróbálom/kipróbálnám, de nincs feszültség mérőm. majd megpróbálok szerezni.

(#2258) tozo86


tozo86
tag

sziasztok!
Az a problémám, hogy a gépem néha fogja magát és újraindul. Mintha reset gombot nyomnék. Én a tápra gyanakszom. Van valami ötletetek?

`•.¸¸.•´¯`•.¸¸.•´¯`•.¸ ><((((º>

(#2259) Csaba_20_ válasza tozo86 (#2258) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Szerintem ennél jóval konkrétabban kéne segítséget kérned, mert így maximum együtt érezni lehet veled, de segíteni nem. Ha viszont csak azért írtál ide, hogy kipróbáld empatikus képességeinket, akkor ennyi is bőven elég volt.

(#2260) Tutti-amigo válasza Csaba_20_ (#2255) üzenetére


Tutti-amigo
tag

Maximálisan igazad van. Mentettél nekem egy lapot! Már majdnem eladtam mert szar. huhh! Tápcsati tisztítás és csere mindkét oldalon :DDD

Mester :R :R

(#2261) csurdongulos válasza Csaba_20_ (#2256) üzenetére


csurdongulos
tag

kipróbáltam a zöld+föld vezeték összeérintésével a táp indítását, de a venti csak megmoccant és újból éreztem a füstszagot. a méréseket nem tudtam sajnos elvégezni.



[Szerkesztve]

(#2262) Csaba_20_ válasza csurdongulos (#2261) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Mérések nélkül nem lehet megállapítani a pontos problémát. Ha garanciális, akkor vidd vissza és érvényesítsd a jótállást. Ha nem, akkor stol, didyman és jómagam szoktunk tápot javítani. Valamelyiünkhöz juttasd el - írj privátot - és megnézzük mi a probléma vele. :R

(#2263) csurdongulos válasza Csaba_20_ (#2262) üzenetére


csurdongulos
tag

még garancia van rá elvileg, csak a számlát nem találom sajnos (de még alig fél éve vettem), meg győrből hozattam (zoty) és nem tudom mennyire lesz macerás a csere/javítás megoldása BP-ről, postázni nem szeretném. úgyhogy lehet szavadon foglak és írok privátot :) köszi

(#2264) Csaba_20_ válasza csurdongulos (#2263) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Ha még van rá jütállás, akkor mindenképp azt az utat ajánlom. Nem szívesen javítok olyat, amit amúgy cserélnének. ;)

(#2265) 100kg


100kg
tag

Sziasztok!

Már kezdek begerjedni hogy mindíg találok vmi bajt sejtető zajt a gépembe... :O :O
Ma amikor bekapcsoltama gépet a tápből ilyen szikrázás szerű sziszegő hang jött ki pár másodpercig meg most is csinálja szabálytalan időközönkét pár másodpercig minden normálisnak tűnik csak eza hang ez nem tudom mi lehet :F :F

(#2266) polip


polip
addikt

Üdv mindenki!

Rejtélyes újraindulásaim vannak mostanában, minden előjel nélkül restartol a gép...a tápra gyanakszom, de elégkomoly cucc..

Elképzelhető hogy a táp nem viszi el a konfigom?

Táp: Antec Truepower 2.0 460W, 33A

Konfig:
Core 2 Duo E6400@ 3,2GHz
2x1024 RAM
Asus P5B Deluxe lap
1x Samsung 80GB SATA HDD
2x 160GB Samsung SATA HDD - RAID tömbben
Gigabyte Radeon X800
Audigy hangkari
Pioneer 111 DVD-író
Pioneer 112 DVD író

2 házventi, amit a táp szabályoz, FAN ONLY csatlakozón...

más nincs benne, nem gondolnám h ennyit nem bír ki a táp...ötlet :F

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#2267) Primőr válasza polip (#2266) üzenetére


Primőr
aktív tag

Inkább valami trójai, pl. newdot.net nevű csinálta nekem a restartokat. Rakj fel windows javításokat, és futtasd a Spybotot: [link] vagy a Windows Defendert, csökkentett módban.

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#2268) polip válasza Primőr (#2267) üzenetére


polip
addikt

ilyenre nem is gondoltam...teljesen véletlenszerű ujraindulásrokról van szó...

van hogy napokig okés, van hogy 1 nap 2x is csinálja...trójai csinálhat ilyet?

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#2269) Primőr válasza polip (#2268) üzenetére


Primőr
aktív tag

Szerintem lehet. Vagy esetleg a memória freki tú lmagas, ha belenyúltál, valami ilyen volt már nekem is.

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#2270) Primőr válasza polip (#2268) üzenetére


Primőr
aktív tag

sikerült megoldani?

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#2271) polip válasza Primőr (#2270) üzenetére


polip
addikt

még nem volt időm nekiesni, talán ma délután :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#2272) Chandler


Chandler
senior tag

hali

nekem is hasonló problémám van mint csurdongulos kollégának
az történt hogy gépeztem, egyszer csak elszállt a gép, kikapcsolt, de a zöld led ott lent a háznál, a keyboard numlock led-je is világított, de nem volt bekapcsolva a gép. kihúztam a tápkábelt a tápból, majd visszadugtam (vagy lehet hogy visszadugtam és bekapcsoltam a gépet, asszem ez történt) , és utána szikrázott, pattant egy marhanagyot és lecsapta a biztosítékot. egy kicsi füst szagot is éreztem. szétszereltem mert gari nem volt már rá, és megnéztem, annyit láttam hogy egy kondezátor kipukkadt, de lehet egyéb baja is van. akkor ennek a tápnak lőttek, vagyis nem működik?
nem merem újra bedugni és bekapcsolni mert akkor az egész gépem is leéghet akár.

(#2273) didyman válasza Chandler (#2272) üzenetére


didyman
őstag

A durranással már túljutott a krízisen, de értelmetlen lenne próbálgatni. Talán javítható, de a távdiagnosztika Csernus asztala. Kép a belsejéről esetleg segíthet, de biztosat csak akkor, ha ránéztem.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#2274) Chris_T válasza Hequila (#2244) üzenetére


Chris_T
tag

Ja értem, hát akkor kösz a tippet, a közeljövöben megpróbálok beszerezni valami jobb tápot..

(#2275) Le Pingvin


Le Pingvin
csendes tag

Sziasztok!

Gyorsan kellene egy kis segítség. Két hete raktam össze a következö konfigurációt: ASUS P5B deluxe; MSI 8800GTS 320MB; Core2Duo 2,13GHz; Corsair 800MHz DDR2 2Gb mem., Samsung 250Gb SATAII HDD, Samsung 206BW 20'' (1680*1050) monitor, Cooler Master iGreen 430W active táp.

Az lenne a probléma, hogy folyamatosan újraindul a gép, még a BIOS sem jön be. Néha sikerül felállnia a rendszernek (VISTA 32-bit), de pár perc használat után újraindul, jelenleg(kb. 1 napja) a BIOS sem jön be a monitoron semmi nem látható. Amikor még bejött a VISTA, akkor a rendszerfigyelö programokkal ( EVEREST, CPU-Z, CORE TEMP) semmilyen rendellenesség nem volt tapasztalható.

Légyszíves segítsetek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(#2276) Hequila válasza Le Pingvin (#2275) üzenetére


Hequila
őstag

Szerintem nem táp, de elsőként próbáld meg másik táppal.
A helyedben memóriára gyanakodnék inkább.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#2277) Geode


Geode
csendes tag

Lenne egy kérdésem, bár lehet, hogy nem ide tartozik.
Tudtok-e valamit mondani nekem az Ever Power tápokról??
Jelen esetben egy 300w-os darabról kéne infó (típusa: iso-400pp).
Elvileg védelmek, PFC rendben.Súlya:1,5 kg
A PFC-t miről ismerhetem fel, hogy néz ki? :F
Minden infót előre is köszönök.

(#2278) Hequila válasza Geode (#2277) üzenetére


Hequila
őstag

Az Ever Power tápok tudtommal az erős középmezőnyt gazdagítják. Nagységrendekkel jobb a Codegen / Comador / JNC / Mercury tápoknál.
A Passzív PFC tudtommal egy tekercsből, és pár darab passzív elemből áll (ha tévedek, majd a szakik kijavítanak), bár nem tudom, miért keresed benne...

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#2279) Krissz22


Krissz22
aktív tag

Sajnos a következő hibajelenséggel állok szemben, sok %-ra tápra gyanakszunk.

Reggel, mikor már ''rég'' nem, ment a táp (a szobában 22C van). Bekapcsolásra felpörögnek a ventik és leáll a gép. Tehát nem kapcsol be. Próbálhatom sokszor is, ugyan az a jelenség. Lehúzom a vinyót és a cd meghajtót, akkor elindúl a gép. Leállítom, vissza dugom a dolgokat, akkor megint nem indúl.
Ha újra lehúzom, akkor megint elindúl. Járatom pár percig (míg bemelegszik :F ), utána leállítom. Vissza dugom a hdd-t és az optikai meghajtót, utána pedig már indúl.

Olyan, mintha a táp hőmérsékletével és terhelésével függne össze a dolog....kérdezem, hogy ez valóban táp lessz? Ha igen, akkor javítható?

Amúgy Coolink 450W a típusa és a szomszédomé....igaz nekem is ilyen van, de az enyém még müxik. :)

Előre is köszi! :R





[Szerkesztve]

(#2280) Hequila válasza Krissz22 (#2279) üzenetére


Hequila
őstag

Hm...
Először is az indúl az rövid ''ú'' -> indul.
Nekem olyannak tűnik, mintha valamiféle védelem oldana le a tápban. Próbáld ki a tápot egy teljesen másik, hasonló fogyasztású gépben. Ha ott sem megy, akkor rövidzár nem valószínű. A ''melegedés'' az elkoknak tesz jót, de az ilyen hibajelenséget tudtommal nem okozhat.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#2281) Krissz22 válasza Hequila (#2280) üzenetére


Krissz22
aktív tag

Tényleg rövid ú az indul. Hajlamos vagyok sokszor helytelenül írni gépen, de ha papírra kell, akkor már jobban megy. :)

Kipróbáltam másik konfiggal is és ott is ugyan ez a jelenség.

(#2282) Hequila válasza Krissz22 (#2281) üzenetére


Hequila
őstag

Akkor vélhetően tényleg a táppal van a hiba.
Én még mindig azt mondom, valamiféle védelem (pl. túláram), de a szakik majd megmondják a frankót. Valószínűleg szakember meg tudja javítani, Budapesten Csaba_20_ ''rendel''.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#2283) Krissz22 válasza Hequila (#2282) üzenetére


Krissz22
aktív tag

Dobtam neki egy privit, köszi!

(#2284) tzimash


tzimash
őstag

hali!
mostanában rejtélyesen újraindulgat a gépem, 1 hónapja cseréltem konfigot, eleinte semmi gond nem volt, kb egy hete kezdte ezt restartosdit. sőt van amikor a win betöltése se sikerül elsőre. volt amikor sokadikra sem... de az egy váratlan, terheléstől független restart megvan naponta. a tápra gyanakszok, ez a konfig gyenge pontja mivelhogy codegen a drága. tudom azt mondanátok, hogyha nincs semmi baj a géppel akkor is cseréljem le.
konfig:
abit an8, x2 3800+@2500MHz alapfesz, ac freezer 64pro, 2x512 ddr400@417 ram, x1950pro alapon ac x2, 1 vinyó, 1 dvd-író, 2db silentblade venti 12+8, 1 hangkari, 1 hálókari, meg a 2,5 éves codegen 400W.
ha tényleg 50% körüli hatásfokkal dolgozik akkor már necces lehet nem? vagy esetleg a noname ramjaim nem birják?

(#2285) Hequila válasza tzimash (#2284) üzenetére


Hequila
őstag

codegen 400W.ha tényleg 50% körüli hatásfokkal dolgozik akkor már necces lehet nem?

Ezért itt téged le fognak fejezni! :DD
Cserélj tápot!

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#2286) Amazonas válasza tzimash (#2284) üzenetére


Amazonas
senior tag

Egy tápnál ''nem gond'', ha 50%-os a hatásfoka (maximum qrvára melegszik, meg sokat zabál), amennyiben üzemszerű körülmények között, hosszú időn keresztül (nem csak pillanatnyi csúcsként) le tudja adni azt a teljesítményt, ami rá van írva.
Ez azonban nem igaz a Codegen-ekre, még a narancssárga matricásokra sem. Ezek a rájuk írt teljesítmény kb. felét adják le jó esetben hosszú időn át, ami nem keverendő össze a hatásfokkal.

MOD: Ja, egyébként Codegen-nél (főleg a leírtak alapján) minden nap ajándék. Csak van 6-7k-d normális tápra...

[Szerkesztve]

(#2287) tzimash


tzimash
őstag

megyek tápot venni :D fsp 350pnf lesz vagy chieftec GPS350EB. kösz a válaszokat.

(#2288) Chandler válasza didyman (#2273) üzenetére


Chandler
senior tag

aham, azóta vettem egy új tápot szóval már mind1 :)

(#2289) Geode válasza Hequila (#2278) üzenetére


Geode
csendes tag

Csak azért, mert van rajta egy pici kivágott rés az alján, ahol két tekercs kandikál ki.Mellesleg a FOXCONN is használt ilyen tápokat a Foxconn TLA-570A házába.

És itt egy teszt során x800pro-val tesztelték egy 3GHz-es P4 alatt: :C
[link]

És így néz ki belülről:
[link]
[link]
[link]
Ha vki lát benne PFC-t, légyszi szóljon. :R :U

(#2290) Hequila válasza Geode (#2289) üzenetére


Hequila
őstag

A belső láttán dejavu érzésem van...
Nagyban hasonlít a régebbi Sirtec tápokra.
Passzív PFC van benne (a kívül, madzagon lógó tekercs, és a bordára csavarozott nyák alkotják).

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#2291) NRG


NRG
tag

Sziasztok!

Valaki esetleg meg tudja mondani mi okozhatja a tápban, hogy ha nem áramtalanítom a gépet az azt követő bekapcsoláskor 12V helyett 10.6; 5V helyett 4.4 -et ad le?

Didyman! főleg neked szól a kérdés, mert te láttad is már, tudod a mag-lev ventis chieftec :U :)

(#2292) Hequila válasza NRG (#2291) üzenetére


Hequila
őstag

Ugyan nem nekem szól, de megpróbálok kontárkodni:
Mivel mérted, és az egyes ágak kellőképp le vannak terhelve?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#2293) NRG válasza Hequila (#2292) üzenetére


NRG
tag

CSak az alaplapi érzékelők mérték.. tudom nem pontos de nem is indul el a HDD motorja, stb. szóval az érték relativ pontos és nem függ a terheléstől.

Amúgy egy HPC420-as chieftec és volt már teszten folyamatos 200w terheléssel is, de a hibajelenség kizárólag fesz alatt hagyott kikapcsolt állapot után jelentkezik. (nem függ a hőtől sem, mert teljesen kihűlt állapotban is produkálja a hibát ezt követően) Most épp pihentetem megnézem majd nap végén javul-e magától :D

(#2294) Hequila válasza NRG (#2293) üzenetére


Hequila
őstag

Én azért csak megmérném műszerrel is, egyrészt mert az pontosabb, másrészt meg láttam már winchestert elindulni 10V-ról is (ez lehet persze, hogy típusfüggő, ezt nem tudom pontosan). Az említett winchestert érdemes kipróbálni másik gépben, és mindenképp meg kellene a feszültségeket mérni külső műszerrel is!

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#2295) NRG válasza Hequila (#2294) üzenetére


NRG
tag

Köszi a tippet, de más gép se indul vele.. sajnos...

(#2296) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Egy 400W-os 4éves Azona tápról van szó, egyszer már volt benne két kondi cserélve.
Most kifolyt a kimeneten lévő legnagyobb kondi. A gép a melegben ma már másodszor indul újra.
Okozhat a kifolyt kondis probléma szakaszos áramkimaradást az USB-n?

Tudom, a táp egy ipariszemét, de ez van, ezt kell jelenleg szeretni. Megérett egy cserére, de a tulajnak csak 1 hét múlva lesz rá pénze. Ma sikerült nagy nehezen rábeszélni.

Skynet is real. It's called Google.

(#2297) Hequila válasza FehérHolló (#2296) üzenetére


Hequila
őstag

Mondd meg a tulajnak, hogy jobb ma egy veréb, mint holnap egy túzok! Ha rövid időn belül nem cseréli, megkockáztatja, hogy az egész gépet (illetve több alkatrészt) is cserélnie kell utána.
Most néztem meg: az 5V-ot nem galvanikusan kapja a tápból az USB (annál a lapnál legalábbis, amit én néztem), úgyhogy erre a kérdésre nem tudok mit mondani.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#2298) FehérHolló válasza Hequila (#2297) üzenetére


FehérHolló
veterán

2 éve haldoklik a cucc, szóval 1 hét ide-oda már mindegy. (Különben már akkor megmondtam neki. :) )
Köszi a választ!

Skynet is real. It's called Google.

(#2299) NRG válasza NRG (#2291) üzenetére


NRG
tag

Most az is kiderült, hogy 15-20óra ''asztalon heverés'' után :DDD ismét megfelelően adja le amit le kell. Valakinek van 5lete mi lehet?

Valaki segítsen pls.

didyman csak levette a 3ezret a javításért, aztán mikor ismét jelentkezett a hiba visszaküldtem hozzá aztmondta semmi baja...
Az mondjuk igaz, hogy tényleg faramuci egy hiba, de didyman gondoltam csak didyman....

Az első ''javítás''-nál biztos babrált valamivel, mert látszanak a szerelésnyomok, de akkor is csak 1 félig jó tápot kaptam vissza tőle hibátlan megnevezéssel... + azóta ha keresni próbálom sz@**-ik a fejemre és nem válaszol.

[Szerkesztve]

(#2300) bandus


bandus
veterán

helló szakik!
arra lettem figyelmes az utóbbi napokban, hogy ha hosszabb ideig ki van kapcsolva a gép, és utána bekapcsolom, serceg a tápom 1-2 másodpercet. ha utána azonnal kikapcs-bekapcs, akkor semmi :F mi lehet a probléma? a táp: fsp green power, konfig az adatoknál.
köszi előre is :R

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.