Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11001) agressiv válasza ed019 (#11000) üzenetére


agressiv
addikt

A készenléti kör 100uf-os kis puffere döglött gondolom.

Hát még a borz.....

(#11002) ed019 válasza agressiv (#11001) üzenetére


ed019
tag

Hát ez nem sokat mond nekem, vagyis nem piszkálok bele. Akitől vettem azt mondja hogy vissza veszi ha nem jó. Tehát gondolom akkor ezek szerint hibás, így nem lesz ez nekem jó.
Köszönöm!
:R

(#11003) Tripower


Tripower
tag

Sziasztok!
úgy néz ki van egy kis táp problémám.
Az öcsém gépében van egy Chieftech 750w modu.
Egy asus p5k pro lapot hajtott idáig, (Hiba: a lapon van egy zöld led ami az áram ellátást hivatott mutatni , ha ég van áram ha nem akkor nincs.... na most ez a bizonyos led elkezdett folyamatosan villogni olyan gyorsan hogy nem alszik ki és a gép nem indul.)
Ez melyik ág lehet vagy csak simán kondi probléma van?
Érdemes ezzel foglalkozni vagy leves és kész....?

(#11004) agressiv válasza Tripower (#11003) üzenetére


agressiv
addikt

A készenléti kör őrült meg benne lehet, hogy egy kondicsere megoldja.

Hát még a borz.....

(#11005) Tripower válasza agressiv (#11004) üzenetére


Tripower
tag

beletettem egy ilyen colorsitnek csúfolt valamit 400w van ráfirkálva , aled szépen ég vele csak a bekapcsgomb lenyomása után egy negyedet bír fordítani a ventiken...
biztos sok neki a q6600 meg 4gb ram és a 260gtx....
köszi a választ elvileg ellátogat egy szervizbe holnap.
üdv! :R

(#11006) 04ahgy válasza agressiv (#11004) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Biztos, hogy készenléti kör őrült meg, és biztos, hogy a +5VSB pufferének cseréje megoldja. Az FSP tápos úriembernek meg éppen emiatt nem valószínű, hogy a készenléti körrel eszkalálódott volna problémája, eddigi tapasztalataim alapján a feszültség köszönőviszonyban sincs a pontos 5V-tal, ha a készenléti kör köhög.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#11007) agressiv válasza 04ahgy (#11006) üzenetére


agressiv
addikt

Nem biztos, hogy a puffercsere megoldja, én már szívtam egyszer egy ilyennel és az egész készenlétet kicseréltem, mégsem változott semmi.

Hát még a borz.....

(#11008) 04ahgy válasza agressiv (#11007) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Chieftec CFT esetén megoldja. Kb. 75 táp ugyanilyen hibával elég reprezentetív minta? :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#11009) ACE-


ACE-
addikt

Játék közben, a játék beakad, olyankor azt veszem észre, hogy a 300W-os fogyasztás hirtelen leesik 0-ra, és így ugrál 250-300 és 0 között, aztán egy időre rendbe jön, majd a játék beakad, és ismét ezt csinálja a táp. Ezek szerint az lehet a baja hogy nem bírja már ellátni a rendszert? FSP BSII 500W nem bír 300W-t leadni 5 év üzemelés után? Lehetséges? Néha boot után nem akarnak bejönni az USB-s eszközök. Mármint ott áll a bejelentkező képernyőn, villog a kurzor, tehát nincs fagyva a rendszer, csak nincs se bill. (USB-s), se egér, ezmi lehet? Ezis netán visszavezethető a tápra? Mert régen ilyen nem volt...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#11010) andrade válasza ACE- (#11009) üzenetére


andrade
senior tag

Itt az a furcsa hogy ha a táp nem bírja az áraigényt a védelemnek le kellene kapcsolnia ami csak ki be kapcsolás után állítható vissza.Itt olyan mintha a fogyasztó kapcsolódna le és vissza.

(#11011) leikomessi válasza didyman (#10979) üzenetére


leikomessi
aktív tag

Üdv!

Megpróbáltam az előbb két másik lappal is a tápot. Az egyik a profilomban lévő konfig, a másik pedig egy Matsonic 9047C, 1,7 GHz Celeron procival.
Egyikkel sem ment, ugyanaz a hiba, mint eddig.

Ehhez a kísérlethez ki kéne húzni valahogy a szürke vezetéket az ATX csatlakozóból?
Erre nem vállalkozok :( Visszaviszem a srácnak a tápot ahogy van, nem kínlódok vele.

Egyébként ha ezzel az átkötéssel sem indulna, akkor mi lehet a baja? Lehet ezt javítani? Mennyibe kerülne? Érdemes egyáltalán foglalkozni vele, javíttatni, rákölteni?

(#11012) ACE- válasza andrade (#11010) üzenetére


ACE-
addikt

Jó de akkor mi a franc lehet? Mert nem akarok fölösbe költeni 20ezret egy tápra, ha kiderül nem is az a ludas. Alaplap? Videókaresz? Vagy proci? Gondolom valami nagy áramigényű cucc lehet... Kitakarítottam a gépet teljesen, a por sem lehet már gond.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#11013) mr_ricsi válasza ACE- (#11009) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"olyankor azt veszem észre, hogy a 300W-os fogyasztás hirtelen leesik 0-ra, és így ugrál 250-300 és 0 között"
Ezt nem a táp csinálja.
Ha a táp úgy döntene, hogy egy darabig nem ad ki villamos teljesítményt, akkor leesik a feszültség, és leáll a gép.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#11014) andrade válasza leikomessi (#11011) üzenetére


andrade
senior tag

Jajj ne hogy kihúzd! Ilyenkor gép nélkül asztalon kell a tápot terhelni és egy U dróttal kell a zöldet és a feketét rövidre zárni ez a bekapcsolás, közben a szürkére és egy feketére műszert tenni és ott fel kell futnia feszültségnek 5V-ra

(#11015) leikomessi válasza andrade (#11014) üzenetére


leikomessi
aktív tag

Ezt már próbáltam, ezt mértem PG-nek. De azt nem amit didyman javasolt, hogy kössem át a szürke vezetéket az 5V-osra.

(#11016) rob83


rob83
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy gondom a gépemmel!

Nem akart bekapcsolni sehogy sem,mintha nem kapna áramot!

Csatlakozásokat átnéztem lehúzgáltam a lapról mindent utána vissza!

Ezután elindult a gép,de képet nem adott és kb 20 másodpercenként újra indult,de kép továbbra sem volt! :W

Mi lehet a gond 2 videó karival próbáltam ugyanaz mindkettővel!

Táp vagy alaplap?

Tápom: chieftec GPS-400AA-101A

Ui:jelenleg megy a gép,de nem mindig kapcsol be,kép van!

Szétszedtem a tápot,kitakarítottam púpos kondi nincs,ránézésre jónak tűnik! :F

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#11017) agressiv válasza rob83 (#11016) üzenetére


agressiv
addikt

Eléggé alaplap gyanús, főleg, ha gagyibájt a lap..

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#11018) Tripower válasza 04ahgy (#11006) üzenetére


Tripower
tag

Sziasztok!
Köszönöm a segítséget !
agressiv :R
Esetleg tudtok valakit aki vállalja a javítást?

(#11019) agressiv válasza Tripower (#11018) üzenetére


agressiv
addikt

Nem biztos, hogy lehet/érdemes javítani.

Hát még a borz.....

(#11020) Tripower válasza agressiv (#11019) üzenetére


Tripower
tag

Annyira nincs "kedvem" most új tápot venni az öcsémnek, az enyém meg kéne vissza...(Corsair 620 HX) ezek a 750-es isten haragjai nem olcsók...

(#11021) rob83 válasza agressiv (#11017) üzenetére


rob83
aktív tag

GA-P45-DS3-a lapom! :R

Tápcserével lehetne szűkíteni a kőrt? :R

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#11022) andrade válasza rob83 (#11021) üzenetére


andrade
senior tag

Meg lehet próbálni másik táppal de alaplap gyanús ez.

(#11023) rob83 válasza andrade (#11022) üzenetére


rob83
aktív tag

Sajnos jelenleg nincsen lehetőségem semmit ki cserélni,de táppal fogom kezdeni mert az egyszerűbb! :R

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#11024) ZeN973


ZeN973
tag

Sziasztok!
Előfordulhat hogy egy corsair hx1000W túl nagy egy 2600k és egy gtx560 hoz?
CSsak a bios-ig jut el a gép!

"to punish and enslave"

(#11025) Teclis1993


Teclis1993
tag

Halli

Nekem egy olyan probléma merült fel hogy Volt az az van egy FSP Blue Storm II-öm amit használtam csak nagydobra váltatom a 7970-esem miatt. És gondoltam eladom de elölte le teszteltem egy 4 magos Phenomot meg egy 6850 OC-t és 2db HDD-t könnyedén el bírt 2 napig tesztelve volt és még egy PC-shez is bevittem hogy kifúja belőle a port meg le lett mérve és minden rendben volt. Utána le bonyolítottam az üzlete és pár napra rá rám írt a srác hogy beszerette de nem megy. Azt a hiba jelenséget produkálja hogy LED-ek égnek ventik felpörögnek de a HDD-k már nem ez egy régebbi P4-es gépel van meg egy AGP-s HD3870-es el és elvileg ki is próbálta a srác másik alaplápákkal de azzal is ez van. Valaki valami ötlet ?

(#11026) andrade válasza ZeN973 (#11024) üzenetére


andrade
senior tag

Attól hogy egy kW-os nem lehet működési probléma.Hacsak a hálózat olyan rossz a helyiségben hogy nem kap áramot.

(#11027) veze


veze
őstag

van egy Compaq ANX-145P, 145w, 20 pin tápom, hasonlatos ehhez, a táp jó, egy régi P-II-es (nem Compaq) lappal indul is és működik.
a kérdésem hogy hogyan tudnám működésre bírni elindítani ezt a tápot, ha másra szeretném használni, nem a lapban.
A zöld - fekete kombináció nem jó, így nem indul el..
a csatlakozóban a két sor kábel színre így néz ki
sárga lila szürke fekete piros fekete piros fekete piros piros
piros piros üres fekete fekete fekete zöld fekete kék piros-barna együtt

úgy soroltam fel a színeket hogy az egymás alatt lévők a csatlakozóban is egymás alatt vannak

[ Szerkesztve ]

(#11028) leikomessi


leikomessi
aktív tag

Beírtam már ide a problémámat magyarul, ha visszakeresel látod. Ettől még nem fog menni a táp! Ha nálad jó volt, akkor semmi akadálya, hogy visszavedd, nálam nem jó!

(#11029) didyman válasza Tripower (#11020) üzenetére


didyman
őstag

Dehogynem érdemes javítani. Privátban beszéljünk róla.

[ Szerkesztve ]

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#11030) didyman válasza andrade (#11026) üzenetére


didyman
őstag

Dehogynem, ha alulterhelt..

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#11031) ZeN973 válasza andrade (#11026) üzenetére


ZeN973
tag

Rá tettem még egy hdd-t és tökéletesen megy!
Úgy néz ki hogy kellett neki egy kis többlet terhelés!

"to punish and enslave"

(#11032) Tripower válasza didyman (#11029) üzenetére


Tripower
tag

Szia!
Hívlak napközben köszi! :C

(#11033) 04ahgy válasza rob83 (#11023) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Vedd ki az elemet egy éjszakára, úgy, hogy a gép nincs bedugva a konnektorba. A folyamatos újraindulás sok esetben a BIOS meghülyülésétől is bekövetkezik.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#11034) didyman válasza Tripower (#11032) üzenetére


didyman
őstag

Privát...Alig tudok beszélni, úgy meg vagyok fázva. :R

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#11035) 04ahgy válasza didyman (#11034) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Jobbulást!

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#11036) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Üdv!

Lenne egy olyan problémám, hogy a tápban a ventilátor randomra elkezd zörgő hangot kiadni. Egyszer csinálja, egyszer nem. Most menet közben jött rá a hoppáré, ami eddig nem volt megfigyelhető. Tudok ezzel valamit kezdeni?

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#11037) andrade válasza Ł-IceRocK-Ł (#11036) üzenetére


andrade
senior tag

Semmit.Milyen táp ez és mikori? Mostanában bekerültek építésre tápokba gyártáshibás ventillátorok.Én szedtem egyet szét és a forgó mágnesgyűrű hozzáér az állórész vasmagjához.

(#11038) Ł-IceRocK-Ł válasza andrade (#11037) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Most lesz 7. hónapban 2 éves. FSP 60 Apn. Eddig semmi baja nem volt. Lehet kiszedem és megnézem alapasobban hátha találok valamit vagy rájövök.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#11039) moha21 válasza Ł-IceRocK-Ł (#11036) üzenetére


moha21
addikt

Átmenetileg műszerolaj, de a normális megoldás a ventilátor cseréje. Az olajozás csak csúszócsapágyas ventilátor esetében érvényes.

(#11040) Ł-IceRocK-Ł : Igen!

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#11040) Ł-IceRocK-Ł válasza moha21 (#11039) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Ha szétszedem, akkor ugrik a garancia?

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#11041) andrade válasza moha21 (#11039) üzenetére


andrade
senior tag

Mellesleg amit szétszedtem ventillátort bőven volt benne kenőanyag.A tengely túl kicsi átmérőjű hogy zörögjön.

[ Szerkesztve ]

(#11042) moha21 válasza Ł-IceRocK-Ł (#11040) üzenetére


moha21
addikt

Ha garanciás, akkor próbáld meg hátha kicserélik ( ez már csak ember, illetve boltfüggő ), ha szétszeded akkor ugrik a garancia!

Mond meg, hogy nem mindig csinálja. Szerintem, ha nagyon hangos ( vagyis hangosabb, mint amennyi meg van adva paraméternek ), akkor ki kellene cseréljék.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#11043) Ł-IceRocK-Ł válasza moha21 (#11042) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Értem, és köszi. Utánajárok a dolognak. De hátha összetévesztem valamelyk ventilátorral, bár erre kicsi az esély.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#11044) didyman válasza 04ahgy (#11035) üzenetére


didyman
őstag

Köszönöm!

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#11045) didyman válasza Ł-IceRocK-Ł (#11038) üzenetére


didyman
őstag

Szedd le a zégergyűrűt, a tengelyt ekkor ki tudod húzni a forgórésszel együtt. Pucold le, a perselyt is, amennyire eléred, majd lágy zsiradékkal kend meg. Ez rendszerint tartós szokott lenni. Olaj nem igazán jó ide sajnos.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#11046) didyman válasza andrade (#11041) üzenetére


didyman
őstag

Hogy érted, hogy túl kicsi? Pedig többnyire az rezonál, az egész forgórésszel együtt. A látható kenőanyag meg nem jelenti azt, hogy az ken is. Ha ki van verődve a persely szélére, ott például nem nagyon Ken, meg nem is Barbie :-) :DD

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#11047) agressiv válasza didyman (#11046) üzenetére


agressiv
addikt

ott például nem nagyon Ken, meg nem is Barbie :-)

:W :DDD

Hát még a borz.....

(#11048) GrG1210


GrG1210
aktív tag

Üdv . nekem adott egy Thermaltake 550-es táp , és a következő a problémám , a gépem a nap első indításánál rögtön csinálnom kell egy restartot , mert ha nem akkor kb. 5perc után csunyán szétesik a gép , pl. a winampban szaggat a hang , a kurzor darabos , nem lehet semmit megnyitni , majd végül nagy kínok közepet magától ujraindul a gépem..
Azért gyanakszok a tápomra , mert már minden ki lett cserélve a gépemből , az alap configomból csupán a táp maradt , és az előző configal is csinálta.
A nostani configom az adatlapomban.
Szerintetek is a táp lessz a ludas??

(#11049) agressiv válasza GrG1210 (#11048) üzenetére


agressiv
addikt

Ezek után valószínű, ki kéne próbálni másik táppal..

Hát még a borz.....

(#11050) andrade válasza didyman (#11046) üzenetére


andrade
senior tag

Csakhogy az nem rezonancia volt mert két helyre is feltettem ahol világosan látszik a gyűrű felületén a kopás mert az állórész vasmagja nekiért több helyen a mágnesgyűrűnek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.